Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koronavirus COVID-19

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 602567 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1930.03.2020. u 22:15 - pre 48 meseci
Dusane - malo mi je smehotresno kad ljudi iz juznih zemalja uzimaju Svedsku kao primer - pa oni zive u kucnoj izolaciji ceo zivot
 
Odgovor na temu

Ali Imam

Član broj: 341650
Poruke: 81



+96 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1930.03.2020. u 22:44 - pre 48 meseci
I opet da se podsetimo da je Tito u vreme variola vere obezbedio 18 miliona vakcina za 2 nedelje.
Čak je 50% Beogradjana revakcinisano!
Dakle, bilo je i preteklo!

Dobro, u ovom momentu vakcine za koronu nema, ne krivim Vučića za to.
Ali za potpuno ruiniranje zdravstvenog sistema Srbije se mora odgovarati, ne samo politikantski.

Sadašnji zdravstveni sistem ne može ni zaštitne maske da obezbedi nego ih kupuje od Kineza. Od istog onog zaraženog Kineza koji je doneo zarazu u Srbiju.

Da je sada živ Tito bi za novu godinu častio Srbe besplatnim sledovanjem zaštinih maski za celu 2020.
Šta je radio Vučić za novu godinu?
Trošio novac na kinesku jeftinu rasvetu, vatromete i ponoćne pijanke po trgovima.
A za to vreme virus je pravio omču Srbima.

Inače, te zaštitne maske koje Kinez sada valja po Srbiji
su parče gumice i papira "ojačanog armaturom" od vate.

I to je moralo da se uvozi iz Kine???

Plus što nisu sterilisane i ko zna kakvu boleštinu nose sa sobom.

 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1931.03.2020. u 03:29 - pre 48 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:

Wtf, ovo nema nikakve veze sa zivotom... mislim ako je pouzdanost testa 50% ona je jednaka bacanju novcica.

Ako je neko savetovao bilo kome da se testira 2 puta nekim idiotskim test kitom (bacanjem novcica) kako bi dobio "pouzdaniji" rezultat i taj neko je na poziciji da je autorizovan da daje takve savete kao strucne i to jos premijeru drzave... bojim se da je svet stvarno otisao u 3 lepe, u tom slucaju moze i astrologa da unajmi

Bice da nesto u tim informacijama nije tacno.

Mislim nisam ja previse veliki optimista kada je stanje sveta u pitanju, ali ovo je prevelik idiotizam i za danasnji nivo idiokratije.



F*ck ne f*ck crno nam se piše. Na osnovu studije sprovedene u Kini biće da su informacije od 50% do 70% tačne. . Tačne, a možda čak i optimističke pošto senzitivnost RT-PCR testa u mnogome zavisi kako se i kada uzima bris. Ovo što vidimo po tv da rade tj. uzimanje brisa grla biće da je 30% do 60 i to kod pacijenata koji imaju simptome. Kod ovih bez simptoma je čak i manje. Ovde pričam o RT-PCR koji se rade u laboratorijama i koje je odbrena od starne SZO. U ovom trenutku bolje nemamo.

I nemoj gubiti optimizam Ivane. Ima i dobrih vesti (dole). Zanam da je teško kad živimo u svetu okruženi nesavesnim kasirkama koje nam na svakom koraku kontaminiraju llimenke, ali ne daj se Dimke.


Mislim da nisi najbolje razumeo šta znači 50% pozdanost ovog testa od. Nikako ne možemo porediti sa bacanjem novičića. Mislim može ako se radi o tim kućnim testovima koji imaju 25% šanse da pokažu lažno negativno, 25 lažno pozitvno. 25 stvarno negativno i 25 stvarno poztivno. Sa takvim brojkama test je potpuno bezvredan i jeste bukvalno bacanje novčića.
Kod RT-PCR 50% do 70% osetljivosti znači da će u 50% do 70% sučajeva tačno utvrditi da neko ima koronu a u 50% do 30% će mu promaći neko sa virusom. Procenat onih koji su lažno pozitvni je voma mali. (uprkos iskrene želje dr. Klausa Mengela sa onog snimka)
Dakle to je 50 do 70 % pozitivno testiranih sklonjeno u karantin i sprečana zarza gomile drugih. Takodje kada se gledaju statistike sličnih testova 70% je ustvari solidan rezultat. Najbolje što takvi statistke testiranja pokazuje je oko 90% a nikad ne idu blizu 100%. Zato se uvek rade više metoda.

