Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Korona i dalje ide napred

elitemadzone.org :: MadZone :: Korona i dalje ide napred

Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 84620 | Odgovora: 686 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 414
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred18.10.2021. u 09:13 - pre 30 meseci
Meni troje lekara i jedna medicinska sestra i jedan farmaceut nisu preporučili vakcinu.. Od tih troje jedan je kućni prijatelj, jedan je lekar koji je kevi doslovno spasio život, a jedan je drug iz detinjstva (njemu i ne verujem toliko jer je oduvek bio malo ekscentričan i kontraš, ali kontam da zna više od mene)

Važi što ću ikog od njih da prijavim.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred18.10.2021. u 09:30 - pre 30 meseci
Meni je troje preporučilo vakcinu, ali ja ću da ih prijavim samo zato što sam zloban.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9510
*.static.avana.rs.



+10254 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred18.10.2021. u 09:37 - pre 30 meseci
Citat:
Turmen: Meni troje lekara i jedna medicinska sestra i jedan farmaceut nisu preporučili vakcinu.. Od tih troje jedan je kućni prijatelj, jedan je lekar koji je kevi doslovno spasio život, a jedan je drug iz detinjstva (njemu i ne verujem toliko jer je oduvek bio malo ekscentričan i kontraš, ali kontam da zna više od mene) Važi što ću ikog od njih da prijavim.


Ovo je možda za nekog škakljivo pitanje, ali od lekara, zaposlenog u javnom zdravstvu se očekuje da sledi zvanične instrukcije, da poštuje propisane protokole.

Ako ovo prenebregnemo, onda od lekara u domu zdravlja sutra možemo da očekujemo da pacijentu sa upalnim procesom bronhija ne prepiše antibiotik, nego "krilca od slepog miša, kuvana na punoj mesečini".
Neki sličan lekar može glatko da tvrdi da je EKG glupost, a da povišeni krvni pritisak leči tarot kartama.

Dakle, ako ćeš da lečiš "na svoju ruku" i "svojim metodam" - doviđenja.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9510
*.static.avana.rs.



+10254 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred18.10.2021. u 09:45 - pre 30 meseci
U USA zdravstvu imaju najdetaljnije protokole, i najstrožu primenu protokola. Preskoči li kojim slučajem, lekar neku od obaveznih procedura, i još ako, nedajbože, krene po zlu, lekar i ceo zdravstveni centar su pooprilično nagrabusli

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 414
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred18.10.2021. u 09:56 - pre 30 meseci
Niko mi nije rekao "nemoj da se vakcinišeš, ako dobiješ kovid leči se bokvicom".

Nego "poštuj mere, izbegavaj gužve, čuvaj se i sačekaj sa vakcinom da se vidi kako "radi""

I oni su sluđeni i ne znaju mnogo ni o virusu, a kamoli o vakcinama..

Doduše lik koji radi u farmaciji mi je napričao toliko toga da kad bih ovde napisao banovali bi me zbog "antivakserstva"..

Citat:
Java Beograd: U USA zdravstvu imaju najdetaljnije protokole, i najstrožu primenu protokola. Preskoči li kojim slučajem, lekar neku od obaveznih procedura, i još ako, nedajbože, krene po zlu, lekar i ceo zdravstveni centar su pooprilično nagrabusli


Ne vidim poentu onda..Eto ako propadnem kao programer, idem u lekare, šta ima veze, radim onako kako mi "viša instanca" kaže i nema zime :)
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 414
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred18.10.2021. u 12:22 - pre 30 meseci
Je l treba možda ovo prijavljivati?

https://rs.n1info.com/vesti/tr...akcinalna-punkta-su-me-odbili/
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.sbb.rs.



+267 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred18.10.2021. u 14:36 - pre 30 meseci
Citat:
Turmen:
Niko mi nije rekao "nemoj da se vakcinišeš, ako dobiješ kovid leči se bokvicom".

Nego "poštuj mere, izbegavaj gužve, čuvaj se i sačekaj sa vakcinom da se vidi kako "radi""

I oni su sluđeni i ne znaju mnogo ni o virusu, a kamoli o vakcinama..

Kada nesto ne znadem, ne interesuje me, komplikovano (tesko) objasniti (izracunati) ... obicno kazem - pojma nemam, 'de mene nadje ?

