Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GREE klima uređaji - inverter

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 836393 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter15.10.2020. u 13:04 - pre 42 meseci
Citat:
YT1KB:
Citat:
Alen23:
Svakako javi , javiće i kolege prije tebe , evo čekamo..
Btw tebi ako na +15 , nakin gasenja ,brzo osjeća pad temperture , oscilacije , nije klima za tebe..

Kolike su te oscilacije od zadate , koliko prebaci , nakon koliko se pali , gledano na sobni termometar ..
Koliko prodje vremena nakon gasenja da se ponovo upali i koliko radi dok se ne ugasi...



Radi nekih 5-7 minuta i ugasi se. Bude ugašena 20 minuta i opet iz početka.
Da se razumemo,ako krene hladnije i ona krene stalno da se pali i gasi sta sam uradio. Nema od invertera tu nista i dzabe sam menjao ispravnu On-Off klimu. U takvom rezimu ona troši kao i kalorifer od 1.5 KW.



Znači tebi za 5-7 minuta prebaci zadanu za 2 a mozda i 3 steoena ? I onda za 20 minuta izgubiš ta 2 ili 3 stepena ?

Kod kolege sa muse to ne uspjeva ni za sat ..
 
Odgovor na temu

YT1KB

........

Član broj: 345638
Poruke: 128
*.dynamic.sbb.rs.



+40 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter15.10.2020. u 13:34 - pre 42 meseci
Po sobnom termometru na zadatu temeraturu od 23*C klima se pali na 22*C i po sobnom termometru i po temperaturi koju ona pokazuje kada se na daljinskom zada funkcija. Sada je postigla 23 po pokazatelju na klimi a po sobnom termometru pokazuje 22.5 i usporila je skroz. Minut kasnije na klimi pokazuje 25 sobne temperature i ugasila se skroz. Znaci nije radila ni 3 minuta da je duvala skroz toplo a ukupno od momenta paljenja do gasenja nekih 7-8 minuta. Na sobnom termometru je 22.5*C. Uradicu veceras par stvari kada bude niza temp,obzirom da je sada 17*C spoljnja temperatura.
Nemam iskustva velikog. Da li da zadam na primer 25*C i vidim dokle ce da gura.
Mozda je stelovana za nize temperature pa na ovim prelaznim tako funkcionise.
Ali koliko vidim da druge inverter klime drugacije rade
Gree GTech 12
Fujitsu 09 LMCE
Cini 2kw Zrenjanin radijator 20 rebara
Cini 1.5kw Zrenjanin radijator 15 rebara
Stan 95m2
 
Odgovor na temu

YT1KB

........

Član broj: 345638
Poruke: 128
*.dynamic.sbb.rs.



+40 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter15.10.2020. u 13:48 - pre 42 meseci
Citat:
Alen23:
Citat:
YT1KB:
Citat:
Alen23:
Svakako javi , javiće i kolege prije tebe , evo čekamo..
Btw tebi ako na +15 , nakin gasenja ,brzo osjeća pad temperture , oscilacije , nije klima za tebe..

Kolike su te oscilacije od zadate , koliko prebaci , nakon koliko se pali , gledano na sobni termometar ..
Koliko prodje vremena nakon gasenja da se ponovo upali i koliko radi dok se ne ugasi...



Radi nekih 5-7 minuta i ugasi se. Bude ugašena 20 minuta i opet iz početka.
Da se razumemo,ako krene hladnije i ona krene stalno da se pali i gasi sta sam uradio. Nema od invertera tu nista i dzabe sam menjao ispravnu On-Off klimu. U takvom rezimu ona troši kao i kalorifer od 1.5 KW.



Znači tebi za 5-7 minuta prebaci zadanu za 2 a mozda i 3 steoena ? I onda za 20 minuta izgubiš ta 2 ili 3 stepena ?

Kod kolege sa muse to ne uspjeva ni za sat ..


