Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GREE klima uređaji - inverter

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 839955 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter18.01.2021. u 12:40 - pre 39 meseci
Citat:
Loshmy:
Citat:
Alen23:
Citat:
Loshmy:
Pozdrav svima,

Pratim temu od prije par mjeseci kada se pokrenula priča oko Gree Muse modela :)

Sto se tiče inverter klima, imam par pitanja vezanih za grijanje kuće.

Ovo je trenutni plan prostorija i raspored klima:



Imam Gree Muse modele klime i u pitanju je multisplit sistem sa 2 unutrašnje(12ice) i 1 spoljašnjom jedinicom.
Na slici može da se vidi položaj klima i kvadradura prostorija.
Što se tiče izolacije, u pitanju je demit fasada + alu bravarija sa trojslojnim staklom i termoprekidom.

Zanima me sledeće:

1. Kako najbolje koristiti invertorske klime, u smislu, da li ih uopšte gasiti preko noći? Ili upaliti na početku zime, a ugasiti na kraju zime? Pri čemu vidim da postoji dugme SLEEP na kontroleru, koje bi se možda koristilo preko noći?

2. Da li koristiti obije jedinice sa slike? Da li se tako potroši manje električne energije, u smislu da se brže postigne željena temperatura u prostoriji, te je "posao grijanja" podijeljen?

3. Kako podesiti klimu za zimske periode? Npr, da li koristiti iFeel? Koja brzina ventilatora? Položaj peraja? Funkcija zdravlja (ikonica jelkice)?

4. Kako mogu izmjeriti koliko električne energije klima potroši? Vidim da ovdje kačite tačnu potrošnju. Kod mene ne postoji utičnica za unutrašnje jedinice gdje bih mogao da postavim sličan uređaj, već se napajaju spolja preko spoljašnje. Pretpostavljam da postoji način i za taj slučaj.



1. Možeš da ostaviš da rade preko noći , ušteda je jako mala , sleep koristiš ako ti je toplo navečer..

2.Koristiš obe.

3.Individualna situacija..Probaj dve kombinacije i ostaviš koja ti najbolje odgovara..

4. Sonoff POW R2 + vanjsko kućište

Pozz


Hvala na odgovorima Alene.

3. Na koje dvije kombinacije mislis? Autofan da ili ne? iFeel da ili ne? Peraja da nisu skroz gore, da topli vazduh ne bi blizu plafona izduvavao?

4. Upravo ih narucih preko ebay-a , pa se javljam kad stignu :)




Pardon kolega , mala greška u kucanju , mislio sam sve a ne dve , dakle probas sve autofan i fix fan , ifeel.. Uglavnom gledaš , bilo koji način da koristiš da ti sobna T odgivara s tim načinom i da si zadovoljan bukom , ako griješ npr samo tu prostriju gdje je klima onda bi autofan bio dovoljan i odličan izbor , ako želiš da topli zrak dobaci i dalje onda ideš s fix fan...
Kazem ti probas sve kombinacije pa vidiš koja ti paše najbolje da ti je sobna ista , ili što bliza zadatoj i da si zadovoluan buiom...

Po ovoj šemi klimu 1 si trebao da staviš da puše ka ovoj sobi južno , klima 2 je ok...
Klimu 1 ja bi drzao na autofan i s krilcima ravno ( kad gledaš daljinski ili dva podioka ka gore od najdonjeg polozaja ) radi ovih kauča ispod a klima 1 takodjer isti polozaj krilaca i isto autofan , na minusima mozes da ides s fixfan 2 ili 3 da baci dalje do kuhinje..

Krilca inače idu obavezno ka dole ako griješ s klimom malo dalje ili ima kakva prepreka onda mozes da podigneš za dva podioka od dile ka gore ili maxx da ti stoji ravno na daljinskom kad gledaš ..

Koju vanjsku si uzeo 18 ili 24 ?..
Obe su ti inače ekstra jake , eev po izlazu , moćni kompresori , mrcine sto bi rekli...
 
Odgovor na temu

ETNAPR

Član broj: 274352
Poruke: 310
*.bsnet.rs.



