Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GREE klima uređaji - inverter

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 840184 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Paun1980

Član broj: 343585
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter15.11.2020. u 09:32 - pre 42 meseci
Citat:
Vuk099:
Poštovanje,da li može predlog za dobru 18ticu,u pitanju je kuća prizemlje dobro izolovano,grejalo bi se dnevna i kuhinja +hodnik,oko 45 m2.

Vidi, čim si došao ovde na forum onda te zanima Gree. Ali i nema nešto za preporuku. Ova Muse baš i nije neka kulturica, ostali modeli su po meni preskupi. Tako da moja preporuka ide u tabor takozvanih "japanaca", ili sačekaj da se javi neko stručniji a ovde ima vrsnih poznavalaca. Pozdrav i svako dobro.
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter15.11.2020. u 10:27 - pre 42 meseci
Citat:
Vuk099:
Poštovanje,da li može predlog za dobru 18ticu,u pitanju je kuća prizemlje dobro izolovano,grejalo bi se dnevna i kuhinja +hodnik,oko 45 m2.



Ukoliko ne uzimaš klimu da slikaš selfije pokraj mjerača , već želiš da se griješ i da ti bude toplo muse /gtech su odličan izbor...Jako puno ljudi ima pritužbe na niskomodulirajući rad klime u ovim prelaznim periodima , jer niska modulacija znač i niska T ispuha što rezultira ne baš ugodnim osjećajem hladnoće u postoru i obično ljudi drze dosta veću zadanu T ne klimi samo da bi imali topao ispuh na klimi...
S gore nabrojanim gree modelima nemaš takav problem , T ispuha ne ide u autofan modu ispod 40° , uglavnom je oko 50° u prelszim periodima i sam osjećaj grijanja je daleko bolji..
To sad što nekome smeta nalin na koji gree zagrijava prostor u prelaznim periodima je filozofsko-medicinski problem , nikako nekakva tehnička nepravilnost... Svi novi modeli gree klima opimiziranih za grijanje ( one s grijačima ) imaju takav rad u prelaznim periodima...
 
Odgovor na temu

Andersen

Član broj: 345383
Poruke: 17
109.245.227.*



+3 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter15.11.2020. u 11:59 - pre 42 meseci
Vidim da se pomenulo da G-tech i Muse rade isto, ali ja sa svojim G-techom nisam naisla na to sto pricate o Muse. Klima moze da prede, a moze i da duva kao tajfun, ne gasi se svako malo, a u trenucima kad stane i izduvava hladan vazduh, moram bukvalno da pridjem rukom do krilaca da bih to osetila. Pocela je sa radom prvog novembra, tako da sam prosla i toplije periode sa njom, i sve vreme slicno radi. I uvek duva topao vazduh dok radi, osetno topao.
Pritom je moj prostor mali, oko 30kvm, a ona je u prostoriji od 15kvm, duva ka vratima hodnika kako bi zagrejala i kuhinju i kupatilo. Iskreno mislim da moze da greje i otvorene prostore preko 50kvm.
Klima je masivna, iskreno iznenadila me je velicina. Mozda je predimenzionisana za moj prostor, ali posto moze tako blago da duva, skroz se prilagodila i njemu.
Eto da pomognem malo, da ne bude zabune da su iste G-tech i Muse.
E sad, ako mi se cefne da kupim i taj merac potrosnje, rado cu vam podeliti i te podatke. Svakako cu bar znati po sledecem racunu kako se pokazala jer ce raditi taman ceo novembar..
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter15.11.2020. u 14:40 - pre 42 meseci
A kako radi Muse ? Pa isto tako..

" I uvek duva topao vazduh dok radi, osetno topao "

Tako radi i muse 50° na ispuhu..

" Ali posto moze tako blago da duva, skroz se prilagodila i njemu. "

Radi ti u autofan , brzina 1 ili quiet , pri ispuhu od 50° , dok kolege forsiraju nisku modulaciju s većim brzinama ventilstora..

Tako inače i radi muse kod ljudi koji nemaju mjerač..

