Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GREE klima uređaji - inverter

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 837687 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gfx
Beograd

Član broj: 255861
Poruke: 201
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter09.12.2020. u 15:06 - pre 41 meseci
Citat:
marcomania035:

E sad mi uporedi Mideu iz predhodnog pitanja.


Da li je dovoljno da ti kazem da su sa Mideom vecito hladni zidovi, dok sa GTech nemam taj problem?

Ili treba detaljnije? Vidi, Midea (to sam vec pisao, i to ovde) ostavlja divan psiholoski efekat na vlasnika koji veci znacaj pridaje meracu potrosnje, nego uzivanju u subjektivnom osecaju toplote. Midea se u modulaciji na temperaturi oko 0°C, cak i u minusu, spusta ispod 300W (dobro izolovan prostor, alu stolarija sve po PS-s, greje 25m2), ali pri tome na izduvu duva sa 33-34°C, pa ti je (obzirom da verovatno znas kolika je normalna ljudska temperatura tela) sasvim jasno kakav je osecaj pri takvom izduvu, vec na metar udaljenosti od klime.

S druge strane, GTech trosi vise, ali ne toliko da bi to bio razlog za brigu, ali za razliku od Midee koja "forsira" nizu potrosnju, Gtech "forsira" jaci izduv, pa je osecaj toplote u porstoriji SASVIM drugaciji, i neuporedivo prijatniji.

Komparativno gledano, na tin nekih gore pominjanih 0C, GTech trosi (sa ukljucenim grejacem tacne) oko 500W, ne gasi se, na zadatih 24°C drzi 35m2 sa tmp izduva 42-43°C. Zidovi topliji od onih u kojima radi Midea BUKVALNO za 3°C u istim uslovima (mislim na prostoriju, izolaciju, stolariju...)

Midea, radi u manjoj kvadraturi (srecom sada ne koristimo taj stan) zadatih 24°C nekako dostigne, ali sa toliko niskom tmp izduva da zidovi ostaju hladni, i uvek, ali UVEK imas osecaj da je u prostoriji HLADNIJE nego sto termometar pokazuje.

Naravno, to ne znaci da Midea ne moze da greje, ali da bi ljudski grejala i imala iole zadovoljavajucu tmp na izduvu treba je malo jace nagaziti, recimo staviti na 26°C, ali onda naravno nista od divnih 300W potrosnje... a onda i ona zna da se pali/gasi... i tako...

Ipak, ono u cemu Midea nikako ne moze da se meri sa Muse/Gtech je protok vazduha na izduvu, gde je to prosto... neuporedivo. Sta god pisalo kao "mrtvo slovo na papiru" osecaj je da Gree na prvoj brzini ima protok vazduha, kao Midea na trecoj, sto priznaces nije zanemarljivo, pogotovo kada je grejanje u pitanju.

Nadam se da sam bio dovoljno ilustrativan. ;)



 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.6.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter09.12.2020. u 15:15 - pre 41 meseci
Citat:
marcomania035:
Citat:
gfx:
Kako radi MUSE kod tebe licno (opisi u par reci prostor koji se greje, kolika je kvadratura, kakva je izolacija, stolarija, pod, tavan...)?

I gde i KAKO to MUSE radi "kako bi trebao, a ne kao kod nas"... sta ti ovo "radi kako bi trebalo" uopste znaci?

A ja cu ti DIREKTNO odgovoriti kakva je Midea za koju pitas u odnosu na (recimo) GTech obzirom da ih imam nekoliko sto u neposrednom okruzenju, sto licno. ;)




[Ovu poruku je menjao gfx dana 09.12.2020. u 09:46 GMT+1]


Prostor je novogradnja, 30kv, stiropor 8 cm, kvalitetna +++ stolarija, na tavanu stiropor 5cm
Muse mi radi kao i svima, samo smo imali par dana u minusu, tako da ne moze jos rad da joj se skroz oceni. Dok je bio minus, radila je deforst oko 10min,ali je poblem sto posle njega minut do dva duva hladno, ohladi prostoriju jos vise, pa juri posle da nadoknadi i dize potrosnju struje. . Pod KAKO BI TREBAL ODA RADI podrazumevam, da posle deforsta, ne pali unutrasnju jedinicu dok ne pocne da duva topao vazuh. Onda i ne bi bio toliki problem sa muse.
E sad mi uporedi Mideu iz predhodnog pitanja.