+56 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter18.01.2021. u 12:40 - pre 39 meseci
Jutros oko 04:30, 22 m2 sa isključenim grejačem oplate, zadata 23, u prostoriji oko 23,7c, bez i-feela, fix fan 1.
[url=https://static.elitesecurity.org/uploads/3/9/3985533/Screenshot_20210118_114656.jpg]



[Ovu poruku je menjao ETNAPR dana 18.01.2021. u 15:19 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gfx
Beograd

Član broj: 255861
Poruke: 201
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter18.01.2021. u 12:46 - pre 39 meseci
Citat:
EmaXX:
@gfx
Hvala na inputu, kao i uvijek, detaljno, jasno i potkrijepljeno cinjenicama.


Nema na cemu.

A kad se vec pominju cinjenice... to jos na kraju dodje kao dobra navika, obzirom da ne pisem samo ovde, a postoje mesta gde preovladava neko cudno nepoverenje prema ZADOVOLJNIM Gree korisnicima, pa zato uvek valja ponesto "zalepiti" i slikovito, da ne bi ostajalo prostora za nesuvisle komentare, zakljucke, insinuacije... Tako vremenom naviknes da gde god pises, radis to sa egzaktnim podacima, a ne na nacin "e verujte mi na rec, kod mene je tako majke mi" gde, u takvim slucajevima, vrlo cesto nigde klime, a kamoli merenja... ali zato "buka" pooooooogolema.

Nego...
Citat:
rovaccccc:
Da li je neko usnimio vanjsku ovih noci posto ima minusa.......ima li buke kad trosi 1000 - 1500 W
Sve su tihe u plusu,sad ovo je vrijeme kad mnoge postaju glasnije.
Kako gree zvuce u takvim uslovima.

Jeste. I sad jos samo da sacekamo neki komentar, obzirom da je, kao sto vidis, neko ipak imao volje da ti izadje u susret, ulozio vreme, trud... nadam se ne uzalud.
Citat:
Alen23:
Lomo R. nakon defrosta namješten na 30° , High fan 610m3 ( nije turbo )..
Temperatura ispuha 54° , pri 1525w , maksimalno je išao do 1600 pri 54 pa se spustio na cca1500w odrzavajući T ispuha 54°...
Evo video kako se čuje pri tih 1500w..



@Alen23,

Od mene, u svakom slucaju hvala za ovo. Veoma ilustrativno, u svakom pogledu.
 
Odgovor na temu

romim

Član broj: 337528
Poruke: 223
31.223.133.*



+82 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter18.01.2021. u 14:08 - pre 39 meseci
Evo da i ja podijelim defrost za Hansol.
Vanjska temperatura - 1
Defrost je kratko trajao, a vanjska uopste nije bila zaledjena.
Nakon defrosta klima je ostala ugasena nekih 20min pa se upalila.
Obratite paznju na brujanje prilikom defrosta.
Inace klima se tako cuje prilikom defrosta i prilikom rada kad ide u visu modulaciju ili kad mijenja snagu rada.
Tri klime ugradjene i sve imaju isto brujanje.

https://youtu.be/T4Q_6lFIWsk
 
Odgovor na temu

ETNAPR

Član broj: 274352
Poruke: 310
*.bsnet.rs.



+56 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter18.01.2021. u 14:33 - pre 39 meseci
romim
Možeš li slikati istu vanjsku jedinicu sa one druge strane?
 
Odgovor na temu

Loshmy

Član broj: 324627
Poruke: 3
*.static.contabo.net.



Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter18.01.2021. u 14:55 - pre 39 meseci
Citat:
Alen23:
Citat:
Loshmy:
Citat:
Alen23:
Citat:
Loshmy:
Pozdrav svima,

Pratim temu od prije par mjeseci kada se pokrenula priča oko Gree Muse modela :)

Sto se tiče inverter klima, imam par pitanja vezanih za grijanje kuće.

Ovo je trenutni plan prostorija i raspored klima:



Imam Gree Muse modele klime i u pitanju je multisplit sistem sa 2 unutrašnje(12ice) i 1 spoljašnjom jedinicom.
Na slici može da se vidi položaj klima i kvadradura prostorija.
Što se tiče izolacije, u pitanju je demit fasada + alu bravarija sa trojslojnim staklom i termoprekidom.