Ne jspeva da izgubi na temleraturi sobnoj ili ne uspeva da postigne zadatu temperaturu za sat vremena?
Gree GTech 12
Fujitsu 09 LMCE
Cini 2kw Zrenjanin radijator 20 rebara
Cini 1.5kw Zrenjanin radijator 15 rebara
Stan 95m2
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter15.10.2020. u 13:52 - pre 42 meseci
Klima gore mjeri kod sebe , a topli zrak ide gore i gore je toplije neto dole , zato se ravnaš po sobnom termostatu ne brkaš njenu gore i sobnu dole..
Klima ima offset od +2 znači da se gasi kad kod nje bude 23 ( zadata ) + 2 offset , znači 25 i tebi ispravno radi..

Znači T ti oscilira u 0.5 stepena , vjerovsno na +17 niti to ne osjetiš .. Sad ne znam gdje mjeriš sobnu ,tj koliko daleko od klime , ako želiš na tom mjestu da ti bude 23 , stavi klimu za stepen više.

Rijetko ko ima da mu precizno odrzava sobnu na ovim šarenim vanjskim T , neka te to ne zamara ta oscilacija od 0.5°... Dosta njih ima prebace sobne za +2-3 stepena...
 
Odgovor na temu

cakic91
Gree Amber - GWH24YE-S6DBA2A

Član broj: 312764
Poruke: 46
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter15.10.2020. u 15:28 - pre 42 meseci
Citat:
YT1KB:
Da se priključim kao nov član kod Vas i da potvrdim priče što se Gree Muse tiče. Na hladjenju je sve bilo u redu. Grejanje ide do zadate temperature sa nekih 1100W,zatim smanji brzinu turbine,još minut ili dva duva toplo sa 980W iz utičnice i onda vraća krilca u horizontalu,gasi kompresor komplet,kada izduva preostali topao vazduh za par sekundi gasi i turbinu i radi na 15W iz utičnice.
Spoljnja temperatura 15*C a zadata unutrašnja 23.
Turbina na AUTO.
Stan je u pitanju,starija gradnja. Površina koju greje je 18m2 dnevnog boravka i kuhinja 12m2 otvorena prema dnevnom boravku i još 5m2 hodnika. Sve greje lepo ali prelazi su primetni. Kada radi toplo je i temp je veća u tom prostiru od zadate a kada se ugasi brzo posle se oseća pad temperature i oscilacija u radu. Nema održavanja temperature sa manjim obrtajima kompresora i smanjenom potrošnjom već radi kao On-Off standardna klima.
Zvao ovlašcenog servisera gde sam uzeo klimu i oni su mi i ugradjivali.
Pišem šta se dalje dešava.
Ako je neko rešio ovakav problem,neka podeli sa nama.
Pozdrav



Ja sam primetio isto, od zadate ode preko 2-3 stepena sto je mnogo. Kada sam podesio offset na 0 stepeni radi mnogo bolje. Tj varira dosta malo, npr zadata 24, od toga se pali na 23.7 a gasi na 24.8 (+- 0.1). Kao i kod tebe ne modulira i ne radi nonstop, gasi se ali se ne osecaju promene temperature toliko. Mislim da ni vreme nije toliko hladno da bi uopste mogla da modulira efikasno, ovu temperaturu postigne za nekih 20,25 minuta i stane pritom je stan dobro izoliran i ne postoje veliki gubici temperature. Mozda ce raditi neprekidno kada temp bude npr -10. Probaj da smanjis offset mislim da ce biti bolje posle toga. I javi razliku bas me interesuje
 
Odgovor na temu

YT1KB

........

Član broj: 345638
Poruke: 128
*.dynamic.sbb.rs.



