Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GREE klima uređaji - inverter

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 838717 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter11.02.2020. u 08:17 - pre 51 meseci
Citat:
SG kamikaza:
Rovacccc

Obrisao sam ovu preko celog ekrana, pa nakaci novu u poruku manjih dimenzija


Nemam jbg.
Na mobu sam.
Do sad kacio tu sliku bila normalna,ne zmam zasto sad ovako.
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter11.02.2020. u 08:48 - pre 51 meseci
Citat:
rovaccccc: Alene nauka je jasna oko toga ako preko izmjenjivaca prelazi litar vode ili pola litra,vise ima sta kondenzirat ako prelazi litra vode to je kristalno jasno.

Ali ta jednacina ne moze sama,nego treba uvrstit u jednacinu i hladnu povrsinu na kojoj treba kondenzirat,a to je freon u izmjenjivacu i njegova temp.Tu je opet u prednosto dvoredi


Pa naravno da nije tako jeddnostavno kako ti pišeš da veći airflow uzrokuje češće defroste jer naravno u jednacini ima više nepoznatih, reciomo ova studija je dobila suprotne rezultate testirajući airflow , gdje u stvari veće zamrzavan se desava na manjem airflowu , jel misliš da inzinjeri iz Gree nisu to uzeli u obzir kada su radili na dizajnu uredjaja i odredili visok airflow ? Sve je to temeljito testirano ,ispitano..

Tematika je zbilja obimna ,svaki segment setemeljito istrazuje ,traze unapredjeja počev od airflowa, oblika perca na izmjenivacu ,njihovog razmaka tj broja po cm , povrsine kojom cjevi nalijezu na izmjenjivac ,debljine cijevi , prmaza izmjenjivaca raznih meetod defrosta , kombinacije metoda defrosta itd,itd... Uglavnom jako obimna tematika za jednostavne tvrdnje...
 
Odgovor na temu

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter11.02.2020. u 09:46 - pre 51 meseci
U service manualima treba da su opisani algoritmi rada (regulacije) moze da bude razlike i izmedju dva slicna uredjaja.
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
Odgovor na temu

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter11.02.2020. u 12:14 - pre 51 meseci
Eto ga alene sam nadolazis u pravi kolosijek :)
Sve je to komplexno,ne moze bit tako jednostavno.

Dijalog je krenuo od kad si ti napisao na prosloj stranici,sta tu vidis kao manu,jednoredi izmj i veliki protok zraka.

Jednoredi svi znamo da je slabiji od dvoredog,osim ako nije dva puta veci.
A veci protok je dobar za ucinkovitost,kupi vise besplatne energije iz zraka.
Pa tako neki proizvodjaci znaju stavit slabiji kompresor pa navit vise zraka da nadomjeste ako fali.
Ali ima i mane.
Pravi vecu buku,i u minusima nam prelazi vise vode preko izmjenjivaca,a voda nam je neprijatelj na izmjenjivacu zar ne.

Pokusacu jos jednom,ako ne zelis shvatit onda nista.
Na temp 0C i vlazn 100% uvijek ima 4,84 gr vode to je nauka utvrdila davno.

Klima koja ima protok zraka 2200m3h kroz sebe probaci osim zraka i 10,64 kg vode za sat vremena
Klima koja duva 1400 m3h kroz sebe za sat vremena probaci 6,77 kg vode
A ta voda iz zraka se ko mutava lijepi na ledeni izmjenjivac i kondenzira na njemu,praveci nam led .

Jel ti volis da ti vise vode dolazi na izmjenjivac ili manje.

Klima se mora poslozit,i ovi koji su je izmislili i dan danas slazu kockice kako je najbolje
Osim zraka jos more komponenti treba poslozit pa onda dolazi rezultat

Da je uvijek bolje imati vise zraka,onda bi danas imali utrku medju proizvodjacima ko ce natjerat vise zraka na vanjsku.
Ko najvise natjera pobijedio.
 
Odgovor na temu

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter11.02.2020. u 12:55 - pre 51 meseci
Toplotna razmena vazduha i nekog fluida nije linearna u odnosu na brzinu vazduha i cak posle neke vrednosti pocinje da pada ali to se ne vidi na ovoj slici.

Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ETNAPR

Član broj: 274352
Poruke: 310
*.bsnet.rs.



