Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja - INVERTER

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja - INVERTER
(Zaključana tema (lock), by SG kamikaza) (HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 634338 | Odgovora: 2579 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ambre
nezaposlen

Član broj: 290208
Poruke: 29
*.internet.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER11.02.2019. u 01:52 - pre 62 meseci
Poseduje li neko Gree Amber 12icu ovde? Planirao sam je za hladjenje porstorije od 70kvm nema pregradnih zidova nema prozora samo izlog sa vratima i jedan spoljasnji zid, sprat se greje. Objekat inace izolovan. Imam dilemu izmedju nje, Fujitsu 18 LFC/KLC i Daikin FTXB50c.
 
0

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.madnet.rs.



+86 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER11.02.2019. u 10:20 - pre 62 meseci
Citat:
ambre: Poseduje li neko Gree Amber 12icu ovde? Planirao sam je za hladjenje porstorije od 70kvm nema pregradnih zidova nema prozora samo izlog sa vratima i jedan spoljasnji zid, sprat se greje. Objekat inace izolovan. Imam dilemu izmedju nje, Fujitsu 18 LFC/KLC i Daikin FTXB50c.

Za te pare mozda je bolji Fujitsu,Daikin licno nebih uzeo u razmatranje.
Da da sam na tvom mestu radije bih uzeo Toshibu Suzumi plus za te pare. SUZUMI RAS-B13N3KV2-E1/RAS-13N3AV2-E1
Nisi opisao namenu prostorije,to je bitna stavka..
 
0

ambre
nezaposlen

Član broj: 290208
Poruke: 29
*.internet.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER11.02.2019. u 13:03 - pre 62 meseci
Lokal je u pitanju, bila je prehrambena radnja, sad je na izdavanju pa zavisi od zakupca sta ce biti sledeća namena, ali neće biti restoran ili neka brza hrana, ostalo je moguće. Pisao sam i na drugom forumu, ali želeo bih i ovde da čujem mišljenja. Deluje mi dosta slabije ova Toshiba od Amber 12, gledam prvenstveno hladjenje.
 
0

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER11.02.2019. u 14:55 - pre 62 meseci
Ambre

Nisam zadnja 24h pročitao šta se tamo pisalo, a sad mi zao sto jesam.
Na ovom forumu, mislim jedino da skopljan4e ima Amber, nordik varijantu. Možda da prelistas neke njegove postove vezano za neke utiske.

Koliko sam zapamtio, uslov za prostor je da bude jedna klima i malo vizuelno dopadljiva? Zar ne?
Po onome što pišu za Amber, kad isključi sve što nije vezano za nju, čini se da je ok. Suprotstavlja su iskustva i mišljenja, zbog uslova u kojim rade, a dosta se i navijački piše.

Toshibe uglavnom ko kupuje i koristi, a da je iz SR, ne piše po forumima.
Izuzetak su zoxor i mali genije.
Uglavnom ljudi znaju šta kupuju i imaju novac da to plate, i ne traže savete po forumima.

Isto je generalno i sa iskustvima sa 18k btu klimama. Nema ih previše.

Da je možeš naći, ja bih preporučio nokriju(14k btu), ja bih i polovnu kupio ako se pojavi.

Ne mogu da se setim, da li je rovacccc roditeljima kupio daikin 50ku.

Mozes na pp da pokušas da kontaktiras njih sve redom za iskustva, pošto su mnogi odustali od pisanja na temi, zbog istih stvari koje se sad tamo dešavaju.

