Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji akumulator?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Koji akumulator?

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 84697 | Odgovora: 275 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Član broj: 7761
Poruke: 3860
31.223.133.98



+333 Profil

icon Re: Koji akumulator?02.01.2021. u 22:22 - pre 39 meseci
Citat:
Java Beograd:
Ovo je naravno, greška prodavca, ovaj put u bordžijinu korist. Mada, jednom sa i ja tako "profitirao".

Generalno uzevši, garancija ne funkcioniše tako. Ako imaš garanciju dve godine, uređaj crkne posle godinu dana, i dobiješ novi - na taj novi ne ide nova garancija u dvogodišnjem periodu, već se nadovezuje na osnovnu. U ovom primeru - još samo godinu dana.


Zakon o zastiti potrosaca i zakon o obligacijama ne kazu bas tako.
Kad se proizvod zamijeni u garanciji na novi proizvod se dobije istovjetna garancija.
Cak, ako se samo dio proizvoda zamijeni novim u garanciji na taj dio imas opet garanciju u osnovnom trajajanju.
Neko postuje neko ne.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
79.101.120.*



+10242 Profil

icon Re: Koji akumulator?03.01.2021. u 14:28 - pre 39 meseci
Otprilike poznajem i jedan i drugi zakon (ne u detalje).
Ajde, molim te, navedi članove zakona i paragrafe kojima bi potvrdio svoju tvrdnju.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Član broj: 7761
Poruke: 3860
31.223.133.162



+333 Profil

icon Re: Koji akumulator?03.01.2021. u 18:13 - pre 39 meseci
Zakon o obl. odnosima

Traženje opravke ili zamene

Član 502

(1) Kupac može zbog neispravnog funkcionisanja zahtevati od prodavca, odnosno od proizvođača opravku ili zamenu stvari u toku garantnog roka, bez obzira na to kad se nedostatak u funkcionisanju pojavio.
(2) On ima pravo na naknadu štete koju je pretrpeo usled toga što je bio lišen upotrebe stvari od trenutka traženja opravke ili zamene do njihovog izvršenja.

Produženje garantnog roka

Član 503

(1) U slučaju manje opravke, garantni rok se produžava onoliko koliko je kupac bio lišen upotrebe stvari.
(2) Međutim, kad je zbog neispravnog funkcionisanja izvršena zamena stvari ili njena bitna opravka, garantni rok počinje teći ponovo od zamene, odnosno od vraćanja opravljene stvari.
(3) Ako je zamenjen ili bitno opravljen samo neki deo stvari, garantni rok počinje teći ponovo samo za taj deo.


("Sl. glasnik RS", br. 18/2020)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
79.101.120.*



+10242 Profil

icon Re: Koji akumulator?03.01.2021. u 18:54 - pre 39 meseci
Član 503, paragraf 2: tok garantnog roka se zaustavlja, i ponovo teče tek od vraćanja opravljene stvari.
Ali nigde ne piše da garantni rok teče od početka, u novom, dvogodišnjem trajanju, nego nastavlja da teče tamo gde je stao. Ne znam na osnovu čega zaključuješ da garantni rok teče od početka, nove dve godine?

Ipak, ovo šta je bordžija naveo, kad se novac vrati - to je druga priča: nezavisno od prve kupovine, istim novcem se kupi drugi proizvod, i naravno uz novi fiskalni račun, ide novi grantni rok.
Ali, prodavac izuzetno retko pristaje da vrati novac, što nije ni u obavezi, dok god može da popravi ili ponudi drugi isti novi proizvod.



Napomenuo sam da sam jednom i ja tako profitirao: kupio sam toster koji se pokvario. Predao na popravak, ali naravno, popravak je bio finansijski neisplativ.
Da su u radnji imali isti takav, dobio bih ga, ali bez novog fiskalnog računa, što naravno, podrazumeva i bez novog dvogodišnjeg garantnog perioda.
Na moju sreću ( i nije neka sreća, posle svog maltletiranja ) imali su sličan, koji su mi ponudili kao zamenu, i tako sam dobio novi fiskalni račun -i novu dvogodišnju garanciju.