Zanima me sledeće:

1. Kako najbolje koristiti invertorske klime, u smislu, da li ih uopšte gasiti preko noći? Ili upaliti na početku zime, a ugasiti na kraju zime? Pri čemu vidim da postoji dugme SLEEP na kontroleru, koje bi se možda koristilo preko noći?

2. Da li koristiti obije jedinice sa slike? Da li se tako potroši manje električne energije, u smislu da se brže postigne željena temperatura u prostoriji, te je "posao grijanja" podijeljen?

3. Kako podesiti klimu za zimske periode? Npr, da li koristiti iFeel? Koja brzina ventilatora? Položaj peraja? Funkcija zdravlja (ikonica jelkice)?

4. Kako mogu izmjeriti koliko električne energije klima potroši? Vidim da ovdje kačite tačnu potrošnju. Kod mene ne postoji utičnica za unutrašnje jedinice gdje bih mogao da postavim sličan uređaj, već se napajaju spolja preko spoljašnje. Pretpostavljam da postoji način i za taj slučaj.



1. Možeš da ostaviš da rade preko noći , ušteda je jako mala , sleep koristiš ako ti je toplo navečer..

2.Koristiš obe.

3.Individualna situacija..Probaj dve kombinacije i ostaviš koja ti najbolje odgovara..

4. Sonoff POW R2 + vanjsko kućište

Pozz


Hvala na odgovorima Alene.

3. Na koje dvije kombinacije mislis? Autofan da ili ne? iFeel da ili ne? Peraja da nisu skroz gore, da topli vazduh ne bi blizu plafona izduvavao?

4. Upravo ih narucih preko ebay-a , pa se javljam kad stignu :)




Pardon kolega , mala greška u kucanju , mislio sam sve a ne dve , dakle probas sve autofan i fix fan , ifeel.. Uglavnom gledaš , bilo koji način da koristiš da ti sobna T odgivara s tim načinom i da si zadovoljan bukom , ako griješ npr samo tu prostriju gdje je klima onda bi autofan bio dovoljan i odličan izbor , ako želiš da topli zrak dobaci i dalje onda ideš s fix fan...
Kazem ti probas sve kombinacije pa vidiš koja ti paše najbolje da ti je sobna ista , ili što bliza zadatoj i da si zadovoluan buiom...

Po ovoj šemi klimu 1 si trebao da staviš da puše ka ovoj sobi južno , klima 2 je ok...
Klimu 1 ja bi drzao na autofan i s krilcima ravno ( kad gledaš daljinski ili dva podioka ka gore od najdonjeg polozaja ) radi ovih kauča ispod a klima 1 takodjer isti polozaj krilaca i isto autofan , na minusima mozes da ides s fixfan 2 ili 3 da baci dalje do kuhinje..

Krilca inače idu obavezno ka dole ako griješ s klimom malo dalje ili ima kakva prepreka onda mozes da podigneš za dva podioka od dile ka gore ili maxx da ti stoji ravno na daljinskom kad gledaš ..

Koju vanjsku si uzeo 18 ili 24 ?..
Obe su ti inače ekstra jake , eev po izlazu , moćni kompresori , mrcine sto bi rekli...


Ta soba južno je ustvari hodnik sa otvorenim stepenicama za podrum i sprat, tako da se vrata ka hodniku drže zatvorenim i taj dio se ne grije.

Vanjska je 24.

Podesiću ih prema tvojim preporukama, i prema potrebama mijenjati. Hvala!
 
Odgovor na temu

Jumper85

Član broj: 345914
Poruke: 14



+1 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter18.01.2021. u 15:08 - pre 39 meseci
Pred zoru temperatura kod mene bila -11. Amber bez problema odrzava unutrasnju temperaturu s tim da je povecana potrosnja od 1400w do 1500w. Kuca je od 50m2 koja se greje sa klimom.
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter18.01.2021. u 15:11 - pre 39 meseci
Hvala @ gfx .. Kod tebe vidim na -6 kao i na +6 , klima ni da štucne 😃 , s obzirom da se radi o izolovanoj ali betonskoj zgradi s dosta većim toplotnim opterećenjem od klasične kućne gradnje mogu ti reči fantastičan rezultat... S obzirom na potrošnju pri -6 za tebe nema zime ( ni backup heater-a ) ni na -20...
Uživaj...
 
