Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Otplata studentskog kredita

elitemadzone.org :: MadZone :: Otplata studentskog kredita

[ Pregleda: 2844 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

RMAN
Milan Đukić
student
Knićanin

RMAN
Član broj: 32492
Poruke: 1166
*.mbb.telenor.rs.



+5 Profil

icon Otplata studentskog kredita22.05.2019. u 10:03 - pre 59 meseci
Otplatio sam kredit i dobio potvrdu od banke da je kredit otplacen.
Posto vise ne zelim da imam ikakvih obaveza prema toj banci da li treba neki racun da zatvorim ili slicno?

Bio sam u jednoj ekspozituri i rekli su mi da ne treba nista da radim vise i da prema njima nemam obaveza.

Da li neko zna da li je to istina?

Hvala

Eureka!

MILAN DJUKIC
D J U K A
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
91.232.237.*



+690 Profil

icon Re: Otplata studentskog kredita22.05.2019. u 10:09 - pre 59 meseci
Možda najbolje da im pošalješ neki mail kako bi dobio odgovor u pisanom formatu.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Otplata studentskog kredita22.05.2019. u 10:12 - pre 59 meseci
Ja sam od rfb tražio potvrdu o tome da sam zahtevao zatvaranje računa. Jer isto... samo su mi rekli da će zatvoriti račun i to je to... bez ikakvog papira. Malo je negodovala službenica ali imaju već formu za to.
A nisam hteo da me iznenadi za 10 godina neko održavanje računa kao što se dešavalo.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.static.avana.rs.



+10242 Profil

icon Re: Otplata studentskog kredita22.05.2019. u 14:17 - pre 59 meseci
"Održavaju" se tekući računi, tj. računi na koje leže plata, sa kojih se pare skidaju karticama, čekovima i slično.

Namenski računi otvoreni zarad servisiranja kredita se ne "održavaju" tj. ne plaćaju, kao ni štedni računi.

Na kraju krajeva, sam ugovor o otvaranju i vođenju računa mora da sadrži stavku da li se plaća mesečno održavanje ili ne.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Otplata studentskog kredita22.05.2019. u 16:17 - pre 59 meseci
Studentske kredite daje država, banka samo administrira kredite.
Da objasnim pojam - država nije banka, nema softver, resurse ni iskustvo u radu sa kreditima. Administrator kredita sve to ima i daje uslugu državi, tj. posreduje između države koja obezbeđuje novac i primaoca kredita. Za svoju uslugu naplaćuje ugovorenu proviziju od države, a otplaćenu glavnicu i kamate vraća državi.

Osim ovoga, banka može da ponudi i druge usluge. Recimo, onaj ko prima kredit (student) može da dobije debitnu karticu, web i mobilni pristup, kako bi lakše raspolagao tim novcem.

Dakle, ako je student samo išao po pare u banku, nakon otplate kredita nema više nikakav račun u toj banci ni bilo kakve obaveze prema banci (u stvari, student nije ni bio pravi klijent banke, banka je samo bila posrednik).
Međutim, ako je uzeo karticu i imao neke slične pogodnosti, verovatno ima i otvoren transakcioni (tekući) račun po kojem mogu postojati mesečne obaveze (održavanje računa).

Mislim da trenutno Unikredit banka radi administraciju studentskih kredita, ali u svakom slučaju treba da proveriš da li imaš i neki transakcioni račun u onoj banci preko koje si primao novac i kojoj si otplaćivao kredit.
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
*.amazon.com.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Otplata studentskog kredita22.05.2019. u 17:15 - pre 59 meseci
Banka u kojoj smo primali kredit je davno preminula Univerzal Banka Beograd UUB, ili kako se govorilo u bankarskim krugovima "Ubij, Boze, Banka". Ja sam pare od kredita vratio Unikredit banci, ali sa njima sigurno nisam potpisao nikakav ugovor, niti bilo sta slicno, tako da ne znam za sta bi mogli da me terete.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Otplata studentskog kredita

[ Pregleda: 2844 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.