Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ko nam mucka Kolu ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Ko nam mucka Kolu ?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 12324 | Odgovora: 142 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nenadovic85
my own my way

Član broj: 345971
Poruke: 260
*.dynamic.a1.rs.



+64 Profil

icon Re: Ko nam mucka Kolu ?30.06.2021. u 11:47 - pre 34 meseci
Otišao predsednik Vučić kod psihijatra, kaže, doktore umislio sam da sam predsednik Srbije. Kaže doktor, ne brini proći će evo ti lek, silazovlast.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Ko nam mucka Kolu ?30.06.2021. u 17:47 - pre 34 meseci
Citat:
djoka_l:
Ne znam da li ste primetili, ali Coca Cola Zero je malo promenjena poslednjih nedelja.
Ona je i pre bila manje slatka od obične (koju ne pijem, osim kad neko ne podvali, ali je tada odmah provalim po slatkoći i kiselom aftertejstu koji imam od nje).
Sada su još malo smanjili slatkoću, a jače nego pre se oseća miris cimeta. Čak i u čaši posle nje ostaju tragovi cimeta na dnu.

Mozda zato na njoj pise "Novi ukus" :)

Uzeh da probam... uzas.



Kao momak sam pio po 2-3l dnevno.
Rutina mi bila uvece za "veceru" kad se vracam s posla da kupim 2L i recimo duplu jafu, ili dupli toto, noblice... i lagano celu noc uz IRC. Nista mi nije falilo.

A onda se ozenih, prestao da pijem, popijem sad maksimalno 2-3 limenke mesecno. Ali na sistematskom kazu da imam masnu jetru..


[Ovu poruku je menjao CoyoteKG dana 30.06.2021. u 19:05 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Ko nam mucka Kolu ?30.06.2021. u 19:10 - pre 34 meseci
To za masnu jetru lažu svakoga.
Meni nekoliko puta rekli da imam masnu jetru.
A poslednji put kada me je internista pregladao na ultrazvuku, kaže sve u redu.
Ja pitam, "A masna jetra?", a on meni "Ko te to slagao?"
Inače, tip je prototip "čika doktora", samo mu fali da piše poeziju, pa isti čika Jova Zmaj.

Sad, možda samo on greši, a svi ostali u pravu, ali mi nekako on bio baš upečatljiv i pre nego što me je pregledao.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Ko nam mucka Kolu ?30.06.2021. u 19:48 - pre 34 meseci
On ti je rekao ono što želiš da čuješ. Samo na osnovu informacija sa foruma ja mogu da ti kažem da imaš masnu jetru.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Ko nam mucka Kolu ?30.06.2021. u 20:44 - pre 34 meseci
I trigliceridi su mi na gornjoj granici, tako da je to valjda znak da jeste masnjikava.

Kazu da se jetra kompletno regenerise od par nedelja do par meseci. Ne znam da li se misli i za masnu jetru.

Izbacih zadnjih 2 meseca kokakolu totalno. Doduse par puta sam popio po par gutljaja. I pijem neki hepato slim.
Ici cu na sistematski za mesec dana pa javljam rezultate
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Ko nam mucka Kolu ?30.06.2021. u 20:53 - pre 34 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
On ti je rekao ono što želiš da čuješ. Samo na osnovu informacija sa foruma ja mogu da ti kažem da imaš masnu jetru.

Pametnjakoviču,
Jesi li ti pregledao Djoku na UZ?
Jesi li Ti pustio Djoku kroz Skener?
Jesi li ti pustio Djoku kroz magnetnu rezonansu gornjeg abdomena od 3 Tesla?
Jesi li Ti uradio Laboratorisjske analize za jetru?
Jesi li uradio hormonske analize u vezi jetre?

Ako nisi, NEMOJ da sehhhrinjaš!!!
.com
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Ko nam mucka Kolu ?30.06.2021. u 21:07 - pre 34 meseci
Citat:
CoyoteKG:
I trigliceridi su mi na gornjoj granici, tako da je to valjda znak da jeste masnjikava.

Kazu da se jetra kompletno regenerise od par nedelja do par meseci. Ne znam da li se misli i za masnu jetru.

Izbacih zadnjih 2 meseca kokakolu totalno. Doduse par puta sam popio po par gutljaja. I pijem neki hepato slim.
Ici cu na sistematski za mesec dana pa javljam rezultate

U slucaju masne jerte nemas ostecenje koje zahteva regenerisanje vec imas talozenje masnoce.
Alkohol i fruktoza su najcesci uzroci.
Obican kuhinjski secer (saharoza) se pri varenju razlaze na 50% glukoze i 50% fruktoze. To je jedan izvor.
Coca-Cola koristi fisokofruktozni sirup koji je negde 60/40% fruk/glukoza. Koristi se i u drugim slatkim stvarima (slatkisima, keksovima itd.) ali u sokovima ne tako cesto.
Ima je i u medu.
Voce obicno sadrzi i saharozu i glukozu i fruktozu ali uglavnom vise fruktoze.

