Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koliko Srbiju kosta odlazak mladih i skolovanih ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Koliko Srbiju kosta odlazak mladih i skolovanih ?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 22472 | Odgovora: 103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p3-92.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Koliko Srbiju kosta odlazak mladih i skolovanih ?26.12.2017. u 16:47 - pre 76 meseci
Ja ne znam nikog ko bi mogao da plati toliko... jedino da se zaduzis do kraja zivota... ili da jedes korenje pa da ustedis nesto ako mozes..
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Koliko Srbiju kosta odlazak mladih i skolovanih ?26.12.2017. u 17:04 - pre 76 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina: Ja ne znam ko odlazi ali znam da je novogradnja na Novom Beogradu rasprodata i sa 1600 je kvadrat otisao na 2600.

Inace gradi se kao da je dzabe.Pa ako se odlazi,ko dolazi?


Slab je to pokazatelj, svako ko ima viška para u Srbiji, plus Crna Gora, Bosna, možda i još poneka od bivših republika, a hoće negde da ih uloži, u velikom broju slučajeva gledaće da kupi stan, po mogućstvu u Beogradu. Na primer:

Citat:
- Trend da naši ljudi koji žive i rade u inostranstvu kupuju stanove u Beogradu postoji već nekoliko godina, no sada je i tih kupaca više baš zbog stanja na bankarskom tržištu - objašnjava Obradović.


 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Koliko Srbiju kosta odlazak mladih i skolovanih ?26.12.2017. u 17:32 - pre 76 meseci
Glavni razlog je sto ponestaje gradjevinskog zemljista u sirem centru Beograda i Novom Beogradu, pa cene divljaju za novogradnju. Takodje, infrastruktura je u k*cu, investitori stede na svakoj stavci, ne postuju se standardi, Glavni urbanisti plan se menja na dnevnom nivou u odnosnu na shushku, pa je i "novogradnja" pod znakom pitanja.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Koliko Srbiju kosta odlazak mladih i skolovanih ?26.12.2017. u 19:16 - pre 76 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Znas kako, prosla su vremena kad se diploma placala, evo svaba meni pre 18 godina dao vecu platu nego magistru elektrotehnike ;)
Ne znam kako je u drugim strukama, ali softver je konkretna stvar i tu vazi znas ili ne znas da uradis posao. Ne placa se vise ispijanje jutarnje kafice,
uz citanje dnevne stampe... (osim u drzavnim firmama)


Baš to je meni rekao moj sadašnji direktor, koji me je i primio na posao. Pre tri meseca sam nabavio neke noževe i malo eksperimentisao sa psima i mačkama. Pre mesec dana sam se javio na konkurs za hirurga u KBC-u i dobio posao. Bilo je i nekih likova sa diplomom medicinskog fakulteta, ali im ona ništa nije vredela. Jednostavno, ljudi su mislili da će diploma da radi umesto njih, a nisu pokazali nikakvo znanje.

P.S1. Od osam pacijenata koliko sam imao u poslednjih petnaestak dana, jedan je preživeo, ostali su preminuli na operacionom stolu, ali mi kolege kažu da je to sasvim solidan rezultat i da ću imati više preživelih kada se malo uhodam.

P.S2. Dakle, isto je i u drugim strukama.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Koliko Srbiju kosta odlazak mladih i skolovanih ?26.12.2017. u 20:17 - pre 76 meseci
U kojoj drzavnoj sluzbi radis?
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Koliko Srbiju kosta odlazak mladih i skolovanih ?26.12.2017. u 20:33 - pre 76 meseci
Grešiš, to samo u državnoj službi ima da ti je za posao dovoljna samo i jedino diploma, koju je uostalom danas lako i kupiti. Radim u jednom privatnom KBC-u, a kod privatnika se zna: ili znaš posao ili ne znaš, diploma je tu nebitna.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Koliko Srbiju kosta odlazak mladih i skolovanih ?26.12.2017. u 20:57 - pre 76 meseci
Za profesije gde je krucijalna priprema za uspesno obavljanje posla i gde su greske fatalne logicno je da je diploma presudna (medicina, precizna mehanika, prava, itd) ali za ostale struke gde praksa mnogo vise znaci, diploma moze da bude samo ulaznica.

A da ne radis u drzavnoj sluzbi gde se vise gleda diploma nego bilo sta drugo, ne bi se tako brecao.