Dobra izolacija , , plafoni malo lošije , vjerovstno ti zbog toga u minusu se više napreže ...
Opet nije toliko loše da ti se za 10 minuta ishladi prostor...Pri takvoj izolaciji trebalo bi duze vremena da se ishladi prostor , nešto tu ne štima , 8cm , stolsrija A+++ , moguće do slabe izolacije plafona ...
Inače klima i radi tako da ne spušta krilca dok ne nabije 30+ , tek onda krene da puše...
Meni se to takodjer desilo par puta nakon defrosta u ove 2 godine korištenja , krenuo s 15° da puše , čini mi se kolegi jednom na Gtech -u , dakle to nije nikakvo pravilo da tako radi , a tebi ako tako radi uvjek
nakon defrosta odmah da se javiš u servis ..
 
Odgovor na temu

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter09.12.2020. u 15:28 - pre 41 meseci
Evo i ja da se nadovežem na ovu temu.
Rekao sam, a i vidi se u potpisu, da imam dve Viole (čiji je naslednik Muse) i G Tech.
Viole držim na 24 °C a G Tech na 21 °C pošto u tom delu kuće niko ne živi aktivno.
Verujte mi na reč ( a ko ne veruje neka dođe na kafu, piće i meze pa neka se sam uveri) da je u ovom delu gde je G Tech jaaaako prijatna temperatura (i prostorija i zidova).
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
Odgovor na temu

FranLo

Član broj: 345868
Poruke: 3
178.20.204.*



+11 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter09.12.2020. u 18:12 - pre 41 meseci
Citat:
gfx:

Midea, radi u manjoj kvadraturi (srecom sada ne koristimo taj stan) zadatih 24°C nekako dostigne, ali sa toliko niskom tmp izduva da zidovi ostaju hladni, i uvek, ali UVEK imas osecaj da je u prostoriji HLADNIJE nego sto termometar pokazuje.

Naravno, to ne znaci da Midea ne moze da greje, ali da bi ljudski grejala i imala iole zadovoljavajucu tmp na izduvu treba je malo jace nagaziti, recimo staviti na 26°C, ali onda naravno nista od divnih 300W potrosnje... a onda i ona zna da se pali/gasi... i tako...





Zašto onda ne bi uzeo Mideu (ili bilo koju drugu krštenu klimu) pa da on sam odabere da li hoće da mu klima nisko modulira ili hoće da je ,,nagazi'' na 26?

Ovako je sa Gree osuđen na ,,gaženje''.
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter09.12.2020. u 18:27 - pre 41 meseci
Pa imaš i gree modele sto nisko se spuštaju , šta je problem ko hoće tako...Ove jače klime s grijačima su namjenjene za grijanje s visokim ispuhom ne za socijalno grijanje s 32-33°...
Pa ko hoće neka bira..
 
Odgovor na temu

Vuk099

Član broj: 345761
Poruke: 71
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter09.12.2020. u 18:33 - pre 41 meseci
"Greje" prostor a ne klima,klimama ništa ne fali nego bi mi za što manje para što više komfora. E neće da može.
 
Odgovor na temu

FranLo

Član broj: 345868
Poruke: 3
178.20.204.*



+11 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter09.12.2020. u 18:52 - pre 41 meseci
Citat:
Alen23:
Pa imaš i gree modele sto nisko se spuštaju , šta je problem ko hoće tako...Ove jače klime s grijačima su namjenjene za grijanje s visokim ispuhom ne za socijalno grijanje s 32-33°...
Pa ko hoće neka bira..

Upravo o tome i govorim.

Nema razloga bilo šta da bira kada može u jednoj klimi da ima obe varijante.

Uzme Mideu (ili bilo koju drugu klimu, čak i Vox) i ako želi nisku modulaciju stavi na 22-23, a ako hoće da mu se klima pali-gasi non-stop, odnosno ,,gazi'', lepo poveća na 25-26 i rešen problem.

A ne ovi tzv. ,,nordijski'' modeli koji ne mogu a da se ne gase iznad -5.

I šta će uopšte nordijski modeli u Srbiji koja je polu-mediteranska zemlja?



[Ovu poruku je menjao FranLo dana 09.12.2020. u 20:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

gfx
Beograd

Član broj: 255861
Poruke: 201
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter09.12.2020. u 19:04 - pre 41 meseci
Citat:
FranLo:

Zašto onda ne bi uzeo Mideu (ili bilo koju drugu krštenu klimu) pa da on sam odabere da li hoće da mu klima nisko modulira ili hoće da je ,,nagazi'' na 26?

