Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako obični ljudi posmatraju programere?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako obični ljudi posmatraju programere?

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 74899 | Odgovora: 474 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?05.11.2018. u 23:58 - pre 66 meseci
@trolniknejm

A zašto bih ja špartao po tvojoj beskorisnoj es istoriji .. ? Vrlo verovatno da si i tamo nešto brabonjario povodom brojki, koje su vezane ili za neki displej sa virtuelnim kuglicama koje se kao vrte na dovoljno velikom crnom ogledalu koje omogućava da i ostali mogu neometano da se lože kao hepo/đanki gembl-kockice da će životni standard da im se pojača i to bez odricanja .. ili za papir zvani tiket koji "Samo što nije prošao!". Nauči bre mankiša kako se igra snuker (recimo), neki bilijar, itd. pa tako pravi neke pare, budi poznat na eUROsPORT-u, a ne ovde po ES-u da maltretiraš mysqli/pdo upite sa tim tvojim medicinskim F-om koji god da je. Kockar ili alkos'. Šta je gore? I jedan i drugi daju totalno idiotske rezultate.
about:networking
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?06.11.2018. u 05:42 - pre 66 meseci
Citat:
mjanjic:
Ka'će ovo kod nas?




Ode Pisac u programere (i tata bi sine) :D :D :D
 
Odgovor na temu

Everxx

Član broj: 339291
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?06.11.2018. u 06:00 - pre 66 meseci
Ovo je primer primene agilnih metoda u praksi. Kod agilnih metoda akcenat je na komunikaciji i saradnji, samo-organizaciji timova i fleksibilnosti. Čini mi se da se ovde konkretno radi o Extreme programmingu. Na slici je prikazan rad u parovima, gde uvek jedan programer piše kod i razmišlja o konkretnim stvarima, dok drugi razmišlja o konceptima i apstrakcijama. Posle nekog vremena kolege zamene mesta, a zatim se zamene i parovi. Na ovaj način svi članovi tima znaju kompletan kod i na taj način se izbegava nezamenljivost pojedinih članova tima. Inače, čest je slučaj da cela organizacija zavisi samo od jednog čoveka. Zanimljivo je i da u ovom slučaju ima više žena programera nego muškaraca, a često se može čuti kako one nisu ravnopravne. Ja bih ovu sliku poslao femnističkim organizacijama i pitao ih šta više hoće? Ne da su ravnopravne, nego su ravnopravnije!
 
Odgovor na temu

Everx

Član broj: 339181
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+38 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?06.11.2018. u 06:02 - pre 66 meseci
A možda nije Extreme programming, da nije SCRUM? U čemu je uopšte razlika?
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?06.11.2018. u 06:16 - pre 66 meseci
Da al muskarci svi nose naocare a devojke ne. To znaci da zene imaju bolji vid!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?06.11.2018. u 08:44 - pre 66 meseci
Citat:
alimamnekolikokuća:


Citat:
vladd

Kao bubuljicave strebere?

Očigledno pokušavaš da odgovorš na pitanje "zašto elektrolit kroz koji protiče veoma jaka elekrična struja ne pomera ni čiodu imajući na umu da elektromagnet sa lakoćom privuče gvozdeni predmet?".

U suprotnom troluješ što je nemoguće jer si moderator.



Ti ne zelis da ti nesto bude objasnjeno, odnosno, ti bi onome ko objasnjava da imputiras sopstvenu nesposobnost da se adaptiras, otvoris prema saznanju, pokusavas da simplifikujes stvari da bi ti bez koriscenja mozga i predznanja nesto bilo jasno.

Pootovo vrlo slozene pojave..

Tako da to nije tehnicki vec tvoj karakterni problem, a tu su svi bespomocni...sim onih sto prave poslovice..

Kada si glup, to je kao da si mrtav, svima okolo je tesko, ali glup i mrtav to ne osecaju..

Tako da...
 
Odgovor na temu

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?06.11.2018. u 10:19 - pre 66 meseci
Citat:
vladd

Kada si glup, to je kao da si mrtav, svima okolo je tesko, ali glup i mrtav to ne osecaju..

Ne kažem da si ti glup. To ti sam pokazuješ.
Baš naprotiv, mislim da ti poseduješ onu posebnu "mudrost" uvlačenja kakva krasi samo od bože nadarene.
Eto, uvukao si se i za moderatora a da pri tome ne doprinosiš kredibilnosti foruma na kome si moderator.

Urušavaš kredibilnost foruma svojim neznanjem, papagajskim ponavljanem fraza koje si čuo na you-trubu,
stalnim trolovanjem tema
a ipak "moderišeš".
Kao moderator radiš sve ono što si se "zakleo" pravilnikom da nećeš raditi pa time kršiš "zakletvu".

