Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GREE klima uređaji - inverter

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 834590 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

YT1KB

........

Član broj: 345638
Poruke: 128
*.dynamic.sbb.rs.



+40 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter20.10.2020. u 13:35 - pre 42 meseci
@ tassotti
Aj pa nas obraduj sta strucnjaci kazu. Meni se ne javlja niko. Ni serviser koji je ugradio ni ovi iz Energynet-a. Stigla poruka samo da ce da naplate izlazak servisera,a kada i kako dalje posle njega nema nista.
Gree GTech 12
Fujitsu 09 LMCE
Cini 2kw Zrenjanin radijator 20 rebara
Cini 1.5kw Zrenjanin radijator 15 rebara
Stan 95m2
 
Odgovor na temu

tassotti
tassotti
Beograd

Član broj: 42389
Poruke: 149
*.energopet.net.



+9 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter20.10.2020. u 13:37 - pre 42 meseci
Nadam se da će nešto zaključiti. Mada iskren da budem, ne vidim potrebu da obilaze svakog od nas ponaosob. Ove klime imaju neki fabrički defekt i sve iz istog raloga ne rade kako treba.....
 
Odgovor na temu

gfx
Beograd

Član broj: 255861
Poruke: 201
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter20.10.2020. u 16:35 - pre 42 meseci
Citat:
YT1KB:
Stigla poruka samo da ce da naplate izlazak servisera,a kada i kako dalje posle njega nema nista.


To je generisana poruka koja stize svakom ko podnese reklamaciju u vezi bilo kog proizvoda. Sustina poruke je jasna, ukoliko se ispostavi neosnovanost reklamacije, izlazak servisera na teren ce biti naplacen.

Takodje, ako se ne varam, u toj poruci bi trebalo da pise broj pod kojim je zavedena tvoja reklamacija, sto je dobar osnov da ih zoves svaki boziji dan (ako mislis da tako treba) i pitas sta se desava po pitanju reklamacije zavedene pod brojem tim i tim, i da li, i kada serviseri misle da izadju na teren, ili da ih prosto "predas" inspekciji, i njih, i tog lika koji ti je ugradjivao klimu, i redom sve koga jos mislis da treba. Od sedenja i cekanja "milostinje" ocigledno slaba vajda. Mora to i ostrije, i "potkovanije".

[Ovu poruku je menjao gfx dana 20.10.2020. u 17:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

EmaXX

Član broj: 341823
Poruke: 361
..bbc:4101:75c6:7332:ed55:e772



+83 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter20.10.2020. u 19:28 - pre 42 meseci
Citam na benchu, kod jednog clana odnosno brata mu, bili serviseri, detaljno dijagnosticirali i nastimali offset na 0. Nakon toga mu je spala potrosnja na 400w. Kaze da su mu rekli da ce nakon kojeg dana se to jos ustabilit. Predpost da je taj clan i ovde pod jednim od ovih novih nickova, pa ne bi bilo lose da malo detaljnije da feedback onima koji zele isto podesiti da im nize modulira..
 
Odgovor na temu

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter20.10.2020. u 19:29 - pre 42 meseci
Zasto sam imao predosjecaj da ce ga ubjedjivati kako nije do klime,kako je do njeg,do malog prostora ,nije zazimilo :)
 
Odgovor na temu

EmaXX

Član broj: 341823
Poruke: 361
..bbc:4101:75c6:7332:ed55:e772



+83 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter20.10.2020. u 19:37 - pre 42 meseci
Rad na 400 w lici na Lomo R. Rekao sam da ne modulira nisko, nekih 320 u kontinuitetu min koji sam upratio. Meni nije smetalo, temp je tacna koju odrzava, zrak koji krene puhati je topao.
Na minusima je kod mene sa postavljenim automodom setao od 500-1000, najvise nekako oko 800w radio, nez da je se sam ikad ugasio. Kad sam zatvorio vrata da grije sobu samo od 26 kvadrata onda je najnize radio na 320 sto sam upratio u kontinuitetu.
 
