Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prodje Leka poligraf . . .

elitemadzone.org :: MadZone :: Prodje Leka poligraf . . .

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 14973 | Odgovora: 114 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nenadovic85
my own my way

Član broj: 345971
Poruke: 260
*.dynamic.vipmobile.rs.



+64 Profil

icon Re: Prodje Leka poligraf . . .29.03.2021. u 19:20 - pre 37 meseci
Pravda za Lečića. A da, on je političar. Ko vidi vezu?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1332
87.116.179.*



+559 Profil

icon Re: Prodje Leka poligraf . . .29.03.2021. u 19:50 - pre 37 meseci
Malopre sam na tv video izjave obe strane, i moj utisak je da Danijela govori istinu, a onaj deluje da laže kao pas, laže kad kaže da nije imao odnose sa njom, laže čak i spominje da ima dušu, to je baš tužno.
Ne bih ja rekao da je bilo ko iz policije igde izjavio da je on bio na poligrafu, to samo on u svojoj izjavi kaže: Eh da, .. dramska pauza .. prošao sam poligraf .. cmok poljubac za publiku, namigivanje i smeh, ko iz one reklame za konprostu.
Eh da, on i tabloidi, koji će imati materijala za nekoliko sledećih dana, nedelja, meseci da razvlače svoje buđave teorije. Šta je beše dobio onaj prethodni glumac, poznata i omiljena ličnost što se nakopastio na onog mladića u Novom Sadu, godinu dana, ili nanogicu? Ovde samo sveštena lica mogu da se izvuku na zasteravanje.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.telemaxx.net.



+7173 Profil

icon Re: Prodje Leka poligraf . . .29.03.2021. u 21:28 - pre 37 meseci
Citat:
MajorFatal
i moj utisak je da Danijela govori istinu


Problem sa ovim stvarima je sto ne mozes znati i utisak samo predstavlja meru odstupanja ponasanja od ideje kako bi trebalo da prica osoba koja govori istinu.

Cak i ako neko zagazi u g*vna vise pa krene sa kontradikcijama - ni to nije garancija. Cak i ako je vise takvih incidenata - tipa vec N-ti put se menja prica i sl... i dalje ti je to dovoljno samo da eliminises osobin karakter i da je proglasis lazovom, ali i dalje ne znaci da je kriva za to sto se optuzuje.

Svi ti medijski cirkusi su zapravo i napravljeni zato sto se ocekuje da do sudjenja nece doci ili, cak i ako dodje, kasnije ce bas ovo biti korisceno kao razlog za obraranje presude (ako do iste ikad dodje).

Crnjak - do kraja.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 730
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Prodje Leka poligraf . . .30.03.2021. u 09:38 - pre 37 meseci
Citat:
MajorFatal:
Malopre sam na tv video izjave obe strane, i moj utisak je da Danijela govori istinu, a onaj deluje da laže kao pas, laže kad kaže da nije imao odnose sa njom, laže čak i spominje da ima dušu, to je baš tužno.
Ne bih ja rekao da je bilo ko iz policije igde izjavio da je on bio na poligrafu, to samo on u svojoj izjavi kaže: Eh da, .. dramska pauza .. prošao sam poligraf .. cmok poljubac za publiku, namigivanje i smeh, ko iz one reklame za konprostu.
Eh da, on i tabloidi, koji će imati materijala za nekoliko sledećih dana, nedelja, meseci da razvlače svoje buđave teorije. Šta je beše dobio onaj prethodni glumac, poznata i omiljena ličnost što se nakopastio na onog mladića u Novom Sadu, godinu dana, ili nanogicu? Ovde samo sveštena lica mogu da se izvuku na zasteravanje.


I ja se slažim. Takodje primetio sam da mnogi ljudi osudjuju Danijelu u fazonu "Šta je čekala do sada". Ljudi ne shvataju da nije tako lako prijaviti silovanje pogotovo ako su u pitanju javne ličnosti i gde će sve da se čuje. Da ne pominjem silovanja muškarac-muškarac. To se dešava mnogo češće nego što prosečan gradjanin misli. A sad žrtva takvog silovanja treba da prijavi... Sva ta silovanja obično završe na naslovima portala i zamisli te kroz šta će da prodje ta osoba kad ljudi u njegovoj okolini govore "To je onaj što su ga silovali". Dodajmo tome da se u našoj kulturi samo furundžija smatara pederom .... verujem da se većina žrtva odlučuje da ne prijavi.
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
*.adsl.eunet.rs.