+56 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter11.02.2020. u 15:39 - pre 51 meseci
Evo...,pokušah, kao korisnik gree viole, komunicirati sa Alenom,korisnikom gree lomo regular , a u vezi retkih i kratkotrajnih defrosta regulara, ali ne ide.
Ubaciše se "znalci", izokrenuše značenje reči i rečenica u tvrdnju da je jednoredni izmenjivač generalno bolji od dvorednog, što ovde niko nije tvrdio i nastaviše priču o svojim uštipcima. Jedan sa argumentima tipa "..svi znamo da je...", preuzimajući na sebe, valjda, ulogu portparola "svih nas"
Drugi, postavljajući sliku/dijagram pokušavajući dokazati nešto, samo što se to "nešto" ne vidi na toj slici
I tako oni mogu postaviti još najmanje 50 jednako besmislenih postova izvrćući "gree" temu do neprepoznatljivosti, a vidim da se i moderator baš nešto posebno ne uzrujava zbog toga.
Dakle, vas dva dečaka ...da li ste korisnici klime gree lomo regular?...Niste? Jeste li makar prošli, negde u gradu, pored SJ regulara na manjoj udaljenosti od puškometa? ...Niste?
Pa, ko vas je šta pitao u vezi detalja rada jednorednog izmenjivača regulara?
A, eno brojni aktuelni i još veći broj budućih korisnika na temama toshiba/mitsubishi vape za vašim objašnjenjima i korisničkim iskustvima u vezi vaših klima:)
 
Odgovor na temu

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter11.02.2020. u 16:00 - pre 51 meseci
Generalno ne volim prisivanje epiteta tipa "znalci" "portparol" i tome sl, i to me uzrujava.
Ako treba da se briše i tera sa teme, zato što je vlasnik nekog drugog brenda.....ne znam sta bih rekao.
Malo će nečijih postova ostati, jer neki ni nemaju klime a pišu o njima.

Imaš pravo da biras sa kim ces ovde javno komunicirati, stoga, ako ti se ne sviđa nečije pisanje preskoči ga.
Ako se neko ponaša neprimereno, na bilo koji način, imaš trouglic žute boje ispod poruke, pa istu prijavi.
 
Odgovor na temu

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter11.02.2020. u 16:07 - pre 51 meseci
Ja se izvinjavam nije bilo zlonamerno.
Hteo sam malo da dignem temu ali ipak je ovo forum amatera.
Drzacu se ja svojih Toshiba.
Inace Gree izbegavam u sirokom luku.
Jos jednom se izvinjavam.
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
Odgovor na temu

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter11.02.2020. u 16:10 - pre 51 meseci
Ovaj se bas naostrio.
Sad bi trebalo mi da njeg prijavimo na onaj trouglic,jer nas isproziva i izvrijedja :)

Zadnju klimu kad sam kupovao bila je u igri gree amber,ali na kraju zavrsio na daikinu.
Ako zbog tog izbora ne smijem pisat i citat na ovoj temi,to nisam znao,ako administrator to potvrdi onda necemo dalje.

Zadnje vrijeme su se desavale akcije gree klima,pa sam zainteresiran da upoznam sta nude novi modeli.
Ali ako pisete nesto sto je naopako onda i nema smisla citat i pisat s vama.
 
Odgovor na temu

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter11.02.2020. u 16:12 - pre 51 meseci
Heh.

Umjesto da pitaju covjeka koji se ovim sportom bavi profesionalno,da nauce stosta od njeg,i da se jos zahvale......oni ga otjerase :)

 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter11.02.2020. u 17:13 - pre 51 meseci
Polako narode , mozemo i konstruktivno razgovarati... Rovac i ti guras na svoj kolosjek , lijepo sam ti dva puta napisao ,evo ponoviću , "the effects of air flow rate on frost formation and growth is still unclear and there are some conflicts among researches " , dakle ljudi kojima je to karijera još nisu razjasnili uticaj airflowa na frost no ti vidim jesi , tebi je to jednostavno , zatim ti napisem da je ova tamtika toliko obimna ,treba tu debelih knjiga pročitai i puno pure pojesti da bi se moglo teorizirati o tome.. I ti se onda igraš dizajnera klima uredjaja..

