Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Botovi na delu - naprovidnije do sad

elitemadzone.org :: MadZone :: Botovi na delu - naprovidnije do sad
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39810 | Odgovora: 339 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Machiavelli...
Đorđe Đokanović
IT Support Engineer II
www.amazon.com
Philadelphia

Machiavelli...
Član broj: 90589
Poruke: 672
*.hsd1.pa.comcast.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/dorde..


+92 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad11.10.2018. u 21:55 - pre 67 meseci
Meni je najsmesnije kada pogledam isecke sa facebook-a, da su oni iskreno zabrinuti da ne budu provaljeni :-)
Having an idea is like being in a nutshell, but exchanging idea and collaborate
with
others is like being in infinite ocean of knowledge.
________________________________________________________________
____

Veruj u sebe. Ako ti neces, ko hoce?!

„Bolje živeti 100 godina kao milioner, nego sedam dana u bedi.“
 
+1

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2713



+701 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad11.10.2018. u 23:57 - pre 67 meseci
Ma ne čuvam, nego sam na tih nekoliko vesti sačuvao da bi ih lakše citirao da ne jurim gore-dole, pa ostalo u tom dokumentu, i sad se setih da mi to negde stoji. Mada, te vesti sa komentarima mogu i sad da se pročitaju na tim portalima.

Mogao bi neki portal da napravi takmičenje za bot-komentar sedmice, pa meseca, pa na kraju godine finale za naj-komentar godine :)

Ali, kakvi mozgovi smišljaju te rečenice, to je... što neko reče, koliko takvih ima u ovoj zemlji (sa takvom inteligencijom), za političare nema zime, i one na vlasti i one u opoziciji.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
0

Machiavelli...
Đorđe Đokanović
IT Support Engineer II
www.amazon.com
Philadelphia

Machiavelli...
Član broj: 90589
Poruke: 672
*.hsd1.pa.comcast.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/dorde..


+92 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad12.10.2018. u 12:26 - pre 67 meseci
Vidjam ovde cesto opravdanja, da ljudi nemaju dovoljno para pa pocinju to da rade u nadi da ce dobiti posao ili koji dinar. Strasno je da srozavanje moralnih vrednosti opravdavamo nemastinom. Kao sto rekoh na pocetku kakva je razlika izmedju prostitutke, nafrakanih kurv**** na Pink-u i sendvicara?

Porazavajuce je da se i partije ponasaju isto u poslednjih 50-ak godina (ili duze), da se favorizuju takve vrednosti u drustvu. Nagradjuje se i forsira ljigavost, bezobrazluk i poltronisanje. Ja znam da su ipak vecina svesni, ali uvek se pitam, da li su ti koji podrzavaju, kreiraju i odrzavaju takav sistem svesni toga. Da li je moguce da ce za saku dolara da unistavaju cele buduce generacije? I njihova deca ce ziveti tom blatu!

Uvek se pitam kako je sve ovo moguce ukoliko je vecina protiv takvog nacina ponasanja?






Having an idea is like being in a nutshell, but exchanging idea and collaborate
with
others is like being in infinite ocean of knowledge.
________________________________________________________________
____

Veruj u sebe. Ako ti neces, ko hoce?!

„Bolje živeti 100 godina kao milioner, nego sedam dana u bedi.“
 
+1

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad12.10.2018. u 12:38 - pre 67 meseci
Citat:
Machiavelli...: Strasno je da srozavanje moralnih vrednosti opravdavamo nemastinom.

Ne, strasno je da neko komentarise pojave o kojima pojma nema.

Citat:
Machiavelli...: I njihova deca ce da zive u tom blatu!

Nece, jer se drzavni posao cesto nasljedjuje (najcesce u okviru iste struke ili preko 'ti zaposli mog sina, ja cu tvoju kcreku kad poraste'). To je jedna od stvari koje ne kapiras.

Citat:
Machiavelli...: Uvek se pitam kako je sve ovo moguce ukoliko je vecina protiv takvog nacina ponasanja?

Prirodno je da licni interes nadvlada kolektivni. Insistiranje na drugacijem ponasanju bi bilo besmisleno.
 
+1

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2713



+701 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad12.10.2018. u 12:41 - pre 67 meseci
Film na temu državnog posla u javnoj upravi :)
https://www.imdb.com/title/tt5290524/
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
0

Machiavelli...
Đorđe Đokanović
IT Support Engineer II
www.amazon.com
Philadelphia

Machiavelli...
Član broj: 90589
Poruke: 672
*.hsd1.pa.comcast.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/dorde..


