Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koronavirus COVID-19

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 612452 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1927.04.2020. u 15:36 - pre 48 meseci
Citat:
dusanboss: ..Mada ne treba podcenjivati naivnost naroda..

Jasno je da obican svet sedi kuci zakljucan danima, dok se mnogi bliski vlasti setkaju po planinama, hotelima i odmaralistima, po gradu... Evo, zlatiborski okrug, eufemizam za Uzice i okolna mesta, koji se preselio na Zlatibor, a za koji ne vazi pocijski cas i radi punom parom, je nazalost eskalirao.
I sigurno nisu u pitanju stare zaboravljenje kuce na selu, za koje bi da se dovedu u elementarni red, snajka morala da rmbaci 2 nedelje.

Takodje, ne radi se samo o vrhu vlasti i vlasnicima preduzeca, vec se radi i o sitnoj stranackoj fukari.

Dakle, mi smo zakljucani da bi koliko toliko pokrili statistiku zaraze koju sire: drzavni aparat, vrh vlasti, sitna stranacka fukara za koju ne vazi policijski cas....
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1927.04.2020. u 19:08 - pre 48 meseci
Citat:
Ali Imam:
...

Gostujući sinoć u emisiji PINK
pse kao potecijalne prenosnike COVID-19
pomenuo je i Prof. dr Nestotrović.


Profesor Neserović.
 
Odgovor na temu

amaama

Član broj: 314561
Poruke: 47



+76 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1927.04.2020. u 21:44 - pre 48 meseci
Ivan reče:
Citat:
...Tako da je prilicno neodgovorno pricati da SARS-CoV-2 nije "opasniji" od gripa - em sto je taj termin potpuno proizvoljan, em sto to nije tacno za gomilu definicija "opasnosti".

Meni možeš da pričaš šta god i kako god hoćeš, nas dvojica nemamo ni naučnu ni bilo koju drugu osnovu da raspravljamo o Covid, a "nadgornjavanje" na ovakav način ne vodi nigde. Gornjom izjavom nisi osporio ništa od iznetog u linku koji očigledno nisi ni gledao. Da si pogledao video bi da nije proizvoljan termin nego činjenicama-brojevima obrazložen i "potkovan" iskaz. Tu nema mesta za tvoje-moje mišljenje, nego nešto jeste ili nije.

Nisam ja izmišljao, pričao, tvrdio, "terminirao" Covid, nego doktor Erikson, šef ER, na osnovu dosada potvrdjenog broja slučajeva u Kaliforniji, statistički značajnog i verodostojnog broja (u videu je izneo sve i stotine i hiljade). Sve je prošlo "kroz njihove ruke" sve još uvek prolazi. Ljudi sa tog snimka nisu šalabajzeri, ne govore rekla-kazala, nemaju teoriju zavere, ne kažu "ja mislim", ne bave se tumačenjima, ne bave se predvidjanjima, nego na osnovu svega što se sada dešava i dugogodišnjeg iskustva iz ER (hitne službe) tačnije uvek "prve" borbene linije, porede dosadašnje ponašanje i posledice Covida (ne samo smrtnost nego i ostale karakteristike) i druge zarazne bolesti, pa i grip kao najočitiju i najpominjaniju sličnu svakogodišnju zaraznu bolest/epidemiju. I grip nije bezopasna bolest, ako gledamo brojeve opasno je opasan, zarazan, smrtonosan. Samo je u odnosu na Covid odavno poznat, i sa njim smo se saživeli pa niko ne reaguje na zaražene i umrle od gripa. Niko se ne zaključava od gripa. Tu nema mesta za tvoje-moje mišljenje, nego nešto jeste ili nije.