Evo treći put pišem da objasniš usporedbu izmjenjivaca dimenzija 731x550 jednoredni s protokom zraka od 2200m3 vs 650x 500 ,dvoredni s protokom zraka od 1500m3 ,tj s 50% maniim protokom.. Dakle usporedba ova dva konstrukcijska ,dizajnerska rješenja i kako se to odrazava na cop ,eer,frost itd..
Lako je tvrditi nešto , kad tako lako tvrdiš lako ćeš nam i dati postoke koliko je koje rješenje bolje ..
COP %
EER %
TOL %
Frost duzi/kraći
Defrost brzi/sporiji

Mozes i objasniti razliku kada klima ima izmjenjivač istih dimenzija samo dvoredni vs istih dimenzija i jednoredni , kad oba uredjaja imaju isti kompresor i ostale komponente..

Koliki je dobitak u perrformasama gledajući :

COP %
EER %
TOL %
Frost duzi/kraći
Defrost brzi/sporiji

Opet cijeli tvoj komentar kad se isčita stječe se dojam da Gree lomo Regular ima slab kompresor pa to nadoknaadjuje s velikim protokom zraka sto opet za posljedicu ima veliku buku i na minusima ne izlazi iz frosta/defrosta.. Dakle to je ukratko tvoja teorija sto naravno nije ni blizu jer ti nisi dizajner RAC-a pa da čak i teoretski znas kako to izgleda..

Kazes kore u komentaru da zelis da saznas novo o gree klimama i novim modelima dok ti u stvari osporavaš dizajnerska/konstrukcijska rjsenja kod novih modela.. NIjeproblem to osporavati , stvar je da to potkrepis nekim dokazima , argumentima. ne pukim teoriziranjem o obimnoj temi..



[Ovu poruku je menjao Alen23 dana 11.02.2020. u 18:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter11.02.2020. u 18:25 - pre 51 meseci
Tema je sila.
Kontam dobili temu na ovom forumu,sve saznat sto te zanima oko gree.
Ono sipak.Nista saznat ne mozes.
Sreca ima makedonac,da nije njeg nista od toga.


Ovdje mrtva trka.
Sta mi sve natovari da sam rekao.
Katastrofa.

 
Odgovor na temu

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter12.02.2020. u 12:04 - pre 51 meseci
Citat:
zoxor:
Ja se izvinjavam nije bilo zlonamerno.
Hteo sam malo da dignem temu ali ipak je ovo forum amatera.
Drzacu se ja svojih Toshiba.
Inace Gree izbegavam u sirokom luku.
Jos jednom se izvinjavam.


Da li imaš približan podatak što se tiče potrošnje ovih dana?

- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter12.02.2020. u 16:39 - pre 51 meseci
ETNAPR , sta si mislio pitati oko frosta/defrosta...
 
Odgovor na temu

ETNAPR

Član broj: 274352
Poruke: 310
*.bsnet.rs.



+56 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter12.02.2020. u 19:18 - pre 51 meseci
Code:
interesantni su mi oni citati koje si postavio, koji verovatno i objasnjavaju zasto se regular, očigledno, bolje ponaša od viole u zoni defrosta pri temperaturama od od 0c pa do -3...4
Imas moje misljenje u vezi toga neposredno ispod tvog posta, da se ne ponavljam
S obzirom da nam slede očigledno toplije i maglovitije zime , moguće je da je u takvoj situaciji, pri izboru klime, važnije staviti akcenat na efikasniji defrost, nego ganjati nekakve velike kapacitete pri ekstremno niskim temperaturama. U tom smislu regular je očigledno bolji od viole, čak sam negde nasao, cini mi se u onim tabelama koje je postavio skoplanke , da je radna zapremina kopmresora viole 9cm3 a regulara nešto preko 10, pa zbog toga regular, verovatno, ne zaostaje za violom i pored jednorednog izmenjivača
https://i.ibb.co/jJzn30c/Screenshot.jpg
Imao sa u januaru dva temp. senzora na SJ jedan sa zadnje strane a drugi umetnut kroz prednju resetku, neposredno ispred ventilatora.
U ovoj situaciji pri konkretnoj snazi komresora temp.pothladjenje "iskorišcenog" vazduha je 4c (ovaj drugi senzor laze prikazuje za 1c nizu temp. od stvarne
Bio bi mi interesantan rezultat merenja pothladjenja vazduha na regularu pri sličnom opterecenju, pa kad budes u prilici i ako ti je SJ lako dostupna bilo bi dobro imati taj podatak



[Ovu poruku je menjao ETNAPR dana 12.02.2020. u 20:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ETNAPR

Član broj: 274352
Poruke: 310
*.bsnet.rs.



