Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Srbiji nedostaju ...

elitemadzone.org :: MadZone :: Srbiji nedostaju ...

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 42208 | Odgovora: 310 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...29.10.2018. u 09:28 - pre 66 meseci
vladd:"Marke i devize su trebale samo za sverc, ili za nabavku neke robe iz inostranstva, kome gadgeti i pomodarstvo nisu bili smisao zivota, mogao je pristojn da zivi."

Ti nisi pri sebi. Na kraju nisi ni mogao kupovati u dinarima, trgovalo se u metalnim markama... radnje su bile potpuno prazne a jedna vekna hleba
je kostala 12 biliona dinara...
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...29.10.2018. u 10:13 - pre 66 meseci
Citat:
vladd: Bio, preziveo, i zato i pricam tako kako jeste.
Sto rec mjanjic, imao sam 33-38 god, u punoj snazi, radio dva-tri posla..itd, nebitno.

Ali su postojali si sindikalni paketi, naravno uz pokvarene poljoprivrednike koji su dizali cenu i u markama(to im nikada nisam i necu oprostiti, tezak su olos), zajednicki su pravljene zimnice, kod lekara si mogao i preko poznanstva, i regularno, bilo ih, za razliku od sada, gde za 4 god menjam 7 izbornih, odlaze) iz inostranstva su slali i lekove i zavoje, svi smo isli grupno da dajemo krv...itd..
Krediti su gubili a ceni, sto je imalo neke prednosti, kupovanje na cekove je bilo posebna prica..(nisam to koristio, vise sam voleo da zaradim novac)

Marke i devize su trebale samo za sverc, ili za nabavku neke robe iz inostranstva, kome gadgeti i pomodarstvo nisu bili smisao zivota, mogao je pristojn da zivi.


"Stojane pocinje dnevnik" :D :D :D




Pa da imas danas 33 godine da radis dva-tri posla - istog kalibra kao tad, zivot bi losije nego sto si ziveo 90-tih? I sad ne mozes da stavljas zimnicu? Nece niko da se hebe da ide do kvantaza i kupuje paprike na dzak ako moze da kupi zimnicu prijatelju, posao je zimnica, ali sad se moze zaraditi da se plati, ne mora da se mesi hleb i ne vracaju nam mladice iskasapljene u ratu pa da mora pola nacije da daje krv, oni koji hoce da daju krv, daju je i danas, ni tebe niko se sprecava da dajes krv.

 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2707



+700 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...29.10.2018. u 10:34 - pre 66 meseci
Sećam se na nekoj slavi, lik koji je radio kao monter u Telekomu, priča kako su to bila srećna vremena (baš u vreme te inflacije 1993.), kaže odemo mi nešto privatno da radimo u Kragujevac, i za tri dana uzmemo po 250DEM, eeee to su bila vremena...

'ebiga, ljudi radili za 5DEM, a on za tri dana uzeo 250DEM, i to mu je reper, jer znate kol'ko je mleka ili hleba moglo da se kupi za taj novac - ako porani u 5 ujutru i stane u red. A i bio mlađi, sad već 70 godina, ne može do prodavnice da ode, zato mu je ono vreme bilo mnogo bolje nego ovo danas.


bananaphone> Naravno da je sve to važno. Ako odeš kod lekara, treba li da razmišljaš da li će da te pregleda kako treba i da li treba da mu daš koverat, koliko da staviš u koverat, da li će možda da te uhvate za pokušaj podmićivanja lekara... ako si zdrav i prav (i ja sam, za sada), imaš možda stare roditelje ili nekog drugog bliskog ko je u ozbiljnim godinama i kome može zatrebati lekar.
Mislim da narod pojma nema koliko nam ljudi u Srbiji umire zato što neke u zdravstvu boli uvo (ima i onih retkih koji ni pod razno ne traže novac niti hoće da ga prime, a rade svoj posao maksimalno profesionalno), evo šta na kraju bi sa onom aferom u BG-u oko dojava pogrebnicima da je neko preminuo, pa ovi u 2 ujutru zovu porodicu, izjavljuju saučešće i nude svoje usluge?
Ne znam šta bi bilo u Holandiji da se samo pomene u javnosti da je neko jednom tako nešto uradio.