Da si pogledao video bi i da je poreklom Norvežanin i da je direktno poredio i mere Norveške (lockdown) i mere Švedske (bez) i na osnovu tih rezultata obrazložio zašto lockdown nije efikasna mera u slučaju Covid. Da je premisa o zaraznosti i smrtnosti tačna Švedska bi po tim predvidjanjima trebala da ima 10 puta gore rezultate. Umesto toga ona ima statistički neznatno lošije od Norveške (da ne razglabamo da li je baš svaka smrt baš direktna posledica Covid). Jeste, 1000 mrtvih je veći broj od 200, ali statistički u odnosu na 10 miliona je minorna razlika. Možda se nekom ne svidja tako "hladno" računanje, možda nije humano, ali to ne menja tačnost iskaza. Tu nema mesta za tvoje-moje mišljenje, nego nešto jeste ili nije.

Ovaj doktor u ime svih njegovih kolega iz ER, ponoviću, na osnovu proverenih i egzaktnih podataka i na osnovu stručnosti i iskustva u radu sa bolesnicima sa prve "borbene" linije, poredio je dosadašnje epidemije i doneo je sud o svrsishodnosti opšteprihvaćenih mera za Covid i generalno o opasnosti od ove pandemije. Njegov sud je čista i matematika, zatim i logika. Njegov sud možeš da osporiš samo ako imaš podatke koje osporavaju njegov zaključak ili pokažeš da je sam zaključak ili postupak zaključivanja pogrešan. Tu nema mesta za tvoje-moje mišljenje, nego nešto jeste ili nije.

Dakle, molim te, prvo odgledaj (bez preskakanja) taj brifing dr.Eriksona. Nije predug. Ako posle toga imaš link govora nekog epidemiologa/naučnika/doktora koji te iste objavljene podatke može ili da demantuje, ili da ospori zaključke na osnovu njih, možemo nastaviti razgovor.

Ako nemaš takav link, ako prosto i svesno ignorišeš ono što ti se ne svidja, to će samo pokazati da ti nije bitno da dodjemo do neke istine, nego da ubediš druge da greše što se bespogovorno ne slažu sa tobom. Ukoliko se činjenice ne slažu sa tvojim mišljenjem, utoliko gore po njih. Tu onda nema mesta za tvoje-moje mišljenje, postoji samo tvoje.

A ako je tako, onda kao što nisi odgledao video, tako nećeš ni čitati moj odgovor, pa je ionako svaka dalja razmena mišljenja obesmišljena.


 
Odgovor na temu

amaama

Član broj: 314561
Poruke: 47



+76 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1927.04.2020. u 22:06 - pre 48 meseci
Citat:
Zemljama koje su uvele labave i zakasnele mere (kao USA) biće u cilju da prikažu virus što bezazleniji kako bi opravdali svoje postupke koji su bili čisto ekonomski orjentisani.


Taj doktor u brifingu ne kaže da je virus bezazlen, nego da je opasan koliko i grip i na sličan način. Grip nije bezopasan. Samo smo se navikli na sve što nosi sa sobom. Takodje kolapsi zdravstvenog sistema su se dogadjali i dogadjaju se mnogo češće nego što znamo ili obraćamo pažnju. Sad prvi put zahvaljujući abnormalnoj količini straha indukovanog i kroz klasične medije i kroz društvene mreže reagujemo tako kako reagujemo. Doktori sa snimka nemaju neko "dijabolično" objašnjenje zašto se sve ovo izdešavalo i dešava, nego samo konstatuju fakte u odnosu na sve prethodne godine. Na to i dosadašnji brojevi ali i istorija pokazuju da dugoročno svakako, ali i kratkoročno (samo)izolacija zdravog stanovništva ništa ne rešava kad su u pitanju epidemije, samo odlažu neizbežno. Karantin za bolesne i sumnjive da. Karantin za zdrave - ne. Odatle sad i priče o drugom trećem ... n-tom talasu. Treba izbeći nezgodna pitanja i odgovornost u vezi uzaludnosti ove mere.

Istorija kazuje da bez obzira što vlasti redom i uvek misle da su "spasioci nacija", uvek ih posle velikih i dramatičnih dogadjaja čeka pad. Teške probleme će imati i Trump i svi drugi autoritarni tipovi, pa i ovaj naš. Može da ne bude baš pro-padanja, ali da će rezultati biti ozbiljno lošiji svih (i Merkelove!) u to sam siguran.

