Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GREE klima uređaji - inverter

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 823161 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gfx
Beograd

Član broj: 255861
Poruke: 201
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter02.12.2020. u 20:09 - pre 40 meseci
Citat:
gti2:
Što se tiče tih zamenjenih tj vraćenih Muse-a pa onda kupljenim GTech modelima, zbog čega su vraćeni ako ne zbog loše modulacije?
Pa bar to može da se pročita u ovoj temi.


Kako si ovo srocio ispade kao da toga ima ne znam koliko, a radi se o konkretno DVA slucaja, od kojih u jednom "losa modulacija" nije bila uzrok reklamacije i vracanja/zamene.



 
Odgovor na temu

ETNAPR

Član broj: 274352
Poruke: 310
*.adsl.net.t-com.hr.



+56 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter02.12.2020. u 20:48 - pre 40 meseci
Citat:
gti2:
Ja danas prešao malo sa Gree na Fujitsu pa da vam pokažem kako modulira dobra klima.
Nije pravljena za nordijsko tržište kao Muse (što bi rekli u EN), ali je debelo predimenzionisana i može da spusti potrošnju.


Samo da dodam da mi se Muse 24K gasi čak i na -4⁰C...


Kojim senzorom ti se vodi Muse u varijanti tp vazduh/voda pri održavanju temperature?
I pri kojoj zadatoj temperaturi fujitsu modulira prikazanom snagom?
 
Odgovor na temu

marcomania035
Marko Petrovic
Cuprija

Član broj: 345832
Poruke: 35
*.static.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter02.12.2020. u 20:49 - pre 40 meseci
Citat:
Alen23:
Citat:
marcomania035:
Imam Gree muse 12 , za prostor od 35kv, s tim sto otvaram vrata i direktno bije u hodnik i drugu sobu. (te dve prostorije jos 30kv)
Prilicno lepo ugreje, ali mi se na temperaturi ispod 0 step gasi na svakih 40 min i pali posle 10. Duva hlano 1min i nastavi toplo i vruce.
Ali mi se za tih okvirnih 9 do 11 min, i ohladi sve, pa se juri da to nadoknadi
Trosi oko 1kw
Da li kupovinom jos jedne muse za drugu prostoriju cu dobiti manju potrosnju struje, tipa obe da onda trose po 0.75. i redje da se gase ?


Ispod nule je defrost zona , tebi se klima gasi jer obavlja uobicajenu funkciju odmrzavanja vanjske jedinice a dešava ti se često jer imaš velike gubitke što se vidi iz potrošnje od 1kw ...
Naravno radi velikih gubitaka kuća ti se brzo ohladi i osjećaš hladno ...
S još jednom klimom ova bi radila dosta rasterećenije i dosq rijedje bi išla u defrost... Za to vrijeme druga klima bi radila i smanjio bi se uticaj ishladjivanja prilikom defrosta...


Hvala puno na odgovoru
 
Odgovor na temu

branac1

Član broj: 309642
Poruke: 19
77.243.27.*



+33 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter02.12.2020. u 21:13 - pre 40 meseci
Citat:
marcomania035:
Imam Gree muse 12 , za prostor od 35kv, s tim sto otvaram vrata i direktno bije u hodnik i drugu sobu. (te dve prostorije jos 30kv)
Prilicno lepo ugreje, ali mi se na temperaturi ispod 0 step gasi na svakih 40 min i pali posle 10. Duva hlano 1min i nastavi toplo i vruce.
Ali mi se za tih okvirnih 9 do 11 min, i ohladi sve, pa se juri da to nadoknadi
Trosi oko 1kw
Da li kupovinom jos jedne muse za drugu prostoriju cu dobiti manju potrosnju struje, tipa obe da onda trose po 0.75. i redje da se gase ?


Ja mislim da smo svi bacili pare i na ovu jednu Muse sto imamo :)

Takodje, napisacu da i ja mislim da sa ovim modelom nesto debelo ne stima.. ili je svima nama koji smo kupili Muse losa izolacija pa nam svima trosi 1kw na sat :))
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter02.12.2020. u 21:39 - pre 40 meseci
Citat:
branac1: Ja mislim da smo svi bacili pare i na ovu jednu Muse sto imamo :)

Takodje, napisacu da i ja mislim da sa ovim modelom nesto debelo ne stima.. ili je svima nama koji smo kupili Muse losa izolacija pa nam svima trosi 1kw na sat :))


Evo pa usporedi s kolegom stingray, on ima muse..


