Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja - 2. deo

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja - 2. deo
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 31 32 33 34 35 36 37 38

[ Pregleda: 177630 | Odgovora: 758 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2027
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo27.03.2018. u 21:35 - pre 73 meseci
Citat:
mr Jozza: Ja nisam ni mislio da je slomljen, već da dva zupčanika nisu uzupčeni jer je ovaj vidljivi pomeren na deo gde nema zube.


pre ce biti da mu je crkao izlazni drajver za step motor koji pomera vrata. ili manje verovatno procesor na tom izlazu.posto su simptomi takvi da ostali deo procesora rade. to su svakako osetljive komponente na strujne pikove. u principu pre mislim da treba elektroniku zameniti nego da je zupcanik.

nisam se poveo tvojim odgovorom jovane, nego serviserima koji su mu poslali zupcanik napamet a klima stala od strujnog udara?!? sto se mene tice nidje veze.
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
+1

Heinz
Voždovac

Član broj: 293309
Poruke: 276
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo27.03.2018. u 21:42 - pre 73 meseci
Daikin?
https://goo.gl/SWtmWL
https://goo.gl/HkQmRL
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo27.03.2018. u 21:50 - pre 73 meseci
borzdija

Jesam li ja tebe dobro shvatio , ti coveku nudis da uzme Mideu za 250e i to na KP , liku koji nema niti jednu pozitivnu ocenu , a od njega ocekujes da ti da garanciju od 5g , idi begaj

U pravu su ljudi , svakim novim postome prevazidjes sam sebe

A da ne kazem da se ta Midea moze naci u regularnoj prodaji za oko 270e , bez da rizikujes pri kupovini ..
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo27.03.2018. u 21:52 - pre 73 meseci
Malo je bezze....i posle ga kao neko vredja!

Doduse,to je i servis koji uzima kao referencu za pravilnu montazu,bez vakumiranja.
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6808
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo27.03.2018. u 22:04 - pre 73 meseci
Citat:
nexteen:
borzdija

Jesam li ja tebe dobro shvatio , ti coveku nudis da uzme Mideu za 250e i to na KP , liku koji nema niti jednu pozitivnu ocenu , a od njega ocekujes da ti da garanciju od 5g , idi begaj :D

U pravu su ljudi , svakim novim postome prevazidjes sam sebe :)

A da ne kazem da se ta Midea moze naci u regularnoj prodaji za oko 270e , bez da rizikujes pri kupovini ..


Garanciju ti daje ovlašćeni uvoznik midea uređaja, mislio sam da to zna neko ko piše po svim mogućim i nemogućim ovozemaljskim forumima gde god se pominju klima uređaji? Ja kada sam ugrađivao pre više od 10 godina prvu mideu i pre jedno 7 drugu uvoznik je insistirao da klimu ugrađuje bilo ko sa pečatom tj servisom. To je bio jedini uslov za garanciju.

Prvu mideu sam kupio direktno od uvoznika, platio i pokupio kutije a drugu mi je doneo serviser i ugradio sve za 270 evra.

Nexteen sedi jedan za kraj godine.
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo27.03.2018. u 22:30 - pre 73 meseci
Za tvoju informaciju , Midea daje 2g garancije ukoliko ti ugradi servis , sve preko toga ti daje taj servis koji nema nijednu pozitivnu ocenu na KP , zbog cega , da bi usparao 20e ..

Oni kazu :

Citat:
Montazu Vam moze uraditi servis iz Vaseg grada koji se nalazi na garanciji.


Sto bi po njima znacilo da ti mora ugraditi ovlasceni serviser naveden u garanciji , znaci ne bilo koji servis ..

Slabo gde ti mene mozes naci u zadnje vreme jer imam drugih preokupacija i molim te nemoj da mi prodajes te @anonove fazone kako mene ima svuda , naravno da me je lako uociti jer ja ne menjam nickove pa znate da sam to ja , ko zna kako se ti predstavljas . Sve u svemu , ovako kako tebe dozivljavaju na forumu mene nigde i nikad nisu docekali , sem nekih papana koji nisu sa nama vise , hvalim te boze , a i ti si krenuo njihovim putem
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

mirkobatocina

Član broj: 337310
Poruke: 306
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo27.03.2018. u 23:05 - pre 73 meseci
Citat:
maks319:
@tvrdoglavi
Kad si vec tu da te pitam nesto i ja :) a i ostale,Hteo bih da izmestim spoljne jedinice sa zida jednu i dve sa krova,sve bih ih stavio na zemlju tj ozidao bih mini temelj kao sto sam vec vidjao po internetu i bile bi na 1m od zemlje,sve bih to uradio kako bih maksimalno eliminisao vibracije koje se osecaju.


