Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 353934 | Odgovora: 3682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani22.02.2022. u 14:56 - pre 25 meseci
Citat:
NeIzXuX: Naravno da postoji. Mogao si čuti preko javnih medija xyz puta uključujući i ondašnji Glas Amerike.
Naravno lažljivi kapitalisti sada objašnjavaju da je Jeljcin bio pijan i nije razumeo.

Ja nisam bio pijan i razumeo sam.
Jeste sporazum je bio da se "NATO neće širiti na istok".
Pazi šta sam napisao "NATO se neće širiti na istok".
To nije baš isto kao što je novinar napisao na RTS blogu "da je Rusiji bilo obećano da se NATO neće širiti".
Primećuješ li razliku?

U otmenom kapitalističkom svetu usmeni dogovor ima snagu pisanog i potpisanog ugovora.

Zato nema vrdanja i nema širenja NATO na istok!


^Java
Povodom tvojih najmračnijih noćnih mora:
Rusi ili se povlače ili ulaze u Kijev.
Nešto izmedju teško da pije vodu.
Putin mora da spreči Ukrajince da naprave atomsko oružje.
A to neće moći iz Donbasa.


Što se Kineza tiče i njihovog čaja. Umesto čaja bolje da sad odmah preplivaju na Tajvan.


Probaj da kupujes nekretnine na rec. Bez ugovora i odlaska u katastar.
 
0

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani22.02.2022. u 16:11 - pre 25 meseci
Citat:
ssi:


Stvarno ?


A sta Misa i ova 8-ca iz " Leviatana " Vriste , " Ubij Ukrajinca " ?

Verovatno im citas sa usana dok cute


To je isto kao kada na snimku ceo Stadion , na utakmici Dinamo Kiev - Olimpijakos vristi " Ubij Srbina " ??


Naravno da jedno sa drugim nema veze jer u Srbiji niko jos nije pozivao na Ubijanje Ukrajinaca ! A , i Zasto bi ??

Nema takvih Divljaka u Srbiji , ma sta ti mastao !!
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mediaworksit.net.



+2789 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani22.02.2022. u 16:22 - pre 25 meseci
Citat:
B3R1:
Nego, Srbija ce se sada naci ponovo na oku zapada, jer je samo pitanje dana kada ce evropske i americke sankcije Rusiji stupiti na snagu. A onda vise nema sedenja na dve stolice, dajem levi zmigavac a skrecem desno i ostalih slicnih losih imitacija Titove politike koja u ovim vremenima nije primenljiva ... vec ce morati da bude ili-ili. Srbija je vec uvela sankcije Belorusiji, uprkos tome sto je Lukasenko licno poslao pomoc 1999. kada je bilo bombardovanje ... ali Srbija i Belorusija nemaju jake ekonomske veze, dok je s Rusima to mnogo teze. Srbija zavisi od ruskog gasa i koju god opciju da odabere - ne valja.

Vučko je već našao najbolji odgovor - neka Zelenski osudi NATO agresiju na SRJ 1999, pa će i Vučić da osudi rusko vojno učešće u Ukrajini.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani22.02.2022. u 16:42 - pre 25 meseci
Sto se tice obecanja o nesirenju NATO-a, ono postoji i to u pisanom obliku .

Pisali su mediji o tome pre neki dan .

Samo USA , UK , Nemacka ce za njega reci da nije " pravno obavezujuce " !



Nemacka ministarka posto je Zelenski poceo da se poziva na " Budimpestanski memorandum " , da trazi sazivanje nove konferencije i ponovno uvodjenja Nuklearnog oruzja u Ukrajinu , je izjavila da od toga Nema nista jer taj sporazum Nije Pravno obavezujuci !!

Isto je USA odgovorila na zalbu Belorusije na uvodjenje sankcija 2013. godine , da je to u suprotnostima sa dogovorom iz Budimpeste ! USA im je odgovorila da dogovor nije Pravno Obavezujuci !!


Znaci kada USA prekrsi dogovor koji je potpisala , onda to nije pravno obavezujuce ?

U tom dogovoru se nalazi i garancija suvereniteta Ukrajine , za koju se ispostavilo da ako nije Pravno obavezujuca za USA , nije ni za Rusiju .


Inace USA godinama krsi , i Pravno obavezujuca dokumenta , kao sto je Dejtonski Sporazum , Kumanovski Sprazum i Rezoluciju 1244 !