Zoxor i mali genije za toshibu
Skopljan4e za amber
Tvrdoglavi za fujitsu
I rovac za daikin
Ukoliko se već sami ne jave. Nadam se da će ti pomoći bar nešto od ovog gore napisanog.
Pozdrav
 
0

ambre
nezaposlen

Član broj: 290208
Poruke: 29
87.116.180.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER11.02.2019. u 15:30 - pre 62 meseci
Da nazalost nema uslova za dve, u startu je vazilo da bude vizualno dopadljivija ali sam vremenom polako odustao od te zamisli, kad sam se bolje upoznao sa cenama, modelima i problematikom izbora.
Pretpostavljam da je slicna situacija i za Mitsubishi kao i za Toshibu.
Kao sto kazes dosta manje ljudi uzima 18k btu pa je i komentara u vezi njih neuporedivo manje. Nekim svojim sudom sam misljenja da Amber 12 moze da zavrsi posao, pre svega mi se svidja jer vidim da je Nordic model kod nas, inace ne bih ni razmisljao o 12ici, teska je spoljasnja jedinica, ima neke savremenije funkcije i na R32 je freonu. Istina da je nema na tom famoznom Euroventu i za nijansu sam skeptican u dugotrajnost iste posto su ipak Kinezi to projektovali, ali sam u jednoj radnji od prodavca cuo da se dosta kupuje, odmah posle dobre stare LFC 18ice.
Citao sam novu temu do 30te stranice, ali su mi oci ispale, mozda danas prelistam ostalih 30tak.
Sacekacu jos malo ako se neko javi
Zahvaljujem se na pomoci :)
 
0

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER11.02.2019. u 15:37 - pre 62 meseci
Dodatno, to što je nordik varijanta, tebi ne igra ulogu, jer ti tražiš klimu za hlađenje.
Grejaci kartera i tačne imaju efekta samo u hladnim danima i režimu grejanja.
 
0

ambre
nezaposlen

Član broj: 290208
Poruke: 29
87.116.180.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER11.02.2019. u 16:18 - pre 62 meseci
Mislis da je ipak na granici ova 12ica za hladjenje ?
 
0

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER11.02.2019. u 16:35 - pre 62 meseci
Ne znam sta bih ti iskreno rekao...
Objekat nećeš koristiti lično, a ni kao stambeni.
Izdavaces, ako sam dobro shvatio.

Na papiru je to sve lepo napisano, da li verovati tome i pisanju odande... to moraš sam da prelomis.
Finalnu namenu objekta još ne znaš, može biti da će biti ok, a može i da neće. Da li će i koliko biti toplotnih dobitaka iznutra, otvaranje/zatvaranje vrata i koliko često, osuncanost....
Možda će taj max kapacitet hlađenja biti dovoljan, a sa druge strane da li će pri istom smetati nekom duvanje na max.
Sve su to stvari koje treba uzeti u obzir.
 
0

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.madnet.rs.



+86 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER11.02.2019. u 19:13 - pre 62 meseci
Citat:
ambre:
Lokal je u pitanju, bila je prehrambena radnja, sad je na izdavanju pa zavisi od zakupca sta ce biti sledeća namena, ali neće biti restoran ili neka brza hrana, ostalo je moguće. Pisao sam i na drugom forumu, ali želeo bih i ovde da čujem mišljenja. Deluje mi dosta slabije ova Toshiba od Amber 12, gledam prvenstveno hladjenje.

Pogledaj ponovo podatke nesto si propustio(tesko da je slabija Toshiba);-)...A i opste poznata cinjenica je da Kineski papir trpi svasta..
Drugaru sam ugradio zimus gree violu 18 u staklenu bastu kafica 24m2 i to je lepo grejalo bez problema,kako ce da hladi videcemo.
Moj ti je savet da klimu ne kupujes dok ne znas namenu lokala ,ima mnogo faktora koji uticu na potreban kapacitet uredjaja.
Ako se spoljna jedinica uredjaja montira na suncanoj strani objekta i bitna stavka hladjenje eeee onda Mitsu,Toshiba,Fujitsu....Kineze zaboravi.
 
0

Cronnin

Član broj: 62353
Poruke: 482
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER11.02.2019. u 21:17 - pre 62 meseci
Citat:
ambre:
Da nazalost nema uslova za dve,

U kom smislu nema uslova za dve?
 
