Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 364033 | Odgovora: 3682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a02:a213:2600:fd80:652e:28f..



+7177 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani13.05.2022. u 08:23 - pre 23 meseci
Citat:

Rusi ne ruše gradove, Rusi rade ono što su radili i kada su oslobađali svet i evropu od nacista pre 77+ godina.


Znaci Ukrajinci su dosli skoro do Moskve i spremaju se da napreduju ka kaspijskom jezeru kako bi se domogli energenata za totalnu anihilaciju ruskog naroda, ubijajuci i paleci sve pred sobom, sto je izazvalo potpuno opravdanu kompletnu narodnu odbranu i kasnije kontra-napad kako bi se ta opasnost uklonila? Stvarno?

Stani malo i razmisli duboko o tome sta ces da kazes posle.

Danas su Rusi agresori, jasno i nedvosmisleno. Ne spasavaju oni nikakav svet vec Putin i njegova FSB ekipa pokusavaju da rekonstruisu nesto sto vise ne postoji i za odrzavanje koriste sva sredstva, ukljucujuci i agresiju na drugu drzavu.

To Putina ovde cini najblizom reinkarnacijom fasistickog vodje sto posebno ironicnim cini njihovo stalno pozivanje na WWII i antifasizam.

Citat:

Da li ti svaku zemlju u kojoj živiš osećaš kao svoju? Pa odeš u drugi grad i onda je on tvoj najrođeniji? Ili ne osećaš nijednu kao svoju pa zato biraš samo trenutnu?


Iskreno, ne osecam ni jednu kao preterano "svoju". Bas kao sto kazes, danas jedno sutra mozda drugo.

Mislim da sam vec rekao da je to licna stvar - nekome je to strano, nekome potpuno normalno. Stvar licnog osecaja / emocija.

Citat:

Danas si švaba, sutra holanđanin, preksutra kauboj?


Drzavljanin Nemacke poreklom iz Srbije...
Drzavljanin Holandije poreklm iz Srbije...
Drzavljanin USA poreklom iz Srbije...

Ali pravo da ti kazem, meni je ovo otprilike na istom nivou bitnosti kao maticni broj ili SSN - ciji sam drzavljanin je moja licna stvar najvise vezana za to kome placam porez i ciji pasos imam.

Nekome je to najvaznija stvar na svetu. Niko od nas nije vise u pravu od drugog.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani13.05.2022. u 08:38 - pre 23 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
A to sto je Ukrajina navodno prekrsila, da li nalaze ili odobrava kaznene mere vojne invazije i okupacije sa dozom ratnih zlocina?

Ako ne, onda to eventualno krsenje ne umanjuje legitimitet borbe protiv okupatora.

Takodje priroda tog sporazuma vs. kumanovskog i rezolucije 1244 su vrlo razlicite. Rezolucija SBUN koja je rezultat de-facto kapitulacije jedne od strana (donesena posle potpisivanja tehnickog sporazuma na kraju vojnih operacija) i sporazum koji je prekrsen bukvalno cim je donesen nemaju puno zajednickih stvari.


Slažem se sa tobom da su te dve stvari različite. Za razliku od Rezolucije 1244 koja je posledica nezakonitog vonog pohoda na Srbiju, to jest nametnuta je na nekinačin silom, dogovor iz Misnak je postignut diplomatskim putem. Time minski ugovor ima mnogo veću vrednost.

Kako god da se mi postavljamo prema Rusiji u slučaju Minska je ona očigledno postigla mnogo više i na mnogo odgovorniji i konstruktivniji način je pokušala da reši problem u Ukrajini. Vojna intervencija je posledica nepoštovanja tog dogovora.


 
+3

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 804



+637 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani13.05.2022. u 09:01 - pre 23 meseci
Citat:
calexx:
Po 1244 KiM je i dalje u Srbiji ali taj isti zapad pokušava da ga odvoji.

