Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koronavirus COVID-19

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 609895 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ali Imam

Član broj: 341650
Poruke: 81



+96 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1917.04.2020. u 23:23 - pre 48 meseci
Citat:
Darko Nedeljković

koliki je konkretno normalan broj pranja ruku dnevno
...
Zivotinje ne peru ruke
...
Drzave sa najvise umrlih po glavi stanovnika:
1) Belgija, 450 mrtvih na milion stanovnika, samo 30% poboznih
2) Spanija, 400 mrtvih na milion stanovnika, 49% poboznih
3) Italija 375 mrtvih na milion stanovnika, 72% poboznih
4) Francuska 286 mrtvih na milion stanovnika, samo 30% poboznih
5) UK, 215 mrtvih na milion stanovnika, samo 27% poboznih
6) Holandija, 200 mrtvih na milion stanovnika, samo 33% poboznih
7) Svajcarska, 150 mrtvih na milion stanovnika, samo 41% poboznih
8) Svedska, 140 mrtvih na milion stanovnika, samo 17% poboznih
9) Luksemburg, 115 mrtvih na milion stanovnika
10) USA, 111 mrtvih na milion stanovnika, 69% poboznih

Uh, baš si propustio.
Pa taj USA ti je danas čist verski fundamentalizam
i verski fanatizam toliki da im čak i iranistički ajatolasi zavide.

Što s tiče spiska država sa najviše preminulih od korona virusa:
Pogledaj dobro, sve same perjanice krstaških ratova,
inkvizicije i lečenje bolesti ključalim uljem u usta ili
spaljivanjem na lomačama.
Čerečenje u spravama za mučenje im dodje kao opuštanje.
Sve za "krst časni", "s verom u boga" i da ne nabrajam.

Dakle tih 10 sa najviše preminulih što si nabrojao
su tisućljećno, duboko i istinski pobožne države, pa još hrišćani.
Lizanje upljuvanih ikona, kašika, krstova i noktiju im je extra.
Korona virus su dobili od boga, kako drukčije može biti?


Kad je reč o životinjama i tvojoj primedbi da ne peru ruke.
Koliko su životinje produžile životni vek a koliko čovek
od kad je čovek počeo da vodi malo računa o higijeni?
Zato ko hoće da drži pse,
psi u kavez
isto kao što su se svinje držale u oborima.

Koliko puta prati ruke?
To se ne broji. Nego se ruke peru u skladu sa potrebama.
Održavanje higijene mora da bude životna filozofija.
To je pouka od ove epidemije.
Ko je (pouku) ne nauči ponavljaće razred.

 
Odgovor na temu

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1917.04.2020. u 23:26 - pre 48 meseci
Virus je krenuo iz Kine, koja je komunističko/ateistička država. Kako to tumačiš?
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1917.04.2020. u 23:41 - pre 48 meseci
Ko zna odakle je krenuo.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7174 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.04.2020. u 00:01 - pre 48 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Ali Imam:
Niko ne uči decu higijeni. Posledica je da deca nisu higijenski svesna.
I sada moraju da se objašnjavaju elementarne stvari kao što je pranje ruku.

Izjasni se koliki je konkretno normalan broj pranja ruku dnevno. Po mom misljenju ovo sad sto imamo je totalno ludilo. U istoriji i u prirodi nemamo primer tolike ucestalosti pranja ruku, sto znaci da to ne treba tako da se radi. Zivotinje ne peru ruke, pa zive nekako, znaci covecanstvo je krenulo nekim cudnim pravcem evolucije?

Citat:
"Najpobožnije" nacije su danas najveći rezervoari korona virusa.
Italija sa vatikancima i papcima na čelu.

Imame Ali, sramotis ime svog imenjaka Alija Imama, sa kojim se ne slazem sto se tice verske propagande, ali moram da napomenem da je bio jedan od obrazovanijih ljudi svog vremena, u svakom slucaju nije mu bilo svojstveno da prica tako neke totalne gluposti.

Evo kako stvari stoje za 20 najreligioznijih drzava na svetu, koliko puta manje umrlih imaju od Srbije:
1) Oman - 13x manje mrtvih po gllavi stanovnika od Srbije
2) Banglades - 20x ...
3) Etiopija - 16x...
4) Niger - 20x...
5) Indonezija - 7x...
6) Sri Lanka - 40x...
7) Mauritanija - 60x...
8) Dzibuti - 7x...
9) Burundi - 150x...
10) Tajland - 20x...
11) Egipat - 7x...
12) Maroko - 3x...
13) Gvineja - 60x...
14) Laos - 1000x
15) Avganistan - 15x
16) Mianmar - 200x
17) Jordan - 20x
18) Senegal - 130x
19) Kambodza - 1000x
20) Nigerija - 200x

To su sve drzave sa preko 96% veoma poboznih i sve imaju izrazito mali broj umrlih od korone.

