Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Može li se zadržati ili unaprediti kvalitet života bez nafte, i kako?

elitemadzone.org :: MadZone :: Može li se zadržati ili unaprediti kvalitet života bez nafte, i kako?

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 6195 | Odgovora: 49 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Može li se zadržati ili unaprediti kvalitet života bez nafte, i kako?21.05.2021. u 06:16 - pre 35 meseci
Citat:
Shadowed:
Citat:
Living Light:nemoj nuklearno,
Zasto?

Zato što nije normalno,
nije prirodno.

Sila sa neba je složila da to tako treba,
a onda mi roknemo katalizator, reaktor
i čačkamo mečku tamo gde ne smemo.

Imamo solarno, imamo vetar, i to nam nije dosta?

Sunce nam nudi besplatno Zilion Giga Mega Wata.
Iskoristimo to.

Nemojmo protiv prirode.
Nemojmo da cepamo jezgra.

Nuklearno ne valja.
Ako svtari u komandnoj sali izmaknu kontroli,
polude regulatori (bez obzira koliko bili redudantni),
odosmo svi u 3.14

Nije to zahhhhebannncija!

barem tako mislim,

Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Može li se zadržati ili unaprediti kvalitet života bez nafte, i kako?21.05.2021. u 07:31 - pre 35 meseci
Citat:
Living Light: Nemojmo da cepamo jezgra.


Tako je! Nećemo fisiju, hoćemo fuziju!
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Može li se zadržati ili unaprediti kvalitet života bez nafte, i kako?21.05.2021. u 08:21 - pre 35 meseci
ajoj,...Fuzija?!?!
pa to je još gore!

Ee, to tek nečemo
To tek ništa ne valja.
Opet čačkate, gde ne treba.

Od muke jutros proradila Etna,
leti lava na sve strane.

Znači opomene sa neba na sve strane,
a ljudski rod i dalje nema osecaj za Filing!
.
..
nema šanse protiv prirode,
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12850



+4784 Profil

icon Re: Može li se zadržati ili unaprediti kvalitet života bez nafte, i kako?21.05.2021. u 08:30 - pre 35 meseci
Citat:
Living Light: Zato što nije normalno,
nije prirodno.

Jeste prirodno.

Citat:
Living Light: Imamo solarno, imamo vetar, i to nam nije dosta?

A solarna energija nije nuklerna? Sta mislis, kako je nastala ta energija koja dolazi od Sunca - nastala je nuklearnom fuzijom.
Vetar nastaje usled nejednakog zagrevanja vazduha u razlicitim delovima a to zagrevanje dolazi od Sunca - dakle opet nuklearna energija. Samo se ne koristi direktno nego je prvo zagrejala vazduh koji se onda uskomesa pa mi to iskoristimo da nam okrece elisu. Znas kako se dobija energija u nuklearnoj elektrani? Toplota od nuklearne reakcije zagreva vodu koja isparava i para pod pritiskom okrece elisu. :)

Citat:
Living Light:Nemojmo protiv prirode.
Nemojmo da cepamo jezgra.

Ono sto je mjanic pominjao nije cepanje jezgra nego spajanje. Postoje dva nuklearna procesa koja mogu da oslobadjaju energiju - fisija i fuzija. Jedno je cepanje jezgara, drugo spajanje. I oba su prirodni procesi.

Pomenuo sam vec za solarnu i energiju vetra. Sto se hidroelektrane tice, koristi energiju reke ali je tu vodu nesto popelo na vecu nadmorsku visinu. Popela ju je energija sa Sunca (isparavanje vode, kondenzovanje u oblacima, kisa) koja je, videli smo vec - nuklearna.

Biomasa: nastala koriscenjem Sunceve energije (nuklearne) za pravljenje slozenih ugljovodonika od ugljendioksida i vode. Sunceva energija (nuklearna) je uskladistena u hemijskim vezama tih ugljovodonika koje mi onda koristimo sagorevajnem.

Fosilna goriva - isto, samo je ta biomasa uskladistena pod zemljom i dodatno hemijski preradjena, ali energija koja je uskladistena u njima potice od Sunca.

Geotermalna - slicno. Toplota zemlje potice od radioktivnog raspada elemenata u njenom sastavu. Da je samo toplota od nastanka Zemlje, vec bi se ohladila. A i ta toplota od nastanka Zemlje potice od trenja i sudara materijala prilikom nastanka a taj materijal je nastao i rasut eksplozijom supernove. Sta mislis, odakle je energija za to? :) Supernova je zvezda i energija potice od nuklearne reakcije (fuzije).

Cak i da sednes na bicikl i okreces pedale da pravis struju, energija koju koristis za to potice iz ugljenih hidrata koji su ili direktno uneti iz biljaka ili sintetisani iz druge hrane koja je opet poreklom iz biljaka koje su koristile Suncevu (nuklearnu) energiju za proizvodnju.

 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Može li se zadržati ili unaprediti kvalitet života bez nafte, i kako?21.05.2021. u 09:18 - pre 35 meseci
Tako je.
Biljke upijaju svetlost sa sunca, fotosinteza radi svoje.

Sunce je cudo!
Sa sunca stiže kompletan spektar zracenja,

-infra crveno, (kreka, kvarcna ---grejanje)
-vidljivo,
-ljubicasto,
-ultra ljubicasto (dezinfekcija, ne treba antibiotik Pentrexil, Rondomicin, Vibramicin)
-X (rengen pluca, nasloniš film na ledja, okreneš se ka suncu i sam se snimiš)

Šta još treba? ...ništa,
___
I dalje ne cenimo prirodu...

Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Može li se zadržati ili unaprediti kvalitet života bez nafte, i kako?21.05.2021. u 09:20 - pre 35 meseci
Svi smo mi nusprodukt fuzije, odnosno deca Velikog Ra.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Može li se zadržati ili unaprediti kvalitet života bez nafte, i kako?21.05.2021. u 09:31 - pre 35 meseci
ako veliki RA kaže tako treba,
..onda tako treba!!!

.com
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12850



+4784 Profil

icon Re: Može li se zadržati ili unaprediti kvalitet života bez nafte, i kako?21.05.2021. u 09:31 - pre 35 meseci
@Living Light, jesi li ti citao sta sam pisao? Ta energija sa Sunca je nuklearna energija.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Može li se zadržati ili unaprediti kvalitet života bez nafte, i kako?22.05.2021. u 01:18 - pre 35 meseci
ma znam, samo se zahhhebbbavvvam,
ovako, nekako :-)

https://www.youtube.com/watch?v=dzR7JQwSlOQ
____
pozdravljam Te,
Svako dobro!

Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

nenadovic85
my own my way

Član broj: 345971
Poruke: 260
*.dynamic.a1.rs.



+64 Profil

icon Re: Može li se zadržati ili unaprediti kvalitet života bez nafte, i kako?22.05.2021. u 18:32 - pre 35 meseci
Unaprediti razvoj solarnih panela što više. Da budu što manji a da daju što više struje. Mnogo energije nam dolazi sa Sunca a mi to ne koristimo osim za sunčanje.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Može li se zadržati ili unaprediti kvalitet života bez nafte, i kako?

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 6195 | Odgovora: 49 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.