Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mašina za čišćenje oraha literatura

elitemadzone.org :: TechZone :: Mašina za čišćenje oraha literatura

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 8451 | Odgovora: 49 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksandar -

Član broj: 321195
Poruke: 172
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+338 Profil

icon Mašina za čišćenje oraha literatura14.08.2019. u 20:40 - pre 56 meseci
Jel ima na Mašincu ili već gde da se kupi neka literatura koja se bavi industrijskim mašinama za odvajanje ljuske od jezgra oraha ?

Hvala.

[Ovu poruku je menjao Aleksandar - dana 16.08.2019. u 14:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

TRUE RMS

Član broj: 337247
Poruke: 310



+40 Profil

icon Re: Tehnologija industrijske prerade oraha literatura15.08.2019. u 07:02 - pre 56 meseci
Jedna slika=1000 reći, a tek Video snimak, koliko je reći?

Nije loše pogledati:



https://www.youtube.com/watch?v=7hNuPvUZR2I

https://www.youtube.com/watch?v=WsAF5WMKoUU

[Ovu poruku je menjao TRUE RMS dana 15.08.2019. u 08:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Aleksandar -

Član broj: 321195
Poruke: 172
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+338 Profil

icon Re: Tehnologija industrijske prerade oraha literatura16.08.2019. u 08:47 - pre 56 meseci
Nije ni to loše, ali mora da postoji i mašinska literatura koja se time bavi, na peimer da se kupi ili uzme u nekoj biblioteci, kako se mašinci obučavaju za to .

Mogao bih neko da navede imena knjiga i autore. Da li nema u skriptarnici Mašinskog fakulteta neka knjiga o tome ? Ima li mašinaca na ovom forumu ?
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Tehnologija industrijske prerade oraha literatura16.08.2019. u 09:29 - pre 56 meseci
Citat:
Aleksandar -: Da li nema u skriptarnici Mašinskog fakulteta neka knjiga o tome ? Ima li mašinaca na ovom forumu ?

masinac se mozda i nadje po neki, ali literature o ljustenju oraha u skriptarnici na Masincu… :) to ces tesko naci! na Masincu se ne obucavaju pronalazaci, uglavnom se izucava suvoparna teorija koja nema veze sa praksom... skriptarnica svakako nije adresa gde treba da trazis literaturu koja ti je potrebna. kao sto ti je TRUE RSM vec sugerisao, istrazuj po netu, youtube, tehnicki forumi, literatura na stanom jeziku, i sl. zaboravi na Masinac i sve sto ima veze sa tim.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.static.avana.rs.



+10242 Profil

icon Re: Tehnologija industrijske prerade oraha literatura16.08.2019. u 09:42 - pre 56 meseci
Na mašincu su skripte tipa Matematika 1/2, Nacrtna geometrija, Navoji, Mašinski materijali i slično.

Mašinci se ne "obučavaju da prave mašine za obradu oraha". Zamisli koliko ima tipova mašina za obradu najrazličitijih poljoprivrednih proizvoda! Pa onda bi fakultet trajao 100 godina!
Od ceđenja ananasa, preko ljuštenja graška, ljuštenja semenki do pranja avokada. Da ne pominjem mužu krava, i točnje sokova u kutije.

Ovo je u domenu standarne konstrukcije mašina na osnovu zahteva korisnika. Inovatorstvo ima veliku ulogu.

Ideja i potreba korisnika + iskustvo, sposobnost i mašta konstruktora = eto tebi mašine za preradu bilo čega.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Aleksandar -

Član broj: 321195
Poruke: 172
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+338 Profil

icon Re: Tehnologija industrijske prerade oraha literatura16.08.2019. u 09:42 - pre 56 meseci
Citat:
masinac se mozda i nadje po neki, ali literature o ljustenju oraha u skriptarnici na Masincu… :) to ces tesko naci! na Masincu se ne obucavaju pronalazaci, uglavnom se izucava suvoparna teorija koja nema veze sa praksom... skriptarnica svakako nije adresa gde treba da trazis literaturu koja ti je potrebna. kao sto ti je TRUE RSM vec sugerisao, istrazuj po netu, youtube, tehnicki forumi, literatura na stanom jeziku, i sl. zaboravi na Masinac i sve sto ima veze sa tim.


Ali i ja sam bio na mašincu dok nisam prešao na drugi fakultet i polagao malo razliku predmeta za nešto još bolje od toga, i to što smo mi naprimer učili, dosta su nas dobro naučili, uglavnom imalo je neke logike, pa mislim mora onda da ima i nešto u vezi toga, pa koliko pomogne pomogne, pa će lakše biti da se to kombinuje sa drugim izvorima o tome . Inače u literaturi i skriptama sam svakakva čuda video, mora da ima i to onda.

Citat:
Na mašincu su skripte tipa Matematika 1/2, Nacrtna geometrija, Navoji, Mašinski materijali i slično ...

To je samo 1. godina.