Meni bi bilo jasno ponašanje naroda da turci i dalje vladaju Srbijom, pa mi svi gledamo njih da zeznemo, i ako nam nešto baš treba, moramo njihove činovnike i lekare da podmitimo, ali da to radimo sopstvenoj državi... ako su nam krivi političari, sami smo ih birali (ne lično ja, ali većina onih koji su glasali), što opet donekle govori o nama kao narodu. Da 100% ljudi izađe da glasa, odavno bi ovde bila drugačija situacija.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...29.10.2018. u 10:41 - pre 66 meseci
Moram da primetim objektivna zapažanja koja je izneo @vladd:
Citat:
vladd

Sada je nikad gore, i ne treba nasedati samo na baratanje kolicinama novca i pricu o novcu.
I 90 se pokazalo koliko novac moze da bude besmislen, i koliko je vazna zajednica i empatija medju ljudima.

Posmatrati srecu kroz novac je sustina nesrece.

Danas je druga vrsta besmislenosti novca, ali nema empatije ni u tragovima, evro kao drzi neki kurs, ali je sve znacajno skuplje u evrima, skuplje nego i u EU. Sto zbog histericnih marzi, sto zbo monopolistickog ponasanja na trzistu i svesnog izvlacenja novca iz drzave.

Drzavni sistem je rasut, i bez obzira na kolicinu prihoda pojedinca, on je prinudjen da zivi ispod civilizacijskih kriterijuma..

Ako se gleda kroz glupavi odnos novca, ispada da je sada plata od 200 evra bogatstvo...sto i potenciraju politicari iz 90-ih

To je otprilike srž onoga što nazivam "nikad gore": dinar drži kurs sa evrom kao da je Srbijanska privreda jača od Nemačke a cene rastu.


Citat:
bananaphone

Clan moje familije je poginuo u BiH tako sto su ga arkanovci uhvatili u autobusu i odveli u BiH na ratiste. Covek otisao na pijacu i niko ga vise nije video dok nisu saznali da je poginuo u BiH kao "dobrovoljac".

Arkanovci su sada na vlasti. Sloba --> Arkan --> Legija --> Šešelj (i njegovi ogranci) --> Sloba, to ti je to.
Nisu (možda) Turci ali su zločinci.


Citat:
bananaphone

Jesi nekad bio u bolnici u to vreme, nosio se kanistar goriva doktoru

E sad više nije dovolja kanister goriva (20 evra) nego treba daleko više:

Citat:
Uhapšen hirurg Instituta "Banjica" zbog primanja mita
27.10.2018.

Uhapšeni O.V. sumnjiči se da je primio novac u iznosu od 1000 evra od N.P. kako bi izvršio dva hirurška zahvata njegovoj rođaci, koja je i inače kao hirurg bio dužan da obavi, navodi se u saopštenju.

Stvarno - nikad gore.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...29.10.2018. u 10:54 - pre 66 meseci
"To je otprilike srž onoga što nazivam "nikad gore": dinar drži kurs sa evrom kao da je Srbijanska privreda jača od Nemačke a cene rastu."

Pa ne prima narod u evrima. Naravno da cene rastu jer postoji inflacija, ali to nema nikakve veze sa kursem...
Kurs se odrzava kontrolom stamparije....
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...29.10.2018. u 12:11 - pre 66 meseci
@alimamnekolikokuća - nemoj da se zavaravamo, ja ne govorim da je ovo danas dobro, ali to je kao kad bi rekao da je 43' bilo bolje nego 65', hebiga nekom i jeste bilo bolje, pogotovo onom ko je 65' imao 75 godina, ali generalno vecini naroda je bilo gore :)

I to sto je danas bolje nego za vreme sankcija, rata, najvece inflacije u istoriji ove zemlje, ne znaci da je danas dobro.

