Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rusija sve atraktivnija

elitemadzone.org :: MadZone :: Rusija sve atraktivnija

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 45649 | Odgovora: 320 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija12.02.2018. u 04:43 - pre 74 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: .. Uzmi nesto radi, rad oslobadja :-)



Citat:
nemamstan:



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

belbeg

Član broj: 337753
Poruke: 177



+205 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija12.02.2018. u 05:29 - pre 74 meseci
Citat:
nemamstan: Jednostavno, Rusi, ruski botovi i Rusija su mi odvratni.

Citat:
nemamstan:Dakle da rezimiram, moja mera "atraktivnosti" Rusije (ruskog naroda, ruskih botova) iznosi
ODVRATNO!

Svi možemo doprineti zaustavljanju širenja mržnje na internetu i društvenim mrežama tako što ćemo naučiti da ga prepoznajemo i primerima skrenemo pažnju javnosti (moderatorima foruma) na njegovu upotrebu.
Takođe, slanjem svojih primera, koje Medija centar objavljuje, pomažete širenje svesti i edukaciju o govoru mržnje. Pomozite nam da uključimo što veći deo zajednice u praćenje objava koji sadrže govor mržnje i diskusiju na ovu temu obeležavajte tagom #GovorMržnje radi lakšeg praćenja.
Komentare, linkove i ilustracije pošaljite u fejsbuk sanduče Medija centra ili putem e-adrese [email protected], a urednički tim Medija centra će te primere predstavljati javnosti.
http://www.mc.rs/govor-mrznje-na-internetu.3542.html
Ne želim da se es zbog pojedinaca nađe na takvoj listi jer je većina članova foruma protiv mržnje. Moderatori treba da seku u korenu ovakvo "učešće" na forumu a likove koji zloupotrebljavaju forum da eliminišu iz daljnjeg učešća jer je takvo učešće sramota za sve.
Ličnim frustracijama nije mesto na forumu!

U Nemačkoj se od Nove godine sprovodi zakon koji nalaže društvenim medijima da brzo uklone govor mržnje, lažne vesti i druge ilegalne sadržaje, prenosi BBC.

Društvene mreže koje ne uklone “nezakonito” pisanje korisnika mogle bi biti kažnjene s čak 50 miliona evra.


[Ovu poruku je menjao belbeg dana 12.02.2018. u 06:41 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao belbeg dana 12.02.2018. u 06:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

nemamstan

Član broj: 335040
Poruke: 246



+134 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija12.02.2018. u 06:27 - pre 74 meseci
Citat:
Darko Nedeljković

ja cu odmah da izjavim da ne podnosim Jevreje i da ih smatram odvratnim a svima ce da bude jasno da ja samo kritikujem politiku Izraela prema Palestini, da li je normalno da tako pricam okolo?

Baš lepo što imamo zajednički stav rema politici Izraela u odnosu na Palestince.
Odvratno, zar ne?

Pretpostavljam da imaš karaktera i da svakog onog ko napada suseda bez povoda smatraš odvratnim.
 
Odgovor na temu

belbeg

Član broj: 337753
Poruke: 177



+205 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija12.02.2018. u 06:48 - pre 74 meseci
Vladimir Nabokov
Fjodor Mihailovič Dostojevski
Lav Nikolajevič Tolstoj
Mihail Bulgakov
Boris Pasternak
Aleksandar Solženjicin
Mihail Lomonosov
Viktor Bunjakovski
Jevgenij Dinkin
Aleksandar Solovjev
Pantelejmon Aleksandrovič Kuliš
Dmitrij Mendeljejev
Aleksandar Borodin
Konstantin Cijalkovski
Vladimir Štokman
Jurij Gagarin
Valentina Terješkova
Dmitrij Šostakovič
Sergej Rahmaninov
Petar Iljič Čajkovski
.....
.....
.....

Trebalo bi mi nekoliko sati da ispišem imena Rusa koja su ostavili neizbrisiv trag u istoriji ljudskog stvaralaštva a koje pojedinci smatraju odvratnim samo zato što pripadaju korpusu Ruskog naroda?!
Da li je to svojstveno bilo kom normalnom pripadniku ljudskog roda i da li je u redu da se takvim osobama dozvoljava da šire mržnju zloupotrebom foruma?