+56 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter12.02.2020. u 19:49 - pre 51 meseci
Evo još jedna. Očigledno je da je pri manjem opterecenju pothladjenje vazduha značajno manje. Slika SJ je napravljena neposredno pred defrost.
Na regularu bi to pothladjenje trebalo biti još manje
https://i.ibb.co/0tzc9KR/Screenshot-20191204-185154.jpg
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter12.02.2020. u 23:29 - pre 51 meseci
Imam .pdf na loptopu , poslaću ti , tako u tom smjeru ide kako si opisao, mogu ti i izmjeriti nije problem pošilji pp sta i kako.. Ovi kratki defrosti su neosjetni , klima nakon defrosta pojačq za stotinjak wati i lagano ka dole , to je odlicno rješeno na lomu , i sigurno dobra stvar i onako je većina zime oko nula se vrti.. Mada nije ti lomo ni slaba klima , po scop testovma nekih 20% jača od viole, tol 3+kw na -15 , kod mene se lagano nosila s svim ovogodišnjim vanjskim T , najnize je bilo -10 , većinom -5,6,7 , izolirana je kuća... Ovaj kompresor iz loma se sad ugrajuje i u ove nove gtech modele , tqmo se nalazi unapredjena verzija s oznakom C , jako je tih ..
 
Odgovor na temu

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter13.02.2020. u 06:49 - pre 51 meseci
Ne mogu da ne pitam jbg.

Po ovome sto pises lomo regular je klima nema dalje za tu cijenu.
Ako ima preko 3 kw na -15 to je strahota dobro.

Ali mene zanima koju najvecu potrosnju na mjeracu si vidio na recimo -15 ili -10
Tu ne mislim na kratkotrajni zalet,nego ono npr zadas klimi 30 i ona ode na max i ostane na max do defrosta.

Podatak tol ,kw na -15 se cesto racuna uz pomoc backup heather,odnosno grijalice.
Pitanje je dal ta klima sama izbaci 3+ kw ili uz pomoc grijalice.
Ako je bez grijalice onda je to bolje od puno skupljih klima,cak i gree.

Nadam se da ce makedonac uskoro naletit,on vjerovatno zna odgovore u vezi svih gree modela.
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.2.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter13.02.2020. u 07:52 - pre 51 meseci
Pitaj jbg šta god te zanima , mada imaš sve na predhodnim stranicama opisano , okačio sam scop test na njemu imaš sve podatke.. TOL se računa bez backup heatera , dok se isti ubacuje u Pdesign koji je kod loma ( avarage -10 ) , 3kw / 0 backap h. , okačio sam product fiche od loma negdje na temi imaš.. Maksimalna potrošnja je išla preko 2 kw ,sad nisam još imao preko -10 , većinom je to bilo do -7 i nisam povećavao T na 30 i mjerio već klima ima takvu elektroniku gdje zavisno od zadate-trenutne sobne i vanjske T sama reguliše potrošnju..
Tako će na nekim malim razlikama i vanjskim u plusu krenuti od 10-15w pa polako u korcima od 1,2,3w doći do 500-600 pa onda istim koracima ka dole ili kad je vani niza T a razlika sobna zadata 2+° može povući i 2 kw , opet ne skače odmah na max potrošnju već isto finim koracima podize potrošnju , po par wati , sve to ide lagano i onda isto lagano po par wati ka dole..
Sad vrijeme na kojem je radila na maks. potrošnji zavisi od vremena zagrijavanja prostorije , gledao sam da je 1900+w drzala dosta dugo , Taj rad gree marketinski naziva miran start , dakle bez nekakvih naglih pikova u potošnji.. Isti princip ima i kad je u defrostu , ne kreće naglo nakon istog , nekih stotinak wati meni pidigne i vraća se dole...
Unazad na temi imaš sve slike i video ovoga o čem prišem ..
 
Odgovor na temu

proleter.
Srbija

Član broj: 341523
Poruke: 96
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter13.02.2020. u 09:06 - pre 51 meseci
Da li Gree Viola i Gree Lomo Regular imaju Eurovent sertifikat?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 838717 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.