Odgovor na temu

VlajkoBG
Mladji referent
Robo-vlasnik d.o.o.
Beograd

Član broj: 345891
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter18.01.2021. u 15:11 - pre 39 meseci
Da podelim sa vama neka moja skromna iskustva u zadnjih mesec dana koriscenja Amber-a.

Mozda se neko seti ko je citao onaj poduzi post gde sam opisao prostor koji nameravam da grejem sa klimom a da se ne bi ponavljao ovde mozete procitati detaljno https://www.elitemadzone.org/t503243-22#3981137

U principu sam zadovoljan, najvise potrosnjom, udobnoscu i ne bas ali to cu da resim sledece godine sa jos jednom klimom u najudaljenijoj prostoriji(spavacoj sobi), volim da mi je toplo jer u stanu uglavnom ili lezim ili sam za kompom a kad se duze sedi zna da bude zima :)

U stanu je u dnevnoj sobi gde je klima na 50cm od poda 23,5 klima je trenutno po ovom minusu setovna na 27 kad je bilo u plusu pre ovih minusa bilo je dovoljno i 25-26 mada uglavnom 25 jos uvek isprobavam sta mi najbolje radi za moj prostor koji je sve samo ne stedljiv, prazni stanovi iznad i ispod mene tako da dzabe sto je dobra stolarija i debela izolacija na zidovima, valjda ce se neko doseliti sledece zime pa da se preporodim sa potrosnjom jer ono sto sam ja zadovoljan potrosnjom je govoreci u odnosu na norveske koji su radili pre klime a gledajuci na neke ovde clanove trosim duplo vise tj ne ja nego klima :)

Pre minusa potrosnja je bila izmedju 15-18kw dan za ceo stan sad je izmedju 28 i 33kw, ono sto mi se ne dopada je da bi dobio 21 u drugoj sobi izduv mora biti jak(3-4) ili autofan pa ga ona seta izmedju 3-5brzine sto je prilicno glasno, naviknes se ali smeta vremenom. Probao sam da zatvorim sobu i onda moram da smanjim temp jer postaje vruce ali zato je i buka manja, sledece godine mora jedna devetka da dodje u spavacu i bice ok jos ako uselim neke komsije ispod na konju sam :)

IFEEL opcija je bila ok dok nije pocela cudno da se ponasa kao jos jednom clanu koji se zalio skoro, meni bude ok i drzi lepo temp nekih 4-5 sati i onda pocne da kasni sa procenom, pali kasnije ili obara izduv pa je hladnije, uporedjivao sam sa termometrom pored daljinca tako da nije napamet prica.

Sto se tice defrosta evo snimka, uvek isto traje i uredno je na 57min sa ovim opterecenjem klime, spoljna je prilicno tiha na ovim minusima, nema vibracija i cudnih zvukova, jedno PITANJE za poznavaoce, ovaj srednji red izmenjivaca zasto je prazan??? Vidjao sam kod jos clanova da je tako ali vidjao sam i gde nije, jel to neki defekt, da zovem servis ili ne, klima se normalno ponasa i greje bez obzira na to.

https://youtu.be/q-ix9nIRIuM

EDIT: merio sam malo COP u kucnoj radinosti :) krece se izmedju 2,4 i 2,8 na ovom minusu.


