Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koronavirus COVID-19

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 611265 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1905.04.2020. u 00:06 - pre 49 meseci
Citat:
bojan_bozovic:
Citat:
Branimir Maksimovic:
Citat:
bojan_bozovic:
Branimire, ne mozes da iskljucis GPS. U stvari mozes, ali Google i dalje moze da koristi i koristi GPS, samo ga ti ne koristis. :)


Hm, jsi siguran da to nije protivzakonito? Svaka aplikacija navodno trazi dozvolu da pristupi location servisu, za Gugl to ne vazi?


Za potrebe FBI, CIA, NSA, mobilni prikuplja GPS podatke i kada je GPS iskljucen. U tome je sustina Snowden leaka, da ih bas briga sta je po zakonu, zar ne? Inace, bilo bi lako da moze kriminalac samo da iskljuci GPS i vise ne bude pracen, ne cini li ti se?


Ne verujem da ima toliko ljudi koji stvarno misle da neko, još kod nas, mora to da radi po zakonu. Za Amere mi je bilo jasno i pre Snovdena, a priznaće ti da mi baš i ne važimo za zemlje gde je privatnost gradjana na visokom nivou.

Bila priča pre par godina o onom zakonu koji dozvoljava da BIA prisluškuje bilo koga bez zahteva sudu. Iznenadio bih se da ne postoji neka dopunica ili tako nešto gde to važi i za GPS.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1905.04.2020. u 00:19 - pre 49 meseci
Citat:
bojan_bozovic:
Citat:
Branimir Maksimovic:
Citat:
bojan_bozovic:
Branimire, ne mozes da iskljucis GPS. U stvari mozes, ali Google i dalje moze da koristi i koristi GPS, samo ga ti ne koristis. :)


Hm, jsi siguran da to nije protivzakonito? Svaka aplikacija navodno trazi dozvolu da pristupi location servisu, za Gugl to ne vazi?


Za potrebe FBI, CIA, NSA, mobilni prikuplja GPS podatke i kada je GPS iskljucen. U tome je sustina Snowden leaka, da ih bas briga sta je po zakonu, zar ne? Inace, bilo bi lako da moze kriminalac samo da iskljuci GPS i vise ne bude pracen, ne cini li ti se?


Znas kako za potrebe CIA, ali ne i vlade Srbije... to nije zakonito i ne sme da se zna...
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1905.04.2020. u 00:21 - pre 49 meseci
"Bila priča pre par godina o onom zakonu koji dozvoljava da BIA prisluškuje bilo koga bez zahteva sudu"

Donet je zakon i to mislim za vreme zutih da drzava ima prava da prikuplja podatke od svih ISP-ova...

"tako nešto gde to važi i za GPS. "

to malo teze osim ako ne dobiju podatke od onog ciji je satelit...
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1905.04.2020. u 00:21 - pre 49 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Znas kako za potrebe CIA, ali ne i vlade Srbije... to nije zakonito i ne sme da se zna...

. Kako forumu fali barem smiley i dislike. Takodje vidljivost ko ih šalje.

Citat:
Branimir Maksimovic:

to malo teze osim ako ne dobiju podatke od onog ciji je satelit...


Ne verujem da je mnogo teško. U ostalom šta će im stelit kad mogu preko baznih stanica, a mislim da ima još metoda. Bilo je ovde priče o tome.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1905.04.2020. u 00:34 - pre 49 meseci
Citat:
bojan_bozovic:
Darko

https://www.srbijadanas.com/ve...emija-korona-virusa-2020-03-29

Citat:

Epidemiolog Predrag Kon očekuje da će epidemija korona virusa trajati do juna, nakon čega očekuje ''ozbiljno olakšanje'', kao i da će Srbija uspeti da se sa njom izbori.

