Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 362736 | Odgovora: 3682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani15.03.2022. u 16:51 - pre 25 meseci
Ima pomaka. Izgleda se i Zelensky pomirio sa tim da Ukrajina neće postati deo NATO:

Volodymyr Zelensky Says Ukraine Won't Join NATO
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani15.03.2022. u 17:12 - pre 25 meseci
Pa ko još njemu veruje? Nećemo u nato, ne valja ... a onda ... zatvorite nebo iznad Ukrajine. Kao da su tamo naivci koji će zbog njega da rizikuju. Probali, još će da im daju oružje da pokušaju da još malo oslabe rusku vojsku pa kada više ne bude bilo Ukrajinaca da ginu, samo će da ga puste niz vodu. Uopšte ih nije briga za mir, za prekid rata, za ukrajinski narod.

I dalje ne razumem sve ovo, slanje oružja u Ukrajinu može da dovede samo do još više poginulih Ukrajinaca (šta zapadu izgleda ne smeta naročito) uz neku šansu da bar malo oslabe rusku vojsku. Malo koristi a mnogo poginulih Ukrajinaca ali to neće da zaboli nato. A komedijaš verovatno neće da preživi ovo, posle svega neće ni imati gde da beži. Verovatno će njegovi i da ga sklone.
 
0

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani15.03.2022. u 17:21 - pre 25 meseci
Mozda nije samo cilj da oslabe rusku vojsku, mozda je veci benefit da izucavaju njihovu taktiku, reakcije na odredjene akcije i sl… Pa im treba da potraje malo duže, pa zato pujdaju Ukrajinu da nastavi sa borbama i da izdrze samo jos malo “posto ce Rusija ostati bez resursa”.
 
+1

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani15.03.2022. u 18:19 - pre 25 meseci
Naravno, sve što mogu da nauče će da urade, makar poginuo i poslednji Ukrajinac. Meni nije jasno kako Ukrajina to prihvata. Pa i ovi naši bi prihvatili svaki predlog da je nata ušla u naše gradove. Ajde da se odupireš kada gađaju iz daljine, možeš i da se kriješ i da praviš prevare ali kad uđu ... pa da Rusi stvarno hoće da unište civile i gradove, to bi završili za pola sata.

Inače nisu Rusi naivni pa da širom otvore karte. Evo čitam da je kolona Tigrova tek sad ušla u Ukrajinu. U priči nema velike većine ruskog naoružanja, mornarice se jedva i javila, velikih raketa nema, ni avioni ne učestvuju previše, samo krokodili i ponekad poleti avion. Baš kao prava policijska operacija. Neće nata ovde ništa da sazna.
 
0

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani15.03.2022. u 20:32 - pre 25 meseci
A je l šalje neko Ukrajini hranu, lekove, ćebad, neku humanitarnu pomoć?? Svi puni brige za Ukrajinu, a ja koliko čujem, svi joj šalju oružje.. Ne znam, možda nisam informisan.
 
0

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani15.03.2022. u 20:38 - pre 25 meseci
Salju
 
0

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani15.03.2022. u 21:13 - pre 25 meseci
99-te je bio neki plan NATO-a da kopneno intervenisu sa 240 000 vojnika, ali su predpostavljam postepeno odustali od toga, jer su pukli na granici sa Albanijom, gde su imali oko 3-7000 mrtvih i ranjenih, kao i propali ustanak na samom Kosovu, gde su pukli bukvalno za 5 dana sa oko 3000 mrtvih.

Elem ruskih jedinica u Ukrajini nema vise 150000, sa dosta zastarelom opremom (na prvi pogled). Kazu da su do prosle nedelje imali manje jedinica oko Kijeva, nego nasi prilikom opsedanja Bihaca.
Ukrajina ima 44 miliona stanovnika i povrsinu 2.5 Francuske.