Ovako je sa Gree osuđen na ,,gaženje''.


Treba imati u vidu da grejanje (u punom smsilu te reci) i niska modulacija ne idu zajedno, cak ni u crtanom filmu... i Midea kada je gazis, vuce "muski", vise recimo nego (meni) GTech sada, ali osecaj toplote u samoj prostoriji je prosto neuporediv. Od GTecha se "usijaju" i zidovi, sto je za Mideu nemoguca misija.

Takodje, treba imati u vidu i to da prosla zima nije bila ni "Z" od zime, pa je "gazenje" na 26 (i vise) bilo od kakve/takve pomoci, ali nisam siguran da li bih sa "klimom kojoj treba gazenje da bi iole normalno grejala" bio spreman da rizikujem sta ce da se desi, i hoce li biti ikakve pomoci od tog "gazenja" na -10, ili nize od toga. Zima ume da bude bas onako... zima, pa sad, ko sta (i kako) voli.

 
Odgovor na temu

Hadzibaja1

Član broj: 345864
Poruke: 7
178.79.32.*



Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter09.12.2020. u 19:05 - pre 41 meseci
Gree amber 12k, gree g tech ili gree muse 18k? Zivim blizu reke ima vise magle...serviseri mnogo forsiraju muse
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter09.12.2020. u 19:05 - pre 41 meseci
[/quote]
Upravo o tome i govorim.

Nema razloga bilo šta da bira kada može u jednoj klimi da ima obe varijante. [/quote]




Da , s tim da za nisku potrošnju imaš nizak ispuh , no za grijanje na 26 imaš jako veliki račun i potrošnju..

Moj lomo qb se spušta na 170w , no kad je oko 0 ili minus već to ode na 700w , dok lomo qc to radi s 500-550w pri iszim vanjsim za istu sobnu , pa ti vidi..
 
Odgovor na temu

Mikulic M.

Član broj: 345516
Poruke: 82
*.teol.net.



+26 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter09.12.2020. u 19:31 - pre 41 meseci
Ljudi po ovome svemu što čitam izgleda da sam imao veliku sreću što nije bilo za kupiti gree u crown 18.
Moja radi i na 300 w,a može i na 3000w,zavisi od gasa
Što se tiče klima a i većine drugih stvari vrijedi priča o parama i muzici
 
Odgovor na temu

FranLo

Član broj: 345868
Poruke: 3
178.20.204.*



+11 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter09.12.2020. u 19:31 - pre 41 meseci
Upravo onako kako se i očekuje da jedan inverter radi. Nijedna klima neće ići ispod 500w na 0 stepeni i naravno da neće gruvati 700w na 7 stepeni spoljne kao ovi ,,nordijski'' modeli.

Možda su stvarno nordijski, ko zna. Samo ja opet pitam šta će takvi modeli u zemlji gde je veći deo zime oko nule.
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter09.12.2020. u 20:02 - pre 41 meseci
Citat:
Mikulic M.:
Ljudi po ovome svemu što čitam izgleda da sam imao veliku sreću što nije bilo za kupiti gree u crown 18.
Moja radi i na 300 w,a može i na 3000w,zavisi od gasa
Što se tiče klima a i većine drugih stvari vrijedi priča o parama i muzici


Veća je sreća sto si u hercegovini pa nećeš imati jak minus , i mi smo ti govorili da ti je za heregovinu dovoljna 12Ucrown ... Pa da osjetiš grijane na 40+ /50 stepeni..A radi joj i fix fan pa moze da ugrije i malo dalje od klime , ne moraš da stavljaš 26 da imaš 23 5 metara od klime..😃😃😃
 
Odgovor na temu

marcomania035
Marko Petrovic
Cuprija

Član broj: 345832
Poruke: 35
*.static.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter09.12.2020. u 21:09 - pre 41 meseci
Citat:
gfx:
Citat:
marcomania035:

E sad mi uporedi Mideu iz predhodnog pitanja.


Da li je dovoljno da ti kazem da su sa Mideom vecito hladni zidovi, dok sa GTech nemam taj problem?