Ne razumem one:
Majstore, jel dovoljno celika u ovoj gredi ?
Ja sam pekar, ali ja bi tu jos smanjio! Mislim, cak i da pukne ta greda, srusi se zgrada, neko pogine ... Pa sta - ljudi stalno ginu i stalno se grade nove zgrade!

Stvarno tesko razumeti potrebu da imas svoj stav i ako ga nemas ...

Posebno to - postuj mere ali nemoj da se vakcinises (prva i najvaznija mera)! Sacekaj ... Kao ono u reklami - ako ne sada, kada???

U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

nenadovic85
my own my way

Član broj: 345971
Poruke: 260
*.dynamic.a1.rs.



+64 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred18.10.2021. u 14:46 - pre 30 meseci
Mislim da je glavno pitanje, čega se plaše antivakseri, ako se plaše. A ako se ne plaše, iz kog razloga im smeta vakcina? Eto nek neko odgovori.

Ako je to iz razloga što je zemlja ravna ploča i što u vakcini ima čip koji kontroliše mozak i daje ti lokaciju kao gps uređaj, ooooonda je to drugo, podržavam. Dakle Toponica, Laza, Kovin... birajte.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8086



+1754 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred18.10.2021. u 16:55 - pre 30 meseci
https://www.novosti.rs/vesti/d...lju-nije-bilo-sahranjena-danas


Svi nevakcinisani koji se razbole jace , kazu bas sam hteo da se vakcinisem . Ili izmisle neki bezvezni razlog tipa neplodnost ?

 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 414
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred18.10.2021. u 17:08 - pre 30 meseci
Citat:
whitie2004:

Posebno to - postuj mere ali nemoj da se vakcinises (prva i najvaznija mera)! Sacekaj ... Kao ono u reklami - ako ne sada, kada???


Vakcinacija nije prva i najvažnija mera, prva i najvažnija mera je izbegavanje kontakta.. Vakcinacija bi trebalo da bude prevencija.

Ako se osoba A vakcinisala, otišla na svadbu, koncert, letovanje i pokupila kovid i zarazila 10 ljudi usput - možeš misliti koliko je osoba A doprinela prestanku pandemije.

Ako se osoba B nije vakcinisala, radi od kuće, izbegava javna okupljanja, nosi masku kada je neophodno - odgovornija je ta osoba i više doprinosi prestanku pandemije..

Znam, znam život ne sme da stane, ekonomija je bitna - sve i da asteroid juri ka zemlji, bila bi šačica ljudi koji bi pričali o tome kako ekonomija mora da radi, kako život ne sme da stane i kako ne mogu da se odreknu bančenja u kafani ili espresa u kafiću na par meseci.
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.sbb.rs.



+267 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred18.10.2021. u 19:34 - pre 30 meseci
Postoji i osoba C : vakcinisana, radi od kuće, izbegava javna okupljanja, nosi masku ....

Ako ne zelimo da budemo osoba C, mozemo li bar da dopustimo postojanje te i takve osobe?

Ili smo ograniceni na tragicne A i B? Zar su nekom ove dve pozitivne i optimisticne ?
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

nenadovic85
my own my way

Član broj: 345971
Poruke: 260
*.dynamic.a1.rs.



+64 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred18.10.2021. u 20:49 - pre 30 meseci
Ja sam osoba C.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9510
79.101.120.*



+10254 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred19.10.2021. u 07:44 - pre 30 meseci
Citat:
Turmen:Ne vidim poentu onda..Eto ako propadnem kao programer, idem u lekare, šta ima veze, radim onako kako mi "viša instanca" kaže i nema zime :)
Idemo malo u digresiju, ali nema veze ...
Elem, nije to "naredba više instance" nego dugogodišnje iskustvo hiljade lekare - pretočeno u svojevidno "uputsto o obaveznom postupanju"

Na primer, došlo dete sa zauškama, jasno je da su zauške, lečenje je poznato i ustaljeno, ali bilo je slučajeva u praksi da naizgled zauške, zapravo kriju (lupam) početak leukemije.
I onda, u protokolu lečenja, kad se pojavi dete sa zauškama: "obavezno proveriti kompletnu leukocitnu formulu", da se ne bi desilo nedajbože .... I to lekar MORA da uradi.
Ako ne uradi, a nedajbože desi se, kažem, nagrabuse i lekar i cela bolnica. Lekaru dakle nije ostavljeno da postupa na osnovu svoje dobre lekarkse volje i prakse. Protokol je obavezan. I to je dobro što je tako.



