Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vivax klima uređaji - inverter

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Vivax klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 8780 | Odgovora: 163 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ETNAPR
elektromehaničar,elektro

Član broj: 274352
*.bsnet.rs.

+8 Profil

icon Re: Vivax klima uređaji - inverter19.01.2020. u 14:20 - pre 4 dana i 16h
Malo sam sumnjicav, da bi klima bilo kojeg brenda pokazala nekakve extra karakteristike u 10kvm, a ako uz tih 10m, kroz vrata greje dodatnih 1 ili 2 manje prostorije (npr., 10+6hodnika+4kupatila), onda na specijalne performanse treba zaboraviti. Tih140kwh je priblizno 1400d, a toliko kosta 0,2m bukve. Osim toga, ne cvetaju cveca ni u druga preduzeca,:), vidis da su zatisja na forumima, niko se ne hvali "modulacijama" i potrosnjama
Ali..., obzirom da nisam previse zahtevan korisnik, rekao bih da su rezultati u ocekivanim okvirima.

Odgovor na temu

SG kamikaza

Moderator
Član broj: 332241

+203 Profil

icon Re: Vivax klima uređaji - inverter19.01.2020. u 15:05 - pre 4 dana i 15h
Citat:
vidis da su zatisja na forumima, niko se ne hvali "modulacijama" i potrosnjama

Pa dobro, za sve uopšteno, i nema se bas čime hvaliti jer su uslovi idealni za testiranje toga kakve su odluke pri kupovini donete. U ovim vremenskim uslovima, učestalost DF to pokaže.
Dodatni problem, opet uopšteno za sve, je sto se kod odluke za grejanje klimama uvek provuče i istrpi neka doza kompromisa. U smislu, da se kupi jedan uređaj pa se iz jedne sobe forsira grejanje susedne, hodnika ili kupatila.
Ili, često razmišljanje da jedan uredjaj većeg kapaciteta 18ka ili 24ka, će to bolje da radi sa jednog mesta zato što je eto samo jači.
Kao što se radijatori stavljaju u skaku prostoriju kad se radi grejanje, tako bi i sa klimama bilo pravilno.... ali, ko to radi?
Zbog finansijskih mogućnosti, svi su spremniji prihvatiti taj kompromis, ponekad upaliti i grejalicu i to je to.
Bar ja tako posmatram situaciju, ne mora da znaci da sam potpuno u pravu.

Odgovor na temu

maxys
SRB

Član broj: 341054
*.dynamic.sbb.rs.

+8 Profil

icon Re: Vivax klima uređaji - inverter19.01.2020. u 19:02 - pre 4 dana i 11h
Da, finansije su generalno glavni problem. Ja sam je kupio za grejanje dečije sobe u prelaznom periodu i za sad daje rezultate. Nemojte me shvatiti pogrešno, ne hvalim je zbog niza drugih stvari, ali meni radi posao za sad.
Sa drugom klimom pokrivam veći deo stana, tako da ovaj tandem funkcioniše. Ako bude ne znam kakav minus tu je i kotao od 12 kW da pogura, ali takvih dana ili u opšte nema ili će biti jako retki. U dva navrata sam ove sezone na po jedan sat palio kotao čisto da odradi malo da pumpa ne zaglavi, a i da voda malo procirkulise kroz sistem.

Odgovor na temu

bordzija
Dipl Ing Kruga Dvojke

Član broj: 137771
*.dynamic.sbb.rs.

+152 Profil

icon Re: Vivax klima uređaji - inverter20.01.2020. u 01:41 - pre 4 dana i 4h
To što si rekao da se bolje snalazi na nižoj temperaturi je... Pa rekao bih da tu ima drugi bag, da radi ko kalorifer i da jednostavno nikada ne postigne zadatu temperaturu - to joj je bag za niže temperature. Baš me zanima kako se ponaša na -5 ili na -10.

Svako se bori za svoje mesto ispod sunca, ovde uglavnom ljudi ne poznaju materiju, čuli su da se neko greje jeftino na klimu pa i oni da probaju ali- proradi piroćanska krv i kupe to što kupe. Isto je godinama unazad bilo za sve uređaje, belu tehniku čak su i automobile tako kupovali pa čupali kosu.

Ja da vam kažem kinez ima boljeg tehnologa, inženjera i ekonomistu od bilo koga ;)

[Ovu poruku je menjao bordzija dana 20.01.2020. u 19:29 GMT+1]
Fujitsu llce 12 dupli izmenjivač u spoljašnjoj jedinici garancija
za dobro grejanje! https://youtu.be/emWSErx2DvI

Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Vivax klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 8780 | Odgovora: 163 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.