Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nadrealizam u nas ...

elitemadzone.org :: MadZone :: Nadrealizam u nas ...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4826 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1332
87.116.178.*



+559 Profil

icon Re: Nadrealizam u nas ...07.01.2020. u 23:17 - pre 52 meseci
Jecte. Al kad si već bump temu da dodam još ponešto, s tim što ovde stvari prevazilaze nadrealizam, i prelaze u zonu sumraka.

Dakle ministar finansija i ministar unutrašnjih poslova su lopovi. Samo su spomenuli u emisiji, ali u principu je neprepričljivo pa i da oprostimo neveštim devojkama što ne drže papir. Dakle jedan je "doktorirao" uz pomoć plagijata, a drugi je "završio" Megatrend limited unlimited London d.o.o. tako što je pohađao u Sava Centru, ali nema školske drugare. Ovaj prvi se žalio sudu na odluku komisije, pa ako sud utvrdi da je prekršena procedura možda mu i vrate doktorat iako ga ukrao? Od ovog drugog tata liferuje oružje teroristima, koje dobija povoljno od državne firme koja ide u propast, stečaj, privatizaciju? Zona sumraka deo je da je Jorgovanka T. plagirala svoj doktorat od njega već plagiranog?

Ali ništa mi ne bi bilo krivo nego kad je S. Malog trebalo da "izglasamo" na funkciju, a imao je čak i protivkandidata, nedeljama, ma šta nedeljama mesecima su njegovi novinari usukanog pitali neka čudna pitanja u vezi odnosa Srbije i USA, i Rusije, i Kine, a ovaj je na sve odgovarao: "Mi smo mali", "Mi smo isuviše mali" i to je trajalo i trajalo, sve dok lopova Malog nismo izglasali na funkciju a onda je iznenada prestalo. Znači neki monstruozni mozak iz senke smišlja takve nepodobštine, ali mesecima ponavljati kao pokvarena ploča Mi smo mali, mi smo Mali, mi smo mali, mi smo Mali, to može samo zlikovački mozak koji mrzi svoj sopstveni narod. Tako nekako.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Nadrealizam u nas ...08.01.2020. u 02:29 - pre 52 meseci
Citat:

Jecte.


Znaš kako gospodine Majore, moj smisao za humor jeste malo uvrnut, ali nije moja krivica što mnogi ne mogu da dobace do istog.

Citat:

Al kad si već bump temu da dodam još ponešto, s tim što ovde stvari prevazilaze nadrealizam, i prelaze u zonu sumraka.


Ako dozvoljavaš, izašao bih iz zone sumraka na čistinu.

Prvo, nisam siguran koliko smem da kažem, ne o onome što znam(jer ne znam mnogo), nego o onome u šta sam ubeđen. Razumećeš, ovde se ipak radi o nosiocima najviših državnih funkcija.

Citat:

Dakle ministar finansija i ministar unutrašnjih poslova su lopovi.


Ako tvoja tvrdnja stoji netaknuta, onda ni meni neće biti teško da se složim. U stvari, ne mogu baš da se složim, ali verujem da je tako.

Međutim, ti grešiš. Uperili su nam reflektore u oči i oslepeli nas, a to je još gore nego da smo u mraku. Doktorati, diplome i zvanja su ovde najmanje bitni, skoro pa nebitni. Evo i zašto.

Dobar ministar unutrašnjih poslova bi trebalo da ima neke kvalitete. Recimo, on bi trebalo da bude čovek od najvišeg poverenja kod predsednika države ili predsednika vlade. Moja malenkost veruje da jeste tako, jer da nije, pomenuta persona ne bi bila na mestu na kom se nalazi. Međutim, taj kvalitet nije dovoljan. Recimo da bi u jednačinu trebalo ubaciti i integritet, autoritet i naravno stručnost. Slažemo se da ovo poslednje ne poseduje i oko toga je bespredmetno diskutovati. Međutim, on ne poseduje ni ova dva u sredini. Autoritet znači da samostalno sprovodi politiku vlade i svog ministarstva, ali pošto je najobičniji klimoglavac tu od autoriteta nema ni a. Integritet znači da se kriminalci ycepy u gaće kada se pojavi u javnosti. Međutim, on kod istih može da izazove samo smeh. Zaista, odrastao muškarac koji odaje utisak da se drži za maminu suknju, ne može da izazove nikakvu drugu reakciju osim smeha.

Što se tiče gospodina Malog, tu su stvari malo ozbiljnije. Verujem da je on majstor svog zanata, da je dobar stručnjak, bez obzira na ovu aferu. Ne, uopšte se ne šalim kada to kažem. Znaš li zašto? Evo, reći ću ti. Za početak pročitaj malo njegovu biografiju. Osoba koja može da sakrije trag velikog novca, da ga prebacuje sa računa na račun, iz jedne poreske oaze u drugu, iz treće zemlje u četvrtu, iz pete banke u šestu sigurno nije diletant. Kao takav, verujem da je dragocen. Evo ti malo poređenje. Dobar atomski fizičar može da napravi i nuklearnu centralu koja snabdeva zemlju energijom, a može da napravi i atomsku bombu. Ako napravi ovo drugo, to uopšte ne znači da je loš fizičar. Naprotiv.

Jorgobanka je ovde nebitna. Ona se slika za televizor, a ponekad za isti odrecituje nešto. Pošto iza sebe ima savet guvernera koji brine o svim parametrima monetarne politike, može da bude i fikus, mi to nećemo primetiti.