Nije samo to koliko znam, postoje i odseci za Prehrambeno mašinstvo, Poljoprivredno, Industrijsko inženjerstvo, inženjerstvo biotehničkih sistema, ...


[Ovu poruku je menjao Aleksandar - dana 16.08.2019. u 10:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Aleksandar -

Član broj: 321195
Poruke: 172
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+338 Profil

icon Re: Tehnologija industrijske prerade oraha literatura16.08.2019. u 10:10 - pre 56 meseci
Citat:
Pa onda bi fakultet trajao 100 godina!


Pa ne mora da znači, možda negde i ima sve to, mada u Srbiju se Ananasi samo uvoze, a ne uzgajaju, ali se sve navedeno smatra neobaveznim, profesori sami ograničavaju koliko je nama dovoljno da bih smo dobili 10 i sve to ne znači da nema u literaturi, a s obziromda je Srbija puna oraha i uveliko je obrada potrebna,
onda je i moguće da ima konkretno za to.

Koliko znam ima puno raznih knjiga za svaku oblast, a samo par njih se standardizuje kao obavezno.

[Ovu poruku je menjao Aleksandar - dana 16.08.2019. u 11:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Tehnologija industrijske prerade oraha literatura16.08.2019. u 13:51 - pre 56 meseci
@Aleksandar
Citat:
Mogao bih neko da navede imena knjiga i autore... Da li nema... i to što smo mi naprimer učili...
Prvo, malo obrati pažnju na gramatiku ;)


Drugo, iz nekih predmeta sami profesori biraju kakve će primere mašina navoditi, a često zavisi da li su nekad sarađivali sa privredom i imali dodira baš sa tim mašinama, ili je jednostavno stvar lične preferencije. Na jednom smeru gde sam ja studirao jedan profan je ubijao studente sa pumpama za praškaste materijale i transportnim trakama. Čovek završio mašinstvo i to mu bile omiljene oblasti, pa je onda to najviše tražio, tako da su studenti produžavali studije po 3-4 godine samo zbog tog njegovog predmeta.

Ako je Čkalja mogao u kamiondžijama da nađe nešto o konstrukciji Japanskog sudanca", možda možeš i ti o tim mašinama :)


Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Aleksandar -

Član broj: 321195
Poruke: 172
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+338 Profil

icon Re: Mašina za čišćenje oraha literatura16.08.2019. u 16:04 - pre 56 meseci
A na kraju krajeva svi proizvođači takvih mašina odakle nabavljaju tehničke crteže za to onda, ako i sam fakultet nema pojma ništa o tome ?

[Ovu poruku je menjao Aleksandar - dana 16.08.2019. u 17:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Mašina za čišćenje oraha literatura16.08.2019. u 20:54 - pre 56 meseci
Fabrike imaju svoje inženjere/projektante, a projekti za te mašine se ne dele unaokolo tako da posle može svaka šuša da konstruiše takvu mašinu.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Aleksandar -

Član broj: 321195
Poruke: 172
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+338 Profil

icon Re: Mašina za čišćenje oraha literatura16.08.2019. u 20:58 - pre 56 meseci
Citat:
a projekti za te mašine se ne dele unaokolo tako da posle može svaka šuša da konstruiše takvu mašinu.

Pa znam, naravno, ali kako dolaze do svega toga, oni sami ? Hoćete da kažete da su ti inženjeri/projektanti prvi izumitelji toga ili kako uspevaju to sve da isprojektuju, koje su oni knjige čitali da bih mogli da konstruišu to, ako kažete da nema literature za to ?


[Ovu poruku je menjao Aleksandar - dana 16.08.2019. u 22:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Mašina za čišćenje oraha literatura16.08.2019. u 22:57 - pre 56 meseci
Postoje firme koje 200 godina razvijaju tehnologije, neke mlađe firme su se pojavile kasnije, a neke pre 50 godina ili čak manje.

Sada se sve projektuje pomoću računara, investiranje u nove proizvode nije tako jednostavno (upravni odbrori, procene tržišta, i sl.).
Uglavnom takvu opremu retko ko konstruiše od nule.

Uzmi na primer mašine za štampanje dnevnih novina i nedeljnika. To su toliko složeni sistemi da ih proizvodi da tu ne može nijedna nova firma da uleti na tržište, samo se dešavaju akvizicije manjih firmi od strane većih. A njihovi inženjeri ne konstruišu nove mašine baš od nule, unapređuju se deo po deo sistema, ali i da prave potpuno nov sistem za štampu, imaju iskustvo i znanje stečeno na ranijim projektima.

Ti bi sad da projektuješ neki složen sistem, a nemaš iskustvo ni u projektovanju klackalice za decu?
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

TRUE RMS

Član broj: 337247
Poruke: 310



+40 Profil

icon Re: Tehnologija industrijske prerade oraha literatura17.08.2019. u 00:36 - pre 56 meseci
Citat:
mjanjic:
@Aleksandar
Citat:
Mogao bih neko da navede imena knjiga i autore... Da li nema... i to što smo mi naprimer učili...
Prvo, malo obrati pažnju na gramatiku ;)

Lektore, u pravi Si!
Ali,
-Jesmo se lepo dogovorili da ne pravimo "Promblem" tamo gde ga nema?