Citat:
Stingray75:
https://youtu.be/w5qYR-PFbf8
MUSE no2, napolju -3, greje 40m2 dnevnu sa 4 prozora i staklenim terasnim vratima, ubacuje i u kuhinju od 16m2..



Citat:
Stingray75:
40 kvadrata dnevne imam sa nekom izloratornom fasadom koja ide preko fasadne cigle, plafon ima 5 cm stiropora i na tavanu je staklena vuna, kuhinja od 16m2 nema plafonsku izolaciju osim dekorativnog stiropora.






Citat:
Stingray75:
Nisu iste, postavio sam klip jutros na -3.. 24c zadata, fix fan na 4, potrosnja 500w u proseku, spusta se i do 420w, ali uglavnom je na 530w. 40m2 sa puno stakla i 16m2 kuhinja u koju gura delimicno.
Offset 0, iFeel ne koristim.



Imaš i drugog kolegu , zamjenio je muse s gtech , potrošnja mu je tu negdje ista kao i s muse..
 
Odgovor na temu

filip555

Član broj: 341671
Poruke: 92
*.mbb.telenor.rs.



+50 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter02.12.2020. u 21:56 - pre 40 meseci
Svratio sam cisto da podsetim ljude zasto gree muse ne valja, koje su njene prednosti i jos par stvari.

Mane:

1. Ne modulira nisko. Moze da spusti na 450w samo ako se stavi izduv na max sto je beskorisno u prostoru od 30m2 i manjem jer pravi promaju i nema osecaja da duva toplo. Trenutno se javilo vise od nas 5 sa tim problemom.

2. Kada se podesi auto rezim klima kako dostize zadatu temperaturu smanjuje jacinu turbine, ali povecava temperaturu i potrosnju na nekih 840w i ugasi sto je potpuno suprotno od onoga sto inverter klima treba da radi.

3. Neretko promasuje zadatu temperaturu za 2 stepena, a nekada kada napolju naglo otopli, za nekih 10 stepeni npr, potpuno se zaglupi i greje kao da je minus 10, podigne potrosnju na oko 1200w i ne spusta, u jednom slucaju je registrovala 17 stepeni na zadatih 24 stepena dok je u prostoriji bilo oko 23.7.

4. Bucna turbina, los komfor u prostoru za koji je namenjen, oko 30m2

5. Pali se i gasi u zavisnosti od toplotnih gubitaka i spoljasnje temperature jer kao sto sam napisao nije sposobna da modulira.

6. Kao naslednik gree viole nije joj ni prineti.

Prednosti;

1. Prilicno tisa spoljasnja jedinica od gree viola klime

2. Brzo krene da greje iz hladnog starta

3. Brzo zavrsi defrost

4. Koga ne zanima koliko ce da potrosi struje, ali mu je bitno da greje prostor na tipa 26, 27 stepeni nece se zaliti. To su obicno ljudi koji su navikli da se greju na cvrsto gorivo.


Elem. Danas sam pricao sa ovlascenim serviserom za midea, toshiba i haier klime gde navodi da gree muse klima ne radi kako treba i prokomentarisao je kako mogu ljudi iz e neta da hvale ovakvu klimu gde joj je prva sezona i da kazu da je za klasu bolja od viole.

I dalje mi nije jasno zasto se javljaju ljudi koji i dalje demantuju ljude koji kritikuju ovu klimu. Jedan je ne poseduje. Licno mi je moca iz e neta rekao da spoljasnja jedinica gree lomo regular nije ista kao gree muse jer se cita cela oznaka na spoljasnjoj dakle gwc12qc- k6dna5d nije isto sto i gwc12qc-k6dna1d.
Dakle ovo je model koji nije gree lomo regular i tu se prica zavrsava.
Takodje ovde jedan clan navodi kako je inzenjerskim recnikom pricao sa nekim iz e neta. Taj neko je moca i on nije inzenjer, dok sam ja razgovarao i sa direktorom i inzenjerom kao i sa mocom u svojoj kuci.