Drzave sa najvise umrlih po glavi stanovnika:
1) Belgija, 450 mrtvih na milion stanovnika, samo 30% poboznih
2) Spanija, 400 mrtvih na milion stanovnika, 49% poboznih
3) Italija 375 mrtvih na milion stanovnika, 72% poboznih
4) Francuska 286 mrtvih na milion stanovnika, samo 30% poboznih
5) UK, 215 mrtvih na milion stanovnika, samo 27% poboznih
6) Holandija, 200 mrtvih na milion stanovnika, samo 33% poboznih
7) Svajcarska, 150 mrtvih na milion stanovnika, samo 41% poboznih
8) Svedska, 140 mrtvih na milion stanovnika, samo 17% poboznih
9) Luksemburg, 115 mrtvih na milion stanovnika
10) USA, 111 mrtvih na milion stanovnika, 69% poboznih

Kao sto vidis, samo Italija i USA su pretezno pobozne drzave i ako bismo njih zanemrili mogli bismo da tvrdimo da korona mnogo vise unistava ateiste. Srbija ima 54% poboznih, a 46% onih koji ne mare bas za religiju, znaci otprilike prosek planete.




Hmm... isprobaj jos neke stvari i izracunaj korelaciju... tipa, koji tip WC papira koriste (veverica, crevo, jednoslojni, dvoslojni, o kakvom se papiru tacno radi... ), koliko puta imaju seksualne odnose (sa partnerom istog pola, partnerom razlicitog pola, partnerom ciji je pol u superpoziciji tj. neodredjen dok posmatrac ne izvrsi ekspriment, vise partnera, sa dominantnom rukom desnom, dominantnom rukom levom... ubaci i one ciji je partner nedominantna ruka, ko zna, mozda i to pokaze nesto), da li zive u blizini dalekovoda, koju marku mobilnog telefona koriste, da li koriste bankarske usluge HSBC banke, da li im se ujak zove Jusuf ili Lao, koji sampon koriste, kolika im je prosecna duzina kose tokom godine i tako dalje.

Siguran sam da ces iskopati jako puno... kako bese engleski buzzword, a da "INSIGHTS". Pogotovu ako ubacis sve te podatke u IBM-ov Watson AI, sta god da je Watson AI.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2706



+700 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.04.2020. u 00:58 - pre 48 meseci
Ne bi ni stigao do Evrope i SAD sa ovako katastrofalnim razmerama da su reagovali odmah umesto što su prvo ignorisali, a potom pokušali da zataškaju pojavu novog virusa. Da je u pitanju bila normalna država, čula bi se reč stručnjaka u medijima i vlast bi morala odmah da reaguje.

I kod nas ovaj "Sijev brat" ide istim stopama, ne sme ništa da se kaže u javnosti dok prvo on ne bude obavešten pa to eventualno odobri. I da se kod nas nešto pojavilo, verovatno bi zataškali da ne kvari predizbornu kampanju i privredne uspehe.

Ali, u ovakvim zemljama je problem razdvojiti struku od politike, odnosno eventualnu zloupotrebu struke u političke svrhe.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12850



+4784 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.04.2020. u 01:53 - pre 48 meseci
Nema one teme za video klipove pa cu okaciti ovde...


 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7174 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.04.2020. u 02:03 - pre 48 meseci
Citat:

Da je u pitanju bila normalna država, čula bi se reč stručnjaka u medijima i vlast bi morala odmah da reaguje.


Da je u pitanju "normalna" drzava epilog bi bio isti.

Ajde da vidimo

Dan 0 - Prvi slucaj imas krajem-novembra, pocetkom-decemra. Pacijent koji se tesko razboleo je verovatno u toku lecenja i vadjenje krvi je deo protokola. Naravno, ta krv ide na analize.

Dan 2-3 Lab. testovi ukazuju da se radi o novom virusu.

Bice potrebno jos bar nekoliko dana da da doktori ustanove da se je SARS-CoV-2 (u tom momentu jos nije ni imao zvanicno ime) opasniji od gripa zbog napadapluca. Ali i dalje, broj ljudi je na nivou staticke greske i nemoguce je utvriditi tako brzo sta mu je slaba tacka. Tek posle oko 2 nedelje da se dovoljan broj zarazi i ima komplikacije da je Kina prinudjena da ovo prijavi WHO-u.

