Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jel sme da se vozi auto kome je 5 dana istekla registracija?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Jel sme da se vozi auto kome je 5 dana istekla registracija?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11964 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

TheSpiridon

Član broj: 340665
Poruke: 436
*.dynamic.vipmobile.rs.



+74 Profil

icon Jel sme da se vozi auto kome je 5 dana istekla registracija?13.10.2019. u 16:15 - pre 54 meseci
Dakle, za par dana ga vozim na tehnički, ali kako da ga odvezem ako mi je već istekla registracija svega 5 dana.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
91.189.100.*



+2282 Profil

icon Re: Jel sme da se vozi auto kome je 5 dana istekla registracija?13.10.2019. u 17:14 - pre 54 meseci
Slep sluzba. Ili kazna 5.000 ako te uhvate, jos to verovatno moze da se polovi ako platis u roku od nekoliko dana, pa vidi sta ti se vise isplati. Sve to naravno ako je automobil u vlasnitvu fizickog lica, dok je za pravno 60.000-300.000 dinara.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Jel sme da se vozi auto kome je 5 dana istekla registracija?13.10.2019. u 20:14 - pre 54 meseci
Sve i nekako, meni se desilo pre par godina da sam zaboravio da promenim nalepnicu sam jer sam tehnički uradio par dana ranije pre isteka, policija me zaustavila tek u martu naredne godine, dakle oko 6 meseci kasnije. Imao sam nalepnicu u fascikli, malo mi držali predavanje, ali me pustili. Inače je kazna bila 6000 dinara (ne znam za bodove, mislim da nema)
Evo i prošle sedmice uradio tehnički na dan isteka, oni mi nisu promenili nalepnicu, samo stavili u fasciklu, i ja zaboravio to veče kao i sledeće jutro, malopre se setim i stavio sam je na sedište da promenim ujutru).
Da ne pričam pre 4-5 godina ili tako nešto, u saobraćajnoj mi stoji 7. oktobar, a kad sam kupovao auto bio je 12. oktobar, ali sam uradio sve pri prevodu (i nalepnica i saobraćajna, itd.), pa pošto može na maksimalno 15 dana (a do isteka registracije bilo 20 dana), "izgubio" sam tih 5 dana. Ali, tada se nešto prebacio u glavi da mi registracija ističe 12. oktobra, i ja zakazao 11., i tek kad sam bio kod njih, skontam da mi je istekla 4 dana ranije... a 2 dana pre toga prošao pored saobraćajne, zaustavljali nasumično, da su me zaustavili, bilo bi "veselo".


Generalno, najvažnije je da imaš polisu osiguranja, jer ako dođe do neke čuke i tuđom krivicom, problem je što nemaš polisu, a da ne pominjem ako ti nekoga udariš. Možda da im odneseš saobraćajnu da ti urade papire, pa onda dovezi auto, ali sve zavisi gde voziš, odnosno kojim ulicama i da li je tu bilo ranije policije (obično imaju stalna mesta u gradu ili međugradskim saobraćajnicama gde često zaustavljaju vozila).

Imaš i varijantu da neko vozi ispred tebe, ako nije daleko, budite stalno na vezi i neka ti odmah kaže ako vidi policiju. Ali, možeš prvo da pitaš tehnički da ti napravi polisu osiguranja, čisto da se ne zezaš, nikad ne znaš šta može da bude, a voziš auto koji nije osiguran.


Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Jel sme da se vozi auto kome je 5 dana istekla registracija?14.10.2019. u 12:04 - pre 54 meseci
Okupaš se, obriješ, staviš naočare i polako do prvog tehničkog pregleda. Izbegavaj otvoren put, drži se dnevne gužve i nema problema. Tako sam ja pre par godina posle saobraćajke, limar kasnio par dana. U hrvatskoj je zanimljivo ako kasniš par dana sa registracijom, i 10 dana pa registruješ auto - sve to ti progutaju kao da si registrovao isti dan kad je isticala.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.static.avana.rs.



+10242 Profil

icon Re: Jel sme da se vozi auto kome je 5 dana istekla registracija?14.10.2019. u 13:23 - pre 54 meseci
Ja se ne sećam da li me je u živoru zaustavio policajac u Bgd u sred bela dana. Možda jednom. U špicu (jutarnji / popodnevni) - nikad.
Subota uveče - to je već druga priča. Zaustavljen sam često.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Grada22
Pancevo

Grada22
Član broj: 240740
Poruke: 465



+147 Profil

icon Re: Jel sme da se vozi auto kome je 5 dana istekla registracija?14.10.2019. u 13:56 - pre 54 meseci

Svi vi pricate o situaciji u Beogradu a ne znamo gde zivi postavljac teme?