Tako da bi valjalo izbegavati prakticno sve slatko dok se ne popravi situacija a posle adekvatno dozirati.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Ko nam mucka Kolu ?01.07.2021. u 03:00 - pre 34 meseci
Znaci, covek ne sme ni kasiku čistog meda sa Zlatibora?

....u ime Oca, Sina i Svetoga Duha...

Amin
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Ko nam mucka Kolu ?01.07.2021. u 07:13 - pre 34 meseci
Znas kako, med ti je 82% secer (razlicite vrste, pretezno fruktoza), 17% voda i 1% zanimljiv deo :)
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.dynamic.a1.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Ko nam mucka Kolu ?01.07.2021. u 10:49 - pre 34 meseci
Interesantno da je med jedina namernica na svetu koja se ne kvari ?
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Ko nam mucka Kolu ?01.07.2021. u 11:13 - pre 34 meseci
Ne može da se pokvari? A kad se ukiseli? Da li to smatramo kao med koji nije "pokvaren", ali ne bi trebalo da se jede?


Citat:
Zašto ponekad med ima kiseo ukus? Med se može ukiseliti kad se cedi nedozreo i kad u njemu ima viška vode. Zatim, kad se čuva u nedovoljno zatvorenim podudama i vlažnim prostorijama kada upije vlagu.

Prilikom kristalizacije meda u kome ima vode ili viška grožđanog šećera, takođe dolazi do kiselosti. Med, takođe, može da se ukiseli ako se sipa u neoprane sudove u kojima je prethodno bio ukiseljen med.
Ukiseljavanje meda je daleko brže ako je temperatura u prostoriji u kojoj se čuva med od 14 do 20 stepeni i ako je relativna vlažnost vazduha iznad 60 odsto. Međutim, na temperaturi ispod četiri i iznad 30 stepeni proces kiseljenja meda se potpuno prekida.

Tokom kiseljenja meda, prvo se oslobađa ugljen dioksid pa zatim voda. Posledica toga je da sudovi u kojima se obavlja kiseljenje prskaju pod pritiskom ugljen-dioksida. U već ukiseljenom medu ima više vode pa je on redak i vodenast. Ako se pčele prihranjuju kasno u jesen šećernim sirupom pa ne mogu da stignu da ga potpuno prerade u med i da ga smeste u ćelije saća i zatvore voštanim poklopcima, već sirup ostane nezatvoren u ćelijama saća, on se može ukiseliti i u saću.

Kiseo med škodi pčelama pa ga ne treba koristiti u prihranjivanju, a ne preporučuje se ni za ljudsku ishranu jer izazive tegobe u probavnim organima.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Ko nam mucka Kolu ?01.07.2021. u 11:17 - pre 34 meseci
Pa, ni secer se ne kvari :)
A i nije da se med ne kvari bas uopste, samo je vrlo otporan (upravo zbog visoke kolicine secera kao i nekih antimikrobijskih sastojaka).
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Ko nam mucka Kolu ?01.07.2021. u 11:52 - pre 34 meseci
Negde sam citao da su u piramidama nalazili
nepokvaren med.
E sad, da li bas toliko može da izdrži, ne znam,
ali da je otporan to jeste.

Ja koka kolu ne smem ni u snu, zbog kofeina,
rokne mi pritisak, uši mi zvrlje.
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
79.101.120.*



+10255 Profil

icon Re: Ko nam mucka Kolu ?01.07.2021. u 12:32 - pre 34 meseci
Ja u životu još nisam ni video ni čuo za "pokvaren med" niti sam ikada takvo nešto probao, niti osetio.

Kiseo med?!? Ne znam, zaista.
Nikada nisam obraćao pažnju na "čuvanje meda" (wtf?), ali, moram priznati, uvek je to bila neka tegla sa nekim poklopcem.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Ko nam mucka Kolu ?01.07.2021. u 14:12 - pre 34 meseci
Da li si u životu video pokvaren šećer?
Šraviše, šećer se koristi kao konzervans - recimo nekada su domaći pekmezi bili pokriveni slojem šećera da se ne bi ubuđali.
Med je uglavnom šećer voda i pepeo.

To što se nešto ne kvari, ne znači da je zdravo. Uostalom ni so se ne kvari, a formaldehid odlično može da očuva organe...
Mrtve organe...
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Ko nam mucka Kolu ?01.07.2021. u 14:39 - pre 34 meseci
Citat:
Living Light:
Znaci, covek ne sme ni kasiku čistog meda sa Zlatibora?..............................................


