Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja - INVERTER

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja - INVERTER
(Zaključana tema (lock), by SG kamikaza) (HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 122 123 124 125 126 127 128 129

[ Pregleda: 639392 | Odgovora: 2579 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

driverxl

Član broj: 336968
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER18.10.2019. u 22:07 - pre 54 meseci
@ Jozza:

Ne bih da sirim ni ovu diskusiju ni ovaj nacin diskusije ali sam jos u pocetku vrlo jasno rekao da neke diskusije od pojednih ili pojedinaca ovde, zaista nisu na mestu i samo neka mi neko kaze da je ovde zabranjeno reci. suprotno misljenje.Valjda smo izasli iz perioda jednoumlja makar forusmkog.Ocigledno da nismo.Medjutim, jos ociglednije je da je i dalje prisutna neka averzija prema svemu onome sto ja napisem iako me to puno ne cudi, stara i je to vec poznata praksa prema onima koji su usudili da se suptostave samozvanom forumskom bosu?Smesno ali nazalost i istinito.Recju Jozzo nisam pomenuo tvoju klimu niti LT koja kao klima brend za sebe, vec sam pisao o tome da je uzlaudno pljuvati kada sve klime ovde dolaze iz Kine, samo su nalepnice sa nazivima i imenima proizvodjaca drugacije, kod veicne naravno ne kod svih.Moj moto je oduvek bio da svako kupuje ono sto njemu odgovoara i sve su to slicne gomile lima sa nekim nijansama u toj niskobudzetnoj klasi, tako da je apsurdno i uzasnem se kada neko ovde jedan lom pljuje i a drugi jednak lom ovde hvali i pride ga kao "strucnjak" preporucuje nekom postenom coveku koji se obratio ovde za pomoc.Zar nije normalnije i casnije navesti karakteristike, uputiti na stranice sa iskustvima clanova za odredjene klime u toj nekoj cenovnoj kategoriji, pa neka svako odluci prema svom nahodjenju, zelji i izboru.Samo to je i sada a i ranije bila poenta mog pisanja ovde.Niko ni od nas nije vecan pa niti su ti lomovi vecni tako da me niko od vas nece povrediti ako mi "uvredi" klimu, bas me nesto mnogo jako jako ....... za bilo koji od tih lomova kojima se grejemo.Uvek je u svemu kada se tice tehnike, vazilo kafansko pravilo: koliko para , toliko muzike.Svako dobro svima ovde i za mene je ova tema zakljucana i zakljucena a svima vama sve dalje na volju.
 
0

mirkobatocina

Član broj: 337310
Poruke: 306
*.dynamic.sbb.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER18.10.2019. u 22:13 - pre 54 meseci
Citat:
Smig0l:
a gorenje klime,kakve su?. m3/l....i ostalo. Hvala mnogo


Za ozbiljno grejanje -- samo Japanci , bez obzira na zemlju proizvodnje.
 
0

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER18.10.2019. u 22:16 - pre 54 meseci
Ne može jbg , predlozi ti nesto s cijenom do / ispod 400€ ....
 
0

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER18.10.2019. u 22:56 - pre 54 meseci
Citat:
mr Jozza: Nazad na temu. @Alen23 ti beše imaš Lomo? Koje su razlike između Lomo i Viole?
[quote]



Evo gledam service manual od viole , lomo je R32 , malo bolje drzi kapacitet na minusima , jači kompresor , veći airlow vanjske 2200 vs 1600, veći izmjenjivac- jednoredni , viola manji-dvoredni , obe imaju eev , lomo ima max AF680m3 , viola 600 ,lomo ima 7 brzina ventilatora lomo 4 , toliko sto sam primjetio na prvu neke razlike..
Lomo je gwh12qc-k6dna1d