Cak se avijacija i krstarece rakete ne koriste masovno(po zapadnim standardima), tako da mi nije jasno zasto Ukrajinci pored sve podrske zapada(materijalne i obavestajne), prakticno gube rat. To se trenutno ne vidi po povrsini teritorije koje drze jedna i druga strana, vec mislim da su Ukrajinci potupuno imobilisani i da trpe velike gubitke.
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani15.03.2022. u 22:16 - pre 25 meseci
Rusi imaju zastarelu opremu? Jedino ako gledaš filmove o WWII i Ruse sa špaginima u rukama. Koliko sam video, Rusi su se rasporedili po nekom planu i ne idu na civile, osim ako iz neke zgrade ne krenu bacačima ili snajperima na njih. Negde sam pročitao da je ukrajinska vojska treća u Evropi (ne znam da li se tu računa i ruska) i ne može da se lagano uđe. Mada, koliko vidim, ukrajinska vojska se nigde ne bori protiv ruske, oni napadaju Donjeck i kao brane gradove.

Nije Ukrajina toliko velika, možda 10% veća od Francuske (i to verovatno ako se računaju i Krim i Donbas) ali je to i dalje mnogo da bi se lako pokrilo. Zato verovatno Rusi idu planski, prvo da brane koliko se može Donjeck i Lugansk, u međuvremenu uništavaju pvo i aerodrome, kao i vojne jedinice i oklopno naoružanje. Tu i tamo počiste neku bazu plaćenika sa 1000km uz apsolutnu preciznost. Da hoće, počistili bi sve gradove i bez ulaska, to je verovatno bio plan B za nato kada nisu mogli nas da reše iz daljine. Koliko god su tamo javljali da je naša odbrana uništena, ipak su znali kako stoje stvari i verovatno planirali tepihe po stambenim blokovima, što naši nisu hteli da dozvole, zato i ne razumem da ukrajinska vlast ide dalje i po cenu stradanja gradova.

Postoje nato standardi po kojima oni ruše vojne objekte i civilnu infrastrukturu uz kolateralnu štetu na koju oni ne obraćaju pažnju dok Rusi idu baš kao što je neko rekao, kao da je ovo policijska akcija u kojoj ne žele da stradaju civili i gradovi. Zato i javljaju kad hoće da gađaju neki cilj da bi se civili sklonili a ovi će namerno da ih postave da im štite magacine.

Prema izjavama ukrajinskih vlasti, Rusi gube na svim poljima i polako beže, samo je pitanje dana kada će da se predaju. ;)
Citat:
Turmen:A je l šalje neko Ukrajini hranu, lekove, ćebad, neku humanitarnu pomoć?? Svi puni brige za Ukrajinu, a ja koliko čujem, svi joj šalju oružje.. Ne znam, možda nisam informisan.
Ja sam pročitao da su im Slovenci slali hranu i lekove, mislim i Mađari a ostali zapad šalje samo oružje nacistima i borcima Donbasa.
Mada mi nekako deluje da Ukrajina u većem delu normalno radi, zapad prikazuje samo slike porušenih zgrada, onu trudnicu i film o spašavanju ispod mosta, mora da se ugura u zapadne glave priča o katastrofi.

Pominju se civili ali samo u nekim ukrajinskim gradovima, niko ne pominje civile stradale u bombardovanju Donbasa raznim raketama pa i kasetnim bombama. Valjda je to pozitivno.
 
0

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani15.03.2022. u 22:35 - pre 25 meseci
Citat:
Elem ruskih jedinica u Ukrajini nema vise 150000, sa dosta zastarelom opremom (na prvi pogled). Kazu da su do prosle nedelje imali manje jedinica oko Kijeva, nego nasi prilikom opsedanja Bihaca.


Ovo ne znači da je Rusija slaba, već da su u rat ušli sa 10% kapaciteta. To ti je kao da Bayern Minhen izađe sa U18 timom protiv Zvezde ili Partizana, opsedaju gol ceo meč, ali nikako da napune mrežu do vrha, a mi se kočoperimo kako "dobijamo veliki Bayern".

