Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kupovina auta za manju kilometražu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kupovina auta za manju kilometražu

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 21023 | Odgovora: 134 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.19.02.2019. u 08:53 - pre 63 meseci
Plastika i metal razlicito reflektuju ali upravo kod tebe na pezou, ako si mislio na njega, i branik i prednji blatobrani (vi kazete krila) su oboje plasticni... Svaka ta sampanjac boja, svjetlija ili tamnija, daje takve odsjaje...
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6816
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.19.02.2019. u 08:57 - pre 63 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
bordzija:
Punto zamisli, nije kamion.

Fiat Punto po fabrickoj specifikaciji prelazi 260 km sa jednim punjenjem metana, a ne 150. To je dovoljno za 90% ruta koje se mogu smisliti. Za preostalih 10% - nije zabranjeno voziti na benzin, za te potrebe i postoji benzinski rezervoar. Voze ljudi i punta koji ima pogon samo na benzin, pa zive nekako.

Nek izvine pokretac sto smo odlutali od pitanja, ali sto se mene na pitanje je odgovoreno i nema se sta dodati.


Zaboravih taj podatak, 250 km je na otvorenom a 150 je po gradu autonomija, moja greška! :)
Svejedno se metan ne isplati ako vozilo nije taksi, firma i slično. Nema tu nikakve računice. Mislim ima ako je auto veliki potrošač ali ako je mali kao recimo punto onda baš nema nikakvog smisla. Treba ti hiljadu godina da isplatiš uređaj pa još hiljadu godina da se voziš i štediš. Besmisleno. A gde je tu amortizacija težeg auta? atesti? popravke motora koje su učestalije? Dođe mu na isto.

Citat:
Nocni: Nije nesto mnogo bitno za temu... neka covjek kupi sta bilo odnosno ono sto njemu odgovara... ali pogledaj upravo ovu sliku koju si postavio kad se uveliča... vidite li razliku u boji izmedju prednjeg branika i blatobrana... e to je ono sto sam objasnjavao i te razlike u stvari nema i taj branik nije farban a to se vidi kad otvoris druge slike koje ga pokazuju iz drugog ugla....
Cak se cini da i zadnji desni blatobran ima drugu boju a nema...
Pokusavao sam to juce da objasnim... cudna je ta šampanjac boja sa tim odsjajima...
U svakom slucaju treba izbjegavati auta koja su udarana i svakako treba pregledati bilo koji auto prije kupovine kod svog majstora.


Ma na onoj fotografiji se jasno vidi da su vrata u drugoj boji, čak se vidi i zazor koji je nepravilan. Udaran auto i nije pogođena boja. I sa prednje strane se vidi da je suvozačevo krilo u drugoj boji. Vrlo moguće da su vrata sa drugog auta samo prepakovana ali normalno nijansa nije ista jer to varira od serije do serije.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.mediaworksit.net.



+896 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.19.02.2019. u 09:06 - pre 63 meseci
Nocni je mislio na fotku sto je on okacio, a ne na onaj iz oglasa... na tom iz oglasa se vidi bas razlika na vratima...

Nego, nekad ume i da zavara refleksija. Bez uzivo gledanja, nista.

Nekad su automobili toliko nalickani na fotkama, da kad dodjes uzivo, mislis da ili je auto karambolisan posle fotkanja ili je drugi auto.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6816
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.19.02.2019. u 09:09 - pre 63 meseci
To stoji, svaki automobil ima neke svoje linije i refleksije, da ne pričam kako su ovi novi automobili puni nekih nebuloznih linija i krivina. Ali pošto je većina tih krševa prešla 400.000 km plus, logično je da su lupani i farbani.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.kpn-gprs.nl.



+2283 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.19.02.2019. u 10:53 - pre 63 meseci
Citat:
cozmo_im:
Moj kum ima Grande Punto 1.4 fabricki metan. Predje max oko 250km ako je pazljiv. Drugo, auto je mrtvo puvalo. Ali tesko. Jedva ide. Klimu iskljucujes na svakom iole mizernom opterecenju. Takav je sa metanom. To se uz Rakovac mora penjati prvom ili drugom ako oces da se rashladis leti Posto vidim da @Bozija Simfonija pominje Frusku Goru.