0

ambre
nezaposlen

Član broj: 290208
Poruke: 29
87.116.182.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER11.02.2019. u 22:56 - pre 62 meseci
U smislu da se moraju iskoristiti postojece instalacije od stare klime, jer su sakrivene iza gipsa, na svim zidovima su postavljene gips ploce a preko njih je radjena skupa tehnika, pa je to poveliki trosak da se sve kopa da bi se ugradile dve klime.
Popodne je sunce na toj strani cini mi se, provericu. Ma meni je vise nedoumica da li da gledam ovaj Amber 12 ili da uzmem 18icu Fujitsu KLC, LFC je stariji model ali jaci malo, KLC koristi R32, oko 20k dinara je razlika izmedju Ambre i KLC

[Ovu poruku je menjao ambre dana 12.02.2019. u 00:42 GMT+1]
 
0

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.madnet.rs.



+86 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER11.02.2019. u 23:11 - pre 62 meseci
Citat:
ambre: U smislu da se moraju iskoristiti postojece instalacije od stare klime, jer su sakrivene iza giosa, na svim zidovima su postavljene gips ploce a preko njih je radjena skupa tehnika, pa je to poveliki trosak da se sve kopa da bi se ugradile dve klime.
Popodne je sunce na toj strani cini mi se, provericu. Ma meni je vise nedoumica da li da gledam ovaj Amber 12 ili da uzmem 18icu Fujitsu KLC, LFC je stariji model ali jaci malo, KLC koristi R32, oko 20k dinara je razlika izmedju Ambre i KLC

Ti moras prvo da vidis kolika je duzina cevi u zidu i kojeg su precnika pa onda da biras klimu,posto je vec koristena instalacija moraju se cevi adekvatno isprati.....itd
 
0

ambre
nezaposlen

Član broj: 290208
Poruke: 29
87.116.182.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER11.02.2019. u 23:41 - pre 62 meseci
Bila je vec LG 18ica ranije, sad je neka no name 12ica, tako da male sigurno nisu, jedino mogu biti vece, a to nije problem, e sad oko ispiranja jedino na licu mesta da se vidi i ispere koliko moze.
 
0

Romel68

Član broj: 281511
Poruke: 367
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER12.02.2019. u 07:45 - pre 62 meseci
Evo i jedan savet od mene, ako imaš staklene površine koje su sa sunčane strane a staklo je obično, onda češ imati leti veliki problem da to rashladiš. A ako su ti stakla namenska za odbranu od sunca i još imaš izolaciju onda neće biti problem da se bilo koja klima izbori sa vrućinom.
Znači pod broj 1: smanji protok toplote u prostoriju
A pod broj 2: Izračunaj toplotno opterećenje
I pod broj 3: Tek na osnovu tog opterećenja i uslova biraš klimu.
Kuća jedna etaža, 120 kvadrata, demit fasada 7cm stiropora, plafon 5cm iznad + 2cm
stiropora ispod ploče. Stolarija, PVC Veka 6 komorna troslojna niskoemisiona stakla.
 
0

Cronnin

Član broj: 62353
Poruke: 482
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER12.02.2019. u 14:03 - pre 62 meseci
Citat:
ambre:
U smislu da se moraju iskoristiti postojece instalacije od stare klime, jer su sakrivene iza gipsa, na svim zidovima su postavljene gips ploce a preko njih je radjena skupa tehnika, pa je to poveliki trosak da se sve kopa da bi se ugradile dve klime.
Popodne je sunce na toj strani cini mi se, provericu. Ma meni je vise nedoumica da li da gledam ovaj Amber 12 ili da uzmem 18icu Fujitsu KLC, LFC je stariji model ali jaci malo, KLC koristi R32, oko 20k dinara je razlika izmedju Ambre i KLC

[Ovu poruku je menjao ambre dana 12.02.2019. u 00:42 GMT+1]


Jasno za instalaciju. Nego odakle uopšte priča da su slične snage? Koliko vidim Gree Amber 12 je deklarisan na 3,53 kW, dok je Fujitsu 18LFC deklarisan na 5,2 kW?


