Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koronavirus COVID-19

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 602571 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stoprocentni

Član broj: 293015
Poruke: 111

Sajt: unicef.org


+94 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1927.02.2020. u 14:50 - pre 49 meseci
Posle ovog teksta iz "Bljuca" čoveku prosto dođe da se razboli! :)

Potencijalno važna vest...

Žena u Japanu obolela od koronavirusa - po drugi put

U januaru je bila pozitivna na test, polovinom februara negativna i sada opet pozitivna.

Slika dana...


 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
89.216.107.*



+310 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1927.02.2020. u 19:21 - pre 49 meseci
Žabari:



http://www.protezionecivile.go...h-risk/emergencies/coronavirus
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
87.116.179.*



+1340 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1928.02.2020. u 22:41 - pre 49 meseci
Glas razuma

https://www.mamaklik.com/2020/...wMZuL5Hft8-Aymmo9IFKWl94-cRHBw
 
Odgovor na temu

Grada22
Pancevo

Grada22
Član broj: 240740
Poruke: 465



+147 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1929.02.2020. u 00:34 - pre 49 meseci
Doktora Branu Martinovica poznajem jos od studentskih dana. Uvek je bio Enfant terrible
Umeo je da postavlja 'nezgodna' potpitanja na koja Profesori nisu imali odgovor..

Citat:
ademare

Posebno onaj " doktor " koji je ili poremetio sa svescu ili dobija neki dobar novac . Istakao se sa Laznim vestima i Lupetanjem jos oko gripa kada je COVID-19 bio daleko .

Sada izlazi po ceo dan na TV sa ocigledno Laznim informacijama , koje nemaju veze sa razumom .

Virus sve vise slabi sto se vise prenosi sa coveka na coveka ??


@ademare
Zar tvrdis da virus ne slabi?
Prvo - zive vakcine se prave pasazom virusa iz jedne u drugu generaciju dok ne oslabi da njime moze da se vrsi vakcinacija.
Drugo - gde su sad virusi SARS-a i 'Pticjeg gripa' ? Zasto su se te epidemije zavrsile?
Svakako da slabi, neki brze, neki sporije..

Slazem se da je smesna propaganda koju vode oni isti mediji koji su se utrkivali u pravljenju panike..
I sa onim da Dr Smrt lupeta, da ne kazem s**e



@ Nebojsa
Bas tako..
Ik ben Rufus, ik ben in Nederland geboren.
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1929.02.2020. u 07:54 - pre 49 meseci
Dakle UV zračenje je lek!
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1929.02.2020. u 12:43 - pre 49 meseci
@ Grada22

Ne bih ulazio u polemiku posto si licno zainteresovan iz 1-2 razloga . 1. Poznajes coveka iz studentskih dana , pa si Pristrasan 2. Ako ste zajedno isli na fakultet , medju Zdravstvenim radnicima je Jako izrazena Esnafska Solidarnost !

Ne svidja mi se da si od 3. navedene Budalastine , na 2 " zazmurio" a na 3. reagujes iako je Budalastina ! Jer sve su one povezane !

Lekari buduci na Fakultetu uce SVE ! Ali kako kazu Latini stari , Repetitio est mater studiorum , Obnavlajanje je majka ucenja i da dodam kasnijeg znanja . NIJEDAN lekar ne moze , fizicki niti je to moguce da stalno Obnavlja SVE ! Znam dosta lekara , prijatelja koji su Vrhunski Strucnjaci u svojoj oblasti , ali malo van toga vec skripi , malo dalje Znaju Manje od mene !

Tako i doticni doktor . Ne ulazim u to , verovatno je i najstrucniji Deciji Pulmolog u Srbiji , ali kao Epidemiolog ispostavilo se da se radi o Medijskom Sarlatanu i pajacu ! Da li on ima nekih Mentalnih poremecaja , Egzibicionizam ili je obican Placenik AV to ja ne znam i nije ni vazno !

Da se vratimo na Medijske Budalastine . 2 si preskocio , ja nisam hteo u postu onom da navodim Sve Budalastine gde je naravno zanimljiva i ova koju pominje @since1986BC . To je izjava da u Aprilu NEMA virusa , ubija ga Sunce Tako nesto ne bi izjavio bilo ko Pismen jer u Predelima Planete gde je " vecito " Leto . kao Singapur na primer , ova epidemija buja , a Singapur je bio i jedno od glavnih zarista SARS-a !

Na kraju posta da se vratimo i na tvoju Budalastinu oko Vakcine sa zivim virusima , koja Ne dokazuje dr. Budalastinu , vec je prica za sebe .

Znaci Vakcine sa Zivim virusima ne prave se oslabljenim virusima , koji su se prenosili sa coveka na coveka kao " domacina " i tako oslabili ! To Nije " Pasaz" . Vec se koriste zavisno od vakcina i metoda , Odgajane celije i tkiva zivotinjskog porekla u Laboratorijskom okruzenju , ili se koriste Zive zivotinje . Pokusava se da se pronadje novi " domacin" koji se dovoljno razlikuje od coveka . Taj prelazak na novog razlicitog domacina se naziva " Pasaz ".