Samo kratko pitanje, radoznao sam ... da li si ikada procitao izvornu verziju tog dokumenta? Ako jesi, gde u tom tekstu pise da je "KiM deo Srbije"? Ja sam R1244 procitao nekoliko puta u zivotu. Prvi put jos kada je doneta, 1999, i zgrozio sam se cinjenicom da je tim dokumentom Srbija prakticno kapitulirala na delu svoje teritorije. Jer kako se zove to kada potpises dokument o povlacenju vojske i de facto predaji? Ali s druge strane, druge opcije i nije bilo. Ali te recenice nema. Ili je to neka svetska zavera masona, templara i iluminata ... bila je tu, pa je nestala? Sad me vidis, sad me ne vidis ... abrakadabra ... :-)))

Medjutim, u junu 1999. veliki vodja je proglasio "pobedu"?! Da, secam se recenice kako smo mi "pobedil NATO". A R1244 kaze: vojska i policija da se povuku. Nesto mi ta "pobeda" ne ide s tim povlacenjem. I tu je tekst vrlo precizan - kaze "savezna i republicka", cisto da se spreci bilo kakvo proizvoljno tumacenje. Za razliku od ostatka teksta, koji je ostavljen totalno otvorenim, da svako moze da ga tumaci na svoj nacin. Namerno! U tom tekstu pise kako ce se status Kosova resiti u skladu s dokumentom iz Rambujea koji smo - ako se dobro secam - odbili, zbog cega je i pocelo lupanje iz vazduha.

Slicna je i mantra o "1000 vojnika" koji treba da se vrate na Kosovo, opet po R1244. Ali iznenadjenje - broj "1000" se ne pominje nigde. WTF?! Obrisali iluminati, a? :-) Tamo pise "odredjeni broj". To je tek totalna nebuloza - taj broj moze da bude 1, 10, 100000 ... pa i 0. I nula je broj. :-) A inace, poslednji covek koji je pomenuo taj deo R1244 je bio Djindjic. Da, taj isti covek koga su nacionalisti pljuvali iz sve snage, nazivali ga izdajnikom i cime sve ne ... a vidis, taj isti Djindjic je uspeo da vrati VJ u Kopnenu zonu bezbednosti i to je bio de facto poslednji pomak srpskih oruzanih snaga ka jugu. Od 2003. nadalje svaka vlast je pricala o nekakvim "pobedama", a Srbija je svakim potezom od tada gubila deo po deo vlasti na Kosovu ...

Tako da se meni cini da svi tu rezoluciju uzimaju u usta olako, povrsno, bas kao sto su svima u Srbiji usta puna pravoslavlja, a svega par procenata ljudi je ikada u rukama imalo Bibliju ... kamoli da je neko i procitao. Ti isti su, medjutim, 50 godina u rukama drzali neke druge knjige ... i knjizice ... crvene boje ... pa to nije nikakvo cudo.

Reference:

* Izvorna verzija (sa sajta UN)
* Srpski prevod (sa sajta Vlade Srbije)
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani13.05.2022. u 09:04 - pre 23 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:Znaci Ukrajinci su dosli skoro do Moskve i spremaju se da napreduju ka kaspijskom jezeru kako bi se domogli energenata za totalnu anihilaciju ruskog naroda, ubijajuci i paleci sve pred sobom, sto je izazvalo potpuno opravdanu kompletnu narodnu odbranu i kasnije kontra-napad kako bi se ta opasnost uklonila? Stvarno?
Misliš da je trebalo da puste da se to desi pa da onda krenu u odbranu? Da su pustili Ukrajinu da počisti teritorije u kojima je živeo ruski narod, imali bi ko zna koliko mrtvih i proteranih a sledeće bi bilo to što pišeš. Da i to sačekaju? Pa ameri napadaju države ako samo pomisle da nekom njihovom preti opasnost, napali su Avganistan jer su smislili da su oni srušili kule, napali su Sadama jer on ima oružje za masovno uništenje, napali su Libiju jer Gadafi nije hteo da im prodaje jeftinu naftu, napali su Siriju jer i oni nisu hteli da im pomažu (jeftinom naftom) i sve je to normalno a štititi svoj narod od klanja nije? Pa jesu li Sadam, Gadafi, Bašar pregazili Njujork i krenuli prema Čikagu e da bi nato patka reagovala?

