Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja - INVERTER

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja - INVERTER
(Zaključana tema (lock), by SG kamikaza) (HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 643867 | Odgovora: 2579 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER26.09.2019. u 20:39 - pre 55 meseci
Problem je generalizacija kineza .Kinezi imaju midea i gree , dva proizvodjaca koja ulazu ogromne svote novca u istrazivanje i razvoj , raspolazu ogromnim budzetima i odskacu u svakom pogledu od klasifikacije "kinez "... Sve ove ostale marke vivax , tesla , bergen, itd (ima ih stotine da ih ne nabrajam sada ) a koje proizvodi uglavnom midea ili gree su većinom uredjaji jednu ,dvije ili čak tri generacije stariji uredjaji ovih proizvodjaca ..

Nije fer to sve da se trpa u isti koš ..
 
0

mirkobatocina

Član broj: 337310
Poruke: 306
*.dynamic.sbb.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER26.09.2019. u 20:42 - pre 55 meseci
Citat:
Romel68:
Mision lepo ocenjen. On ide u koasu sa llca, ftxbc i ostalim ulaznim japancima i lepo se nosi sa njima. U tom kontekstu je i treba posmatrati. Sa drrecimo Gree Amber.


Daikin ftxb-c i Fujitsu llca su potpuno drugacije podeseni u radu-- grejanje.Potpuno drugacija filozofija pristupa u podesavanju -- brzina FAN,Kapacitet,modulaciju rada .... itd.Mnogo skuplji model Gree Amber gasi kompresor na 600-700-800 wati.....itd.
Treba uzeti i ove cinjenice u obzir , odnosno pravilno dimenzionisati PROIZVODJACA , kada se vrsi odabir klime.

 
0

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER26.09.2019. u 20:45 - pre 55 meseci
Amber gasi kompresor upravo zbog lošeg dimenzionisanja... 18ka ne ide u 40m2...
Neće.ni kod onog daikina ! Jel tako ? Jos pregrijava !
 
0

mirkobatocina

Član broj: 337310
Poruke: 306
*.dynamic.sbb.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER26.09.2019. u 20:53 - pre 55 meseci
Citat:
Alen23:
Kinezi imaju midea i gree , dva proizvodjaca koja ulazu ogromne svote novca u istrazivanje i razvoj ,


Zato su tu i prisutni Amerikanci (Carrier ).
 
0

mirkobatocina

Član broj: 337310
Poruke: 306
*.dynamic.sbb.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER26.09.2019. u 20:56 - pre 55 meseci
Citat:
Alen23:
Amber gasi kompresor upravo zbog lošeg dimenzionisanja... 18ka ne ide u 40m2...


Gree Amber je velicina 12 btu -- nije 18 btu.Daikin u velicini 20-25-35 ide dosta nisko -- svi modeli Daikina u toj velicini moduliraju jako nisko.Najjeftiniji model Daikina ftxb-c i to u velicini 35 , je podes da moze da radi, na jako maloj potrosnji struje.To moze svako da ti potvrdi ko ima tu klimu.
Klime u velicini 18 btu ili Daikin u velicini 50, je drugacije podesen za rad u rezimu grejanja.
 
0

mirkobatocina

Član broj: 337310
Poruke: 306
*.dynamic.sbb.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER26.09.2019. u 21:10 - pre 55 meseci
A mozes da kupis i Daikin Ururu--Sarara, model 50 i resis sve probleme.
 
0

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER26.09.2019. u 21:11 - pre 55 meseci
To ko Bordzijin vivax , lažna 12ka 😂. 7kw na grijanju.

Gree amber nordic 12 je 18ka sa naljepnicom 12...
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6826
*.adsl.net.t-com.hr.