+370 Profil

icon Re: Prodje Leka poligraf . . .30.03.2021. u 12:09 - pre 37 meseci
Danijela je u tom trenutku (2012-te godine) imala 28 godina.
Kao neiskusna devojčica od 28 godina sela je u kola u kasnim večernjim satima i krenula put Avale ili Košutnjaka.
Nije znala šta tamo rade devojčice od 28 godina i dečaci od 58 godina kada se nađu zajedno u kolima.

Strašno.



Moj utisak je da je ona profesionalka kojoj nisu ispunjena obećanja.

 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Prodje Leka poligraf . . .30.03.2021. u 12:44 - pre 37 meseci
Pa sedala je u kola sama sa njim i pre, a i posle tog dogadjaja sa kako ona sama kaze "dragim prijateljem i kolegom"

Nije problem sto je silovatelj kolega, nego sto joj je i dalje "drag"


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9490
79.101.120.*



+10253 Profil

icon Re: Prodje Leka poligraf . . .30.03.2021. u 13:08 - pre 37 meseci
"Otišo si sarmu probo nisi" fazon.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1332
87.116.183.*



+559 Profil

icon Re: Prodje Leka poligraf . . .31.03.2021. u 15:54 - pre 37 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Problem sa ovim stvarima je sto ne mozes znati i utisak samo predstavlja meru odstupanja ponasanja od ideje kako bi trebalo da prica osoba koja govori istinu.

Cak i ako neko zagazi u g*vna vise pa krene sa kontradikcijama - ni to nije garancija. Cak i ako je vise takvih incidenata - tipa vec N-ti put se menja prica i sl... i dalje ti je to dovoljno samo da eliminises osobin karakter i da je proglasis lazovom, ali i dalje ne znaci da je kriva za to sto se optuzuje.


I nisam rekao da je kriv, nego samo da deluje čudno, laže, za razliku od nje koja deluje smireno dok priča to što ima. Što se mene tiče mogu oboje da glumataju radi promocije svog sledećeg filma, u tom slučaju ona bolje glumi, može da stvarno desilo, onda je ona smirenija dok priča šta se desilo, oko 10% prijava za silovanje se ispostavi da su lažna, u tom slučaju on uopšte ne deluje kao osoba koja je nabeđena za nešto, koju pokušavaju da nabede na nešto, nego baš čudna neka iščašena priča, reakcija..

Citat:
Svi ti medijski cirkusi su zapravo i napravljeni zato sto se ocekuje da do sudjenja nece doci ili, cak i ako dodje, kasnije ce bas ovo biti korisceno kao razlog za obraranje presude (ako do iste ikad dodje).

Crnjak - do kraja.


Mislim da kod nas nema ono kao u američkim filmovima porota u hotelu da ne bi javnost uticala na njih, tako da samo treba da ne utiču na sudiju, ali počelo je da liči u tabloidima na ono sa onom pevaljkom ubijena 2016 još uvek se razvlači suđenje, tabloidi su tu baš šta god im je palo na pamet ispisivali i teoretisali. To što je neko javna ličnost uopšte ne znači da suđenje treba da se odvija u tabloidima.

Citat:
dusanboss:
I ja se slažim. Takodje primetio sam da mnogi ljudi osudjuju Danijelu u fazonu "Šta je čekala do sada". Ljudi ne shvataju da nije tako lako prijaviti silovanje pogotovo ako su u pitanju javne ličnosti i gde će sve da se čuje. Da ne pominjem silovanja muškarac-muškarac. To se dešava mnogo češće nego što prosečan gradjanin misli. A sad žrtva takvog silovanja treba da prijavi... Sva ta silovanja obično završe na naslovima portala i zamisli te kroz šta će da prodje ta osoba kad ljudi u njegovoj okolini govore "To je onaj što su ga silovali". Dodajmo tome da se u našoj kulturi samo furundžija smatara pederom .... verujem da se većina žrtva odlučuje da ne prijavi.


Nešto čisto sumnjam da toga ima toliko, imaš neke podatke ili je to samo tvoja pretpostavka? Mslm ako "oni" to ne prijavljuju kako bi ti to mogao da znaš više od prosečnog građanina?