Jesu li pre toga Rusi pokušali diplomatijom, prihvatili da Donjeck ostane u Ukrajini uz autonomiju i to nije poštovano? I opet pitam, zapad nema informacije o oko 12000 ubijenih Rusa u Donjecku za ovih osam godina? Da li je trebalo da sačekaju 120000 ili 1200000 pobijenih ljudi da bi razmislili šta dalje? Ne računam planove o kojima zapad ćuti da se zgazi Donbas i to baš ovog proleća.
 
0

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani13.05.2022. u 09:10 - pre 23 meseci
@B3r1
U rezoluciji piše da je Kosovo deo SR Jugoslavije.
 
0

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 804



+637 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani13.05.2022. u 09:21 - pre 23 meseci
Citat:
BuzzLightyear: U rezoluciji piše da je Kosovo deo SR Jugoslavije.

Heh, ne pise. Pise da ce se uzeti u obzir "principi suvereniteta SRJ". Vrlo uvijeno. Sem toga, SRJ je prestala da postoji 2006. Nisu Albanci za dzabe cekali 2008, da proglase nezavisnost. imali su dobre pravne savetnike. Kada je 2006 doslo do raskola s Crnom Gorom, jedini ko je znao sta ce da se dogodi nakon toga je bio Kostunica. Jer Kostunica je pravnik. Za razliku od njegovih koalicionih drugara, koji su medjunarodno-pravne poslove prepustili fizicaru (?!) ... "pusti ga, on je iskusan diplomata" ... pa se fizicar obratio MSP i pitao ih je da li su Albanci prekrsili medjunarodno pravo proglasenjem nezavisnosti. I naravno, odgovor je stigao da nisu, jer je i pitanje bilo pogresno. Trebalo je pitati da li je otcepljenje od matice protivno medjunarodnom pravu, a ne proglasenje nezavisnosti. Dve totalno razlicite pravne kategorije. Opet, tada je Kostunica pokusao da nesto kaze, ali su ga ucutkali ... "fizicar" i njegovo drustvo.

Eh da, "fizicar" je imao lepu medjunarodnu karijeru ... a i sada pokusava da postane nekakav "spasitelj" Srbije, jer zna dobro da Srbi imaju pamcenje na nivou kisnih glista.

Vidis, to su dva primera losih poteza kojim smo de facto samo gubili na terenu.

Jedan moj poznanik, inace advokat koji se bavi pravnim aspektima IT, je jednom prilikom na nekom blogu napisao nesto poput: "Pravni dokumenti se citaju i tumace od slova do slova, tacnije od karaktera do karaktera, pri cemu je svaki interpunkcijski znak bitan". Tu nema: napisao sam ovo, ali sam mislio na ono ...

Ali kod nas je svako strucnjak za sve nauke ... pa i fizicari mogu da se bave medjunarodnim pravom ...
 
0

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 804



+637 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani13.05.2022. u 09:41 - pre 23 meseci
Ah da ... negde pre 20 godina u naviku mi je uslo da kad god bi neko pomenuo da je nesto "nemoralno", ja bih mu odbrusio:
"Moral? Sta je to? Neki novi namaz za sendvice? Moral u 21. veku je mrtav!"

Sada bih isto morao da kazem i za medjunarodno pravo. Ono vise ne postoji. Mrtvo je. Evo, EU je pocela da maltretira i svoje sopstvene cimbenike:
Citat:
"Retained by the German police at the Francfort airport on my way to Brussels, back from Teheran. Not a single explanation. An EU official on an official mission holding a Spanish diplomatic passport. Took out my passport and my phones".

(Enrique Mora, Deputy Secretary General/Political Director. European External Action Service. Building an EU foreign policy)

Izvor: https://twitter.com/enriquemora_/status/1524975524451389462

Pazite, Becka konvencija strogo zabranjuje bilo kakvo zadrzavanje ljudi s diplomatskim statusom. A oduzimanje telefona je tek nevidjena povreda diplomatskog protokola, to je ravno otvaranju diplomatske poste. Takvu stvar do sada nisu radili ni srpskim diplomatama u vreme Milosevica, a ne rade ni Putinovim ljudima (ok, njih proteruju, ali to je po Beckoj konvenciji dozvoljeno).