+1454 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER26.09.2019. u 21:37 - pre 55 meseci
Jeste ulažu ogromne svote novca a šrafovi ko da ih deca pravila - za jedno zavrtanje. Jeste imam trenutno 2 midea, 2 vivax q&m inverter, fujitsu llcc i još gomilu kojekakvih kineskih uglavnom galanz klima.
Generalno midea je sa godinama sve lošija i lošija, to je moje lično zapažanje. Sve tanja, lakša, slabija a cena sve veća i veća!
Po meni jako loš biznis plan za matični brend. Razumem da to rade za druge brendove ali za svoj? Katastrofa. Za hlađenje ok ali za grejanje gde ulazni modeli umesto modulacije rade kao off on klime? Nečuveno. E tu se vidi japanska tradicija naspram kineske copy/paste tehnologije. Ne umeju ni da upare kako treba.

Midea mission ne sme da košta više od 250-300 evra, sve iznad je pljačka.
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

mirkobatocina

Član broj: 337310
Poruke: 306
*.dynamic.sbb.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER26.09.2019. u 21:46 - pre 55 meseci
To je ta cena , Evo....

https://www.alibaba.com/produc...ls.maylikehoz.2.41f84265vjlqNO

https://www.alibaba.com/produc...7.normalList.27.27417298PsMCg5
 
0

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER27.09.2019. u 10:00 - pre 55 meseci
Pa i cijena radnika je nekih 300€ ovde , kad ga zapadni poslodavac uveze jel radi za 300 ? Da to funkcuonira tako jednostavno sve bi nas uvezli.. Bi li ti mogao / htio da radis tamo za 300 ?

I da , kupiti uredjaj za 250 i da ti bude iste kvalitete kao onaj od 500..Naravno..
Pljačka sigurno , samo nejasno ko bi koga opljačkao..
Bili ti radio za 250 ako vrijedis 500 ?..
 
0

Romel68

Član broj: 281511
Poruke: 367
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER27.09.2019. u 11:39 - pre 55 meseci
Hm, samo ako gledaš balkansku manifakturnu proizvodnju. Robotizacija je dovela do toga da plata radnika nema veze sa cenom koštanja proizvoda. Ja sam nekada ručno sekao staklo 10 mm za neke instrumente na velikim dubinama 5-8 na dan, mesečna plata 500 maraka. Zatim odem u Franusku i tu sam radio sličan posao isto sečenje krugova od debelog stakla ali na kompjuterskoj laserskoj mašini: 500 za isto radno vreme. Sa tim što su od lasera ujedno bili i obrušeni pa se dalja obrada svela samo na fino brušenje na opet automatizovanoj liniji. Znači dva posla odjednom 100 puta veća produktivnost i plata prevedena u dojče marke 2400 maraka. Ono što hoću da ti kažem da plata u velikim firmama nema veze sa produktivnošću nego sa voljom industrijalaca.
Izvinte za off al mislim da je pojašnjenje bilo potrebno.
Kuća jedna etaža, 120 kvadrata, demit fasada 7cm stiropora, plafon 5cm iznad + 2cm
stiropora ispod ploče. Stolarija, PVC Veka 6 komorna troslojna niskoemisiona stakla.
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6826
*.adsl.net.t-com.hr.



+1454 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER27.09.2019. u 12:02 - pre 55 meseci
Nemam ja ništa protiv ako neko želi da potroši 350 evra za kinesku klimu duplo slabiju i upitnog kvaliteta od fujitsu 500 evra. Kad obračunaš dođe ti na isto, kvalitet ne može ni da se poredi e zato ovo pišem jer je tema grejanje prvenstveno. To malo što si uštedeo prilikom kupovine kinez ti pojede već prilikom prvog meseca grejanja na istu.

Ja na moru prolazim pristojno sa kinezom ali kontinent nikako.
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

Žoržomunze
Elektroničar
Servis-G
Zemun,Srbija

Član broj: 339334
Poruke: 233
195.252.86.*



+19 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER27.09.2019. u 14:35 - pre 55 meseci
Citat:
mirkobatocina:
Citat:
Romel68:
Mision lepo ocenjen. On ide u koasu sa llca, ftxbc i ostalim ulaznim japancima i lepo se nosi sa njima. U tom kontekstu je i treba posmatrati. Sa drrecimo Gree Amber.


