Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lenovo S660, Dual SIM - problem sa povezivanjem mobilnog telefona sa računarom

elitemadzone.org :: MadZone :: Lenovo S660, Dual SIM - problem sa povezivanjem mobilnog telefona sa računarom

[ Pregleda: 1777 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dr.Sloba
Automatičar. JKPBVK

Član broj: 270684
*.dynamic.sbb.rs.

+2 Profil

icon Lenovo S660, Dual SIM - problem sa povezivanjem mobilnog telefona sa računarom25.05.2018. u 19:22 - pre 24 meseci
Znam da je mnogo puta pisano ali...nije na odmet da se obnovi gradivo.

Dakle, kako da "pametni telefon" Lenovo S660 povežem sa računarom.
U pitanju je Win 7.

Skinuo sam paket sa ove adrese:
https://androidmtk.com/download-lenovo-usb-drivers

raspakovao ga i instalirao po ovom uputstvu:
https://lenovousbdriver.com/download/lenovo-driver-v1-1-33

Išao u restart sistema, iako ne treba...

PC neće da prepozna telefon.

Ima li neko nekakvu dobru ideju ili link u vezi drajvera?
I da li zna sa koje adrese da skinem prošireno korisničko uputstvo za Lenovo S660?

Hvala momci unapred.

Odgovor na temu

CoyoteKG

Član broj: 70939

+6802 Profil

icon Re: Lenovo S660, Dual SIM - problem sa povezivanjem mobilnog telefona sa računarom25.05.2018. u 20:09 - pre 24 meseci
Ako ti samo treba zbog fajlova ovo je zanimliva aplikacija. Ja ne pamtim kad sam zadnji put kablom nakačio telefon
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sand.airdroid

Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855

+2183 Profil

icon Re: Lenovo S660, Dual SIM - problem sa povezivanjem mobilnog telefona sa računarom25.05.2018. u 20:19 - pre 24 meseci
A da li uopste Win daje neke znake da mu je nesto prikopcano na USB? Imas li sta u device manager-u pod uzvicnikom i sta imas pod USB, mozda unknown device ili `device not recognized` i sl?

(c) 1982 sinclair research ltd

Odgovor na temu

petkons
Branislav Petkovic
Novi Sad

Član broj: 68856
*.dynamic.sbb.rs.

+13 Profil

icon Re: Lenovo S660, Dual SIM - problem sa povezivanjem mobilnog telefona sa računarom26.05.2018. u 08:13 - pre 24 meseci
Možda može pomoći...
Primetio sam da kada teleton prikačim na komp da ga dopunim sa nekim tankom USB kablom, da se ne detektuje na kompjuteru kao uređaj, a kad to odradim sa debelim i kvalitetnim USB kablom, imam i konekciju i dobro punjenje, tako da provetiš kablić. Možda je neki tanki...

Odgovor na temu

mb57

Član broj: 337338

+412 Profil

icon Re: Lenovo S660, Dual SIM - problem sa povezivanjem mobilnog telefona sa računarom26.05.2018. u 08:19 - pre 24 meseci
Na mnogim telefonima iskoči poruka o tome da je telefon povezan na računar i treba pritisnuti ok da bi se dozvolila razmena podataka.
Takođe, treba štiklirati USB debugging da bi se telefon povezao sa računarom.
U slučaju da ne možeš naći tu opciju, instaliraj ovu aplikaciju: https://play.google.com/store/...bluedragonfly.developeroptions

Odgovor na temu

Dr.Sloba
Automatičar. JKPBVK

*.dynamic.sbb.rs.

+2 Profil

icon Re: Lenovo S660, Dual SIM - problem sa povezivanjem mobilnog telefona sa računarom26.05.2018. u 16:54 - pre 24 meseci
Hvala Vam na brzom odgovoru.
Evo ovako...

Citat:
CoyoteKG:
Ako ti samo treba zbog fajlova ovo je zanimliva aplikacija. Ja ne pamtim kad sam zadnji put kablom nakačio telefon
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sand.airdroid

CoyoteKG, potrebno mi je uređivanje fajlova u grafičkom okruženju putem Win Explorer-a ili Total Commander-a radi bolje preglednosti.