 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Koliko Srbiju kosta odlazak mladih i skolovanih ?26.12.2017. u 21:26 - pre 76 meseci
Kod privatnika ni ta ulaznica nije potrebna kao što rekoh, jer njega zanima samo to da li znaš posao ili ne znaš. Već sam ti naveo sopstveni primer, a znam ih još dosta. Jedan kolega nije završio ni srednju školu, samo osnovnu školu, iz srednje su ga izbacili, ali mu je tata bio mesar. Od malena je naučio da barata noževima, danas je šef klinike. Šta vredi nekom što je šest godina bubao napamet gluposti kao anatomija, fiziologija, kako se zove koja kost ili mišić u ljudskom telu i još toliko za specijalizaciju, kada mu ruke drhte čim uzme nož. Dobio je otkaz posle pola godine, sada radi u jednoj državnoj bolnici, uzima mito pacijentima i ugrožava ljudsko zdravlje, ali šta da se radi. Tata mu je masno platio radno mesto, a sada ga država plaća da ladi jaja. Od našeg poreza.

Što se brecanja tiče, to je bar očigledno, ko se breca. Vi zaposleni na državnim jaslama, imate komplekse pa ih lečite po forumu.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Koliko Srbiju kosta odlazak mladih i skolovanih ?26.12.2017. u 21:54 - pre 76 meseci
Hajde nismo deca, manje foliranja, ti si za privatan posao samo cuo iz price.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Koliko Srbiju kosta odlazak mladih i skolovanih ?26.12.2017. u 22:02 - pre 76 meseci
Naravno da nismo deca, a ko se breca(sve u stihu sve u prozi...) se jasno vidi iz ove prepiske, gde si prvi potegao to pitanje, iako ga ja nisam ni pomenuo.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Koliko Srbiju kosta odlazak mladih i skolovanih ?26.12.2017. u 22:14 - pre 76 meseci
Odgovorio sam ti zato sto si ostavio nepotreban i podrugljiv komentar na ono sto je Branimir napisao, iako se ogradio od drugih struka, a i u pravu je. Samim tim i moje pitanje da li radis u drzavnoj sluzbi. Doduse to je retoricko pitanje.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Koliko Srbiju kosta odlazak mladih i skolovanih ?26.12.2017. u 22:24 - pre 76 meseci
Hoćeš reći da te nešto svrbi? Jasno je to meni, ali tu ti(Vam) ne mogu pomoći.

Vaše predrasude i stereotipije najbolje govore o vama.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Koliko Srbiju kosta odlazak mladih i skolovanih ?26.12.2017. u 22:31 - pre 76 meseci
Retoricko pitanje rekoh. Znam da radis u drzavnoj sluzbi. Razumem da treba uvek braniti tu poziciju, nije ti lako.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Koliko Srbiju kosta odlazak mladih i skolovanih ?26.12.2017. u 22:42 - pre 76 meseci
U pravu si, umesto da gradim karijeru vrteći pljeskavice na ćošku ja sam se opredelio za neke druge stvari. Sada svi vi vredni, pametni i sposobni plaćate porez, da bih ja mogao da primam platu za ispijanje kafa i čitanje dnevnih novina.

Kiselo je grožđe.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p3-92.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Koliko Srbiju kosta odlazak mladih i skolovanih ?26.12.2017. u 23:31 - pre 76 meseci
Zasto bas nalazis hirurga kao primer? Zasto si se nasao pogodjenim?
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Koliko Srbiju kosta odlazak mladih i skolovanih ?27.12.2017. u 00:07 - pre 76 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Zasto si se nasao pogodjenim?

Ko se našao pogođenim, meni se čini da si(ste) to ti(vi)? Kako si uspeo da povežeš vrednost(validnost) diplome i ispijanje kafa sa državnim firmama? Nešto vas opako žulja, ali lek za tu boljku se ne može naći na forumu, čisto da znate. Evo onoga koji je pogođen:

Citat:
Branimir Maksimovic:
Znas kako, prosla su vremena kad se diploma placala, evo svaba meni pre 18 godina dao vecu platu nego magistru elektrotehnike ;)
Ne znam kako je u drugim strukama, ali softver je konkretna stvar i tu vazi znas ili ne znas da uradis posao. Ne placa se vise ispijanje jutarnje kafice,
uz citanje dnevne stampe... (osim u drzavnim firmama)


Citat:
Branimir Maksimovic:
Zasto bas nalazis hirurga kao primer?