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1332
87.116.162.*



+559 Profil

icon Re: Prodje Leka poligraf . . .31.03.2021. u 16:06 - pre 37 meseci
Citat:
bakara:
Pa sedala je u kola sama sa njim i pre, a i posle tog dogadjaja sa kako ona sama kaze "dragim prijateljem i kolegom"

Nije problem sto je silovatelj kolega, nego sto joj je i dalje "drag"



I ja sam primetio, ali znaš šta ja mislim, da je to uticaj engleskog, odavno je otišla u USA, umesto "mene je silovao moj kolega i dragi prijatelj ..." htela je da kaže "..neko ko mi je do tad bio kolega (a i sad kolega ako gledamo branše) i drag prijatelj.." .. ali jednostavno zbog treme zbog davanja izjave, i zbog zaboravljenog nekorišćenog srpskog, ovde mora i kondicional i prošlo vreme da bi se izgovorilo ono što se misli. Kolega je i dalje kao što je bio, jer su oboje glumci, ali samo po branši, ne kolega u smislu neko sa kim radiš, ali drag prijatelj čisto sumnjam, a oboje je bio do nemilog događaja.

A evo i zašto mislim tako, jer nekoliko trenutaka kasnije umesto "..da bi meni bilo verovano.." kaže "..da bi ja bila verovana.." tad i zastane jer joj nešto čudno, a ne može da provali šta, a to je klasično englesko "tu be trusted" izgovorila samo na srpskom jeziku. Sa lakim engleskim, nema promena oblika reči, nema padeža, lako se poboravljaju teške i komplikovane konstrukcije iz srpskog.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Prodje Leka poligraf . . .31.03.2021. u 21:11 - pre 37 meseci
kako se cini na kraju nema od tog silovanja nista...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Prodje Leka poligraf . . .31.03.2021. u 22:52 - pre 37 meseci
Najgore je prošla Hristina. Tako joj je malo falilo da bude "silovana", ali nije imala sreće. Na kraju joj je ostalo da se pohvali samo sa nekoliko SMS poruka.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 730
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Prodje Leka poligraf . . .31.03.2021. u 23:43 - pre 37 meseci
Citat:
MajorFatal:


Nešto čisto sumnjam da toga ima toliko, imaš neke podatke ili je to samo tvoja pretpostavka? Mslm ako "oni" to ne prijavljuju kako bi ti to mogao da znaš više od prosečnog građanina?

Nije pedpostavka. Radjena su istraživanja. Sad nisam čuo za domaća, ali s obzirm da kao narod volimo dosta toga da guramo pod tepih mogu samo da zaključim da je sitacija gora. To što neko silovanje nije prijavljeno policiji ne znači da je osoba odnela tajnu u grob.

A ako ćeš i predpostavku. Jel samatraš da se većina silovanja prijavi?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1332
87.116.183.*



+559 Profil

icon Re: Prodje Leka poligraf . . .01.04.2021. u 01:05 - pre 37 meseci
Citat:
dusanboss: Nije pedpostavka. Radjena su istraživanja.


Onda link na rezultate istraživanja?

Citat:
Sad nisam čuo za domaća, ali s obzirm da kao narod volimo dosta toga da guramo pod tepih mogu samo da zaključim da je sitacija gora. To što neko silovanje nije prijavljeno policiji ne znači da je osoba odnela tajnu u grob.


Naš tepih je verovatno ko planina sad.

Citat:
A ako ćeš i predpostavku. Jel samatraš da se većina silovanja prijavi?


Većina verovatno da, manji broj verovatno ne. Al ne vredi mnogo istraživanje ako je sa zapada, kod njih ima i silovanje u braku, u pravoslavlju brak je sveta zajednica čija je jedna od suština stvaranje potomstva, seks je pre (izvan) braka zabranjen, a u braku obaveza, na zapadu suština braka je predbračni ugovor, da se sveta imovina ne umanji bogati.

Zamisli odeš na onaj svet a bez stečene imovine, ta čime ćeš platiti prelaz preko reke Stiks?
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7173 Profil

icon Re: Prodje Leka poligraf . . .01.04.2021. u 11:36 - pre 37 meseci
Citat:
MajorFatal
u pravoslavlju brak je sveta zajednica čija je jedna od suština stvaranje potomstva, seks je pre (izvan) braka zabranjen, a u braku obaveza, na zapadu suština braka je predbračni ugovor, da se sveta imovina ne umanji bogati.


