Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dužina radne nedelje

elitemadzone.org :: MadZone :: Dužina radne nedelje

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 34649 | Odgovora: 352 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ajeje Bradzorf
NKVD

Član broj: 340002
Poruke: 28



+43 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje18.08.2019. u 09:44 - pre 56 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Znam preko zene, ona radi u drzavnoj firmi. Sto se tice politike nemam takvih iskustava osim da sam cuo da umeju da zaposle po 30 pravnika na jedno mesto.


Ipak je to državni sektor, mnogo gore stvari se događaju. Ja sam čuo preko drugara. Tetka strine njegove babe radi u jednoj osnovnoj školi. Škola ima oko hiljadu učenika i po svim normativima, trebalo bi da ima jednog sekretara(pravnika). Oni su zaposlili ni manje ni više, nego četrdeset pravnika u školi. Šta reći, državni sektor.
 
Odgovor na temu

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje18.08.2019. u 10:09 - pre 56 meseci
Citat:

Da ne skrećemo mnogo sa teme, pokušaću da ti nacrtam: na osnovu čega tvrdiš, bolje rečeno vređaš na stotine hiljada sudija, tužilaca, policajaca, lekara, oficira, nastavnika, radnika na kopovima i u elektranama,...? Ko ti je dao to pravo? Ko si ti? Bog lično?
http://www.elitemadzone.org/t495132-1#3746890


E sad si me razočarao Bradzorfe. Očigledno je da si iz državnog prešao u privatni sektor. Zašto si to uradio? Vidim da si dobar dečko, ako hoćeš mogu da vidim sa kumom da te uguramo negde... Da nije bio Bananamena ne bih ni znao šta te muči. Sledeći put kaži otvoreno, pa naši smo!
 
Odgovor na temu

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje18.08.2019. u 10:51 - pre 56 meseci
Bradzorf je malo nervozan.

 
Odgovor na temu

Ajeje Bradzorf
NKVD

Član broj: 340002
Poruke: 28



+43 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje18.08.2019. u 11:26 - pre 56 meseci
Čekaj, ti ne veruješ da su u jednoj školi zaposlili 40 pravnika na (jednom) radnom mestu sekretara? Razumem te u potpunosti, kada bi javnost znala šta se sve radi u državnom sektoru svi biste popili otkaz.
 
Odgovor na temu

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje18.08.2019. u 11:37 - pre 56 meseci
Nema toga u školama. Bilo bi lepo, ali za sada je nemoguće. Privatni sektor se jednostavno ne trudi dovoljno.

Citat:
Razumem te u potpunosti, kada bi javnost znala šta se sve radi u državnom sektoru svi biste popili otkaz.


Javnost je podeljena na privatni i državni sektor. Mi iz državnost sektora sve znamo. Privatni sektor je podeljen na vlasnike povezane sa državnim sektorom, mazohiste koji znaju i fools and horses koji nikada neće znati. Tako da ništa od otkaza.

P.S.
Gde si ti?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje18.08.2019. u 12:14 - pre 56 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
da umeju da zaposle po 30 pravnika na jedno mesto.

Ja imam utisak da tebe zena laze. Mozda i nije zaposlena u drzavnom sektoru, ko zna gde ona ide i sta radi. Proverio bih i da li si ti uopste ozenjen, mozes li da nam skeniras i pokazes vencani list? I da li uopste zivis u Srbiji, jer totalno si neinformisan o najosnovnijim stvarima - prvo ne znas da je zakonska obaveza svake firme da obracuna plate i obracunske listove preda zaplslenima, a sad pricas o zaposlyvanju 30 sluzbenika u drzavnoj sluzbi. Razlog mojih sumnji je sto vec 6 godina u srbiji postoji zabrana novog zaposljavanja u drzavnim sluzbama, tako da gotovo da nema sanse da zaposle nekog, izuzev ako je neko drugi prethodno vec poio otkaz. Kazem "gotovo" jer postoji procedura po kojoj je moguce napisati zahtev vladi, pa vlada zaseda i obicno donese zakljucak da se ne dozvoljava zaposljavanje novih radnika, tu i tamo vrlo retko dozvoli jednog.
 
Odgovor na temu

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje18.08.2019. u 12:30 - pre 56 meseci
Citat:
Razlog mojih sumnji je sto vec 6 godina u srbiji postoji zabrana novog zaposljavanja u drzavnim sluzbama, tako da gotovo da nema sanse da zaposle nekog, izuzev ako je neko drugi prethodno vec poio otkaz.


Nije baš tako. Gotovo da nema šanse da zaposle nekoga na neodređeno, ali zato postoji ugovor na određeno vreme. Mislim da postoje neke kvote na nivou opština. Škole su posebna priča. Tamo odnedavno stvari zaista funkcionišu onako kako je Darko opisao.
 
Odgovor na temu

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje18.08.2019. u 12:57 - pre 56 meseci
Ako ne zapošljavaju nove radnike
zašto oglašavaju slobodna radna mesta?
 
Odgovor na temu

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje18.08.2019. u 13:00 - pre 56 meseci
Da bi zaposlili neradnike?
 
Odgovor na temu

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje18.08.2019. u 13:07 - pre 56 meseci
Konkretno za prosvetu je poznato sa kojim kadrovima raspolaže koja škola.
Koji nastavnici imaju nepopunjen fond, itd.
Čemu konkurs ako nastavnik iz susedne škole ima manjak časova?
Dobijete 10-30 kandidata koji izigravaju dvorske lude
a "podobni" je unapred odredjen.
Plus što oglašavanje plaćaju poreski obveznici.
 