Znamo da bere grozdje i razmislja o pravljenju hladnjace bez kiseonika.. (investicija - 'boli glava')

A znamo i da je srednjoskolac bez prihoda koji trazi od roditelja 'dve crvene' da kupi jaci procesor za svoj komp.

Nagovarate ga da vozi neregistrovano vozilo a kazna je daleko veca nego sto misli Darko.

Tu kaznu mladi srednjoskolac nece moci da plati i eto njega u zatvoru..

Mislite o tome!
Ik ben Rufus, ik ben in Nederland geboren.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Jel sme da se vozi auto kome je 5 dana istekla registracija?14.10.2019. u 14:40 - pre 54 meseci
Po selima retko ima policije , tu je bezbedan .

I ovako kad se dokopa opstinskog centra gde je lokalno sediste MUP-a , i tu su male sanse , osim ako se ne desi nesto nepredvidjeno , ocese nekoga , ili neko njega , neki sitni prekrsaj itd .

Moze sve da bude O.K. , a moze i da bude gadno .

Rizik postoji uvek , i to mora sam covek da proceni da li rizikovati i koliko .
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Jel sme da se vozi auto kome je 5 dana istekla registracija?14.10.2019. u 15:18 - pre 54 meseci
Sve u svemu, moze da vozi ako ga ne uhvate
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Jel sme da se vozi auto kome je 5 dana istekla registracija?14.10.2019. u 17:16 - pre 54 meseci
@grada, može da bere maline ako ga uhvate hehe.

U životu je sve rizik samo je pitanje isplati li se ili ne. Jednom sam vozio u cugu 700 km magistralnog puta, ulazim u bg i zaustavi me pandur da duvam u centru. Nije hteo ni dokumenta.

Opet sa druge strane kupio sam espreso aparat od klinca koji je skupljao pare da plati 150.000 din kaznu jer je vozio motor bez položene a kategorije.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Jel sme da se vozi auto kome je 5 dana istekla registracija?14.10.2019. u 17:31 - pre 54 meseci
Ade,
Rešenje je Upravo ovo što kaže Bakara!
--------------------------------------------
Ja posle bombardovanja krenuo iz PA, u NS rafineriju, da obnovimo "Roknuto" postrojenje.

Na izlazu iz PA -policija, ajde desno parkiraj!
Dam dokumente, a policajac me pita:

Roberte, -jel znate Vi, kad je istekla registracija? - Istekla pre 3 meseca!

Reko, pa dobro, nije valjda kraj sveta, evo obnovičemo koliko sutra (tad nije bilo zakazivanja).
Kaže policajac meni: Važi, ali skidaj tablice! Jer Vas isključujem iz saobračaja.

Reko Dobro. Evo skidam obe tablice, a šrafovi zarđali, teško se odvija, na kraju odsekao sečicama.
Dam mu tablice, ON napravi zapisnik.

-Ja ga pitam: I šta ču ja ovde sad da "Đođim", dokle?

Čovek je bio Fer, i kaže: Dotle dok okrenem glavu, na drugu stranu, a Vi vozite auto pravac kuči!
Jasno!-- sačekao 10 minuta, pogledao u njega, i došao kuči, bez tablica.

Sutradan pravac tehnički/registracija, i sve rešeno :)... Opet vozio bez talblica, kada je gužva u gradu.

Bilo davno, mislim da sam platio 2500 din za kaznu, + Nove talice (jer je istekao rok od 15 dana)

Eto, dogodovštine.

pOz

Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: Jel sme da se vozi auto kome je 5 dana istekla registracija?14.10.2019. u 18:12 - pre 54 meseci
Kad samo pomislm, ja maltene svakodnevno vidim po neko vozilo u saobraćaju bez tablica.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Jel sme da se vozi auto kome je 5 dana istekla registracija?14.10.2019. u 18:23 - pre 54 meseci
To Living. I ja imam bezbroj takvih situacija.
Ova deca danas nemaju mudo.
Cu, istekla mi registracija jucer, sta cu sada? :D
Gde vam je bre avanturisticki duh?
Sedaj u to vozilo i pravac tehnicki i ne razmisljaj puno.
Ako te i zasustave, a sanse su ravne nuli, reci kakva je situacija i pomolis se. I sta je tu je.
Malo rizika i cao.
Ne ugrozavas ti nikoga.
A sad da ces nekoga da cuknes, da te cuknu i sl. a nemas osiguranje. Pustite to. Nece da se desi, jednostavno. Ne ides na put oko sveta.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Jel sme da se vozi auto kome je 5 dana istekla registracija?14.10.2019. u 18:33 - pre 54 meseci
Ma da! Živeo avanturistički duh, ua registracija, ua tehnički, ua osiguranje! Vučiću pederu!
Ua polaganje vozačkog, ua saobraćajni propisi! Živeo avanturistički duh!