Prikačeni fajlovi
 
0

mirkobatocina

Član broj: 337310
Poruke: 306
*.dynamic.sbb.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER18.10.2019. u 23:39 - pre 54 meseci
Nikada nisam razumeo pisanje o specifikacijama neke klime, ako nema Evropskog sertifikata ili potvrde o tacnosti.Koja je svrha pisanja ? Uvek se setim Kineskih bater. lampi , gde redovno pisu podaci o 5000--10000--50000 lumena ili brojevi 1000000 -- 150000.....necega.Ja sam licno zadovoljan, baterijskom lampom i za povremeno koriscenje je odlicna ali ovde se valjda diskutuje o ozbiljnom grejanju a ne sta su Kinezi napisali na papiru bez sertifikata.
 
0

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER19.10.2019. u 07:30 - pre 54 meseci
To je zato sto ne razumijes evroprski certifikat.. Da rzumijes , znao bi da on testira energetsku efikasnost uredjaja a ne same performanse.. Taj podatak dobijes od proizvodjaca klima uredjaja.. Mozes ti i kupovati na osnovu energetske naljepnice , nikakav problem, tako stedis struju , spašavaš planet , doprinosiš da nam se polovi ne istope.. Da si stavio izolaciju na kucu spasio bi naš planet jos i više ..
 
+2

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER19.10.2019. u 07:36 - pre 54 meseci
Citat:
Skopljan4e:
Trik pitanje
Ako kompresor ima 2 cilidra i je poznat pod nazivom Twin Rorary.... kako bi se zvao kompresor koji ima 3 cilidra ?
https://mp.weixin.qq.com/s/Piu-akz_cvR_-hqwAAgaqg?

[Ovu poruku je menjao Skopljan4e dana 18.10.2019. u 23:17 GMT+1]


Gree first developed the two-stage compression technology with variable volume ratio

Leading technology: world’s first triple-cylinder two-stage rotary compressor technology..

Skopljanke , jesi siguran da ovo već nije izmišljeno , ja sam čuo da ovi iz gree samo kopiraju tudje ..
 
0

maxys

Član broj: 341054
Poruke: 269
*.dynamic.sbb.rs.



+39 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER19.10.2019. u 08:51 - pre 54 meseci
Da su kopirali, ne bi mogli prodavati na drugim tržištima. Dobro je da se radi na razvoju. Ali nemoj da misliš da drugi sede. Ovo je ipak PR tekst. Tehnologija tek treba da zaživi i pokaže šta može. Zaista ne znam zašto se ponašaš kao advokat.

Sto se tice evropskog sertifikata, jedna moja klima ga ima, druga ga nema. Meni to nije bitno. Medjutim vivax i LG performanse koje navode proizvodjaci u svojoj dokumentaciji se skoro u opšte ne razlikuju na papiru. Medjutim u praksi je to totalno druga priča.
To ti je i kao potrošnja kod automobila. Šta meni vredi sto na papiru piše jedno, ako je npr. neki novinar testirao i utvrdio da proizvodjac laže.
Kad svi izadju na crtu, pod istim test uslovima onda možemo da pričamo o performansama i ko je, a ko nije bolji.
 
0

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER19.10.2019. u 10:18 - pre 54 meseci
Citat:
maxys: Da su kopirali, ne bi mogli prodavati na drugim tržištima. Dobro je da se radi na razvoju. Ali nemoj da misliš da drugi sede. Ovo je ipak PR tekst. Tehnologija tek treba da zaživi i pokaže šta može. Zaista ne znam zašto se ponašaš kao advokat.


Maxys , naravno da nisam advokat , nadam se da se ti ne smatras nekim tuziteljom u ovom "procesu".. Rasprava je otisla u dokazivanje da li Kina ima uopste tehnoloski nivo da napravi dobar uredjaj..
Skopljanke u postu navodi da ima ,sta sad treba dalje da se crta nekom.. Midea na evropskim tehnoloskim sajmovima osvaja nagrade , stavljao sam linkove , čitajte malo.. Na uvodjenje tih tehnologija u upotrebu nećes puno čekati ..