E, to je vec ozbiljna forumska komunikacija - citat, link... tu ja nemam mnogo sta prigovoriti. Doktor je dakle rekao da cemo maksimum epidemije imati u petoj ili sestoj nedelji, nakon cega pocinje da jenjava. Peta nedelja je pocela pre tri dana. Tokom narednih 10 dana doktor ce imati jos 10 sansi da bude u pravu. Ako se svih 10 ispostavi da nisu vrhunac epidemije, ja cu tek onda da kazem da mu digitron nesto ne valja j da tim proracunima ne mozemo verovati.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1905.04.2020. u 00:40 - pre 49 meseci
Odmah da ti kazem da se predvijanja zasnivaju na drugim predvidjanjima zato sto mi je pre tri nedelje tetka u Engleskoj javila da
i oni cekuju vrhunac u ovo vreme. E sad da li je to tacno, zaista, videcemo.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1905.04.2020. u 00:58 - pre 49 meseci
Ja mislim da smo mi tu negde gde i Engleska što se tiče vrhunaca (možda nedelju dana iza). Pod vrhunncom smatram da broj dnevnih novih slučajeva stagnira i po mogućstvu opada.
Italija je dostigla vrhunac pre nekih nedelju dana. Takodje u mnogim Evropskim zemljam br. novih slučajeva stagnira. (sem u Fr. Šta se tamo dešava kad je br. zaraženih i umrlih tako naglo skočio?)
Takodje treba uzeti i dolazak toplijeg vremena tako da mislim da će dr. Kon biti u pravu ili makar veoma blizu.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.179.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1905.04.2020. u 02:33 - pre 49 meseci
Citat:


NOTE ON FRANCE DATA:

On April 2, France reported 884 additional deaths that have occurred in nursing homes over the past days and weeks [source]. The French Government did not include these deaths in their official count, as their count only takes into consideration deaths of hospitalized patients. Following international standards of correct inclusion, our statistics will include these deaths, and will add them to the April 2, 2020 count following the attribution criteria of date of report.

If and when the French government determines and communicates the correct distribution of these additional deaths over time, we will adjust the historical data accordingly. A similar issue took place on February 12, when China reported an additional 13,332 new cases in a single day due to a change in how cases were diagnosed and reported in Hubei.


https://www.worldometers.info/coronavirus/country/france/
 
Odgovor na temu

Whitewater
dummy workshop

Član broj: 339178
Poruke: 397



+138 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1905.04.2020. u 04:25 - pre 49 meseci
Louisiana ima procentualno u odnosu na broj obolelih vise umrlih nego New York i bas sam slusao emisiju na radiju, jedna doktorka kaze da onam misli da je to zato sto je LA drzava sa velikim brojem gojaznih ljudi i dijabeticara. Dakle kao sto vidimo cak i u okviru jedne drzve postoje ogromne varijaacije pa ne treba lupati mnogo glavu kako u Engleskoj ovako a u Italiji onako.
I saw a USO last night.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6818
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1905.04.2020. u 05:43 - pre 49 meseci
Italijani jedna od najzdravijih nacija u eu po meni, pasta umesto pola kile leba kao kod nas, zemlja sa najmanje kardiovaskularnih problema. Al vole da se pipkaju jbg i to im došlo glave 😐
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

kosmopolita
Balkan

Član broj: 257864
Poruke: 123



+21 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1905.04.2020. u 06:15 - pre 49 meseci
Nisam cuo da se radi neka inhalacija?

Inhalacija kao kod asmaticara.

Neki asmaticari su radili inhalaciju razlicitm prirodnim sredstvima, mozda i ovde moze da pomogne necim sto ne mora da bude obavezno lek.
 
Odgovor na temu

Diskriminanta

Član broj: 324677
Poruke: 412
87.116.176.*



+21 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1905.04.2020. u 06:40 - pre 49 meseci
Citat:
dusanboss:
Citat:
Diskriminanta:
.............................................................................................


Hmmm dobra zamisao,:). Mada ima problem što u tom alkoholnom isparenju biće daleko manji procenat od 70 % čak i ko se koristi čist alkohol.

 
Odgovor na temu

Diskriminanta

Član broj: 324677
Poruke: 412
87.116.176.*



+21 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1905.04.2020. u 06:51 - pre 49 meseci

Trebalo bi, ipak, da postoji neki način da se napravi smeša vazduha i alkoholnih isparenja
tako da ta isparenja budu više zastupljena i onda da se inhalira sa prekidima ili na neki
drukčiji način koji neće biti štetan.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1905.04.2020. u 06:53 - pre 49 meseci
Citat:
kosmopolita: Inhalacija kao kod asmaticara.