I nikom nista ?
 
0

Matroz

Član broj: 336711
Poruke: 20



+229 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani22.02.2022. u 16:42 - pre 25 meseci

ssisoje Hazar

 
0

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani22.02.2022. u 17:33 - pre 25 meseci
Citat:
ademare:
Citat:
ssi:


Stvarno ?


A sta Misa i ova 8-ca iz " Leviatana " Vriste , " Ubij Ukrajinca " ?

Verovatno im citas sa usana dok cute :D


To je isto kao kada na snimku ceo Stadion , na utakmici Dinamo Kiev - Olimpijakos vristi " Ubij Srbina " ??


Naravno da jedno sa drugim nema veze jer u Srbiji niko jos nije pozivao na Ubijanje Ukrajinaca ! A , i Zasto bi ??

Nema takvih Divljaka u Srbiji , ma sta ti mastao !!


Sada si shvatio koliko je glupavo osudjivati cele narode, zbog neke navijacke grupe ili par ljudi.

Na osnovu onih sto vicu "noz zica s******" moze se recimo zakljuciti da su srbi "Djenosajd nazis" ali i ti i ja znamo da nisu.

HINT: Ja sam ukrajinskog porekla.

Citat:
ademare:
Sto se tice obecanja o nesirenju NATO-a, ono postoji i to u pisanom obliku .

Pisali su mediji o tome pre neki dan .

Samo USA , UK , Nemacka ce za njega reci da nije " pravno obavezujuce " !



Nemacka ministarka posto je Zelenski poceo da se poziva na " Budimpestanski memorandum " , da trazi sazivanje nove konferencije i ponovno uvodjenja Nuklearnog oruzja u Ukrajinu , je izjavila da od toga Nema nista jer taj sporazum Nije Pravno obavezujuci !!

Isto je USA odgovorila na zalbu Belorusije na uvodjenje sankcija 2013. godine , da je to u suprotnostima sa dogovorom iz Budimpeste ! USA im je odgovorila da dogovor nije Pravno Obavezujuci !!


Znaci kada USA prekrsi dogovor koji je potpisala , onda to nije pravno obavezujuce ?

U tom dogovoru se nalazi i garancija suvereniteta Ukrajine , za koju se ispostavilo da ako nije Pravno obavezujuca za USA , nije ni za Rusiju .


Inace USA godinama krsi , i Pravno obavezujuca dokumenta , kao sto je Dejtonski Sporazum , Kumanovski Sprazum i Rezoluciju 1244 !

I nikom nista ?


Da, Rusija jeste garantovala teritorijalni integritet Ukrajine, pismeno.

Citat:

Sto se tice obecanja o nesirenju NATO-a, ono postoji i to u pisanom obliku .


Gde, kada ?
Tekst sporazuma ?
Kada je verifikovan od strane zemalja potpisnica i kako ?

Da ga mozda nisu izgubili ? :)
 
0

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani22.02.2022. u 17:47 - pre 25 meseci
ssi

Da li je Kosovo i Metohija sastavni deo Srbije?
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.cpe.sn.co.rs.



+10246 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani22.02.2022. u 18:18 - pre 25 meseci
Citat:
ademare:I nikom nista ?
Nikom ništa.

Dva put ništa je ništa, crva nije ni bilo.

I gomila satrapa i trabanata odmah, i isti glas: "crva nije ni bilo".
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani22.02.2022. u 18:32 - pre 25 meseci
U Zapadnoj tradiciji(a mislim i u pravnoj) stisak ruke u nekoj formalnoj situaciji, jos ako postoji i scenogram (kao sto i postoji) ima legitimitet ugovora.

Eh sad, ako se dobro secam, sadasnji sef Nato-a je rekao, nesto u fazonu, da je besmisleno postovati ugovore izmedju jacih(ili mnogo jacih) i slabijih. Mislim da je to rekao bas u kontekstu ovog pitanja sirenja Nato-a na istok, pre vise meseci(mozda i koju godinu ranije)

Takodje, ovo sto se ssi poistovecuje sa Ukrajincima.
To je toliko besmisleno jer ta nacija ne postoji, ona je konstrukt, vrlo slicno kao kod nas nacije koje je stvorila Kominterna i Tito.

Elem, Mecka je isterana iz sume, neka nam je svima Bog u pomoc'.
 
