Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dužina radne nedelje

elitemadzone.org :: MadZone :: Dužina radne nedelje

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

[ Pregleda: 35104 | Odgovora: 352 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje24.08.2019. u 10:28 - pre 56 meseci
Niko ne moze Teslu ni da svojata ni da odbacuje. Tj. moze, ali to ima isti značaj kao tvoji postovi o odlasku u kladionicu ili toalet. Tesla je sam rekao šta je i odakle je.
 
Odgovor na temu

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje24.08.2019. u 10:32 - pre 56 meseci
Jel moze link do Alijeve matematike?
 
Odgovor na temu

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje24.08.2019. u 10:36 - pre 56 meseci
Taman sam pošo u kladionicu kad evo sad i ti.

Nije pitanje kako se Tesla izjašnjava.

Nego kako ga Srbi gledaju.
Dok je Tesla bio golja Srbi su ga se odrekli jer mu nisu dali stipendiju.
Kasnije ga svojataju kad je Tesla postao neko (u čemu Srbi i Srbija nemaju nikakvog udela).

Jedva čekam da me se Srbi odreknu .


Citat:
Matroz

ja nisam Nedeljko

Nisi ti "Nedeljko".
Napisao sam "nedeljko".
Pa promeni dioptriju pre nego što uzmeš da čitaš i pišeš .


Citat:
Matroz

ja nista nisam falsifikovao, lepo se vidi na fotografijama Jozek nisani preko Drine

Upravo si potvrdio falsifikat.
Već sam objasnio zašto ne može biti reč o nišanjenju.
A sad si dodao još jedan falsifikat jer na slici nema Drine.
Kažem ti nedeljko da promeniš naočare.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ajeje Bradzorf
NKVD

Član broj: 340002
Poruke: 28



+43 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje24.08.2019. u 10:47 - pre 56 meseci
Najpre da uđe u zapisnik, ni sada moja malenkost nije uvela u temu četnike i partizane.

Dakle, ovde se kao i svuda u javnosti barata pojmovima kao što su narod, vera, nacija, nacionalnost. U takvoj situaciji, do pojma građanina teško da ćemo doći. Žao mi je kada vidim da ni dan danas, vaskoliko srBstvo nije u stanju da razume sadržinu ovih pojmova, a rekao bih i da je to jedan od razloga našeg propadanja i lutanja. Ako postoji neki Veliki Manitu koji upravlja sudbinama naroda i država, onda on ima mnogo gadan smisao za humor, a taj smisao za humor je naročito umeo da pokaže na nama srbovima. Reprezentativni primerci antropološke devijacije među nama(kako ih je Steva lepo opisao) su među prvima koji ne shvataju tu igru, tj. oni koji rade sve suprotno od sopstvenih ubeđenja. Na njihovu žalost, nisu svesni toga.

Zato. Srbi su narod, postoji entitet, skup pojedinaca za koje bismo mogli reći da čine srpski narod. To je etnicitet. Ne postoji srpska nacija, jer smo istorijski bili dovoljno glupi i nedorasli da je stvorimo. U bivšoj Jugoslaviji, bili smo na dobrom putu da stvorimo jugoslovensku naciju, ona je bila u nastajanju. Znamo kako se ta priča završila.

Izvorno, američki narod su indijanci. U korpus američke nacije ulaze englezi, irci, nemci, rusi, grci, srbi, italijani, meksikanci, kinezi... hrišćani, pravoslavci, katolici, protestanti, ateisti, satanisti... Pravite li razliku?

Slično je sa Australijom. Izvorno, australijski narod su aboridžini. U korpus australijske nacije ulaze svi pobrojani u prethodnom pasusu.

Neki Fransoa iz Nanta je etnički francuz, ali ako govorimo o pripadnosti francuskoj naciji, onda je to ne samo pomenuti Fransoa, nego i njegov komšija Mobutu čiji su roditelji došli u Francusku iz neke francuske kolonije u Africi.