Mi koji nismo zadovoljni sa klimom ne zelimo da doplacujemo za g tech kao neki vec da klimu koja ne radi kako treba demontiraju i da nam vrate pare, a to ovima ne ide u prilog jer ako vrate i jednu klimu bice jasno da ne valja, ako je jedan vrati vratice ko zna koliko jos ljudi.

Ps. Ako neko zeli da prokomentarise ono sto sam napisao, neka napise za svaku stavku, a ne da se hvata za jednu recenicu u tekstu inda bode kako on hoce.

Sto bi rekao jedan mudrac, gluvom saptati i coravom namigivati ne vredi.










[Ovu poruku je menjao filip555 dana 02.12.2020. u 23:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

branac1

Član broj: 309642
Poruke: 19
77.243.27.*



+33 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter02.12.2020. u 22:09 - pre 40 meseci
Citat:
filip555:
Svratio sam cisto da podsetim ljude zasto gree muse ne valja, koje su njene prednosti i jos par stvari.

Mane:

1. Ne modulira nisko. Moze da spusti na 450w samo ako se stavi izduv na max sto je beskorisno u prostoru od 30m2 i manjem jer pravi promaju i nema osecaja da duva toplo. Trenutno se javilo vise od nas 5 sa tim problemom.

2. Kada se podesi auto rezim klima kako dostize zadatu temperaturu smanjuje jacinu turbine, ali povecava temperaturu i potrosnju na nekih 840w i ugasi sto je potpuno suprotno od onoga sto inverter klima treba da radi.

3. Neretko promasuje zadatu temperaturu za 2 stepena, a nekada kada napolju naglo otopli, za nekih 10 stepeni npr, potpuno se zaglupi i greje kao da je minus 10, podigne potrosnju na oko 1200w i ne spusta, u jednom slucaju je registrovala 17 stepeni na zadatih 24 stepena dok je u prostoriji bilo oko 23.7.

4. Bucna turbina, los komfor u prostoru za koji je namenjen, oko 30m2

5. Pali se i gasi u zavisnosti od toplotnih gubitaka i spoljasnje temperature jer kao sto sam napisao nije sposobna da modulira.

6. Kao naslednik gree viole nije joj ni prineti.

Prednosti;

1. Prilicno tisa spoljasnja jedinica od gree viola klime

2. Brzo krene da greje iz hladnog starta

3. Brzo zavrsi defrost

4. Koga ne zanima koliko ce da potrosi struje, ali mu je bitno da greje prostor na tipa 26, 27 stepeni nece se zaliti. To su obicno ljudi koji su navikli da se greju na cvrsto gorivo.


Elem. Danas sam pricao sa ovlascenim serviserom za midea, toshiba i haier klime gde navodi da gree muse klima ne radi kako treba i prokomentarisao je kako mogu ljudi iz e neta da hvale ovakvu klimu gde joj je prva sezona i da kazu da je za klasu bolja od viole.

I dalje mi nije jasno zasto se javljaju ljudi koji i dalje demantuju ljude koji kritikuju ovu klimu. Jedan je ne poseduje. Licno mi je moca iz e neta rekao da spoljasnja jedinica gree lomo regular nije ista kao gree muse.
Dakle ovo je model koji nije gree lomo regular i tu se prica zavrsava.
Takodje ovde jedan clan navodi kako je inzenjerskim recnikom pricao sa nekim iz e neta. Taj neko je moca i on nije inzenjer, dok sam ja razgovarao i sa direktorom i inzenjerom kao i sa mocom u svojoj kuci.

Mi koji nismo zadovoljni sa klimom ne zelimo da doplacujemo za g tech kao neki vec da klimu koja ne radi kako treba demontiraju i da nam vrate pare, a to ovima ne ide u prilog jer ako vrate i jednu klimu bice jasno da ne valja, ako je jedan vrati vratice ko zna koliko jos ljudi.

Ps. Ako neko zeli da prokomentarise ono sto sam napisao, neka napise za svaku stavku, a ne da se hvata za jednu recenicu u tekstu inda bode kako on hoce.

Sto bi rekao jedan mudrac, gluvom saptati i coravom namigivati ne vredi.












Kao vlasnik (nazalost) Gree Muse modela , mogu da se slozim sa svime sto je ovde izneto vezano za rad uredjaja..
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter02.12.2020. u 22:32 - pre 40 meseci
[/quote]

Ja sam uvek voljan da naučim nešto novo pa bih te zamolio da me edukuješ malo o radu tih klima sa grejačem.
Samo da ti skrenem pažnju da modeli sa grejačem postoje već jako dugo i spuštaju se nisko.