[Ovu poruku je menjao VlajkoBG dana 18.01.2021. u 16:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

EmaXX

Član broj: 341823
Poruke: 361
..b36:5b01:a5f5:4790:98c8:e1e8



+83 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter18.01.2021. u 15:55 - pre 39 meseci
Pozdrav Vlajko. Kakva ti je izolacija u tom prostoru? Sa obzirom da je Amber dosta upregnut imas velike gubitke.
Clanovi gtx kao i alen imaju jako dobru izolaciju, kao i stolariju. Tako da ti ta potrosnja kod njih nije neka referentna tacka.
Evo ja iz iskustva znam, kod mene i prijatelja 2 iste klime, Lomo Regular, slicna povrsina prostora ali kod njega puno maanji toplotni gubici iako imm i ja izolaciju. Rezultat dosta veca potrosnja moje klime na istu kvadraturu, nekih 40tak posto :)
Potrosnja je jako individualna :)
 
Odgovor na temu

VlajkoBG
Mladji referent
Robo-vlasnik d.o.o.
Beograd

Član broj: 345891
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter18.01.2021. u 16:06 - pre 39 meseci
@EmaXX
Izolacija sto se mene tice je dobra tj uradio sam sve sto je bilo u mojoj moci, dobra stolarija i stakla na terasama spolja gde je moglo odradjen stiropor 10cm tj dodat na postojecu fasadu gde nije moglo unutra odradjena kamena vuna 10cm sa folijom i gips nema nigde da piri i vuce ali stan ispod i iznad prazni vec drugu zimu, prvu sam bio u adaptaciji ali sam ocekivao da ce neko pred ovu doci u te stanove ali nije a kao i svaka zgrada predvidjena da se greju stanovi pasivno izmedju sebe nije radjena izolacija poda i plafona, ono sto je olaksavajuce je da je u celom stanu zbog gipsanih radova plafon na nekih 2.4m u proseku inace bi bilo jos gore.
 
Odgovor na temu

ETNAPR

Član broj: 274352
Poruke: 310
*.bsnet.rs.



+56 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter18.01.2021. u 16:07 - pre 39 meseci
Citat:
VlajkoBG:
Da podelim sa vama neka moja skromna iskustva u zadnjih mesec dana koriscenja Amber-a.

Mozda se neko seti ko je citao onaj poduzi post gde sam opisao prostor koji nameravam da grejem sa klimom a da se ne bi ponavljao ovde mozete procitati detaljno https://www.elitemadzone.org/t503243-22#3981137

U principu sam zadovoljan, najvise potrosnjom, udobnoscu i ne bas ali to cu da resim sledece godine sa jos jednom klimom u najudaljenijoj prostoriji(spavacoj sobi), volim da mi je toplo jer u stanu uglavnom ili lezim ili sam za kompom a kad se duze sedi zna da bude zima :)

U stanu je u dnevnoj sobi gde je klima na 50cm od poda 23,5 klima je trenutno po ovom minusu setovna na 27 kad je bilo u plusu pre ovih minusa bilo je dovoljno i 25-26 mada uglavnom 25 jos uvek isprobavam sta mi najbolje radi za moj prostor koji je sve samo ne stedljiv, prazni stanovi iznad i ispod mene tako da dzabe sto je dobra stolarija i debela izolacija na zidovima, valjda ce se neko doseliti sledece zime pa da se preporodim sa potrosnjom jer ono sto sam ja zadovoljan potrosnjom je govoreci u odnosu na norveske koji su radili pre klime a gledajuci na neke ovde clanove trosim duplo vise tj ne ja nego klima :)

Pre minusa potrosnja je bila izmedju 15-18kw dan za ceo stan sad je izmedju 28 i 33kw, ono sto mi se ne dopada je da bi dobio 21 u drugoj sobi izduv mora biti jak(3-4) ili autofan pa ga ona seta izmedju 3-5brzine sto je prilicno glasno, naviknes se ali smeta vremenom. Probao sam da zatvorim sobu i onda moram da smanjim temp jer postaje vruce ali zato je i buka manja, sledece godine mora jedna devetka da dodje u spavacu i bice ok jos ako uselim neke komsije ispod na konju sam :)

IFEEL opcija je bila ok dok nije pocela cudno da se ponasa kao jos jednom clanu koji se zalio skoro, meni bude ok i drzi lepo temp nekih 4-5 sati i onda pocne da kasni sa procenom, pali kasnije ili obara izduv pa je hladnije, uporedjivao sam sa termometrom pored daljinca tako da nije napamet prica.