Odgovor na temu

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje18.08.2019. u 13:11 - pre 56 meseci
Isto i ja kažem. Nekad sam lepo mogao da pozovem kuma i sve sredim. Sad izmišljaju neke oglase, kao moraju svi koji ispunjavaju uslov da dobiju šansu... Čisto gubljenje vremena!
 
Odgovor na temu

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje18.08.2019. u 13:16 - pre 56 meseci
Pa to ti pričam.
Šansu nemaju ako nisu kumovi.

U bolja vremena direktor primi kuma sa biroa za zapošljavanje
zbog "hitnosti posla", ne plaća oglašavanje, ne plaća "stručnjake" za "proveru sposobnosti rada sa decom"
i druge uštede.
Kraće rečeno prethodni sistem je bio jeftiniji i pravio je manju političku diskriminaciju od sadašnjeg sistema.

Čemu kumovizam ako je Srbstvo u kapitalizmu?

 
Odgovor na temu

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje18.08.2019. u 13:24 - pre 56 meseci
Kumovizam je najstariji od svih izama i nadživeće sve postojeće i buduće izme.
 
Odgovor na temu

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje18.08.2019. u 13:27 - pre 56 meseci
Nemam više vremena za priču.
Igra se finale Cincinnatija pa moram do kladionice
da vidim kolika je kvota na Djokovića.
Kad se vrnem javljam vam dojavu.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje18.08.2019. u 13:50 - pre 56 meseci
Citat:
alimamnekolikokuća:
Ako ne zapošljavaju nove radnike
zašto oglašavaju slobodna radna mesta?

Medicinske sestre? Pa zato sto postojece dobijaju nemacku vizu i odlaze preko. Kad se kaze zaposljavanje novih radnika tu se naravno ne misli na zamenu postojecih radnika novim u slucaju da im prestane radni odnos.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje18.08.2019. u 14:22 - pre 56 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Branimir Maksimovic:
da umeju da zaposle po 30 pravnika na jedno mesto.

Ja imam utisak da tebe zena laze. Mozda i nije zaposlena u drzavnom sektoru, ko zna gde ona ide i sta radi. Proverio bih i da li si ti uopste ozenjen, mozes li da nam skeniras i pokazes vencani list? I da li uopste zivis u Srbiji, jer totalno si neinformisan o najosnovnijim stvarima - prvo ne znas da je zakonska obaveza svake firme da obracuna plate i obracunske listove preda zaplslenima, a sad pricas o zaposlyvanju 30 sluzbenika u drzavnoj sluzbi. Razlog mojih sumnji je sto vec 6 godina u srbiji postoji zabrana novog zaposljavanja u drzavnim sluzbama, tako da gotovo da nema sanse da zaposle nekog, izuzev ako je neko drugi prethodno vec poio otkaz. Kazem "gotovo" jer postoji procedura po kojoj je moguce napisati zahtev vladi, pa vlada zaseda i obicno donese zakljucak da se ne dozvoljava zaposljavanje novih radnika, tu i tamo vrlo retko dozvoli jednog.


Znas kako, radis negde nisi rekao gde i donosis nekakve zakljucke. To radim i ja sa time da sam i pomalo naculio uvo. No nisi dao o sebi nikakav podatak, a trazis od mene da dajem podatke sto je krajnje bezobrazno.
 
Odgovor na temu

Ajeje Bradzorf
NKVD

Član broj: 340002
Poruke: 28



+43 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje18.08.2019. u 14:48 - pre 56 meseci
Nije bezobrazno, on radi u privatnom sektoru iz kojeg ne može da dođe ništa bezobrazno.
 
Odgovor na temu

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje18.08.2019. u 15:15 - pre 56 meseci
Citat:
Darko Nedeljković

Medicinske sestre?

Kakve medicinske sestre? Reč je o zapošljavanju u prosveti.
U polje "Prikaži poslove po parametrima" ukucaj "nastavnik".

Dakle, ministarstvo ima bazu podataka svih škola u sistemu, svih nastavnika, njihovu stručnost i fond časova.

Kad se u nekoj školi pojavi potreba za nastavnikom odredjene stručnosti
nema potrebe raspisivati konkurs
nego ministarstvo treba da donese rešenje o rasporedjivanju na poslove i zadatke
onog nastavnika koji nema pun fond časova.

Nastavnik koji odbije rešenje popije otkaz bez otpremnine
i na njegovo mesto dovodi nastavnik KOJI HOĆE DA RADI.

Suvi kapitalizam sa ekonomskom računicom.

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje18.08.2019. u 15:15 - pre 56 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Znas kako, radis negde nisi rekao gde i donosis nekakve zakljucke. To radim i ja sa time da sam i pomalo naculio uvo. No nisi dao o sebi nikakav podatak, a trazis od mene da dajem podatke sto je krajnje bezobrazno.

Ma drugo sam ja, ja sam nebitan, nego ti u svakoj poruci napises da imas saznanja o nekim nelegalnim aktivnostima (prvo nevrsenje obracuna plate, potom zaposljavanje suprotno zakonu), a pravo i duznost svakog savesnog gradjanina je da nastoji da informacije o nelegalnim aktivnostima izadju na videlo i da se uspostavi vladavina prava. Ili, ako si izmislio da si ozenjen i da radis u firmi koja ne vrsi obracun zarada, jednostavno kazes - sve sam izmislio, bilo mi dosadno, ne zamerite - i sve super.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje18.08.2019. u 15:22 - pre 56 meseci
"Ma drugo sam ja, ja sam nebitan"

Otvoren auto put do Preljine, to je bitno.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Dužina radne nedelje

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 34649 | Odgovora: 352 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.