Ovako to vidi podsvest prosečnog birača: "Bio si na vlasti, došla bolest, nema veze šta si radio da ode, ako ne budeš na vlasti možda bolest ne dodje ponovo." Ne vidim kako mogu da izbegnu negativnu identifikaciju, nema izvlačenja kad te podsvest povezuje sa nekom katastrofom, svest onda beži od nje.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1927.04.2020. u 22:14 - pre 48 meseci
"Grip nije bezopasan. Samo smo se navikli na sve što nosi sa sobom."

Fali ti logika, od gripa jako retko ko umre, ovde imamo ozbiljnu opasnost. Tvoje trivijalizovanje i poredjenje
ovog virusa sa gripom ne ide cak i ni u srodjosti jer ovo nije grip nego nesto drugo...
 
Odgovor na temu

amaama

Član broj: 314561
Poruke: 47



+76 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1927.04.2020. u 23:42 - pre 48 meseci
Citat:
od gripa jako retko ko umre

Bolje proveri koliko je to retko. Neprijatno ćeš se iznenaditi. Posebno baci pogled koliko je 2017. umrlo npr. u Srbiji. Uporedi sa trenutnim brojevima. Staviću nekoliko linkova na naslove iz novina ako sam ne nadješ potvrdu mojih reči.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1928.04.2020. u 00:03 - pre 48 meseci
"Bolje proveri koliko je to retko."

Retko je. Ja svake godine bar jednom prelezim grip. Da dobijem koronu, iso bih pravac novo groblje. Pametnom dosta.
 
Odgovor na temu

haosumak

Član broj: 336674
Poruke: 40



+4 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1928.04.2020. u 00:38 - pre 48 meseci
Ima li veze sa COVID-19?

Citat:
Novosadjani sa svojih terasa protestovali protiv aktuelne vlasti

Novosađana izašao je večeras u 20:05 časova na svoje terase kako bi, duvajući u pištaljke ili trube i udarajući u šerpe, protestovao protiv aktuelne vlasti.

Iako je i za subotnje veče bio zakazan jedan protest sa terasa, koji je imao anonimnog organizatora, Novosađani su se, izgleda, u nešto većoj meri odazvali na poziv Inicijative "Ne davimo Beograd", koja je građanima Srbije poručila da "pokažu da nisu podanici u diktaturi".

Građani su udarali u šerpe i lonce, gelendere, duvali u pištaljke i trube, u različitim delovima grada.

Citat:
"Dok su se naši medicinski radnici borili sa zarazom, a radnici održavali život gradova radeći pod rizikom, vladajuća stranka nastavila je predizbornu kampanju ne osvrćući se na moguće posledice, a tretirajući opasnost od pandemije kao borbu za rejting u kojoj po svaku cenu treba da ispadnu spasioci. Onima koji su kritički pisali ili upozoravali u javnosti da bajka koju su nam servirali nije istinita, našli su se na udaru režima. Na kraju, mogli smo da vidimo i da u našoj zemlji sve zavisi od odluke jednog čoveka koji je po potrebi doktor, televizijski voditelj, policajac ili sudija", obrazložila je svoj protest "Bukom protiv diktature" Inicijativa "Ne davimo Beograd".

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1928.04.2020. u 05:53 - pre 48 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Da dobijem koronu, iso bih pravac novo groblje. Pametnom dosta.

Verovatnoca da u tim godinama uspes da umres je 0,1% sa tendencijom daljeg pada - prica se da je najmladji preminuli koji je imao 37 godina umro od neodgovarajuce primene respiratora - jednostavno, bio je prvi pacijent u srbiji (ili mmedju prvima), na njemu je primenjen metod lecenja koji nikada ranije nije primenjen za takvu bolest u ovoj drzavi i dok se doktori nauce, ode covek pod zemlju. Kasnije su iz tog izvukli meke zakljucke i sad je sansa da im umre 37-ogodisnji pacijent veoma umanjena.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1928.04.2020. u 09:12 - pre 48 meseci
Ti ne znas ocigledno kolko ja imam godina....
 
