Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Korupcija građevinske inspekcije

elitemadzone.org :: MadZone :: Korupcija građevinske inspekcije

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 29041 | Odgovora: 124 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mb57

Član broj: 337338
Poruke: 401



+412 Profil

icon Re: Korupcija građevinske inspekcije07.01.2018. u 19:35 - pre 75 meseci
Citat:
dusanboss: Da li neko ima slike nekih zanimljivih rešenja na temu zelenila na krovu?


 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Korupcija građevinske inspekcije07.01.2018. u 19:36 - pre 75 meseci
Ovako nešto uopšte nije problem da se uradi.




Pgledaj te ovo. Ja mislio da je fotošop.
http://www.dailymail.co.uk/new...na-create-dream-penthouse.html
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Korupcija građevinske inspekcije07.01.2018. u 22:13 - pre 75 meseci
Citat:
botr:
Zato sto to tako funkcionise, i sto trpim stetu od toga, mene zabole uvo i zato cu da radim protivzakonito kada god mogu.

Meni je poslednja slika uzas. Prilikom jaceg zemljotresa bi se sve to srusilo, jer verujem da temelji zgrade nisu predvidjeni za vise nego duplo vecu spratnost, odnosno, masu.


Neće to ni dočekati zemljotres, to će potonuti jer temelji nisu dobro dimenzionisani, osim ako nisu rađeni šipovi što čisto sumnjam.
 
Odgovor na temu

deedee6

Član broj: 174801
Poruke: 232
*.dip0.t-ipconnect.de.



+2509 Profil

icon Re: Korupcija građevinske inspekcije07.01.2018. u 22:16 - pre 75 meseci
Citat:
HoT_Steppa: Neće to ni dočekati zemljotres, to će potonuti jer temelji nisu dobro dimenzionisani, osim ako nisu rađeni šipovi što čisto sumnjam.


Jbt. oni kada to završe nema teorije da provališ šta kupuješ
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Korupcija građevinske inspekcije07.01.2018. u 23:13 - pre 75 meseci
Sad u aktuelno "pozelenjavanje" krovova, jer je u skladu sa težnjom da se poboljša "energetska efikasnost" zgrada.

Google Search nam daje ogroman broj fotografija takvih krovova: Google: "roof+green"
https://www.google.rs/search?q...ICigB&biw=1213&bih=612

A "poslednji krik" tehnologije je nešto slično ovome:


Manji su gubici energije zgrade zimi, a bolja izolacija leti, rešava se problem propadanja ravnih krovova (kad tad hidroizolacija propada zbog izloženosti sunčevim zracima, tj. zbog zagrevanja danju i hlađenja noću), jer vodonepropustiva membrana je zaštićena od sunčevih zraka ispod više slojeva zemlje, povećavaju se zelene površine u gradovima, itd.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Korupcija građevinske inspekcije08.01.2018. u 16:18 - pre 75 meseci
Citat:
HoT_Steppa:I sad vi meni recite šta čovek da radi.

Mozes jedino da kontaktiras nekoga da pokusa medijski da proprati to sto se desava, npr Marku Zvaku, oni se cesto bave takvim problemima gradjana.

Npr:
https://www.youtube.com/watch?v=cc0t8HU_NJQ
https://www.youtube.com/watch?v=hGxqGbuHAoI
https://www.youtube.com/watch?v=epxLqjWmLDM


 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Korupcija građevinske inspekcije08.01.2018. u 18:19 - pre 75 meseci
"Platili stanove, a nisu se uselili, investitor oslobođen"

https://www.b92.net/info/vesti...category=12&nav_id=1344581

Nije covek hteo da ih prevari...
Secam se izjave jednog prevaranta... uzeo robu od vise radnji, nije platio, ukebali ga posle nekog vremena, na sudu kaze nisam hteo da da ih prevarim, hteo sam da im platim, samo nisam stigao, platio bih... ;)
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Korupcija građevinske inspekcije08.01.2018. u 19:10 - pre 75 meseci
Za nas pravne laike je stvar komplikovana, ali verujem da je sud doneo korektnu presudu. Uvek sam na strani obespravljenih ili pokradenih, međutim ovde to nije slučaj. Samo nekoliko izvadaka iz vesti:

Citat:

Reč je o stambenim objektima koje Filipović nikada nije izgradio, odnosno nije dovršio njihovu izgradnju, u periodu od 2001. do 2005. godine.


Citat:

Oštećeni građani koji su mu platili stanove u izgradnji radi ostvarivanja svojih imovinsko-pravnih zahteva upućeni su na parnicu.


