Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Obrazovanje u doba korone

elitemadzone.org :: MadZone :: Obrazovanje u doba korone

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 2151 | Odgovora: 47 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539

+494 Profil

icon Re: Obrazovanje u doba korone01.04.2020. u 06:42 - pre 6 dana i 17h
Citat:
Zurg:
Osim Mudla, koji sam već preporučio kao bolju alternativu Gugl učionici, mogu da preporučim i Zoom, kao bolju alternativu Skajpu...

A MS Teams?

Citat:
berazorica:
Mudl smo koristili pre nekoliko godina na fakultetu, ali ne baš za neku živahnu komunikaciju sa profesorima - više je to bio način da nam bez kršenja autorskih prava budu stavljeni na raspolaganje određeni udžbenici i sadržaji, pa sad više nemam predstavu koliko bi bilo bolje da smo se odlučili za tu platformu. Koliko god da je i bolji, sad kad su se deca priključila na ovu, stopostotno, nikako ne bi valjalo menjati platformu.

Uz Teams dolazi OneNote Classrom (može se koristiti i odvojeno, ali u Teams-u se pri kreiranju tima kreira i OneNote Classrum grupa), svaki učenik ima svoju "vežbanku" koju drugi ne mogu da vide, postoji "vežbanka" samo za nastavnika, a postoji i zajednička gde svi mogu da pišu.

Generalno, problem u Srbiji je stihijsko snalaženje i haotična rešenja, tj. ne postoji čak ni na nivou jedne škole da se koristi jedan alat ili platforma, kako bi onda nastavnici jedni drugima mogli da pomažu i međusobno dele iskustva.
Ovako, svako koristi šta mu je neko drugi rekao, pa imamo situacije da se u istoj školi koriste 3 ili 4 različita rešenja i svako se snalazi kako zna i ume.

Najgori su mi ovi koji i dalje koriste samo Viber, da ne pominjem učitelje i učiteljice, a mnogi čak i u srednjim školama, pa neko važno obaveštenje ostane zatrpano u gomili poruka, a nekada zaborave i da napišu kada će npr. biti neki kontrolni.
Ovako, kod normalnih platformi postoji KALENDAR u koji se unesu važni datumi, tipa rok za predaju domaćeg (kod Teams-a to stoji i u Asignments/Zadaci tako da učenici mogu videti do kada moraju da predaju domaći), kada je neki kontrolni ili pismeni, i sl.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.

Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Branimir Maksimovic
Član broj: 64947
109.72.51.*

+881 Profil

icon Re: Obrazovanje u doba korone01.04.2020. u 07:28 - pre 6 dana i 16h
Pa nisu deca developeri...
press any key to continue or any other to quit....

Odgovor na temu

Zurg

Član broj: 340713

+162 Profil

icon Re: Obrazovanje u doba korone01.04.2020. u 09:19 - pre 6 dana i 14h
@mjanjic
Već sam napisao da nisam isprobao Teams. Odmah na početku mi deluje odbojno to što bi škola bila vezana za MS (kao što je u slučaju Classrooma vezana za Google). Pored toga pročitao sam neka poređenja Mudla i Timsa

Citat:
Where are the custom grading options and plagiarism tools? How can you use a quiz engine that only supports the most basic of question types? How do you structure a course and monitor completion tracking, course start dates and end of year rollovers? Where are the learning plans, competencies and open badges? Where are the marking workflows, outcomes and rubrics? How can you create enhanced learning interactions from a word doc?...

https://www.linkedin.com/pulse...om-microsoft-teams-lewis-carr/

Zanimljivo bi bilo ako neko ima iskustva sa oba sistema kod nas da podeli svoje utiske. Na osnovu onoga što sam pročitao moj utisak je da je Tims najbolji za korporativna okruženja i MS ekosisteme.

Citat:
Ovako, svako koristi šta mu je neko drugi rekao, pa imamo situacije da se u istoj školi koriste 3 ili 4 različita rešenja i svako se snalazi kako zna i ume.

Problem je što škole nemaju stalno zaposleno IT lice koje bi bilo odgovorno za takve stvari.

Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Branimir Maksimovic
109.72.51.*

+881 Profil

icon Re: Obrazovanje u doba korone01.04.2020. u 09:28 - pre 6 dana i 14h
"moj utisak je da je Tims najbolji za korporativna okruženja i MS ekosisteme. "

hm pa teams se reklamira kao alternativa slacku, tj to mu dodje kao nesto za developer timove?

Odgovor na temu

Ali Imam

Član broj: 341650

+34 Profil

icon Re: Obrazovanje u doba korone05.04.2020. u 21:57 - pre 2 dana i 2h
Zurg,

ona tvoja nastavnica informatike je za V razred osnovne
dala primer da se isprogramira razgovor zeca i kornjače na osnovu basne.

Ali

je u program ubacila sprite kornjače sa svog diska.

Kako sad da deca urade taj primer kad nemaju sprite kornjače?

Odgovor na temu

Zurg

Član broj: 340713

+162 Profil

icon Re: Obrazovanje u doba korone06.04.2020. u 08:20 - pre 1 dan i 15h
Ne znam o kojoj nastavnici informatike pričaš. U petom bi trebalo da se radi Scratch. Ja sam ćerkom radim ove zadatke:

https://petlja.org/biblioteka/r/kursevi/prirucnik-python
https://bpp.rs/blockly/lavirint

Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Branimir Maksimovic
109.72.51.*

+881 Profil

icon Re: Obrazovanje u doba korone07.04.2020. u 21:32 - pre 2h 46min
Moja cerka pocela da gresi, po ceo dan na tabletu. Malo smo joj ukinuli tablet, a da vise uci.

Odgovor na temu

Ali Imam

Član broj: 341650

+34 Profil

icon Re: Obrazovanje u doba korone07.04.2020. u 23:19 - pre 59min
Citat:
Branimir Maksimovic

Moja cerka pocela da gresi, po ceo dan na tabletu. Malo smo joj ukinuli tablet, a da vise uci.

Džaba ste joj ukinuli tablet.
Brzopletim i nepromišljenim odlukama Zurg&Co
su joj dali za prvo da zuva tablet dan/noć.
Jer "dete sad uči" i nema ometaš razvoj.
A to "učenje" čim okreneš ledja postane rokanje Robloxa i youtube blentanje.
To što će oćoraviti, zablentaviti u holivud i izgubiti vezu s drugarima i realnošću
i postati google rob koga zanima?

Njena budućnost će biti borba za poslednji dah života
i oslobodjenje od informatičkog ropstva
a u toj borbi samo google vodi toliko ispred da mu više ni Amerikanski poreski službenici ne mogu naplatiti porez.

Slično je sa Apple, Twitter, Facebook itd.

Ček samo da ti dete počne da izvlači po 10 evra da bi kupilo šarene tačke Roblox "igrački".

Ne samo što ide u ropstvo nego ćeš ti plaćaš okove i okivanje.

Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Obrazovanje u doba korone

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 2151 | Odgovora: 47 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.