+40 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter15.10.2020. u 15:41 - pre 42 meseci
Ja se nadam da ce raditi bolje na nizim temperaturama. Evidentno da nema dosta gubitaka u temperaturi stana cim se ona ugasi na odredjeno vreme,ali opet sta znam. Jos uvek cekam servisera da dodje po dogovoru. Pretoostavljam da ce i on da proba sa Offset varijantom. Ili mozda ima jos neka caka. Meni je samo bilo simptomaticno sto ona radi sa 1KW potrosnje i kada polako dolazi do zeljene temperature ne smanjuje potrosnju i ne usporava kompresor nego gura tim kapaciterom do momenta gasenja. Eventualno neposredno pred gasenje spusti na 980W iz uticnice i onda se gasi. Meni je to bilo skroz kontradiktorno onome sto bi inverter klima trebalo da radi. Ili,samo na hladjenju lepo odradjuju posao sa smanjenim potezanjem kompresora a za grejanje ne postoji ta varijanta kod ovog modela.
Na primer,prethodna klima nije imala mogucnosti podesavanja turbine na grejanju. Radila je dosta skromno sto se turbine tice ali je izduvavala vreo vazduh. A na hladjenju turbina polece kolko duva.
Gree GTech 12
Fujitsu 09 LMCE
Cini 2kw Zrenjanin radijator 20 rebara
Cini 1.5kw Zrenjanin radijator 15 rebara
Stan 95m2
 
Odgovor na temu

ETNAPR

Član broj: 274352
Poruke: 310
*.bsnet.rs.



+56 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter15.10.2020. u 15:55 - pre 42 meseci
Klima ti radi upravo onako kako treba da radi na +17c spoljašnje temperature. Serviser će ti naplatiti bespotrbni dolazak.
 
Odgovor na temu

YT1KB

........

Član broj: 345638
Poruke: 128
*.dynamic.sbb.rs.



+40 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter15.10.2020. u 16:00 - pre 42 meseci
Nocas je bilo 6*C spoljnja temperatura pa je radila isto,bez trunke razlike. Ako tako treba da radi inverter neka neko od iskusnih kaze i ja nemam nista protiv. To je onda to i znam da je sve u redu. Ovako mi niko konkretno nije odgovorio treba li da se stalno pali i gasi klima i tako odrzava zadatu temperaturu u prostoru ili treba da je odrzava modulisanjem kompresora i temperaturom izduvnog vazduha.
Gree GTech 12
Fujitsu 09 LMCE
Cini 2kw Zrenjanin radijator 20 rebara
Cini 1.5kw Zrenjanin radijator 15 rebara
Stan 95m2
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter15.10.2020. u 16:01 - pre 42 meseci
Taj rad na oko +17 nije nimalo značajan , problematično je ako se isti rad nastavi na nizim temperaturama tipa od +10 pa na nize , no onda to nije samo greška u softveru već vjerovatnije hardverski kvar , elektronika ..
Tu verziju softvera ima i lomo r32, Gtech , obe 12 ne znam za veće modele , kao i bergen novi r32 koji recimo ide ispod 200w , to mi je potvrdio kolega s foruma i pokušavamo da mu riješimo problem mlako/hladnog puhanja 😩 , pri tih dvjestotinjak wati.. Čovjek nezadovoljan s nečim , drugi opet žele tako ..
Isto dok je bilo toplije slično mu je radila s toplim ispuhom ...
 
Odgovor na temu

Sizif 75

Član broj: 338404
Poruke: 16



+15 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter15.10.2020. u 16:06 - pre 42 meseci
Decki ne kontam vas.
Idite trazite svoja prava.
Ne dozvolite da vas neko ubijedi da je do vas i do vaseg stana.
Ne moze vam niko ustimat da klima smanjuje snagu.
Kupili ste poluproizvod i tu pomoci nema.
Ne znam sta trazite po forumu.
Nazoves fino ko ti je to prodao.
U spec pise da potrosnja u grijanju ide od 90w fo 1450w
Vasa ne ide ispod 1000w radi kao on off klima.
Trazili ste inverter koji stedi struju u odnosu na on off tako sto smanjuje snagu.
I kako mozete ocekivat da bolje radi u minusima.
Zbog prevelike snage samo moze ici puno cesce u defroste.