Jednom sam profitirao tako što sam aparat za kafu kupio na 6 rata, preko Dina kartice PŠ. Crko posle mesec dana, i pošto takve artikle višu nisu imali - vratili mi novac u kešu u punom iznosu!
Time su me praktično kreditirali, beskamatno 6 meseci.

U oba slučaka, prodavac je Tehnomanija, sa kojom imam samo pozitivna iskustva kod rekalamcija. Naravno, čitao sam da su mnogi imali veoma negativna iskustva, ali, eto ja sa njima nemam problema.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Koji akumulator?03.01.2021. u 19:39 - pre 39 meseci
Ti citas i citiras nesto staro .

Clan 503 glasi bas ovako kako je napisao @ veselinovic

Evo linka drzavnog :

http://www.rzzo.gov.rs/downloa...no/Zakon_ObligacioniOdnosi.pdf

To je zakon koji sa malim izmenama i osavremenjavanjem , vazi jos od Titovog vremena . Zanimljivo je da , je clan 503. u BiH i danas identican ovom u Srbiji .

https://www.paragraf.rs/propis...n_o_obligacionim_odnosima.html

Nesto savremenija verzija , ali 503 . se nista nije menjao .

[Ovu poruku je menjao ademare dana 03.01.2021. u 20:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
79.101.120.*



+10242 Profil

icon Re: Koji akumulator?03.01.2021. u 21:41 - pre 39 meseci
Ne citiram ja ništa nego samo komentarišem ono šta je Veselinović naveo.

Nije mi jasno, kako, tj. s' kojom logikom očekujete da se garantni rok može neograničeno prolongirati?!? Nema nikakve logike u toj želji.
Kupio si i proizvođač / prodavac garantuje da ćeš dve godine (ili koliko već traje garancija) da ga korstiš u zdravlju i veselju. Dal' opravkom ili zamenom. I to je to. Kad prođe dve godine, i pokvari se - dovidženja.

Otkud ideja da ako se zameni, onda se početak garancije "resetuje" i traje novih dve godine?
Zašto bi proizvođač / prodavac na taj način bio, u nepovoljnoj situaciji, praktično kažnjen, i bio dužan da iznova i iznova zanavlja/popravlja proizvod ?

Dakle, pegla se pokvari posle godinu i 11 meseci, dobiješ novu, pa se opet pokvari posle godinu i 11 meseci, pa opet nova ... i tako dok si živ ?!? Neće da može.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Koji akumulator?03.01.2021. u 22:00 - pre 39 meseci
Aha , to je tvoje tumacenje

Nema nikakve neogranicene garancije . Ima vise varijanti kako jednostavno pise u zakonu .

1. Ako se uredjaj popravlja , garancija se produzava samo onoliko dana koliko je popravka trajala , nije neograniceno .

2. Ako je uredjaj zamenjen za isti , jer je pokvareni nepopravljiv , jasno pise " garantni rok počinje teći ponovo od zamene, odnosno od vraćanja opravljene stvari. " Na stavku bitna popravka , ne treba racunati .

Znaci ponovo . Ali nije neograniceno , jer ili se jednom uredjaj nece pokvariti u garanciji ili prodavac jednog dana nece imati isti uredjaj , pa ce dati drugi , za koji ionako mora dati novu garanciju

To postoji u zakonu 50 godina , samo nekada garancija nije bila 2 godine kao sada , vec 1 godinu , ali to nije menjalo ovaj zakon .


Stvar je u tome sto je tesko naci prodavca koji ce postovati zakon .

Ako prodavac odluci da ne postuje zakon , jedino je moguca tuzba . Tu prodavac gubi 100 % , ali racuna da ili ljudi ne znaju zakon , ili nece da se vuku po sudovima za sitnice .


Zato sto je clan vrlo jasan , prodavci u stvari ne pokusavaju da njega izvrdaju , vec druge clanove .