@mjanjic - ja sam tu gde sam otisao izmedju ostalog zbog zdravlja. Ali nemoj se zavaravati, zivot na zapadu je drugaciji od zivota u Srbiji, drugaciji znaci - nesto bolje, nesto gore. Ako imas love u Srbiji ti mozes da zivis jako dobro, solidno bolje nego sto mozes u NL. Mislim da je klasicna greska gde vecina ljudi zamislja zapad kao sredjenu Srbiju, ali to jednostavno nije tacna slika, zapad je najjednostavnije receno - drugaciji. Upoznao sam nekoliko Holandjana koji su radili po zemljama treceg sveta, dosli su ovde kad su dobili klince, kupili nekretnine - da imaju negde bazu, i gledaju da kidaju nazad u Afriku ili Aziju. Jeste u NL je sve sredjeno, ceste vrhunske, ali u Africi ima auto sa vozacem, kucnu pomocnicu i kuvaricu, tutora za decu, zivi aristokratski, u NL takav stil zivota jednostavno ne moze ni da sanja. Sat vremena ciscenja na crno - kosta 10-15e u Amsterdamu, vrtic je 1600e mesecno, privatna skola, ne tutor, nego skola - pakao :). Sa inzenjerskom platom ne mozes bas da se razbacujes :)

A sto se tice tih prica - svako u Srbiji ima tako neku pricu, to mu je highlight zivota, od kad se rodio, skolovao, zaposlio u Telekomu, radio ceo zivot, dobio decu, preziveo sve ove vlasti do danas, on se jos uvek seca dana kad mu je neko dao 250DM - kad je plata bila 5DM. Meni je to tuga bozija da covek nije doziveo nista sto bi nadmasilo taj osecaj kad ti je neko dao usranih 250DM na crno - kao da si ker a ne inzenjer ili tehnicar koji bi trebao, da je ziveo u iole normalnoj zemlji da mu se popisa na tih 250DM mita, posto nema potrebe da zivi od toga, posto svaki mesec dobija 1000DM plate od Telekoma..
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9513
*.static.avana.rs.



+10254 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...29.10.2018. u 12:33 - pre 66 meseci
Neko je ovde lud. Možda ja.

Ono šta ja definitivno VIDIM, dakle, činjenice:

- Automobila nikad više na ulicama. Nikad! Saobraćajne gužve odavno nisu samo u špicu, već su 24/7 sa izuzetkom par noćnih sati. Jel tako ? Jeste. Gorivo skupo ? Jeste, al' nema veze.

- Supermarketi: Rodić, Tempo, DIS, Maksi, Lidl - puno ! Gužve kakve nikad nisu bile. Kolice ispred kasa - pune ! Kupuje se, iznosi, trpa u prtljažnike.

- Šoping molovi - puni. Dupke puni! Kupuje se, kupuje, kupuje. Redovi ispred kasa. Ne pokušavaj da priđeš kolima Ušću / Delta Šitiju.
Ne nadaj se praznoj Pul Bear / Zira / i sličnim radnjama. Deo šoping mola gde su restorani ?! Nema mesta. Puno. I neka je.

- Kafane, kafići, splavovi, restorani ... Šta reći !? Bioskopi - sve puno !

- Sajam knjiga, juče zatvoren ?! Puno. Nisi mogao kolima da priđeš. Puno ! Ljudi šetaju, kupuju, nose.

- Pozorišta ?! Ne kupiš li karte odmah nakon objavljivanja repertoara za naredni mesec - nećeš ni naći kartu.

- Koncerti Arena / Sava Centar / Dom Sindikata - ovoono - puno !

Da li je narodu dobro? Pa nije naravno.
Da li neko može, iz priloženih činjenica, da primeti da narod ima malo više para ? Pa ne može. Nikad gore nije bilo!