Pszi samo da ne "flipneš" kad staviš mjerač potrošnje
 
Odgovor na temu

markoni007

Član broj: 345772
Poruke: 2
*.crnagora.net.



+2 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter15.11.2020. u 18:05 - pre 42 meseci
Pročitao sam sva iskustva sa Gree Muse klimom.

Mislim da se moja klima najgore ponaša.

Spoljna temperatura 6-7 stepeni. Zadata temperatura 22 stepena, brzina ventilatora 3. Potrošnja klime je u proseku 1.2Kw/sat. Do sada je nisam mogao spustit ispod 1kw
Klima često ide u OFF. Ne znam kako da joj spustim potrošnju . Fino zagreje prostor, ali se onda iskljuci na pola ssata i sve tako u krug
 
Odgovor na temu

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter15.11.2020. u 18:18 - pre 42 meseci
Alen kaze da je to dobro tako .
 
Odgovor na temu

drug_chabor
xxx
xxx

Član broj: 345774
Poruke: 27
178.79.4.*



+11 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter15.11.2020. u 18:53 - pre 42 meseci
Pozdrav ljudi. I ja sam uzeo Gree Muse 12icu pre tacno mesec dana. Uzeo sam je prvenstveno zbog grejanja svoje sobe. Soba je 16 m2 sa zidovima visine 2.60m, jedna balkonska vrata, stavio sam dihtung gume na njima, soba ima izolaciju i fasadu.

E sad, ovu klimu su mi preporucili jer kao ona razbija za te moje potrebe, ali ja nisam zadovoljan. Prvenstveno nisam zadovoljan potrosnjom, nemam merac potrosnje na stekeru, pratim na strujomeru jer uglavnom kad pustim klimu u vecernjim casovima pored nje radi samo kompjuter koji nije veliki potrosac, pa tako otprilike ocenim potrosnju.
Koristim heat mode, brzina ventilatora na 3, uglavnom je na 21-22 stepena. Nervira me jer klima uglavnom duva konstantno i kada konstantno duva trosi nekih 1kw po satu. Za nekih 10 sati rada dnevno, ona potrosi 10kw sto mi uopste ne odgovara. Desava se da se gasi, tj ono kad podigne krilca navise i tada otprilike krene da duva na svakih 10 minuta, pa potrosi nekih 500w na sat, ali to se desava posle nekih 4-5 sati konstantnog rada.

Na izduvu nikad ne duva vrelo, nego onako mlako. A kad ukljucim turbo mod, s namerom da brze zagreje, desava se da vise ohladi prostoriju nego sto zagreje. I evo danas sam je ukljucio na 21 stepen oko 16:30 i evo skoro je20:00 ona se jos nije nijednom ugasila, a pise da je postigla 21 stepen, na koliko je i podesena.

Vidim da vi pricate o grejanju mnogo vece kvadrature, generalno ne znam da li je meni zapala sa nekom greskom ili jednostavno tako radi.
Cabor
 
Odgovor na temu

Mikulic M.

Član broj: 345516
Poruke: 82
195.222.50.*



+26 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter15.11.2020. u 19:10 - pre 42 meseci
To je nenormalno velika potrošnja na 16 m2,unutrašnja na 22,osim ako ne živiš u sibiru.
 
Odgovor na temu

Komša

Član broj: 345613
Poruke: 67
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter15.11.2020. u 19:38 - pre 42 meseci
Citat:
Alen23:
Citat:
Vuk099:
Poštovanje,da li može predlog za dobru 18ticu,u pitanju je kuća prizemlje dobro izolovano,grejalo bi se dnevna i kuhinja +hodnik,oko 45 m2.



Ukoliko ne uzimaš klimu da slikaš selfije pokraj mjerača , već želiš da se griješ i da ti bude toplo muse /gtech su odličan izbor...Jako puno ljudi ima pritužbe na niskomodulirajući rad klime u ovim prelaznim periodima , jer niska modulacija znač i niska T ispuha što rezultira ne baš ugodnim osjećajem hladnoće u postoru i obično ljudi drze dosta veću zadanu T ne klimi samo da bi imali topao ispuh na klimi...
S gore nabrojanim gree modelima nemaš takav problem , T ispuha ne ide u autofan modu ispod 40° , uglavnom je oko 50° u prelszim periodima i sam osjećaj grijanja je daleko bolji..
To sad što nekome smeta nalin na koji gree zagrijava prostor u prelaznim periodima je filozofsko-medicinski problem , nikako nekakva tehnička nepravilnost... Svi novi modeli gree klima opimiziranih za grijanje ( one s grijačima ) imaju takav rad u prelaznim periodima...