Dobar primer korisnika koji samo potvrdjuje misljenje i svih ostalih, da je Fujitsu dosta bucan u radu.Veliko zaletanje spoljne jedinice i maksimalni kapaciteti koji se postizu uz veliku kolicinu vazduha na unutrasnjoj jedinici.
Kako mogu da primetim to su ispravili sa ovim novim serijama na R-32 KGCA.Mnogo je manji--REALNIJI kapacitet grejanja.
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6808
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo27.03.2018. u 23:05 - pre 73 meseci
Ne znam šta ko kome gde zašto, meni je čovek po preporuci doneo klima uređaj, montirao i naplatio 270 evra sve sa garancijom od godinu dana stim da se produžava svake sledeće sa servisom što meni naravno ne pada na pamet da radim jer ih čistim sam. I evo preko 10 godina radi bez problema. Zanimljivo je i to da većina uvoznika zabranjuje rezanje originalnih spojnica na instalaciji koje su u 90% slučajeva glavni krivac za gubitak freona. Moj majstor to sve reže inače neće da se zeza rađe odbije posao.

Uopšte me nije briga kako me neko doživljava na forumu, ovde sam da bih nešto saznao ili eventualno pomogao a doživljavanja po forumima prepuštam ljudima koji nemaju privatni život. Opet sa druge strane razumem i da je to nekome posao i da od toga živi i hrani svoju porodicu.

Ja kada sam izneo podatak da mi je fujitsu inverter mnogo bučniji od starih off on klima svi ste se digli na zadnje noge da lažem. Malo malo neko se žali na forumu a sada polako ni gumeni nosači više ne pomažu. Sada svi skidaju sa objekta.

Zanimljivo bi bilo da neko okači fotografije midea mission spoljašnjih jedinica kako izgledaju iznutra? Tu se krije sva tajna u grejanju na klime, u izmenjivačima! Mogao bi tvrdoglavi da se otvori za neku fotografiju ili snimke spoljašnjih jedinica kako to izgleda unutra, fujitsu i daikin klima split sistema koje nas zanimaju.

Ne znam kakva bi mu bila bolja reklama umesto sto po video klipovima pere klime ili pokazuje da ima manometre i vakum pumpu. Malo dinamike da se unese na temu a ne ko je koliko struje potrošio za koji mesec.
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

mirkobatocina

Član broj: 337310
Poruke: 306
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo27.03.2018. u 23:15 - pre 73 meseci
Citat:
nexteen:
Slabo gde ti mene mozes naci u zadnje vreme jer imam drugih preokupacija


Dokle se stiglo sa sudskim presudama sa tvojim komsijama i toplanom ?Jedna zanimljiva prica koju sam skorije cuo i prisustvovao -- covek kupio stan u zgradi gde je grejanje na sistem TP zemlja -- voda i desio se kvar .Moraju svi stanari u zgradi da ucestvuju u opravci TP i sistema grejanja a lik popizdeo i hoce da predje na samostalno grejanje !!!!
Sta ti mislis jel' ima neke sanse da se izadje iz kolektivnog nacina grejanja zgrade ???
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6808
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo27.03.2018. u 23:49 - pre 73 meseci
To može da se reši jedino ako se cela zgrada dogovori i raskine ugovor sa toplanom. Ja u životu više nebih kupio stan sa grejanjem preko toplane, svakih par godina ti jkp infostan ili kako se vec zove ta dobro uhodana kriminalna organizacija- posalje da si duzan 50.000-200.000 dinara za neplaćene račune. Odeš tamo sa uplatnicama a oni se pravecludi kao obracunavaju pa ti traze neke uplatnice pa onda obracunaju pa traže 100.000 dinara pa opet kazes sve sam platio imam sve račune pa opet traze neke uplatnice pa obracunavajuvi na kraju ispadne da nista nisi duzan. Nije mi jasno kako im neko ne baci bombu kako ih nije strah tako da kratu otvoreno i bezobrazno?
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo28.03.2018. u 07:23 - pre 73 meseci
Citat:
mirkobatocina:
Citat:
nexteen:
Slabo gde ti mene mozes naci u zadnje vreme jer imam drugih preokupacija