Da se vratim na kinesku studiju koju možete pročitati dole. Za one koje mrzi da čitaju ili ne znaju engleski evo u kratkim crtama:

-Studija je radjena na 1070 uzoarka (uzetih različitim metodama) od 205 hospitalizovanih pacijenata starosti od 5 do 67 god za koje je utvrdjeno da imaju COV-19.
-RT-PCR pkazala se najuspešnijum (14 od 15; 93%) kada je radjena na plućnoj tečnosti. Treba uzeti u obzir da je to radjeno na vemo teškim pacijetima tako da ja sama koncetracija virusu kod njih verovatno doprinela velikom broju istinski pozitvnih. (ovo zadnje je moj stav )
- Šlajm (verovatno iz pluća) je dao (72 od 104; 72%). Ne zanam kolik je izvodljivo pošto virus izaziva suvi kašalj.
- Bris nosa je dao (5 od 8; 63%) a "brush biopsy" (mislim da je to tkivo grla) (6 od 13; 46%).
- Bris grla (126 od 398; 32%), koliko vidim po svetu je to najčešće korišćena metoda.
- Zamiljivo da su fekalije (44 od 153; 29%). Još na par mesta sam pročita da je preko njih moguća zaraza.
- Krv (3 od 307; 1%), a u urinu nije prnadjen virus.

https://jamanetwork.com/journals/jama/fullarticle/2762997


Dakle studija je radjena na relativno malom uzorku i svi pacijenti su imali simptome. Kod pacijenata bez simptoma stopa detekcije bi verovatno bila manja.







 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1931.03.2020. u 03:48 - pre 48 meseci
Citat:
bananaphone:
Ivane - cytokine storm je samo jedna od mogucih imuno-reakcija, za koju su se zakacili mediji. Cisto da znas, postoji citav spektar razlicitih imuno-reakcija koje se lece sa potpuno istim lekovima. Autoimunu upalu pluca je jako tesko detektovati i u bolnickim uslovima, posto izgleda kao i svaka druga virusna ili bakterijska upala pluca.


Ljudi, lekove za suzbijanje imuniteta daju samo kad vide da je vrag odneo šalu i da će ga imuna rekcija ubiti. To je bio slučaj sa španskom groznicom. Najzdraviji su najviše umirali upravo od toga. Kod korone to nije slučaj, ali verovatno da se nadje po neki.

Citat:
bordzija:
Uvešće oni 0-24h policijski čas kako bi se iživljavali nad narodom. Umesto policija da ide po parkovima i rasteruje stoku, oni dozvolili kockarnicama i kladionicama da rade! Mafija!

Ček, stvarno rade kockarnice i kladionice? Gde to?

Citat:
nerminz:
To sto sam ovdje je posljedica sve te medijske pompe oko kororone na koju mislim, da nijedan normalan covjek ne moze ostati ravnodusan.
Pratim vijesti na TV i vidim toliko kontrediktornosti u izjavama nadleznih i kompetentnih da naprosto ne mogu a da se ne zapitam koliko oni znaju ili ne znaju, koliko lazu ili ne lazu.
Na kraju shvatim da i tu politika igra veliku ulogu i to ne samo u ovim nasim jadnim drzavicama nego i u mnogo vecim bogatijim i razvijenijim.
Sta je korona - pojma nemam
Sta je virus - pojma nemam ....

Ali vidim da LAZU NA TONE NA SVE STRANE.
Normalno je da se stvara sumnja kad vidis da neko laze.

Kad tome dodas ljude koji govore o duboko strucnim temama a u mnogo stvari su kontra diktorni opet se postavlja pitanje da li i oni znaju ili neznau ono o cemu govore i da li lazu ili ne lazu?