Trebalo bi da šoping mol bude prazan da se samo ja baškarim.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...29.10.2018. u 12:54 - pre 66 meseci
@Java - jao potseti me - sajam knjiga - srednja skola 90', profesor srpskog jezika vodi decu na sajam knjiga - inace nije nikakav mufljuz, nego matoran, pokusavao da zadrzi dostojanstvo profesije, idemo GSP-om do sajma, cekamo bus u koji mozemo svi da se uguramo, normalno pola odelenja "izgubimo" na putu do sajma, a onda nas profesor vodi na rupu na zicanoj ogradi da se provucemo, i onda kroz neke vukojebine i katakombe izlece profa i 20 klinaca na sajam. Nije vodio samo nas, vodio je i druga odelenja :D
Mislim - imam sta da ispricam klincima iz tog doba, kao one price nasih roditelja i deda "ja sam isao 20km u skolu bos po snegu, u oba smera uzbrdo', a ti sad nesto kukas, slaba ti baterija na telefonu" :D :D :D.Al ceo zivot je bio nadrealan, ostale su traume i posledice za citave generacije...
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...29.10.2018. u 13:31 - pre 66 meseci
Citat:
bananaphone:
@mjanjic - onaj ko ima 1500e platu u Srbiji - zivi bolje nego prosecan Holandjanin, naravno ako pricamo samo o novcu, a ne uredjenoj drzavi i drzavnim resursima. Prosecan Holandjanin se vozi beskonacno puta boljim gradskim prevozom nego bilo ko u Srbiji, vozi svoj auto beskonacno boljim cestama, socijalni sistem je beskonacno bolji itd. Ali ako ti to nisu parametri koji ti cine velik deo zivota, porodica koja ima dve plate od 1500e, zivi u proseku mnogo bolje od bilo koje prosecne NL porodice...

Onaj ko ima €1500 platu u Srbiji znaci da zaradjuje skoro 4 puta vise od proseka u drzavi. Ne znam kako to mozes onda da uporedjujes sa prosecnim Holandjaninom, valjda bi trebalo da uporedis isto sa nekim ko zaradjuje 4 puta vise od proseka? U tom slucaju bi rekao da ta porodica sa dve plate mnogo bolje zivi u Holandiji, a ne u Srbiji.

Citat:
@vladd - jesi li ti izlapio skroz, koja empatija, i ko pominje novac, 90-tih je bio opstanak. Jesi nekad bio u bolnici u to vreme, nosio se kanistar goriva doktoru, ako si hteo da te pregleda uopste, clana moje familije su sa metkom u grudima i temperaturom 40 otpustili sa VMA.

Naravno da je izlapeo, kad je on pa to napisao bilo sta smisleno?
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...29.10.2018. u 13:40 - pre 66 meseci
Pa to i jeste poenta, ti mozes kao IT inzenjer da zaradis 1500e mesecno u Srbiji bez neke preterane muke, ustvari 2000e ako si dobar nije preterana frka - sto je 4x Bgd prosek.
10.000e mesecno u Holandiji (2500e me prosek u Ams) je misaona imenica za middle managament a ne za inzenjera. E sad ako pricamo o robi - onda si ti dobro prosao u NL - posto ako hoces da kupis racunar - on kosta podjednako, ako pricamo o uslugama - onda ces da platis srazmerno dosta vise love u NL.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...29.10.2018. u 13:56 - pre 66 meseci
Bez preterane muke 1500e ?!
Ti si se poveo za zutom stampom. 1500e mozes samo kao senior da zaradis i to onda kada provedes u firmi dovoljno vremena, jer niko ne dobija toliku
pocetnu platu. Znam posredno coveka koji je bio srecan da radi za 400 drugi za 600 evra.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...29.10.2018. u 14:03 - pre 66 meseci
Citat:
Whitewater:
pratim vesti iz Srbije preko yutuba. Uglavnom se pljuje po zapadu, velica se Rusija. A onda procitam vest kako svi hoce da idu u Nemcku. Da li su to nagovestaji nacionalne sizofrenije ?

kupus hvali meso jedem

Dugo razmisljam da li odgovoriti na ovo, jer toga ima da nabrajam do prekosutra, ali evo makar malo:
1) toliko se prica o borbi protiv kriminala i korupcije, a drzava ogrezla u kriminalu i korupciji
2) velica se sport, a puse se cigarete i pije se alkohol
3) velica se kultura, a gledaju se narkomani i prostitutke na tv
4) medju onima koji ve!icaju kapitalizam nigde preduzetnika, svi se uhlebili negde
5) velica se demokratija, a 50% ljudi ne izlazi na izbore
6) velica se hriscanstvo i pravoslavlje, a nastoji se ziveti nemoralno i neskromno
7) velica se ekologija, a vozi se automobil bez katalizatora i dpf filtera
8) velica se Kosovo, a nastoji se ziveti u Beogradu
8) u EU zivi dvocifren procenat ljudi koji su progiv EU i nalaze istoj milion zamerki, pa se ipak nisu preselili u Rusiju

I tako dalje, dobro jutro, zivimo u licemernom svetu a po ceo dan kritikujemo licemerje.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...29.10.2018. u 14:19 - pre 66 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Bez preterane muke 1500e ?!
Ti si se poveo za zutom stampom. 1500e mozes samo kao senior da zaradis i to onda kada provedes u firmi dovoljno vremena, jer niko ne dobija toliku
pocetnu platu. Znam posredno coveka koji je bio srecan da radi za 400 drugi za 600 evra.