Imam inhalatore zbog klinaca i koliko sam se secam, stavljaju se u osnovi kortikostereoidi. Mislim da je jedna faza lecenja od ovog virusa, velika kolicina kortikostereoida, da bi se umanjilo lose dejstvo imunog sistema.
Ali to ima lose sporedne efekte.
 
Odgovor na temu

kosmopolita
Balkan

Član broj: 257864
Poruke: 123



+21 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1905.04.2020. u 07:07 - pre 49 meseci
Citat:
Imam inhalatore zbog klinaca i koliko sam se secam, stavljaju se u osnovi kortikostereoidi. Mislim da je jedna faza lecenja od ovog virusa, velika kolicina kortikostereoida, da bi se umanjilo lose dejstvo imunog sistema.
Ali to ima lose sporedne efekte.


Neki asmaticari su inhalirali, recimo, Nanu. A Nana je deluje antiseptički, antibakterijski, antivirusno.

Ne treba svi asmaticri to da rade, naravno.

Ovde je pitanje da li moze tako nesto da pomogne i ne nekim laksim slucajevima.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1905.04.2020. u 07:23 - pre 49 meseci
Da, nana, morska voda itd. moze da inhalira svako, preporucuje se i zdravim ljudima.

Sto se tice koritikostereoida, kod bronhitisa i slicno, smanjuje upalu, dete pocne da dise normalno i vrlo brzo ozdravi, zbog razmene vazduha. Treba napomenuti da kortikost. ne lece nista, nego minimizuju efekte imunog sistema, sto opet moze da bude mnogo lose ako je teza bolest/infekcija, kao sto je ovaj virus.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.179.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1905.04.2020. u 07:27 - pre 49 meseci
Citat:
Diskriminanta:
Citat:
dusanboss:
Citat:
Diskriminanta:
.............................................................................................


Hmmm dobra zamisao,:). Mada ima problem što u tom alkoholnom isparenju biće daleko manji procenat od 70 % čak i ko se koristi čist alkohol.



Sedamdeset postotni alkohol na sluzokozu i da se inhalira? To mislim da povredjuje sluzokozu, i uz takav "tretman" ne bi me cudilo da se zavrsi u bolnici.
 
Odgovor na temu

Diskriminanta

Član broj: 324677
Poruke: 412
87.116.176.*



+21 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1905.04.2020. u 09:01 - pre 49 meseci
Ako se neka rana dezinfikuje alkoholom ne može se postići da alkohol, koliko god mi bili pažljivi, ne dospe na samu ranu
pa ipak ne dešava se neki teži kvar.
Osim toga isparenje nije isto što i tečan alkohol. Jedan udah valjda ne bi bio katastrofalan. Pa posle nekog vremena drugi
i t. d. Ne znam.
Ja sam probao sa nekom domaćom jakom šljivovicom tako što sam stavio u usta količinu dosta manju od jednog gutljaja,
zatim sam zatvorio usta i napravio mali otvor među usnama tako kao da ću da zviždim i tuda jako uvukao vazduh.
Osetio sam zaista jako peckanje u dušniku, ali koje i brzo prođe. Treba paziti da se ne povuče i sama rakija. Potom se rakija
može ispljunuti ili progutati. Ko šta voli.
Probajte, bar ćete biti malo veseliji!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.179.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1905.04.2020. u 09:06 - pre 49 meseci
Alkohol u toj koncentraciji nadrazuje sluzokozu i stetan je za sluzokozu. To malo sto se koristi tokom dezinfekcije je jedno drugo bi bilo da se puno udise zarad nekog terapeutskog efekta kod covid-19.
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
95.180.64.*



+267 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1905.04.2020. u 09:27 - pre 49 meseci
Citat:
nerminz:
E nasao si primjer za poredjenje, svaka ti cast...
To bi nekako bilo logicnije s obzirom na slicnost ova 2 virusa.

Slazem se sa tobom. Porediti korona virus i velike boginje su stvarno - svaka ti cast. To se radi kada nemas argumente (opet tvoj citat)
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 611265 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.