+92 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad12.10.2018. u 12:53 - pre 67 meseci
IOP "Prirodno je da licni interes nadvlada kolektivni. Insistiranje na drugacijem ponasanju bi bilo besmisleno."

Ovo je opasna recenica. Naravno je da ti je vazno da prvo sebi i svojim bliznijma obezbedis sve sto ti je potrebno, ali je jos vaznije nacin na koji to radis i koja si sredstva spreman da koristis.
Having an idea is like being in a nutshell, but exchanging idea and collaborate
with
others is like being in infinite ocean of knowledge.
________________________________________________________________
____

Veruj u sebe. Ako ti neces, ko hoce?!

„Bolje živeti 100 godina kao milioner, nego sedam dana u bedi.“
 
+1

Machiavelli...
Đorđe Đokanović
IT Support Engineer II
www.amazon.com
Philadelphia

Machiavelli...
Član broj: 90589
Poruke: 672
*.hsd1.pa.comcast.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/dorde..


+92 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad12.10.2018. u 12:58 - pre 67 meseci
Takodje...

Nezavisno od toga da li ces zaposliti dete u Drzavnoj firmi, nacin na koji se mi ponasamo i sistem vrednosti koji forsiramo ce dovesti do toga da nece ni biti drzave, niti drzavnih firmi, niti bilo kakvih firmi.

Sto se tice da "nesto ne kapiram" - ima toga dosta sto ja ne kapiram, ali ovo o cemu pricam vrlo dobro razumem, problem mi je sto mi se cinio da ozbiljnost forsiranja ovakvih vrednosti na duze staze ne razume vecina.

IOP "Ne, strasno je da neko komentarise pojave o kojima pojma nema." - Nemam komentar.
Having an idea is like being in a nutshell, but exchanging idea and collaborate
with
others is like being in infinite ocean of knowledge.
________________________________________________________________
____

Veruj u sebe. Ako ti neces, ko hoce?!

„Bolje živeti 100 godina kao milioner, nego sedam dana u bedi.“
 
+1

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad12.10.2018. u 14:44 - pre 67 meseci
Citat:
Machiavelli...: "Ne, strasno je da neko komentarise pojave o kojima pojma nema." - Nemam komentar.

Pa, izvini, ali ja ti nisam kriv. Na prethodnim stranicama ti je receno misljenje koje je ispravno, ali ti i dalje guras svoju pricu.

Vidi ovako. Drustvo, tj. drzava se raspada, to je ocigledno, iz razloga sto vlast urusava institucije i umesto da se kao drustvo fokusiramo na to, ti i slicni tebi pricate o kurvama na Pinku. Ej, koga briga za to, kako ne shvatas da to nema nikakve veze!?

Citat:
Machiavelli...: Naravno je da ti je vazno da prvo sebi i svojim bliznijma obezbedis sve sto ti je potrebno, ali je jos vaznije nacin na koji to radis i koja si sredstva spreman da koristis.

Koja god ja sredstva da koristim, to nema nikakav uticaj na drustvo, jer je uticaj bilo kog pojedinca, pa i tebe ili mene, beskonacno mali.

 
+1

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad12.10.2018. u 14:58 - pre 67 meseci
Citat:
IUOP_1:
...
Citat:
Machiavelli...: Uvek se pitam kako je sve ovo moguce ukoliko je vecina protiv takvog nacina ponasanja?

Prirodno je da licni interes nadvlada kolektivni. Insistiranje na drugacijem ponasanju bi bilo besmisleno.



Da - ali pojedine licne interese mozes da zadovoljis samo ako pre toga zadovoljis kolektivni interes. Dakle tvoj licni interes je sigurno drustvo, dobra skola za dete, dobro zdravstvo, sigurnost ako ostanes bez posla ili bez zdravlja ili mator itd...
Prosecan covek moze da zadovolji te licne interese samo kroz kolektiv, tako da kolektivni interes coveka za mnoge stvari stoji iznad licnog, a sve u svrsi zadovoljavanja konacnog licnog interesa.
 