Elem, ako se vratimo na problematiku kovida, protokol bi morao da sadrži savete koje si naveo (mere ponašanja u epidemiji) + afirmativni savet o vakcinaciji.

Jer vidi, sasvim je sigurno da među stotina hiljada umrlih od Kovida u Srbiji, sigurno ima onih koje je lekar savetovao: "sačekaj sa vakcinom da se vidi kako radi" Sačekao, po preporuci lekara, i sad je već sahranjen. Kod nas, naravno, u praksi, ne možeš da tužiš lekara i dobiješ spor. Ko zna, možda bi bio živ da ga je lekar savetovao da se vakciniše.

Kažeš "I oni su sluđeni i ne znaju mnogo ni o virusu, a kamoli o vakcinama..." Tačno. I zato, nije na lekaru opšte prakse u domu zdravlja da mudruje, posebno kad je sluđen. Nego treba da poštuje protokol.

[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 19.10.2021. u 08:57 GMT+1]
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 414
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred19.10.2021. u 09:17 - pre 30 meseci
Citat:
Java Beograd
Elem, nije to "naredba više instance" nego dugogodišnje iskustvo hiljade lekare
 


Ključ se krije u reči dugogodišnje.. To dugogodišnje u slučaju Kovida - ne postoji...

Sve si ti u pravu što kažeš i ja verujem medicini. Nešto malo manje verujem farmaciji..

Mnogo svađa sam imao sa kolegnicom koja je odlučila da se porađa kod kuće, sa drugom koja je odlagala vakcinacije deci, keva je upoznavala ljude koji su se lečili od karcinoma i koji su odbijali hemoterapiju (niko od njih nije još dugo poživeo).. Ali upravo to je u pitanu što u svim tim slučajevima postoji dugogodišnje iskustvo i praksa..

Kod korone nema ni iskustva ni praksa, svako vrti svoju priču, jedni kažu respiratorni virus, jedni kažu kardiovaskularni, jedni kažu "preležite ga i bićete zaštićeni" jedni kažu "pa baš i nećete"..jedni kažu "dovoljno je dve doze vakcine", drugi kažu "ali godišnje".. Sve je jedan veliki lov u mutnom..

I biće potrebne godine da se situacija razbistri i iskristališe..Naravno do tada ko preživi, pričaće..

Citat:
Jer vidi, sasvim je sigurno da među stotina hiljada umrlih od Kovida u Srbiji, sigurno ima onih koje je lekar savetovao: "sačekaj sa vakcinom da se vidi kako radi" Sačekao, po preporuci lekara, i sad je već sahranjen. Kod nas, naravno, u praksi, ne možeš da tužiš lekara i dobiješ spor. Ko zna, možda bi bio živ da ga je lekar savetovao da se vakciniše.


Stotine hiljada umrlih u Srbiji su - 9,157 (izvor wordlometer) - Možda još toliko ispod radara.. Nije ni to malo, ali nije stotine hiljada, nemojmo preterivati..

Ja lično poznajem dvoje koji su se uredno vakcinisali, revakcinisali - komšinici stavljali 40 dana pre par nedelja (mlada i naizgled zdrava žena u 50im).Slušali struku, dobili vakcine, malo se opustili u čuvanju (lično sam čuo čoveka u prodavnici koji je rekao da se vakcinisao da ne bi morao da pere ruke). Naravno nisam lud da kažem da su umrli od vakcine, nego samo da im nije dovoljno pomogla.. Kolegu skinuli sa kiseonika pre par dana - uredno vakcinisan i revakcinisan..
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred19.10.2021. u 09:23 - pre 30 meseci
Citat:
V Zdravstvenem domu Celje k cepljenju spodbujajo na prav poseben način. V duhu vesele in pozitivne glasbe želijo s plesnim video posnetkom pokazati, da se iz dneva v dan trudijo in delajo z vso vnemo, dobro voljo in prijaznostjo.