 
Odgovor na temu

nemamstan

Član broj: 335040
Poruke: 246



+134 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija12.02.2018. u 07:45 - pre 74 meseci
Pa vidi, ako ćemo o umetnosti.
Konkretno romani Dostojevskog i Tolstoja su mi se ogadili još u vreme kad su me terali da čitam te gluposti.
Moje mišljenje je bilo da mi "Braća Karamazovi" i "Rat i mir" trebaju kao lanjski sneg.
Danas mogu da kažem da mi je stav bio ispravan u vezi toga i umesto da čitam "Karamazove" i "Ratimire" bolje da sam čitao ono što sam inače hteo da čitam u to vreme.

Medjutim, ne mogu da kažem da su mi Dostojevski i Tolstoj odvratni. Recimo da sam nezainteresovan.

Što se tiče opusa Borodina, Šostakoviča, Rahmanjinova, Čajkovskog to mi apsolutno nije odvratno nego baš naprotiv za pohvalu.

Ipak, sve to na gomili nije dovoljan razlog da Rusiju smatram atraktivnom. Jer jedno je vrednost pojedinaca a drugo opšti utisak o državi.
 
Odgovor na temu

belbeg

Član broj: 337753
Poruke: 177



+205 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija12.02.2018. u 07:52 - pre 74 meseci
Citat:
nemamstan:Ipak, sve to na gomili nije dovoljan razlog da Rusiju smatram atraktivnom. Jer jedno je vrednost pojedinaca a drugo opšti utisak o državi.

Tvojim rečnikom, ne volim ljude koji su kao ti, posheru i pojedu!
U dva posta si decidirano izneo da su ti Rusi i ruski narod odvratni!
Zbog takvog stava, a to je klasična mržnje ili još gore, fašizam, administracija ovog foruma mora reagovati i takve kao ti udaljiti sa foruma jer su nedostojni učešća zbog svoje otvorene mržnje prema čitavom narodu!
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija12.02.2018. u 08:08 - pre 74 meseci
haha,

gle ti ove ruske botove, tj ajde da se ne uvrede ne ruske vec botove koje placa RF, kako se baskare po Evropi i kako eksploatisu sva Evropska prava i najvise standarde. Sad vam odgovara i media centar i sloboda govora i civilno drustvo, pa da onda lepo sa svojih 115 agentura u Beogradu sprovodite Putinizaciju Srbije i tako stvorite od nje KGB prciju. Jel bi ste tako smeli i kod Putina u RF ?!

A ti Nedeljkovicu, mislio sam da si pametniji. Vidim da si vec otisao u partizane, neka ti je sa srecom !
 
Odgovor na temu

belbeg

Član broj: 337753
Poruke: 177



+205 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija12.02.2018. u 08:19 - pre 74 meseci
Braxi, po tebi svi koji nisu uniformisani po NATO standardu su automatski ruski botovi?
Da li po tebi bilo ko ima pravo da misli i svojom glavom?
Ne postoje isključivo ni good boys ni bad boys, sem u Holivudskim filmovima i glavama pojedinaca koji nisu samostalne ličnosti.
Bio sam u SAD-u i ne mrzim taj narod ali se ne slažem sa politikom koju sprovode njihovi političari ili moćnici.
Trenutno radim u Rusiji i negde sam na 50/50 po utiscima.
Isti mi ne daju za pravo da budem isključiv kao ti, ili ne daj Bože, pomračenog uma sa mržnjom u sebi prema čitavom narodu, kao nesreća od čoveka, nemamstan.
Osobodite forum od vaših unutrašnjih trauma, frustracija, taloga i probajte da pišete iole normalnim rečnikom, ako je to u opšte moguće.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija12.02.2018. u 09:10 - pre 74 meseci
Citat:
mb57:
Priču o uslovima života u drugoj zemlji i načinu kako tamo otići ne treba bojiti svojim antagonizmom.
Nemci su počinili neviđena zla celoj Evropi, i kada bi se rukovodili "argumentima" iz posta nemamstan, ta zemlja bi bila potpuno izolovana.
Ovde nije reč o istoriji odnosa Rusije ili SSSR-a i Jugoslavije ili Srbije nego o uslovima života u Rusiji, mogućnosti da se nađe posao, uslovima za boravak i ostalim uslovima koji mogu biti od koristi nekome ko prati ovaj forum.
Pisanje pojedinaca ne da nema veze sa takvim informacijama nego to pisanje pretvaraju u svoje emotivno i fizičko pražnjenje kome nije mesto na forumu!


kad bi se rukovodili tvojim argumentima stigli bi u corsokak.