+1

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad12.10.2018. u 15:17 - pre 67 meseci
@ bananaphone

U pravu si, ali ja na te stvari ne mogu da uticem (ne mogu ja da izgradim dobro skolstvo ili efikasan penzioni sistem, jel). Zapravo, jedini nacin je indirektni, glasanjem za stranke koje imaju u programu da menjaju sistem. I dok se ja ubih objasnjavajuci (uzivo i on-line) ko kakvu politiku nudi, za to vreme, ti bi (i ostali koji slicno misle) da podrzavate onog idiota Belog, koji nista drugo nije radio, nego se zajebavao! Dakle, neces da menjas sistem, podrzavas zajebanciju kad su ozbiljne stvari - i onda su drugi krivi u kakvoj zemlji zivimo?!? I to oni sto gledaju Pink ili starlete ili oni koji botuju. Mislim, stvarno...
 
+1

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad12.10.2018. u 15:23 - pre 67 meseci
@IUOP_1 - i ne samo glasanjem, nego i drugim politickim angazovanjem, pocevsi od protesta, peticija...
 
0

Machiavelli...
Đorđe Đokanović
IT Support Engineer II
www.amazon.com
Philadelphia

Machiavelli...
Član broj: 90589
Poruke: 672
*.hsd1.pa.comcast.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/dorde..


+92 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad12.10.2018. u 15:26 - pre 67 meseci
Pa pricanje o kurvama na pinku je deo degradiranih moralnih vrednosti sto je u liniji ove diskusije, ali to na stranu.

"Koja god ja sredstva da koristim, to nema nikakav uticaj na drustvo, jer je uticaj bilo kog pojedinca, pa i tebe ili mene, beskonacno mali." Apsolutno se ne slazem - sve zavisi od tvog polja delovanja, pojedinac moze itkekao da utice na okolinu. Sta vise uticaj i ponasanje pojedinca je presudan za drustvo u celini.

Apsolutno se slazem sa bananaphone, taj balans izmedju svog licnog interesa i drustva, sredine u kojoj zivimo je vrlo vazan.

Having an idea is like being in a nutshell, but exchanging idea and collaborate
with
others is like being in infinite ocean of knowledge.
________________________________________________________________
____

Veruj u sebe. Ako ti neces, ko hoce?!

„Bolje živeti 100 godina kao milioner, nego sedam dana u bedi.“
 
+1

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad12.10.2018. u 15:31 - pre 67 meseci
@Machiavelli - neka kurvi, to su nase sugradjanke, i mnoge je lepo bar videti, ako nista drugo :)

Nisu one krive za nase politicko neangazovanje :)

[Ovu poruku je menjao bananaphone dana 12.10.2018. u 16:54 GMT+1]
 
0

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad12.10.2018. u 15:32 - pre 67 meseci
pre par meseci bila neka organizovana akcija da upecaju podmitljive kikindske saobracajce, jer ih valjda prijavio neki kamiondzija kojeg su drali.
U medjuvremenu saobracajci dobili neke nove automobile, valjda škode. Ono što je novost jeste da za razliku od starijih auta, škode su prisluškivane...
i pratili ih tako, prisluškivali, pa kad bi ih neko podmitio, oni bi zaustavili tog posle par km i trazili da svedoče, a pretili da ako ne svedoče da će i njih da tuže...
I tako "pala" cela stanica, svi saobraćajci... jos uvek se sude, suspendovani i ostaju bez posla.

Potpuno podržavam tu akciju naravno i da je sreće da se to radi na taj način u bilo kojoj sferi...

Ono što me zaprepastilo je mišljenje komšiluka koji psuju tog kamiondžiju jer sad teško da će bilo ko od saobraćajaca primati mito... u fazonu "sad ćemo morati da plaćamo 5000 din umesto 1000 din."

ne mogu da se načudim tom nivou razmišljanja... koja smo zatupljena nacija. A vi se čudite botovima
 
+2

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad12.10.2018. u 15:49 - pre 67 meseci
@CoyoteKG - drugi rezon koji ces cesto cuti - a ima smisla. Ta cela policijska stanica je bila oformljena od te i te politicke frakcije, koja je bila u koliziji sa frakcijom koja drzi vlast. Pa su te nove automobile - nekim cudom dobili samo oni, i sad kad su ih otpustili, zaposlice neke koji su podobniji.

Gde god postoji selektivno resavanje globalnog problema, racunaj da postoji mogucnost da se radi o politickom previranju.
 
+1

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad12.10.2018. u 15:59 - pre 67 meseci
@ Machiavelli...

Vidim da se slazete, vidim...

Aj' da probam ovako.

