Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GREE klima uređaji - inverter

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 833490 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

romim

Član broj: 337528
Poruke: 223
31.223.133.*



+82 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter24.12.2021. u 09:13 - pre 28 meseci
@Boki Rusic

Ja ti rekao kako stoje stvari, ali ti izgleda dzaba pricati.
Rekao sam ti da ti serviseri tu ne mogu pomoci. To je samo nagadjanje i izmisljanje tople vode.
Da imas velike toplotne gubitke klima ne bi pregrijavala i drzala bi ujednacenu temperaturu.
Kod tebe pregrije na 26c i logicno je da za 4 sata ta temperatura pri vanjskoj od oko 0c opadne na 23c.
Jedino sto mozes uraditi jexda pored klime postavis mali ventilator koji ce suvati vazduh prema senzoru temperature pa ce te pauze biti krace i klima ce se prije upaliti.
Druga opcija ti je da drzis otvorena ulazna vrata od stana pa da ti se ne pregrijava.
 
Odgovor na temu

gfx
Beograd

Član broj: 255861
Poruke: 201
*.dynamic.a1.rs.



+52 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter24.12.2021. u 09:47 - pre 28 meseci
Citat:
romim:
...kod mene kad ne grijem od 22 00 do 07 00 temperatura bude 21c.

Citat:
romim
Kod tebe pregrije na 26c i logicno je da za 4 sata ta temperatura pri vanjskoj od oko 0c opadne na 23c.

@romim, u tvom slucaju za 9 sati sobna, bez grejanja, opadne za 2°C , dok kod @Boki Rusic s "vrhunskom" izolacijom za 4 sata padne 3°C ?

Sta je tu logicno?
 
Odgovor na temu

_dzo.ni_

Član broj: 340219
Poruke: 358



+40 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter24.12.2021. u 10:23 - pre 28 meseci
Trenutno je 13°C vani, klima se gasi. A nije ni cudo sto se gasi. Ne spusta izduv ispod 57 stepeni.

Tako da ono što sam pričao jeste tako. Kada je temp iznad nekih 5 u plusu onda ne moze modulirati nikako, a kada je hladnije recimo oko 0 ili minus, onda radi savrseno.
Pretpostavljam da sad vuce nekih 900W sudeci po temp izduva i po zvuku?.

https://youtube.com/shorts/be4KIhPgXko?feature=share
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Boki Rusic

Član broj: 346871
Poruke: 53



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter24.12.2021. u 10:25 - pre 28 meseci
Ja vas nista ne razumem. Stan je vrhunski izolovan. Ne znam sta tu nije jasno.
@romim
Ukapirao sam ja to sa otvorenim vratima kada su bili prvi put iz servisa. Jer su oni otvarali i ulazna vrata stana prema hodniku zgrade da bi se brze ukljucila. Ukapirao sam da recimo mozda malo bolje radi, kada otvorim i vrata hodnika u stanu, a i vrata kupatila. Fakticki povecam kvadraturu grejanja za 10 kvadrata. Ali to je minimalno bolje. Videcu u ponedeljak sta ce ovi da urade iz servisa
dodatak, sad mislim da ipak razumem ovo sto kazete za izolaciju stana. Mislite da stan nije dovoljno dobro izolovan pa se gubi toplota vrlo brzo, te zato klima ovako brljavi u radu ? Ja koliko razumem, nije ovo neka high end gradnja, ali je sve kako treba. Koliko mogu da primetim, stiropor je 10 cm spolja, stolarija je aluminijumska, niskoemisiono staklo punjeno argonom. Jedino sto sam primetio je da na ulaznim vratima stana, znaci iz hodnika zgrade, se ipak malo primecuje da pusta hladan vazduh, i to se primeti i na ulaznim vratima dnevnog boravka. Ali to je toliko malo, da mislim da je zanemarljivo. Znaci ulazna vrata stana ne dihtuju bas kako treba. Ovo ostalo je sve odlicno

[Ovu poruku je menjao Boki Rusic dana 24.12.2021. u 11:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

filip555

Član broj: 341671
Poruke: 92
*.mbb.telenor.rs.