Da, u pravu si, metan nije za auto sa manje od 100KS. Niti je auto sa manje od 100KS namenjen za duza putovanja, oko cega smo gore poceli raspravu. Niti je metan za coveka koji nece ici na duza putovanja. Zato sam ja i preporucio dizel - jeste najskuplja varijanta za duza putovanja, ali za krace relacije zna da bude najjeftinija. Multipla JTD bi mogla biti super resenje za nekog ko renovira kucu, ali on hoce da mu auto bude spolja lep, tako da onda nista. Na sta li ce to da lici kad on sad uzme full napucan i ocuvan auto iz gornjeg ranga cene pa krene u njemu da prevozi dzakove lepka za fasadu, glet mase, kamenu vunu, parket/laminat/keramiku, sanitarije, kuhinjske elemente, belu tehniku... Bice totalno pohaban auto koji se prodaje u donjem delu ranga cene. Zato je jedino logicno uzeti onaj koji je vec pohaban i jeftin, a vuce dobro, on ce biti isti takav i kad se prodaje. Ako su vrata u drugoj boji, utoliko bolje, time prodavcu moze dodatno da se ubije cena, a vrata kao vrata - ako se dobro otvaraju i zatvaraju onda ce odlicno da posluze svrsi. Ali takav auto nije bas da se ide sa njim na svadbu, tako da idemo u smeru da su pokretacu teme potrebna 2 automobila
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.mediaworksit.net.



+896 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.19.02.2019. u 11:07 - pre 63 meseci
U sustini neki turbobenzinac je najbolji izbor...

Naprimer ovako nesto (ovde deluje malo prelickan enterijer, ali moze se pogledati svakako):

https://www.polovniautomobili....3813998/ford-focus-1o-eco-bust
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.kpn-gprs.nl.



+2283 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.19.02.2019. u 11:21 - pre 63 meseci
Citat:
bordzija:
To stoji, svaki automobil ima neke svoje linije i refleksije, da ne pričam kako su ovi novi automobili puni nekih nebuloznih linija i krivina. Ali pošto je većina tih krševa prešla 400.000 km plus, logično je da su lupani i farbani.

Da i ja upravo tako mislim. Kod polovnog automobila je najbolje da je sav pun kojekakvih ogrebotina i ulegnuca koja su godinama nastajala, jer onda sa sigurnoscu znas da nije havarisan i farban u skorije vreme, a verovatno onda nije ni havarisan i farban davno, jer boja brze propada i pojavljuje se korozija tamo gde je nesto radjeno. Nedge sam procitao statistiku da se jedan incident sa ostecenjem desava u proseku na svakih 30.000km, pa ako je auto 10 godina star a izgleda kao da nikad nije vozen, tu nisu bas cista posla. Nasuprot tom zdravorazumskom razmisljanju, automobili koji izgledaju kao da nikad nisu vozeni se mnogo lakse prodaju i po mnogo visim cenama.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8368
87.116.180.*



+1347 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.19.02.2019. u 11:33 - pre 63 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Nedge sam procitao statistiku da se jedan incident sa ostecenjem desava u proseku na svakih 30.000km, pa ako je auto 10 godina star a izgleda kao da nikad nije vozen, tu nisu bas cista posla.

Velike razlike postoje od jednog do drugog auta, pa se prilikom kupovine automobila ne bih se vodio nikakvim statistikama, nego bih gledao svaki auto zasebno.

Poslednjih godina sam kupio nekoliko polovnih automobila i nijedan nije imao ni najmanje spoljno niti bilo koje drugo oštećenje, naravno nije bio udaran/farban i slično.

Ali svi su bili benzinci (ni u kom slučaju metan/plin i slično, takve uopšte ne razmatram), pa možda u tome leži uzrok tog stanja u kome se nalaze.



 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.mediaworksit.net.