Sto se tice defrosta evo snimka, uvek isto traje i uredno je na 57min sa ovim opterecenjem klime, spoljna je prilicno tiha na ovim minusima, nema vibracija i cudnih zvukova, jedno PITANJE za poznavaoce, ovaj srednji red izmenjivaca zasto je prazan??? Vidjao sam kod jos clanova da je tako ali vidjao sam i gde nije, jel to neki defekt, da zovem servis ili ne, klima se normalno ponasa i greje bez obzira na to.

https://youtu.be/q-ix9nIRIuM

EDIT: merio sam malo COP u kucnoj radinosti :) krece se izmedju 2,4 i 2,8 na ovom minusu.


[Ovu poruku je menjao VlajkoBG dana 18.01.2021. u 16:23 GMT+1]


Ta srednja cev bi trebala biti povratna(istovremeno-sabirna za cevi iz gornje i donje zone) ka usisu kompresora, zbog toga je i najtoplija( 6-7 stepeni toplija od cevi koje su na ulazu u izmenjivač), pa je zbog toga najmanje sklona mržnjenju("beljenju"). Pri još nižim spoljnim temp. najverovatnije će se i na njoj zamrzavati vlaga iz vazduha, neposredno pre defrosta
Tako da servis tu zapravo nema šta da radi.
 
Odgovor na temu

VlajkoBG
Mladji referent
Robo-vlasnik d.o.o.
Beograd

Član broj: 345891
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter18.01.2021. u 16:09 - pre 39 meseci
@ETNAPR
Hvala puno na odgovoru, danima lupam glavu sta bi moglo da bude a klima radi normalno, pozdrav!
 
Odgovor na temu

Aristotel111

Član broj: 343338
Poruke: 14
109.245.227.*



+4 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter18.01.2021. u 16:19 - pre 39 meseci
Pozdrav svima.. pisao sam na ovom forumu da posjedujem dvije gree hansol 12ke,jednom grijem sprat kuce od 69kvadrata gdje je dužina instalacije 2,8m (moram naglasiti da je kuca odlično izolovana) dok je u stanu takodje hansol 12ka sa 5m instalacije jer je polozaj vanjske tako zahtjevao. Vidim da se pojedini žale na ifeel i zujanje pri zalijetanju klime ja iskreno nisam imo tih problema naprotiv klime rade jako tiho,defrost je brz oko 4min.. na vecim minusima defeost je jos rijeđi koliko sam zapazio. E sad sto se tice ifeel opcije ja je koristim na obje klime jer mi jako precizno rade,imam nezavisan termostat kojim provjerim povremeno da li daljinski klime mjeri tacno.. klimu drzim na 24c ako klima udje u defrost,nikada nece uci ako je u prostoriji ispod 24 c na oba termostata,a kada udje u otapanje vanjske nastavice da radi ako je temperatura pala na 23c mada je to rijetko jedino ako bas tad malo izluftiram dnevnu sobu.. iskreno sam prezadovoljan radom i potrošnjom klime.
 
Odgovor na temu

VlajkoBG
Mladji referent
Robo-vlasnik d.o.o.
Beograd

Član broj: 345891
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter18.01.2021. u 16:23 - pre 39 meseci
@Aristotel111
E pa vidis tebi to ne smeta, upravo se tako ponasa, nekoliko sati gadja u stepen i onda resi da upali kad padne na 23 ili ispod 23 i onda jurnjava sa temperaturom onda dodje i defrost ako izluftiram u medjuvremenu budem u problemu.
 
Odgovor na temu

romim

Član broj: 337528
Poruke: 223
31.223.133.*



+82 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter18.01.2021. u 16:31 - pre 39 meseci
@Aristotel111
Koja su ti godina Hansoli? Jesu sa wifi ili bez?
Malo mi je nejasno ovo oko defrosta sto si napisao da klima nece uci u defrost ako u kuci nije ispod 24c???
Koliko sam shvatio klima ti ostane ugasena posle defrosta ako ne opadne unutrasnja na 23c?
Odnosno kako si napisao rijetko se desi da ti klima nastavi odmah raditi posle defrosta?