Citat:

Prema stavu suda, u toku postupka nije dokazano da je pre nego što su mu oštećeni predali novac, Filipović znao da neće izgraditi stambene objekte za koje je novac uzimao na ime kupovine stanova u izgradnji.


Citat:

Ovaj slučaj je godinama izazivao pažnju javnosti budući da su kupci neizgrađenih stanova u i oko Južnog Bulevara ostali bez svojih nekretnina.


Definitivno, ovi koji su ostali bez stanova su suinvestitori, a pošto je sud zaključio da nije bilo namere od strane Filipovića da ih prevari, oni mogu da pokušaju sa parnicom, što je nešto petnaesto. To podrazumeva da se namire iz stečajne mase preduzeća, ali nigde nema krivičnog dela.

Kako ja to vidim? Ako Pera pokrene posao sa najboljim namerama, pa u taj posao uvede i ortake, a za njihovo ulaganje im obeća i odgovarajuću dividendu(profit), pa na kraju posao propadne zbog Perine nesposobnosti, ko je tu kriv ostalima? Niko. Oni jedino mogu da traže da se namire iz preostale imovine preduzeća, ni manje ni više.
 
Odgovor na temu

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: Korupcija građevinske inspekcije08.01.2018. u 19:38 - pre 75 meseci
Pravda za Filipovića!

Citat:
botr: Zakonski vise ne moze tako, a drugo, ako objekat koji se gradi ne ispunjave uslove propisane urbanistickim planom, ne vidim nacin da dobije dozvolu, osim ako nema mita i korupcije.


Ja ti garantujem da u mom kraju, od stotina izgrađenih zgrada u zadnjih 15-ak godina (po planu P+4 i P+5 na ćoškovima), nema ni jedne jedine koja minimum nema makar još jedan nivo uguran u potkrovlje ili suteren ispod "prizemlja" za prodavničice, frizere isl. Evo ova, prva u koju sad gledam kroz prozor, sa ukopanom garažom ima ukupno 8 nivoa (nije na ćošku).

O "urbanistički planiranom" minimumu zelenih površina na placevima mogu da ti pišem ako hoćeš da se zasmejavamo. O novom kontejneru za đubre, obdaništu, igralištu za decu, šalteru u pošti, parking mestu... u celom kraju, mogu da pišem ako hoćeš da se upišavamo u gaće od smeha. Izuzev dve ulice, koje su trase gradskih buseva (a i u te dve je čupava situacija), apsolutno ne postoji parče trotoara koje pešaci mogu da koriste. Dakle, u svim ostalim ulicama, ili je bolje reći kanjonima, trotoari isključivo služe za parkiranje automobila, a pešaci se isključivo kreću kolovozom. Invalidska kolica, bebeća kolica...? :)

Sve te zgradice sa po 10-15 stanova su zidane na privatnim placevima (400-420 m²), na kojima su se pre njih nalazile porodične kuće, najčešće prizemne, sa po uglavnom jednim domaćinstvom.

Slobodno tržište, četnici i urbanistički planovi?

Pa jedini plan je novac. Što više novca u što kraćem vremenskom periodu.
Ovo kako je zidano: bez temelja - na pločama, šuplji blokovi, noseći stubovi tanji od onih koje ja imam na P+1 kući, plastika, stiropor, krov od iverice, najlona i plastificiranog lima itd. ne može da košta više od 350-400 ojra po kvadratu. Sa kvadratima za vlasnika placa i pravim cenama za priključke, neka bude i 600. A sad se prodaje za 1.500 pa na gore, a bilo je i 2.500 za kvadrat pre 10-ak godina.

Znači, jedini "urbanistički plan" je kako da domaćini i pravoslavci rastale tu hiljadarku ili dve (po kvadratu) među sobom. (Pošto je 99% stanova uzeto na kredit, još po jednu hiljadarku uzimaju i bankari, ali to se i onako podrazumeva)
I koga briga što to tone, što počinju da pucaju zidovi posle 2-3 godine, što otpadaju komadi, što ovi - koji su imali mogućnost izbora da to i ne kupe - nemaju gde da izvedu dete da potrči, što ne mogu da ga upišu u relikt prošlosti od vrtića iz 60-ih godina prošlog veka... Imali su slobodu izbora i da ne prave decu, je li.