Govorim o senior inzenjeru (i u Srbiji i u NL) - moja generacija sa kojom imam kontakte u Srbiji radi u IT-u, i vecina su seniori, i vecina ima preko 2k. Ima ih dosta koji imaju i znacajno preko 3k, ali dobro, nije to prosek. Znam i mladju generaciju, klinac kog poznajem posle 2g rada - dobar je, ali sigurno nije senior, ima preko 1000e.

Gomila ljudi u IT-u je otisla preko, trecina ljudi sa kojima sam radio u Srbiji, sad je na potezu - Nemacka-Holandija, ono sto pricate da se desava sa kamiondzijama, vec se desilo u IT-u od 2010-te, a doslo je dosta outsorcing firmi koje daju velike plate, koje su na svetskom nivou i dalje duplo manje nego recimo plate u IT-u u Americi, ali su u Srbiji ogromantne.

Sve to rezultuje da su plate nenormalno visoke za imalo pismenog mid-senior level radnika, do kad, ne znam, ali ono sto pricam pricam iz direktno meni dostupnih infomacija, nije rekla kazala ili procitao sam u stampi.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...29.10.2018. u 14:24 - pre 66 meseci
Mogu da imaju 2k samo bruto. Neto nema sanse.

edit:
da ako ti je neto 1000 evra, radis kao agencija pa imas 1600 evra.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...29.10.2018. u 14:33 - pre 66 meseci
@Branimir - veruj mi, nemam razlog da lazem... Pricam o neto platama, sa svim beneficijama, placenim porezima, privatnim osiguranjima, bonusima, slanjima na konferencije i ostalim PM, kod regularnih firmi, vendora, ili njihovih partnera u Srbiji, sa normalnim ugovorima od 8h i odmorom, platom vezanom za euro. Plate za senior inzenjera je ne-no-rma-lne za lokalni standard. Cisco partner moze da sanja senior inzenjera sa polozenim CCIE-om sa manje od 2k neto + sva ostala sranja...
Ovi koji imaju preko 3.5-4k rade uglavnom za outsorcing firme, imaju to neto, ali pare primaju preko firme, odnono muljaju sa porezima i doprinosima, ali hajde njih da preskocimo...
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...29.10.2018. u 14:40 - pre 66 meseci
banana: u ovom sam poslu 27. godina, to sto ti pricas je naucna fantastika. Znam jednu koja nema dan ni za slavu tj za slavu je mogla da se pojavi
1 sat pa ponovo na posao. Ovde gde radim bar postuju praznike. Ogromna je firma, nigde nisam cuo da je neko rekao da neko ima preko 2>k evra....
Ima ljudi sigurno koji zaradjuju toliko ali to je retkost i najverovatnije kratkog daha.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2707



+700 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...29.10.2018. u 14:52 - pre 66 meseci
Citat:
Java Beograd:
Neko je ovde lud. Možda ja.
- Automobila nikad više na ulicama.
- Supermarketi: Rodić, Tempo, DIS, Maksi, Lidl - puno ! Gužve kakve nikad nisu bile. Kolice ispred kasa - pune ! Kupuje se, iznosi, trpa u prtljažnike.
- Šoping molovi - puni.
- Kafane, kafići, splavovi, restorani ... Šta reći !? Bioskopi - sve puno !
- Sajam knjiga, juče zatvoren ?! Puno. Nisi mogao kolima da priđeš. Puno ! Ljudi šetaju, kupuju, nose.
- Pozorišta ?! Ne kupiš li karte odmah nakon objavljivanja repertoara za naredni mesec - nećeš ni naći kartu.
- Koncerti Arena / Sava Centar / Dom Sindikata - ovoono - puno !


