Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

EPS lopovi našli još jedan način za krađu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: EPS lopovi našli još jedan način za krađu

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 40266 | Odgovora: 202 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
*.static.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: EPS lopovi našli još jedan način za krađu26.12.2023. u 14:09 - pre 4 meseca
Pošto nema računa, a mnogi (kao ja) plaćaju na vreme da bi dobili 5% popusta, EPS je preko medija obavestio da mogu da se plate iznosi kao na oktobarskom računu, pa će korisnik da dobije pomenuti popust.
Strujomeri će svakako biti očitani kad dođe vreme (u Januaru) pa će tako i obračun za Decembar biti uredan. Dakle, neće ti kilovate prebaciti iz meseca u mesec.

Pošto se ja grejem na struju, ja sam danas uplatio iznos za oktobarski račun, a onda još poprilično para, već koliko realno očekujem da bude račun za Novembar.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: EPS lopovi našli još jedan način za krađu26.12.2023. u 14:22 - pre 4 meseca
Hoćeš da kažeš da imaju novembarska očitavanja, samo ne mogu da odrade račune?
Verovatno će biti stavka razlika oktobar-novembar u decembarskom računu da bi se sve poklopilo tada. Ako je tako onda nema problema.
Nema smisla da se uplaćuje unapred na neviđeno.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: EPS lopovi našli još jedan način za krađu26.12.2023. u 15:58 - pre 4 meseca
Nista ja njima ne verujem !

Ako im je otisla cela baza i ne mogu da odstampaju racune itd. gde cuvaju citanje za Novembar ?

Mozda , ali mozda imaju citanje za Decembar pa da to podele na dva dela ?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: EPS lopovi našli još jedan način za krađu26.12.2023. u 16:06 - pre 4 meseca
O tom Vidu Kradje pisem od Prve strane !

Samo je bilo po randomu koga zakaci !

Jednog meseca ne citaju , posle kada stigne racun za sledeci mesec , ode se u zonu Vece boje !

Meni se to desilo X puta ! I tako kradu , jer udjem posle citanja u plavu zonu !



Sada zbog izbora LAGALI su za Oktobarske racune !!!

1.7 Miliona domacinstava je dobilo Popust !!

To je nemoguce jer ko se greje je ostvario prosle godine popust , a ko se ne greje nema nikakve ustede u odnosu na Proslu godinu !!

Meni su obracunali Neku bedu za 1.800 dinara ??!

NIkada u Istoriji Nisam manje "potrosio " !

Ali IZBORI i tako pecaju Izlapele Penzionere i Budale !


Ocekivao sam da sa plavom tarifom Novembarski racun bude oko 5.000 !!!

Sada ko zna koliko ce da Nakradu !

Sve Zbog Prokletih Kradja za Izbore !!!!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
*.static.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: EPS lopovi našli još jedan način za krađu26.12.2023. u 16:50 - pre 4 meseca
Citat:
component:
Hoćeš da kažeš da imaju novembarska očitavanja, samo ne mogu da odrade račune?
Verovatno će biti stavka razlika oktobar-novembar u decembarskom računu da bi se sve poklopilo tada. Ako je tako onda nema problema.
Nema smisla da se uplaćuje unapred na neviđeno.


Da, na to sam mislio. Kod mene su regularno bili početkom meseca (6.dec) i očitali brojilo za novembarski račun.
Takođe, evo za 15 godina samo jednom nisu očitali brojilo, beše neki Avgust. Sve ostalo je redovno i uredno očitano, uz moju kontrolu.

Šta god uplatiš - tamo je zabeleženo.
Meni je račun očekivano visok, pošto je od decembra počela hladnoća i grejanje.
Nije mi u interesu da u Januaru platim dva računa odjednom, pa sam sada uplatio onoliko koliko otprilike očekujem.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: EPS lopovi našli još jedan način za krađu26.12.2023. u 16:56 - pre 4 meseca
Ja plaćam automatizovano preko banke. Ne mogu da platim ni više ni manje. Stigne nalog u banci iz EPS-a, a ja samo potvrdim plaćanje.
Sigurno neću zbog tuđeg zajeba da se bakćem sa uplatnicama, ni elektronskim ni papirnim.
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.sbb.rs.



+269 Profil

icon Re: EPS lopovi našli još jedan način za krađu26.12.2023. u 17:08 - pre 4 meseca
Godinama koristim kartice za placanje SBB, MTS, AWS ... bez ikakvih problema.