Dokle se stiglo sa sudskim presudama sa tvojim komsijama i toplanom ?Jedna zanimljiva prica koju sam skorije cuo i prisustvovao -- covek kupio stan u zgradi gde je grejanje na sistem TP zemlja -- voda i desio se kvar .Moraju svi stanari u zgradi da ucestvuju u opravci TP i sistema grejanja a lik popizdeo i hoce da predje na samostalno grejanje !!!!
Sta ti mislis jel' ima neke sanse da se izadje iz kolektivnog nacina grejanja zgrade ???



Posto u praksi znam neke slucajeve gde se zgrade greju na isti nacin,pitaj ti tog "lika" da li su se kao stanari slozili ili odbili da placaju fiksni trosak,svaki mesec,na ime odrzavanja grejanja. Ako placaju,kvar nije njihova briga.
U slucaju koji znam,taj trosak je 5-6€ svaki mesec+trosak za grejanje obracunat putem kalorimetra.
Pitaj ga da proveri,jel uredjaj pod garancijom....
A moze da predje na samostalno,nije to toplana da se nateze,ali imaju pravo na naknadu ako mu cevi idu kroz stan.

Mislim sve ovo vazi pod uslovom da likovi i dela u tvojoj prici nisu izmisljeni,snamerom da se neko caPr.
 
0

maks319

Član broj: 152918
Poruke: 356
176.104.105.*



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo28.03.2018. u 09:28 - pre 73 meseci
Sto se buke tice najbucnija je llcr pa llcc pa lfca je najtisa a pritom je 18ica a ove dve 12ice.sve spoljne su deklarisane oko 65dB buke.Uglavnom prezadovoljan sam grejanjem jer nemam obavezu da lozim da kupujem drva redjam cepam itd,filtere cistim redovno na 7-15 dana kako kad,usisavamo cesto i prasina je na minimalnom nivou.cudno ali ove godine mi llcr nije bagovala na auto kao prethodnih zima kad opici brzinu vecubod high.Fujitsu mogu da preporucim,Gree lomo sto imam je daleko klasa ispod fujitu a cena ko fujitsu ulazni model a nebo i zemlja su.prvo gree pocne da greje i sad nema da to traje vec krene minut pa ugasi kompresor pa krene ponovo i posle 5 min krece da greje,takodje krece sa hladnijim vazduhom iako je brzina low

Fujitsu 12LLCA
Fujitsu 12LLCC
Fujitsu 18LFCA
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6808
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo28.03.2018. u 10:04 - pre 73 meseci
Kako neko reče za fujitsu da se čuje kao klipni motor lovačkog aviona iz drugog svetskog rata. Ja na kući imam 12 klima uređaja a planiram da dodam još dve. Zidovi su od armiranog betona 30-40 cm a spolja je kamen 10-15 cm. Pvc stolarija je u pitanju. Spoljasnje jedinice su nakačene bez ikakvih gumenih nosača i unutra se ništa ne čuje - kao da ne postoje. Jedino se čuju tri koje su na krovu tj na betonskoj ploči podesta koja ima 15 cm i one stvaraju brundanje u celoj kući. Planiram da im dodam gumene amortizere i to smanjim.

U svom stanu sam imao montiranu na zidu od balkona koji je bio dosta tanak i to je bila prava katastrofa. Kasnije sam to ispravio i montirao mideu na noseći zid od punih cigala debljine 40 cm i pomalo se čuje dosta neprimetno.

Fujitsu llcc 12 je montirana isto na noseći zid slične debljine od pune cigle ali je daleko bučnija od midee. Kada se zalaufa čuje se ono duboko brundanje isto kakvo imam na kući gde su klime montirane na betonskoj ploči podesta na krovu. Mislim da ću situaciju popraviti gumenim amortizerima.