A za zastarelu opremu se ne bih kladio.. Možda Rusi proizvode loše automobile, ali su u vojnoj industriji ozbiljni. Jedini razlog zašto nisu počistili Ukrajnu za jedno popodne je zato što nisu hteli da počiste Ukrajinu za jedno popodne..Sa druge strane i Ukrajina ima problem sa brojem vojnika i sa moralom vojnika, a vojno sposobni klinci su se razbežali jer jednostavno - ne žele da ratuju.

Citat:
Pominju se civili ali samo u nekim ukrajinskim gradovima, niko ne pominje civile stradale u bombardovanju Donbasa raznim raketama pa i kasetnim bombama. Valjda je to pozitivno.


Naravno, zapadna propaganda.. Imaš više godina od mene i verovatno se jasnije sećaš Bosne.. Ceo svet je bio preplavljen musave dečice iz Bosne (kojih mi je naravno žao), sravnjanog Sarajeva, pa spot Michaela Jacksona, pa album Cranberries-a, pa žalopojke..Naravno slike musave dečice posle Oluje i civila na traktorima su nekako izostale.. Ne smeta meni prvi deo priče, ja sam uvek na strani civila i nevinih malih ljudi - ali ne volim dvostruke aršine
 
+1

VlaK
Ravangrad

Član broj: 86293
Poruke: 218
87.116.165.*



+141 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani15.03.2022. u 22:36 - pre 25 meseci
Što se površine tiče Francuska je veća ud Ukrajine, barem po Wikipediji.
Ja sam onaj koji ponavlja Ono sto je davno smisljeno Nikad necu biti prvi i jedini...
 
0

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani15.03.2022. u 22:48 - pre 25 meseci
Evropski deo je manji od Ukrajine. Francuska je veća ako se računa i njena prekomorska teritorija, odnosno kolonije.
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani15.03.2022. u 22:52 - pre 25 meseci
Francuska 543.940 km² Ukrajina 603.548 km² ali je verovatno izbacivanjem Krima i Donbasa sve drugačije. A to za prekomorske teritorije se drugačije naziva, to su prekomorski posedi Francuske. To su teritorije koje su nekada kolonizovali tj valjda su domoroci na referendumima odlučili da im se pripoje. ;)
Citat:
Turmen:Naravno, zapadna propaganda.. Imaš više godina od mene i verovatno se jasnije sećaš Bosne.. Ceo svet je bio preplavljen musave dečice iz Bosne (kojih mi je naravno žao), sravnjanog Sarajeva, pa spot Michaela Jacksona, pa album Cranberries-a, pa žalopojke..Naravno slike musave dečice posle Oluje i civila na traktorima su nekako izostale.. Ne smeta meni prvi deo priče, ja sam uvek na strani civila i nevinih malih ljudi - ali ne volim dvostruke aršine
Da i na zapadu ne bi došli do takvih informacija, potrebno je zabraniti sve ostale i ubediti ih da lažu. Onda je lako napuniti im isprane mozgove.
Sećam se ja dobro svega, mogao sam da gledam njihove vesti i ono što su naši prikazivali i još tada sam odlučio kome ću da verujem ... tačnije, kome sigurno neću da verujem.

A ono za humanitarnu pomoć ...
Citat:
Na aerodromu u italijanskom gradu Pizi radnici su odbili da utovare kutije oružja u avione koji su, prema dokumentima, trebalo da prevezu humanitarni teret u Ukrajinu, izvestile su RIA Novosti 15. marta, pozivajući se na veliki italijanski sindikat USB.

Njena gradska filijala u Pizi izvestila je da je nekoliko radnika na kargo terminalu pronašlo smrtonosni teret. Umesto toga, u pratećim dokumentima navedeni su lekovi, namirnice i drugi korisni tereti namenjeni Ukrajini.

„Ali nije! Kada su bili ispod aviona, utovarivači su se suočili sa sanducima punim oružja raznih vrsta, municije i eksploziva“, saopštio je sindikat.

edit: zaboravio sam link

https://www.oltre.tv/armi-aerei-aiuti-umanitari-pisa-draghi/

[Ovu poruku je menjao calexx dana 16.03.2022. u 00:16 GMT+1]
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mediaworksit.net.