Kada sam 'otkrio' epsov portal i koristio ga, trebalo je 10 dana da blokiram i zamenim karticu. Brojevi su postali viralni na svim kontinentima ... Ovi u epsu su bili busni od prvog dana. Nije to neko zapustio ili bio neupucen ...
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: EPS lopovi našli još jedan način za krađu26.12.2023. u 18:19 - pre 4 meseca
Citat:
component:
Hoćeš da kažeš da imaju novembarska očitavanja, samo ne mogu da odrade račune?
Verovatno će biti stavka razlika oktobar-novembar u decembarskom računu da bi se sve poklopilo tada. Ako je tako onda nema problema.
Nema smisla da se uplaćuje unapred na neviđeno.

Nemaju oni nista, i dok ne plate otkup nece ni imati.

Ovo sto su pozvali na placanje istog iznosa kao oktobarski racun je samo umanjenje stete koju trpe jer oni trenutno ne znaju ni koliki vam je racun bio u oktobru, tako da cekaju naredno ocitavanje da mogu da uspostave nove racune.

Naravno da citaju svaki mesec brojila, to svako vrlo lako moze da proveri ako procita sam svoje brojilo i uporedi stanje.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: EPS lopovi našli još jedan način za krađu26.12.2023. u 19:56 - pre 4 meseca
Tebi citaju meni ne citaju !!!

Pisao sam u ovoj temi da mi je stigao Nenormalno visok racun !

Isao u distribuciju , ulozio prigovor i oni naravno pozitvno odgovorili , jer nisam ja jedini !

To sto su oni upisali da sam potrosio zakljucno sa krajem meseca za koji je bio racun, pa dok je racun stigao , tada oko 10. sledeceg meseca , jos na strujomeru nije bilo dotle doslo !!

Kako su citali ako su upisali proizvoljnu cifru ?

I kako mislis ako citaju i Ne Lazu zbog izbora , Septembarski racun 3.000 din , Oktobarski 1.800 ?

Naravno Oktobarski , specijalni Popust za " ustedu " samo ne znam na cemu , jer Nisu ni citali !

Ispostavilo se da je to Poslednji racun pre Glasanja i da je 1.7 Miliona Domacinstava , znaci skoro svako koje je imalo potrosnju , ostvarilo Specijalni popust ?

Pa jel stvarno neko moze u to da poveruje ??
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
*.static.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: EPS lopovi našli još jedan način za krađu27.12.2023. u 07:05 - pre 4 meseca
Citat:
whitie2004:Godinama koristim kartice za placanje SBB, MTS, AWS ... bez ikakvih problema.
Kada sam 'otkrio' epsov portal i koristio ga, trebalo je 10 dana da blokiram i zamenim karticu. Brojevi su postali viralni na svim kontinentima ... Ovi u epsu su bili busni od prvog dana. Nije to neko zapustio ili bio neupucen ...


Ja, naprotiv, ništa ne plaćam karticama preko portala (infostan, yetel ...). Sve samo i jedino preko mobilne aplikacije: očitam QR kod na računu, i platim preko bankarske applikacije. Provizija 0 dinara.
Dizvineš, u jutranjim akvitnostima u toaletu, na wc šolji, pregledam email, aha -> stigo i račun otvorim pdf, screenshot, otvorim app, platim i završim oba posla.



Uzgred, za dinarska plaćanja po Srbiji, uvek je potreban token, tj. kod koji se generiše u bankarskoj applikaciji, a za plaćanje na belosvetskim sajtovima - samo i jedino Visa Virtuon sa posebnim računom, na kojem uvek stoji samo 20€
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: EPS lopovi našli još jedan način za krađu27.12.2023. u 07:27 - pre 4 meseca
Hvala Ti Java Beograd,
za podelu, savet i opis načina plačanja mesečnih računa preko MOB-a.

Još nisam SVE 100% savladao (teorija) da bi sam umeo to da odradim,
ali zahvaljujuci tebi učim se, i učim se i dalje.

Više puta si imao volje da podeliš sam način "odrađivanja tog posla", i učinio si to,
a ja i dalje dajem "kiosku" za 7-8 računa x oko 50din = ~400 dinara mesečno za obradu podataka u papirnoj formi.
(možeš slobodno da mi navrneš uši :) )

Nadam se da cu te jednog dana razumeti 120% (moje kašnjenje a NE tvoje, tvoje objašnjenje je extra detaljno i dobro)
i konacno uplatiti sve mesecne racune bez provizije od ukupnog iznosa od ~400 dinara.

Svako dobro,
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
*.static.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: EPS lopovi našli još jedan način za krađu27.12.2023. u 07:32 - pre 4 meseca
@Living Light
Za početak, treba da imaš:
1. račun u banci
2. smart mobilni telefon
3. na telefonu instaliranu bankarsku mobilnu aplikaciju

Ako to imaš, možemo da nastavimo tutorijal, ako nemaš - ispuni početne uslove, od jedan do tri, pa ćemo posle toga da nastavimo.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: EPS lopovi našli još jedan način za krađu27.12.2023. u 07:39 - pre 4 meseca
Nemam ovo 3.-e.