Što se tiče oružja, ne bih ništa za sada, ali bih baš voleo da vidim šta drugi forumaši kažu na tu temu.

Svega ovog ne bi bilo, da je Pera na vreme otišao u javni sektor.
 
Odgovor na temu

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Nadrealizam u nas ...08.01.2020. u 07:47 - pre 52 meseci
Citat:
Moja malenkost veruje da jeste tako


Citat:

Kad nešto pričaš o sebi, pa se malo praviš pametan
https://vukajlija.com/moja-malenkost


Edit: moja malenkost je promenila adresu do stranice na Vukajliji.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1332
87.116.178.*



+559 Profil

icon Re: Nadrealizam u nas ...09.01.2020. u 01:25 - pre 51 meseci
Citat:
Bradzorf012:
Znaš kako gospodine Majore, moj smisao za humor jeste malo uvrnut, ali nije moja krivica što mnogi ne mogu da dobace do istog.


Šteta što nisi i duhovit pa da se smejemo malo.

Citat:

Prvo, nisam siguran koliko smem da kažem, ne o onome što znam(jer ne znam mnogo), nego o onome u šta sam ubeđen. Razumećeš, ovde se ipak radi o nosiocima najviših državnih funkcija.


Pa problema ne bi ni bilo da cpanja ne prave nosioci najviših državnih funkcija, nego Pera iz komšiluka. A ako misliš na primedbu da neće da se dozvoli vređanje premijerke jedne države Gojko verovatno nije video fotomontažu kako joj cepaju košulju kad je dobila sina, stvarno je bilo urnebesno.

Citat:

Dobar ministar unutrašnjih poslova bi trebalo da ima neke kvalitete.


Na primer da nije lopov?

Citat:

Što se tiče gospodina Malog, tu su stvari malo ozbiljnije. Verujem da je on majstor svog zanata, da je dobar stručnjak, bez obzira na ovu aferu.
Jorgobanka je ovde nebitna. Ona se slika za televizor, a ponekad za isti odrecituje nešto. Pošto iza sebe ima savet guvernera koji brine o svim parametrima monetarne politike, može da bude i fikus, mi to nećemo primetiti.


I ja sve čekam da dinar počne da vredi 120 eura, do tad sve mi se čini da radim za đabe.

Citat:

Što se tiče oružja, ne bih ništa za sada, ali bih baš voleo da vidim šta drugi forumaši kažu na tu temu.


U Valjevu postoje Krušik i Gorenje, prave oružje i belu tehniku, ali samo oružje je vruća roba, Krušik smo bombardovali i posle oporavili 10% kapaciteta a već je potpisan prvi ugovor od 4 miliona eura, Gorenje toliko nije napravilo od kad je u Valjevu. A bolje bi bilo da ne prave oružje nego kinder jaja, više bi zaradili.

Od ostalih nadrealnih stvari blago retardirana čistačica koja je prostodušno odgovorila na par pitanja novinara je bila otpuštena, jedva je spasili da je vrate na posao. Neka babuskara se onesvestila dok su žene branile šta su već branile, posle je uočili na skupovima podrške, smejali se i novinari i ona. Sendvičari prihvatili šalu na svoj račun, i snimili propagandni spot u kome prave gomile sendviča...Šta znam ako su onakvi kao Jutka na nekim funkcijama makar i u opštini onda mu to dođe možda neki najveći stepen demokratije u svetu, u ostalim zemljama takvima obično daju da skupljaju kolica u supermarketu.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1332
87.116.178.*



+559 Profil

icon Re: Nadrealizam u nas ...10.01.2020. u 00:23 - pre 51 meseci
Citat:
Matroz: I sta?


Ništa. Upravo tako, došli smo do faze da ladno odgovori "Pa šta?" na neka pitanja i nikom ništa. Pa šta ako je bio u fabrici, pa šta ako je dobijao ispod cene prizvodnje, pa šta ako je prodavao... Pa ništa, trebalo bi da sedi iza rešetaka a ne da bude na javnoj funkciji.

Citat:
Glupom narodu su i pre 100 godina gulili kožu s leđa to rade i sad.


Narod uopšte nije glup, prosečno je pametan kao i svaki drugi narod na ovom svetu. Pre sam sklon da poverujem da su pojedinci glupi koji takvim smatraju svoj narod, ili neki drugi.

Citat:
Cemu tvoj lament i ridanje ovde, oces ti da budes kalif umesto kalifa, kako da znamo da ces ti odnosno vi biti bolji.


Ne hvala, mene su birali na neke funkcije, ali nije mi prijalo, uopšte nisam taj tip ličnosti, nije lament i ridanje nego me čudi nivo bezobrazluka i bahatosti kao i količina gluposti prilikom opravdavanja postupaka. A kako da znamo da će sledeći biti bolji? Pa šta znam i u Italiji se mafija bila razmahala, pa su osnovali poseban sud i policijske odrede, u roku od nekoliko godina nije više bilo mafije. Možda tako, i oni poslanici da imaju platu u nivou republičkog proseka, pa da im porastu primanja tek kad poprave standard naciji, na primer. Pa onda lustracija, koga jednom uhvate da krade više nikad ne može na javnu funkciju itd...

Citat:
Sve je to tako jadno i jeftino pa i ovo tvoje skrabanje.


To sasvim sigurno nije razlog da se ti uzbuđavaš. A i nije sve jeftino, gradićemo stadione :)
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Nadrealizam u nas ...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4826 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.