Da li hoces da kazes da vecina brakova koji se sklapaju danas u Srbiji izgledaju fundamentalno drugacije od brakova koji se sklapaju u... Svajcarskoj ili Portugalu ili Irskoj?

Sustina braka predbracni ugovor? WTF? Ti pricas o nekom poslovnom uredjenju imovinskih i sl. odnosa izmedju 2 nejednake strane - toga ima, ali toga ima svuda ali to nije reprezentativni uzorak - vecina brakova su ljudi iz istih socio-ekonomskih grupa, kojima ne trebaju nikakvi ugovori zato sto em sto nemaju toliko imovine em sto su jednaki u smislu imovine i kapaciteta za generisanje dobra tako da zakon radi posao.

Osim ako ne mislis da "na zapadu" vecina ljudi imaju gomile nekretnina, likvidnost koja se meri milionima i neverovatnu zelju da povecaju svoju imperiju ulazenjem u interesni brak, za sta im treba na stotine ili hiljade strana predbracnog ugovora da sve regulise poslovno "kako treba".

Ono... proveri da slucajno ne gledas Dalas ili tako nesto na reprizi :-)

Mladi u Briselu ili Dablinu su u istom s*anju kao i mladi u Beogradu - najverovatnije ih ceka ih ceo zivot placanja nekog kredita za posten zivotni prostor, kupovna moc manja od roditelja, radni sati veci od roditelja i sve manje vremena za bilo sta licno.

Nesto sumnjam da ces ih videti pre vencanja kako sede u sobi sa advokatima i potpisuju kojekakve ugovore.

Sta ce da bude predmet tih ugovora? Auto od tjaleta?

Ono, vrhunac bogatstva bi bio ako tjale i keva poklone neku nekretninu ili kes za istu. Obicno ce to biti "pool" obe strane. Pricati o tome kao nekakvoj "svetoj imovini" je smesno... ono, pricas o nekom postenom stanu sa dovoljno soba ili kuci u redu, koji ce biti centar zivota porodice. "Sveta imovina"... ko da pricamo o rancu u Teksasu sa naftnim busotinama jbt.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8077



+1752 Profil

icon Re: Prodje Leka poligraf . . .01.04.2021. u 15:44 - pre 37 meseci
U Srbiji je pre 10-tak godina , znaci predhodna vlast , izmenjen zakon , tako da nasledjena imovina vise ne predstavlja zajednicku imovinu .

Ranije je bilo da ko je nasledio imovinu pre braka , to je njegova imovina , a sva imovina nasledjena za vreme trajanja braka predstavljala je zajednicku imnovinu . Tako je i danas u mnogim drzavama sveta !

Medjutim zakon je izmenjen ko je nasledio imovinu , bez obzira sto je u braku , nasledstvo nije zajednicko , vec samo njegovo po zakonu . Naravno on moze sa svojom imovinom da radi sta hoce , pa da je i deli ako hoce !

U USA je jos nepovoljnije jer sva imovina i ona stecena pre braka postaje zajednicka . Tako da ne cudi sto je tamo zastupljena institucija predbracnog ugovora posebno oko ovog pitanja !

Kod nas ta imovina nikada nije bila zajednicka , a sada nije ni nasledjena za vreme braka , pa za nekim realnim predbracnim ugovorima i nema neke potrebe !

Tamo ima bas svasta , gde Suprug na primer uslovljava da se supruga ne ugoji preko XX Kg ili Funti , kako oni racunaju i slicne budalastne !
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7173 Profil

icon Re: Prodje Leka poligraf . . .01.04.2021. u 19:07 - pre 37 meseci
@ademare,

Jos je grdje - nije "u USA" nego zavisi od drzave do drzave.

U USA, 9 drzava ima "zajednicku imovinu" (community of property) kao deo bracnog podrazumevenog ugovora:

https://en.wikipedia.org/wiki/..._property_in_the_United_States

U ostalim USA drzavama vazi to sto je na tvoje ime je tvoje i ostaje tvoje (to ne znaci da nema placanja)

Sto se zajednicke imovine tice, od pravnog sistema do sistema imas spektar - gde varira sta ulazi a sta ne (nasledje, dugovi itd.), do "apsolutne" zajednicke imovine (absolute community of property) gde se sve sto se ima deli 50%-50% bez obzira kad je steceno osim ako nije u listi izuzetaka.