Citat:
maxys
Sto se tice evropskog sertifikata, jedna moja klima ga ima, druga ga nema. Meni to nije bitno. Medjutim vivax i LG performanse koje navode proizvodjaci u svojoj dokumentaciji se skoro u opšte ne razlikuju na papiru. Medjutim u praksi je to totalno druga priča.
..

Za taj tvoj vivax dobio si predlog da se javis u sevis ako mislis da je uredjaj neispravan , neka utvrde da li je tako , da li je mozda do montaze , pozicije uredjaja itd , ili mozes ostaviti tako kako jest ...

Citat:
maxys: .
To ti je i kao potrošnja kod automobila. Šta meni vredi sto na papiru piše jedno, ako je npr. neki novinar testirao i utvrdio da proizvodjac laže.


Potrošnja bilo čega se razlikuje od papira jer nisu isti uslovi eksplotacije , to je valjda jasno..

Citat:
maxys
Kad svi izadju na crtu, pod istim test uslovima onda možemo da pričamo o performansama i ko je, a ko nije bolji.


Ta crta bi bila eurovent ? Oni ti testiraju performanse i potrosnju uredjaja unutar Pdesigna odredjenog od proizvodjaca , ne testiraju ukupne performanse..
Mada , dobro bi dosao neki test koji bi pokrio sve aspekte rada uredjaja...
 
0

maxys

Član broj: 341054
Poruke: 269
*.customer.telenor.rs.



+39 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER19.10.2019. u 10:55 - pre 54 meseci
Serviser bio, potvrdio da tako rade sve. Lično proveravao i rad vivax aeqi. Klima montirana po svim standardima.

Ne mora eurovent. Može bilo koja referentna kuća, npr TÜV. LG npr ima i njihov sertifikat. Može i SGS. Evo daj ti predlog.
Ali ako proizvodjac kaže da na - 7 C daje toliko snage, onda neka i da toliko. I koje druge performanse? Mene isključivo interesuje potrošnja i šta na kojoj temperaturu daje.

PA vidi, obe moje klime su u mom stanu. Nisam stavio lg u ekvatorijalnu gvineju, a vivax na severni pol pa da tvrdim da su uslovi eksploatacije različiti.
 
0

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER19.10.2019. u 11:58 - pre 54 meseci
" Serviser bio, potvrdio da tako rade sve. Lično proveravao i rad vivax aeqi. Klima montirana po svim standardima. '


Čekaj sad , šta bi s onim neispravnim senzorom , on je ispravan ili je na svim vivavx klimama neispravan ?
Sta je s dostizanjem zadate T ?
Da li uspjeva da dostigne i odrzava zadatu T ili se klima i dalje gasi 3-4 puta dok dostigne zadatu T..
Ne znam kako je majstor mogao da utvrdi da je to normalno , pa to je kao da kupiš auto , krenes u trgovinu i auto ti se 4 puta ugasi dok stignes do trgovine..
Neka se potpise da tako radi i pravac u inspekciju ...

Evo Bordzija ne spominje nikakvo gasenje , citiram :


" Napolju je 17, unutra 22-23 potrošnja vivax Q design 12 oko 290 vati 🤩
I drži bogami ne mrda. Krenula je sa 500-600 vatini pa polako spustila. Ventilator podešen na auto. Nisam dugo eksperimentisao jer je u kući inače toplo jedno pola sata. Lepo duvka toplo, baš bogougodno. Spoljašnja se jedva čuje. "



" Ali ako proizvodjac kaže da na - 7 C daje toliko snage, onda neka i da toliko. I koje druge performanse? Mene isključivo interesuje potrošnja i šta na kojoj temperaturu daje."

A sad , kako znas da ne daje ? To si mjerio nešto ...
Klima se uredno prodaje na EU trzistu , niko pametan se neće zezati varanjem pa da mu zabrane prodaju na EU trzistu ..