E sad, bajo moj, kada coveka koij u dzepu ima diplomatsku sošku drzave clanice EU ... i to veoma cenjene drzave clanice EU, a ne neke novopecene banane poput nasih balkanskih komsija ... i koga (navodno treba da) stiti Becka konvencija - sta tek moze da ocekuje obican smrtnik, koga ne stiti nista?

Ovo vec postaje prilicno zabrinjavajuce ...
 
0

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani13.05.2022. u 10:07 - pre 23 meseci
Citat:
VlaK:
Ma svi lažu, ali samo jedni prete nuklearkama.



Ti ili nisi pratio , ili imas Selektivno secanje ?


Pretili su i Britanci !!

Ministar odbrane kada je bio u poseti Ukrajini , izjavio je ima snimak " ne zaboravite i da UK ima Nuklearno oruzje koje moze da upotrebi "


To naravno nije Pretnja , vec podsecanje ?
 
0

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani13.05.2022. u 10:07 - pre 23 meseci
U rezoluciji je SRJ prakticno priznala novi entitet, Kosovo.
Svesno je prihvatila promenu imena svog dela koji se zvao
Kosovo i Metohija u novi naziv Kosovo. Mozda vam to izgleda
nevazno, ali ocigledno da je Siptarima bilo jako vazno jer su
tako odbacili vezu sa Srednjevekovnom Srbijom.
Slican proces se upravo desava sa Raskom oblascu.
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
0

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani13.05.2022. u 10:09 - pre 23 meseci
Citat:
B3R1: Heh, ne pise. Pise da ce se uzeti u obzir "principi suvereniteta SRJ".


Citat:

Reaffirming the commitment of all Member States to the sovereignty and
territorial integrity of the Federal Republic of Yugoslavia
and the other States
of the region, as set out in the Helsinki Final Act and annex 2,



Citat:
Authorizes the Secretary-General, with the assistance of relevant
international organizations, to establish an international civil presence in
Kosovo in order to provide an interim administration for Kosovo under which the
people of Kosovo can enjoy substantial autonomy within the Federal Republic of
Yugoslavia
, and which will provide transitional administration while
establishing and overseeing the development of provisional democratic self-
governing institutions to ensure conditions for a peaceful and normal life for
all inhabitants of Kosovo;
 
+1

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani13.05.2022. u 10:22 - pre 23 meseci
Citat:
djoka_l:
Citat:
Ali primeti da Ukrajina, za sad, nije potpisala nista slicno tome niti postoji rezolucija SBUN slicna 1244 - pa samo mozes zakljuciti da situacije nisu iste ni po percipiranom legitimitetu.

Ukrajina je potpisala sporazum u Minsku: https://en.wikipedia.org/wiki/Minsk_agreements
i nije ga se držala.

Da li je onda intervencija Rusije legalna?



Eto cuo si da nije


Imali smo mi takav UN sporazum na teritoriji RSK !!!!

Izmedju Hrvatske, RSK i UN ! Ta terotorija je bila pod zastitom UN !


I sta je bilo onda ?

Hrvatska izvrsila 10-tak napada , sa konacnim Bljeskom i Olujom !

One koje je stigla Pobila , ostale Proterala !


I sve Legalno ??


Ili o tome ne sme da se pise jer su Hrvati " Svete Krave " na forumu Cak kada cine i Zlocine , Genocid i povredu UN potpisanih dokumenata !

Ili je dovoljno sto su dobili dozvolu od USA kao " gospodara sveta "

Ili je problem oko Ukrajine jer USA Nisu Vise " gospodari sveta" , kako su oni to zamisljali ?
 
0

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani13.05.2022. u 10:38 - pre 23 meseci
Citat:
B3R1:
Citat:
BuzzLightyear: U rezoluciji piše da je Kosovo deo SR Jugoslavije.