Odgovor na temu

Sizif 75

Član broj: 338404
Poruke: 16



+15 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter20.10.2020. u 19:56 - pre 42 meseci
Znaci odjednom ustimali da radi na 400w konstantno.
Jesi li tako lakovjeran i kad su zene u pitanju :-)
 
Odgovor na temu

Mikulic M.

Član broj: 345516
Poruke: 82
195.222.50.*



+26 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter20.10.2020. u 19:57 - pre 42 meseci
Pošto vidim da dosta pišete u zadnje vrijeme o to modulaciji,da pitam
Ostavim klimu preko noći na 19°c,ujutro pogledam na mjerač klima vuče 200w,ali iz klime ništa ne puše niti se ista čuje,samo otvorena usta.
Sad se ja pitam kakva je svrha te niske modulacije,ako nikako ne grije ili...

 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter20.10.2020. u 20:00 - pre 42 meseci
Offset je temperaturna kompenzacija , nema puno veze s ovim , klime su jednostavno "promodulirale" , i očekivao sam to ..
Kolega ETNAPR je objasnio ovaj rad , sad s dolaskom nižih T i klime kreću s drugačijim radom..

Na ovu priču oko Muse / situaciju , dosta utiču stereotipi o radu klime na visokim T , famozna modulacija , rad na 200w i ostale priče...
Klima drzi zadanu T , nema zalbi na buku , nema ni na potrošnju , no klima bi trebala da modulira na 200w i šta ? Da bi drzala zadanu , bila tiha , i malo trošila ?
Eto moze to isto i s puhanjem par minuta ..

Klima će naravno u hladnijim danima da modulira do besvjesti , na auto fan radi s minimum 40° , toplo , ugodno , tiho..
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter20.10.2020. u 20:05 - pre 42 meseci
Citat:
tassotti:
. Ove klime imaju neki fabrički defekt i sve iz istog raloga ne rade kako treba.....


Jel mozda misliš da ne rade kako ti misliš da bi trebalo da rade ?
 
Odgovor na temu

Sizif 75

Član broj: 338404
Poruke: 16



+15 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter20.10.2020. u 20:19 - pre 42 meseci
Citat:
Mikulic M.:
Pošto vidim da dosta pišete u zadnje vrijeme o to modulaciji,da pitam
Ostavim klimu preko noći na 19°c,ujutro pogledam na mjerač klima vuče 200w,ali iz klime ništa ne puše niti se ista čuje,samo otvorena usta.
Sad se ja pitam kakva je svrha te niske modulacije,ako nikako ne grije ili...


Tako rade samo pokvarene klime
 
Odgovor na temu

FUNKfanamana
Bojan Btakovic
Trgovac
Gejzir doo
Beograd, Srbija

Član broj: 345627
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter20.10.2020. u 20:28 - pre 42 meseci
Ja sam ubedjen da podesavanja na Musu-u ne treba dirati. Ona je pravljena da dominira, da greje, ne da pirka mlako. Evo, sinoc i jutros je bilo 2 stepena, danas 4,5.. ona ogranicena u PRVOJ brzini drzi 60 kvadrata kao da greje kupatilo.. Sa 8 kw za 24 sata. U prvoj brzini, od sedam.. Kvadratura je ne interuje, raspored isto. Za temperaturu je zabole, za polozaj napolju, unutra.. Vi hocete sa fererijem po ogranicenju.. Necu prijatno, hocu da greje, da bije ko Sveti Ilija. 32 da bude na -18 ako mi se cefne.. ona moze. Ja sam to kupio. Kad sam trazio klimu lepo sam rekao, hocu zivotinju koju zabole za sve, da radi bez obzira na bilo sta.. MUSE! Ne reklamiram je.. verujem da ima boljih.. ali jacih, tesko.
 
Odgovor na temu

tassotti
tassotti
Beograd

Član broj: 42389
Poruke: 149
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter20.10.2020. u 20:37 - pre 42 meseci
Citat:
Alen23:
Citat:
tassotti:
. Ove klime imaju neki fabrički defekt i sve iz istog raloga ne rade kako treba.....