+50 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter24.12.2021. u 11:50 - pre 28 meseci
Citat:
Alen23:
Citat:
filip555:
Dakle nova muse radi bolje i ako ima bug sa fix fan 1 i 2 i ne zalim se na njen rad


Znači nastavićeš da koristiš klimu s bug-om ? Šta ako je taj " bolji rad " posljedica tog bug-a jer kako @ musamusa kaze mijenjaju daljinske iz komplet serije.Treba to sve sad istestirati i ovaj rad s novim daljinskim pa vidjeti da li ima kakvih promjena , jer u suprotnom trebaće dezurni operster da odbugira klimu kad zapne..


Poslao je moca novi daljinski pa cu testirati kada stigne. Ako sa novim daljinskim bude radila kao stara muse onda cu kombinivari malo ovaj, pa malo drugi daljinski :D
 
Odgovor na temu

romim

Član broj: 337528
Poruke: 223
31.223.133.*



+82 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter24.12.2021. u 16:27 - pre 28 meseci
Citat:
gfx:
Citat:
romim:
...kod mene kad ne grijem od 22 00 do 07 00 temperatura bude 21c.

Citat:
romim
Kod tebe pregrije na 26c i logicno je da za 4 sata ta temperatura pri vanjskoj od oko 0c opadne na 23c.

@romim, u tvom slucaju za 9 sati sobna, bez grejanja, opadne za 2°C , dok kod @Boki Rusic s "vrhunskom" izolacijom za 4 sata padne 3°C ?

Sta je tu logicno?


Logicno je to da kod mene klima grije na 23c i ne prebacuje zadatu, odnosno ako je prebaci onda pocne da duva hladnije. Kod mene se klima nikad ne ugasi osim kada radi neprekidno 8 sati pa iz nekog razloga tad napravi pauzu.
I kod mene je odlicna izolacija, termo blok 25cm, stiropor 10cm, pvc stolarija low e stakla argon.
Zidovi su temperature 21c, a stakla 18c.
Kad ja u takvim uslovima grijem na 23c temperatura opadne na nivo temperature zidova, ako je bas hladno ide i na 20c.

Kod Bokija klima grije sat pa pauzira 4 sata, pa grije sat pa pauzira 4 sata.
Tako ispade da mu za 24h klima nexradi ni punih 5h.
Kod Bokija klima nabije temperaturu vazduha na 26c a zidovi pitanje jesu li 21c.
Ako neki prostor grijemo na 24c umjesto na 23c znamo koliko se to osjeti na potrosnji.
Ne znam na osnovu svih ovih podataka sta je tebi cudno sto kod mene klima grije 15 sati i za 9 sati temperatura opadne sa 23c na 21c, a kod Bokija klima grije sat na 26c pa 4 sata pauzira i temperatura opadne na 23c.
Ja mislim da je logicnije da temperatura brze opada sa 26c na 23c nego sa 23c na 21c?

Oba imamo dobru izolaciju, ali moja klima radi konstantno 15 sati i ugrije zidove, a njegova vise ne radi nego sto radi. Dune i ugasi se i sve tako.
 
Odgovor na temu

gfx
Beograd

Član broj: 255861
Poruke: 201
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter24.12.2021. u 17:16 - pre 28 meseci
Citat:
filip555:
Poslao je moca novi daljinski pa cu testirati kada stigne. Ako sa novim daljinskim bude radila kao stara muse onda cu kombinivari malo ovaj, pa malo drugi daljinski :D

I taj Moca (i ENet) kao da je "nekom majka, nekom maceha"... eno kolega @dula_va nicim izazvan dobi od njih GTech u 1/1 zameni za tu novu Muse (bez doplate), a ti daljnski...i nije im to bas korektno, pogotovo, sto sudeci po @musamusa komentarima, taj daljinac izgleda mu vise dodje kao neka igracka-placka, nego kao neki kvalitativan upgrade :D
 
Odgovor na temu

Boki Rusic

Član broj: 346871
Poruke: 53



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter24.12.2021. u 17:41 - pre 28 meseci
@romim