+2790 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani16.03.2022. u 00:04 - pre 25 meseci
Kada se rušio komunizam, promovisane su vrednosti od kojih nije ostalo ništa.

Sada pšonovo CK određuje šta je istina, a šta nije i kako vesti treba da se plasiraju.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
+1

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani16.03.2022. u 07:35 - pre 25 meseci
Misliš na CK sa sedištem u Briselu?
 
0

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani16.03.2022. u 09:12 - pre 25 meseci
Oko povrsina Francuske i UKR, pomesao sam sa UK verovatno.

Vezano za opremu na zemlji, ruska oprema je u 70% u losem stanju, bar ono sto sam uspeo da vidim. Siguran sam da su Ruje izvezli ono sto je stajalo u magacinima 30-50 godina. Moje iskustvo iz 99-te da smo mi ovde imali isto tako staru opremu, ali mnogo bolje odrzavanu(ruskog porekla) i generalno kvalitetniju(ono sto smo mi proizvodili), doduse od tada je proslo 20+ godina.

E' sada, ne sumnjam da ima dosta nove opreme, ali je pitanje koliko i da li ce biti upotrebljena.
 
0

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani16.03.2022. u 09:35 - pre 25 meseci
Sa tom lošom i zastarelom opremom su Rusi (verovano pijani i razvaljeni od votke) sravnjali sa zemljom nekoliko ozbiljnih gradova i ozbiljno atakuju na Kijev.. Ja iskreno ne bih voleo da me tako zastarela država sa pijanim vojnicima i debilom na vlasti (što bi rekao onaj Droid) napadne.

Sada kada bi se ispred većine nas našao tenk, pa makar star 50godina, korodirao - sumnjam da bi smo mu tražili saobraćajnu dozvolu i procenjivali u kakvom je stanju :)
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani16.03.2022. u 11:18 - pre 25 meseci
Jedan od razloga zašto sve ovo nije počelo pre 8-9 godina nego sada je baš usavršavanje preciznih projektila. Tada su Rusi imali samo neke prepravljene rakete, u međuvremenu su napravili prilično preciznu artiljeriju. Ne znam šta može da bude u lošem stanju, ne verujem da se u vojsku ne ulaže, naročito u današnje vreme a ionako se ovde i dalje ne koristi neko bitno oružje. Šta je zastarelo, kamioni, gromovi ili avijacija? Kalašnjikovi? Imaju li na zapadu uopšte odgovor na krokodile ili havoc helikoptere? Na Suhoje? Da to nije opasno, već bi nato krenuo prema Sibiru.

Pre bih rekao da ukrajinska vojska koristi staro, kao onaj striž jer nemaju drugo a zapad neće da im šalje ništa ozbiljno. Vidim da imaju plan da nađu ko među zapadnim slugama ima S-300 pa da to pošalju Ukrajini, mada ne znaju čime to da zamene tim vazalskim državama. A i Ukrajina je imala S-300 pa uglavnom više nema, ono što je ostalo je prebačeno u Kijev.

Uz to, sada se vojnici Donjecke i Luganske oblasti nerviraju jer moraju na dodatnu obuku i kurseve da bi mogli da koriste zapadno oružje koje im je stiglo preko nacista.

Nije mi jasna mržnja Poljaka i baltičkih država prema Rusiji ali je neograničena. Moguće je i zato što je Rusija uništila lokalne nacističke pokrete koji i dalje žive u ljudima. Poljski .... šta god da je predlaže da nato pošalje naoružanu mirovnu misiju u Ukrajinu i da tako reši problem. Da li ovaj ima mozga da predloži tako nešto?? Pa nato bi to vrlo radu odradio ... pod uslovom da to budu poljski vojnici i da se ograde od svega.
Evo jedan konkretan primer, u Kijev su vozom došli premijeri tri važne nato države. Češka, Poljska i Slovenija su poslali delegaciju da razgovara sa komedijašem. Zašto ne Francuska, Britanija i Italija recimo? Poseta je unapred najavljena, valjda da Rusi imaju vremena da gađaju taj voz, mada je postojala opcija da to urade i nacisti. Niko ne primećuje da vozovi saobraćaju Ukrajinom, da su prešli celu zapadnu Ukrajinu (i posle se vratili) pa otišli u Kijev na razgovore. Kako ako je Kijev u ruševinama pod stalnom opsadom i granatiranjem? Hrabri političari? Naročito Janša.