Pa kad vam taj avanturista poiebe auto, kad ne možete da naplatite štetu, kad vam pregazi dete u dvorištu, onda psujete državu i vlast što ne sprovodi zakone i što svakakvu budalu (čitaj: avanturiste) pušta na ulicu.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Jel sme da se vozi auto kome je 5 dana istekla registracija?14.10.2019. u 18:38 - pre 54 meseci
Naravno, Slobo, moze se to gledati na nacin koji si ti napisao, ali i ne mora bas tako. Zvuci kao da ce da napravi teroristicki akt.
Samo bih dodao da ne seda trezan kada ide i da vozi iznad 100.

Ako te ne mrzi, pokusaj sada da napises kao da si za ovu `avanturu`, da vidim kako ce izgledati post, ali bez preterivanja. Ovaj put ti je u mozgu prevladalo NE, ali da je to DA za ovo, sta bi napisao?
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Jel sme da se vozi auto kome je 5 dana istekla registracija?14.10.2019. u 18:51 - pre 54 meseci
Uuuu ja vozio na tehnički sa crtanim tablicama al to bilo jako davno dok je policija bila narodna.
Normalno da se razumemo nisam ko neki vozio po pola godine dok me ne uhvate, to mi je uvek bilo suludo.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Jel sme da se vozi auto kome je 5 dana istekla registracija?14.10.2019. u 19:17 - pre 54 meseci
Citat:
SlobaBgd: Ma da! Živeo avanturistički duh, ua registracija, ua tehnički, ua osiguranje!
Ua polaganje vozačkog, ua saobraćajni propisi! Živeo avanturistički duh!

Slobo, nemoj da si na kraj srca/duše.

Nisam ja to tako oštro/kritikovano napisao.



Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Jel sme da se vozi auto kome je 5 dana istekla registracija?14.10.2019. u 20:04 - pre 54 meseci
Ko vozi neregistrovan auto taj i laže a ko laže taj i krade a ko... Nije Sloba od juče :-)
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Jel sme da se vozi auto kome je 5 dana istekla registracija?14.10.2019. u 20:21 - pre 54 meseci
bordzija,
Slažem se da nije SlobaBG og juče.
Čovek je namazan sa 1000 Indijantskih boja.

Ja i On se ne slažemo u pojedinim razmišljanjima,
ali TO nije prepreka da se i dalje "piskaramo" uljudno, bez uvreda.

Sloba u svakom momentu može da zatraži pomoć na forumu Elektronika,
ako ja ne znam odgovor, ima ko zna.
Tako da Sloba neće da ostane usamljen i bez pomoči.

Ja povukao "Ručnu", Sloba ne komentariše,
i sve OK.

Zar je tako teško biti Fin?

Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Jel sme da se vozi auto kome je 5 dana istekla registracija?14.10.2019. u 20:45 - pre 54 meseci
Ma Sloba je itekako pametan i inteligentan coik, u to necemo ni zalaziti.
Al ne mora sve u zivotu da bude po PS.

Svi gresimo i gresicemo, a i zakon je tu da bi se krsio. Jak prekrsaj u pm, sto ce jednom u 3 godine da sedne u auto na kojemu je jucer istekla registracija, a sa druge strane svi dusebriznici koji misle kako je to za zatvor i sl. iza sebe imaju, uveren sam, 100x teza dela.
Imam primera ljudi koji isto tako prosipaju pamet, a optuzeni pljackasi i razne pronevere imaju iza sebe i takav ce mene da posavetuje da ja ne smem da sednem u auto jer mi je istekla registracija i da cu ja tamo nekoga da ubijem, jer mi je, opet kazem, istekla tablica.
Daj Boze da nam je to najtezi `zlocin` koji cemo uciniti.

Prekrsaj jeste, kaznu ce platiti ako bude uhvacen i to je sve.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Jel sme da se vozi auto kome je 5 dana istekla registracija?14.10.2019. u 22:05 - pre 54 meseci
Sloba voli da udara kontru .

Da ste napisali savet , " Nemoj da vozis " , on bi ga prvi podrzao da krene jos veceras
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Jel sme da se vozi auto kome je 5 dana istekla registracija?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11964 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.