Ne priznaju kvar i zamenu za isti uredjaj , vec odbijaju reklamaciju . To je 100 puta cesci nacin izvrdavanja od ovoga .
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
87.116.182.*



+1450 Profil

icon Re: Koji akumulator?04.01.2021. u 03:45 - pre 39 meseci
A ja se pitam otkud onoliko odbijenih reklamacija za mobilne telefone svaki drugi kupac pokvasio telefon.

I meni je sada jasniji ovaj zakon, nov uređaj novi garantni rok jer ti svejedno imaš pravo da tražiš pare nazad bezpogovorno jer dotični uređaj apsolutno nije ispunio tvoja očekivanja. Da dobiješ nov uređaj sa novom garancijom i da te trgovac ljubi u dupe od sreće jer možeš da ideš na drugo mesto i kupiš opet uređaj i po nižoj ceni faktički besplatno rentiraš nekvalitetni uređaj dok ne podignu kvalitet očigledno lošeg proizvoda.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Član broj: 7761
Poruke: 3860
31.223.133.162



+333 Profil

icon Re: Koji akumulator?04.01.2021. u 05:17 - pre 39 meseci
Meni je nelogicniji clan 502.
Kupac moze po svom nahodjenju traziti potpuno novi uredjaj.
Cemu onda servisi kad je trgovac duzan dati novi uredjaj ako kupac zeli.

Javo, poenta zakona jeste da prodavac prodaje kvalitetnu robu gdje su kvarovi/ mane/nedostaci... svedeni na minimum. Ako prodaje smece koje ne moze da izdrzi garanciju onda treba da propadne. Time zakonodavac tjera trgovca da prodaje samo dobre stvari.

Bordzija, vrhunac drskosti koji sam ja cuo je da su drugu vratili sa garancije telefon jer se pokvasio. Ironija je bila sto je to ,po reklami, bio telefon za snimanje pod vodom.

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
79.101.120.*



+10242 Profil

icon Re: Koji akumulator?04.01.2021. u 13:45 - pre 39 meseci
Ne znam na kojoj vi planeti živite, ali ove želje (i vlažne snove) nećete nigde da ostvarite. Ne na planeti Zemlji.

bordžija tvoja želja da te prodavac ljubi u dupe i beskonačno puta ti nudi novi uređaj, jer onaj stari nije ispunio tvoja očekivanja - to možda ako se dotični prodavac baš baš naduvao lepka ili najeo gljiva ludara.

Veselinoviću: poenta zakona je da je kupac zaštićen dve godine (koliki je sada garantni rok) + vreme koje nije mogao da koristi uređaj. I to je to. Nema 2 + 2 + 2 +2 +2 .... Jednostavno nema.

Smeće ili ne, prodavac prodaje ono šta generalni uvoznici / zastupnici uvoze. Prodavac nešto mora da prodaje, a ako si mislio da će lično da se uputi u Japan/USA da kupi najkvalitetniju robu - neće.



Već sam rekao da sam u par navrata iskosristio neoragnizovaost prodavca, i ostvario ono šta tvrdim da nije po zakonu.

Ali, evo i jedan drugi primer.
Kupio sam Nutri Bulit. Koristio i pokvario se.
Pozovem prodavca i on mi kaže da ga donesem. Ja donesem, on ga pogleda, proveri i kaže: mi uopšte nemamo servisnu mrežu i ništa ne popravljamo. Dobićete novi.
I daje mi skroz novi Nutri Bulit, potpuno isti, ali ne i fiskali račun.
Jer, on meni u tom momentu NE PRODAJE NOVI UREĐAJ, već menja stari. Ne dešava se nova robno-novčana transkacija. Nije on ponovo obveznik poreza. Što je sasvim logično i u redu.
I kaže: fiskalni račun već imate, garancija važi dve godine od datuma na tom, prvom i jedinom fiskalnom računu. Savim logično i razumljivo.