Jel mozda misliš da ne rade kako ti misliš da bi trebalo da rade ?

Naravno da mislim da ne rade kako treba. Zato sam i reklamirao. Par dana probao. Uporedio sa Panasonic inverterom koji takodje posedujem. I zaključak je sličan kao i kod ostalih vlasnika iste. Ako se to rešava ovim podešavanjem offseta, onda je to super. Niko ovde od vlasnika Muse sigurno nema nameru da izmišlja problem. I da gubi vreme po forumima i zove uvoznika bez potrebe.
 
Odgovor na temu

EmaXX

Član broj: 341823
Poruke: 361
..bbc:4101:75c6:7332:ed55:e772



+83 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter20.10.2020. u 20:40 - pre 42 meseci
Citat:
Sizif 75:
Znaci odjednom ustimali da radi na 400w konstantno.
Jesi li tako lakovjeran i kad su zene u pitanju :-)


Neprikladan komentar zaista, molim bez tih privatnih prozivanja.
Odes na bench i provjeris sta je clan napisao. Ako se ne varam taj isti ima klime drugih proizvodjaca, nez tacmo koji je od ovih novih nickova ovde. Ne izmisljam.samo prenosim.

 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter20.10.2020. u 20:56 - pre 42 meseci
Citat:
tassotti:
Citat:
Alen23:
Citat:
tassotti:
. Ove klime imaju neki fabrički defekt i sve iz istog raloga ne rade kako treba.....


Jel mozda misliš da ne rade kako ti misliš da bi trebalo da rade ?

Naravno da mislim da ne rade kako treba. Zato sam i reklamirao. Par dana probao. Uporedio sa Panasonic inverterom koji takodje posedujem. I zaključak je sličan kao i kod ostalih vlasnika iste. Ako se to rešava ovim podešavanjem offseta, onda je to super. Niko ovde od vlasnika Muse sigurno nema nameru da izmišlja problem. I da gubi vreme po forumima i zove uvoznika bez potrebe.


Ja stvaeno ne znam kakav je zaključak i šta vi zaključujete na tom sastanku inzinjera ?
Još nisam čuo niti prituzbe da ne grije , da ne drzi zadatu , da je bučna , da puno troši , da klepeće , da škripi , zuji itd , itd..
Kolega YKT1 piše tiha , drzi zadanu u 0.5° , na potrošnju (kwh) dakle dnevnu , se nije zalio..
Pa šta je problem ? Filozofija rada uredjaja ?

Zbilja mi nije jasno sta ne radi na njoj...Ako ti misliš sad da bi klima trebala da radi kao panasonik tvoj priblem , samo ne znam šta da radi ?

Pročitaj malo komentar @gfx od prije par dana ..
 
Odgovor na temu

tassotti
tassotti
Beograd

Član broj: 42389
Poruke: 149
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter20.10.2020. u 21:06 - pre 42 meseci
Čitaš li ti šta pričaju vlasnici Muse-a? Jel poseduješ ti ovaj uređaj pa si zaključio da radi kako treba?
 
Odgovor na temu

Sizif 75

Član broj: 338404
Poruke: 16



+15 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter20.10.2020. u 21:18 - pre 42 meseci
Citat:
EmaXX:
Citat:
Sizif 75:
Znaci odjednom ustimali da radi na 400w konstantno.
Jesi li tako lakovjeran i kad su zene u pitanju :-)


Neprikladan komentar zaista, molim bez tih privatnih prozivanja.
Odes na bench i provjeris sta je clan napisao. Ako se ne varam taj isti ima klime drugih proizvodjaca, nez tacmo koji je od ovih novih nickova ovde. Ne izmisljam.samo prenosim.