Biće ovde još problema. Zakarpatski Rusini ali i zakarpatski Mađari traže da se organizuju referendumi pa da dobiju neki status kojim bi postali nezavisni, uz opciju priključenja ovih drugih Mađarskoj.

U Mariupolju se snima (ili je već snimljen) film o novom Račku. Iskopana je masovna grobnica za ~1300 ljudi gde će da donesu svoje stradale i da prijave da su to civilne žrtve ruskog bombardovanja. Očekujte to uskoro na svojim malim ekranima teve prijemnika.

Zapad polako menja svoje zakone o privatnoj svojini. U Londonu je grupa mladih Ukrajinaca obila kuću ruskog bogataša i biznismena (po novoengleskom oligarha) Deripaske i unutra su lumpovali. Policija ih je posle više sati isterala i zaradili su kritiku gradonačelnika Londona (inače Pakistanca poreklom) kome uopšte nije jasno zašto je policija intervenisala, osim ako je bilo opasnosti po okolnu imovinu. Kaže da je već trebalo da se ruska imovina otme od vlasnika i podeli ukrajinskim izbeglicama.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.cpe.sn.co.rs.



+10255 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani16.03.2022. u 11:39 - pre 25 meseci
Nešto se zanimljivo dešava na pregovorima.

Poslednje vesti od danas (16.mart) govore da su se Rusija i Ukrajina dogovorile da Ukrajina bude demilitarizovana po Švedskom / Austrijskom principu. Da može da ima svoju vojsku i mornaricu, ali nezavisnu, odvojenu od NATO.

Takođe se može pročitati da je sad na redu "denacifikacija" i da se tu lome koplja, i pretresa svako slovo.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.cpe.sn.co.rs.



+10255 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani16.03.2022. u 11:42 - pre 25 meseci
Citat:
calexx:Zapad polako menja svoje zakone o privatnoj svojini. U Londonu je grupa mladih Ukrajinaca obila kuću ruskog bogataša i biznismena (po novoengleskom oligarha) Deripaske i unutra su lumpovali. Policija ih je posle više sati isterala i zaradili su kritiku gradonačelnika Londona (inače Pakistanca poreklom) kome uopšte nije jasno zašto je policija intervenisala, osim ako je bilo opasnosti po okolnu imovinu. Kaže da je već trebalo da se ruska imovina otme od vlasnika i podeli ukrajinskim izbeglicama.

Ovde će biti zanimljivo, kad prođe ova antiruska histerija.

Ako zakon nije promenjen, a mislim da nije, Deripaska će biti u prilici da okupi tim najboljih / naskupljih advokata pa da tuži i državu, i grad, i policiju i gradonačelnika.
Videćemo šta će biti, samo je pitanje šta piše u slovu zakona, i na šta je Deripaska spreman. Možda bude i neko poravnjanje ... mislim svašta je moguće.

Jesu britanci stari podlaci, ali kod njih: zakon je zakon.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 803



+636 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani16.03.2022. u 12:04 - pre 25 meseci
Citat:
calexx: Nije mi jasna mržnja Poljaka i baltičkih država prema Rusiji ali je neograničena.

Da si ziveo u tim drzavama od 1945-1990 shvatio bi. Zahvali bravaru iz Kumrovca za to sto nas je 1948. izvukao od takve bede! Ma koliko ga pljuvali, to mu jeste bio jedan od boljih poteza.
Citat:
Zapad polako menja svoje zakone o privatnoj svojini.

Ne menja nista. Samo koristi neke stare, nemacke, od pre stotinak godina ... :->

 
+1

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 362736 | Odgovora: 3682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.