Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GREE klima uređaji - inverter

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 834698 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.8.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter29.01.2022. u 16:44 - pre 27 meseci
@dzoni , pored ovog što je etnapr naveo i promjena fana za brzinu ili dvije ka gore , od uobičajene brzine koju koristiš većinom , moze isto da uzrokuje šetanje gore/dole , uglavnom dok se sve ne popegla mora tako..
 
Odgovor na temu

romim

Član broj: 337528
Poruke: 223
31.223.133.*



+82 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter30.01.2022. u 14:38 - pre 27 meseci
Evo kako rijese problem sa daljinakim.
Blokiraju dvije brzine i ne radi na 350w
https://youtu.be/qLG6Q9pPS9A
 
Odgovor na temu

romim

Član broj: 337528
Poruke: 223
31.223.133.*



+82 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter30.01.2022. u 15:09 - pre 27 meseci
Citat:
ETNAPR:
Mislim da bi ti romim ovo mnogo bolje objasnio, on ima mnogo više iskustva sa ovom problematikom, jel tako romime?:-)


Tako je ETNAPR.
Nisam ti htio odgovarati, jer mi je dosadilo pisati, ali eto kad si me prozvao, moram.

Kad sam ti slao onu skicu, zamisli sad da na njoj nema kuhinje i trpezarije.


Zaboravljas da imam dvije klime, jedna grije 37m2 a druga 25m2.

Sad te ja pitam odakle dolazi taj pothladjeni vazduh kod ove u 25m2?
Je li i ona nije sobro postavljena?

Isto tako si, ako se sjecas imao teoriju da mi rupa od cijevi nije dobro izolovana, pa da hladi senzor temperature.
Ja ti pokazao da kod mene rupa nije kod senzora nego na skroz drugoj strani

Vec sam vise puta objasnjavao da je jednostavno klima tako programirana da radi i da vrlo tesko odrzava zadatu temperaturu.
Dok postize zadatu sve je super radi stabilno i drzi pravu liniju.
Kada postigne zadatu i pocne da je prebacuje ne zaustavi podizanje snage na zadatoj temperaturi i tako je odrzava.
Klima podize snagu sve dok ne prebaci zadatu temperaturu za 1c, zatim pocne da obara snagu ali je opet ne zaustavlja na zadatoj temperaturi, nego kada podbaci zadatu za 1c.

Zbog toga se javljaju te oscilacije u modulaciji.
Te oscilacije su u 300w razlike.
To se kod mene odrazi tako da kada je vani iznad 7c i kuca je zagrijana, klima postepeno obara modulaciju sa sve nizim minimumom, dok ne dodje do 85w i do toga da pocne da hladi umjesto da grije.
10min hladi sa 85w i izduvom 21c a 10 min grije sa 350w i izduvom 32c.

Imam dvije klime i obje isto rade.
Znam za jos jednu da se ponasa isto.
Ali posto su slike vise od 1000 rijeci nadam se da ih znas procitati i vidjeti rad i kod drugih korisnika.
Ako pogledas dijagram vidjeces da je potpuno isti kod dva korisnika u ne dva razlicita prostora nego u dvije razlicite zemlje.
Isto tako mozes da pogledas kako u jednom objektu radi Mitsubishi LN i Hansol na istom dijagramu.
Takodje mozes da vidis na slici a i na videu kako klima koja nema minimum i radi na 85w, nakon ukljucivanja u roku 10min nadoknadi temperaturu u prostoru i ugasi se.
Kao sto sam opisivao i zalio se da klima pregrije senzor temperature i gasi se u roku 10min prije nego ustabili rad.
Na videu mozes vidjeti kako se Hansol cijeli dan pali i gaai i koliko radi a koliko je u pauzi.
Isto tako se ponasa kod mojih roditelja u 25m2. Poslije defrosta se zaleti na 1300w, radi 8min i ugasi se na 750w.
Onda miruje pola sata, zaleti se opet isto i ugasi se.
Kad je ja rucno upalim nakon gasenja onda se zaleti do 900w i spusti modulaciju na 440w i radi tako do sledećeg defrosta. I onda ajmo ponovo hvataj se daljinskog.

https://youtu.be/TaHA33xWf98






[Ovu poruku je menjao romim dana 30.01.2022. u 16:30 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

romim

Član broj: 337528
Poruke: 223
31.223.133.*



+82 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter30.01.2022. u 16:04 - pre 27 meseci
@_dzo.ni_

Pretpostavljam da su ti krilca u najnizoj poziciji prema podu i ventilator na najmanjoj brzini?