Dodjem ovdje na forum da pokusam nasto nauciti ili bar izvuci neki zakljucak i ovdje vidim da se i u koronu uvukla politika.
Ovdje se o koroni raspravlja s politickog aspekta kao i na TV.

O koroni se govori na nacin koji odgovara ili ne odgovara vlasti a ne na nacin koji bi bio ocekivan.
Shvatam da je to novi virus, shvatam da se na zna mnogo, ali otkud onda toliko ljudi koji govore kao da znaju sve ili bar jako mnogo.
Govori se s aspekta nekog virusa koji je slican, ali je korona opet drugacija i mnogo opasnija.
Pa ako je drugacija i mnogo opasnija onda bi trebalo govoriti bar s malo vise rezerve a ne kao da se sve zna.
Ja ovdje ne vidim nista sto bih ocekivao na ozbiljnom forumu kakav je ovaj (bar sam mislio da jeste).

Ja sam ocekivao da procitam sta prava istina, sta se pouzdano zna, sta se pretposatavlja, sta se na osnovu poznatog moze zakljuciti....
Ovdje je sve ti strpano u isti kos i nema sanse da mozes zakjuciti sta je zaista tacno sta istina a sta pretpostvaka.
Ako skrenes paznju na nesto sto je istina bivas proglasen za teoreticara zavjere jer je to u sukobu s onim sto govori vlast ili obratno.

Sada ispada da neko kuje zavjeru protiv vlasti ako pita Zasto vlast za vise od 2 mj, koliko je znala sta je ceka, nije poduzela nista.
Ili ako pitas zasto je tolika pompa podignute oko ovoga kad je smrtnost 3 promila.
Ili ako pitas da li je u broj umrlih od korone uracunat i broj umrlih od obicne gripe.
Po meni su to najnormalnija laicka pitanja.
Razumijem da neko ne zna odgovor, Ne znam ga ni ja inace ne bih pitao ali ne razumijem odgovore koji najcesce nemaju veze s pitanjem.

Da nebih bio teroticar zavjere i ne znam sta vec, necu vise nista ni pitati ni pisati samo cu mozda pratiti jos malo.
Zivjeli i oprostite na smetnji.


Pa bez politike ne može. Ako bi slušali samo struku pomrli bi od gladi.

Ne znam kakve si ti odgovore očekivao ovde? Ceo svet, glavni strčnjaci traže odgovore u ovom trenutku. Kako bi ih mi ovde znali?
Ako ti neko tvrdi da sve zna njegovo mišljenje odma odbace ili ga bar uzmi sa velikom rezervom.

Za koju teoriju zaveru si prozvan? Ja gledam da informacije uzimam od proverenih izvora i ljudi bez istorije šarlatarenja. Takodje razmišljam svojom glavom i logički prihvatam - odbucujem info. Ponekad verovatno pogrešim. Ipak teorije da je ovo samo običan grip ili da je svetska elita organizovala sve ovo ... ne mogu da prihvatim. Da je na nivou neke države ili bloka pa djene-djene, ali jarane ceo svet! Pa valjda i medju tom elitom i državama ima suprostavljenih mišljenja. Ako se zavera ispostavi tačnom počinjem da verujemi u guštere i u ravnu pluču.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1931.03.2020. u 07:30 - pre 48 meseci
Citat:
dusanboss
Ljudi, lekove za suzbijanje imuniteta daju samo kad vide da je vrag odneo šalu i da će ga imuna rekcija ubiti. To je bio slučaj sa španskom groznicom. Najzdraviji su najviše umirali upravo od toga. Kod korone to nije slučaj, ali verovatno da se nadje po neki.


Ne znam koliko je retko ili cesto (ovih 8 teskih pacjenata u Italiji - svi su izleceni imunosupresivom, sto bi moglo da znaci da nije bas retko), nego se desava u fazama, najpre se organizam bori sa virusom, i eventualno bakterijom posle virusa, i posle toga moze da ga sopstveni imuni sistem ubija. Ali sami simptomi su potpuno isti, pneumonija od virusa, bakterije i imune reakcije izgleda identicno ako pricamo o spoljasnim simptomima.