Daikin ftxb-c i Fujitsu llca su potpuno drugacije podeseni u radu-- grejanje.Potpuno drugacija filozofija pristupa u podesavanju -- brzina FAN,Kapacitet,modulaciju rada .... itd.Mnogo skuplji model Gree Amber gasi kompresor na 600-700-800 wati.....itd.
Treba uzeti i ove cinjenice u obzir , odnosno pravilno dimenzionisati PROIZVODJACA , kada se vrsi odabir klime.


Mirko da li ti lično imaš ove klime? Da imaš znao bi da su ftxbc i llca dve potpuno različito podešene klime u svakom pogledu. Midea mission bliža je u radu llca. Daikin ih šije u modulaciji al zato i greje mlakasto!
 
0

Žoržomunze
Elektroničar
Servis-G
Zemun,Srbija

Član broj: 339334
Poruke: 233
195.252.86.*



+19 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER27.09.2019. u 14:46 - pre 55 meseci
Citat:
bordzija:
Jeste ulažu ogromne svote novca a šrafovi ko da ih deca pravila - za jedno zavrtanje. Jeste imam trenutno 2 midea, 2 vivax q&m inverter, fujitsu llcc i još gomilu kojekakvih kineskih uglavnom galanz klima.
Generalno midea je sa godinama sve lošija i lošija, to je moje lično zapažanje. Sve tanja, lakša, slabija a cena sve veća i veća!
Po meni jako loš biznis plan za matični brend. Razumem da to rade za druge brendove ali za svoj? Katastrofa. Za hlađenje ok ali za grejanje gde ulazni modeli umesto modulacije rade kao off on klime? Nečuveno. E tu se vidi japanska tradicija naspram kineske copy/paste tehnologije. Ne umeju ni da upare kako treba.

Midea mission ne sme da košta više od 250-300 evra, sve iznad je pljačka.

Ja ne znam o čemu ti pišeš!? Pa Midea mission spoljna jedinica i ne vide se zavrtnji! Tzv "dijamant" kabinet,a težina spoljne 12-ce je 30kg! Koje ti Midee kupuješ i gledaš. Modulacija perfektna( mada i to nije neki pokazatelj) a sad će treća zima kako je koristim za grejanje 40kvm i zamisli,u kontinentalnom delu,tj. Srbiji!
 
0

pasha014
Penzioner
Valjevo, Republika Srbija

Član broj: 341026
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER27.09.2019. u 15:07 - pre 55 meseci
Postovani forumasi,
pratim ovaj forum odavno i procitao sam skoro sve upise, ali bih ipak volio da cujem misljenje i predlog strucnijih forumasa oko izbora klime.
Cinjenicno stanje je sledece:
-soba je oko 15,5 m2, severna strana, zapadna Srbija (Valjevo);
-PVC stolarija, debljina spoljnog zida 45 cm (puna cigla). Na zgradi nije uradjena termo fasada posto ostali stanari ne zele, a stan je na zadnjem spratu tako da mi se ne isplati da sam radim fasadu;
-inace, iznad stana je tavan na koji planiran staviti mineralnu vunu od 10 cm.