Skinem iz Plej-Prodavnice bankarsku Aplikaciju koje banke?

Imam tekuci racun u poštanskoj štedionici.
Na taj racun dobijam prihod/platu.

Valjda od banke poštanska štedionica ? ili ?

Ko bi rekao da oni imaju aplikaciju u plej prodavnici ?!?!
------------------
au, cirkusa,
Ima aplikacija ohoho.

Koju od ovih:

- Mobi BPŠ,
- MobiBankPŠ,
- PŠ BIZNIS za mikro biz,
- TIZI - Transfer novca Banka PŠ

... samo polako Brate Javo BG, ne žurim,

Molim te, Polako da mogu da pratim.

[Ovu poruku je menjao Living Light dana 27.12.2023. u 08:51 GMT+1]
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
*.static.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: EPS lopovi našli još jedan način za krađu27.12.2023. u 08:16 - pre 4 meseca
Da, od Banke Poštanska Štedionica.

Kad si tako u nedoumici koja app, onda odeš na sajt Poštanske Štedionice https://www.posted.co.rs/
Pa skroluješ na dole, pa vidiš ovo:



pa klik na Google play (pošto pretpostavljam da imaš telefon sa Android OS), pa instaliraš app.

Ali, jbg, samo da znaš, Poštanska štedionica je vazda bila najsporija u uvođenju novosti, pa je tako i sa mobilno app, koja je fakat najskromnijih mogućnosti.
Ipak, ono osnovno: plaćanje skeniranjem QR koda - radi.

Treba da znaš da prosto instaliranje app nije dovoljno i ne možeš da pristupiš svom računu.
Kad instaliraš app moraš da odeš u ekspozituru PŠ (pazi: ne u Poštu, več u Poštansku Štedionicu) za zahtevom da ti se app aktivira.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: EPS lopovi našli još jedan način za krađu27.12.2023. u 08:41 - pre 4 meseca
Instalirao.
Gotova intalacija BPŠ aplikacije.
Ende.
------------
Kada otvorim, traži
- Idetifikacioni kod.

Nemam pojma odakle mi taj kod ?

Lično da odem do banke PŠ?
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
*.static.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: EPS lopovi našli još jedan način za krađu27.12.2023. u 09:18 - pre 4 meseca
Citat:
Living Light: Lično da odem do banke PŠ?
Da. Mora tako.

Inače, ako bi teoretski bilo moguće drugačije, onda bih i ja mogao da instaliram app, upišem broj tvog računa, i još par podataka, i opa! počnem da trošim tvoje pare. :D

Mora lično.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: EPS lopovi našli još jedan način za krađu27.12.2023. u 09:31 - pre 4 meseca
Danas ne stižem da odem u PŠ,
ali Brate sutra sam tamo da gamižem sa onima penzionerima od 6:45 h ujutru

pre nego što svane ...
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: EPS lopovi našli još jedan način za krađu27.12.2023. u 12:56 - pre 4 meseca
U medjuvremenu da se vratimo na temu (sutra idem u banku).

Ne krade samo EPS gradjane, nego i Gradjanin krade EPS ... Hihi, :)

I to za kriptovalute sa ni manje ni više nego 50 Procesora :)

Račun za struju više od 1.3 Mil dinara.

https://www.ozonpress.net/drus...lala-racun-vlasnicima-parcele/

https://nova.rs/vesti/hronika/...ev-da-plati-13-miliona-dinara/

https://happytv.rs/vesti/drust...lati-13-miliona-dinara/614088/


Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: EPS lopovi našli još jedan način za krađu27.12.2023. u 13:16 - pre 4 meseca
Pa to je onih 40% gubitaka. Baš njih briga da li im neko krade i gde nestaje struja. Da hoće ne bi ni jedan kW bio utrošen a da ne znaju. Na kraju sve to građani plate, pa što da se trude?
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: EPS lopovi našli još jedan način za krađu27.12.2023. u 13:38 - pre 4 meseca
component nasmeja me,
Jes vala 40% gubitaka

- Od Rotora na Djerdapu pa do LED sijalice u dnevoj sobi = Ravno 40% Gubitaka i grejanja prirode u Srbiji.

Pa za to nam je tako toplo u Decembru ? :)

Ovi iz EPS-a, zaboravili Ringlu na "Šes" (6)
---------------

Beograd, mesecna prognoza za Decembar 2023:


Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: EPS lopovi našli još jedan način za krađu

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 40266 | Odgovora: 202 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.