Prvo dok je Nemacka bila Hilterova ona je bila ne izolovana vec potpuno unistena. Poravnana.

Ova danas Nemacka je skroz kontra Hitlerove jer ne samo da ne ide u druge zemlje da tamo unistava ljude i imovinu vec pozive tudje ljude da dodju i rade kod nje i zive puno bolje i komfornije nego sto bi to IKAD mogli u tvojim zemljama. A posto je ljudska psiha na ovom nivou razvoja tako konstruisana da vecina 90% ljudi razmislja trbuhom, ljudi zato rado idu u Nemacku. 10% ljudic e reci ne hvala, jeste Nemacka bajna i sjajna, ali znate to je zemlja koja je dva puta pokusala da unisti svet i necu da idem da je jacam da ne bi sutra opet neki im se Hitler rodio. I to je argument.

Zasto Rusiju niko ne voli ?

Prvo Rusiju ne vole ni sami Rusi. Ni Putin ne voli Rusiju jer da je voli razvijao bi je u modernu drzavu umesto da je terorise sa svojom bandom. Koliko Rusa je otislo da zivi u Nemacku, a koliko nemaca u Rusiju ?

Drugo vi pokusavate EU da prodate ruski model politike. Gle, to ovde na zapadu nikoga ne interesuje niti bi to iko prihvatio. Italijani su npr imali tako jednog koji je mislio da on sve moze sam i najbolje i doveo ih u katastrofu. Zvao se Musolini. Posle ga obesili naopacke i napravili normalnu drzavu.

Putinov model moze da prodje u Madjarskoj Rumuniji Bugarskoj Poljskoj Srbiji Bosni, albaniji, Kosovu ali ja ne bih rekao da su to bas ugledne zemlje.
 
Odgovor na temu

belbeg

Član broj: 337753
Poruke: 177



+205 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija12.02.2018. u 09:24 - pre 74 meseci
Citat:
Braxi: Prvo Rusiju ne vole ni sami Rusi. Ni Putin ne voli Rusiju jer da je voli razvijao bi je u modernu drzavu umesto da je terorise sa svojom bandom. Koliko Rusa je otislo da zivi u Nemacku, a koliko nemaca u Rusiju ?

Kako te nije sramota gluposti koje si u stanju da napišeš?
Iz Rusije pišem i mogu ti reći, malo je naroda koji vole svoju zemlju kao Rusi Rusiju. Na stranu mnogi problemi koji se daju videti, oni vole svoju zemljua izbori koji predstoje pokazaće i koliko imaju poverenja u Putina.
Ajde podeli sa nama na forumu iz čega crpiš sve te podatke koje ovde serviraš?
Možda ti ih dostavlja nemamstan?
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
178.250.138.210



+1064 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija12.02.2018. u 09:29 - pre 74 meseci
Izbori u Rusiji ;)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija12.02.2018. u 09:30 - pre 74 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic: Izbori u Rusiji ;)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))


LOL, da to nije spomenuo skoro bih mu poverovao.
 
Odgovor na temu

belbeg

Član broj: 337753
Poruke: 177



+205 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija12.02.2018. u 09:34 - pre 74 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic: Izbori u Rusiji ;)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Da, 18. marta.
Pošto si neobavešten a siguran sam da neuvažavaš ruska sredstva informisanja, evo ti "relevantan izvor":
http://www.bbc.com/russian/features-42992428
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija12.02.2018. u 09:44 - pre 74 meseci
Citat:
belbeg: Da, 18. marta.
Pošto si neobavešten a siguran sam da neuvažavaš ruska sredstva informisanja, evo ti "relevantan izvor":
http://www.bbc.com/russian/features-42992428


izbori po ruskom sistemu. Svakih 6 godina dozivotno.
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija12.02.2018. u 10:36 - pre 74 meseci
Citat:
nemamstan:
Jednostavno, Rusi, ruski botovi i Rusija su mi odvratni.


Koliko bi neko potrajao na forumu , kada bi napisao umesto Rusi recimo Amerikanci .
Ili , ne daj bože , Hrvati ili Albanci ili Bosanci .
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

nemamstan

Član broj: 335040
Poruke: 246



+134 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija12.02.2018. u 10:48 - pre 74 meseci
Zavisi, koliko para toliko muzike.