Koga treba da bude briga što će Sava, jednom kada probije nasip, umesto podno Kalemegdana, da se uliva u Dunav podno Bežanijske kose? Domaćine što su zidali "kuće za odmor" u koritu, i koji sad treba da budu ludi i ruše sopstvene kuće? Pa kad se to desi, domaćini i pravoslavci će zvati dobrovoljce preko TV-a da lopataju pesak u džakove ko 2014.
Koga je bilo briga kada se po "urbanističkom planu" u Užicu pojavilo "zlato" iz septičkih jama u vodovodu? Domaćine? Pa bato, imaš vodu za piće i u Maxiju da kupiš. 50 kinte pola litre, džabe.
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Korupcija građevinske inspekcije08.01.2018. u 20:08 - pre 75 meseci
Na zalost, moram da se slozim sa tvojim komentarom.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10246 Profil

icon Re: Korupcija građevinske inspekcije08.01.2018. u 20:08 - pre 75 meseci
Naivan taj Filipović. 'Teo je, al' siroma', bio sprečen.

Ali, samo je donekle bitno da da li je postojala namena prevare ili ne. Pitanje je GDE SU PARE ? Ok, nije prevara, dešava se (šatro), ajd' onda sad lepo, vrati pare ljudima, i onda je OK.

Pre će biti da je pola kinte dao sudiji, nego da je sudija pravedno presudio.

Edit: a pročitajte samo komentare na zadatu vest.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Korupcija građevinske inspekcije08.01.2018. u 21:38 - pre 75 meseci
Pa dobro ljudi jeste vi culi za izraz "tuzi me" - sto mu se vodi pod "mozes da mi pljunes pod prozor, pa se klizas" ili "zali se upravi vodovoda"?

12 godina se cekala presuda, za hebeni privredni kriminal :D :D :D

Halo 12 godina sudjenja, jos par godina pre toga naganjanja, bice-nece-biti, i sad treba privatna parnica, sprdnja od drzave...

@Steve Lonmo - 100% se slazem i ja sam slicno pisao u svojim prethodnim postovima...
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Korupcija građevinske inspekcije08.01.2018. u 22:58 - pre 75 meseci
Citat:
Java Beograd:
...


Neće biti da nije bitno, veoma je bitno. Čak i da su dokazali prevaru, a nisu, to ne znači da bi došli do para. Ovom presudom je rečeno da Filipović nije prevarant, ni manje ni više. Za njega, to uopšte nije mala stvar: čovek je čist pred zakonom. Ne bih se bavio njegovim poštenjem i namerama, sud je tu rekao svoje, ali mi deluje kao jadničak koji je imao malo parica i ušao u kolo da igra sa krupnim zverkama, pa se malo zaigrao i propao. Ovi što su ga tužili, naivni kao i on, otišli u blato zajedno sa njim. Gde su pare? Pojela maca, a ono što eventualno nije pojela moći će da podele. Teško da je taj mogao da podmiti sudiju, a još teže da je to uradio dva puta.

Javna je tajna da je stanogradnja u Srbiji jedan od najprofitabilnijih poslova i da tu za sitne ribe nema mesta. Sumnjivi novac, često od šverca narkotika, mafija u sprezi sa državom plasira u stanogradnju i šiša ovce. Ovcama je dakle namenjeno šišanje, ovako ili onako, a kada se polakome i pomisle da i same mogu među vukove, provedu se ovako kako se provedu. Kako to da Šarićeve investicije nisu propale, kako su to njegove zgrade izgrađene do kraja?

Nešto drugo je meni interesantno na ovoj temi. Steve Lonmo je u ovom trenutku dobio sedam pluseva(jedan je moj) na svoj komentar, zasluženo, nema laži nema prevare, objasnio je stvar. Zanimljivo je to, da je dobro uočio pravoslavce domaćine i svu ovu bedu kroz koju prolazimo evo već nekoliko decenija. Dok nas tako pravoslavno šišaju, dok nam pričaju bajke o Kosovu, o tome kako propada tzv. srpstvo, popovi, vladike, političke elite i ostala mafija nam zavlače ruku u džep i pljačkaju nas do gole kože. Narod im aplaudira, glasa za njih, a onda kada se desi ovako nešto, onda se pitaju ko je kriv. Kako ko je kriv? Pa sami ste krivi. Kažu, ispod šlema mozga nema, a ja se pitam, ima li mozga ispod šajkače? Teško ćemo sa opancima na nogama i šajkačom na glavi da izađemo iz svega ovoga. Eto, zato su meni interesantni ti plusevi. Ko li mu ih dade?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
93.186.70.*



+10246 Profil

icon Re: Korupcija građevinske inspekcije09.01.2018. u 08:22 - pre 75 meseci
Vidi, običan narod, masa, gomila, ne poznaje pravo i pravne nauke ali ima osećaj za pravdu. A pravo, pravni sistem i pravosudna praksa treba u najvećoj meri da se približi pravdi.