Što se tiče tih zamenjenih tj vraćenih Muse-a pa onda kupljenim GTech modelima, zbog čega su vraćeni ako ne zbog loše modulacije?
Pa bar to može da se pročita u ovoj temi.

Inače, Muse se sledeće godine menja drugim modelom, neće se prodavati par godina kao Viola.[/quote]

Može kolega započeću kontra pitanjem..Od modela koje sam nabrojao u postu , da li si ikad vidio , ili čuo kao rade te klime u prelaznim periodima ... Ako jesi napiši...Kako dotične klime moduliraju u prelaznim periodima...Koji je minimum dotičnim klimama...

Lomo regular , fairy inverter, Lomo lclh , gtech , u crown , amber nordic , fairy nordic , novi soyal

Inače model koji se prodaje pod nazivom muse je već tri godine na tržištu pod drugim nazivima , sledeće godine ulazi u 4 godinu , naravno da ide zamjena modela ..
 
Odgovor na temu

romim

Član broj: 337528
Poruke: 223
31.223.133.*



+82 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter02.12.2020. u 22:45 - pre 40 meseci
Imam Hansol 12ku model 2018 sa wifi.
Grijem 37m2 izolovanog prostora.
Zelio bih da pokrenem diskusiju i rijesim nedoumice, a ako ima drugih sa istom klimom da i oni iznesu iskustva radi poređenja.
Prilikom pracenja rada klime primjetio sam da se klima sama gasi kada predje za 2c zadatu temperaturu i sa ukljucenim I feel i bez I feel opcije.
Jednom na pocetku sam probao podesiti offset i ucinilo mi se da se klima gasila kada predje zadatu za 1c.
Nakon nekog vremena odlucim opet da podesim offset i dobijem potvrdu da je podesen, medjutim klima i dalje radi isto i gasi se na 2c preko zadate temperature.
Kako su poceli hladniji dani i defrosti, primjetim da posle defrosta klima ostane ugasena.
Pocnem malo pratiti sta se desava i ustanovim da kada je ukljucen I feel i klima ode u defrost, nakon defrosta ostane ugasena, kao kad predje zadatu temperaturu za 2c pa se ugasi sama.
Provjeravao sam u tim slucajevima koju temperaturu pokazuje I feel i uvijek je bila kao zadata recimo 23c ili stepen preko zadate recimo 24c.
Klima se upali kada senzor daljinskog ocita 22c u prostoru.
Kada klima radi bez upaljene opcije I feel i ode u defrost, nastavi posle defrosta da radi normalno.
Interesuju me ostala iskustva vezano za I feel i defrost i za podesavanje offseta.
Ako ima jos neko sa Hansolom 2018 godina a da je pratio rad, volio bih da napise svoja zapazanja i iskustvo.
 
Odgovor na temu

gfx
Beograd

Član broj: 255861
Poruke: 201
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter03.12.2020. u 06:02 - pre 40 meseci
Citat:
filip555:
Takodje ovde jedan clan navodi kako je inzenjerskim recnikom pricao sa nekim iz e neta. Taj neko je moca i on nije inzenjer, dok sam ja razgovarao i sa direktorom i inzenjerom kao i sa mocom u svojoj kuci.

Mi koji nismo zadovoljni sa klimom ne zelimo da doplacujemo za g tech kao neki vec da klimu koja ne radi kako treba demontiraju i da nam vrate pare, a to ovima ne ide u prilog jer ako vrate i jednu klimu bice jasno da ne valja, ako je jedan vrati vratice ko zna koliko jos ljudi.


Posto si ti (kako sam kazes) pricao i sa direktorom i inzenjerom, kao i sa "mocom", a taj jedan clan samo samo sa "mocom" koji nije inzenjer, kakav ste krajnji ishod postigli i ti, i taj neko?

Koliko sam ja ukpario, tebe su prosto otresli, a tom jednom clanu odobrise reklamaciju za DVE Muse klime, i sad se covek lepo greje sa DVA GTecha.

- - - - - - - -


No ima u celoj ovoj prici meni nesto meni mnogo interesantije, a cime bi svaki vlasnik ove klime prvo trebao da se pozabavi, pa da pitam...