Ma ja nemam nista od toga sto ona toliko dugo ne radi, pauzira. Fakticki i ne trosi nista tada. Ali cemu to ? Kakav je to rad ? Bolje da se 10x ukljuci i iskljuci za 3-4-5h koliko zna da pauzira, nego da radi ovako i tolike razlike u temperaturi pravi. Ceo problem je sto se ona kasno iskljuci kako god da je postavimo ! Ako je namestimo na 22c ona tada prekine sa radom na 24,5 i to je extra i na silu tacno, ali tek onda predstoji vecnost da se ona ponovo ukljuci. Tada mnogo duze pauzira nego kad je postavljena na 24. Zena danas morala rucno da je ukljuci posle vise od 4h jer je vec bilo hladnjikavo u stanu. Odlucili smo da tako radimo od sada. Setujemo na 22, pa onda kad se iskljuci moramo posle izvesnog vremena da je rucno startujemo. Za noc takodje moramo da smislimo kako i sta. Do sada je bila na 22 ili 23, ali nije ni to ok. Mislim da cu nocu da ukljucujem panel Rovex od 1000w sa vrlo preciznim termostatom koji imamo (i koji je doktor za ovu klimu sto se tice preciznosti), a da klimu postavim na 20. Ionako je jeftina struja nocu.
Cisti smor !

Hvala jos jednom na odgovoru svima, posebno romimu, mnoge stvari sam vec poceo da kapiram, nazalost-nateran mukom.

@romim
Sad jos jednom citam sta si pisao, kakav ventilator i gde da postavim ? Neki externi ventilator ili mislis na nesto oko ventilatora u klimi ? Nisam razumeo

[Ovu poruku je menjao Boki Rusic dana 24.12.2021. u 19:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

romim

Član broj: 337528
Poruke: 223
31.223.133.*



+82 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter24.12.2021. u 22:59 - pre 28 meseci
Sta ti ja rekoh sta ce biti ako je smanjis na 22c kao sto ti savjetovase.
Nisam upoznat detaljno sa tom klimom ali po nacinu rada rekao bih da nema monitoring, odnosno da joj se ne vrti lagano ventilator dok je u pauzi.
Postavis neki najmanji moguci eksterni ventilator da duva vazduh prema otvoru gdje se nalazi senzor temperature.
Na taj nacin ces rijesiti problem da klima toliko dugo bude u pauzi, nego ce brze reagovati na promjenu temperature u prostoriji.
Kad to uradis onda mozes napraviti eksperiment na kojoj temperaturi mozes postici najbolji rezultat, da li na 24c, 23c ili mozda i na 22c.
 
Odgovor na temu

EmaXX

Član broj: 341823
Poruke: 361
..48a:5e01:e5ef:e2dd:97be:ba13



+83 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.12.2021. u 06:55 - pre 28 meseci
Svi r32 od Gree imaju monitoring koliko znam.

Samo da se nadovezem na post od matejka. Prvo da kazem: jesam li ti rekao prosle godine da neces morat vise lozit :)

A drugo zanimljivo mi kako ista klima u razlicitim prostorima drugacije radi. Kazes nastimana 20, u kuci 23.
A kod mene bude nastimana na 25 ili 26 i bude tacno toliko u dnevnoj(mjereno sobnim termometrom na visini od cc1 metar) a ostale sobe 23. Nista nisam dirao offset, kako je fabricki tako je.
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.8.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.12.2021. u 07:38 - pre 28 meseci
Bitno je i kod tebe i kod njega što odrzava tu sobnu bez oscilacija..Kod mene sve moje odrzavaju precizno sobnu , osim jedne koja prebacuje 2 ° zadatu ali isto bez oscilacija, problem je mala udaljenost od zida ..
 