Ili treba detaljnije? Vidi, Midea (to sam vec pisao, i to ovde) ostavlja divan psiholoski efekat na vlasnika koji veci znacaj pridaje meracu potrosnje, nego uzivanju u subjektivnom osecaju toplote. Midea se u modulaciji na temperaturi oko 0°C, cak i u minusu, spusta ispod 300W (dobro izolovan prostor, alu stolarija sve po PS-s, greje 25m2), ali pri tome na izduvu duva sa 33-34°C, pa ti je (obzirom da verovatno znas kolika je normalna ljudska temperatura tela) sasvim jasno kakav je osecaj pri takvom izduvu, vec na metar udaljenosti od klime.

S druge strane, GTech trosi vise, ali ne toliko da bi to bio razlog za brigu, ali za razliku od Midee koja "forsira" nizu potrosnju, Gtech "forsira" jaci izduv, pa je osecaj toplote u porstoriji SASVIM drugaciji, i neuporedivo prijatniji.

Komparativno gledano, na tin nekih gore pominjanih 0C, GTech trosi (sa ukljucenim grejacem tacne) oko 500W, ne gasi se, na zadatih 24°C drzi 35m2 sa tmp izduva 42-43°C. Zidovi topliji od onih u kojima radi Midea BUKVALNO za 3°C u istim uslovima (mislim na prostoriju, izolaciju, stolariju...)

Midea, radi u manjoj kvadraturi (srecom sada ne koristimo taj stan) zadatih 24°C nekako dostigne, ali sa toliko niskom tmp izduva da zidovi ostaju hladni, i uvek, ali UVEK imas osecaj da je u prostoriji HLADNIJE nego sto termometar pokazuje.

Naravno, to ne znaci da Midea ne moze da greje, ali da bi ljudski grejala i imala iole zadovoljavajucu tmp na izduvu treba je malo jace nagaziti, recimo staviti na 26°C, ali onda naravno nista od divnih 300W potrosnje... a onda i ona zna da se pali/gasi... i tako...

Ipak, ono u cemu Midea nikako ne moze da se meri sa Muse/Gtech je protok vazduha na izduvu, gde je to prosto... neuporedivo. Sta god pisalo kao "mrtvo slovo na papiru" osecaj je da Gree na prvoj brzini ima protok vazduha, kao Midea na trecoj, sto priznaces nije zanemarljivo, pogotovo kada je grejanje u pitanju.

Nadam se da sam bio dovoljno ilustrativan. ;)

I vise nego dovoljno. Lepo je cuti te podatke od ljudi koji prate i upuceni su. Hvala ti jos jednom.




 
Odgovor na temu

marcomania035
Marko Petrovic
Cuprija

Član broj: 345832
Poruke: 35
*.static.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter09.12.2020. u 21:14 - pre 41 meseci
Citat:
Alen23:
Citat:
marcomania035:
Citat:
gfx:
Kako radi MUSE kod tebe licno (opisi u par reci prostor koji se greje, kolika je kvadratura, kakva je izolacija, stolarija, pod, tavan...)?

I gde i KAKO to MUSE radi "kako bi trebao, a ne kao kod nas"... sta ti ovo "radi kako bi trebalo" uopste znaci?

A ja cu ti DIREKTNO odgovoriti kakva je Midea za koju pitas u odnosu na (recimo) GTech obzirom da ih imam nekoliko sto u neposrednom okruzenju, sto licno. ;)




[Ovu poruku je menjao gfx dana 09.12.2020. u 09:46 GMT+1]


Prostor je novogradnja, 30kv, stiropor 8 cm, kvalitetna +++ stolarija, na tavanu stiropor 5cm
Muse mi radi kao i svima, samo smo imali par dana u minusu, tako da ne moze jos rad da joj se skroz oceni. Dok je bio minus, radila je deforst oko 10min,ali je poblem sto posle njega minut do dva duva hladno, ohladi prostoriju jos vise, pa juri posle da nadoknadi i dize potrosnju struje. . Pod KAKO BI TREBAL ODA RADI podrazumevam, da posle deforsta, ne pali unutrasnju jedinicu dok ne pocne da duva topao vazuh. Onda i ne bi bio toliki problem sa muse.
E sad mi uporedi Mideu iz predhodnog pitanja.