Ako bas zelite kinesku klimu,zamijenite za gree lomo,nisu se zalili na nju.
Manite se foruma.
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter15.10.2020. u 16:11 - pre 42 meseci
Citat:
cakic91:
Citat:
YT1KB:
Da se priključim kao nov član kod Vas i da potvrdim priče što se Gree Muse tiče. Na hladjenju je sve bilo u redu. Grejanje ide do zadate temperature sa nekih 1100W,zatim smanji brzinu turbine,još minut ili dva duva toplo sa 980W iz utičnice i onda vraća krilca u horizontalu,gasi kompresor komplet,kada izduva preostali topao vazduh za par sekundi gasi i turbinu i radi na 15W iz utičnice.
Spoljnja temperatura 15*C a zadata unutrašnja 23.
Turbina na AUTO.
Stan je u pitanju,starija gradnja. Površina koju greje je 18m2 dnevnog boravka i kuhinja 12m2 otvorena prema dnevnom boravku i još 5m2 hodnika. Sve greje lepo ali prelazi su primetni. Kada radi toplo je i temp je veća u tom prostiru od zadate a kada se ugasi brzo posle se oseća pad temperature i oscilacija u radu. Nema održavanja temperature sa manjim obrtajima kompresora i smanjenom potrošnjom već radi kao On-Off standardna klima.
Zvao ovlašcenog servisera gde sam uzeo klimu i oni su mi i ugradjivali.
Pišem šta se dalje dešava.
Ako je neko rešio ovakav problem,neka podeli sa nama.
Pozdrav



Ja sam primetio isto, od zadate ode preko 2-3 stepena sto je mnogo. Kada sam podesio offset na 0 stepeni radi mnogo bolje. Tj varira dosta malo, npr zadata 24, od toga se pali na 23.7 a gasi na 24.8 (+- 0.1). Kao i kod tebe ne modulira i ne radi nonstop, gasi se ali se ne osecaju promene temperature toliko. Mislim da ni vreme nije toliko hladno da bi uopste mogla da modulira efikasno, ovu temperaturu postigne za nekih 20,25 minuta i stane pritom je stan dobro izoliran i ne postoje veliki gubici temperature. Mozda ce raditi neprekidno kada temp bude npr -10. Probaj da smanjis offset mislim da ce biti bolje posle toga. I javi razliku bas me interesuje


Kod njega nema potrebe da mijenja offset kad mu jako dobro odrzava sobnu , od 0.5° oscilacija gledano na sobnom termometru što je za ove prelazne periode i više nego odlično kada obično klime fulaju zadatu i za 2-3° ...

 
Odgovor na temu

shlajmak
Marko Markovic
Beograd

Član broj: 345641
Poruke: 2
46.240.181.*



Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter15.10.2020. u 16:30 - pre 42 meseci
Pozdrav ljudi!

Pročitah na našim forumima preko 500 strana vezano za inverter klime i posle velikih promena mišljenja oko odabira proizvođača klime odlučih se za gree lomo bb.Prostor koji će grejati i hladiti klima je specifičan pravljen od zidnih i krovnih panela debljine 10cm,površine 21kvm.Ovaj objekat je u dvorištu,u podu je termoizolacija stirodur od 3cm.Ko nije upoznat ovi paneli su ekvivalent zidanom objektu od bloka sa stiropor izolacijom 10cm.

Po specifikacijama inverter klime mogu da vrše izbacivanje vlage is prostora recimo fujitsu 1.8l po satu,neki gree modeli 1.4l itd.Dali klime u modu grejanja mogu da ujedno isušuju taj prostor?Ova informacija mi je jako bitna jer u objektu će biti akvarijumi i velika količina vode a pri tome i veliko isparavanje i vlaga.Znam da postoji mod za isušivanje ali to nije isto što i grejanje.

Uzgred pošto klima još nije kupljena ako neko ima jeftin predlog za drugi model klime koja će sigurno raditi više od 8 meseci godišnje (zimi da zagreje na 25,a kad je toplo da ohladi na 24),gde je potrošnja imperativ rad sam da čujem predloge.

Unapred hvala na odgovorima!
 
Odgovor na temu

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter15.10.2020. u 16:36 - pre 42 meseci
Ne.