U svakom slučaju, pomenuti pripadnik antropološke devijacije nikako ne može da shvati da je pojam nacije sociologija, a ne biologija. Avaj, krv i tlo su im uvek bili na prvom mestu, bar na rečima. Jesu i na delu, ali kada drugi za njih gine. U stvarnosti, spremni su da pogaze sopstvena uverenja zarad malo komfora, višeg standarda ili boljeg posla. Kažu, komunisti im oteli imovinu, pa su zato morali da emigriraju posle WWII. Pa čekaj, zar je bitna klasa? Koliko sam ja razumeo važna je nacija i rasa, a ne klasa.

Da se vratim na bivšu Jugoslaviju. Kao što polovinom osamnaestog veka imate ujedinjenje Italije ili ujedinjenje Nemačke, tako početkom dvadesetog imate ujedinjenje južnih slovena u zajedničku državu. To je bio sasvim logičan i prirodan proces, a ne nekakva "tamnica naroda" kako to neuki žele da prikažu. Etničke razlike ili razlike u ekonomskoj razvijenosti nisu u Jugoslaviji bile ništa veće nego u pomenutoj nemačkoj ili italiji. Zamislite da su se u italiji ili nemačkoj, krajem dvadesetog veka međusobno klali građani Rima i Milana ili Prusi i Bavarci u ime nekog njihovog lokalnog "srBstva" ili "hrvatstva". Znam, ne možete.

Windows2

Quod licet Iovi, non licet bovi. - Što je dopušteno Jupiteru, nije dopušteno volu.

Čak i da zanemarimo citirano, trebalo bi imati u vidu neke činjenice. Recimo sledeće dve, tri, četiri, pet,...

Francuska fudbalska reprezentacija je komplet crna. Toliko crna da je to teško zamisliti, ali postoje slike, pa možeš da gledaš, da se uveriš. Jesu li oni francuzi? Da li prethodno pomenuti Fransoa iz Nanta navija za reprezentaciju Francuske? Kako je to uopšte moguće, kako on sebe može da natera na takvo što?

Gradonačelnik Londona se zove Sadik Kan. Sadik Kan, baš englesko ime jel da? Nije? Nema veze, nije London svetski grad i centar carstva u kojem sunce nikad ne zalazi, London je neka selendra.

Davno sam čitao neki tekst, ne sećam se više gde. Uglavnom, Muharem Pervić, književni kritičar i esejista je pre tri četiri decenije "viđen" za ministra kulture u vladi Republike Srbije. Ne vredi, "ne ide da se srpski ministar kulture zove Muharem".

Kad sam već kod toga. Baš bih voleo da čujem ove što su "za kralja i otadžbinu", da li je Meša Selimović srpski pisac? Ivo Andrić? Evo, za Muharema se kaže da je bio srpski esejista i pozorišni kritičar.
 
Odgovor na temu

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje24.08.2019. u 10:48 - pre 56 meseci
@Ali Imam
Prvo, koji Srbi? Jel svi Srbi misle isto? Da bi te se odrekli trebalo bi prvo da ti smatraš da si Srbin. Ako svi misle isto i ti smatraš za sebe da si Srbin, onda nema potrebe da pitaš, to već znaš. Tesla se izjasnio da je Srbin. Kazi ti lepo gde je on pogrešio i kako je trebalo da se izjasni? Mozda Bošnjak ili Crnogorac? U to vreme nisu postojali, tako da to otpada. Mozda Hrvat? Da nije napustio Austrougarsku Hrvati bi ga verovatno ubili u NDH...

Da li ti shvataš koliko su tvoja pitanja besmislena? Ja ovde na forumu promovišem besmislenost i to je jedini razlog što uopšte razgovaram s tobom.
 
Odgovor na temu

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje24.08.2019. u 10:48 - pre 56 meseci
Nego, nedeljko, da li po toj fotografiji Tito brani Srbiju?
Sa srbijanske strane Drine nišani u austrougarske vojnike?

 
Odgovor na temu

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje24.08.2019. u 10:50 - pre 56 meseci


Pogledajte ovu impresivnu kolekciju penisa.
 
Odgovor na temu

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje24.08.2019. u 10:52 - pre 56 meseci
Citat:
Zurg

Da bi te se odrekli trebalo bi prvo da ti smatraš da si Srbin.

Ako mene nešto pitaš
valjda je i vrapcima jasno da sam ja kosmopolita.
A ne neki zatucan.

Sad stvarno idem do kladionice da vidim kolika je kvota na Djokovića.