Dobra izolacija , , plafoni malo lošije , vjerovstno ti zbog toga u minusu se više napreže ...
Opet nije toliko loše da ti se za 10 minuta ishladi prostor...Pri takvoj izolaciji trebalo bi duze vremena da se ishladi prostor , nešto tu ne štima , 8cm , stolsrija A+++ , moguće do slabe izolacije plafona ...
Inače klima i radi tako da ne spušta krilca dok ne nabije 30+ , tek onda krene da puše...
Meni se to takodjer desilo par puta nakon defrosta u ove 2 godine korištenja , krenuo s 15° da puše , čini mi se kolegi jednom na Gtech -u , dakle to nije nikakvo pravilo da tako radi , a tebi ako tako radi uvjek
nakon defrosta odmah da se javiš u servis ..


Nekad da nekad ne. Mada je problem u tome sto je minus bio samo par dana, zajedno sa maglom i vlaznim vremenom.
Ja klimu imam od Sep. Tako da nisam uspeo verovatno i lepo da je ispratim, a prostor je pre toga bio bez grejanja, jer kazem novogradnja, tek uselili. Sad zadnjih 10-ak dana je vreme ok i u plusu, tako da nema problema. Cekam sledeci minus.
 
Odgovor na temu

Komša

Član broj: 345613
Poruke: 67
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter09.12.2020. u 21:15 - pre 41 meseci
Citat:
gfx:
Citat:
marcomania035:

E sad mi uporedi Mideu iz predhodnog pitanja.


Da li je dovoljno da ti kazem da su sa Mideom vecito hladni zidovi, dok sa GTech nemam taj problem?

Ili treba detaljnije? Vidi, Midea (to sam vec pisao, i to ovde) ostavlja divan psiholoski efekat na vlasnika koji veci znacaj pridaje meracu potrosnje, nego uzivanju u subjektivnom osecaju toplote. Midea se u modulaciji na temperaturi oko 0°C, cak i u minusu, spusta ispod 300W (dobro izolovan prostor, alu stolarija sve po PS-s, greje 25m2), ali pri tome na izduvu duva sa 33-34°C, pa ti je (obzirom da verovatno znas kolika je normalna ljudska temperatura tela) sasvim jasno kakav je osecaj pri takvom izduvu, vec na metar udaljenosti od klime.

S druge strane, GTech trosi vise, ali ne toliko da bi to bio razlog za brigu, ali za razliku od Midee koja "forsira" nizu potrosnju, Gtech "forsira" jaci izduv, pa je osecaj toplote u porstoriji SASVIM drugaciji, i neuporedivo prijatniji.

Komparativno gledano, na tin nekih gore pominjanih 0C, GTech trosi (sa ukljucenim grejacem tacne) oko 500W, ne gasi se, na zadatih 24°C drzi 35m2 sa tmp izduva 42-43°C. Zidovi topliji od onih u kojima radi Midea BUKVALNO za 3°C u istim uslovima (mislim na prostoriju, izolaciju, stolariju...)

Midea, radi u manjoj kvadraturi (srecom sada ne koristimo taj stan) zadatih 24°C nekako dostigne, ali sa toliko niskom tmp izduva da zidovi ostaju hladni, i uvek, ali UVEK imas osecaj da je u prostoriji HLADNIJE nego sto termometar pokazuje.

Naravno, to ne znaci da Midea ne moze da greje, ali da bi ljudski grejala i imala iole zadovoljavajucu tmp na izduvu treba je malo jace nagaziti, recimo staviti na 26°C, ali onda naravno nista od divnih 300W potrosnje... a onda i ona zna da se pali/gasi... i tako...

Ipak, ono u cemu Midea nikako ne moze da se meri sa Muse/Gtech je protok vazduha na izduvu, gde je to prosto... neuporedivo. Sta god pisalo kao "mrtvo slovo na papiru" osecaj je da Gree na prvoj brzini ima protok vazduha, kao Midea na trecoj, sto priznaces nije zanemarljivo, pogotovo kada je grejanje u pitanju.

Nadam se da sam bio dovoljno ilustrativan. ;)


Ti kako si opisao, ispada da gtech greje zidove, a midea vazduh.. 🙂
Inače povrediš dva uređaja koji nisu u istoj cenovnoj klasi.

 
Odgovor na temu

marcomania035
Marko Petrovic
Cuprija

Član broj: 345832
Poruke: 35
*.static.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter09.12.2020. u 21:18 - pre 41 meseci
Citat:
Alen23:
Pa imaš i gree modele sto nisko se spuštaju , šta je problem ko hoće tako...Ove jače klime s grijačima su namjenjene za grijanje s visokim ispuhom ne za socijalno grijanje s 32-33°...
Pa ko hoće neka bira..