Protiv Amerikanaca ne mogu puno toga lošeg da napišem
jer su me odhranili.
Protiv Nemaca isto tako jer me sada hrane.

Što se Rusa tiče, već sam napisao, da se ne sećam ničeg posebno dobrog, uglavnom loše (da ne kažem zlo).
A i ovde na forumu pokušavaju da me proteraju.
I sad se čude što su mi odvratni!

 
Odgovor na temu

belbeg

Član broj: 337753
Poruke: 177



+205 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija12.02.2018. u 10:50 - pre 74 meseci
Citat:
nemamstan: Protiv Amerikanaca ne mogu puno toga lošeg da napišem jer su me odhranili.
Protiv Nemaca isto tako jer me sada hrane.

Iskreno, s obzirom na mentalni sklop i jezik, da li te hrane praćkom?
 
Odgovor na temu

belbeg

Član broj: 337753
Poruke: 177



+205 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija12.02.2018. u 10:52 - pre 74 meseci
Citat:
nemamstan: Protiv Amerikanaca ne mogu puno toga lošeg da napišem jer su me odhranili.
Protiv Nemaca isto tako jer me sada hrane.

Iskreno, s obzirom na mentalni sklop i jezik, da li te hrane praćkom?
Evo i mene trenutno "hrane" Rusi pa mi to ne daje za pravo da mrzim druge narode, čak i one koji su ubijali moj narod!
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija12.02.2018. u 10:58 - pre 74 meseci
Citat:
Braxi:Ova danas Nemacka je skroz kontra Hitlerove jer ne samo da ne ide u druge zemlje da tamo unistava ljude i imovinu vec pozive tudje ljude da dodju i rade kod nje i zive puno bolje i komfornije nego sto bi to IKAD mogli u tvojim zemljama.


Braksi, ti izgleda još nisi ukapirao da je Nemačka i dalje okupirana? Raspitaj se o suverenitetu Nemačke nad vojnim bazama na svojoj teritoriji. Uzgred, pošto vidim da si neinformisan iako se ovde qrobecaš, da te obavestim da je i Japan i dalje okupiran. I ne samo da je okupiran nego čak i plaća boravak Američkih snaga na svojoj teritoriji. Ima s vremena na vreme nekih demonstracija od strane Japanaca zbog prisustva Američkih trupa, ali to brzo utihne.

Amerika je maestralno odigrala time što je do savršenstva razvila metode manipulacije ljudskom psihom. Ti si najbolji primer za to, braniš čisto zlo i pri tome si ubeđen upravo da je Rusija zlo. Ili si plaćen, ali to je već druga tema.

A što se demokratije tiče, demokratija je mnogo veća u Rusiji nego u Americi. Ne veruješ? Zato što ti je ispran mozak, pročitaj gornji pasus. Evo ovde ću da ti objasnim kako je demokratija mnogo veća u Americi: Onoga trenutka kada bi Rusi izglasali nekoga drugoga a ne Putina, politika u Ruisiji bi zaista mogla biti promenjena. A u Americi možeš da biraš šta god želiš i koliko god želiš, politika se neće promeniti sigurno. To je zato što u Rusiji vlada Putin, a u Americi vladaju ljudi iz senke koje ne možeš da smeniš nikako. Amerika je čisto zlo, samo lepo upakovano u šareni svetlucavi i mirišljavi paketić.

Kapiraš? Ne? E jbg, onda ti ne mogu pomoći, ja sam učinio šta samo mogao da obrazujem svakoga ko ima otvoren um.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija12.02.2018. u 11:02 - pre 74 meseci
Citat:
belbeg: Iskreno, s obzirom na mentalni sklop i jezik, da li te hrane praćkom?
Evo i mene trenutno "hrane" Rusi pa mi to ne daje za pravo da mrzim druge narode, čak i one koji su ubijali moj narod!


Rusi su 1944 pri ulasku u Srbiju pobili mnogo vise ljudi nego Amerikanci 1999, a posledicno i mnogo vise jer su instalirale komuniste !

Sa druge strane Amerikanci su na spodrzali i na Versaju 1919 i 1948-1990 i to je period relativnog prosperiteta.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Rusija sve atraktivnija

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 45649 | Odgovora: 320 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.