Heh, ne pise. Pise da ce se uzeti u obzir "principi suvereniteta SRJ". Vrlo uvijeno. Sem toga, SRJ je prestala da postoji 2006. Nisu Albanci za dzabe cekali 2008, da proglase nezavisnost. imali su dobre pravne savetnike. Kada je 2006 doslo do raskola s Crnom Gorom, jedini ko je znao sta ce da se dogodi nakon toga je bio Kostunica. Jer Kostunica je pravnik. Za razliku od njegovih koalicionih drugara, koji su medjunarodno-pravne poslove prepustili fizicaru (?!) ... "pusti ga, on je iskusan diplomata" ... pa se fizicar obratio MSP i pitao ih je da li su Albanci prekrsili medjunarodno pravo proglasenjem nezavisnosti. I naravno, odgovor je stigao da nisu, jer je i pitanje bilo pogresno. Trebalo je pitati da li je otcepljenje od matice protivno medjunarodnom pravu, a ne proglasenje nezavisnosti. Dve totalno razlicite pravne kategorije. Opet, tada je Kostunica pokusao da nesto kaze, ali su ga ucutkali ... "fizicar" i njegovo drustvo.

Eh da, "fizicar" je imao lepu medjunarodnu karijeru ... a i sada pokusava da postane nekakav "spasitelj" Srbije, jer zna dobro da Srbi imaju pamcenje na nivou kisnih glista.

Vidis, to su dva primera losih poteza kojim smo de facto samo gubili na terenu.

Jedan moj poznanik, inace advokat koji se bavi pravnim aspektima IT, je jednom prilikom na nekom blogu napisao nesto poput: "Pravni dokumenti se citaju i tumace od slova do slova, tacnije od karaktera do karaktera, pri cemu je svaki interpunkcijski znak bitan". Tu nema: napisao sam ovo, ali sam mislio na ono ...

Ali kod nas je svako strucnjak za sve nauke ... pa i fizicari mogu da se bave medjunarodnim pravom ...



Do sada na Planeti Zemlji ovo tvrdite samo Ti i " Najbolji Student u Istoriji Pravnog Fakulteta !!! "

Niko vise ozbiljan na celoj planeti !

Cak ni Kosovski Albanci !


Mene bi bilo Sramota da sam jedini u drustvu sa " Najboljim Studentom ..." !
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani13.05.2022. u 10:52 - pre 23 meseci
Citat:
ademare: Imali smo mi takav UN sporazum na teritoriji RSK !!!!

Izmedju Hrvatske, RSK i UN ! Ta terotorija je bila pod zastitom UN !

I sta je bilo onda ?
Pa to je bilo pre istorije koja je počela krajem februara ovo godine. Ono pre toga se ne računa, bilo pa prošlo. Zaštita un samo znači da ne sme ništa da se radi dok ne dođu izvršioci međunarodnog prava.
Citat:
ademare: Ili o tome ne sme da se pise jer su Hrvati " Svete Krave " na forumu Cak kada cine i Zlocine , Genocid i povredu UN potpisanih dokumenata !
Od kada su ustaše svete krave na forumu? Ja ih odavno zovem imenom koje oni najviše vole.
Citat:
ademare: Ili je dovoljno sto su dobili dozvolu od USA kao " gospodara sveta "
Dozvolu? Imali su punu vojnu pomoć od nate koja je prvo sredila pvo i ostale delove odbrane i onda su ustaše mogle da krenu. Uz dodatnu odbranu od nate ako zatreba. Posle je bilo ... eto, Srbija ih nije odbranila ... da je mogla. Ali zato Rusi to ne smeju da urade. Ali urade. I pored pune pomoći koju nato plašljivo pruža, trudeći se da se ne zaglave u blatu iz kog nema izlaza. Pa dok još ima živih Ukrajinca, oni će da pomažu. Posle će da se povuku. Pod uslovom da ostane neka Ukrajina koja će da vraća ovu pomoć dok postoji. Do tada će Ukrajina ali i eu da trpe ali će senilni fosil to da podnese.
Citat:
ademare: Ili je problem oko Ukrajine jer USA Nisu Vise " gospodari sveta" , kako su oni to zamisljali ?
Za njih jesu ali da ne ponavljam da je pas otišao.
 
0

stefanx

Član broj: 173226
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani13.05.2022. u 10:53 - pre 23 meseci
Neko ti okupira zemlju, instalira vladu koja ce donositi odluke koje isti okupator naredi i finansira i eto pelcera za uspeh Albanaca i svih drugih USA projekata. To je legit za pojedine.