[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 04.01.2021. u 14:59 GMT+1]
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
79.101.120.*



+10242 Profil

icon Re: Koji akumulator?04.01.2021. u 13:53 - pre 39 meseci
I još nešto: ako se proizvod pokvari, kupac IMA PRAVO DA TRAŽI OPRAVKU ILI NOVI UREĐAJ, ali prodavac/serviser je taj koji donosi konačnu odluku da li će uopšte da prihvati garanciju, a ako je prihvati onda donosi odluku da li će da popravlja ili zameni ili vrati novac. Kupac tražio šta je 'teo, ali prodavac/serviser donosi odluku šta će da uradi.

Pa gde bi bio kraj proizvođačima / trgovcima ako bi:
- zbog pregorelog grejača u veš mašini, posle godinu i 11 meseci od kupovine kupac tražio i dobio novu veš mašinu ?!? Ej !?!
- zbog pregorelog termostata u bojleru kupac tražio i dobio novi bojler ?!? Alo?!?
- zbog kvara na faru automobila, u garatnom roku, posle godine i 11 meseci, kupac imao pravo da dobije novi auto ili keš u punom iznosu. (i još da ljubi boržiju u dupe). Neće da može.

Kažem, nema toga na planeti Zemlji. Ni u Srbistanu, ni u Nemačkoj, niti Norveškoj, niti u Japanu.

A ovo, kad se pokvari mikser, vagica, fen ... to je već pitanje isplativosti popravke, ali opet, ako veliki trgovac ima servisere, popravi ti fen i vrati ga. Možeš ti da tražiš novi, ali ga nećeš dobiti. Evo ti tvoj, popravljen nazad, pa ga duvaj.



OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Koji akumulator?04.01.2021. u 14:15 - pre 39 meseci
Vidi zakon bi trebao , poznato je da u praksi mnogi zakoni u Srbiji ne deluju , ali to je druga prica , a ne ova .

Znaci zakon treba da deluje onako kako je napisano , a ne suprotno tome jer je tebi tako logicno ili ti imas takvo tumacenje .

Ovo za Nutribulit te je prodavac Prevario !

Problem je u tome sto ti nisi znao da te je prevario i danas odbijas cinjenicu da te je prevario !

Druga stvar sto mu ne mozes nista osim da se parnicis sa njim i tesko da ce neko da se parnici godinama da bi dobio po zakonu novu garanciju za jedan Nitrobulit . Medjutim to je tako nevezeno od toga sto te je prodavac Prevario .
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Koji akumulator?04.01.2021. u 14:24 - pre 39 meseci
Sve oko garancija je regulisano ne samo ovim zakonom vec i zakonom o zastiti potrosaca .

U zakonu o zastiti potrosaca pise da kupac kada nastane kvar u prvih 6 meseci ima pravo da odustane od ugovora , znaci da trazi novac nazad .

U tom slucaju zakon tvrdi da postoji fabricka nesaobraznost . Sto bi mi rekli fabricka greska .

Posle 6 meseci proizvod ide na popravku . Medjutim u zakonu pise da ako se proizvod opet pokvari 2 put , makar i razlicit kvar , potrebna je saglasnost kupca za popravku !

To sve pise u zakonu i malo koji prodavac se odluci da postuje zakon jer mu niko nista ne moze , zato je takav zakon i napisan za Tajkunsku mafiju , samo se zove zastita potrosaca .

Naravno u zakonu ne moze da pise ovaj zakon vazi samo za naseg Tajkuna Mileta i Zileta vec ga koriste i svi sitni prevaratni trgovcici .


Za sve potrosacu , kupcu ostaje samo sud , kao Prva i poslednja instanca za resavanje problema !

Malo ko je spreman da se godinama parnici za nesto sto kosta od 5 - sad zavisi od coveka , ali ja se ne bih vukao po sudovima ni za 500 Eur .

Da li je proizvod nepopravljiv posle 23 meseca , ako je garancija 24 , ako su po zakonu ispunjeni uslovi , potrosac bi trebao da dobije novi , tu nema Dobre volje ili greske prodavca , vec zakonska obaveza .