Od mnostva virusa koji se apliciraju na novog domacina 1 ili nekoliko sadrzi u sebi mutaciju da prezivi i da pocne da se razmnozava i razvija na novom "domacinu" . Virus je gotovo isti , da bi mogao da izazove reakciju Covekovog organizma da formira odgovarajuca Antitela koje ce delovati i na neizmenjeni Virus . Ali ima svojstvo da se kod coveka slabo siri i razvija , jer se odlicno razvija na novom " domacinu " . To je Pasaz i to je Oslabljeni virus .

A ne da virus redom zarazuje , i prelazi sa coveka na coveka i da tako slabi ? Vrlo slicna Budalastina kao ovo za Sunce , koje ce u Beogradu da ubija u Aprilu viruse , a jos jace Sunce ne ubija po Australiji i Singapuru te iste Viruse ?
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1929.02.2020. u 13:42 - pre 49 meseci
Ali to je sunce tuđeg neba, koje ne grije ko što ovde grije...
 
Odgovor na temu

Grada22
Pancevo

Grada22
Član broj: 240740
Poruke: 465



+147 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1929.02.2020. u 13:53 - pre 49 meseci

@ademare

Posto si odmah naveo da neces da ulazis u polemiku necu ni ja..
Ovo nije mesto za to..

A nisam ni navikao da sve tudje stavove koji su drugaciji od mog nazivam 'budalastinama'


Ik ben Rufus, ik ben in Nederland geboren.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1929.02.2020. u 14:08 - pre 49 meseci
Nije moj stil da sve drugacije nazivam Budalastinom. To moram kada je nesto kao javna rec , ne ova nasa , i ja pisem stalno sopstvene Budalastine ali prave vec javna rec koja se servira Milionima .

Pogresio sam sto sam tvoj stav o vakcini nazvao tako !

Ponelo me ponavljanje ovih Budalastina sto dr. servira Milionima , bez osecaja Odgovornosti i Profesionalnosti koji bi morao da ima .

Moje Budalastine , za razliku od njegovih ne Ugrozavaju niciji Zivot i zdravlje !
 
Odgovor na temu

stoprocentni

Član broj: 293015
Poruke: 111

Sajt: unicef.org


+94 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1929.02.2020. u 14:40 - pre 49 meseci
Citat:
since1986BC:
Dakle UV zračenje je lek!


Uh, kad Srbadija zapostavi sada rakiju, beli luk i slaninicu pa pohrli u solarijume i krene da se naliva ribljim uljem! :)

A naš doktor veseljak izgleda prepisuje od Trampare koji je poznati glas razuma...

https://twitter.com/owillis/status/1226918856632999937

Neki ozbiljniji i odgovorniji ljudi se drže dalje od šarlatanskih nastupa i vrlo su oprezni u izjavama i predviđanjima. Evo šta CDC kaže na ovu temu...

Q: Will warm weather stop the outbreak of COVID-19?

A: It is not yet known whether weather and temperature impact the spread of COVID-19. Some other viruses, like the common cold and flu, spread more during cold weather months but that does not mean it is impossible to become sick with these viruses during other months. At this time, it is not known whether the spread of COVID-19 will decrease when weather becomes warmer. There is much more to learn about the transmissibility, severity, and other features associated with COVID-19 and investigations are ongoing.


https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/faq.html

I još jedan zanimljiv tekst...

https://www.factcheck.org/2020...-coronavirus-go-away-in-april/

Na linku ispod se vidi da zemlje sa toplom klimom uopšte nisu pošteđene...

https://en.wikipedia.org/wiki/...break_by_country_and_territory

TL;DR Sve Nestorovićeve izjave treba uzimati cum grano salis.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1929.02.2020. u 17:10 - pre 49 meseci
Citat:
ademare:
...

Da se vratimo na Medijske Budalastine . 2 si preskocio , ja nisam hteo u postu onom da navodim Sve Budalastine gde je naravno zanimljiva i ova koju pominje @since1986BC . To je izjava da u Aprilu NEMA virusa , ubija ga Sunce ...



Uuuu al si zapenio

UV zracenje mlati viruse, mozes naci po netu gomilu strucnih papira na tu temu, sunce je najveci ubica virusa, zato i imas "sezonu" gripa. A posto je corona takodjer virus, zivotni vek (na otvorenom) ce mu sigurno biti skracen sa dolaskom suncanih dana. Sto ce svakako smanjiti mogucnost sirenja epidemije...

Nece se smanjiti sirenje virusa u podzemnoj zeleznici ili bioskopu, ali na otvorenim prostorima 100% hoce.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1929.02.2020. u 17:39 - pre 49 meseci
Ovim sto si napisao i na ovakav nacin pokazujes samo svoju Zlobu !!