Zato sada imamo Putina, Erdogana i slicne koji koriste ovaj recept za maltretiranje i prisvajanje tudjih teritorija.
Lepo su zapadni mentori pomogli svojim vazalima Ukrajincima, rezultat ce biti: 10 miliona izbeglica, stotine hiljada ubijenih i unesrecenih porodica, gubitak teritorije i izlaska na Crno more, kolaps ekonomije i kao vrhunac licemerstva racun od 40 milijardi za oruzje koji ce morati da plate.

Pitanje je samo dokle ce ove USA marionetske vlade sirom EU, narocito u srafciger ekonomijama, uspeti da hendluju rastuce siromastvo i bunt naroda u nadolazecim teskim vremenima - kolektivno zaludjivanje naroda se vise ne sprovodi u rukavicama vec klasicnom prisilom.
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani13.05.2022. u 11:20 - pre 23 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:

Koristi mozak, proveravaj stvari i prati sta drugi rade zato sto svi ponekad grese i svi mogu biti pristrasni.


izgleda da si u pravu,
Ruski vojnici stvarno pucaju u nenaoružane civile CNN objavio snimak.


https://rs.n1info.com/svet/cnn...i-pucaju-u-nenaoruzane-civile/

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani13.05.2022. u 11:32 - pre 23 meseci
Sto se Putina tice, ocigledno je da zivi u nekom samo njemu
poznatom svetu, verovatno u 1945 godini. Od zemlje koja
je slomila fasizam, Rusija se pretvorila u fasisticku zemlju jer
je svojom gluposcu upala u zamku koju joj je postavila Usra.

Apsolutno je tacno da Amerika svih 30 godina od raspada
SSSR radi protiv najvaznijeg ostatka te drzave, Rusije.
Postoje izjave da je Rusija suvise velika i da je treba smanjiti,
postoje planovi za otimanje dela Rusije uz pomoc zapada, a
to treba da odradi Ukrajina, Kazahstan i Gruzija. Zato je bilo
onog rata u Gruziji, i pokusaja revolucije u Kazahstanu. To
bi trebalo da verovatno bude linija Lugansk - Volgograd. Na
taj nacin bi se zatvorio izlaz Rusije na Crno more sto je plan
koji gura Nato.
Sa aneksiom Krima Rusija je predupredila da se Nato useli
u Sevapostolj. To je odradjeno super, ali ovo bljutavo sranie
sa pricom o nacistima uz rusenje 50.000 stanova stvarno je
idiotluk. Ruska vojska je demoralisana, uz jako velike gubitke
tehnike i ljudi. Komanda nikakva, razvucen front, poginuli se
ostavljaju kao psi pored puta. A ukrainci se bore na svome
za svoje, uz svesrdnu pomoc zapada koji ce da stalno salje
oruzje, cak i poslednjem Ukrajinskom borcu. Nema veze ako
pogine 100.000 ukajinaca, jer je Amerima ustvari vazno sto ce
da pogine isto toliko Rusa.
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani13.05.2022. u 12:27 - pre 23 meseci
Otprilike kao što priča doktor* pijanista, ali obrnuto. Ukrajina neće svoje poginule pa ih Rusi sahranjuju uz detaljan popis i opis. Ako potražiš broj poginulih kao i uništene vojne opreme, otprilike ukrajinska strana navodi svoje ali kaže da je to rusko. Pa kao Rusima su oborili 200 aviona a izgubili samo 3, pobili su 30000 Rusa a kod njih par stotina. Ako se pogleda koji je broj ruskih vojnika počeo, ispada da ih nema više od polovine i da su izgubili sve što su imali od avijacije i oklopnih vozila. A začudo, oni napreduju, polako ali sigurno. Ukrajina ima još mnogo bacača pa imaju čime da gađaju gradove, spomenike i pijace. Osam godina dovlače oružje i ukopavaju se sa planom da krenu ozbiljno pa ima dosta oružja a i pas ih snabdeva, dok ima. Jedino što im fale ljudi pa su krenuli u treću ili četvrtu mobilizaciju.
Citat:
bakara: izgleda da si u pravu,
Ruski vojnici stvarno pucaju u nenaoružane civile CNN objavio snimak.
Malo su ga skratili, to je bbc već objavio, prvo su došli pa se svađali sa čuvarem, onda su otišli ali su se dvojica vratila i pucala u leđa. Ali je zanimljivo kako ta dvojica hodaju sa rukama u džepovima, "Rusi" ih upucaju sa leđa a ovi uspeju da izvuku ruke i padnu na njih. Da se ne povrede? Mada kad malo pogledam, ni senke se ne poklapaju, kada su ovi "upucani" senka je išla debelo preko trotoara na asfalt a kad se prikaže snimak kad "Rusi" dolaze, senka je za širinu ivičnjaka daleko od ulice.
Inače kažu da je čuvar preživeo i krio se valjda pa zvao pomoć ali niko nije došao pa je kasnije umro.