Čisto da znate.. ovaj baja nije ni u prodavnici video kako rade Muse i Gtech, ali ih bez problema preporučuje drugima da istresu ~1000€ za njih, pa ako ne budu zadovoljni, on će ih ipak ubeđivati da tako treba i da je sve ok.

I lično se tek sa 18-ticama ne bih igrao u kući, jer ako imaju manire ovih manjih, lako može biti da će i hladiti sa minimum 1kW pa će neko dobiti upalu pluća.
 
Odgovor na temu

Andersen

Član broj: 345383
Poruke: 17
109.245.227.*



+3 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter15.11.2020. u 20:15 - pre 41 meseci
Ja iskreno mislim da ne rade isto po tome sto sam procitala, meni nije nesto mnogo bitna potrosnja iako me interesuje, bilo mi je bitno da mi bude komforno i toplo, i da klima nije previse bucna. S obzirom da imam dva spoljna zida, na severnoj sam strani, pored mene se ne greje, u martu sam se zaledila uz manju TA pec i onu mini grejalicu na duvanje, tako da je cilj bio pre svega da bude toplo.
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter15.11.2020. u 20:27 - pre 41 meseci
Citat:
Komša:
Citat:
Alen23:
Citat:
Vuk099:
Poštovanje,da li može predlog za dobru 18ticu,u pitanju je kuća prizemlje dobro izolovano,grejalo bi se dnevna i kuhinja +hodnik,oko 45 m2.



Ukoliko ne uzimaš klimu da slikaš selfije pokraj mjerača , već želiš da se griješ i da ti bude toplo muse /gtech su odličan izbor...Jako puno ljudi ima pritužbe na niskomodulirajući rad klime u ovim prelaznim periodima , jer niska modulacija znač i niska T ispuha što rezultira ne baš ugodnim osjećajem hladnoće u postoru i obično ljudi drze dosta veću zadanu T ne klimi samo da bi imali topao ispuh na klimi...
S gore nabrojanim gree modelima nemaš takav problem , T ispuha ne ide u autofan modu ispod 40° , uglavnom je oko 50° u prelszim periodima i sam osjećaj grijanja je daleko bolji..
To sad što nekome smeta nalin na koji gree zagrijava prostor u prelaznim periodima je filozofsko-medicinski problem , nikako nekakva tehnička nepravilnost... Svi novi modeli gree klima opimiziranih za grijanje ( one s grijačima ) imaju takav rad u prelaznim periodima...

Čisto da znate.. ovaj baja nije ni u prodavnici video kako rade Muse i Gtech, ali ih bez problema preporučuje drugima da istresu ~1000€ za njih, pa ako ne budu zadovoljni, on će ih ipak ubeđivati da tako treba i da je sve ok.

I lično se tek sa 18-ticama ne bih igrao u kući, jer ako imaju manire ovih manjih, lako može biti da će i hladiti sa minimum 1kW pa će neko dobiti upalu pluća.



Ovaj Baja ima 7 gree klima , plus puno kolega koji imaju razne gree klime , tako da ne sumnjaš u ono što pišem...
No odkud si ti isplivao na gree temi ?
Niti imaš gree klimu , niti znaš kako rade , niti si , osim kafansko-folklornih postova , niti jednom argumentirano šta napisao ...
Ubjedjuješ ljude kako gree klima treba da radi , valjda si sebi umislio da si pametniji od Gree inzinjera , a Komšo ?