 
Odgovor na temu

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje24.08.2019. u 10:53 - pre 56 meseci
Ako si ti Ali Imam onda tebe pitam. Što bi se Srbi odrekli kosmopolite? Jesu li Srbi kosmopolite pa da te se odreknu?
 
Odgovor na temu

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje24.08.2019. u 10:55 - pre 56 meseci
Citat:
Zurg

Ako si ti Ali Imam onda tebe pitam.

Imam ga ali nisam ali.
 
Odgovor na temu

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje24.08.2019. u 10:56 - pre 56 meseci
Izvini ne razumem arapski. Jel mozeš ovo da prevedeš na srpski, zurgovski ili neku drugu varijantu srpskog koju ti govoriš.

P.S.
Ovo je već bolje (sa aspekta sintakse). Ne razumem šta predstavlja poslednje ali u rečenici. Da je ime bilo bi velikim slovom. I koga ili šta uopšte imaš?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje24.08.2019. u 11:02 - pre 56 meseci
Citaj slobodno zdesna nalevo
 
Odgovor na temu

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje24.08.2019. u 11:06 - pre 56 meseci
Ilia Mašin Ilia ga mami. Ok... još uvek mi nije jasno, mada bolje zvuči.
 
Odgovor na temu

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje24.08.2019. u 11:59 - pre 56 meseci
Kosmospolita (english free - CCCP).

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje24.08.2019. u 12:08 - pre 56 meseci
Citat:
..CCCP...


Opet trolujes sa cirilicom, zakljucace ti i ovu temu, taman kad je diskusija dobila neki smisao...
 
Odgovor na temu

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje24.08.2019. u 12:29 - pre 56 meseci
Citat:
Matroz: Samo si lupio malo gospodine expertu i sad ga panicis isto ko Alija, sta ovo? a sta ono? bla bla, nervoza.
Lupio si da je fotografija koju sam ja okacio "cetnicki fotoshop" i sad se pravis blesav.
Smrdi na los timski rad.


Originalna i prvi put javno objavljena fotografija je iz "Ilustrovanog lista" u mom postu. Nakon nje je objavljena još jedna slična u "Jutarnjem listu" (i ona se može naći na internetu). Ova druga iz "Jutarnjeg lista" je ispala dosta tamnija i uopšte je lošijeg kvaliteta.

Fotografija u tvom postu, kao ni ista u "Politikinom" članku, nije ni jedna od ove dve originalne. Fotografija u tvom postu jeste "fotošopirana". Docrtavana je originalna fotografija iz "Jutarnjeg lista"... i ne samo docrtavana, već i kropovana. Docrtavano je dosta toga (ruke, noge...) iz nekog razloga, tj. najverovatnije jer je na originalu to sve skoro crno, a ono što je najbitnije je da je docrtavano lice, je li, tako da još više liči na Tita.

Da li su četnički hakeri to docrtavali?
Pa nego ko je drugi? Ko se time bavi poslednjih 30 godina, osim njih? Ko još 30 godina falsifikuje, podmeće, laže...?

Ko je podmetnuo onu fotografiju čačanskih partizana sa Augustom Helerom kao dokaz o saradnji partizana i Nemaca?
Ko je na izložbi o Golom otoku u Domu sindikata podmetnuo fotografiju (kropovanu i fotošopovanu) iz Dahaua kao dokaz o neljudskim uslovima u kojima su zatvorenici boravili?
Ko je podmetnuo onu fotografiju dvojice partizana, pripadnika 2. proleterske brigade, zarobljenih od strane ustaša u Bugojnu u leto 1942. (i potpuno je izvesno, posle fotografisanja zaklanih i negde bačenih) kao dokaz o partizansko-ustaškoj saradnji?
Ko je iskopao na slovačkom sajtu ovu fotografiju - https://www.zilinsky-kraj.sk/o...oslobodenia-mesta-dolny-kubin/ i predstavio je ovde kao dokaz o partizansko-ustaškoj saradnji, jer uniforme na ovim Slovacima liče na partizanske i ustaške?
...
Ko stalno podmeće fotografiju bombardovanog Zadra, kao da je iz Beograda, uz laž ispod nje da je Tito ugovarao bombardovanje Beograda sa Saveznicima?
Ko podmeće 30 godina sve one falsifikovane dokumente - onaj Nedeljkovićev sa ošišanom latinicom, govor Moše Pijade, njegov ugovor sa Budakom...
Ko je lansirao laž da je Tito zabranio Srbima povratak na Kosovo?
Ko je Martovske pregovore, nakon kojih su partizani i Nemci razmenili zarobljenike, okarakterisao kao saradnju partizana sa Nemcima i to tako lansirao?
Ko je milion puta postavio pitanje - Zašto partizani nisu oslobodili Jasenovac? A ni jednom zašto to nisu uradili četnici?
Ko je smislio laž da je Tito boravio u Španiji i tamo pobio milijardu komunista?
... Pa i ovde pobio sve komuniste - i Lolu Ribara, i Savu Kovačevića, Drapšina, Krcuna... i koga još sve ne, jer su komunisti bili sa Kriptona, pa nisu mogli nikako drugačije da umru nego da ih Tito lično ubije?
...
... I još dva sata da ti ne nabrajam.