Obrati paznju: u tom momentu nema jos podataka o R0, gomila ljudi prezivi virus bez simptoma ili sa blagim simptomima, i neki broj (verovatno ne mali) umre kod kod kuce (u Kini, bas kao sto i u Americi moras da platis za zadovovoljavacu negu u bolnici. Vecina ljudi iz ruralne kine nemaju te pare.

Pandemonijum pocinje sredinom Januara.

Kina je obavestila WHO 31-vog decembra.

Mislis ta bi neka, kako kazes, "normalna" drzava magicno predvidjala buducnost i kako ce virus siriti?

Mogu da se kladim da bi ponasanje politicara bilo identicno, prioriteti su im:

1) Sopstvena g*zica
2) Delagacija svega rizicnog po njihovu karijeru
3) soptstveni imiz
4) ...
5) ...
6) Kako da delegira ovo s*anje da neko drugi odluci
7) Ako bas mora da saopsti vest i kreene da radi nesto, verovatno ce provesti prvih nekoliko dana vremena u formulisnaju politicke strategije koja ce mozda biti kljucni momeenat koji ce defiistati njegov zivot.

Jedina razlika izmedju Kine i ostatka sveta je da Kinu vodi komunisticka partija dok na zapadu imas vise stranaka.

Ovakvi dgovori su za politicara diplema i prvi instinkt je da proba da nekako zaustavi s*anje bez angazovanja nadredjenih (u ovom slsuaju to nije opcija)

Na primeru Japana i Fukushima-e se jako dobro videlo takvo ponasanje kada je TEPCO svoju elektranu proglasio za sigurnu , uprkos analizama naucnika da toliki cunami uopste nije neverovatan za vreme korisnog (upotrebljivog) zivota reaktora. Meadzment TEPCO elektrane je na sve nacine pokusavao da olozi pustanje vodene pare pravdajuci to sa potencijalnom kontaminacijom (naravno, Plan B bi... pa gledali smo to vec 1986)


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 18.04.2020. u 03:19 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.service.infuturo.it.



+435 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.04.2020. u 03:02 - pre 48 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Mislim da verovatno postoji jos gomila faktora koji uticu na kolicinu zarazenih (o kolicini umrlih, mislim pravoj kolicini - da ne pricam).

Na primer, u DE higijena nije na nivou, sta znam, Japana - stavise, po nekim stvarima si mogao da primetis da ih je cuvala relativno hladna klima (tipa radnik u pekari cisti pod, i onda bez frke rukama ubaci hleb u kesu). Sa ovim virusom se nesto podigao nivo higijene, tj. ljudima su robotski ubacili u glavu da treba da peru ruke posle hvatanja za kvake, dugmice od lifta i sl. Gel solucije za dezinfekciju na svakom mestu su postale "in" - pre ovoga sam ih vidjao jednom u N meseci.

Dakle, opste gledano, neki osrednji nivo higijene - svakako nije neki slum u Delhiju, ali nije ni Tokio. Drzanje distance je kako-tako, protokoli po prodavnicama su smesni (ajde 1.5m razdaljina, ali kasirka procesira kintu i gura hranu istom rukom sa kojom broji kes, OK ambalaza je u pitanju, ali se na istu prenese koliko hoces virusnih tela). Jos je bolje insistiranje na tih 1.5m, gde izbacivac onda tera gomilu ljudi da cekaju napolju, naravno zbijeni - to vec nije njegov problem, nije deo poslovnog prostora.

Opet, uprkos nivou higijene koji nije klinicki, nije doslo do kataklizme i sistem i dalje ima slobodna ICU mesta. Broj umrlih na 1M stanovnistva je, isto tako, mali.

Onda, sa druge strane, imas Severnu Italiju - Sevrena Italija nije toliko drugacija od Nemacke, ni po gustini stanovnistva, ni po zivotnom standardu. Higijena nemam pojma kakva je tamo ali sam siguran da je uporediva ili nesto bolja od DE zato sto je toplije podrucje, i neke stvari koje prolaze u DE bi se garantovano zavrsile sa teskom dijarejom u Italiji.

Ali, za razliku od DE, severna Italija je drasticno losije prosla od DE.