Jeste, u Beogradu. Idi malo do nekog manjeg mesta, pa će da vidiš te gužve u supermarketima. U stvari, jesu gužve, jer rade 2 ili najviše 3 kase, od 10 ili 15 kasa koliko je radilo u početku.

Beograd živi od smanjivanja Srbije, svi kupuju stanove u BG-u, i to ne samo oni iz drugih mesta u Srbiji, već i iz Crne Gore i BiH, i to čim dođu do nekih para na bilo koji način, potom sve što se uvozi u Srbiju ide preko Beograda (uvoznici, predstavništva, carina...). Samo, pitanje dokad će moći tako, jer su mnogi delovi Srbije na izdisaju.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...29.10.2018. u 14:54 - pre 66 meseci
Poslah ti pp, da se ne naganjamo ovde...

@mjanjic - to ti je svetski trend, svi se nabijaju u centralne gradove, a gradovi postaju nenormalno skupi, dok periferija tavori ili propada...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9513
*.static.avana.rs.



+10254 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...29.10.2018. u 15:02 - pre 66 meseci
Citat:
mjanjic:
Citat:
Java Beograd:
Neko je ovde lud. Možda ja.
- Automobila nikad više na ulicama.
- Supermarketi: Rodić, Tempo, DIS, Maksi, Lidl - puno ! Gužve kakve nikad nisu bile. Kolice ispred kasa - pune ! Kupuje se, iznosi, trpa u prtljažnike.
- Šoping molovi - puni.
- Kafane, kafići, splavovi, restorani ... Šta reći !? Bioskopi - sve puno !
- Sajam knjiga, juče zatvoren ?! Puno. Nisi mogao kolima da priđeš. Puno ! Ljudi šetaju, kupuju, nose.
- Pozorišta ?! Ne kupiš li karte odmah nakon objavljivanja repertoara za naredni mesec - nećeš ni naći kartu.
- Koncerti Arena / Sava Centar / Dom Sindikata - ovoono - puno !


Jeste, u Beogradu. Idi malo do nekog manjeg mesta, pa će da vidiš te gužve u supermarketima. U stvari, jesu gužve, jer rade 2 ili najviše 3 kase, od 10 ili 15 kasa koliko je radilo u početku.

Beograd živi od smanjivanja Srbije, svi kupuju stanove u BG-u, i to ne samo oni iz drugih mesta u Srbiji, već i iz Crne Gore i BiH, i to čim dođu do nekih para na bilo koji način, potom sve što se uvozi u Srbiju ide preko Beograda (uvoznici, predstavništva, carina...). Samo, pitanje dokad će moći tako, jer su mnogi delovi Srbije na izdisaju.


Kapiram ja da Beograd nije Srbija.

Ali:
Ja u mom postu nisam upoređivao Beograd 2018 : Čačak 2008. Nego sam upoređivao Beograd 2018 : Beograd 2008 i izneo svoja zapažanja.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...29.10.2018. u 16:00 - pre 66 meseci
Citat:
bananaphone:
Pa to i jeste poenta, ti mozes kao IT inzenjer da zaradis 1500e mesecno u Srbiji bez neke preterane muke, ustvari 2000e ako si dobar nije preterana frka - sto je 4x Bgd prosek.
10.000e mesecno u Holandiji (2500e me prosek u Ams) je misaona imenica za middle managament a ne za inzenjera. E sad ako pricamo o robi - onda si ti dobro prosao u NL - posto ako hoces da kupis racunar - on kosta podjednako, ako pricamo o uslugama - onda ces da platis srazmerno dosta vise love u NL.

IT poslovi su vrlo specificni, ako pricamo o bilo kojoj drugoj industriji nista od toga ne vazi, inzenjeri ne zaradjuju toliko. Onda razlika itekako postoji.
Osim toga ako radis godinama u IT-ju, i u Holandiji mozes isto tako da odstupis od proseka ako si dobar.

Mislim da poredis razlicite stvari, uzimas vrh u Srbiji i prosek u NL, samo top IT inzenjeri u Beogradu zaradjuju 2k evra, a to nije prosek.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Srbiji nedostaju ...

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 42208 | Odgovora: 310 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.