Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najudobniji automobil koji ste vozili?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Najudobniji automobil koji ste vozili?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 15617 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Najudobniji automobil koji ste vozili?03.07.2019. u 10:12 - pre 57 meseci
Kao što kaže pitanje, koji je najudobniji automobil koji ste vozili ili u kojem ste se vozili? Juče se vozim u Meganu karavan dci iz 2012. (taksi) i iako nisam ni razmišljao o tome, odjednom mi padne na pamet kao u Maratoncima, "ovo uopšte nije loše". Inače koristim taksi skoro svakodnevno po gradu, tako da mi se pozadina navozala u xy različitih marki i modela, na žalost, taksisti obično ne voze S klasu ili slične automobile, tako da su mi iskustva uglavnom iz srednje i/ili niže klase.

Inače rekao bih da je udobnost često potcenjen faktor, testovi automobila obično obiluju podacima i primedbama u vezi brzine, ubrzanja i opštih performansi, potrošnje, nosivosti, ove ili one opreme, ali čini mi se da udobnost eventualno ako se spomene usput i uzgredno, ali generalno nije u fokusu. Opet, meni lično ništa gore od automobila koji te "istrucka" na putu od tačke A do tačke B, makar sve ostalo bilo super, šta vi kažete?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
172.68.51.*



+2282 Profil

icon Re: Najudobniji automobil koji ste vozili?03.07.2019. u 10:41 - pre 57 meseci
Meni od kad sam probao da vozim kamion svaki automobil neudoban. Kamioni lebde na 3 nezavisna sloja vazdusnih jastuka-amortizera-ogibljenja. Prvi sloj vazdusnih amortizera odvaja vozilo od vibracija to kova. Ako neke vibracije ipak prodju, nakon toga kabina ima sopstvene vazdusne amortizere. I na kraju, samo sediste je na vazdusnom jastuku. Vozis 10 sati svakog dana i odmoran si kao da nisi vozio. Kod automobila najudobnije sto sam video je jedan sloj vazdusnog ogibljenja, a cak i to postoji kod vrlo malog procenta automobila.
 
Odgovor na temu

sloba-sg
Simple Green Technology

Član broj: 340514
Poruke: 8
172.68.51.*



+1 Profil

icon Re: Najudobniji automobil koji ste vozili?03.07.2019. u 10:46 - pre 57 meseci
Citroeni su nekad važili za udobnost i plivanje na putu. Ne znam kako je sada sa ovim novim serijama.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Najudobniji automobil koji ste vozili?03.07.2019. u 11:02 - pre 57 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Meni od kad sam probao da vozim kamion svaki automobil neudoban.


To je ok, ali malo nezgodno za po gradu. Jel ima nešto da je bilo blizu tog kamionskog osećaja?
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Najudobniji automobil koji ste vozili?03.07.2019. u 11:29 - pre 57 meseci
Ono što mi pada prvo na pamet, Krajsler 300M. To se više ne pravi, ali je prava lađa što se tiče udobnosti.
Kod domaćih taksista se najviše oduševim kada sednem u Fijat Multiplu. Šteta što se više ne pravi, osećaj je sličan kao da si u londonskom taksiju, a za mnogo manje novca.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Najudobniji automobil koji ste vozili?03.07.2019. u 17:13 - pre 57 meseci
Citat:
sloba-sg:
Citroeni su nekad važili za udobnost i plivanje na putu. Ne znam kako je sada sa ovim novim serijama.

Ne znam ni ja kako je sa ovim novim serijama citroena,
ali ona stara verzija "plivanja po putu"
koja u potpunosti obučena u kožu iznutra,
stvarno uliva poverenje i opušta u toku vožnje.

Reč je o CX-2000, u raznim verzijama.


Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
172.68.51.*



+2282 Profil

icon Re: Najudobniji automobil koji ste vozili?03.07.2019. u 17:28 - pre 57 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić:
To je ok, ali malo nezgodno za po gradu. :D Jel ima nešto da je bilo blizu tog kamionskog osećaja? :)

Ja nisam nesto vidjao da ima polovnih automobila sa cetvorocifrenom cenom i vazdusnim ogibljenjem, osim 30 godina starih citroena. Ako neko zna koji bi to modeli mogli biti, nek i meni dojavi. Kad su petocifrene cene u pitanju, znam da audi ima nekih modela.
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: Najudobniji automobil koji ste vozili?03.07.2019. u 18:34 - pre 57 meseci
Citroen je i dalje solidno udoban, za nase puteve. C5 , prva generacija.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Najudobniji automobil koji ste vozili?03.07.2019. u 20:08 - pre 57 meseci
Kad pominješ naše puteve,
kod nas bi i ono vozilo "Za MARS" ukrstilo noge.

Ako rokneš u rupčagu (da konja sakriješ) koja odvali pola desnog trapa,
tu ne pomaže nikakva Auto-Industrijska-Izmišljotina.

Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Najudobniji automobil koji ste vozili?03.07.2019. u 20:09 - pre 57 meseci

Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.vipmobile.rs.



+2282 Profil

icon Re: Najudobniji automobil koji ste vozili?03.07.2019. u 22:01 - pre 57 meseci
Citat:
since1986BC:
Citroen je i dalje solidno udoban, za nase puteve. C5 , prva generacija.

Da, C5 prva generacija je po svemu sudeci poslednje vozilo koje je serijski proizvodjeno sa hidropneumatikom. Od 2006, C5 kao i drugi automobili nude hidropneumatiku samo kao ekskluzivu za koju treba debelo platiti.
 
Odgovor na temu

Sava
Sava Stajic
Beograd

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Najudobniji automobil koji ste vozili?04.07.2019. u 06:06 - pre 57 meseci
Ko nije vozio Citroen Ajkulu ne zna šta je dobar i udoban auto!!!
Citroen DS19/21 je bio decenijama ispred svog vremena.


Moj izabrani lekar je Željko Mitrović!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
*.static.avana.rs.



+10246 Profil

icon Re: Najudobniji automobil koji ste vozili?04.07.2019. u 07:40 - pre 57 meseci
Kvalitet ogibljenja samo je jedna od mnogih aspekata udobnosti.

Hidropenumatsko Citroenovo ogibljenje sa poznatim "sferama" je deo legende. Ali, tu se priča ne završava.

Možemo mi sada da se zlurado smejemo BMW-u i da komentarišemo kako, eto, C6 ima mnogo bolje ogibljenje, ali, realno - čemu to? Ko će još da vozi C6 na zemljanom putu punom rupčaga?
A i da mu se desi takva neprijatnost, pa, zaboga, usporiće na 10 km/h dok ne izađe na asfalt.

Neko bi mogao da provoza ova ista dva automobila na ravnom autoputu - razlike ne bi bilo.

Ili, štaviše, da ih provoza na putu, u oštrim krivinama, pri velikoj brzini. Iskustveno mogu da tvrdim da će tu BMW da se pokaže znatno bolje.

Zaključak:
- ako ti auto treba za jurcanje po zemljanim putevima punim rupčaga - kupi Citroena
- ako ti auto treba za jurcanje po autoputevima - kupi BMW

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Najudobniji automobil koji ste vozili?04.07.2019. u 07:48 - pre 57 meseci
Citat:
Java Beograd
Možemo mi sada da se zlurado smejemo BMW-u i da komentarišemo kako, eto, C6 ima mnogo bolje ogibljenje, ali, realno - čemu to? Ko će još da vozi C6 na zemljanom putu punom rupčaga?
A i da mu se desi takva neprijatnost, pa, zaboga, usporiće na 10 km/h dok ne izađe na asfalt.

Neko bi mogao da provoza ova ista dva automobila na ravnom autoputu - razlike ne bi bilo.


Srbija i ravan autoput obično ne idu skupa. Doduše ni u boljim zemljama automobili ne idu isključivo po autoputevima, ima svakako lošijih puteva, što po gradu, što van grada.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
*.static.avana.rs.



+10246 Profil

icon Re: Najudobniji automobil koji ste vozili?04.07.2019. u 07:59 - pre 57 meseci
Pa, dobro, ali ova egzibicija jurcanja po zemljanom putu punom rupčaga, zaista ne oslikava realno stanje eksploatacije luksuznog automobila kao što je C6 ili ovaj BMW.