Bice zanimljivo naci uzroke za takve razlike - da li je samo u pitanju sreca, tj. da se u Sev. Italiji jednostavno naslo previse zarazenih u nekom momentu i zbog socijalnih obicaja (gomile dogadjaja gde su ljudi gusto upakovani) su izazvali lancanu reakciju? Ili mozda postoje neki drugi faktori koji prave razliku.

Lombardia i Emilia Romagna su najgusce naseljene, industrijski najrazvijenije i posledicno - najzagadjenije oblasti u Italiji. Ovde se dosta spekulise o teoriji da su upravo PM10 cestice kao moguce transportno sredstvo virusa kroz atmosferu glavni krivac za ovoliku koncentraciju zarazenih u ovim regionima. Ovo sam cuo u razgovoru, ako budem nasao neke linkove sa ovim teorijama, postavicu.

Jedna zanimljiva stvar se desila na pocetku uvodjenja mera izolacije u Italiji. Dan uoci stupanja na snagu tih mera koje su znacile zatvaranje skola i univerziteta na neodredjeno i ogranicavanje kretanja izazvalo je masovnu seobu studenata, skolaraca, radnika u usluznim biznisima - restorani, hoteli itd. koji su privremeno na severu da se odluce da odu svojim zavicajima na jugu (sto bi otprilike bilo sve ispod Rima). Sva prevozna sredstva su bila prepuna, skoro pa kao oni vozovi u Indiji koji se prelivaju, guzva na stanicama, ukratko - idealna prilika za virus da se rasiri posto su retki imali maske, a o drzanju rastojanja da ne govorimo. Govorimo o pocetku epidemije, kad su Bergamo i Milano vec eksplodirali, a neka naselja su bila proglasena crvenom zonom i kompletno izolovana. Bilo je vec i prvih zrtava.

Dakle, svi ti ljudi su otisli kucama na jug, pretpostavka je bila da je vecina vec zarazena i da ce za dve do tri nedelje uslediti eksplozija na jugu drzave i svi su pricali samo o tome. Poznata je i nedisciplina juznjaka, nizi standardi u svemu, pa i u higijenskim navikama, postovanju propisa itd, tako da je katastrofa bila izvesna.

I, desilo se jedno veliko -puf. Skoro pa nista. To najbolje moze da se vidi na ovom linku:
http://opendatadpc.maps.arcgis...c68bce2cce478eaac82fe38d4138b1

Sta se desilo pa je izostala ocekivana katastrofa na jugu? Nema jos podataka koliko je od tih zarazenih boravilo na severu u doba izbijanja epidemije, kakve kontakte su imali po povratku, da li ce uopste biti moguce izraditi neku mrezu kontakata koja bi dala jasniju sliku kako se virus siri i gde se otprilike zaustavlja. I da li se moze uspostaviti korelacija izmedju zarista zaraze i koncentracija zagadjenja PM10 cesticama?
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pop-sufi.net.ktk.de.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.04.2020. u 07:06 - pre 48 meseci
Citat:
Ali Imam:
Što s tiče spiska država sa najviše preminulih od korona virusa:
Pogledaj dobro, sve same perjanice krstaških ratova,
inkvizicije i lečenje bolesti ključalim uljem u usta ili
spaljivanjem na lomačama.

Aha, promenili smo teoriju, sada broj preminulih zavisi od strane u ratu pre 1000 godina? Ako nista, ova teoriju ti je teze pobijati digitronom nego prethodnu, tako da je naucno utemeljenije i ja je necu napadati

Citat:
Čerečenje u spravama za mučenje im dodje kao opuštanje.
Sve za "krst časni", "s verom u boga" i da ne nabrajam.

Ali, zasto neces da mi odgovoris da li ti verujes u Alaha, ili si se odrekao alaha i verujes da je Ali imam jedini Bog? Kako se uopste nazivaju na Srpskom pripadnici islamske verske zajednice koji su odbacili Alaha i veruju da je Ali Imam jedini Bog? Damije ili kako?
https://en.wikipedia.org/wiki/Dhammiya

Mutan si mnogo, ciljano ubacujes offtopic hriscanskih zuluma, a nemas nijednu rec kritike za otomanske zulume?

Citat:
Koliko su životinje produžile životni vek a koliko čovek
od kad je čovek počeo da vodi malo računa o higijeni?

Vreme ce pokazati sta ce biti i koliko je to dobro. Za sad je covek devastirao sva svoja stanista zagadjenjem, a istrazivanja i statistika pokazuje da je najveci broj umrlih vezan za podrucja sa najaktivnijim delovanjem coveka u smeru zagadjivanja vazduha. Ako trazis krivca za umrle od virusa, pusti pse, slepe miseve i svinje, pre svega pogledaj u ogledalo, mozda ces ga videti tamo.