Ti si majstor spina i zamene teza, ne sećam se kada sam od tebe pročitao nešto pametno i smisleno, osim bacanja mamaca i najobičnijeg trolovanja. Zamisli kada bih ja tebe sada pitao nešto ovako: Kakav si ti to monarhista i vernik a nosiš crvenu košulju? To je tvoj nivo i tvoj domet, ali da ti odgovorim.

Zašto nalazim hirurga kao primer? Što, jel zabranjeno? Evo, tebi za volju, mogu da uzmem i sudiju, učitelja, profesora, inspektora, oficira, tužioca, državnog revizora, lekara. Koji bi ti bio po volji?

Vi biste da vas leči lekar, ali da ima platu kao i klinac na uglu što vrti pljeskavice. Vi biste da vam pravdu deli sudija kog za siću može da kupi lokalni diler deviza ili čega već. Pa naravno da će da ispijaju kafe, čitaju dnevne novine i zezaju se. Još mislite da ispadate pametni, a u stvari ste samo zavidni.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p3-92.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Koliko Srbiju kosta odlazak mladih i skolovanih ?27.12.2017. u 00:23 - pre 76 meseci
"Ko se našao pogođenim, meni se čini da si(ste) to ti(vi)? Kako si uspeo da povežeš vrednost(validnost) diplome i ispijanje kafa sa državnim firmama?"

Tako sto gro ljudi u drzavnim firmama nista ne radi... ili radi u nekoj desetoj struci, a diploma je samo tu da se nabifla koeficijent.

"Ti si majstor spina i zamene teza, ne sećam se kada sam od tebe pročitao nešto pametno i smisleno, osim bacanja mamaca i najobičnijeg trolovanja."

A sad ad hominem. Bradzore, ja se ne secam od tebe da sam sta pametno procitao osim one analize f-je na matematickom podforumu ;p

"Vi biste da vas leči lekar, ali da ima platu kao i klinac na uglu što vrti pljeskavice."

Ne bih ja to, ne podmeci mi sada! Sta je ovo nego spin i zamena teza?! Pa ti covece meni podmeces nesto sto ti konstantno radis ;)
Ja sam za to da prosecna plata u Srbiji bude 3k evra, i da su svi zadovoljni i da mogu lepo da zive... To sto lekar ima pocetnu od 500-600 evra
u drzavnoj firmi, jeste problem, ali snalaze se oni, rade na vise mesta i upucuju pacijente gde treba... i gle otisli smo od teme, zahvaljujuci kome?

edit:
da ne pisem novi post, diploma sama za sebe uopste nije garancija nalazenja posla u struci u inostranstvu. Recimo, posredno znam za doktora nauka
sa poljoprivrednog fakulteta, koji je 10 godina vozio taksi na Novom Zelandu, jer nije mogao da nadje posao u struci.
Mnogi ljudi zavrse fakultet, pa onda rade kao taksisti, raznosaci pica i sta sve ne, jer ne mogu na zapadu da nadju posao u struci.
Cisto sumnjam da neko iz Srbije moze da radi kao punopravan lekar na zapadu, a da ne zavrsi njihove skole. A tek advokati...




[Ovu poruku je menjao Branimir Maksimovic dana 27.12.2017. u 04:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.opera-mini.net.



+1622 Profil

icon Re: Koliko Srbiju kosta odlazak mladih i skolovanih ?27.12.2017. u 04:54 - pre 76 meseci
Ovde hirurzi rade kao zubari. Znači ima propalica i među njima.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p3-92.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Koliko Srbiju kosta odlazak mladih i skolovanih ?27.12.2017. u 04:59 - pre 76 meseci
Pa vise sanse na zapadu ima da najde posao u struci medicinska sestra ili apotekarka nego neki visoko skolovani lekar ;p
Iz prostog razloga sto je to tamo deficitarno...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Koliko Srbiju kosta odlazak mladih i skolovanih ?27.12.2017. u 05:11 - pre 76 meseci
Ne znam zasto spominjete samo pare, da ne kazem novac.

Mladima mnogo teze pada nemogucnost usavrsavanja, napredovanja, idiotski odnos prigluih i nahatih sefova, negativna selekcija, nemogucnost da se vecim radom zaradi vise novca.

Novac je na poslednjem mestu, i to (samo) ne po kolicini, vec po nacinu isplate, udeljuje se zaradjena plata kao milostinja, koja ne mora bas svaki put da se udeli...

I dalje vazi pravilo da se solidan novac ne moze zaraditi postenim radom.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Koliko Srbiju kosta odlazak mladih i skolovanih ?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 22472 | Odgovora: 103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.