EDIT:
Citat:
bordzija:
...
@bananaphone i ja sam probao to isto ali nema leba od toga. Ne gubi vreme badava.


Za sad izgleda veoma obecavajuce, treba jos par dana, javicu kako je ispalo.

[Ovu poruku je menjao bananaphone dana 31.03.2020. u 08:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

štampar
nezaposlen,hemijski tehničar

Član broj: 222250
Poruke: 135
178.79.63.*



+45 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1931.03.2020. u 07:53 - pre 48 meseci
Citat:
Ali Imam:
Citat:
ntesic

Jel podseca nekog od vas i Pink i Prva i B92 (kako se vec sad zove), i Blic, i svi ostali mediji u Srbiji na RTS iz vremena Milosevica (prema kome smo mi i pobedili 1999 godine)?

Ma isto je, čak ima i istih njuški.

Potpis je identičan
jer je 1999. Vučić bio ministar informisanja
i sada je primenio tada stečena iskustva medijske propagande.

Onda je završilo bombardovanjem
a sada mora završiti neuporedivo većim brojem nastradalih nego što to priznaju statistike lekara poslušnika.

Analogno, nikad se neće saznati tačan broj stradalih od korone (kao što se ni dan danas ne zna tačan broj stradalih tokom bombardovanja 1999.).
Pogotovu neće se znati od čega je ko umro
jer se ni za ove što danas umiru ne zna od čega su umrli budući da su (kako epidemiolog Kon kaže) pored virusa korone bolovali kardiovaskulano/bubrezi/šećer/jetra...

A lekari poslušnici će svojim dezinformacijama samo zbunjivati stanovništvo držeći ga u strahu u cilju da se narod stisne oko vodje.

Haos je totalan, a Vučić nije dorasto Titu (koga pokušava da odglumi).
Tito je u vreme variola vere za dve nedelje obezbedio 18 miliona vakcina. Tada je u Srbiji umrlo 16 ljudi od variola vere.
Do danas je u Srbiji od korone umrlo 16 ljudi.
Ukoliko umre bar još jedan Vučić je pobedio Tita.





Za vreme epidemije variole vere umrlo je 50 ljudi a epidemija je proglašena tek kad je politički vrh popustio pod pritiskom lekara (skrivalo se i nije se smelo reći da je šiptar doneo variolu.)
Doneo je variolu jer nije kontrolisano da li mu se ''primila vakcina'' koju je primio pre odlaska na hadžiluk

Od posledica vakcinacije velike zdravstvene probleme imalo je 2000 ljudi a neki su i umrli,to se takođe skrivalo...

Tito se povodom epidemije nije oglašavao jer nije ni bio u SFRJ...

Vladala je panika i strah veći nego sada a vakcinu je SFRJ besplatno dobila ...





 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1931.03.2020. u 07:59 - pre 48 meseci
Tito je bio zlikovac prema deci. Vucic voli da se eksponira, ali ne dira decu i ne ispira mozak na silu. Znaci ni prineti diktatoru
kakav je bio Tito.

edit:
mod neka obrise ovu poruku posto je ot, a sad ne vidim post na koji sam odgovarao.
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
95.180.94.*



+310 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1931.03.2020. u 08:20 - pre 48 meseci
Kockali se svi, a sada gledaju na koga su se to kockali kad su popunjavali glasački tiket. I sad su svi jednako iznenađeni kada u Srbiji rade samo crkve i kockarnice. Kakav narod! Za poželeti, mislim.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1931.03.2020. u 08:50 - pre 48 meseci
"Kakav narod!"

pa to, narodu su samo neophodne crkve i kockarnice...
 
Odgovor na temu

Ali Imam

Član broj: 341650
Poruke: 81



+96 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1931.03.2020. u 09:20 - pre 48 meseci
Citat:
štampar

Za vreme epidemije variole vere umrlo je 50 ljudi

Gde je od variola vere umrlo 50 ljudi?