Citat:
Koliko puta prati ruke?
To se ne broji. Nego se ruke peru u skladu sa potrebama.
Održavanje higijene mora da bude životna filozofija.
To je pouka od ove epidemije.
Ko je (pouku) ne nauči ponavljaće razred.

Eto, mozda nisi pratio - ja sam bas resio da "ponavljam razred", napisao sam to ranije. Hocu da se zarazim koronom medju prvima, pre totalnog kolapsa medicinskog sistema. I ucinio sam sve sto sam mogao - non stop se setam po Italijama, Belgijama, Francuskama, Holandijama. Od pre par dana ogranicio sam pranje ruku na samo pre i posle jela, a i ovo posle jela je dok perem sudove, plus nakon toaleta. Ne mogu vise da smanjujem, da ne dobijem neku dijareju. Isao sam u crkvu na pricesce, celivao krst i sve ikone. Ne nosim masku. Ne pravim nedeljne nabavke, nego idem u shoping kad god sam besposlen, nekad i po 4-5 puta dnevno. Od kad je Vucic rekao da sto vise treba biti kod kuce da bismo izbegli infekciju, ja u kucu nisam ulazio uopste. Imam 4 psa i 4 macke. Cesto gde kampujem slepi misevi uvece lete kao ludi.... Vec sestu nedelju aktivno radim na zarazavanju sebe koronom i nista, corak. Ako imas jos nekih ideja kako da dobijem koronu, ja sam vise nego zainteresovan da procitam. Ovo sve do sad sto si napisao ti je totalno neefikasno
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pop-sufi.net.ktk.de.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.04.2020. u 07:25 - pre 48 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:Hmm... isprobaj jos neke stvari i izracunaj korelaciju... tipa, koji tip WC papira koriste...

Ja sam vrlo povrsno informisan, ali cini mi se da ovih 20 najpoboznijih na listi uglavnom ne koriste WC papir. Ali, Imam bi nam sigurno mogao reci vise o tome? Imame, da li koristis WC papr ili kako ono bese, desnom jedes, levom peres pozadinu? Ne vidim logiku zasto ove drzave koje slabo koriste toalet papir gotovo da uopste nisu pogodjene korona virusom. Ima tu neke korelacije - ove drzave sto se najvise umire ovih dana ne mogu da stignu da naproizvode toalet papira, sto se vise kupuje, to se vise umire, tako pokazuje jednacina
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2706



+700 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.04.2020. u 08:53 - pre 48 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:

Da je u pitanju bila normalna država, čula bi se reč stručnjaka u medijima i vlast bi morala odmah da reaguje.


Da je u pitanju "normalna" drzava epilog bi bio isti.

Pa ne znam baš, u Kini su vršili pritisak na lekare da ne pričaju ništa u javnosti, znate za onaj slučaj brisanja wechat grupe na kojoj je o čudnim upalama pluća informacije razmenjivalo nekoliko mlađih lekara koji su zajedno studirali? Neko je pratio njihovu komunikaciju, i potom obrisao grupu (kad kažem neko, ne mislim na admin-a wechat-a, već da je to naredio neko "odozgo").

E, sad, taj "neko odozgo" se nije potrudio da odmah pokrene hitnu istragu, izoluje sve sumnjive pacijente i sl., nego su mislili da neko tek tako hoće da udari na državu i uspehe partijskog rukovodstva.

Neću sad da tvrdim da i vlada u Pekingu direktno ima nešto sa tim zataškavanjem, ali je dokazano da su lokalni političari u Vuhanu pokušali sve da zataškaju u prvih mesec dana i da su zato dobili packu iz Pekinga (ali tek kad se stvar totalno otela kontroli; da nije bilo tako, verovatno bi dobili ordenje i unapređenje) i navodno je taj lokalni lider partije ili gradonačelnik smenjen.

To je, valjda, dovoljno na temu kako su reagovali oni, a kako bi reagovala neka normalna država da je imala ranija iskustva sa sličnim pojavama (kao Kina sa sarsom 2002-2003).
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
87.116.176.*



+471 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.04.2020. u 09:44 - pre 48 meseci
@Darko Nedeljković

Ovaj Ali Imam ti je naš stari drugar - Konislav. Mada je poprilično savladao srpski jer ga više ne meša sa makedonskim.
 