Nema pravde u tome, da jedna osoba koja desetinama (možda stotinama) ljudi duguje pare, u iznosu koje pojedincu predstavljaju životnu ušteđevinu, ili kredit koji će do kraja radnog veka da otplaćuje, da ta osoba bude oslobođena krivice, a prevareni pojedinci upute na parnicu, sa manje-više poznatim ishodom.

Jer, sud je overavao ugovore o kupoprodaju. Dakle, nije pojedinac na buvljaku pozajmio prevarantu 100 dinara. Nego je ugovor napisan od advokata, a sud je "lupio pečat" na ugovor. U šta drugo prosečno pametan, ali pravno neuk pojedinac da se uzda ?

To nije u redu, i tu je zakazao zakonodavac i/ili tužilac i/ili sudija i/ili sistem.


Još se u rimskom pravu pominje definicija da nepoznavanje prava ne oslobađa od odgovornosti. Ignorantia iuris nocet
Dakle, neko ko je od pojedinaca sakupio mnogo para, sa namerom da gradi stanove, MORAO je poznavati prilike u građevinskoj industriji, trenutno stanje tržišta i sve drugo što uz to ide.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Korupcija građevinske inspekcije09.01.2018. u 08:48 - pre 75 meseci
Java - sta je mogao da uradi vise od navedenog - pravno ucen covek?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
93.186.70.*



+10246 Profil

icon Re: Korupcija građevinske inspekcije09.01.2018. u 09:23 - pre 75 meseci
Pa ništa.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
93.186.70.*



+10246 Profil

icon Re: Korupcija građevinske inspekcije09.01.2018. u 10:13 - pre 75 meseci
Pisalo je pre nekoliko godina po medijima:

Kinezi hteli da grade neko postrojenje. Tražili pogodan teren i našli. Uknjiženo 1/1 na vlasnika - društvenu (državnu) firmu. Sve lepo, čisto u katastru. I kupili, nekoliko hektara za nekoliko milki $, uknjižili na svoju kompaniju. Ponadali se da je sve u redu.
A onda im stigla čestitka: bivši vlasnik (firma) nije imala prava da se uknjiži kao vlasnik. Tako, i čitava transakcija, i njihovo uknjiženje je ništavno. Divota.

Gde su pare ? Firma podelila zaostale plate, jubilarne nagrade, vratila neke dugove. Sve potrošeno. I osta kinez i bez terena za gradnju, i bez svojih para.

A kinezi nisu bili slepci. Angažovali su advokatsku kancelariju, tražili sve papire, dokumentaciju. Ozbiljni ljudi, ozbiljna investicija. Zna se koja sve prateća dokumentacija mora da postoji.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Korupcija građevinske inspekcije09.01.2018. u 11:01 - pre 75 meseci
@Java - tako je sa svim, Kinezi ce mozda jos i da naplate stetu, tako sto ce njihova drzava napraviti pritisak preko ekonomsko trgovinskog predstavnistva... Pa ce u paketu kupovine recimo Sartida da se upakuje i vracana love ovim koji su zahebani...

Prvi i osnovni razlog koji je meni pomogao da emigriram je zdravstvo, a drugi je pravna drzava, i odmah da preupredim maliciozne komentare, daleko od toga da je zapad savrsen, ali covece ovo je totalna anarhija, covek je upropastio gomilu familija tako sto ih je maznuo ogromnu lovu, stan u Bgd-u se jako jako tesko kupuje, prodaju se stanovi koje su roditelji sticali, dizu se krediti. Onda ti dodje ovakva vucibatina i sve ti otme, pred drzavom, koja sve to legalizuje, najpre kroz ugovore, a onda nakon 12 godina - kroz ovu presudu.