Osim ako ga 007 ne iskoristi dok juri ruske špijunke.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1243



+442 Profil

icon Re: Najudobniji automobil koji ste vozili?04.07.2019. u 08:06 - pre 57 meseci
A ako ti auto ne treba za jurcanje već da voziš porodicu? Želiš da im bude što udobnije. Šta onda uzeti? Ja se ozbiljno razmišljam o CITROËN GRAND C4 SPACETOURER. Nov oko 20.000€. Za taj novac ima li nešto za porodicu i dosta mesta za porodični prtljag (kolica itd.) a da je što udobnije? Naravno jurenje od 90-tak km/h po našim putevima i jurenje od 130 km/h na autoputevima. Po gradu ne jurim više od 50 km/h.
Što se tiče BMW-a taj je odmah ispao iz priče. Nema kvalitete porodičnog automobila. Što reče Java: "realno - čemu to?"
"Nadam se da će aktuelna vlast, kada se sve ovo završi imati pošteno i fer suđenje."
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
*.static.avana.rs.



+10246 Profil

icon Re: Najudobniji automobil koji ste vozili?04.07.2019. u 08:27 - pre 57 meseci
Mojih par postova su bili osvrt na video klip poređenja ogibljenja, koji je tako režiran i snimljen da u mnogome favorizuje Citroenovo hidropneumatsko ogibljenje. (koje je zaista legendarno)

Što se tiče ukupne udobnosti, ja sam upravo pre mesec dana kupio Citroena.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Najudobniji automobil koji ste vozili?04.07.2019. u 08:32 - pre 57 meseci
Citat:
Java Beograd: Pa, dobro, ali ova egzibicija jurcanja po zemljanom putu punom rupčaga, zaista ne oslikava realno stanje eksploatacije luksuznog automobila kao što je C6 ili ovaj BMW.


Dobro, to je snimljeno za Top Gear, naravno da moraju da naprave da bude zanimljivo i dramatično.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.vipmobile.rs.



+2282 Profil

icon Re: Najudobniji automobil koji ste vozili?04.07.2019. u 09:45 - pre 57 meseci
Citat:
Java Beograd:
Možemo mi sada da se zlurado smejemo BMW-u i da komentarišemo kako, eto, C6 ima mnogo bolje ogibljenje, ali, realno - čemu to? Ko će još da vozi C6 na zemljanom putu punom rupčaga?
A i da mu se desi takva neprijatnost, pa, zaboga, usporiće na 10 km/h dok ne izađe na asfalt.

Automobili imaju mikrovibracije i na autoputu i ako ne znas za bolje tada ti je to sasvim ok, ne zalis se, samo nakon vise sati voznje imas osecaj kao da te si imao grupni sex sa nekoliko crnaca, treba ti mnogo vremena da se naspavas i dodjes sebi. A sa vazdusnim ogibljenjem si znatno odmorniji. To znaju poslovni ljudi koji idu na vazne sastanke i zato su spremni toliko da doplate da njihov Audi ili Mercedes ima vazdusno ogibljenje. I kao sto sam rekao, dok ne koristis takav auto par meseci obicno ogibljenje ti je sasvim ok, ali nakon par meseci na vazdusnom ogibljenju svaki automobil sa obicnim ogibljenjem ti je drndava kanta, i nije ti prihvatljivo sa konja na magarca.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
87.116.178.*



+1342 Profil

icon Re: Najudobniji automobil koji ste vozili?04.07.2019. u 09:59 - pre 57 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Automobili imaju mikrovibracije..

Dobro zapažanje, ali te mikrovibracije nemaju svi, i svakako nemaju svi isto..

Nedavno da sam vozio Golf IV 1.9TDI 130KS (plus remap) i osim što ide lepo, ali zahteva puuuuno rada na menjaču, te vibracije me ubiše.

Auto je veoma naporan za vožnju, prosto imao sam osećaj kao da mi se oči tresu.

Iako su noviji dizeli po tom pitanju bolji, meni je samo to dovoljan razlog da nikada ne kupim dizel auto.

Turbo benzin motori, naročito veći, neporedivo su mirniji, udobniji i komforniji.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Najudobniji automobil koji ste vozili?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 15617 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.