Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Paradajz štetočina jede zeleni plod!

elitemadzone.org :: Poljoprivreda :: Paradajz štetočina jede zeleni plod!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 53154 | Odgovora: 112 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 786
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Paradajz štetočina jede zeleni plod!06.10.2020. u 12:35 - pre 42 meseci
Sticajem okolnosti ove god.sam po prvi put u poziciji da " radim bastu "

Paradaiz je kasno posadjen ( posle vidovdana ) ali zato sada zri i stize svaki dan po neki .



Slucajno se ( za vreme vanrednog stanja ) zatekla i kesica kukuruza kokicara pa je tako

i on stigao za branje . ( dokon pop i goveda . . . )

Komsije po plastenicima ciste i izbacuju suve stabljike a ovaj moj se odmetnuo ,

otisao na 4 metra i jos cveta xi xi xi . . .








[Ovu poruku je menjao eeestablishment dana 06.10.2020. u 13:49 GMT+1]
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6770
87.116.164.*



+1450 Profil

icon Re: Paradajz štetočina jede zeleni plod!06.10.2020. u 12:39 - pre 42 meseci
Ništa brez domaćeg, pre 10 dana prolazim kroz zemun, čovek ima radnju samo melje paradajz i cedi. Ispred gajbice sa onim najfinijim duguljastim, kupiš gajbicu, on ti odma samelje i sipa u balon 5 litara, nosiš kući i skuvaš dodaš celer, so i još nešto - sipaš u flaše i gotovo. Al ne možemo da se dogovorimo, flaše u vikendici, celer na pijaci i šerpa ko zna gde je :D

Džabe moja dobra volja i trud.

Hehe dobar si establishment isto ko i ja za vreme vanrednog sam sve živo ubadao uzemlju i čekao da izraste, praziluk, luk, krompir :-)

Nemoj toliko da penješ paradajz ubiće ga prvi vetar tj mraz zajedno sa vetrom, trebao si na 2 metra da ga saviješ na dole ili horizontalno da raste...

[Ovu poruku je menjao bordzija dana 06.10.2020. u 14:17 GMT+1]
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 786
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Paradajz štetočina jede zeleni plod!06.10.2020. u 14:10 - pre 42 meseci
Citat:
Hehe dobar si establishment isto ko i ja za vreme vanrednog sam sve živo ubadao uzemlju i čekao da izraste, praziluk, luk, krompir :-)

Nemoj toliko da penješ paradajz ubiće ga prvi vetar tj mraz zajedno sa vetrom, trebao si na 2 metra da ga saviješ na dole ili horizontalno da raste...


Ma meni je ovo sve novo , doslo mi ko zanimacija , paradaiz sam posmatrao kao neko cvece , bilo mi zao da ga zakidam , povijam . . . .

Htedoh i suncokret da posejem ali avaj ove semenke ( iz lokalne piljare ) sto grickam su pecene pa sam odustao . . .

( a nesto mislim gde bih mogao i da kupim 10-tak semenki ? )

Uveravao me kolega da je i kikiriki moguce saditi u nesem podneblju ali ista stvar kao i suncokret

gde u onom haosu i blokadi naci sveze semenke-plodove ?

Citat:
...............kupiš gajbicu, on ti odma samelje i sipa u balon 5 litara, nosiš kući i skuvaš ...............................


Ovo je super stvar , u mnogome skracuje postupak i nema loma po kuci ( a posebno u stanovima ) steta

sto i kod nas ( KV ) nema nesto sl.


[Ovu poruku je menjao eeestablishment dana 06.10.2020. u 15:25 GMT+1]
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Paradajz štetočina jede zeleni plod!06.10.2020. u 17:03 - pre 42 meseci
Ademare, znaci probao si ovaj La pasata?
Stvarno je vrh, a nije skup.


(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Paradajz štetočina jede zeleni plod!06.10.2020. u 17:07 - pre 42 meseci
Ademare, znaci probao si ovaj La pasata?
Stvarno je vrh, a nije skup.

Nedavno sam na pijaci video da lik prodaje domaci kuvani paradajz, cini mi se 2,5dl flasica 200din. Znaci dranje.
Davnih dana baba je znala po 200 flasa da skuva, onako lep gust, a ne vodurina i sve se to smaze tokom zime. :)
Znala je baba da stavi i paprike kad kuva...Al ja nisam voleo
Jedne godine smo kuvali bez ikakvih zacina, samo so i secer. Nikad ukusniji paradajz. Zacini samo shebu, pa i u jelu. So i secer konza, nista vise u jelo.

Udjes u bastu a ono sve zeleno, plodovi zdravi lepi...nikad nikakva hemija, samo zalevanje i okopavanje po malo. Sada se izrodilo buba nebrojeno, nema sanse da nesto ponikne a da ne tretiras otrovom, uzas bre sta uradise sa ovom jadnom planetom.