Samo jos jednom da se razumemo. MUSE , G TECH, AMBER... sve imaju grejace ? ili MUSE nema ?
 
Odgovor na temu

Mikulic M.

Član broj: 345516
Poruke: 82
*.teol.net.



+26 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter09.12.2020. u 21:24 - pre 41 meseci
Zna bit i u hercegovini dobar minus.neki dan je bilo -8°c
Uvjek je temp. za 2°c manja na termometru(50 cm od poda),nego na klimi,tako da ako je klima na 25 onda je u prostoriji 23,ako je na klimi 26 onda je u prostoriji 24 i 7 m od klime,na auto fan
Jbg ja nemam offset i ifeel pošto sam uzeo starinski uređaj😀😀😀😀😀😀
Što se tiče fix fan(ima začudo tu opciju),kad stavim na high,moram čuvati djecu po kući da ih ne odnese,samo 1100 m3/h

Malo šale...ne barkam ja puno u daljinski odavno,na auto fan i zaboravi.potrošnjom i bukom prezadovoljan

Moj kolega ima daikin ururu sarara 18,šta mislite dali se pali-gasi i dali može nisko da modulira
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter09.12.2020. u 21:52 - pre 41 meseci
Citat:
Mikulic M.: Zna bit i u hercegovini dobar minus.neki dan je bilo -8°c


Jel to rekord oboren 😃😃😃👍👍...

Citat:
marcomania035: Samo jos jednom da se razumemo. MUSE , G TECH, AMBER... sve imaju grejace ? ili MUSE nema ?


Tako je , plus ucrown , sve imaju grijače.. Ovaj lomoQB ili best buy nema..

Citat:
marcomania035: Nekad da nekad ne. Mada je problem u tome sto je minus bio samo par dana, zajedno sa maglom i vlaznim vremenom.
Ja klimu imam od Sep. Tako da nisam uspeo verovatno i lepo da je ispratim, a prostor je pre toga bio bez grejanja, jer kazem novogradnja, tek uselili. Sad zadnjih 10-ak dana je vreme ok i u plusu, tako da nema problema. Cekam sledeci minus.


Da to bi mogao biti razlog , friška gradnja , leden prostor... Većina toplote ti ide ka gore a tih 5 cm je malo za neku ozbiljnu uštedu , pogotovo što stiropol nikako ne ide iznad plafona po tavanskom prostru..
Tu bi trebalo da se stavi 20cm vune..Ako se koristi tavanski prostor stave se grede pa poreda vuna pa neke daske ili osb ploče po gredama... Jedino tako komociju rješavaš dugoročno..
Što se tiče ispuha stavi onaj dig. termometar sa sondom pa to isprati na koliko °C kreće da puše.. Mozda ti se nakon normalnih 40 ° u radu tih 30° nakon defrosta učinilo hladnim , no neko se i grije na tih 32-33°..

Citat:
FranLo

Možda su stvarno nordijski, ko zna. Samo ja opet pitam šta će takvi modeli u zemlji gde je veći deo zime oko nule.



Kako šta će ti modeli ?
Pa 90+% kuća /zgrada je neizolirano to ti na 0°c dođe kao njima tamo na -15 , vidiš po potrošnji čim minus krene..
Da ne pričam da li pratiš koje kvadrature se griju ? Za te kvadrature obično idu 2 "adriatik " modela ili kakav od 1000+€
To je na nuli , kad dodje minus vidimo kako lede vanjske kod adriatik modela pa se ugradjuju i grijači koje" Nordic " već imaju....

Čim je kakav plus krene priča o 200w no kad stisne minus nigdje nikoga s " adriatik " modelima..

[Ovu poruku je menjao Alen23 dana 09.12.2020. u 23:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter09.12.2020. u 22:15 - pre 41 meseci
Citat:
Hadzibaja1:
Gree amber 12k, gree g tech ili gree muse 18k? Zivim blizu reke ima vise magle...serviseri mnogo forsiraju muse



Opiši prvo ukupan prostor , zatim prostor koji bi grijao , izolaciju , posebno tavana , stolarija , kuća ili stan , prizemlje/sprat , da li je grijano/negrijano ispod itd..
Tako je lakše da se preporuči , bez tih info niko pojma nema ..
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 837687 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.