Pre nekoliko dana su počeli da snimaju filmove o tome kako "ruska" vojska pljačka po selima koje okupira i sada čekaju da Rusi dođu u ta sela. Na ovom snimku koji je objavio cnN1 se lepo vidi kako ruska vojska dolazi belim kombijem na kome je jasno napisano slovo V i to više puta, dok u okolini nema nigde nikoga. Zanimljivo je da postoje dva snimka, na prvom "Rusi" dolaze kombijem desno od kapije (kada se gleda iznutra, kako ide i snimak) a kasnije je prikazan i snimak kako kombi dolazi sa desna i staje skoro ispred same kapije. Šetali se okolo naokolo? Jedino čega se ne sećam, Rusi su valjda imali crvene trake dok bele nose DNR/LRN milicija. Možda sam loše zapamtio ali nekako razlikujem ruske vojnike i lokalne milicije po boji na rukavima.

*Pijanista je u usa dobio 27 počasnih titula doktora raznih koledža ili čega već.
 
0

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani13.05.2022. u 12:45 - pre 23 meseci
Citat:
jovajovic100:
A ukrainci se bore na svome
za svoje, uz svesrdnu pomoc zapada koji ce da stalno salje
oruzje, cak i poslednjem Ukrajinskom borcu. Nema veze ako
pogine 100.000 ukajinaca, jer je Amerima ustvari vazno sto ce
da pogine isto toliko Rusa.


Koja se vojska koju ti znas u Istoriji borila kao Ukrajinci u Marijupolju ??

Tako se bori vojska koja je u tudjem , na tudjoj zemlji , gde zive Tudji ljudi !


Ako nesto od ovoga nije mozda tacno onda to Nije Demokratska vojska kakvom je zapad predstavlja !!

Tako nije ni Hitlerova Armija branila svoje gradove !!


Ustase u Vukovaru , ima snimak , gde Glavas kaze pustenim zarobljenicima , slobodno kazite da ste Ustase !

Mada je Vukovar bio samo formalno u SR Hrvatskoj , Hrvati su bili manjina !


SSSR u Lenjingradu II S. R. ali to nije Demokratska vojska !
 
0

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani13.05.2022. u 12:54 - pre 23 meseci
Da bre, zadnje sto sam pratio u Mrijupolju/Azovstalj je da su trazili 1t hrane i lekova za svakog civila koga puste.
Cudna neka narodna vojska, ali dobro svakakvih sra*nja ima na ratistu.

Uvek postoji n [%] psihopata, fora je uveg odreagovati, po mogustvu razoruzati psihopatu...
 
0

stefanx

Član broj: 173226
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani13.05.2022. u 12:57 - pre 23 meseci
Citat:
jovajovic100:
Rusija se pretvorila u fasisticku zemlju jer je svojom gluposcu upala u zamku koju joj je postavila Usra.

Mozda nisu upali u zamku, vec su procenili da je trenutno povoljniji trenutak za intervenciju od onoga koji bi sledio za 10 godina.

Citat:
jovajovic100:
A ukrainci se bore na svome za svoje, uz svesrdnu pomoc zapada koji ce da stalno salje oruzje, cak i poslednjem Ukrajinskom borcu. Nema veze ako pogine 100.000 ukajinaca, jer je Amerima ustvari vazno sto ce da pogine isto toliko Rusa.


Pitanje je da li ljudi koji zive na teritoriji gde se trenutno vode borbe dele tvoje misljenje.



Rezultati raznih izbora prethodnih godina...



 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 364033 | Odgovora: 3682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.