+896 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.19.02.2019. u 11:37 - pre 63 meseci
Pa, zavisi. Moj je bio bez ikakvih ostecenja, star 11 godina. Imao je jednu straftu sitnu na zadnjem krilu koja je nestala poliranjem tog dela. Sve ostalo je bilo fabricki (napisah vec da mi je i limar sa 30 godina iskustva to i potvrdio). Jedino se ta starost auta videla na plasticnim delovima spolja koji su bili malo izbledeli i dva ostecenja soferke od par milimetara. Unutra, osim sitnog naprsnuca onog skaja kod menjaca u duzini od oko 1cm i manje ogrebotinice na vozacevom rukohvatu, ne postoji trag da je auto koriscen. Pri tom, nikad nije dubinski ociscen. I dalje u enterijeru ima onaj miris "novog" kako ga mi zovemo (znam da postoje sprejevi tog mirisa, ali oni brzo izvetre, sto ovde nije slucaj, jer sam do sada iznutra cistio auto mnogo puta). Picasso je posle 16 godina spolja bez ijednog ostecenja. Farovi su i na njemu i na Pezou kao novi (tj sve svetlosne grupe). Dakle, spolja kad gledas nema sanse da kazes ovaj Picasso je presao 430.000km, deluje kao da je presao 100.000km i da je garaziran - a gde sve nije isao ne pitaj. Ali isao je sa svom paznjom koja postoji. Iznutra je malo pohabaniji svakako jer vozimo brat i ja, prevoze se konstantno godinama klinci na sportske turnire, sa svom opremom. Sa druge strane u Pezou je sve novo unutra i posle oko 230.000km. Pa moja Corolla posle 28 godina je bila u enterijeru kao nova novcata, a spolja sam radio samo sajtne i rubove i to je to. Ostatak limarije i farovi su bili kao novi posle svih tih godina. Pa cak i plasticni delovi. Za svo to vreme imao sam jedno cukanje sa lomljenjem pozicije (nije mojom krivicom) i to je to. I mozda 2 ogrebotine. Lik kad je dosao da kupi Corollu nije verovao da je auto u takvom stanju, prosto nije bilo ni mrve ostecenja enterijera.

Sve zavisi kako se auto cuva, gde se vozi, kako vozis.

Sa Pezoom sam imao taj peh da je pala neka ledenica i ulubila cosak krova, iako sam parkirao na mestu gde je to nemoguce, nego je, sto je i majstor povtrdio, neko verovatno cistio sneg i bacao na parking. Srecom, majstor se time bavi 30 godina i ispravio je to kao da ga nikad nije ni bilo i to bez ikakvog diranja farbe.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6816
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.19.02.2019. u 19:03 - pre 63 meseci
Au al se samonahvali cosmo ko mlada pred udaju.

Imam i ja sličnog drugara, ceo život vozi neke raspale fordove i kaže ma odlično me služi samo sam uradio generalnu i zamenio nekoliko puta letvu volana, hladnjak, ovo ono nabroji pola auta inače je sve okej odlično me služi prezadovoljan i sad skoro kupi fijata
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.19.02.2019. u 19:18 - pre 63 meseci
Citat:
Sve zavisi kako se auto cuva, gde se vozi, kako vozis.

Znas sta,ja se stvarno pitam kako to uspes! Pa mozes da nahebes samo od jedne posete nekom supermarketu.

E sad,ako si toliko opterecen autom da ti posle 10 godina bude u top stanju i trazis parking pola sata,verujem ti.

Ja sam na 5k zaradio kamen u soferku negde u Nemackoj,i pored kaska ne da mi ne pada napamet da je menjam.

Radi grejac i vozi.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+896 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.19.02.2019. u 21:16 - pre 62 meseci
Citat:
bordzija:
Au al se samonahvali cosmo ko mlada pred udaju.

Imam i ja sličnog drugara, ceo život vozi neke raspale fordove i kaže ma odlično me služi samo sam uradio generalnu i zamenio nekoliko puta letvu volana, hladnjak, ovo ono nabroji pola auta inače je sve okej odlično me služi prezadovoljan i sad skoro kupi fijata :D


Ti ocogledno nisi video moju Corollu. Garantujem da je vizuelno bila u drasticno boljem stanju nego masa novijih vozila. Verovatno i mehanicki. Ko me zna sa foruma, zna kakav je auto bio. Isto je i sa Picassom, kome je za 430.000km zamenjen samo set kvacila i pumpa za vodu. To ja zovem odlican i pouzdan auto. Vizuelno je i dalje kao nov. Za Pezo, videcemo, ali je vizuelno odlican, enterijer nema nijedan jedini trag upotrebe osim te dve ogrebotinice. Neki su se i zacudili da auto i dalje ima miris novog. Uvek komentarises nesto o cemu ne znas nista. Uvek biram automobile koji su od prvog vlasnika i redovno servisirani i grazirani. Doduse, Corolla je bila od pocetka kod mene, nikad garazirana, a opet je bila kao nova na tehnickom pregledu kada je preuzeo novi vlasnim. Cak su i izduvni gasovi bili idealni, kocnice bez odstupanja. Limarijski perfektna na tehnickom. Ja u zivotu nisam seo u krs da vozim.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6816
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.19.02.2019. u 21:51 - pre 62 meseci
Davno sam čuo od jednog preprodavca polovnjaka, kaže najlakše prodajem francuska vozila. Kupac se uredno najavi, dođe, gleda auto, malo provoza, opet gleda, iz daljine, izbliza, pa se opet malo udalji.. Pa kaže lep je... Pita jel može malo jeftinije i izvadi pare. Ne pitaju koliko troši, dal je rađen servis, kakav je trap. Kaže to su ljudi koji se apsolutno ne razumeju u automobile i došli su da kupe.