Odgovor na temu

kosmopolita
Balkan

Član broj: 257864
Poruke: 123



+21 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1928.04.2020. u 10:27 - pre 48 meseci
Citat:

Ti ne znas ocigledno kolko ja imam godina....



Pise u profilu a ova slika sa malim deteom mora da je od pre vise od 10 godina.

I ja imam vise od 50 i ako neko od nas dvojice rikne to ce nama biti 100% a Darku ce biti 0,1%.

Vecini procenat umrlih je uvek mali, sem ako neko koga znaju nije umro.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1928.04.2020. u 10:57 - pre 48 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Ti ne znas ocigledno kolko ja imam godina....

Na slici nemas vise od 37, e sad da li je lazna slika ili godina na profilu, to nije ni bitno.

Ne znam da li istorija plucnih bolesti ima ikakve veze sa povecanim umiranjem od korone. Plucne bolesti uglavnom nisu vezane uzrocno-posledicno sa losim imunitetom. Uzrok je obicno nesto totalno deseto kao sto je devijacija nosa, zivot u zagadjenoj sredini, losa mikroklima prostora (mala vlaznost), druzenje sa pusacima... Problem je kad se kod jedne osobe pogode 2-3 ta faktora rizika, a jos veci problem ako taj ne ume da identifikuje i ukloni te faktore, nego kuka na gene i imunitet bzvz. Ja napravio par radikalnih promena i nema vise plucnih bolesti, a imunitet isti, geni isti.

[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 28.04.2020. u 12:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1928.04.2020. u 11:01 - pre 48 meseci
O ovome su vec pisali svi domaci portali , pa juce i ovi sa linka . Vest je iz New York Post-a , tako da nije iz Informerove kuhinje .

http://rs.n1info.com/Zdravlje/...roj-mutacije-koronavirusa.html

U tekstu je objasnjenje zasto je u drzavi New York , epidemija znatno jaca i smrtonosnija , nego u drzavi California , koju neki uzimaju za primer slabosti i blagosti virusa .

Ima i drasticnijih primera na osnovu kojih bi se moglo reci da je virus bezopasan ! Po podacima Na ostrvu Reunion , to je da neko ne pomisli da se radi o nekom zaostalom mestu na planeti , Francuska prekomorska teritorija sa istim statusom kao i maticna drzava Francuska . Znaci imaju testove , lekare itd. i para mnogo vise nego mi . Ostrvo ima oko 900.000 stanovnika pa i nije bas beznacajno kao primer .

Tamo je registrovano 470 pozitivnih i Niko nije preminuo ! Znaci ako gledamo njihov primer , virus je slabiji od Kijavice ! Ako gledamo primer drzave New york , drzave jer to nije samo grad vec i savezna drzava , Virus je posast ?
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1928.04.2020. u 11:45 - pre 48 meseci
"Na slici nemas vise od 37, e sad da li je lazna slika ili godina na profilu, to nije ni bitno."

Na toj slici imam 44 godine. Pise ti lepo kad sam rodjen, ali ti glumis wizarda. No nemas
argument, od gripa necu umreti, od ovoga hocu...
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1928.04.2020. u 13:18 - pre 48 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Na toj slici imam 44 godine. Pise ti lepo kad sam rodjen, ali ti glumis wizarda. No nemas
argument, od gripa necu umreti, od ovoga hocu...

Nije čovek kriv što si ti mladolik . :)

Citat:
haosumak:
Ima li veze sa COVID-19?



Novosađana izašao je večeras u 20:05 časova na svoje terase kako bi, duvajući u pištaljke ili trube i udarajući u šerpe, protestovao protiv aktuelne vlasti.

Iako je i za subotnje veče bio zakazan jedan protest sa terasa, koji je imao anonimnog organizatora, Novosađani su se, izgleda, u nešto većoj meri odazvali na poziv Inicijative "Ne davimo Beograd", koja je građanima Srbije poručila da "pokažu da nisu podanici u diktaturi".