Ta najinkluzivnija varijanta se upraznjava na Filipinima, Svedskoj i u Holandiji za brakove sklopljene do 2018.

Vecina evropskih zemalja imaju neku formu zajednicke imovine bar za stvari stecene u braku.

- Austrija i Svajcarska to imaju kao opciju (mora da se izabere)
- Holandija je do kraja 2017 imala apsolutni rezim, gde se sve osim naznacenog nasledstva ("za licnu upotrebu") delilo na pola, bez obzira kad je steceno (pre braka ili za vreme)
- Svedska ima rezim koji je de-facto apsolutna zajednicka imovina (sve se deli 50-50)
- Nemacka po defaltu ima "community of accrued gains" gde predbracna imovina ostaje u individualnom vlasnistvu ali se deli rast u vrednosti na kraju

Ove stvari obicno imaju (kao i sve uostalom) istorijsku zaledjinu, obicno su vezane za privredu i obicaje iz starih vremena itd.

Neki obicaji dolaze jos od vremena Vizigota, preneseni u Meksiko i onda na USA zapadnu obalu (Kalifornija).

Komplikovano :-))) A to je tek pocetak, zato sto cak i jednostavne stvari postaju komplikovane kad krene da se prica o rastu vrednosti, itd.

--

Ali najverovatniji rezim je neki ograniceni rezim zajednicke imovine gde se deli imovina stecena u braku i "plodovi rada", a stvari pre braka ostaju u vlasnistvu originalnom.




DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7173 Profil

icon Re: Prodje Leka poligraf . . .01.04.2021. u 19:23 - pre 37 meseci
Citat:
ademare
Tamo ima bas svasta , gde Suprug na primer uslovljava da se supruga ne ugoji preko XX Kg ili Funti , kako oni racunaju i slicne budalastne !


U vecini USA drzava ti to ne treba, zato sto ne vazi rezim zajednicke imovine.

Citat:

The community property system is usually justified by the pragmatic recognition that such joint ownership recognizes the theoretically equal contributions of both spouses to the creation and operation of the family unit, a basic component of civil society.[16] The countervailing majority[who?] view in most U.S. states, as well as federal law, is that marriage is a sacred compact in which a man assumes a "deeply rooted" moral obligation to support his wife and child, whereas community property essentially reduces marriage to an "amoral business relationship".[17]


Treba ti ovde: Arizona, California, Idaho, Louisiana, Nevada, New Mexico, Texas, Washington i Wisconsin

Naravno, pricamo o Kaliforniji i pricamo o... Los Angelesu, ali ti ljudi nisu neki relevantan uzorak. Na kraju krajeva nije taj CA rezim bitno drugaciji od srpskog, ne sumnjaam daa ces slicne budalastine naci i u lokalu na estradi i sl...

E, sad, Svedska i Filipini su druga prica - zato sto ukljucuju svu imovinu (osim izuzetaka).

Tu ako neko u brak ulazi sa mnogo vise imovine, moze traziti pre-nup.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1332
87.116.183.*



+559 Profil

icon Re: Prodje Leka poligraf . . .02.04.2021. u 00:15 - pre 37 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Ono... proveri da slucajno ne gledas Dalas ili tako nesto na reprizi :-)


Šta fali Dalasu, dobra serija, a ne ko ove danas? :)

Citat:
Da li hoces da kazes da vecina brakova koji se sklapaju danas u Srbiji izgledaju fundamentalno drugacije od brakova koji se sklapaju u... Svajcarskoj ili Portugalu ili Irskoj?


Ne, ali čovek me poziva da razmišljam o nečemu što 1. Ljudi ne prijavljuju 2. Imaju istraživanja u inostranstvu, ali ne navodi rezultate 3. Je mučnije i od samog silovanja 4. Od čega se okreće želudac. Pa sam poželeo da vratim malo loptu na domaći teren, mogu ja i dalje na istok, u nekim delovima Indije i Pakistana kad njih petorica siluju 16 godišnjakinju, posle je selo kamenuje jer "nije čista", kontam da je njihova statistika drugačija od ovdašnje, verovatno se vodi da je ona silovala selo svojim nemoralom, oćem da kažem da mi ne vredi mnogo statistika ako su običaji drugačiji, na primer ako je seks u braku obaveza, onda nikako ne može da se zabeleži silovanje itd...