Ono što sam napisao (16 umrlih) odnosi se na Srbijicu,
baš kao i podatak o do sada 16 umrlih od korone.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1931.03.2020. u 09:34 - pre 48 meseci
ANKETA

Ko viže uživa ovih dana!
A) VBAV
B) Vulin
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1931.03.2020. u 10:52 - pre 48 meseci
Ovih dana niko ne uziva, mislim.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1931.03.2020. u 11:04 - pre 48 meseci
Bogami, kad vidim ministra vojnog kako deklamuje izlizane floskule i fraze, vidie se - uživa!

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1931.03.2020. u 11:36 - pre 48 meseci
Hm, na svu srecu niko kod mene ne gleda :P
 
Odgovor na temu

Grada22
Pancevo

Grada22
Član broj: 240740
Poruke: 465



+147 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1931.03.2020. u 12:56 - pre 48 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic: Ovih dana niko ne uziva, mislim.

Citat:
Branimir Maksimovic: Hm, na svu srecu niko kod mene ne gleda :P


Drugi citat objasnjava Branino pogresno misljenje izrazeno u prvom citatu

Da si gledao Njegov monolog u gostovanju kod Jovane..
I taj uzareni pogled dok preti "svom narodu" da ce dobiti 00-24h policijski cas,
Bilo bi ti jasno ko uziva..
Ik ben Rufus, ik ben in Nederland geboren.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1931.03.2020. u 13:05 - pre 48 meseci
Mislim da je vanredno stanje neophodno jer bi do sada pola Srbije bilo bolesno, a 5% mrtvo, uzivali oni ne uzivali...
 
Odgovor na temu

7.scena

Član broj: 324066
Poruke: 125
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://www.kupacikostimi..


+355 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1931.03.2020. u 13:20 - pre 48 meseci
Citat:
test1234:
Kockali se svi, a sada gledaju na koga su se to kockali kad su popunjavali glasački tiket. I sad su svi jednako iznenađeni kada u Srbiji rade samo crkve i kockarnice. Kakav narod! Za poželeti, mislim.

Citat:
Branimir Maksimovic:
"Kakav narod!"

pa to, narodu su samo neophodne crkve i kockarnice...

Ova dva primera samo pokazuju da je nas narod bas onakav kako ga i treriraju.
Narod obozava da mrzi, obozava podelu, ne podnosi komsiju, mrzi uspeh, ispod oka gleda drugacijeg, obozava kad je neko drugi kriv.

Krivi su gastosi, ma krivi su psi, krivi su mladi, krivi su vernici, krvi su bosanci, krivi su seljaci, krivi su ateisti, krivi su beogradjani, krivi su penzosi, krivi su kockari, krivi su visokoobrazovani, krivi su nepismeni, krivi su tajkuni, kriva je sitorinja, krivi su programeri, krivi su prosvetni radnici, krivi su lekari... nastavite beskonacan niz okrivljivanja, deljenja, etiketirnja i mrznje.

ZAVADI pa VLADAJ!
 
Odgovor na temu

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1931.03.2020. u 13:50 - pre 48 meseci
Kada berete kupine, pa se ubodete na trn, vaš organizam, tj. vaš unutrašnji lekar taj trn prepoznaje kao strano telo i započinje proces lečenja. Videćete da se na području oko trna stvara gnoj, da to raste, menja boju, pukne, i trn i sve izađe napolje, rana zaraste... i vi ste izlečeni. Izlečio vas je vaš unutrašnji lekar.

E, u suštini isto to se dešava svuda, npr. i u plućima. Kada se u vašim plućima nakupi određena količina stranih tela - smoga iz auspuha i fabričkih dimnjaka, đubreta iz cigareta i čega još sve ne, i kada vaš unutrašnji lekar proceni da je došao pravi trenutak, koji zavisi i od spoljnih faktora, on započinje proces čišćenja đubreta, tj. lečenje.

To lečenje ima neke svoje faze, svašta nešto vam se dešava... a u suštini ne mora da vas mnogo zanima šta se dešava, ako ne želite. Treba samo da "slušate" šta vam lekar "govori".

Pa otprilike...