O klimama koje su montirane na šuplje blokove ne smem ni da razmišljam kako se čuju unutra. Pa to mora da je neizdrživa buka naročito u noćnim satima naročito posle defrosta kada uzleti? I još ako nema fasadnu izolaciju? Pre par godina sam imao situaciju gde sam u stanu od šupljih betonskih blokova zamenio svu stolariju sa pvc tu je postalo neizdrzivo od spoljasnje buke. Čuo se lift kao da je u sobi, klima ma sve se čulo soba je postala kao zvučnik.

Šta mislite kakva bi situacija bila kada bi se klima montirala tj ubušila u beton ploče poda ili plafona? Mislim prvenstveno na kuće ili kada su u pitanju prizemlje i prvi sprat. Dal bi se izbeglo toliko prenošenje zvuka i vibracija? Sve je to uredu kada je objekat sa maksimalnom izolacijom i dobrom pvc stolarijom, kada klima dogreva na relativno niskim obrtajima kompresora ali to gotovo da ima jedna od 100 kuća na našim prostorima.
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6808
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo28.03.2018. u 10:20 - pre 73 meseci
Juče sam izveo jedno merenje prostorije koja se renovira. Jedan deo je od šupljih cigli a ostalo je armirani beton. Sve je izolovano stirodurom ali nije dovršeno u jednom delu gde treba da se ruši. Izmerio sam na tom golom zidu 6 stepeni. Odmah pored je šuplja cigla sa stirodurom tu pokazuje 8 stepeni a malo dalje je armirani beton sa stirodurom 7 stepeni. Otvorio sam prozore da proluftiram i posle bukvalno pola satasve površine su bile na 14-15 stepeni dok je napolju bilo 15. U pitanju su spoljašnji zidovi objekta, prizemlje. Koliko bi bilo isplatljivo prilikom gradnje objekta ubaciti i kanalizacione cevi do potkrovlja i instalirati jednostavan sistem ventilacije i provetravanja koji bi mogao dodatno da se automatizuje senzorima za temperaturu i kišu prosudite sami.

Ovo bi bilo idealno da se koristi tokom prelaznog perioda kada je napolju sunčano a u kući ledara. Ukoliko ste na poslu a deca u školi, sistem registruje posetioca i isključuje prirodnu ventilaciju i uključuje klimu koja bukvalno u kratkom roku dogreva i održava temperaturu u ubjektu. Zamislite koja je to ušteda! E tu jedino vidim svrhu inverter klime sa wifi konekcijom!
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo28.03.2018. u 10:29 - pre 73 meseci
anone

Moguce je iskljuciti se sa toplane i ima sanse da se izadje iz kolektivnog grejanja jer su to uradila dva stana pre mene . Razlika u mom i njohovom slucaju je sto sam se ja iskljucio kad je pokrenut tarifni sitem i oni sad hoce da mi naplate fix deo a ovi ne dobijaju nista . Da sam podneo zahtev septembra 2014 i da su me iskljucili pre pocetka grejne sezone tj tarifnog sistema mi o ovome ne bi ni pricali , no ja sam to uradio 3 meseca kasnije i sad se sudim da bi dosao u njihov polozaj . Sta ce biti ne znam , jos se vodi postupak , sve je moguce u drzavi Srbiji .


bordzija

Citat:
Ja kada sam izneo podatak da mi je fujitsu inverter mnogo bučniji od starih off on klima svi ste se digli na zadnje noge da lažem. Malo malo neko se žali na forumu a sada polako ni gumeni nosači više ne pomažu. Sada svi skidaju sa objekta.



Sem maksa ko je jos premesta klime zbog buke , ja ne znam da je to jos neko uradio a ti kazes da sad svi skidaju , moze kopija tih postova gde si to procitao ili samo pausalno iznosis dezinformacije
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo28.03.2018. u 10:46 - pre 73 meseci
Citat:
nexteen:
Za tvoju informaciju , Midea daje 2g garancije ukoliko ti ugradi servis , sve preko toga ti daje taj servis koji nema nijednu pozitivnu ocenu na KP , zbog cega , da bi usparao 20e ..

Oni kazu :

Citat:
Montazu Vam moze uraditi servis iz Vaseg grada koji se nalazi na garanciji.