Brak u Srbiji svaki peti se raspada, u Hrvatskoj svaki treći, devalvirana institucija, gotovo je s nama ... Januar, februar 2021 oko 10.000 beba rođeno, oko 20.000 mrtvih, navodno.


Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a02:8071:31e1:dd00:29dd:491..



+7173 Profil

icon Re: Prodje Leka poligraf . . .02.04.2021. u 03:05 - pre 37 meseci
Citat:
MajorFatal
Pa sam poželeo da vratim malo loptu na domaći teren, mogu ja i dalje na istok, u nekim delovima Indije i Pakistana kad njih petorica siluju 16 godišnjakinju, posle je selo kamenuje jer "nije čista", kontam da je njihova statistika drugačija od ovdašnje, verovatno se vodi da je ona silovala selo svojim nemoralom, oćem da kažem da mi ne vredi mnogo statistika ako su običaji drugačiji, na primer ako je seks u braku obaveza, onda nikako ne može da se zabeleži silovanje itd...


Slazem se.

Ali fora je u tome da je bilo koji grad u Srbiji manje-vise isti po pitanju obicaja u ovom pogledu kao neki grad "na zapadu".

Kulturno su te sredine jako blizu. Drasticno blize nego samo malo dalje (bliski istok), a kamo li neka Indija koju pominjes.

Zbog toga sumnjam da ces naci neke posebne razlike u nacinu na koji ljudi ulaze i izlaze iz braka. Eventualno ta religijska komponenta je malo veca, ali imas slicnih sredina po Irskoj, Poljskoj, Spaniji, ... kad na kraju dodjes do glavnog grada i sledecih par po velicini, to se gubi, ostaje mozda fasada.

Sto se teme tice, u Srbiji silovanje "nije OK" manje-vise podjednako koliko "nije OK" u Francuskoj.

Neke stvari koje, recimo, mozda zavrse sa prijavom u, sta znam, Svedskoj - ne bi bile tretirane kao silovanje, ali kad zadjes u teranje na sex silom ili pretnjom sile ili neke druge forme kazne to se skoro univerzalno smatra za izuzetno losu stvar koju treba kazniti i takvu osobu bar na neko vreme iskljuciti iz drustva.

--

Medjutim ovde imas drugu komplikaciju, gde prvo uopste nije cisto sta se desilo + vremenska distanca sve cini jos tezim.

Prakticno onda vidis da ljudi vise reaguju tako sto imaju nekog zamisljenog neprijatelja - ili silovatelja u poziciji autoriteta koji se predatorski ponasa, ili zlu zenu koja lazno optuzuje u zelji da unisti neciju karijeru + naravno, danas imas i dodatni twist: online rulju. To vise deluje da oni projektuju neke svoje stvari tu, posto istine jednostavno nema niti je moze biti.


Eventualno ako to dodje do suda, ako se nekoj strani bas posreci pa da ima "smoking gun" materijal... ako ne, cela stvar je samo cirkus i nista drugo.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2699



+698 Profil

icon Re: Prodje Leka poligraf . . .02.04.2021. u 18:49 - pre 36 meseci
Dobro je da je Lečić prestao da bude tema u svakodnevnim razgovorima, malo je falilo da imamo još jedan "lov na veštice", jer čim se pomene taj slučaj, dobijete pitanje "šta misliš, da li je on to uradio?"
I šta god drugo da odgovoriš osim "siguran sam da jeste" budeš napadnut ili u najbolje slučaju moraš da slušaš objašnjenja druge strane na osnovu kojih detalja se može zaključiti da je 100% sigurno da jeste to uradio.

Ako tužilaštvo ne može da dokaže da se desilo to za šta druga strana tvrdi da se desilo, ne znam čemu pokretanje slučaja. Ako pak može da se dokaže, ne vidim čemu medijska halabuka, jer treba imati u vidu da taj neko ko je optužen ima decu i da ta deca sad mogu samo da se pokupe i odu iz ove zemlje, jer im normalnog života ovde nema, pa čak i da sud utvrdi da se ništa od navedenog nije desilo, jer će oni koji vole "lov na veštice" naći 1000 razloga da je sud pogrešio.

Sa druge strane, ako postoje bar minimalni dokazi da je tačno sve što tvrdi druga strana, treba da bude osuđen na doživotnu, za šta se zalažem još od kad se prvi takav slučaj pojavio kod nas.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Prodje Leka poligraf . . .

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 14973 | Odgovora: 114 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.