Postoje i druge opcije . . . https://biznis.telegraf.rs/agr...ropa-i-srbija-jos-nemaju-sluha

Elem , danas sam resio da pazim na kalorije pa je na meniju samo



Sjenicki sir , Studenicka mucenica , Zajecarski Amstel , maslinovo ulje i MOJ paradaiz ( konacno zri ) krastavac i luk . . .





zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Ko nam mucka Kolu ?01.07.2021. u 15:28 - pre 34 meseci
zazubice, zazubice :)
I ne treba ništa više od toga na ovu vručinu.
Salata na 100 načina.

Samo da Jovi100 ne nateramo šećer,
puj,puj,puj, ...daleko bilo :)
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.161.*



+559 Profil

icon Re: Ko nam mucka Kolu ?01.07.2021. u 18:38 - pre 34 meseci
Citat:
mjanjic:
Domaći sveže ceđen sok od jabuke popio jednom - nerazblažen - prevrnuo mi se stomak od mučnine, to ima šećera nenormalno. A da se razblaži, ne bi imalo ukus (zato u prerađevine i stavljaju one "pojačivače ukusa").


Ne znam, ali Rauch došao u komšiluk, i neko me obavesti da sve, ali baš sve sokove, prave od dženarike .. samo dodaju određeni ukus.

Citat:
Sa druge strane, probao par puta onaj Olympus sok, navodno čista ceđena pomorandža (mislim da je ipak bar "malo" razblažena, ali ipak verovatno nije dodavan šećer).

Ali kad videh u nekoj emisiji kako proizvođač jednog od najbolje rangiranih "sveže ceđena pomorandža" sokova tvrdi da procesira voće tako što vrši ekstrakciju 100% sastava šećera koji potom kontrolisano vraća kako bi dobio "ujednačen ukus"... kao, postoje varijacije u procentu šećera i ostalom sastavu kod plodova sa različitih plantaža, a oni moraju da imaju 100% konzistenta "vrhunski" kvalitet... i, onda na pakovanju piše "100% pomorandža, bez dodataka vode ili šećera..."; da, nisu dodali šećer, samo kontrolisano "vratili" i "ujednačili" onaj šećer koji su prvo izdvojili.

A najgore kad čak i "eksperti" kažu da im se ipak više sviđa procesiran/prerađen sok od pomorandže: https://youtu.be/8e4CEm9yybo


Sa pomorandžom je bilo nešto specifično čini mi se .. većinu drugih voćki kad iscediš manje više zadrže taj isceđeni sadržaj ma kako ga zapakovao i čuvao, skladištio, slao .. pomorandžu kad iscediš već posle pola sata počinju neki hemijski procesi gde se razgrađuju neki sastojci i odlaze u nepovrat, kao i ukus, zato su dugo tragali za postupcima da se taj ukus zadrži, i zato su se verovatno pojavile varijante u kafićima sok od sveže ceđene pomorandže, ali je ideja valjda bila da ga iscede par trenutaka pre služenja, moguće da su zato u tom cilju i ti čudni procesi ujednačavanja šećera ..

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.161.*



+559 Profil

icon Re: Ko nam mucka Kolu ?01.07.2021. u 18:54 - pre 34 meseci
Na linku je snimak emisije How its made Coca cola pa koga zanima ..

https://www.youtube.com/watch?v=8vp7jX1E304

Citat:
eeestablishment:
Elem , interersantno je da svojevremeno firma Coca-Cola nikako nije uspevala da zazivi na Indijskom trzistu .

I onda odluce da kupe najveceg proizvodjaca sokova na tim prostorima pa sada ipak u Indiji prodaju svoju robu u tudjoj ambalazi ?!?


Malkico drugačije, mislim da su prvo ušli na tržište i Cola i Pepsi, pa Indija koja je već imala desetak domaćih soda voda videla zlo očima i zabranila ih na desetak godina, ali kad su ponovo popustili ovi su se ponašali tržišno i kupili i eliminisali konkurenciju, valjda je jedini indijski brend koji je preživeo Thumb Up, ne mogu da ponovo gledam ali tu je snimak. Tad je valjda i nastao izraz koka kola pepsi war ..



Što se tiče Indije mnogo su mi fascinantniji ulični spravljači soda voda sokova, snimak je masmerajzing :)



Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Ko nam mucka Kolu ?01.07.2021. u 20:07 - pre 34 meseci
Majore,
Hvala Ti na ovom videu!

Tip radi kao Singerica, PFAFF i Doxa zajedno!
Bravo za Majora!
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Ko nam mucka Kolu ?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 12324 | Odgovora: 142 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.