I sad ti nas zezaš sa pežoom koji je bez kvara prešao 400.000 km
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9513
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10254 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.19.02.2019. u 22:15 - pre 62 meseci
Citat:
cozmo_im:Isto je i sa Picassom, kome je za 430.000km zamenjen samo set kvacila i pumpa za vodu.
Nije valjda da nisi radio veliki servis? Nisi menjao kaiševe, španere?
Svi silen blokovi ostali čitavi? Sve kugle, svih elemenata trapa fabričke posle 430.000 km? Manžetne poluosovine? Gumice balans štangle, fabričke posle 16 godina? Nije valjda da je auto prešao 430.000 km sa istim kočionim pločicama? Fabrički diskovi? Amortizeri? Može biti, ako si vozio 430.000 km bez kočenja, bez upravljanja, pravo i samo pravo, na idealno ravnom putu.

Ovo je pošalica za Golf, ali kao da opisuje tvog pikasa: https://www.youtube.com/watch?v=O5kURr83vg4&t=91

Posebno me čudi to potenciranje idealne spoljašnosti za skoro pa punoletan auto. Meni godišnje ne gine bar tri-četiri ogrebotine koje "zaradim" od drugih na javnim parkinzima, ili u garažama. Zašto kriti, i ja ponekad nešto ili nekog zakačim. Pazim koliko mogu, ali jbg, realnost parkiranja u malom prostoru, zavlačenje, provlačenje.

A još više me čudi potenciranje "skoro pa nove unutrašnjosti", "miriše na novo" posle tolike upotrebe i tolikih godina. Da nisi od onih likova u čija se kola ulazi tako što se prvo izuju cipele?

Ja moj auto i čuvam, i pazim, i održavam, ali brate, vozim redovno i svakodnevno, i zna se kako može da izgleda auto posle mnogo godina i mnogo pređenih kilometara. Izraubuje se. Naravno, ako je auto sa planete Zemlje. Ako nije, onda može da ostane kao nov.


[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 19.02.2019. u 23:42 GMT+1]
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+896 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.19.02.2019. u 22:43 - pre 62 meseci
Zasto bih racunao redovno odrzavanje? Ovo sto sam napisao je vanredno odrzavanje. Svi servisi su radjeni u predvidjenim intervalima, osim malog servisa koji je radjen na 10k, skraceni interval. Sve na trapu i kocnicama je proveravano pri malom servisu i menjano sta treba. To se zove potrosni servis a ne vanredni i spada u sastavni deo odrzavanja automobila. Upravo zato sto je sve radjeno na vreme i kako treba, ovaj auto. je presao toliko i precice jos ko zna koliko i u odlicnom je stanju. A pumpa za vodu je otisla iako je menjana na velikom servisu. Samo je procurela odjednom. Da li je los kvalitet ili nesto drugo, ko zna, iako je originalni deo. Zamenjena je i to je to, vozi dalje. Pezo je uzet direktno od prvog vlasnika sa uslugom placa. Bio je zato i malo skuplji. Sto se tice spoljasnjosti, pa valjda pazis koliko mozes.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+896 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.19.02.2019. u 22:51 - pre 62 meseci
Citat:
bordzija:
Davno sam čuo od jednog preprodavca polovnjaka, kaže najlakše prodajem francuska vozila. Kupac se uredno najavi, dođe, gleda auto, malo provoza, opet gleda, iz daljine, izbliza, pa se opet malo udalji.. Pa kaže lep je... Pita jel može malo jeftinije i izvadi pare. Ne pitaju koliko troši, dal je rađen servis, kakav je trap. Kaže to su ljudi koji se apsolutno ne razumeju u automobile i došli su da kupe.