Odgovor na temu

EmaXX

Član broj: 341823
Poruke: 361
..48a:5e01:e5ef:e2dd:97be:ba13



+83 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.12.2021. u 07:50 - pre 28 meseci
Tacno pola stepena gore dole. Ispred nje je dug hodnik u koji gruha dosta toplote. Vjerovatno zato se fino toplota rasiri pa ne pregrijava oko sebe
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.8.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.12.2021. u 07:56 - pre 28 meseci
@Boki ja imam istu takvu klimu , sinoć bilo toplo 12° , vidiš kako na vrijeme se pali ako se ugasi , max na pola sata , nema govora da je moram gurati da upali , soba 25m2 ...


A kad je vansjka ispod 10 onda ide ovako
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

romim

Član broj: 337528
Poruke: 223
31.223.133.*



+82 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.12.2021. u 10:20 - pre 28 meseci
@Emaxx

Ako sve imaju monitoring, onda je njegova neispravna. Nemoguce da joj treba 3 do 5 sati da odreaguje.

Kod tebe se Lomo regular nikad ne gasi?
Interesantna mi je ova prica o odrzavanju temperature u pola stepena.
Kako senzor temperature klime registruje promjenu od 3c, a senzor nekog sobnog termometra 0.5c.
To mi je onako bas fascinantno.
Podesis klimu na 23c i ona grije do 25c i ugasi se, pa se ponovo ukljuci na 22c.
Za to vrijeme sobni termometar registruje promjenu sa 23.5c na 23c.

Isto mi je zanimljivo da klima u roku do 10min nadoknadi gubitak od 3c i ugasi se.
Zaleti se pa se ugasi, poznato mi je ovo.
Iznad 10c dune i nadoknadi 3c pa gasi.
Ispod 10c gubitci 550w
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
85.222.184.*



+334 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.12.2021. u 10:29 - pre 28 meseci
Mislim da je pozicija temperaturnog senzora glavni krivac za te stvari. Oni su uračunali toplotu motora, elektronike i zida, a to nije isto kod svih korisnika.
Kod mene se lepo vidi razlika između zadate i postignute 5,2⁰C po ovim kineskim termometrima. Ovo je slikano par sekundi nakon isključenja.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

EmaXX

Član broj: 341823
Poruke: 361
..48a:5e01:e5ef:e2dd:97be:ba13



+83 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.12.2021. u 10:39 - pre 28 meseci
Na vecim temperaturama se gasi, al se brzo i upali. Ima kontrolnu 100 posto ja provjeravao, skroz blagonse turbina vrti. Kazem ti po sobnom termostatu(iz njemacke donio sa higrometrom, pise da moze bit 0.2c odstupanje ) tempertura je uvijek pola stepena gore dole. Zna sa vremena na vrijeme otic i na stepen ili dva kad se vanjska vrata otvaraju ili defrost radi al se brzo vrati. To je ono syo sam upratio, nije bas da cijeli dan stojim pored termometra igledam.
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.8.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.12.2021. u 13:56 - pre 28 meseci
Uračunali su i razliku pod-plafon koja je u prosječnim uvjetim nekih 2-3° , ima prostora gdje ta ralika doseze i do +10° , zavisi sve od prostora... Topliji zrak je gore , na metar od poda je hladniji 3-5°.. Hladjenje zraka od 27-28° gore je daleko brze nego ovoga kod poda od 24 pa tako dok če se gore ohladiti za 3° dole če spasti od 0.2-1°...

Toplina, dakle, prelazi s jednog fizikalnog tijela na drugo, i to s toplijeg na hladnije, to brže što je veća razlika temperature između dva tijela.

Citat:
EmaXX:
Na vecim temperaturama se gasi, al se brzo i upali.


Upravo zato jer je gore dosta veća temperatura kod tebe nego dole , i zrak gore se dosta brze hladi da se dole temperarurne promjene skoro i ne osjete 0.2 -1°
 
Odgovor na temu

gfx
Beograd

Član broj: 255861
Poruke: 201
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.12.2021. u 15:11 - pre 28 meseci
@romim

Koliko se secam, ti se ne grejes iskljucivo klimama, vec koristis i pelet u nekim vecernjim satima, uvece gasis grejanje?
Citat:
romim:
Kod Bokija klima nabije temperaturu vazduha na 26c a zidovi pitanje jesu li 21c.