#CepimoSe #SkupajZmoremo


https://www.youtube.com/watch?v=Hw_pol1HXUM


jadno
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 414
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred19.10.2021. u 09:24 - pre 30 meseci
Citat:
whitie2004:
Postoji i osoba C : vakcinisana, radi od kuće, izbegava javna okupljanja, nosi masku ....

Ako ne zelimo da budemo osoba C, mozemo li bar da dopustimo postojanje te i takve osobe?

Ili smo ograniceni na tragicne A i B? Zar su nekom ove dve pozitivne i optimisticne ?


Nemam ja ništa protiv osobe C, super je osoba C.. samo što je na nivou statističke greške..

Ljudi ili se koliko toliko čuvaju i odlažu vakcinaciju ili su se vakcinisali i pušteni su sa lanca :)

Naravno postoji i osoba D - nevakcinisana, puštena sa lanca, korona ne postoji daj vamo žurke, svadbe, kafane, zezanje, putovanja...

One su najtragičnije i najpogubnije..
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred19.10.2021. u 09:40 - pre 30 meseci
Nemam ništa protiv osobe D

More mene zabole za sve osobe, svako neka radi kako misli da treba. Ne vidim poentu u zaustavljanju ovog virusa, jer to vodi u večnu vakcinaciju a toga sam protivnik.

Mrsko sam pogledao samo nekog smrdljivog ciganina bez maske kome je žestoko bazdilo iz usta na cigare i koješta, dok je čekao u redu ispred kase u prodavnici. Ne zbog toga što nema nmasku zbog korone, nego što nema masku da me zaštiti od tog smrada.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred19.10.2021. u 09:53 - pre 30 meseci
Citat:
Java Beograd:
U USA zdravstvu imaju najdetaljnije protokole, i najstrožu primenu protokola. Preskoči li kojim slučajem, lekar neku od obaveznih procedura, i još ako, nedajbože, krene po zlu, lekar i ceo zdravstveni centar su pooprilično nagrabusli


Ok, Amerika, to beše ona država u kojoj se troši polovina svetske proizvodnje lekova, u kojoj se deca masovno dijagnostikuju i leče od ADHT-a, u kojoj je ogroman procenat stanovništva zavistan od antidepresiva i lekova za smirenje i koječega, u kojoj farmaceutska industrija cveta pretvarajući ljude u zombije po nalogu plaćenih sponzorisanih lekara...

...to tebi predstavlja ideal sistema?

Ja i kažem da zlo dolazi odatle, ima i svoje ime ali ga ovde neću navest.

Vi (krajnje racionalne naivčine) jednostavno niste u stanju da shvatite da te "protokole" ne pišu stručnjaci čistog obraza u najboljoj nameri za svoje drugove i komšije pacijente, nego plaćeni sponzorisani lobisti.
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 414
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred19.10.2021. u 09:54 - pre 30 meseci
Ja nemam ništa protiv nijedne osobe - svako je kovač svoje sreće..

Neko će odabrati da čuva svoje zdravlje na jedan način, neko na drugi, a neko će odabrati da bude autodestruktivan.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9510
79.101.120.*



+10254 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred19.10.2021. u 09:59 - pre 30 meseci
Citat:
Turmen:Stotine hiljada umrlih u Srbiji su - 9,157 (izvor wordlometer) - Možda još toliko ispod radara.. Nije ni to malo, ali nije stotine hiljada, nemojmo preterivati..

Preterao sam sa tih "stotine hiljada", naravno, nisam ni razmišljao ... 'teo sam da bude slikovito, bez neke posebne namere.

A što se vakcina tiče, moj utisak (ničim potvrđen) je da Kineska relativno brzo "ishlapi", i da je izgleda nemoćna protiv delta soja. Svi bolesni koje ja lično znam, su primili Sinofarm vakcina/revakcina.
Mada, svaki je pojedinac "priča za sebe" ...

Ja sam posle Sinofarma (jbg, jedini je bio dostupan u početku) sada primio Fajzera, kao buster. I držim se epidemioloških mera.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Korona i dalje ide napred

Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 84620 | Odgovora: 686 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.