Mislim da ti je klima u takvom polozaju da zagrijava prostor oko sebe i obara modulaciju.
Jos kad si joj zadao visu temperaturu pa grije jace to je postalo izrazenije.
Kad je vani toplije to se toliko ne osjeti na temperaturi cijelog prostora, ali kad pocnu minusi osjeti se.

To ti je kod klima, milion opcija, a na kraju dodjes u situaciju da klima radi normalno samo u jednoj poziciji ili da moras postavke mijenjati zavisno od vanjske temperature.

Poigraj se malo sa krilcima da puse dalje od klime, mada sa takvim rasporedom tesko da ces sta postici, jer je zid preko puta blizu.
Probaj i brzine ventilatora mijenjati.
Primjetices odmah da li ima neke razlike
 
Odgovor na temu

ETNAPR

Član broj: 274352
Poruke: 310
*.bsnet.rs.



+56 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter30.01.2022. u 16:19 - pre 27 meseci
Dobro romime, jel ta trpezarija uključena u 37m2 ili nije, deder, na toj slici tlocrta obilježi mere, ništa se ne vidi i naznači pozicije radijatora, možeš to u nekom jednostavnom foto uredjivaču
Zasad, vidim i da taj LN modulira snagom 200-500w, gore dole, kao i svaki inverter, ovo je u vezi džonijevog isčudjavanja, takodje kao i svaki inverter ulazi u onoff režim i što je interesantno, počeo je precizno održavati zadatu t. tek kad je ušao u onoff rad
A to što ti se neda pisati, šta da ti radim....moraš
 
Odgovor na temu

_dzo.ni_

Član broj: 340219
Poruke: 358



+40 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter30.01.2022. u 16:29 - pre 27 meseci
@romim, naprotiv, krilca su u skroz gornjem polozaju, fan je na Low. Evo sada je otoplilo napolju pa i nema potrebe da greje na vecoj temp, vratio sam je na 23° i standardan rad je (gasi se).
 
Odgovor na temu

romim

Član broj: 337528
Poruke: 223
31.223.133.*



+82 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter30.01.2022. u 16:31 - pre 27 meseci
Ne citas dobro.
Imam klimu koja se nalazi u istom prostoru samo bez kuhinje i trpezarije, ali se ponasa isto kao i ona u 37m2.
Ako si zelio vidio si kako Hansol odrzava temperaturu, malo hladi, malo grije.
Ne moze svima biti pothladjen prostor.
Medjutim ti to preskoci i uhvati se za Ln.

Da, zaboravio sam, radijatori su ispod prozora i jedan iza dvosjeda. Imaju ucrtani samo se slabo vidi.
Neda mi aplikacija da snimim niti da napravim screenshot :-)

Ucrtani


[Ovu poruku je menjao romim dana 30.01.2022. u 17:46 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ETNAPR

Član broj: 274352
Poruke: 310
*.bsnet.rs.



+56 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter30.01.2022. u 16:41 - pre 27 meseci
Samo ti označi, kako rekoh, poziciju radijatora u TVOJIH 37m2, ne možemo istovremeno pričati o dva različita prostora, lako čemo za ostalo
koliko je radijatora i ispod koliko prozora?
 
Odgovor na temu

romim

Član broj: 337528
Poruke: 223
31.223.133.*



+82 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter30.01.2022. u 16:43 - pre 27 meseci
@_dzo.ni_

Krilca prema sastavu poda i zida preko puta, a ventilator na trecu brzinu :-)
 
Odgovor na temu

ETNAPR

Član broj: 274352
Poruke: 310
*.bsnet.rs.



+56 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter30.01.2022. u 17:01 - pre 27 meseci
Citat:
romim:
Ne citas dobro.
Imam klimu koja se nalazi u istom prostoru samo bez kuhinje i trpezarije, ali se ponasa isto kao i ona u 37m2.
Ako si zelio vidio si kako Hansol odrzava temperaturu, malo hladi, malo grije.
Ne moze svima biti pothladjen prostor.
Medjutim ti to preskoci i uhvati se za Ln.