 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter15.11.2020. u 20:40 - pre 41 meseci
Citat:
Andersen:
Ja iskreno mislim da ne rade isto po tome sto sam procitala, meni nije nesto mnogo bitna potrosnja iako me interesuje, bilo mi je bitno da mi bude komforno i toplo, i da klima nije previse bucna. S obzirom da imam dva spoljna zida, na severnoj sam strani, pored mene se ne greje, u martu sam se zaledila uz manju TA pec i onu mini grejalicu na duvanje, tako da je cilj bio pre svega da bude toplo.



Osjetno topao zrak ne mozes imati s 200-300w potrošnje , za nekih 50° na ispuhu , uostalom vidjećeš kad nabaviš mjerač..
Za grijanje se ne brini , sigurno ćeš se ugrijati pošteno , sad potrošnja je vezana za gubitke , ukoliko nije bas neki " propuh " biće računi ok...
 
Odgovor na temu

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter15.11.2020. u 20:46 - pre 41 meseci
@@@Komša,

Koliko sam ja upućen, a jesam, G Tech nije ni blizu ~ 1000 €.
I nisam čuo da se neko žali a imamo (koliko ja znam) 2 korisnika i to aktivna.
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
Odgovor na temu

drug_chabor
xxx
xxx

Član broj: 345774
Poruke: 27
178.79.4.*



+11 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter15.11.2020. u 20:50 - pre 41 meseci
Citat:
Alen23:
Citat:
Komša:
Citat:
Alen23:
Citat:
Vuk099:
Poštovanje,da li može predlog za dobru 18ticu,u pitanju je kuća prizemlje dobro izolovano,grejalo bi se dnevna i kuhinja +hodnik,oko 45 m2.



Ukoliko ne uzimaš klimu da slikaš selfije pokraj mjerača , već želiš da se griješ i da ti bude toplo muse /gtech su odličan izbor...Jako puno ljudi ima pritužbe na niskomodulirajući rad klime u ovim prelaznim periodima , jer niska modulacija znač i niska T ispuha što rezultira ne baš ugodnim osjećajem hladnoće u postoru i obično ljudi drze dosta veću zadanu T ne klimi samo da bi imali topao ispuh na klimi...
S gore nabrojanim gree modelima nemaš takav problem , T ispuha ne ide u autofan modu ispod 40° , uglavnom je oko 50° u prelszim periodima i sam osjećaj grijanja je daleko bolji..
To sad što nekome smeta nalin na koji gree zagrijava prostor u prelaznim periodima je filozofsko-medicinski problem , nikako nekakva tehnička nepravilnost... Svi novi modeli gree klima opimiziranih za grijanje ( one s grijačima ) imaju takav rad u prelaznim periodima...

Čisto da znate.. ovaj baja nije ni u prodavnici video kako rade Muse i Gtech, ali ih bez problema preporučuje drugima da istresu ~1000€ za njih, pa ako ne budu zadovoljni, on će ih ipak ubeđivati da tako treba i da je sve ok.

I lično se tek sa 18-ticama ne bih igrao u kući, jer ako imaju manire ovih manjih, lako može biti da će i hladiti sa minimum 1kW pa će neko dobiti upalu pluća.



Ovaj Baja ima 7 gree klima , plus puno kolega koji imaju razne gree klime , tako da ne sumnjaš u ono što pišem...
No odkud si ti isplivao na gree temi ?
Niti imaš gree klimu , niti znaš kako rade , niti si , osim kafansko-folklornih postova , niti jednom argumentirano šta napisao ...
Ubjedjuješ ljude kako gree klima treba da radi , valjda si sebi umislio da si pametniji od Gree inzinjera , a Komšo ?



Pa evo ja imam Gree klimu i pricam svoje iskustvo i trazim resenje. Nisam stavio post da bih blatio Gree kao firmu. Inace ponasanje ti je krajnje seljacko. No hate.
Cabor
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter15.11.2020. u 21:08 - pre 41 meseci
Pa dobio si najbolji mogući savjet..Ne znam kakvo rješenje traziš , ti i kolega iznad , kad imate tako masivne gubitke , što kolega reče kao da zivite u sibiru ..Nisi valjda mislio da klima troši kad si se javio na ovaj forum ? Naravno da ne , kuča troši a vaša troši kao da je u pitanju omanja dvorana..
Forum izolacija kuće bi bio adekvatniji , zbilja klima nema nista s tim..
 