Klima mi je prvenstveno potrebna za grejanje, posto pretpostavljam da svaka inverter moze odekvatno da rashladi ovu sobu.
Za klimu bih izdvojio do 60.000 dinara (ili cak i nesto vise ukoliko bi to nesto znacilo).
Citajuci vase komentare, izbor sam suzio na ova cetiri modela (ili neki drugi koji vi predlozite):
-Fujitsu LLCE,
-Daikin FTXB,
-Gree viola profi,
-Midea mission.
Obzirom na malu razliku u ceni izmedju 9-ke i 12-ke, da li da idem na 12000 btu, obzirom da bi se tada moglo grejati i predsoblje koje je oko 4m2.
Ove modele klima sam bio uzeo u obzir i pre pola godine kada sam menjao klimu u sobi od 20m2. Tom prilikom vlasnik prodavnice i servisa za klime nikako mi nije preporucivao Fujitsu FTXB35C koja mi je bila jedna od prvih opcija, jer po njegovom misljenju ne veruje u inverter cija spoljna jedinica je teska samo 26 kg.
Obzirom da sam klimu uzimao preko te prodavnice , a Daikin je bila nesto skuplja (za oko 5000 din) nego sto sam je mogao naruciti online, odlucio sam se za GREE VIOLA PROFI. Sto se tice hladjenja za sada je sve OK, a za grejanje cemo tek da vidimo.
Po upisima strucnijih forumasa, prepostavljam da bi za ovu moju sobu odgovarao ovaj model DAIKIN-a.
Staru klimu Midea 12-ka ON/OFF (model MSG-12HR) koju sam demontirao nisam jos prodao, ali obzirom na vrstu klime pretpostavljam da mi ne bi bila adekvatna za grejanje ove male sobe. Inace, kod mene je bila oko 8 godina i bio sam prezadovoljan grejanjem sobe od 20m2 u prelaznom periodu (u specifikacijama stoji da je kapacitet grejanja 3,8 kw).
Prilikom ugradnje nove klime, da li ce pri radu da smeta sto ce cevi od klime morati 3 puta da se prelamaju pod uglom od 90 stepeni dok ne izadju na spoljni zid zgrade (sa druge strane zida gde ce biti unutrasnja jedinica nalazi se zatvorena terasa, tako da spoljna j-ca mora ici na spoljni zid zgrade). Inace, ovo mi je predlozio majstor kada je montirao ovu prethodnu klimu koju sam kupio.

Izvinjavam se sto sam bio opsirniji i unapred zahvaljujem na pomoci oko izbora klime.
 
0

_dzo.ni_

Član broj: 340219
Poruke: 358



+40 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER27.09.2019. u 18:24 - pre 55 meseci
Otkazali smo porudzbinu Tesle... Popizdio sam kad sam saznao da je Tesla zapravo 10 000 btu. Gledamo na ovu opciju GREE BORA GWH12AAB-K6DNA2A/I (WIFI). Trenutno je na akciji sa 860KM na 800KM. Ova mora biti 12 ka :) Misljenje?
 
0

Romel68

Član broj: 281511
Poruke: 367
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER27.09.2019. u 18:59 - pre 55 meseci
Ukoliko ne grešim to nije inverter klima. Ali kao on/off se pokazala korektno.
Ili jeste inverter??? E zato ne volim Gree jer može ista klima ovako i onako. Ali po specifikaciji u Rumuniji ona jeste inverter i to solidan, e sad dali je to tvoja klima to ne znam....
https://www.climatico.ro/apara...6dna2a-inverter-12000-btu.html
Kuća jedna etaža, 120 kvadrata, demit fasada 7cm stiropora, plafon 5cm iznad + 2cm
stiropora ispod ploče. Stolarija, PVC Veka 6 komorna troslojna niskoemisiona stakla.
 
0

Žoržomunze
Elektroničar
Servis-G
Zemun,Srbija

Član broj: 339334
Poruke: 233
195.252.86.*



+19 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER27.09.2019. u 18:59 - pre 55 meseci
Citat:
pasha014:
Postovani forumasi,
pratim ovaj forum odavno i procitao sam skoro sve upise, ali bih ipak volio da cujem misljenje i predlog strucnijih forumasa oko izbora klime.
Cinjenicno stanje je sledece:
-soba je oko 15,5 m2, severna strana, zapadna Srbija (Valjevo);
-PVC stolarija, debljina spoljnog zida 45 cm (puna cigla). Na zgradi nije uradjena termo fasada posto ostali stanari ne zele, a stan je na zadnjem spratu tako da mi se ne isplati da sam radim fasadu;
-inace, iznad stana je tavan na koji planiran staviti mineralnu vunu od 10 cm.