[Ovu poruku je menjao SG kamikaza dana 12.02.2019. u 15:20 GMT+1]
 
0

ambre
nezaposlen

Član broj: 290208
Poruke: 29
87.116.178.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER12.02.2019. u 15:11 - pre 62 meseci
Merio sam cevi sublerom danas, fi 6 i 12, spoljni precnik. Znam za nominalni ali sam gledao i maksimalni kapacitet i tezinu spoljasnje jedinice, koja je za KLC 33kg a 45kg za Amber, mozda sam kilo gore dole promasio. I gledao sam noviji model KLC on je na R32 freonu i nesto manjeg kapaciteta id FLC. Elem evo danas sam bio, kotao nije ukljucivan sinoc od 20h, danas u 15h unutrasnja temp je bila 14stepeni. Tako da sam pazario Amber 12, kako stoje stvari izgleda ce se i grejati na nju. Javicu utiske, hvala svima na pomoci.
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER13.02.2019. u 11:02 - pre 62 meseci
Grejace Amber to sigurno do -5c spoljne, ispod moze da se pomogne kotlom i to je to. Hladjenje nece biti problem, to je laksi posao za klimu, jedino da ne bude neki giros pa da se kuva unutra Gledaj da se to propisno ugradi, vakumiranje, minimalna duzina cevi po specifikaciji, posebno izolovane cevi (sto je sad upitno jer ti je instalacija u zidu).
Sto se tice Bencha i teme, drago mi je da je tema zatvorena. Od navijackog Gree lobija nije moglo da se zivi, ne znam kako moderatori tamo nisu u stanju da to srede.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

JerinaSve
vlasnik firme
Loznica

Član broj: 339822
Poruke: 1
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER14.02.2019. u 09:34 - pre 62 meseci
Ovo mi je peta sezona grejanja u kojoj koristim 2 Gree Hansol klime (12 i 9) za grejanje stana od 70m. Maksimalni računi za kompletnu struju su do 12.000. Temperatua 23 - 24⁰C. Postao sam veliki pristalica ovakvog vida grejanja i svima preporučujem. Živim u zgradi gde je predvišeno centralno grejanje na mazut, ali to nikad nije zaživelo. Imam neke rodbinske veze sa likom koji je zaposlen u Energy Net-u i koji baš ima veze oko klimatizacie. Po njegovom savetu sam uzeo ove klime i to mi je jedna od boljih investicija. Kao veliki fan ovakvog vida grejanja svima pričam o mom iskustvu. Od skoro sam video ovaj forum pa sam rešio i sa vama da podelim moja iskustva.
 
0

ambre
nezaposlen

Član broj: 290208
Poruke: 29
87.116.182.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER14.02.2019. u 09:44 - pre 62 meseci
Citat:
djalf:
Grejace Amber to sigurno do -5c spoljne, ispod moze da se pomogne kotlom i to je to. Hladjenje nece biti problem, to je laksi posao za klimu, jedino da ne bude neki giros pa da se kuva unutra :D Gledaj da se to propisno ugradi, vakumiranje, minimalna duzina cevi po specifikaciji, posebno izolovane cevi (sto je sad upitno jer ti je instalacija u zidu).
Sto se tice Bencha i teme, drago mi je da je tema zatvorena. Od navijackog Gree lobija nije moglo da se zivi, ne znam kako moderatori tamo nisu u stanju da to srede.


Hahah, nece biti girosa i slicnih djakonija :D Hoce, nego me samo brine sto serviser koga sam kontaktirao nema cime da ocisti cevi (nema azot), ostalo ce sve biti odradjeno kako treba, izolovane su posebno secam se prvi put kad su postavljane da sam to zahtevao.
 
0

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER14.02.2019. u 10:21 - pre 62 meseci
Trošak za manju bocu, da je kupi i napuni, je oko 50-70e.
Ako je to problem imati u servisu, onda nije problem ni da pozoves drugog servisera.


JerinaSve

Pozdrav I dobrodošao.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja - INVERTER
(Zaključana tema (lock), by SG kamikaza) (HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 634338 | Odgovora: 2579 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.