Citat:
gilopile:
A da li uopste Win daje neke znake da mu je nesto prikopcano na USB? Imas li sta u device manager-u pod uzvicnikom i sta imas pod USB, mozda unknown device ili `device not recognized` i sl?

gilopile, Win daje znake da mu je nešto prikačeno na USB, U device manager-u pod USB stoji unknown device.
http://prntscr.com/jmww2s

Citat:
petkons:
Možda može pomoći...
Primetio sam da kada teleton prikačim na komp da ga dopunim sa nekim tankom USB kablom, da se ne detektuje na kompjuteru kao uređaj, a kad to odradim sa debelim i kvalitetnim USB kablom, imam i konekciju i dobro punjenje, tako da provetiš kablić. Možda je neki tanki...

petkons, to mi ukazuje na činjenicu da tanji kablovi imaju jednu paricu odnosno dve žice, dva provodnika i to samo za napajanje, dok ovi deblji imaju dve parice: jedna za napajanje i drugu za prenos podataka. Imaju i petu žicu za masu.

Citat:
mb57:
Na mnogim telefonima iskoči poruka o tome da je telefon povezan na računar i treba pritisnuti ok da bi se dozvolila razmena podataka.
U slučaju da ne možeš naći tu opciju, instaliraj ovu aplikaciju: https://play.google.com/store/...bluedragonfly.developeroptions

mb57, na telefonu je ranije otključan "Programmer mode"?? Na ovom nakon kačenja na PC neizađe nikakva poruka, dok je USB debugging uključen!

Odgovor na temu

Steve Lonmo
Mrčendajzer

Član broj: 331472
*.dynamic.isp.telekom.rs.

+465 Profil

icon Re: Lenovo S660, Dual SIM - problem sa povezivanjem mobilnog telefona sa računarom26.05.2018. u 23:13 - pre 24 meseci
Android uređaj uključen u USB bi trebao u Device Manager-u da se pojavi u sekciji "Other devices", bez obzira da li su instalirani ADB drajveri ili nisu. I kada nema ADB drajvere, Win bi trebao da prepozna da je u pitanju Android (i stavi žuti uskličnik na ikonicu).

Windows nešto vidi, ali nema pojma šta je? Da li si probao drugi kabl?

U svakom slučaju, USB kabl i ADB drajveri su ti potrebni ako hoćeš da flashuješ firmware, rootuješ telefon isl, a za prosto "uređivanje fajlova u grafičkom okruženju putem Win Explorer-a ili Total Commander-a radi bolje preglednosti" ti je dovoljan neki mali, prosti FTP serverčić koji ćeš da instaliraš na telefon. Ništa komplikovano, samo FTP server koji radi u LAN-u i to je to.
Valjda u kući imaš neki ruter sa Wi-Fi-jem, na koji se kačiš i telefonom?

Evo ovo od 200 i nešto kilobajta će da ti radi posao. Možeš i da mu uključuš "start on boot" i da zaboraviš na njega, to troši par megabajta RAM-a. U Windowsu već imaš TotalCmd koji je odličan FTP klijent.

Ako ti je telefon rootovan, ovde imaš odličan WFX plugin za TotalCmd. On već ima potrebne drajvere, a sa njim možeš da radiš i još svašta nešto na telefonu (isto preko Wi-Fi-ja) - da instaliraš i deinstaliraš aplikacije, isključiš/restartuješ/restartuješ-u-recovery/itd. telefon, uzmeš screenshot, uzmeš clipboard, prekopiraš APK instalirane aplikacije... izvršiš bilo koju komandu...

Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475

+1127 Profil

icon Re: Lenovo S660, Dual SIM - problem sa povezivanjem mobilnog telefona sa računarom26.05.2018. u 23:17 - pre 24 meseci
Nesto nisi odradio kako treba !

Evo ja sam sada pokusao i sve proradilo za par minuta ! Moj je Lenovo Vibe C !

Uzmi pa deinstaliraj i pokusaj ponovo , mozda eventualno neki stariji drajver sa stranice , jer je i telefon stariji ?