Pisem postove 7 strana , ovo sto si citirao je tek tako usput pomenuto , u jedinom smislu da Nisam ja na forumu Jedini koji je primetio i ko smatra Nedolicnim ponasanje ovog doktora .

Nista vise od toga .

Samo ti u Svojoj Zlobi pronalazis da je to nekakav kljucni citat , vidis nekakvu penu i slicne konstrukcije Zlovoljnih i Zlobnih !

Cekaj April pa se javi kada sunce ubije virus !
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1929.02.2020. u 17:54 - pre 49 meseci
Citat:
ademare: Ovim sto si napisao i na ovakav nacin pokazujes samo svoju Zlobu !!

Pisem postove 7 strana , ovo sto si citirao je tek tako usput pomenuto , u jedinom smislu da Nisam ja na forumu Jedini koji je primetio i ko smatra Nedolicnim ponasanje ovog doktora .

Nista vise od toga .

Samo ti u Svojoj Zlobi pronalazis da je to nekakav kljucni citat , vidis nekakvu penu i slicne konstrukcije Zlovoljnih i Zlobnih !

Cekaj April pa se javi kada sunce ubije virus !


Rodjace sta je ovo nego penjenje bez veze?

U mom postu ima 0 zlobe upucene prema bilo kome, na stranu sto ja doktora Nestorovica ne postujem nesto narocito, zbog nekih ranijih izjava, zato se nisam osvrtao na njegov clanak, nego bas na deo oko virusa i UV zracenja, imas google, ako meni ne verujes.

Evo ti glupi wiki o gripu: https://en.wikipedia.org/wiki/Influenza

How long influenza survives in airborne droplets seems to be influenced by the levels of humidity and UV radiation, with low humidity and a lack of sunlight in winter aiding its survival.

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
2a02:8071:31a1:1700:6039:3dc..



+7169 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1929.02.2020. u 21:32 - pre 49 meseci
UV zracenje ubija sve zivo u dovoljnoj kolicini zato sto rastura i DNK i RNK.

Doduse RNK je vise rezistentan na UV, ali uz dovoljnu kolicinu nema puno sanse.

Jedini problem je sto UV zracenje ne bira ciji ce DNK (ili RNK) da rasturi, UV zracenje je equal-opportunity ubica zivota, bez deskriminacije :-)

Mada, sto stati sa UV zracenjem, adekvatna doza gama radijacije jos bolje radi posao i prodire kroz prepreke... moze da se koristi i za dezinfekciju hrane :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1929.02.2020. u 21:51 - pre 49 meseci
Pa da - kao da je neka super tajna informacija oko koje se trebamo sad natezati, jel jeste ili nije...
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1901.03.2020. u 14:27 - pre 49 meseci
Jedva cekam 1. april.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1901.03.2020. u 15:35 - pre 49 meseci
Ocigledno da Banana ne razume naseg divnog DR.

DR. govori o Suncu i Provitaminu D , a Banana kaci link robota , sa UV lampom .

DR. govori o zivim ljudima , Banana misli na ciscenje prostorija ?

U Singapuru danas 32 stepena , broj obolelih raste ? Ti oboleli sede u podrumu gde nema sunca bar da kupe UV lampe , ali sirotinja .

Epidemija je Korone , on prica o Gripu ? Da nesto malo zna o gripu ,procitao bi da je najveca Pandemija gripa bila 1918 u leto , u USA ??
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1901.03.2020. u 16:13 - pre 49 meseci
To je drugi aspekt - https://en.wikipedia.org/wiki/Vitamin_D - ... Deficiency has been linked to increased risk or severity of viral infections ...

Sunce i UV zracenje i D vitamin, su faktori koji definitivno uticu na sirenje virusnih infekcija, ocigleno da se virusi razlikuju i na neke uticu vise, na neke manje, to je osnovna logika valjda - niti su svi virusi isti, niti su mehanizmi sirenja identicni... Ja necu ovde da se uvlacim u lupetanje o gripu iz 1918, ili o ovom sadasnjem virusu, posto to ne znam, a i ne svidja mi se uopste ton ove konverzacije, koja je bespotrebno napeta.

Ali mogu da kazem sta znam u vezi UV zracenja i vitamina D i opet da ponovim - to zaista nije tesko da se proveri.
 
Odgovor na temu

stoprocentni

Član broj: 293015
Poruke: 111

Sajt: unicef.org


+94 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1901.03.2020. u 17:57 - pre 49 meseci
Ako se nema (konkretno) zdravstveno osiguranje u the good ol' USA testiranje na korona virus košta $3.270.

Mora toliko, da je jeftinije bio bi socijalizam.:rolleyes:

https://www.independent.co.uk/...l-martinez-azcue-a9358146.html
 
Odgovor na temu

stoprocentni

Član broj: 293015
Poruke: 111

Sajt: unicef.org


+94 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1902.03.2020. u 13:09 - pre 49 meseci
https://twitter.com/AlinejadMasih/status/1233783635007954949

No comment.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 602571 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.