Sto bi po njima znacilo da ti mora ugraditi ovlasceni serviser naveden u garanciji , znaci ne bilo koji servis ..


Moram da te ispravim, midein zastupnik dozvoljava ugradnju bilo kom registrovanom frigo servisu.
oni imaju svoj servis ali ne prave problem ako ugradi neki drugi servis.
Sve to pise na garantnom listu.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6808
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo28.03.2018. u 11:31 - pre 73 meseci
Citat:
nexteen:

bordzija

Citat:
Ja kada sam izneo podatak da mi je fujitsu inverter mnogo bučniji od starih off on klima svi ste se digli na zadnje noge da lažem. Malo malo neko se žali na forumu a sada polako ni gumeni nosači više ne pomažu. Sada svi skidaju sa objekta.



Sem maksa ko je jos premesta klime zbog buke , ja ne znam da je to jos neko uradio a ti kazes da sad svi skidaju , moze kopija tih postova gde si to procitao ili samo pausalno iznosis dezinformacije :)


Pa evo ti primer maksa koji će sve klime da skida sa objekta i seli na 20 metara instalacije, da zida kućicu sa temeljima metar visine. Malo malo neko se pojavi na temi i žali samo na buku fujitsu inverter klime. Koliko sam ja zaključio, maksimalno su nasvirane po pitanju uloženog dobijenog 1:4 e sad koliko to može da radi na duge staze pokazaće vreme. Daikin kompresori su konstrukcijski slični superchargerima koje sam viđao kod motora sa unutrašnjim sagorevanjem a zna se da rade u jako teškim uslovima eksploatacije tj na visokim temperaturama.

Ja pre dva sata ugasio klimu i uživam u suncu na prijatnih 24 stepena dok se zadnja strana kuće luftira :)
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo28.03.2018. u 14:48 - pre 73 meseci
bakara

Samo sam naveo sta su napisali ovi na KP , ne kazem da ne moze bilo koji sevis ugraditi .

bordzija

Znaci javi se jedna osoba koja ce izmestiti spoljne jedinice i to su SVI

Ne znam ni jednog vlasnika Fujitsua , pa i maxa da je rekao da se pokajao sto je uzeo Fujitsu .. Stoji prica da Fujitsu ume da bude bucniji od Daikina ali to je i normalno kad Daikin na vecim minusim spusta kapacitet i time smanjuje buku , ja moju klimu dok ne predje 800w ne cujem uopste , tek posle toga pocinje da se javlja zvuk . Daleko od toga da je to pozitivna strana Fujitsua , ni ja ne volim sto se uopste i cuje ali bi jos manje voleo da se ne ogrejem . Sve u svemu , sve ima svoje dobre i lose strane pa kako ko voli , a ja bih recimo voleo da i kod nas ima velik izbor kao u Hrvatskoj , pa da za slican novac covek moze i da bira , ovako je Fujitsu uzeo primat zbog odosa cena - kvalitet ..
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
+1

maks319

Član broj: 152918
Poruke: 356
*.internet.mts.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo28.03.2018. u 16:44 - pre 73 meseci
Gumeni nosaci pomazu jedno 60% ali ja ih ne smem montirati na ove dve klime sto stoje na krovu,jer nosac i klimu povezuju matice a izmedju je guma i ako guma istruli odose klime niz krov :),drugo klime su usrafljene u letve a ne u grede na krovu pa je i to mozda razlog neke buke,pazite klime su daleko tise od on off vivax sto imam ali ja trazim dlaku u jajetu pa zelim sve da dovedem do perfekcije.izmerio sam detaljno i duzina je 15m a ne 20m kao sto sam mislio.
Fujitsu 12LLCA
Fujitsu 12LLCC
Fujitsu 18LFCA
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6808
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo28.03.2018. u 17:45 - pre 73 meseci
Ne znam sta ti je to trebalo da usrafis na tanke letve na kojima stoje crepovi trebao si na grede da se vezuješ brezonima kao kada se postavljaju solarni kolektori pa onda na te brezone nosač pa na njega gumenjaci pa klima.

Ovako jača košava može bez problema da ti oduva klime sa delom krovišta i crepova. Genijalno :D
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja - 2. deo
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 31 32 33 34 35 36 37 38

[ Pregleda: 177630 | Odgovora: 758 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.