Klima mi je prvenstveno potrebna za grejanje, posto pretpostavljam da svaka inverter moze odekvatno da rashladi ovu sobu.
Za klimu bih izdvojio do 60.000 dinara (ili cak i nesto vise ukoliko bi to nesto znacilo).
Citajuci vase komentare, izbor sam suzio na ova cetiri modela (ili neki drugi koji vi predlozite):
-Fujitsu LLCE,
-Daikin FTXB,
-Gree viola profi,
-Midea mission.
Obzirom na malu razliku u ceni izmedju 9-ke i 12-ke, da li da idem na 12000 btu, obzirom da bi se tada moglo grejati i predsoblje koje je oko 4m2.
Ove modele klima sam bio uzeo u obzir i pre pola godine kada sam menjao klimu u sobi od 20m2. Tom prilikom vlasnik prodavnice i servisa za klime nikako mi nije preporucivao Fujitsu FTXB35C koja mi je bila jedna od prvih opcija, jer po njegovom misljenju ne veruje u inverter cija spoljna jedinica je teska samo 26 kg.
Obzirom da sam klimu uzimao preko te prodavnice , a Daikin je bila nesto skuplja (za oko 5000 din) nego sto sam je mogao naruciti online, odlucio sam se za GREE VIOLA PROFI. Sto se tice hladjenja za sada je sve OK, a za grejanje cemo tek da vidimo.
Po upisima strucnijih forumasa, prepostavljam da bi za ovu moju sobu odgovarao ovaj model DAIKIN-a.
Staru klimu Midea 12-ka ON/OFF (model MSG-12HR) koju sam demontirao nisam jos prodao, ali obzirom na vrstu klime pretpostavljam da mi ne bi bila adekvatna za grejanje ove male sobe. Inace, kod mene je bila oko 8 godina i bio sam prezadovoljan grejanjem sobe od 20m2 u prelaznom periodu (u specifikacijama stoji da je kapacitet grejanja 3,8 kw).
Prilikom ugradnje nove klime, da li ce pri radu da smeta sto ce cevi od klime morati 3 puta da se prelamaju pod uglom od 90 stepeni dok ne izadju na spoljni zid zgrade (sa druge strane zida gde ce biti unutrasnja jedinica nalazi se zatvorena terasa, tako da spoljna j-ca mora ici na spoljni zid zgrade). Inace, ovo mi je predlozio majstor kada je montirao ovu prethodnu klimu koju sam kupio.

Izvinjavam se sto sam bio opsirniji i unapred zahvaljujem na pomoci oko izbora klime.

Pasha,Fujitsy nije ftxb35c to ti je Daikin ,a Fujitsy spoljna jeste 26kg al greje dobro. Sve klime koje si nabrojao su ok i za 15,5kvm bile bi,možda i prejake. Tu bi mogao da ideš baš sa tom Daikin ftxb35c jer ima finu modulaciju i mislim da bi bio odličan izbor za tvoj prostor. Tu su i drugi forumaši pa ćeš čuti i njihovo mišljenje. Poz
 
0

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER27.09.2019. u 19:47 - pre 55 meseci
I ja mislim da bi tqj daikin bio odlican za tu kvadraturu..
 
0

mirkobatocina

Član broj: 337310
Poruke: 306
*.dynamic.sbb.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER27.09.2019. u 19:52 - pre 55 meseci
Citat:
pasha014:

-Fujitsu LLCE,
-Daikin FTXB,
-Gree viola profi,
-Midea mission.



Ako nema izolacije i verovatno da je skorije i nece biti, ja mislim da je LLCE najbolji izbor.Jeste mala povrsina sobe ali nema izolacije.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja - INVERTER
(Zaključana tema (lock), by SG kamikaza) (HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 643867 | Odgovora: 2579 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.