To sto se zakon krsi je druga prica . Ali ne krsi se zbog logike ili tumacenja , vec zbog stranacke mafije .
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
87.116.164.*



+1450 Profil

icon Re: Koji akumulator?04.01.2021. u 16:08 - pre 39 meseci
Java mi je uvek delovao kao razuman i rečit sa dobrim savetima ali ovde je baš pokazao slab kapacitet. Ovaj mehanizam zaštite kupca podstiče uvoznika da ne uvozi đubre kao što su recimo mustang akumulatori :-)

Odneo sam aku na reklamaciju pa ćemo da vidimo šta kako. Bio je skroz prazan 9,9 volti dok se zagrejao u stanu podigao je na 10,5v pa sam ga malo dopunio sad je 12,5v. Sada može da se umesto zamene doplati i uzme neki normalan aku da se ne zezam svake dve godine i uzimam ovo njesra. Više mi odgovara jednom u 5-6 godina da kupim aku nego ovo cimanje svake dve god.

Java ne može da poveže vrlo jednostavan sistem zaštite potrošača iz doba tita koji se iskomplikovao sa uvođenjem 2 god garancije.
Za par dana ćemo da vidimo šta kako.

[Ovu poruku je menjao bordzija dana 04.01.2021. u 17:22 GMT+1]
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Koji akumulator?04.01.2021. u 17:59 - pre 39 meseci
A i mi smo malo preterali .

Rusimo coveku Sneska Belica i ubedjujemo ga Deda Mraz ne postoji
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
87.116.182.*



+1450 Profil

icon Re: Koji akumulator?04.01.2021. u 18:58 - pre 39 meseci
Možda java ne koristi akumulator nego se pali na gurku?
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
87.116.182.*



+1450 Profil

icon Re: Koji akumulator?04.01.2021. u 20:19 - pre 39 meseci
Citat:
Java Beograd
Pa gde bi bio kraj proizvođačima / trgovcima ako bi:
- zbog pregorelog grejača u veš mašini, posle godinu i 11 meseci od kupovine kupac tražio i dobio novu veš mašinu ?!? Ej !?!


Aj sad da probam da objasnim polaganicom vidim da se Java skroz upetljao u trgovačke žvake i nebuloze.

Ako pregori grejač u veš mašini serviser dođe i zameni stavi novi grejač i dobijaš garanciju samo za taj grejač 2 godine. Sve ostalo je do isteka prvobitnih 2 god plus koliko se čekao serviser tj deo.
Ako serviser ili uvoznik nisu u mogućnosti da nabave odgovarajući deo u roku od 45 dana, imaš pravo na drugi uređaj sličnih karakteristika ili da ti vrate novac. To isključivo biraš ti jer uređaj nije ni mogao da se popravi što je po meni katastrofa.
Ako je grejač zaliven u bubanj ili se zapalio pa izgoreo ceo bubanj ili cela veš mašina, imaš pravo na drugi uređaj sličnih karakteristika ili da ti vrate novac.

U nekom od slučaja serviser može da te zavrne sve zavisi kakav uređaj je u pitanju, za mobilni da ti je upao u vodu, za tv da je strujni udar itd. To su sve razrađene šeme uvoznika i servisera. Trgovac je tu samo da uz neku maržu distribuira robu i uopšte nije bitan. Nadam se da si ukapirao da SVE troškove snosi niko drugi nego uvoznik. Trošak servisa, popravke i zamene kao poslednjeg i najbolnijeg.

Poenta je da zakon štiti potrošača i da jednostavno i efikasno tera uvoznika da bira kvalitetniju robu po razumnoj ceni.