" PA vidi, obe moje klime su u mom stanu. Nisam stavio lg u ekvatorijalnu gvineju, a vivax na severni pol pa da tvrdim da su uslovi eksploatacije različiti."

Ukoliko su tvoj stan , ekvatorijalna gvineja ili sjeverni pol u gabaritima Pdesigna proizvodjača onda bi se moglo reći da su uslovi eksploatacije isti...

 
0

maxys

Član broj: 341054
Poruke: 269
*.dynamic.sbb.rs.



+39 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER19.10.2019. u 12:39 - pre 54 meseci
Senzor nije neispravan. Pisao sam o tome. On meri stvarnu temperaturu. Pošto se isti nalazi na 0.5 cm od isparivaca uj on i ne može da meri tačnu temperaturu vazduha u sobi već isključivo temperaturu ulaznog vazduha uvećanog za temperaturu toplotnog zračenja isparivaca.
Super, ako je tačno ono što tvrdi vivax onda ja na Lg dobijam duplo više nego što proizvodjac tvrdi.
 
0

maxys

Član broj: 341054
Poruke: 269
*.dynamic.sbb.rs.



+39 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER19.10.2019. u 12:51 - pre 54 meseci
Pozdrav od mene.
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER19.10.2019. u 14:33 - pre 54 meseci
Citat:
Alen23:
pa to je kao da kupiš auto , krenes u trgovinu i auto ti se 4 puta ugasi dok stignes do trgovine..

Pa da, to se zove START/STOP sistem, svi noviji automobili tako rade
 
+1

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6805
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER19.10.2019. u 14:50 - pre 54 meseci
E sad sam se setio kad me zezao vivax q design. Proletos u maju je bilo prohladno ali preko dana toplo oko 20-23 stepeni dok je u kući bilo dosta hladnije 17-18 stepeni pa smo dogrevali. E tu je zezala klima i gasila se. Posle smo u par dana rekuperacijom zagrejali kuću i nije bilo nikakvih problema.

Evo ovih dana je 24 stepena u toku dana, sunce sija i sve je otvoreno prema suncu dok sa zadnje strane držimo na kant da polako vuče topao vazduh kroz kuću. Uveče padne temperatura na 11-12 stepeni ali je u kući i dalje 24 stepeni :-)

Ne koristimo uopšte klimu, nema nikakvog dogrevanja do decembra meseca.
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

Žoržomunze
Elektroničar
Servis-G
Zemun,Srbija

Član broj: 339334
Poruke: 233
195.252.86.*



+19 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER19.10.2019. u 16:35 - pre 54 meseci
@Mr. Jozza
Mislim da si svojim postom lepo objasnio situaciju i mogu se složiti sa tobom. Sigurno da postoje naprednije klime ali ako nekome pojedini model,pa bio i Kineski zadovoljava potrebe,zašto ne? Jedino oko tih Pdsgn,mislim,a to je neko već objašnjavao,da proizvođači sami šteluju da bi dobili što veći broj plusića(A++...),tj.scop-a! Pogledaj nove modele Fujitsy klima. Neverovatno je da imaju znatno manje vrednosti od starih Fujitsy klima! Pa i tvoja LT nema pravog naslednika u novim modelima! Poz
 
0

Skopljan4e
Strelec ->
Skopje

Član broj: 336359
Poruke: 247



+8 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER19.10.2019. u 19:31 - pre 54 meseci
Citat:
Skopljan4e:
Trik pitanje
Ako kompresor ima 2 cilidra i je poznat pod nazivom Twin Rorary.... kako bi se zvao kompresor koji ima 3 cilidra ?
https://mp.weixin.qq.com/s/Piu-akz_cvR_-hqwAAgaqg?