I sad ti nas zezaš sa pežoom koji je bez kvara prešao 400.000 km ;)


Nije Pezo, vec Citroen. Pezo nam je drugi auto ali nije o njemu rec. Ne razumes se ni u marke vozila. Ja auto ne kupujem na nacin na koji si ti opisao. To rade neki dunsteri. Ne zanima me marka vozila, da li je japanski, nemacki, francuski... Zanima me samo da je od prvog vlasnika sa svom dokumentacijom i redovno odrzavan. Imam rodjenog brata koji se 20 godina bavi servisiranjem vozila pa svaki automobil detaljno proverim. Pomogao je mnogima sa foruma, ali vidim da ima i nekih koji su kandidati da ako zatraze savet, nece ga dobiti.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.kpn-gprs.nl.



+2283 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.19.02.2019. u 23:13 - pre 62 meseci
Citat:
Sto se tice spoljasnjosti, pa valjda pazis koliko mozes.

Ne znam da li ja pazim koliko mogu ili bih mogao vise, ali evo sta se izdogadjalo u roku od godinu dana:
1) vozim pored konjickog kluba, ispred mene jahac pocne da gubi kontrolu nad konjdm, ja stanem i ugasim motor, bez obzira na to konj grudima naskoci na hzubu, nogzma ulubi krilo a glavom krov.
2) stanem na parking pored skole, izadjem, nisam presao 5 metara bum lopta u krov, deca napucala u vis preko ograde od 10 metara
3) stanem u zaustavnu traku na autoputu, posle 10 sekundi BAAM, otpozadi BMW razvalio sve - prtljaznik, krila, vesanje, sedista, brave koje su pre toga perfektno radile moraju da se zalupe kao na jugu...

Za predjenih 30.000 km prethodna tri dogadjaja su ostetila gotovo sve delove limarije. Znam sta ces reci - trebalo je da ne napustam krug dvojke, jer tu nema opasnih zivotinja i autoputeva, a za parking naravno garaza?
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6816
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.19.02.2019. u 23:56 - pre 62 meseci
Garažiran 50.000 km neogreban, odjednom otpozadi jedan "nisam te vido" leteo sam kao šaban 10 metara. Šteta procenjena na 3.500 evra, na ruke 2.500 evra, vratio se u srbiju i sredio za 50 evra :)
Ne možeš neke stvari da kontrolišeš u životu, jednostavno se dogode ma koliko ti vodio računa. Ja sam jedno naučio, nikad više nov auto na ovim prostorima. Ni u ludilu! Samo tenk!

Ali to što nas cozmo loži sa pežoom od 400.000 km bez ikakvih popravki, to stvarno nije u redu.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

popusicko

Član broj: 12568
Poruke: 679



+729 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.20.02.2019. u 06:03 - pre 62 meseci
A tek onanisanje na Korolu!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9513
*.static.avana.rs.



+10254 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.20.02.2019. u 07:30 - pre 62 meseci
Citat:
cozmo_im:Zasto bih racunao redovno odrzavanje? Ovo sto sam napisao je vanredno odrzavanje. Svi servisi su radjeni u predvidjenim intervalima, osim malog servisa koji je radjen na 10k, skraceni interval. Sve na trapu i kocnicama je proveravano pri malom servisu i menjano sta treba. To se zove potrosni servis a ne vanredni i spada u sastavni deo odrzavanja automobila. Upravo zato sto je sve radjeno na vreme i kako treba, ovaj auto. je presao toliko i precice jos ko zna koliko i u odlicnom je stanju. A pumpa za vodu je otisla iako je menjana na velikom servisu. Samo je procurela odjednom. Da li je los kvalitet ili nesto drugo, ko zna, iako je originalni deo. Zamenjena je i to je to, vozi dalje. Pezo je uzet direktno od prvog vlasnika sa uslugom placa. Bio je zato i malo skuplji. Sto se tice spoljasnjosti, pa valjda pazis koliko mozes.

Pa i kvačilo je potrošni deo. Po samoj svojoj konstrukciji (habajući sloj lamele) on je potrošan deo. Nisi morao da ga navodiš.
Pumpa za vodu se menja kod velikog servisa. Što znači, i ona je potrošni deo. Ne moraš da računaš ni nju.



Dakle, možeš slobodno da kažeš: 16 godina, 400.000 km i NIŠTA nije menjano! Mašala!

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kupovina auta za manju kilometražu

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 21023 | Odgovora: 134 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.