0

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani22.02.2022. u 18:59 - pre 25 meseci
Nemacki Spigl tvrdi da dokument postoji .


https://www.novosti.rs/planeta...vije-vesti-rusija-nato-amerika




 
0

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani22.02.2022. u 19:39 - pre 25 meseci

Samo da znate da su stanovnici Luganska I Donjecka jednim delom Srbskog porekla:


Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
0

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani22.02.2022. u 20:49 - pre 25 meseci
Po meni cela ova igra je da se pobuna u ove dve oblasti vojno porazi sa ovim izgovorom o ugrozenosti cele teritorije Ukraine. Putin je uradio jedinu logicku stvar, da kaze ako usledi pokusaj napada kakva je bila tzv oluja u CRO, da ce ukrainci "imati posla samnom".
 
0

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani22.02.2022. u 21:32 - pre 25 meseci
Postoji jedna veoma zaniljiva stvar , a ocigledno da je promakla svima !

Dobro svi znamo da je u Rusiji Diktatura , da nema demokratije cak toliko , koliko u Srbiji , ali ova dogadjanja su Ogolila jednu Veoma vaznu stvar !


A to je da sve odluke Donosi Sam Putin i da cak ni ljudi oko njega ne znaju sta donosi dan , a sta noc !!!

Jedino je ovaj nas " vizionar " iz Monaka izjavio da je On licno sve ovo Predpostavljao Kakav sarlatan !


U sustini tajni nije bilo . Svi mediji sveta su objavili Predlog Dume , da se prizna nezavisnost DNR i LNR .

Medjutim niko tome nije pridavao vecu paznju jer je Duma donosila do sada Zilion sumanutih budalastina od kojih nista nije bilo !


Vazni dogadjaji koji su dokazi da ljudi oko Putina nisu imali pojma sta se desava , samo je jedan covek predpostavio ? " Vidovnjak Unazad "

Rusija je po Putinovom nalogu direktno prenosila razgovor Putina i clanova Ruskog Saveta za bezbednost . Najzanimljiviji je dijalog Putina i Nariskina sefa FSB !



Sef FSB , muca i ne zna o cemu se zapravo radi ??!

Izjavljuje posle dosta muke na kraju snimka da ce Donbas biti deo Rusije , gde ga Putin na kraju ispravlja da to uopste nije tema , vec samo priznanje nezavisnosti ??


Jos sinoc kada sam cuo vest o Priznanju , zapitao sam se ispostavice se kljucnog pitanja " u kojim granicama " !!

Kao sto je poznato pod Kontrolom " Narodnih milicija " nalazi se samo jedan mali deo oblasti Donjecka i Luganska !! Donjeck oko 40-50 % . Lugansk ne vise od 30 % .

Naravno da se tog pitanja nisam samo ja setio , pa su novinari jutros to pitanje postavili i Zaharovoj , Potparolu ministarstva inostranih posolova !


Ona jutros nije znala odgovor na to pitanje !!

https://www.novosti.rs/planeta...onjeck-lugansk-marija-zaharova


Kasnije oko podne :

Moskva priznaje LNR i DNR u granicama u okviru kojih rukovodstva republika vrše svoja ovlašćenja, saopštio je zamenik ministra inostranih poslova Rusije Andrej Rudenko.

Posle je opet dosao red na Zaharovu koja je dala izjavu da su granice pitanje buducnosti !!

https://www.novosti.rs/planeta...i-zaharova-priznavanju-dnr-lnr


Na kraju je predvece Putin presekao i izjavio :

" Putin je izjavio da njegova zemlja priznaje nezavinost i suverenitet proruskih separatista na istoku Ukrajine nad čitavim regionima Luganska i Donjecka, a ne samo u oblastima pod njihovom kontrolom.

"Priznali smo nezavisnost ovih republika, odnosno sve njihove osnovne dokumente, uključujući i njihov ustav. A u ustavu su upisane granice Donjecke i Luganske oblasti kakve su bile kada su bile u sastavu Ukrajine", rekao je Putin i dodao da tačne granice treba da budu dogovorene u razgovorima dve otcepljene oblasti i Ukrajine.

https://rs.n1info.com/svet/puti/

Iz svega ovoga se samo moze zakljuciti , da Putim Sam donosi sve odluke i da ljudi oko njega nemaju pojma sta ce biti , osim naseg " vizionara" koji je sve usnio !
 