- Unutrašnji lekar vam je isključio apetit. Ne želi ubacivanje dodatnih otrova, sada tokom lečenja, a već je izračunao da ima dovoljno energije za ceo proces. Dakle, vi ne jedete, pijete samo vodu.
- Unutrašnji lekar vam je zašamutio mozak. Treba da legnete u krevet.
- Okrenuo termostat. Treba da uzmete jorgan.
- Itd.
- U vašim plućima on sad pravi gnoj, kao što ga je pravio oko onog trna.
- Umnožava i pokreće bakterije koje čiste đubre. (Isto kao što bakterije to rade i na npr. gradskim deponijama đubreta. Prekrili bismo celu planetu đubretom, da njih nema.)
- Tu se pojavljuju i tzv. "zarazni virusi".
- Itd.
- Kada su bakterije i virusi završili svoj deo posla, unutrašnji lekar podiže telesnu temperaturu da bi ih pobio.

... i to je kraj lečenja.

Budete dobro neki duži period - nastupa faza lečenja, tj. čišćenja - opet duži period dobro... i tako to ide u krug.




Međutim, šta se dešava kada vi odete, tokom faze lečenja, kod lekara konvencionalne medicine (čast izuzecima kao što je ovaj "Švabo", lekar GNM-a sa YT linka)?

Pa sve faze u proceduri lečenja vašeg unutrašnjeg lekara su za ovog drugog lekara "simptomi bolesti", koje ("simptome") on sada leči:

- Ako mu kažete da niste jeli 5 dana, on će vam reći da morate da jedete na silu jer vam je sad energija najpotrebnija ili će vam ubosti neku hranu kroz venu.
- Ako vidi u vama gnoj i bakterije, smatraće da imate "bakterijsku upalu pluća", inficirali ste se bakterijama.
- Ako imate povišenu temperaturu, dobićete neku sintetiku za obaranje temperature.
- Ako vas testira na virus, zarazio vas je virus.
- Itd.

E, tu kreće igranka...

Vaš unutrašnji lekar, kao prvo, svu tu sintetiku o kojoj vi ovde pišete, ne prepoznaje. Takva jedinjenja ne postoje u prirodi, nisu zapisana u vašem genetskom kodu... A rade svoj posao - uništavaju bakterije ili snižavaju temperaturu itd.

Vaš unutrašnji lekar je sada zbunjen - on sprovodi proceduru, ali se ne dešavaju očekivani rezultati, dolazi do zastoja itd. Ako on za malo pojača npr. razmnožavanje bakterija, ovaj drugi lekar poveća dozu sintetike ili uvede neku jaču isl. I to tako u krug i bolest krene da se "komplikuje", jer jedan lekar vuče na svoju stranu, a drugi na drugu. Zato imate te situacije da je kod pacijenta npr. došlo do nekog kao trenutnog poboljšanja, a onda npr. za tri dana umre. Jedan lekar povukao konopac malo više ovamo, pa drugi tamo.

To se nekako i završi, ali obojica lekara su u svojim kartonima zapisali šta se dešavalo. I unutrašnji lekar ima svoj "karton", i kada sledeći put krene u čišćenje đubreta, ne kreće se "od nule", već tamo gde su obojica lekara stali prošli put.

I tako, svaki sledeći put se stvari još više komplikuju, vi postajete "hronični" bolesnik, "rizična grupa", sintetiku sada redovno pijete, dobijate redovne doze rendgen zračenja itd.
2-3-5-10. put... i 11. put vas "zarazi korona", ili dobijete rak ili tako nešto. Taj npr. rak za drugog lekara je "nepoznatog uzroka", a u suštini je i za unutrašnjeg, jer je i on u međuvremenu poludeo.

Eto, to vam je teorija zavere, skraćena i uprošćena.

Citat:
Ivan Dimkovic: Wtf, ovo nema nikakve veze sa zivotom... mislim ako je pouzdanost testa 50% ona je jednaka bacanju novcica.