Zar to nije ta posebna "mudrost"?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?07.11.2018. u 19:08 - pre 66 meseci
Zasto tako mislis, da li znas sta je kredibilnost, ili je samo "teska rec"?
Mislis, boravak na mestu visokih tehnologija i bavljenje tim poslom nekoliko decenija je zabava za glupe, ili je prosto gubljenje vremena, gore od stajanja u kladionici. I to svaki slucajni prolaznik mizernog obrazovanja moze ravnopravno da zakljuci, kao sto zakljucuje o ukusu pasulja?

Do sada si mogao SAM da naucis, pokusas da naucis, da se informises po pitanjima koja su TEBE zanimala, ako su te zanimala, ili su te zanimala samo tih par dana. Da si bio posten bar prema sebi, forum je ionako tudja prcija, prema forumu se vezba trolovanje, i laganje, sprema se za uspesan nastup u zivotu?

Ili si pitanjem zamajavao forum, da mu spustis nivo pljuvanjem po onima koji nesto pokusaju da pojasne, javice Google info o diskusiji trola na forumu?
Koji postavi tupavo pitanje, ne znajuci ni da ga postavi korektno, zarad evidentnog neznanja i nezelje za znanjem, ali sa velikom zeljom da izlije frustracije prema onima koji su gubili vreme ucenjem nekih cinjenica i vezbanjem pristojnog ponasanja.
 
Odgovor na temu

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?07.11.2018. u 20:11 - pre 66 meseci
Citat:
vladd

Mislis, boravak na mestu visokih tehnologija i bavljenje tim poslom nekoliko decenija je zabava za glupe, ili je prosto gubljenje vremena, gore od stajanja u kladionici.

Već sam na jednoj drugoj temi pomenuo IMT i od nekadašnjeg giganta sa preko 40000 proizvedenih traktora godišnje srozali su ga na tepsiju bureka i prodali Kinezima.

Ko je srozao IMT?
Očigledno oni koji "borave na mestu visokih tehnologija i bave se tim poslom nekoliko decenija".
Ne može biti drukčije sa kadrovima koji znanje i stručnost stiču gledanjem you-trube "filmića".

Zaključak: boravak na mestu visokih tehnologija i bavljenje tim poslom je "zabava za glupe" i "prosto gubljenje vremena, gore od stajanja u kladionici." bar kad je reč o Srbistanu.

A sad, nemoj više da troluješ temu nego pusti da se vrati programerskim problemima.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?07.11.2018. u 20:33 - pre 66 meseci
Citat:
vladd:... vezbanjem pristojnog ponasanja.


:D :D :D
 
Odgovor na temu

Everx

Član broj: 339181
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+38 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?07.11.2018. u 21:02 - pre 66 meseci
Pristojno ponašanje... kulturo eve me

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?08.11.2018. u 07:31 - pre 66 meseci
Citat:
alimamnekolikokuća:
Citat:
vladd

Mislis, boravak na mestu visokih tehnologija i bavljenje tim poslom nekoliko decenija je zabava za glupe, ili je prosto gubljenje vremena, gore od stajanja u kladionici.

Već sam na jednoj drugoj temi pomenuo IMT i od nekadašnjeg giganta sa preko 40000 proizvedenih traktora godišnje srozali su ga na tepsiju bureka i prodali Kinezima.

Ko je srozao IMT?
Očigledno oni koji "borave na mestu visokih tehnologija i bave se tim poslom nekoliko decenija".
Ne može biti drukčije sa kadrovima koji znanje i stručnost stiču gledanjem you-trube "filmića".

Zaključak: boravak na mestu visokih tehnologija i bavljenje tim poslom je "zabava za glupe" i "prosto gubljenje vremena, gore od stajanja u kladionici." bar kad je reč o Srbistanu.

A sad, nemoj više da troluješ temu nego pusti da se vrati programerskim problemima.



E pa sa ovim glupostima si izazvao prelaz granice pristojnosti...
JA sam lepo napisao sta sam napisao, a ti si se kao zakacio, tako pritup..

Ovu drzavu su rasturili polupismeni, takvi kao ti, koji su u debeloj vecini, i vole ispraznu politiku, i u sve da se petljaju a prodali su dusu djavolu za sitno licno blagostanje i osecaj vaznosti...

Cisto "for the records", da ne bude nereceno
 
Odgovor na temu

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?08.11.2018. u 09:35 - pre 66 meseci
E moderator li si?
Citat:
vladd

Ovu drzavu su rasturili polupismeni, takvi kao ti, koji su u debeloj vecini, i vole ispraznu politiku, i u sve da se petljaju a prodali su dusu djavolu za sitno licno blagostanje i osecaj vaznosti...