Samo u hladjenju odvlazuje.
U grijanju radi slicno kao i grijalica
Ispod plafona uvlaci u sebe zrak,taj zrak prolazi izmedju vrelih cijevi,ugrije se i tako ugrijan izduvava naprijed.

Nikakvog doprinosa odvlazivanju.
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter15.10.2020. u 16:50 - pre 42 meseci
Citat:
YT1KB:
Nocas je bilo 6*C spoljnja temperatura pa je radila isto,bez trunke razlike. Ako tako treba da radi inverter neka neko od iskusnih kaze i ja nemam nista protiv. To je onda to i znam da je sve u redu. Ovako mi niko konkretno nije odgovorio treba li da se stalno pali i gasi klima i tako odrzava zadatu temperaturu u prostoru ili treba da je odrzava modulisanjem kompresora i temperaturom izduvnog vazduha.



Tako je , trebala je da mijenja način rada na tim nižim T , ukoliko je radila s istim šablonom moguć je kvar na elektronici.. Čak i da se palila i gasila radi mogućeg predimenzionisanog uredjaja opet je trebala makar da promjeni šablon ( gašenje na 900w )...

Ako nije problem mozes li da snimiš kakav video s tim dešavanjima..
 
Odgovor na temu

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter15.10.2020. u 17:01 - pre 42 meseci
Tako ja svojevremeno ovdje trazih savjete za svog komsiju neku gree klimu.
Vi meni savjetovaste stosta.
Izmedju ostalog lomo fairy muse kazete jedno te isto.

I ko bi sad bio kriv sto radi kao fix klima a ne kao inverter :)
 
Odgovor na temu

YT1KB

........

Član broj: 345638
Poruke: 128
*.dynamic.sbb.rs.



+40 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter15.10.2020. u 17:08 - pre 42 meseci
Mogu da pustim i snimak. Malo je duzi nekih 10 minuta je ali prikazuje ceo proces od momenta paljenja do kraja kada se gasi. To je bilo jutros negde na spoljnjoj oko 10-12*C. Na snimku sam hteo da snimim i rad spoljnje jedinice jer se nocas bas lepo cula kako radi. Obzirom da je blizu saobracaj,nije od nekog znacaja ali nije bas ni tiha.

Gree GTech 12
Fujitsu 09 LMCE
Cini 2kw Zrenjanin radijator 20 rebara
Cini 1.5kw Zrenjanin radijator 15 rebara
Stan 95m2
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter15.10.2020. u 17:21 - pre 42 meseci
Ok hajde daj snimak...
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter15.10.2020. u 17:26 - pre 42 meseci
Citat:
rovaccccc:
Tako ja svojevremeno ovdje trazih savjete za svog komsiju neku gree klimu.
Vi meni savjetovaste stosta.
Izmedju ostalog lomo fairy muse kazete jedno te isto.

I ko bi sad bio kriv sto radi kao fix klima a ne kao inverter :)



Kojem komšiji , onom sto skida vanjske jer su mu bučne , i to radi već zadnje 2-3 godine.. Nikako da ih skine...
Eto od mene su cjevi za komšu samo da te ne slušam naredne 2-3 godine kako komšo skida vanjsku jer mu je bučna...
 
Odgovor na temu

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter15.10.2020. u 17:30 - pre 42 meseci
Sreca pa komsija ne poslusa savjet :)

A taj drugi nije komsija.Njemu nema nazad,on je kupio 3 komada gree.

 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter15.10.2020. u 17:42 - pre 42 meseci
Citat:
rovaccccc: Sreca pa komsija ne poslusa savjet :)

A taj drugi nije komsija.Njemu nema nazad,on je kupio 3 komada gree.


Ah da , to ti je prijatelj / poznanik , sta već , koji nakako da ti uslika i pošalje o kojoj gree klimi se radi.. Kod tebe sve misteriozno nešto...

Ovako snimiš kao ja. , okačiš na yt pa da svi vide kako radi.. Evo link...

https://youtu.be/zDuwhNx-H5U
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 836393 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.