[Ovu poruku je menjao Skopljan4e dana 18.10.2019. u 23:17 GMT+1]

Ovo nije PR tekst vec info da se te kompresore poceli proizvodit u manjim kapacitetima, pomenuti su kapaciteti 1.5HP do 6HP
1.5HP sto je 4,2kw

A sistem je jos pre godinu dana implementiran za Canadu i Severnu Ameriku u komercijalnim sistemima VRV pod nazivom Ultra Heat, i Multisplit sistemima Ultra Heat al u mnogu vecim kapacitetima.
AHRI sertificiran sto je Eurovent za Ameriku
https://mp.weixin.qq.com/s/8XPp6_aelacJz1AvqwdIyg

NA ili Severno Americki branch GREEja je ovde
http://www.gree-na.com/ultra-heating

Sistem je sertificiran i dokazan za Severnu Ameriku i Canadu, ali stize i za EU podrucje, to je poenta prethodnog linka gde je spomenut Argoclima S.P.A Italijanski OEM Gree-a za Italiju, Ultra Heat kompresori i klimatizacija ulazi i u Europu na velika vrata.
https://mp.weixin.qq.com/s/Piu-akz_cvR_-hqwAAgaqg?

 
+1

mirkobatocina

Član broj: 337310
Poruke: 306
*.dynamic.sbb.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER19.10.2019. u 21:33 - pre 54 meseci
Citat:
Alen23:

Gree first developed the two-stage compression technology with variable volume ratio

Leading technology: world’s first triple-cylinder two-stage rotary compressor technology..



Imas primer za Gree Amber model 12 btu -- najnovija tehnologija kako fukcionise u realnosti a ne kako zvuci na papiru koji su Kinezi prikazali.
Gree Amber 12 btu -- 2 x EEV , ne jadan nego dva.
Kompresor two-stage , tehnologija Daikin-a i kompresor koji se ugradjuje u model Ururu -- Sarara.
Tehnologija 13 Hz za model Amber.
Velika spoljasnja--unutrasnja jedinica.

To su sve podaci koje Kinezi prikazuju na papiru a svi znamo kako to radi u realnom radu, gasi kompresor na 500 - 600 - 700 wati struje.Gde je taj two-stage i tehnologija 13 Hz ???

Kupim baterijsku lampu Kinesku i pise 20 000 lumena, 150 000 wati ......da li treba komentar ?!!!
Svako voli da za malo para kupi vrhunsku tehnologiju ali da radi u realnosti.Meni nije potrebno da klima ima na papiru vrhunsku tehnologiju.Meni je marketing najmanje vazan i sta su Kinezi napisali na papiru.
 
0

mirkobatocina

Član broj: 337310
Poruke: 306
*.dynamic.sbb.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER19.10.2019. u 21:44 - pre 54 meseci
Citat:
Skopljan4e:
Sistem je sertificiran i dokazan za Severnu Ameriku i Canadu,


Znam ja da ljudi zive i u Kanadi i u USA , nego ako mozes da pokazes nesto od tih klima, koje se prodaju na Balkanu.Stalno neka prica o Gree , koja se obicno zavrsava u nekoj drugoj drzavi ili ostane samo prazna prica koja je prepisana sa papira.Nikako da te lepe price iz dalekih Kontinenata i tog papira vidmo u realnosti na Balkanu.
Sve mu to dodje , lepo zvuci,lepo napisano na papiru...........ali zamalo.
 
0

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER20.10.2019. u 07:28 - pre 54 meseci
Kolege , ne budite tako ljubomorni , niste oženili japanke...

Gree Amber 12 btu -- 2 x EEV , ne jadan nego dva.
Kompresor two-stage , kineska tehnologija kod Daikin-a i kompresor koji se ugradjuje u model Ururu -- Sarara.
Tehnologija 13 Hz za model Amber.
Velika spoljasnja--unutrasnja jedinica
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja - INVERTER
(Zaključana tema (lock), by SG kamikaza) (HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 122 123 124 125 126 127 128 129

[ Pregleda: 639392 | Odgovora: 2579 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.