Ima fora koliko hoćeš, trgovački lanac uveze tehničku robu nn imena i distribuira. Uređaj ne može da radi ni par puta kvari se. Poenta je da je trgovinski lanac ili uvoznik uložili 2-3$ za nešto što prodaju za 10-20$ i sad. Masa ljudi neće odmah doći da zameni, masa će jednostavno baciti itd. Tek mali deo kupaca će to spakovati i namenski doći opet da vrati (i opet će nešto da kupi jer je to trgovinski lanac)

Znači to se zove piramidalna prevara u odloženom plaćanju i vraćanju. Postoje tačno računice za tako nešto. Recimo u Hrvatskoj u Konzumu sam naišao više puta na te prevarantske menadžerske sheme a verujem da ih ima i kod nas jer su vlasnik IDEA marketa.

Tu se uvaljuju i oni lava turbo tiganji na kojima ne možeš ništa da ispržiš, opet ova šema koju sam napomenuo. Pola vrati kroz mesec dana, pola baci. Fora tog konzuma/idea marketa je da ne možeš da vratiš u bilo koji market nego moraš da ideš u baš taj neki u kome si kupio iako imaš fiskalni račun i garanciju. Prevaranti neopevani.

I taj delimano je par$ prevara na koji se babe i dede pecaju. Možeš misliti kako oni vrate i reklamiraju nešto.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
87.116.182.*



+1450 Profil

icon Re: Koji akumulator?04.01.2021. u 20:29 - pre 39 meseci
Citat:
Java Beograd
A ovo, kad se pokvari mikser, vagica, fen ... to je već pitanje isplativosti popravke, ali opet, ako veliki trgovac ima servisere, popravi ti fen i vrati ga. Možeš ti da tražiš novi, ali ga nećeš dobiti. Evo ti tvoj, popravljen nazad, pa ga duvaj.


Auuu tek ovde se vidi kako ne poznaješ materiju :) Nema delova nizašta, u početku odma menjaju daju nove a pokvarene bacaju na gomilu pa iz njih izvlače prekidače i kablove što i jedino može da se iskoristi. Krpare i kombinuju.

Elem kako radi danas fen? Ima kabl, prekidač i namotaj grejača koji spušta napon na recimo 12 volti koliko traži motor. Kada zvekne taj namotaj on jednostavno propusti jaču struju i zavrti onaj motorić da on izgori u deliću sekunde. Neretko izgori i prekidač za puštanje jer zavarniči veliku struju. Usput i ako ima neki osigurač spali.

U suštini taj fen ceo izgori, ne ostaje ništa upotrebljivo pa uglavnom dobiješ novi ili vrate pare. Kineska roba ide u principu kada se poručuje uvoznik traži 100 fenova i dobije 110 komada od toga 10 za reklamacije. I to je to, ko koga zahebe.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
87.116.162.*



+1450 Profil

icon Re: Koji akumulator?12.01.2021. u 23:41 - pre 39 meseci
10 dana proveravali akumulator i javili mi da je ok i kako mogu da ga preuzmem?!?? Šta mislite jesu ga sekli na komade popravljali i opet spajali?
Nešto mi mnogo 10 dana za proveru ispravnosti, jes da sam ga ja dopunio odmah da ne vrisne ali opet toliko vremena da ga napune i priključe na tester?!??
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Koji akumulator?13.01.2021. u 11:03 - pre 39 meseci
Citat:
bordzija:
Elem kako radi danas fen? Ima kabl, prekidač i namotaj grejača koji spušta napon na recimo 12 volti koliko traži motor. Kada zvekne taj namotaj on jednostavno propusti jaču struju i zavrti onaj motorić da on izgori u deliću sekunde. Neretko izgori i prekidač za puštanje jer zavarniči veliku struju. Usput i ako ima neki osigurač spali.

Fen za kosu ne radi na 12V nego na 220v, motor i grejac tu retko crkavaju, kvar je obicno mehanicke prirode.

Citat:
bordzija: ...ali opet toliko vremena da ga napune i priključe na tester?!??

Nisu 10 dana proveravali, nego si 10 dana cekao na red da tvoj neko proveri.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Koji akumulator?

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 84697 | Odgovora: 275 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.