Pitanje je upuceno SVIM nezadovoljnim vlasnicima MUSE klima

Kako ste uopste dosli na ideju da kupite BAS MUSE klimu? Ko Vam je tu klimu preporucio? Koga ste slusali, i ko je u OSNOVI sada kriv za vase licno nezadovoljstvo?

Da li ste se sami pravili pametni bez ikakvog ozbiljnijeg raspitivanja o uredjaju, da li vam je to preporucio neki "trgovac koji se razume", ili neka speciljaizovana firma za prodaju i ugradnju klima?

Zasto mislite da je forum pravo mesto na kome cete naci resenje za sve probleme koje imate sa uredjajem za koji vas je u OSNOVI neko drugi za'ebo?

Zasto prvo forum, a ne odmah servis?

Ovim kmecanjem na forumu PROVERENO necete resiti nista, ostacete trajno nezadovoljni i frustrirai uredjajem za koji ste izdvojili pozamasnu sumu para, ako mislite da imate problem, jedino resenje vam moze ponuditi ovlasceni serviser/uvoznik ovog uredjaja, sve ostalo je cisto glupiranje i gubljenje vremena.

Treba znati pricati, treba znati smisleno objasniti uzrok reklamacije, treba insistirati na izlasku ovlascenog servisa na teren, a epilog koji proizilazi iz toga ce biti cist produkt vase sposobnosti ili nesposobnosti da svoju pricu isterate do kraja.

 
Odgovor na temu

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter03.12.2020. u 06:20 - pre 40 meseci
Ako vratis temu unazad,procitaces mnogo puta kako je model muse fairy i jos neke isto sto i lomo regular u bih.
Istovremeno lomo regular nije imala nikakvu manu prema korisnicima,njih nekoliko
S obzirom da u srbiji nema lomo regular,cinilo se logican potez uzet nesto sto ne pokazuje nikakve mane navodno.

Sad bi logicnije bilo izvinut se tim ljudima nego napadati ih.
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter03.12.2020. u 07:21 - pre 40 meseci
Zavisi rovac od korisnika klime ..Sreća lomova pa ovde na forumu su normalni korisnici a ne samozvani stručnjaci koji znaju kako klima treba da radi...
A niko od tih stručnjaka pojma nema kako rade
Lomo regular , fairy inverter, Lomo lclh , gtech , u crown , amber nordic , fairy nordic , novi soyal

Evo pozivam sve na formu stručnjake da objasne kako rade ove klime na prelaznim periodima , kako na hladnim...
 
Odgovor na temu

YT1KB

........

Član broj: 345638
Poruke: 128
*.dynamic.sbb.rs.



+40 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter03.12.2020. u 08:14 - pre 40 meseci
Postovani,
Smatram da ste preterali u pojedinim komentarima a pogotovu u ovome iznad svrstavajuci korisnike necega u NORMALNE I NENORMALNE KAO I SAMOZVANE STRUCNJAKE.
Obzirom da ja nisam strucnjak u sveri elektronike i inzenjerstva pojedine stvari mi nisu bile jasne zato sam i pitao ovde.
Obzirom da sam strucnjak u drugoj sferi smatram da sam kompetentniji od Vas da dodeljujem dijagnoze psihickih poremecaja osoba jer sam za to skolovan.
Molim Vas da ne vredjate ovaj narod.
Ja sam bivsi korisnik Muse klime i sve navedeno gore je tako. Korisnici ostalih klima kao i ja sada Gtech klime KAZEM da radi drugacije od MUSE iako pominjete da su iste.Kod mene je isti prostor kao i isti nenormalni korisnik i samozvani strucnjak rumovao i sa Gtech ali je rezultat rada dijametralno ra licit.
Ako Vam bude potrebna strucna pomoc molim Vas da mi se obratite na pp.
Srdacan pozdrav
Gree GTech 12
Fujitsu 09 LMCE
Cini 2kw Zrenjanin radijator 20 rebara
Cini 1.5kw Zrenjanin radijator 15 rebara
Stan 95m2
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter03.12.2020. u 08:34 - pre 40 meseci
Pazi , po tvom opisu klima na autofan ti ne ide ispod 600+w , na fixfan ti se spusta na 450..Potošnja je skoro ista..
Po tvom opisanom iz predhodnog posta citiram :

[/quote]
Moja racunica je bila pogresna,ali nije to fokus poruke ni poenta bilo.
Elem,klima greje. Snalazi se u 90m2. Ne ide ispod 650w a da greje. Nece na Auto da spusta nisko. Odgovara mi na Fix fan zato sto mi greje veci deo stana. Potrosnja je takva,voleo bi da moze nize. Kada sam kupovao uredjaj,niko nije pominjao dvosemestralnu nastavu za rukovanje istim. Imam skoro dva fakulteta ali ovo mi je postalo interesantno jedino sa strucne strane.