Građani su udarali u šerpe i lonce, gelendere, duvali u pištaljke i trube, u različitim delovima grada.



Posle kad Vučko sve da Srbijancima ... djavo nam kriv :)

Citat:
ademare:
O ovome su vec pisali svi domaci portali , pa juce i ovi sa linka . Vest je iz New York Post-a , tako da nije iz Informerove kuhinje .

http://rs.n1info.com/Zdravlje/...roj-mutacije-koronavirusa.html

U tekstu je objasnjenje zasto je u drzavi New York , epidemija znatno jaca i smrtonosnija , nego u drzavi California , koju neki uzimaju za primer slabosti i blagosti virusa

Pa na osnovu ovog znači da ono što govori dr.Erikson i ti sa hitne važi samo za Kaliforniju. (moram da odgledam ceo video, onaj iz dva dela što si dao link je obrisan)
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Branimir Maksimovic:
Da dobijem koronu, iso bih pravac novo groblje. Pametnom dosta.

Verovatnoca da u tim godinama uspes da umres je 0,1% sa tendencijom daljeg pada - prica se da je najmladji preminuli koji je imao 37 godina umro od neodgovarajuce primene respiratora - jednostavno, bio je prvi pacijent u srbiji (ili mmedju prvima), na njemu je primenjen metod lecenja koji nikada ranije nije primenjen za takvu bolest u ovoj drzavi i dok se doktori nauce, ode covek pod zemlju. Kasnije su iz tog izvukli meke zakljucke i sad je sansa da im umre 37-ogodisnji pacijent veoma umanjena.


Odakle vama ta informacija da ljudi umiru neadekvatnom primenom respiratora? Mislim možda postoji i neki takav slučaj , ali govori se o tome kao da je to standardna praksa. Sa druge strane nema dokaza (nisam čuo nijedan sem ovih antvakcinaških koji izvače zakljuke na osnovu toga šta bi oni želeli da je istina , a ne realne i logične situacije )


[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 28.04.2020. u 14:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1928.04.2020. u 13:42 - pre 48 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
No nemas argument, od gripa necu umreti, od ovoga hocu...

Pa, dobro, ako hoces, hoces, sta setu moze... Nego, objasni nam kako si to izracunao.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1928.04.2020. u 13:47 - pre 48 meseci
A niko nije primetio da je New York mnogo vise zagadjen od Kalifornije?! A taj Reunion sto si pomenuo, klima tropska, ljudi ne znaju sta je dimnjak.
Po njima, bice da je u Valjevo takodje stigla agresivnija mutacija nego u ostale delove Srbije? A nije zato sto je Valjevo cele zime bilo najzagadjeniji grad u Srbiji?

Bilo kako bilo, sta mislite vas dvojica o pitanju kad je bolje zaraziti se - odmah ili u novembru-decembru?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1928.04.2020. u 13:56 - pre 48 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
"Bolje proveri koliko je to retko."

Retko je. Ja svake godine bar jednom prelezim grip. Da dobijem koronu, iso bih pravac novo groblje. Pametnom dosta.

Evo, ja sam proverio za njega. Od pocetka godine je od obicnog gripa umrlo 158 hiljada ljudi, a od korone 212 hiljada. Nije isto, slazem se, ali je razlika u marketingu takva kao de je od korone umrlo 100x vise nego od gripa.
 
Odgovor na temu

amaama

Član broj: 314561
Poruke: 47



+76 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1928.04.2020. u 14:02 - pre 48 meseci
Citat:
Evo, ja sam proverio za njega. Od pocetka godine je od obicnog gripa umrlo 158 hiljada ljudi, a od korone 212 hiljada. Nije isto, slazem se, ali je razlika u marketingu takva kao de je od korone umrlo 100x vise nego od gripa.

Što bi Branimir rekao "Pametnom dosta".


 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1928.04.2020. u 15:03 - pre 48 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Na slici nemas vise od 37, e sad da li je lazna slika ili godina na profilu, to nije ni bitno.


35god max!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 612452 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.