I sad ja kao trebam da imam neku detektivsku intuiciju da bih zaključio da to 30 proteklih godina rade Srbski Četnici?

A osim toga...

U samom članku na Politici, koji si linkovao, piše da je ta fotografija bila 1970. u postavci izložbe povodom 50 godina od osnivanja KPJ, kojoj je i Tito lično prisustvovao.

Pa ajde da te još jednom pitam - Kakav je smisao tvog posta sa tom fotografijom? Šta je poenta? Zašto je bitno da li je na fotografiji baš Tito ili neki drugi vojnik? Šta treba da se zaključi nakon čitanja tvog posta?

Ko se zahebao? Ja... ili ti - koji si (valjda?) zamišljao da otkrivaš još jednu istinu koju su Tito i komunisti skrivali?

I šta misliš, leba ti... Ako se crvenoj bandi opet nekad zalomi u budućnosti da deli crvenu pravdu, pa neki crveni bandit pozove autore svih ovih falsifikata i podmetačina u proteklih 30 godina na kraći informativni razgovor - da li će oni i tada biti nevini neistomišljenici?
 
Odgovor na temu

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje24.08.2019. u 12:57 - pre 56 meseci
Eno ga i onaj Stepinac. Čovek u 1SR dezertirao, promenio stranu i priključio se srpskoj vojsci. I sad kada Hrvati hoće da ga rehabilituju - Srbi se bune.

A kada Srbi hoće da rehabilituju Nedića, glavni argument "za" im je to što je Nedić ratovao u 1SR, što je odlikovan itd.

Znači... Nedić - vojnik, koji je položio zakletvu, primao platu za svoj posao itd. - zbog toga treba da bude rehabilitovan, a Stepinac - koji je isto ratovao zajedno sa Nedićem, isto odlikovan, a plus je on ratovao dobrovoljno - ne treba da bude rehabilitovan.

Stepinac pokrštavao pravoslavce prinudno, a Sveti Sava bogumile valjda dobrovoljno, pa ga Srbi zato slave.

Kako čovek, koji koristi sopstveni mozak za razmišljanje, može da shvati svu ovu logiku?

Kakva je ludnica ovaj Balkan, a centar ludnice je kleročetnička Srbija.

Koje su teške budale bile one komunjare, kojih izginu nekoliko stotina hiljada u pokušaju da ovaj prostor koliko-toliko dovedu u red, da opismene domoroce, da sprovedu renesansu, prosvetiteljstvo, elektrifikaciju, industrijalizaciju, humanizam, sekularizam... i sve ostale procese koji su ove prostore do tada zaobilazili. Koji je to uzaludan i besmislen posao bio.
Ovde je ovaj brlog, smrad i nesreća izgleda prirodno stanje stvari.
 
Odgovor na temu

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje24.08.2019. u 13:56 - pre 56 meseci
Sad sam pogledao obe fotografije.

Ona Matrozova slika mora da je naknadno obradjivana.
Da je samo skenirana imala bi požutele tonove kao fotografija iz ilustrovanog lista.

He, he, malo nevešti "Sharpen/Gamma/Hue/Saturation"...