Kod mene je trenutno, vani minus 8
Klima je otisla u defrost iako nije zaledila odnosno pobijelila i uradila je defrost brzo i ostala ugasena.
I evo ugasena je preko 20min.
Evo upravo se upali kad je senzor ocitao 22c
 
Odgovor na temu

VlajkoBG
Mladji referent
Robo-vlasnik d.o.o.
Beograd

Član broj: 345891
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter18.01.2021. u 16:34 - pre 39 meseci
@romim
Meni se ponasa isto tako sem ovog dela sa defrostom, ide ona u defrost hteo to ja ili ne, sta god da joj uradim :)
 
Odgovor na temu

ETNAPR

Član broj: 274352
Poruke: 310
*.bsnet.rs.



+56 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter18.01.2021. u 16:37 - pre 39 meseci
Citat:
Aristotel111:
Pozdrav svima.. pisao sam na ovom forumu da posjedujem dvije gree hansol 12ke,jednom grijem sprat kuce od 69kvadrata gdje je dužina instalacije 2,8m (moram naglasiti da je kuca odlično izolovana) dok je u stanu takodje hansol 12ka sa 5m instalacije jer je polozaj vanjske tako zahtjevao. Vidim da se pojedini žale na ifeel i zujanje pri zalijetanju klime ja iskreno nisam imo tih problema naprotiv klime rade jako tiho,defrost je brz oko 4min.. na vecim minusima defeost je jos rijeđi koliko sam zapazio. E sad sto se tice ifeel opcije ja je koristim na obje klime jer mi jako precizno rade,imam nezavisan termostat kojim provjerim povremeno da li daljinski klime mjeri tacno.. klimu drzim na 24c ako klima udje u defrost,nikada nece uci ako je u prostoriji ispod 24 c na oba termostata,a kada udje u otapanje vanjske nastavice da radi ako je temperatura pala na 23c mada je to rijetko jedino ako bas tad malo izluftiram dnevnu sobu.. iskreno sam prezadovoljan radom i potrošnjom klime.



Možeš li slikati vanjsku jedinicu sa zadnje strane, interesuje me kako je izveden priključak bakarnih cevi na nju?
Kod Vlajka je to dobro napravljeno
 
Odgovor na temu

Aristotel111

Član broj: 343338
Poruke: 14
109.245.227.*



+4 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter18.01.2021. u 16:42 - pre 39 meseci
Citat:
romim:
@Aristotel111
Koja su ti godina Hansoli? Jesu sa wifi ili bez?
Malo mi je nejasno ovo oko defrosta sto si napisao da klima nece uci u defrost ako je u kuci nije ispod 24c???
Koliko sam shvatio klima ti ostane ugasena posle defrosta ako ne opadne unutrasnja na 23c?
Odnosno kako si napisao rijetko se desi da ti klima nastavi odmah raditi posle defrosta?

Kod mene je trenutno, vani minus 8
Klima je otisla u defrost iako nije zaledila odnosno pobijelila i uradila je defrost brzo i ostala ugasena.
I evo ugasena je preko 20min.
Evo upravo se upali kad je senzor ocitao 22c

Kod mene je stari model bez wifi,e ne znam tacno cini mi se da je 2008godina ali nemoj me drzati za rijec moram to provjeriti kada dodjem kuci.. hocu reci za defrost da kod mene klima ako rdi na zadatoj 24c ona nabaci temperaturu do 24,5 c to sam proverio drugim termostatom i tek onda ode u defrost i naravno nece nastaviti sa radom ako mi temperatura nije pala ispod 23,5 tacnije pocinje sa radom 23,4stepena.. naravno ja kada provjerim na ifeel pise 23c jer klima ne moze da pokaze 23,nešto ali zato vidim na termostatu koji sam koristio na pec na pelet tacno vidim da se upali na 23,4c
 
Odgovor na temu

EmaXX

Član broj: 341823
Poruke: 361
..b36:5b01:a5f5:4790:98c8:e1e8



+83 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter18.01.2021. u 16:46 - pre 39 meseci
2015 ta je ktb Aristotele. Onaj prvi val na snizenju, pa su dosle onda ove 2018 na red sa wifijem.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 839955 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.