Pogledaj ovu situaciju sa kredama u svajcarcima, ocigledna prevara, sve zemlje je proglasile prevarom, ali sve, sem Srbije :D :D :D

I onda se cudimo kad na semoforu svirnes nekom, a on izadje sa sekirom i urlajuci krene da te vija po cesti... Bure baruta...
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Korupcija građevinske inspekcije09.01.2018. u 15:04 - pre 75 meseci
Java

Iz perspektive običnog čoveka, onoga koji traži način da reši svoje egzistencijalne probleme, stvari verovatno tako stoje, ali nije sve tako crno belo, ima dosta nijansi sive. Nemam ni malo razloga da verujem srpskom pravosuđu, ali ipak ne bih bio tako brz u osudi pomenutog Filipovića. Meni se čini, kao što je neko rekao u komentarima na vest, da su oštećeni imali kriminalno lošeg advokata. Možda je i to još jedan od dokaza njihove naivnosti, a ne samo loše sklopljen posao. Ako verujemo sudu, onda je jedino što možemo reći to da pomenuti nije prevarant, ni manje ni više. Nema elemenata krivičnog dela, a da li će moći da se naplate, to je nešto petnaesto. Naravno da oštećenima to ništa ne znači, ali znači mnogo Filipoviću jer: potkradati firmu i ulagače je jedno, tj. kriminal, a nemati smisla za biznis nešto sasvim drugo. Ako si verovao ovom prvom, zakon te štiti, a ako si verovao ovom drugom, to je manje više tvoj problem.

Pročitaj pažljivo šta si napisao:

Citat:

Jer, sud je overavao ugovore o kupoprodaju.


Da li si siguran u ovo. Ako se radi o kupoprodaji, gde su stanovi? Kao što sam već rekao, oni(oštećeni) su suinvestitori, ne postoji zakon koji ti osigurava investiciju. Da je tako, ja bih prvi bio bizMismen.

Citat:

Dakle, neko ko je od pojedinaca sakupio mnogo para, sa namerom da gradi stanove...


Ovo je tačno, ali je u kontradikciji sa prethodno rečenim.

Citat:

Dakle, neko ko je od pojedinaca sakupio mnogo para, sa namerom da gradi stanove, MORAO je poznavati prilike u građevinskoj industriji, trenutno stanje tržišta i sve drugo što uz to ide.


Ko kaže da je morao da zna? Čak i da je znao, nije znao. Da li si ti apsolutno siguran u uspeh svakog poslovnog poduhvata u koji se upuštaš? Teško, a ako ti se desi da propadneš, koga ćeš kriviti? Tužićeš samog sebe sudu? Ako ti imaš najbolje namere, a ja ti verujem, pa se uortačimo, ko je kriv meni? Niko. Nije posao suda da te oglasi krivim, ako se dokaže da nisi imao nameru da me prevariš. To onda ide na parnicu, kao što lepo i piše u navedenoj vesti.

Ovo oko osećaja za pravdu u narodu, mislim da grešiš. Narod se takođe iskvario, kako vreme prolazi i kako sve više uviđam neke stvari u svojoj okolini, ne bih se kladio u to.

Što se Kineza tiče, slažemo se.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Korupcija građevinske inspekcije09.01.2018. u 15:48 - pre 75 meseci
@Bradzorf012 - pricas napamet, ja ne znam sta je slucaj ovde, ali stan u izgradnji mozes da kupis sa normalnim kupo-prodajnim ugovorom za stan u izgradnji. Govorim ti iz prve ruke, mi smo kupili stan u izgradnji, ali ne kao suinvestitori.

Druga stvar - u NL je to gotovo uvek slucaj sa novim stanovima, prodaju se uglavnom pre nego sto se kupi zemljiste gde ce da postave zgradu, i ti nisi nikakav suinvestitor, nego si kupac stana.
Sigurno je da mozes da ga kupis i kao suinvestitor u Srbiji, ali to se ne vidi iz datog clanka. Problem suinvestitora nije samo sto mozes da propadnes, nego sto mogu da te tuze svi ostali koji su ucestvovali u tom dilu, ali to je sad treca prica.

Potpuno odvojeno od ove gore price, postoji 1000 mehanizama preko kojih se kupac moze osigurati, od bankarske garancije, gde bi investitor bio obavezan da podnese sve papire banci (ili drzavnoj agenciji), i plati bankarsku garanciju, da ako kupci ne dobiju stanove za recimo 2g, banka isplati kupcima novac, ili preko raznih osiguranja itd... Pri tom bi onda mogao da prodaje stanove u izgradnji na kredu.
Naravno za sve ovo treba postojati pravna osnova i volja drzave da se problem resi...

Kao sto sam rekao 1000 puta, ne treba da izmisljamo resenja, pogledamo kako stvari funkcionisu u zemljama koje nemaju ovaj problem...


Trebalo je da docekamo 2010-u godinu pa da vise ne mozes da prodas stan istovremeno 10x, centralni registar u PM.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Korupcija građevinske inspekcije

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 29041 | Odgovora: 124 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.