Verovatno su smatrali da će tamna slika da više liči na Čerčila pa su zato to uradili.


Ej, Matroz, evo sad imaš napismeno: slika koju si okačio je falsifikat!

Raspali!

 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+836 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje24.08.2019. u 14:40 - pre 56 meseci
Nikakav problem, posto ovde dismr, predlazem vam studijsko putavanje, npr. u raniji centar Jugslovenstva - Split, po mogustvu sa BG tablama i kacketom Atletiko Madrida, pa pisite zapazanja.
 
Odgovor na temu

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje24.08.2019. u 15:23 - pre 56 meseci
Citat:
Zurg: Zašto su četnici i partizani ratovali jedni protiv drugih?


Ratovali su oni zajedno protiv Nemaca do oktobra-novembra 1941. Držali su se dogovora, partizani su iz fabrike u Užicu snabdevali četnike oružjem i municijom... itd.

Onda tzv. "najveći srpski intelektualac svih vremena" Slobodan Jovanović (tada sa pozicije potpredsednika vlade, a bez znanja predsednika vlade generala Simovića) šalje kod Draže u misiju svoju dvojicu oficira, sa naređenjem ovome da cevi svoga oružja okrene za 180°, tj. sa Nemaca na partizane. Glavna Dražina tačka optužnice posle pet godina je, pored zločina, bila - izdaja.

Zašto je Jovanović to uradio?

Pa njega ishod rata u suštini nije mnogo ni zanimao, bilo mu je svejedno kako će to sve da se završi, osim da komunjare pobede i dođu na vlast. To je za njega bila jedina kombinacija u kojoj se on neće vratiti svojim privilegijama i udobnosti... A kako je na kraju, na njegovu nesreću i ispalo.

Zašto je Draža to uradio? Zašto je izdao? Žašto je, da citiram generala Ficroj Maklejna - "oko sebe okupio i doktrinirao tako morbidne zločince, uporedive jedino sa ustašama Ante Pavelića", koji su se, je li, normalno, svi na kraju razbežali kud-koji i ovoga ostavili?

Pa Draža je bio jedna najobičnija pijana budaletina. Čovek potpuno nedorastao poziciji u kojoj se, u suštini "ni kriv, ni dužan" našao. Podoficir po obrazovanju na mestu armijskog generala i načelnika štaba vrhovne komande, pa još i ministar vojni u uslovima rata.

Kakav je to "general" bio, možda najviše govori činjenica da je izabrao baš Ravnu goru da odande kao diže ustanak protiv Nemaca, zato što je fircao ženu Aleksandra Mišića, snaju vojvode Mišića - Milenu. Eto da mu mindža bude pri ruci dok kao oslobađa Srbe, jer su Mišići živeli u Struganiku podno Ravne gore.

Krajem '41. je i namestio Aleksandra Nemcima da ga ubiju, eto zbog mindže. (Naravno, u ovoj sad istinitoj istoriji koju pišu gubitnici stoji da su njih Nemci iznenada opkolili sa svih strana, a onda je Aleksandar rekao Draži - Izvlači se ti Čiča, a ja ostajem da ti štitim odstupnicu. I onda je Draža kao uspeo da se probije iz obruča, a Aleksandar mu je kao štitio odstupnicu do kraja, kada su ga Nemci uhvatili i streljali.)

Inače i taj Aleksandar je bio teško đubre i koljač. Pouzdano se zna da je zverski mučio i na kraju ubio učitelja Dragoljuba Ilića, inače rođenog brata Drage Jonaš, posle rata najpoznatije spikerke Radio Beograda.

Mislim... šta reći. Jad i beda. Samim partizanima je svakako bilo bolje da takve imaju za protivnike, nego za saveznike, što je zaključio i onaj nesrećni, ovde na temi citirani, Kalabićev član štaba... Kažem nesrećnik, jer se nadao da će Draža nešto da preduzme povodom toga što Kalabić ide tako bezveze okolo i kolje narod.

I čitava porodica i familija vojvode Mišića se okrenula partizanima. Njegov najmlađi sin Vojislav je napustio četnike '41. i u partizanima dogurao do, mislim, čina kapetana.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Dužina radne nedelje

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

[ Pregleda: 35104 | Odgovora: 352 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.