Ako je neko savetovao bilo kome da se testira 2 puta nekim idiotskim test kitom (bacanjem novcica) kako bi dobio "pouzdaniji" rezultat i taj neko je na poziciji da je autorizovan da daje takve savete kao strucne i to jos premijeru drzave... bojim se da je svet stvarno otisao u 3 lepe, u tom slucaju moze i astrologa da unajmi :-)

Bice da nesto u tim informacijama nije tacno.

Mislim nisam ja previse veliki optimista kada je stanje sveta u pitanju, ali ovo je prevelik idiotizam i za danasnji nivo idiokratije.


Dobro je, vraća ti se razum. Po malo, ali bitan je smer.

Ako "korona virus" niko nije izolovao i ako je to jedini test kojim se vrše testiranja, kako onda uopšte možeš da znaš da li je tačan ili greši za bilo koliko procenata?

Kako su Kinezi naprasno pobedili "koronu"? - Pa obustavili su testiranja ili ih sveli na 1% ranijih. Testove i ostalu medicinsku opremu sada valjaju po svetu za dobre pare.

Zašto u Belorusiji nema "korone"? - Pa zato što drug Lukašenko nije budala, pa se niko ni ne testira. Niti je uveo ikakve mere, nije prekinuo ni fudbalsko prvenstvo i okupljanja ljudi po stadionima, bioskopima, pozorištima...
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1243



+442 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1931.03.2020. u 13:58 - pre 48 meseci
Potrebna mi je matematička pomoć za sada ovako stoji situacija po danu testiranja (u trentuku pisanja):
datum testiranih Dnevno testiranih
6.3.2020 67 67
7.3.2020 91 24
8.3.2020 94 3
9.3.2020 101 7
10.3.2020 117 16
11.3.2020 151 34
12.3.2020 185 34
13.3.2020 239 54
14.3.2020 268 29
15.3.2020 283 15
16.3.2020 316 33
17.3.2020 374 58
18.3.2020 440 66
19.3.2020 506 66
20.3.2020 585 79
21.3.2020 672 87
22.3.2020 761 89
23.3.2020 828 67
24.3.2020 916 88
25.3.2020 1.161 245
26.3.2020 1.456 295
27.3.2020 1.715 259
28.3.2020 2.086 371
29.3.2020 2.462 376
30.3.2020 3.084 622

Srbija ima oko 7.022.000 stanovnika. Ako nam je skoro mesec dana trebalo da testiramo 3084 koliko će nam trebati dok istestiramo sve stanovnike? Pretpostavimo da nećemo 2 puta testirati istu osobu. Vidim da se testiranje ubrzava ali ne može u negoled.
Probao sam da uradim forecast po trenutnom povećanju tesiranja i posledji dan sam imao oko milion testiranja. Negde pred kraj juna 2020. Ovo nije realan scenario pa da li ima neko bolju ideju?
U poslednjih 7 dana smo testirali 2256 osobe. Na primer Nemačka nedeljno testira 500.000 osoba a imaju populaciju od 83 miliona. Njima koji su bogata zemlja će trebati preko 3 godine (ako sam dobro izračunao). Nama?

[Ovu poruku je menjao component dana 31.03.2020. u 15:09 GMT+1]
"Nadam se da će aktuelna vlast, kada se sve ovo završi imati pošteno i fer suđenje."
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1931.03.2020. u 14:26 - pre 48 meseci
Citat:
Steve Lonmo:
Kada berete kupine, pa se ubodete na trn, vaš organizam, tj. vaš unutrašnji lekar taj trn prepoznaje kao strano telo i započinje proces lečenja. Videćete da se na području oko trna stvara gnoj, da to raste, menja boju, pukne, i trn i sve izađe napolje, rana zaraste... i vi ste izlečeni. Izlečio vas je vaš unutrašnji lekar.
...


Ili recimo komsija vas poveze na traktoru, nakon sto ste obrali kupine. Vi se okliznete padnete i traktor vam predje preko noge i slomi je na 3 mesta. Samo strpljivo lezite kuci i cekajte da vas unutrasnji lekar vas izleci - ceo proces ce biti poucan i veoma zabavan.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 602567 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.