[Ovu poruku je menjao YT1KB dana 30.11.2020. u 22:43 GMT+1][/quote]


Dakle isti sistem kao kod @ stingraya , klima na fix fan i radi s 450-500w , u ćemu je razlika rada kod tebe i njega ?
Na auto ne spušta nisko... Na fixfan spušta do 450w..
Konstantan rad kod obe klime ...


 
Odgovor na temu

YT1KB

........

Član broj: 345638
Poruke: 128
*.dynamic.sbb.rs.



+40 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter03.12.2020. u 08:52 - pre 40 meseci
Razlika je u tome sto kod mene i njega nisu isti uredjaji u potanju.
Moj komentar se odnosio na Gtech. Muse se nije snalazila ni u prostoru a ni u vremenu.
Gree GTech 12
Fujitsu 09 LMCE
Cini 2kw Zrenjanin radijator 20 rebara
Cini 1.5kw Zrenjanin radijator 15 rebara
Stan 95m2
 
Odgovor na temu

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter03.12.2020. u 09:28 - pre 40 meseci
@@@YT1KB,

Ja nisam naišao na komentar da su Muse i G Tech iste klime.
Koliko me sećanje služi, pisano je da rade po istom principu.
E sad..
Ja imam dve Viole i G Tech. Tast i šurak imaju Muse.
Nisam zalazio u detalje ali kad god sam otišao kod njih i prošao pored klime, nisam osetio "prohladan" vazduh kao na mojim Violama nego topao kao na G Tech.
Ne znam zašto ste se toliko "uhvatili" oko te famozne modulacije? Baš me briga da li spušta na 350 ili 480 W, važno da je toplo i prijatno u kući.

- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
Odgovor na temu

YT1KB

........

Član broj: 345638
Poruke: 128
*.dynamic.sbb.rs.



+40 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter03.12.2020. u 10:04 - pre 40 meseci
Postovanje Zorane.
Moja reklamacija vezano za Gree Muse je bila iskljucivo na rad uredjaja a ne na modulaciju. Meni je problem sa Muse bio konstantno paljenje i gasenje uredjaja,neadekvatno odrzavanje temlerature u prostoriji koju greje. Imala je cudnu narav da prostoriju pregreje nekih 2-3* kako bi mogla da se ugasi i miruje. Nije imala kulturu odrzavanja temperature.
E sada. Gtech ima sve to sto sam trazio. Odrzava temperaturu jako lepo,ne gasi se. Radi na 500-600w kada su vrata od sobe zatvorena i na 650-750w kada su otvorena. U oba slucajabduva toplo.
Muse je gurala preko 1kw u potrosnji kada su otvorena a kada su zatvorena nije smanjivala i gasila se nekontrolisano do te mere da se cuo tup udarac kada kompresor u momentu stane sa nekih 1100-1300w na 20w.
Neuporedivo je drugacije.
Niko ne osporava da Muse ne greje,naprotiv,greje vise nego sto treba pa se hadi jer pregreva.
Ja sam imao mogucnosti da zamenim za nov isti uredjaj ali jednostavno nisam bise imao poverenja u taj model. Da sam skeptican prema proizvodjacu ili da smatram da nema dobre uredjaje nebi se usudio da ponovo uzmem uredjaj istog proizvodjaca pa jos i da doplatim za to vec bih se oprwdelio za neku drugu marku,zar ne. Niko ne zeli ovde da kaze da Gree ne ume da napravi uredjaj ali da su ovde zasrali nesto,jesu.
Pa cak i Mercedes,Audi,BMW su imali promasaje i lose modele. Ne znaci da su losi proizvodjaci ali se i njima desavalo i desava sa da su neki model usrali sa nekim problemom.
Moj prijatelj je kupio Mercedesa koji je iz fabrike porucen i toliko specifican bio da je izlozen na sajmu automobila bio. Naj luksuzniji model je u pitanju. Na njemu su do prvih 100.000km tri puta radili motor i dva puta menjali menjac. Mogli du da kazu da je samozvani strucnjak ili da ne ume da vozi automatski menjac pa je dva puta iz cista mira zakivao. Na zalost pored stresa nije dobio nobi auto posto je vrednost kupljenog preko 100h€ ali je dobio sledeci u zameni staro za novo poprilicnu pogodnost.
Sve se da resiti. Ali ne tako sto nekoga nacrnis kako je nenormalan korisnik i glup da koristi odredjeni uredjaj ili se nije raspotivao sta kupuje itd itd. Pa sve i da ga je on licno osmislio,proizveo i prodao. Ja to gledam kao uvredu i treba takav stav sankcionisati. Ima oravo na svoje misljenje ali ne i nametati ga drugome.
Gree GTech 12
Fujitsu 09 LMCE
Cini 2kw Zrenjanin radijator 20 rebara
Cini 1.5kw Zrenjanin radijator 15 rebara
Stan 95m2
 