Prvo instaliras program , pa tek onda prikopcas telefon . Posle je par sekundi vrteo uparivanje drajvera i telefona i prepoznao je model telefona .

Telefon je dobio svoje slovo i total commander ga vidi kao bilo koji disk .

Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540

+753 Profil

icon Re: Lenovo S660, Dual SIM - problem sa povezivanjem mobilnog telefona sa računarom31.05.2018. u 22:08 - pre 24 meseci
NE zelim da se mesam u ovako valjano-korisne savete,
samo bi da pitam:

-Šta će ova tema u MZ ???

(Administracija:

--hocete da reagujete, iLi da zovem Putina i Angelu ? :-) )

Obratiti pažnju na ponašanje.
I u Paklu postoji red, kamo li na ES-u !

Odgovor na temu

Dr.Sloba
Automatičar. JKPBVK

*.static.isp.telekom.rs.

+2 Profil

icon Re: Lenovo S660, Dual SIM - problem sa povezivanjem mobilnog telefona sa računarom29.06.2018. u 13:37 - pre 23 meseci
Zovi samo Putina...

Odgovor na temu

TRUE RMS

Član broj: 337247

+40 Profil

icon Re: Lenovo S660, Dual SIM - problem sa povezivanjem mobilnog telefona sa računarom01.07.2018. u 01:08 - pre 23 meseci
Citat:
petkons: Primetio sam da kada teleton prikačim na komp da ga dopunim sa nekim tankom USB kablom, da se ne detektuje na kompjuteru kao uređaj, a kad to odradim sa debelim i kvalitetnim USB kablom, imam i konekciju i dobro punjenje

Branislave,
Neki "fušerski" kablovi imaju SAMO dva provodnika za punjenje telefona,
i nemaju komplet ožičenje za sve pinove USB-a.

Tako da punjenje ide, ali komunikacija ne ide.

Odgovor na temu

TRUE RMS

+40 Profil

icon Re: Lenovo S660, Dual SIM - problem sa povezivanjem mobilnog telefona sa računarom01.07.2018. u 01:11 - pre 23 meseci
Citat:
mb57:

I ovo je tačno, što reće mb57.
I na to treba obratiti pažnju.

Odgovor na temu

TRUE RMS

+40 Profil

icon Re: Lenovo S660, Dual SIM - problem sa povezivanjem mobilnog telefona sa računarom01.07.2018. u 01:22 - pre 23 meseci
Citat:
Steve Lonmo: uređivanje fajlova u grafičkom okruženju putem Win Explorer-a ili Total Commander-a radi bolje preglednosti

Ja još nisam uspeo da nabodem ni jedan MOB u DELL laptop, a da ga vidi Total Comander ?!

Uvek sam morao da idem na "My Computer" i tu nadjem telefon, kao posebno prikačen,
ali u Comanderu ne.

Ne znam koji je razlog?

Verovatno treba odraditi ovo što je savetovao @Steve Lonmo,
da bi i Comander video MOB.

Ne razumem se preterano, samo pretpostavljam.

pOz

Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350

+4781 Profil

icon Re: Lenovo S660, Dual SIM - problem sa povezivanjem mobilnog telefona sa računarom01.07.2018. u 08:43 - pre 23 meseci
Citat:
Ja još nisam uspeo da nabodem ni jedan MOB u DELL laptop, a da ga vidi Total Comander
...
Ne znam koji je razlog?

Razlog je ovaj:
Citat:
Ne razumem se preterano

Klikni na strelicu obeleženu na prvoj slici i prati dalje slike:

Prikačeni fajlovi

Odgovor na temu

TRUE RMS

+40 Profil

icon Re: Lenovo S660, Dual SIM - problem sa povezivanjem mobilnog telefona sa računarom01.07.2018. u 12:42 - pre 23 meseci
Slobo,
Zahvaljujem se na ovako lepom i korisnom objašnjenju.

Svako dobro.

Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Lenovo S660, Dual SIM - problem sa povezivanjem mobilnog telefona sa računarom

[ Pregleda: 1777 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.