Šta je ovo sad? Politika? Tito je kriv?
Ne sedim ja na budžetskoj stolici "stručni saradnik". Zato mogu biti i polupismen.
Ti si napisao za sebe da si "stručan".
Stoga ako je neko "polupismen rasturio državu" to možeš biti samo ti, nikako ja koji živim od svog rada. Obzirom da sam "polupismen" pa prema tome i "nestručan" jasno je da moram živeti od svog rada a ne izležavanjem na divanu "braneći Kosovo".


Tema je o programerima pa i o programiranju.
Pominjani su i brojevi za loto.
Zato sam se u temu uključio pitanjima za programere.

Nakon toga je moderator počeo da troluje temu.
I već 3 dana ne popušta sa trolovanjima.

Pa kako vi mislite da napravite ozbiljan forum kad svaku temu zagadite bilo trolovanjem
bilo hvalisanjem da ste "stručni saradnici" a ni na jedno pitanje ne znate da ponudite smislen odgovor osim da trolujete?

A pitanja su apsolutno primerena deklarisanim ciljevima EliteSecurity foruma:
- (fizika/hemija) zašto elektrolit kroz koji protiče veoma jaka elekrična struja ne pomera ni čiodu imajući na umu da elektromagnet sa lakoćom privuče gvozdeni predmet?
- (programiranje/matematika) kako kladionice simuliraju izvlačenja u igrama na sreću tipa "keno"?

Nisam okrivljavao ni Tita, ni četnike, niti "vladare iz senke", ni meldonijum, ništa od toga.
Očigledno, postavio sam pitanja u skladu sa deklarisanim ciljevima foruma i u najboljoj nameri (bez ikakve obaveze da bilo koga nateram na komentare).

 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?08.11.2018. u 11:32 - pre 66 meseci
@alimamnekolikokuća - tema je "Kako obični ljudi posmatraju programere?" na MadZone forumu otvorena od Ever-a :D :D :D.

Tehnicki govoreci resavanje programerskih zadataka, brojevi za loto, fizika i ostalo je vece trolovanje teme, nego ovo sto je vladd dao kao svoj odgovor, njegov odgovor je 100% u skladu sa temom i forumom :)

Ali posto se radi o MadZone-u i trolovanje je potpuno u skladu sa celim forumom, tako da nastavite gde ste stali :D :D :D
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2700



+699 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?08.11.2018. u 11:41 - pre 66 meseci
Neko je pobrkao teme Investicije - podeljena javnost i Kako obični ljudi posmatraju programere :)
Mada su obe u Madzone, pa nema veze, bitno je da se diskutuje do ludila ;)
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?08.11.2018. u 12:11 - pre 66 meseci
^bananaphone
^mjanjic

Vas dvojica ste pobrkali uzrok i posledicu.

Uzrok je bio taj što je tema već uveliko postala tema o programiranju i brojevima na loto.
U tom smislu ja sam se uključio u odgovarajuću temu.
Sve to sam već opisao pa i to što vas dvojica sada spočitavate nije u skladu sa temom.

Onaj koji je trolovao ničim izazvan, suprotno pravilniku, suprotno ciljevima foruma bio je moderator.

Dakle uzrok je pisanje na temi a moji komentari su posledica i nisu suprotni pravilniku jer sam se samo nadovezao na granu teme.
Pitanje o elektrolitima ima veze sa trolom koji je bombardovao temu glupostima. Zato i to što sam napisao o elektrolitima nije uzrok nego posledica grane na temi. E sad što je ta grane trolovanje moderatora opet nisam ja odgovoran.

 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?08.11.2018. u 12:18 - pre 66 meseci
nebitno,..................................................................................
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?08.11.2018. u 14:26 - pre 66 meseci
@alimamnekolikokuća - ne spocitavam ti, razumem ja da ti vladd ide na zivce, kao sto razumem i vladd-a sto ti njemu ides na zivce, smesno mi je koliko se obojica iracionalni, ovaj vezba pristojno ponasanje hahaaha, a ti kukas na red na MadZone-u :D :D :D
 
Odgovor na temu

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?08.11.2018. u 15:38 - pre 66 meseci
Citat:
razumem ja da ti vladd ide na zivce, kao sto razumem i vladd-a sto ti njemu ides na zivce, smesno mi je koliko se obojica iracionalni, ovaj vezba pristojno ponasanje hahaaha, a ti kukas na red na MadZone-u

Ma nisam ja @bananaphone pa da kukam a još manje da mi moderator ide na živce nego sam pustio mozak "na pašu".
I (kad već moderatore zabola) zabole me za red na madzone nego ako već treba da se popuje onda idemo od prve a ne od poslednje.

A realno baš bih hteo da od "stručnjaka" saznam odgovor na postavljena pitanja.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?08.11.2018. u 15:41 - pre 66 meseci
Pa to ti kazem :D
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako obični ljudi posmatraju programere?

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 74899 | Odgovora: 474 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.