Odgovor na temu

drug_chabor
xxx
xxx

Član broj: 345774
Poruke: 27
178.79.4.*



+11 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter15.11.2020. u 21:11 - pre 41 meseci
Pa napisao sam da je kuca izolovana. Nije sa najlonom na prozorima pa da su toliki gubici. Stvarno mi je nelogicno.
Cabor
 
Odgovor na temu

Mikulic M.

Član broj: 345516
Poruke: 82
195.222.50.*



+26 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter15.11.2020. u 21:37 - pre 41 meseci
Stvarno mi je nejasna tolika potrošnja,ja imam neizoliran objekat,pa 18 ka drži 25°c na 40 tak m2 s potrošnjom 460w/h.
To su podaci za 15 tak dana u 10 mj.
Bitno je da se klima ne gasi nikako
 
Odgovor na temu

filip555

Član broj: 341671
Poruke: 92
*.mbb.telenor.rs.



+50 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter15.11.2020. u 21:58 - pre 41 meseci
Mozes ti druze da napises da koristis gree muse pored kamina koji lozis cerovinom u 16m2 i da ti toliko trosi struje i ovaj alen dr mr ing gree klima ce ti objasniti da to tako treba da radi, ili ce ti reci da nemas krov pa ti sva toplota ide napolje. Polako, vec ima prilican broj ljudi na forumu koji imaju ovaj problem pa cemo da se teramo, a taj inzinjer iz energyneta ce bas da nadrlja sto je prihvatio od kineza klimu koja ne radi kako treba pa su uvezli ko zna koliko klima sa raznim falinkama I sad pokusavaju da se izvade iz blata. Ne bi me cudilo da je Alen zapravo taj inzinjer. To ako alen ima 7 gree klima i ako njegovi prijatelji imaju gree klime nista ne znaci jer nemaju bas gree muse, to sto na papiru pise da je identicno sa gree regular ne garantuje da radi kao ista. Ja bih te Alene zamolio da prestanes da nas smaras jer nismo kupili istu klimu kao i ti.jer tvoja ima.drugaciju unutrasnju jedinicu. Sve vise se ljudi javlja sa problemom, a ti mozes da piskaras i da ismevas i pravis kontra efekat. Dakle klima puno trosi, a malo daje u ovom prelaznom periodu i kraj balade. Plus sto zna da ode preko zadane temp pa da se ugasi i da ceka sat vremena da spadne 3 stepena ispod pa da se upali.
 
Odgovor na temu

markoni007

Član broj: 345772
Poruke: 2
*.crnagora.net.



+2 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter15.11.2020. u 22:01 - pre 41 meseci
Citat:
Alen23:
Pa dobio si najbolji mogući savjet..Ne znam kakvo rješenje traziš , ti i kolega iznad , kad imate tako masivne gubitke , što kolega reče kao da zivite u sibiru ..Nisi valjda mislio da klima troši kad si se javio na ovaj forum ? Naravno da ne , kuča troši a vaša troši kao da je u pitanju omanja dvorana..
Forum izolacija kuće bi bio adekvatniji , zbilja klima nema nista s tim..


Možeš li mi samo reći kako si iz moga posta zaključio da mi kuća nije izolovana.

Na kući je postavljena termoizolaciona fasada debljine 8cm, prozori su sa termoprekidom , low e stakla. Prostorija u kojoj se klima nalazi ima 28m2 i orijentisana je jug-istok.

Koji još uslovi treba da se zadovolje da bi klima Gree Muse normalno modulirala i trošila manje struje ?

Smatram da je potrošnja od 1.2kw mnogo, jer joj nije zadata velika temperatura (npr 22c) a napolju nije bas hladno (6-7c)

 
Odgovor na temu

drug_chabor
xxx
xxx

Član broj: 345774
Poruke: 27
178.79.4.*



+11 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter15.11.2020. u 22:07 - pre 41 meseci
Inace u mom slucaju se desava da ona postigne i vecu od zadate, postavim na 22, na displeju pise da je unutrasnja 23, a ona i dalje duva punom parom.
Cabor
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 840184 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.