0

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani22.02.2022. u 21:59 - pre 25 meseci
Citat:
dejanet:
U Zapadnoj tradiciji(a mislim i u pravnoj) stisak ruke u nekoj formalnoj situaciji, jos ako postoji i scenogram (kao sto i postoji) ima legitimitet ugovora.

Eh sad, ako se dobro secam, sadasnji sef Nato-a je rekao, nesto u fazonu, da je besmisleno postovati ugovore izmedju jacih(ili mnogo jacih) i slabijih. Mislim da je to rekao bas u kontekstu ovog pitanja sirenja Nato-a na istok, pre vise meseci(mozda i koju godinu ranije)

Takodje, ovo sto se ssi poistovecuje sa Ukrajincima.
To je toliko besmisleno jer ta nacija ne postoji, ona je konstrukt, vrlo slicno kao kod nas nacije koje je stvorila Kominterna i Tito.

Elem, Mecka je isterana iz sume, neka nam je svima Bog u pomoc'.


Mene kao ukrajinca ovaj post vredja na nacionalnoj osnovi. Ko si ti da kazes da moj narod i ja ne postojimo ?

Ko si ti ? Neka svetska komisija koja izdaje sertifikat o postojanju/nepostojanju naroda ?

Uz to, ako se secam ( kao dete ) neki su ovde krenuli na balkanu u rat protiv nepostojecih naroda, pa se to onako
malo lose zavrsilo, sankcijama i na kraju jednim manjim bombardovanjem.
 
0

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani22.02.2022. u 22:22 - pre 25 meseci
@ssi:
Ako brojis od jedan do deset kao npr. Rus, onda si pripadnik istog naroda kao taj Ruja.

Mislim da je to rekao jedan od najvecih svetskih lingvista akademik Ivan Klajn, a na temu Srbi - Hrvati.

A na temu SlavexyzSerbska i slicnih mesta u Ukrajini, to su Srbende koji su furnuli iz Srbije u 18. i 19. veku od Turaka.

Mislim da je i onaj bambus sef Roskosmosa, Rogozin, isto neki nas, visi je pola metra od prosecnog Ruje i ne moze da mu stane standardna ruska kaciga na glavu.
 
0

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani22.02.2022. u 22:46 - pre 25 meseci
@ademare:
Ej odlicno si primetio.

Meni je bio cudan Lavrov, jedan retko pametan, smiren i normalan covek, koji je prekljuce rekao da jos nije kasno za standardnu diplomatiju, a juce promenio pricu. Mislio sam da je u pitanju kakofonija u medijima, ali nije, izgleda da je Putko doneo odluku sam, kao da je Robinson na pustom ostrvu, a sagovornik mu je valjda bio Petko u vidu krpene lopte, ludo...
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani23.02.2022. u 01:31 - pre 25 meseci
Pa, prekjuče nije bilo kasno za diplomatiju, a juče jeste. Šta je tu čudno? Da li tvrdiš da se okolnosti nisu promenile?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani23.02.2022. u 01:38 - pre 25 meseci
Citat:
ssi: Uz to, ako se secam ( kao dete ) neki su ovde krenuli na balkanu u rat protiv nepostojecih naroda, pa se to onako
malo lose zavrsilo, sankcijama i na kraju jednim manjim bombardovanjem.

Loše se sećaš.

Slobodan Milošević se opirao svetskom procesu rušenja komunizma, što je za posledicu imalo obeležavanje Srbije kao poslednjeg bastiona komunizma u Evropi i formiranje antisrpske politike na Zapadu. Onda su Hrvati mogli da kolju, Srbi su bili krivi što su živi, krivi i za šta jesu i za šta nisu, da bi zapadna propaganda dostigla vrhunac u vidu haškog tribunala - nelegalnog suda koji ne ispunjava uslove iz pravne teorije i koga nije osnovalo jedino nadležno telo, Generalna skupština Ujedinjenih nacija. To je "sud" pravljen za montiranje procesa.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
+1

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.a1.rs.



+557 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani23.02.2022. u 05:44 - pre 25 meseci
Američki bankar i njegova žena se opirali procesu rušenja komunizma:)
Nemoj da pricas?
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.pop-sufi.net.ktk.de.



+2282 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani23.02.2022. u 06:38 - pre 25 meseci
Da li je realno da Ukrajina udje u Nato i u kojim granicama?
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 353934 | Odgovora: 3682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.