Odem na pecanje pre par godina, upecam neke babuske, a ono sve u nekim crvenim flekama, znaci zatrovane do jaja. Stoka...sve te fabrike bih momentalno zatvorio, a znaju oni dobro koja je hemikalija i ko je ispusta. Mamu im jbm u prkno. A vamo me hvataju sto pecam ispred kuce bukvalno i traze dozvolu. A u zivotu nisam upecao nista sto je u zabrani, pa cak i pustam ribe, uamem onoliko koliko bih pojeo. Pustao sam i sarane od 1kg...A opet ima krivolovaca, strujara, grebatora i mrezarosa koliko hocete i to se jako dobro zna koji su i niko ih ne dira, ccc
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 786
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Paradajz štetočina jede zeleni plod!06.10.2020. u 17:41 - pre 42 meseci
Citat:
bordzija:
.................................................... I na kraju domaće sorte, stare i dobre, prirodne, HRANJIVE što je najbitnije u odnosu na hibride - nestaju. Onda kada ostanu samo hibridi jednog dana, cena semena a i same hrane ide gore u nebesa.......................................


Odosmo u neke druge price ali bas me zanima postoji li neki poljoprivredni institut ili sl. drzavna organizacija koja deponuje i cuva od propadanja

te nase stare autohtone sorte ( povrca - voca . . . . ) koje same mogu iz semena da se reprodukuju ili je sve prepusteno

hibridima stihiji i unistenju .

Bas danas mi iz jednog planinskog sela stize beli luk , svaka glavica je sitna kao lesnik , sastoji se samo iz jednog cena ( lako se ljusti )

a ukus i miris su mu za 3 koplja ispred ovih krupnih hibridnih sto se pakuju u mrezice ( i smrde )












zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Paradajz štetočina jede zeleni plod!06.10.2020. u 19:24 - pre 42 meseci
Citat:
gilopile:
Ademare, znaci probao si ovaj La pasata?
Stvarno je vrh, a nije skup.




Naravno od kupovnih najbolji odnos cena/kvalitet . Sto kaze Bordzija , jer on je Italijan isto kao i paradajz

Ne secam se ko ga pravi 99 % da je Verde iz Krnjesevca . Mora da je neki nas bio Gastas u Italiji pa mu sve zvuci Italijanski , maznuo im recept

Po kvalitetu je samo bas originalni Italijanski iz Lidla mogao da se meri . Ali u Lidlu ne prodaju vise taj uvozni , vec ovaj MIN , tj. Gurman , koji je beda prema ovom .

Inace ni ja ne znam nikoga ko vise sam kuva paradajz . Ili su ljudi ostarili za takav posao ili presli na onaj svet .
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Paradajz štetočina jede zeleni plod!06.10.2020. u 21:01 - pre 42 meseci
Da, da, to je nas Bordjinotti la pomidoro:)

Inace, sad videh na pakovanju, puni se u BG, a proizvodni pogon je u Krnjesevcima PEBEKOM D.O.O. Ruke mu se pozlatile :)

https://poslovi.infostud.com/poslodavac/pebekom-d.o.o/38391
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6770
87.116.182.*



+1450 Profil

icon Re: Paradajz štetočina jede zeleni plod!06.10.2020. u 23:23 - pre 42 meseci
Teglifikovan čeri, na jugu se prodaje kao zakržljali paradajz 30 din kilo
Bajdvej svi smo probali babin ajvar i onaj kupovni krš. I na ajvar sam hteo da ih navučem al neda se snobovski ološ iz centra neće. Pre bi crkli od gladi samo idu u prodavnicu. A posle jao šta mi je želudac, kiselina, holesterol, srčka daj da gutam lekove 😁

Danas greota pored neke lepe zemlje, čiste vode i vinograda nemati svoje vino, paprike, paradajz, kupus, salatu, luk i slično. Neee bliži maksi.



[Ovu poruku je menjao bordzija dana 07.10.2020. u 01:03 GMT+1]
Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6770
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Paradajz štetočina jede zeleni plod!08.10.2020. u 03:46 - pre 42 meseci
Popio sam samoizolaciju u NDH.... Ali paradajz je odlično mada mi se suše listovi...



Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6770
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Paradajz štetočina jede zeleni plod!10.10.2020. u 14:48 - pre 42 meseci
Svaki dan 2 sazru, ni traga od štetočina a i dalje je lepo vreme, 24 stepena dnevno, noću oko 16-17. Sunce non stop sija.

Nema ni pčela ni bumbara pa cvetovi ostaju neoprašeni...


Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6770
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Paradajz štetočina jede zeleni plod!11.10.2020. u 16:54 - pre 42 meseci
Bio jedan rođak i kaže da sada treba baciti malo veštačkog đubriva pominje neki KAN?!?? Kaže on baci šaku i zalije par dana kasnije sve podivlja. Ovo moje je sve potpuno prirodno, samo zalivanje i okopavanje uz povremeno dodavanje nekog prirodnog humusa koji tu i tamo pokupim... Izgubio je listove ne znam kako ćr izgurati.


Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Paradajz štetočina jede zeleni plod!11.10.2020. u 19:07 - pre 42 meseci
Vestacko djubrivo na bazi azota ne predstavlja otrov , osim ako bi ga jeo za dorucak . Ne paradajz vec djubrivo

To kise speru itd . A biljke koriste Azot koji postoji i u vazduhu koji udisemo 78 % je Azot !
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6770
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Paradajz štetočina jede zeleni plod!11.10.2020. u 19:53 - pre 42 meseci
Iz hemije sam imao dvojku hehe ovaj paradajz gubi lišće i zato je azot dobar da opet krene što bi reko naš narod. Pošto sam osuđen na samoizolaciju ne mogu da kupim. Verovatno bi plod još rastao ali šta je tu je dobro je i ovo biće sledeće god i humusa i đubriva. Poima nemam ovo nikada ništa nisam sadio sve se uči. Sledeće godine nabavljam seme za sve isvašta pa pravim rasad i krećem u akciju!
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 786
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Paradajz štetočina jede zeleni plod!11.10.2020. u 21:19 - pre 42 meseci
Citat:
.................Sledeće godine nabavljam seme za sve isvašta pa pravim rasad i krećem u akciju!................


Slicno sam planirao ali samo pod uslovom da potraje ova frka sa koronom u suprotnom necu imati slobodnog

vremena sigurno .
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6770
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Paradajz štetočina jede zeleni plod!11.10.2020. u 21:28 - pre 42 meseci
Ja sam u svakom slučaju ovo planirao jer mije nekako sve usput nekako, da nabavim seme preko interneta, preuzmem brzu poštu, uspot negde pokupim rasadnik posude i zemlju pa za sat vremena posadim. Zalivanje je ovlaš prskanje i to je to. Kada izrastu sadnice to je opet dan posla otiću do vikendice i sve zasaditi, razvući crevca i spojiti na bure za automatsko zalivanje na kišnicu. Posle nek drugi održavaju povremeno ja sam najviše odradio.

Na moru je druga priča, tu imam baš puno vremena i volje, naročito ako bude idalje ove budalaštine od korone.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6770
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Paradajz štetočina jede zeleni plod!11.10.2020. u 22:07 - pre 42 meseci
Adsl stalno prekida, nevreme, dupla poruka jbg
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 786
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Paradajz štetočina jede zeleni plod!12.10.2020. u 13:13 - pre 42 meseci
Citat:
bordzija:
........................................ da nabavim seme preko interneta................


Nisam siguran koliko je ovo pametno , ja sam tako porucio ( preko alija ) seme carolina reaper ljute papricice a kad je rodilo

dobio sam ovo najverovatnije tabasco .

Naravno proslo je nekoliko meseci dok sam to ustanovio nije moguca reklamacija ( a i sica u pitanju ) nego sto mi prosla

sezona ( za sadnju ) a bas sam imao par pacijenata kojima nista nikada nije ljuto . . .

zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6770
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Paradajz štetočina jede zeleni plod!12.10.2020. u 14:37 - pre 42 meseci
Haaahahaha dobro si me nasmejao i oraspoložio moja žena stalno naručuje sa alija kijekakve trice i kučine 😂 dok nisu počeli graničari i poštari sve da kradu.

To nije loše, ostaviš da se osuše pa ubaciš u mlin ili spakuješ u kesice pa prodaješ. I nama je terasa u bg ove godine prepuna ljutih papričica, seme sa kp.

Na kp možeš da ih oceniš i posle par meseci ali postaviš još neko dodatno pitanje i kada ti odgovori- opet možeš da ga oceniš ili tražiš ispravku. Taman kad proklija i malo odraste :-)

Seme čini mi se treba čuvati na hladnom i suvom, valjda može u papiru u frižideru? Sad skoro sam doneo neko seme i u par dana u kesici krenulo da buđa 🤪 a skrozsveže. Dakle dobro prosušiti i spremiti u papirne koverte.

Evo upravo ulov, sadnice palmi koje je onaj kretten posadio na kališu:



Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6770
*.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Paradajz štetočina jede zeleni plod!16.10.2020. u 16:05 - pre 41 meseci
Rodiloooo prvi kilogram
Ima još par kg da sazri. Lep hrskav i ukusan, rastao na sinjem suncu.



Posle prskanja ploda rastvorom duvana više nije bilo nametnika.
Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Poljoprivreda :: Paradajz štetočina jede zeleni plod!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 53154 | Odgovora: 112 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.