Odgovor na temu

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.04.2020. u 09:53 - pre 48 meseci
A ja mislio da je Kandorus... Hotchimney... Nemam Stan...
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
87.116.176.*



+471 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.04.2020. u 10:01 - pre 48 meseci
Jaooo neee... sad kad krene da se javlja sa svih tih naloga.

Nego, šta mislite o jonizatorima vazduha, pošto negativni joni ukoliko su u velikoj koncentraciji u vazduhu ( 50 000 neg jona po cm3 ) ubijaju viruse, bakterije, itd. To je valjda i naučno dokazano.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pop-sufi.net.ktk.de.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.04.2020. u 12:01 - pre 48 meseci
Citat:
mjanjic:
Pa ne znam baš, u Kini su vršili pritisak na lekare da ne pričaju ništa u javnosti...

Da, postoji izvesna razlika - u Holandiji ili Svedskoj bi mogli da pricaju do mile volje, ali drzava ne bi preduzela apsolutno nista.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pop-sufi.net.ktk.de.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.04.2020. u 12:05 - pre 48 meseci
Citat:
žutokljunac:
@Darko Nedeljković

Ovaj Ali Imam ti je naš stari drugar - Konislav. Mada je poprilično savladao srpski jer ga više ne meša sa makedonskim.

Ne znam, ja se uopste ne secam da sam se ikad sreo sa tim konislavom na forumu, niti znam ista o njemu, ja tako izdvojim po par zanimljivijih tema a ostalo uopste ne pratim.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pop-sufi.net.ktk.de.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.04.2020. u 12:13 - pre 48 meseci
Citat:
Ali Imam:
Korona virus je neposredna posledica odsustva svesti o higijeni (ne samo u Srbistanu).

Ni ta teorija ne pije vodu. U drzavama sa izrazito losom higijenom korona virus nema neku prodju, tako da je to sa higijenom cist marketing zbog kog ovih dana fabrike sapuna i toalet papira ne znaju sta ce sa parama, sve sto mogu da proizvedu maksimalnim kapacitetom u tri smene, to se momentalno proda i to po prilicno visim cenama od onih koje su vazile pre nego sto je taj marketing pokrenut... Usmeri paznju malo na zagadjen vazduh, veliku gustinu naseljenosti, preveliku upotrebu hemikalija - naci ces neku koincidenciju ili uzrocno-posledicnu vezu toga i korone.

Citat:
ko će veću upljuvanu ikonu bradatih jaraca...

I opet sam te prijavio zbog govora mrznje i sirenja verske netolerancije. Ako uzivas u banovanjima, onda si na dobrom putu ka sledecem uzitku.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pop-sufi.net.ktk.de.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.04.2020. u 12:21 - pre 48 meseci
Citat:
Nego, šta mislite o jonizatorima vazduha, pošto negativni joni ukoliko su u velikoj koncentraciji u vazduhu ( 50 000 neg jona po cm3 ) ubijaju viruse, bakterije, itd. To je valjda i naučno dokazano.

A sta ti mislis da odes malo u sumu i udahnes malo cistog prirodnog vazduha, bez ikakvih PM10 cestica, negativnih jona i ostalih vestackih hemijskih isparenja?

Inace, kad smo kor sume - citam da je u Srbistanu zabranjeno ici u sumu, van vremena policijskog casa, naravno?! Nekad imam utisak da ce ovaj vlastodrzac postepeno sve da vas poubija drzanjem u zatvoreno prostoru i tretiranjem hemikalijama, samo da bi vanredno stanje i ogranicavanje slobode trajalo sto duze, po mogucnosti dozivotno...
 
Odgovor na temu

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.04.2020. u 12:36 - pre 48 meseci
Juče sam bio u šumi, nisam znao da je zabranjeno. Gde si pročitao da je zabranjeno?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pop-sufi.net.ktk.de.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.04.2020. u 12:44 - pre 48 meseci
Svi parkovi u Beogradu su zabranjeni vec mesec dana, sad ja ne znam da li se to odnosi na naprimer zvezdarsku i miljakovacku sumu. Citao sam da u Valjevu policija i komunalna policija stoje na ulazu u kanjon reke Gradac i nikom ne dozvoljavaju da udje u sumu (ta suma ima samo jedan ulaz iz pravca grada). Planinarima nije dozvoljeno planinarenje ni na jednoj planini. Ali, ja to sve pisem iz druge ruke, mozda neko od vas koji ste u Srbiji moze da napise koja su legalna ogranicenja odlaska u prirodu na snazi?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 609895 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.