Mislio sam da malo sale nije na odmet.
Poslusao sam te i nasao tu temu.
Taj kaze da su nesto stimali offset 0 i sad mu kao radi na 400w
Odma ispod njeg drugi lik kaze da je i on stavio offset 0 i da mu sa 800w ide u pauzu.
I ti izabra da vjerujes onom prvom i zakljucis da je sad sve ok da radi isto kao lomo.
Kako znas koji od njih govori istinu.
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter20.10.2020. u 21:21 - pre 42 meseci
Čitam , i pitam ,postavim jednostsvna pitanja na koja dobijem nejasne odgovore ,od pročitanog osim kuknjave " klima neće da mi modulira " nisam peočitao ništa opipljivo sto bi ukazivalo na neke neprsavilnosti..
Pitam jel spušta ispod 900 , ne spušta , pa spušta , pa je neko vidio na 500 i tako redom... Jel drzi zadatu , ne drzi , pa ispade da drzi... Neozbiljno..
 
Odgovor na temu

YT1KB

........

Član broj: 345638
Poruke: 128
*.mbb.telenor.rs.



+40 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter20.10.2020. u 21:33 - pre 42 meseci
Citat:
Alen23:
Citat:
tassotti:
Citat:
Alen23:
Citat:
tassotti:
. Ove klime imaju neki fabrički defekt i sve iz istog raloga ne rade kako treba.....


Jel mozda misliš da ne rade kako ti misliš da bi trebalo da rade ?

Naravno da mislim da ne rade kako treba. Zato sam i reklamirao. Par dana probao. Uporedio sa Panasonic inverterom koji takodje posedujem. I zaključak je sličan kao i kod ostalih vlasnika iste. Ako se to rešava ovim podešavanjem offseta, onda je to super. Niko ovde od vlasnika Muse sigurno nema nameru da izmišlja problem. I da gubi vreme po forumima i zove uvoznika bez potrebe.


Ja stvaeno ne znam kakav je zaključak i šta vi zaključujete na tom sastanku inzinjera ?
Još nisam čuo niti prituzbe da ne grije , da ne drzi zadatu , da je bučna , da puno troši , da klepeće , da škripi , zuji itd , itd..
Kolega YKT1 piše tiha , drzi zadanu u 0.5° , na potrošnju (kwh) dakle dnevnu , se nije zalio..
Pa šta je problem ? Filozofija rada uredjaja ?

Zbilja mi nije jasno sta ne radi na njoj...Ako ti misliš sad da bi klima trebala da radi kao panasonik tvoj priblem , samo ne znam šta da radi ?

Pročitaj malo komentar @gfx od prije par dana ..

Apsolutno si u pravu. Sve navedeno je tacno,samo sto radi kao On-Off klima nista vise. Mislim da svi vi ne bi voleli da vam se klima gasi na pola sata do sat i svaki put kad startuje vuce po 1200w a gasi se na 800w. Statisticki gledano- temperaturu odrzava,prosecna potrosnja struje adekvatna. Ali ako pojedes 100g mlevenog mesa za dorucak a za uzinu pojedes dva lista kupusa ipak nisi pojeo sarmu iako statisticki gledano imas sve adekvatne elemente 😳😳😳🤣🤣🤣🤣
Mala sala ali ovde je bukvalno tako.

Gree GTech 12
Fujitsu 09 LMCE
Cini 2kw Zrenjanin radijator 20 rebara
Cini 1.5kw Zrenjanin radijator 15 rebara
Stan 95m2
 
Odgovor na temu

YT1KB

........

Član broj: 345638
Poruke: 128
*.mbb.telenor.rs.



+40 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter20.10.2020. u 21:39 - pre 42 meseci
U svakom slucaju,problem nisam resio a koliko vidim i necu ga resiti. Hvala svima na pomoci ali kako nebih dalje ulazio u neke rasprave iskoristicu priliku da Vas sve pozdravim.
Ukoliko budem nekim slucajem resio problem,podelicu ga sa ljudima koji su ga imali iz razloga jer smo ispali grbavi i okarakterisani da izmisljamo i lupetamo nasumicno.
Svako dobro

Gree GTech 12
Fujitsu 09 LMCE
Cini 2kw Zrenjanin radijator 20 rebara
Cini 1.5kw Zrenjanin radijator 15 rebara
Stan 95m2
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 834590 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.