Zamisli da ja zivim u selu, gde svi bacaju stari namestaj, pokvarenu tehniku i svakakvo smece u obliznji potok. Kako to ponasanje ispraviti? Recimo da vas dvojica ubedite mene da je to lose ili iz nekog drugog razloga ja prestanem tu da bacam. Sta ce se onda desiti? bananaphone i ti implicitno pretpostavljate da ce onda i drugi poceti da se ponasaju kao i ja. Nece. Svi ostali ce nastaviti da se ponasaju isto! Kako onda promeniti njihovo ponasanje? Ubediti ih da im to donosi stetu? Vec znaju, znaci to nema efekat. Jedini nacin da se ponasanje promeni je da se donese propis koje ce to kaznjavati i da se onda to sprovodi!!! Jedino ce se tako ljudi promeniti.

Jer ovo sto vas dvojica zastupate, znaci da je moguce ubediti ljudi da se promene, a da onda oni promene sistem. Nemoguce. Prvo se promeni sistem, pa se onda ljudi njemu prilagodjavaju.

Navescu ti jos jedan primer. Pre ce lekar u Srbiji uzeti (traziti) mito, nego lekar u Nemackoj. Mislite li vas svojica da je nemacki lekar alergican na pare? Verujte mi da nije. A zasto ih onda ne uzima? Pa zato sto zna da zivi u sistemu gde ce takvo ponasanje najverovatnije biti kaznjeno, a srpski lekar zna da zivi u sistemu gde ce se najverovatnije izvuci.

Ljudi su, u sustini, slicni. Promenice ponasanje, ali tek kad im se promeni sistem (zamisli prosecnog srpskog lekara ovde i istog tog lekara u Nemackoj - nije mu se promenio genetski kod kad je presao granicu).
 
0

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad12.10.2018. u 16:05 - pre 67 meseci
@IUOP_1 - nisi me razumeo, ko ce da se zalaze za taj propis, ko ce da donese taj propis? Politicki angazovani ljudi.
 
+1

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad12.10.2018. u 16:24 - pre 67 meseci
Mislim da nemacki lekar ima pocetnu platu od 4-5k EUR, a hirurzi i specijalisti verovatno duplo vise. Onog trenutka kada bi ga sveo na 500 EUR plate, a bez mogucnosti da ode u okruzenje na koje je navikao - znaci 5-10 kEUR, poceo bi da lapa ili bi se sistem samo-adaptirao kao kod nas, pa malo bi radili ovde, malo tamo, malo privatno, malo u drzavnoj bolnici zbog kontakata i da bi dovlacio pacijente k' sebi.

Takodje, vezano za botove, ti ljudi sustinski nisu ideoloski obojeni, vec kuckaju da zarade platicu i mastaju o maglovitim obecanjima da ce se uvaliti negde na drzavneim jaslama za stalno.

Sustinski ovi problemi su problemi nemastine.
 
0

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad12.10.2018. u 16:34 - pre 67 meseci
Citat:
dejanet: Mislim da nemacki lekar ima pocetnu platu od 4-5k EUR, a hirurzi i specijalisti verovatno duplo vise. Onog trenutka kada bi ga sveo na 500 EUR plate

Nisam naveo, ali mislim da se podrazumevalo da je mito procentualno isti u obe zemlje, u odnosu na platu.
 
0

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad12.10.2018. u 17:01 - pre 67 meseci
IUOP_1 - nema veze. Kad se predje nivo konfora sa kojim je covek zadovoljan, onda ga je mnogo teze podmititi lovom to je ono sto Dejan govori.

Da lekar u Srbiji uziva relativno konforan zivot, da je prosecna lekarska plata velika - ne mora da bude 5-10k, nego recimo 1500e - za specijalistu recimo 2500e, on bi imao relativno dobar konfor i mnogo manje motiva da uzima lovu. E sad na takav sistem kad bi se uvela sistematska kontrola korupcije sa drakonskim kaznama - onda bi sistem izgledao kao nemacki.

Sva ta korupcija u drzavi se tolerise zato sto drzava nema love da daje sluzbenicima normalnu lovu, nego zazmuri na jedno oko i pusti ih da naplate od gradjana dodatno... Zatvoreni je to krug, i kad nekog hvataju, hvataju ga radi osvete, ili medjusobne borbe, ili po nekoj trecoj liniji, ali nikad zato sto hoce sistematski da iskorene korupciju.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Botovi na delu - naprovidnije do sad
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39810 | Odgovora: 339 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.