Da, zaboravio sam, radijatori su ispod prozora i jedan iza dvosjeda. Imaju ucrtani samo se slabo vidi.
Neda mi aplikacija da snimim niti da napravim screenshot :-)

Ucrtani


[Ovu poruku je menjao romim dana 30.01.2022. u 17:46 GMT+1]


Vidiš, ta dva radijatora ispod prozora nisu slučajno tu gde jesu, pokrivaju toplinske gubitke tamo gde i u najvećoj meri i nastaju, a tebi klima puše gde?
Greje šta? Pregradne zidove?:-)
I objasni malo te diagrame koje si postavio, ne mogu gatati u kuglu šta koja krivulja predstavlja:-)
Šta predstavljaju one dve krivulje u videu u vezi LN? I šta je poruka tog videa?
 
Odgovor na temu

romim

Član broj: 337528
Poruke: 223
31.223.133.*



+82 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter30.01.2022. u 17:24 - pre 27 meseci
Ja ti objasnio, ali ajde jos jednom.
Hansol prilikom starta ide u modulaciju od 1200w do 1900w, zavisno od razlike trenutne i zadate temperature prilikom starta.
Modulacija raste sve dok senzor temperature ne ocita temperaturu 1c visu od zadate.
Dakle klima kad registruje zadatu temperaturu ne zaustavlja rast modulacije, nego ide da prebaci zadatu temperaturu.
Kada pocne obarati modulaciju sa 1300w, spusti recimo do 750w i klima se ugasi, jer je prilikom obaranja modulacijue, trenutna temperatura kod senzora temperature porasla za jos 1c.
Na 2c preko zadate temperature klima se gasi.
Klima u roku do 10min nadoknadi recimo razliku temperature od 4c. Sa 20c na 24c.
U prostoru je temperatura i dalje ostala ista 20c
Ako klimu nakon toga ukljucim rucno ona se zaleti manje i uspije ustabiliti rad i radi na recimo 440w
Ako je ja ne palim rucno nego je pustim da to sama radi, onda se ona zaleti pa ugasi, i tako vise puta dok jesnom ne procepi i nastavi raditi.

Na dijagramu mozes vidjeti kad se klima po 4 ili 5 puta pai i gasi.

Na dijagramu vidis da klima nikad ne drzi jednu modulaciju kod odrzavanja temperature, nego seta u rasponu od 300w.
Kako ne drzi modulaciju, tako ne drzi ni zadatu temperaturu, nego stalno varira, ako je zadata 23c, temperatura stalno seta od 22c do 24c.
To se dešava upravo zato sto klima ne zaustavlja rast modulacije na 23c, nego raste dok ne ocita 24c pa onda pada dok ne ocita 22c.

Klima dobro grije kad ganja zadatu temperaturu i tad fiksira modulaciju i nema setanja.

1. Problem prilikom starta sto ne moze da spuati snagu na potrebnu, a da ne pregrije senzor temperature.
2. Problem u odrzavanju temperature sto kad je toplije dodje do toga da pocne da malo hladi pa malo grije. Nema minimum modulacije, spusta se do 85w i ne moze da se ugasi nego duva hladno 21c.
3. Ugasi se nakon 8 sati rada i predugo stoji u pauzi jer nema monitoring dok je u pauzi.
4. Zna da ostane ugasena nakon zavrsenog defrosta.

Ko grije vece prostore i ima vece toplotne gubitke ima manje izrazene ove probleme.
 
Odgovor na temu

ETNAPR

Član broj: 274352
Poruke: 310
*.bsnet.rs.



+56 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter30.01.2022. u 17:48 - pre 27 meseci
Moram kopirati, jer nećeš da odgovoriš:-)

Vidiš, ta dva radijatora ispod prozora nisu slučajno tu gde jesu, pokrivaju toplinske gubitke tamo gde i u najvećoj meri i nastaju, a tebi klima puše gde?
Greje šta? Pregradne zidove?:-)

Kada odgovoriš na ova pitanja, u svojim odgovorima ćeš naći i objašnjenja zašto ti se klima tako ponaša.Sledeći put više sreće pri pozicioniranju UJ.:-)

A što se tiče grafa gde se porede modulacije LN i hansola, veruj mi, ja ću ih bez problema, u istom tom objektu naterati da medjusobno zamene svoje krivulje:-)

 
Odgovor na temu

romim

Član broj: 337528
Poruke: 223
31.223.133.*



+82 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter30.01.2022. u 18:45 - pre 27 meseci
Ne znam sta hoces da kazes, da klima moze raditi kako treba ako je na unutrašnjem zidu i duva prema vanjskom.
Ajde eto i to smo naucili, jos jedan uslov da bi klime radile.
Ispade ko god ima unutrasnju jedinicu na vanjskom zidu da ce imati problema.