Odgovor na temu

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter03.12.2020. u 11:02 - pre 40 meseci
@@@YT1KB,poštovanje i tebi.
Znaš kako? Svaka stambena jedinica je priča za sebe.
Ti si Muse koristio u prelaznom periodu kada bi možda i G Tech radila isto.
Isto kao i što je moguće da bi ti sada, kada je zagudilo, Muse radila kao sad G Tech.
Jasno je da si zadovoljan brendom čim si klimu menjao za istog proizvođača.
Ja redovno pratim Forum, učim, edukujem se i primenjuje kod sebe ono što je najbolje za moj prostor.
Evo primera...
Kažu pojedinci da im funkcija I Feel ne odgovara.
Meni npr. baš ona odgovara.
Na krovu imam 30 cm izolacije (10 stiropora +20 vune),ali su mi zato podovi bez izolacije. Kada i Feel nije uključen, gore kod klime dosta dugo održava temperaturu zbog dobre izolacije i klima se ne uključuje. Pošto su podovi bez izolacije, "dok kažeš
ašov", po nogama hladno.
Kada je uključen I Feel sasvim "drugi par opanaka". Klima radi u kontinuitetu, skida snagu i na ispod 300 W i u kući veća komfornost.
Tako da... svaki sistem je za sebe.
A što se tiče Alena, 1000 % sam ubeđen da nema lošu nameru, samo je pitanje do nas kako ga ko doživljava i kako ga mi sami razumemo.


- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
Odgovor na temu

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter03.12.2020. u 11:46 - pre 40 meseci
Citat:
YT1KB:
Moja reklamacija vezano za Gree Muse je bila iskljucivo na rad uredjaja a ne na modulaciju. Meni je problem sa Muse bio konstantno paljenje i gasenje uredjaja,neadekvatno odrzavanje temlerature u prostoriji koju greje. Imala je cudnu narav da prostoriju pregreje nekih 2-3* kako bi mogla da se ugasi i miruje. Nije imala kulturu odrzavanja temperature.

Kad ti klima radi na 800-1000w i ugrije prostor ona tad ima dvije opcije......da se ugasi pa ceka kad ce ponovo na grijanje.....ili ce modulirat na nizu snagu pa kulturno odrzavat bez gasenja kako ti rece :)

Eh kako si ti to zamislio nema problema sa modulacijom ali se gasi pali :)
Ili jedno ili drugo :)

Jesil imao ti prije klinu,ili je to prvo iskustvo ?
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter03.12.2020. u 12:36 - pre 40 meseci
Citat:
YT1KB:
Razlika je u tome sto kod mene i njega nisu isti uredjaji u potanju.
Moj komentar se odnosio na Gtech. Muse se nije snalazila ni u prostoru a ni u vremenu.


Upravo u tome je poenta.. Različiti uredjaji , isti princip rada...Nema rszlike sem kod tebe je gtech , kod stingraya muse...

Tvoj muse je radio kod tebe kako je radio ( a ja sam te upozorio još prije 20+ dana da ti s urejajem nešto nije u redu vidjevši omjere potrošnje / T ispuha ) ...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 823161 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.