Taj dogovor nije sa Tobom,
nego sa "Zdravom Pameću", čisto da nas NE boli, kad napišemo post.

Ne bi trebalo " sa vrata", nogom otvorena, odma 2 prsta u oko sagovorniku.

Mislim da je bolje tako....



 
Odgovor na temu

Aleksandar -

Član broj: 321195
Poruke: 172
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+338 Profil

icon Re: Mašina za čišćenje oraha literatura17.08.2019. u 08:58 - pre 56 meseci
Citat:
Prvo, malo obrati pažnju na gramatiku


Pa dobro ja sam onda dosta žurio, pa sam zato tako napiso, izvinite.
 
Odgovor na temu

Aleksandar -

Član broj: 321195
Poruke: 172
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+338 Profil

icon Re: Mašina za čišćenje oraha literatura17.08.2019. u 09:29 - pre 56 meseci
Citat:
Uglavnom takvu opremu retko ko konstruiše od nule.


Pa da i zato mislim da bih trebalo da postoji literatura iz svega toga .
 
Odgovor na temu

Aleksandar -

Član broj: 321195
Poruke: 172
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+338 Profil

icon Re: Mašina za čišćenje oraha literatura17.08.2019. u 11:58 - pre 56 meseci
Citat:
Ti bi sad da projektuješ neki složen sistem, a nemaš iskustvo ni u projektovanju klackalice za decu ?


Ne ali ja sumnjam da to i nije mnogo teško napraviti, ali to se smatra luksuzom pa su te mašine skuplje nego što je to zaista teško napraviti,

a takvi slučajeva ima za neke druge mašine, pa je vrlo moguće i za to. I ja sam duže vremena pohađao Mašinski fakultet, polagao sam i proračune zupčanika, nije baš da ne znam ništa,

dok nisam prešao na drugi. Profesori su pominjali takve slučajeve, a čuo sam i od ljudi ovako poklapa se jedno sa drugim . A slične stvari su bili i na TV-u, i zato takvi gotovi tehnički crteži mislim drže u tajnosti, i jeste izazov to ili slično naći ( ja bar tako mislim da je izazov, nisam siguran ), ali opet mora da postoji i literatura o tome, pošto mi literaturu plaćamo u skriptarnici. Za svakakva čuda postoje knjige video sam, pa je vrlo moguće da ima i za to.

 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Mašina za čišćenje oraha literatura17.08.2019. u 12:25 - pre 56 meseci
Pravili su ljudi sami one mašine za trešenje i skupljanje šljiva (hidraulika ili motor koji trese stablo i kišobran na rasklapanje, potom na dnu kišobrana transportna traka...

Ne trebaju ti neki sad proračuni ako se ne radi o sistemu koji trpi ekstremna opterećenja. Proračuni se rade za velike serije gde se uštedom dobijaju milioni, a na jedan primerak ti je svejedno da li ćeš staviti npr. motor od 2kW ili 4kW. OK, nije ista cena tih motora, ali koju stotinu evra tamo-ovano nije strašno :)
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Aleksandar -

Član broj: 321195
Poruke: 172
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+338 Profil

icon Re: Mašina za čišćenje oraha literatura17.08.2019. u 12:34 - pre 56 meseci
Da ali za orahe tu je puno što šta osetljivo i treba da bude malo pažljivo, pa mora i malo da se računa.

Gotov tehnički crtež sa kotama iz onih gore pomenutih razloga mislim da je skoro nemoguće naći, sem ako negde na mreži, nisu uspeli nekim čudom da "procure informacije", ali u literaturi kroz par računanja i čitanje, moglo bih da se dođe do nekakvog tehničkog crteža uz pravu i odgovarajuću literaturu .

Literatura bih trebala da postoji, crteži, malo teže.
 
Odgovor na temu

TRUE RMS

Član broj: 337247
Poruke: 310



+40 Profil

icon Re: Mašina za čišćenje oraha literatura17.08.2019. u 12:37 - pre 56 meseci
"Gotov tehnički crtež sa kotama iz onih gore pomenutih razloga mislim da je skoro nemoguće naći"

Bravo ACO !

Mislim da toga nema "na izvolte", na žalos.
 
Odgovor na temu

Aleksandar -

Član broj: 321195
Poruke: 172
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+338 Profil

icon Re: Mašina za čišćenje oraha literatura17.08.2019. u 12:47 - pre 56 meseci
Citat:
Bravo ACO !


Znam :) , zato i tražim skripte i literaturu samo, još u prvom postu, pa onda možda i uspemo da dođemo do sklopnog crteža sami kroz literaturu.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Mašina za čišćenje oraha literatura

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 8451 | Odgovora: 49 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.