Kod @boki, gde (nagadjas) su zidovi pothladjeni 5°C (21°C) a klima greje na 26°C, nakon iskljucivanja klime temperatura vazduha ce opadati prilicno brzo (mereno u minutama), nema sanse da se mora cekati satima. Hladni zidovi sve to s lakocom upiju i klima bi trebala brzo krenuti sa radom.

Evo, recimo, isti slucaj se desava kod tebe, sam si pisao o tome...
Citat:
romim:
Ja i buraz grijemo potpuno iste prostore, ista kvadratura, ista izolacija, ista stolarija.
Kod mene je prednost sto mi se grije sprat ispod i dogrijavam peletom.
Dakle kod njega bi trebala biti veca potreba za toplotom jer grije samo klimom i prizemlje mu se ne grije.
Kod mene Hansol radi cijeli dan bez gasenja jer ima nisku modulaciju ali i duva hladnije.
Kod njega U Crown ne ide ispod 670w i izduv 43c.
Klima mu se stalno pali pa grije i pregrije pa se ugasi, pa nakon nekog vremena se ponovo upali.
Ima vecu potrebu za toplotom a klima mu se gasi.
Klima duva vruce i ispuni brzo prostor vrelim vazduhom pa senzor registruje visu temperaturu i gasi klimu.
Za vrijeme za koje klima ispuni prostor vrelim vazduhom ne uspije ugrijati i zidove, pa kad se klima ugasi kako je brzo ugrijala, tako brzo se prostor i ohladi jer zidovi pokupe toplotu.

Isto se desava i u slucaju manje temperaturne razlike zidovi/vazduh, topao vazduh se krece ka hladnim zidovima, proces hladenja je brz, meren minutama.

Sto je veca temperaturna razlika zidovi/vazduh, proces hladjenja je brzi.

Cekanje satima moze biti samo u slucajevima gde su temperatura zidova, i sobna, priblizno izjednaceni, i gde deblji sloj izolacije usporava gubitke i hladjenje. Tada ce temperatura zavisiti iskljucivo od koeficijenta toplotnih gubitaka. Gubitak od 3°C pri vrhunskoj izolaciji bi trajao bar (i doslovno) 10-ak sati.
 
Odgovor na temu

romim

Član broj: 337528
Poruke: 223
31.223.133.*



+82 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.12.2021. u 17:08 - pre 28 meseci
Oktobar i novembar sam se grijao samo na klime od 07 00 do 22 00 a sad se grijem na klime od 07 00 do 18 00 a od 18 00 do 21 00 na pelet. Na svim radijatorima imam termo glave tako da je temperatura prostora opet 23c.

Nista ja tebe razumio nisam sta hoces da kazes?
Kakve ovo veze ima sa Bokijem?
Kod mog buraza se klima cesce pali i gasi.
Kod Bokija se rijetko pali.
Ti rece da mu je losa izolacija kad mu za 3 sata temperatura opadne za 3c.
Sad ispade da mu je dobra izolacija?

Stani sa dogovorite se.
Ako ima monitoring i losu izolaciju zasto mu klima toliko miruje?
Kako se kod njega napravi razlika od 3c a kod vas pola stepena?

Koliko vidim kod muse je fabricki offset 3c.

@Emaxx

Ponasa li se tebi Bokijeva klima kao da ima monitoring?
Koja temperatura vazduha dodje do sobnog termometra koji se nalazi u 30m2, ako su krilca okrenuta dole i izduv je 40c?
Ja znam da kod U Crown pod ispod bude vreo.

@gti2

Tacno tako, polozaj senzora i nacin na koji je izvedeno.
 
Odgovor na temu

ETNAPR

Član broj: 274352
Poruke: 310
*.bsnet.rs.



+56 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.12.2021. u 19:58 - pre 28 meseci
romim
Imaš u šemi tvog uredjaja naznačeno koja je vrsta motora turbine unutarnje jedinice
Ako je asinhroni/indukcioni(AC) onda nemaš monitoring, a ako je DC(motor za jednosmernu struju) onda je skoro 100% sigurno da monitoring postoji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 833490 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.