Ja nesto po logici mislim da kad klima pocne prebacivati zadatu temperaturu, da su toplotni gubici i vise nego pokriveni.
Temperatura zida na kojem je klima bude 23c koliko je i zadata temperatura tako da...
Ne znam samo o kojim gubitcima pricamo recimo pri vanjskoj temperaturi od 14c kad se klima isto ponasa???

Vjerujem ja tebi. Dodji i otkloni ove probleme sto sam ja napisao, ja cu ti ih pokloniti.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
85.222.184.*



+334 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter30.01.2022. u 19:20 - pre 27 meseci
Citat:
romim:
Evo kako rijese problem sa daljinakim.
Blokiraju dvije brzine i ne radi na 350w
https://youtu.be/qLG6Q9pPS9A

Tragikomedija...
Feleričan uređaj su još dodatno osakatili i praktično prevarili korisnike uvalivši im ove daljince umesto da priznaju pravu grešku i izvrše zamenu elektronike ili reprogramiranje besplatno.
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
85.222.184.*



+334 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter30.01.2022. u 19:30 - pre 27 meseci
I ovi kod mene napreduju , ali je tu ipak Gree glavni krivac.
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.8.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter30.01.2022. u 20:24 - pre 27 meseci
Jest gree ujebo kod ovog modela , ali mogli su da ga maknu iz prodaje , barem dok se ne rješi , a ne nastaviti prodavati , ovako veća je krivica uvoznika..
 
Odgovor na temu

gfx
Beograd

Član broj: 255861
Poruke: 201
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter30.01.2022. u 21:16 - pre 27 meseci
To svakako ne utice mnogo na zeludac servisera koji, kada dodje na montazu ovog uredjaja, iako SVE zna, i upoznat je sa problematikom modela koji ugradjuje, radije misli na svoju "stoju", nego na pricu o felericnom modelu, daljinskom, modulaciji...

Jos mu dodje kao bonus kada vlasnik uredjaja ponovo zove na reklamaciju, a taj isti serviser "u cudu" kako prvi put u zivotu cuje/vidi tako nesto.
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.8.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter30.01.2022. u 22:13 - pre 27 meseci
Uff , da ne bi sad malo miješao kruške i jabuke i ispravno od neispravnog..
Ovaj novi lomo/muse/fairy nije ista klima kao prošlogodišnji lomo /muse /fairy to je valjda jasno .. Ovo je sasvim drugi uredjaj i očito s tom fabričkom greškom , to nije ispravan rad da zablokira pri odredjenoj snazi ..Stari model nema nikavih softverakih niti hardverskih problema tako da se uvoznik nema šta praviti blesav...
Da je lomo/muse /fairy ista klima ja sam svima ovde argumentovao službenim gree dokumentim koji kaze da je to ista klima ...

 
Odgovor na temu

Komša

Član broj: 345613
Poruke: 67
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter31.01.2022. u 23:01 - pre 26 meseci
Verujem da ti nisi imao problema jer nisi imao ni stare, a ni nove.

Zašto je onda gfx vratio 2 kom, tih koje nemaju problem?
 
Odgovor na temu

gfx
Beograd

Član broj: 255861
Poruke: 201
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter01.02.2022. u 12:32 - pre 26 meseci
Uh, tebi bas nije lako pao toliko dug period u read-only modu na ovom forumu. Mislim, ja verujem da ti je tih (skoro) godinu dana izolacijie ​palo bas tesko, ​ali ovo nije pravi nacin da nadoknadis sve propusteno, to se ipak radi malo drugacije.... malo prelistaj temu unazad, videces da su svi odgovori na stvari koje te (sad kao toboz ponovo) zanimaju vec po sto puta prezvakani. Prelistaj, procitaj, pa ako ne razumes, ili ti je bilo malo po 5 odgovora na vec postavljana pitanja, onda to formulisi malo drugacije, pa mozemo da "pricamo" ispocetka. Ovo sto sada (ovako nesuvislo) radis, je deja-vu proslogodisnjih desavanja sa tobom u glavnoj ulozi, i licna nominacija za one way ticket, samo ovog puta u malo drugacijem smeru od onog koji si imao prosle godine, a ja ne zelim da ti dodatno "pomazem" u dobijanju iste. ;)

Iskreno, za jednog samoprozvanog "borca za istinu, i forum patriotu" sve ovo sto radis deluje prilicno amaterski i providno.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 834698 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.