Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sole kamin na etazno

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Sole kamin na etazno

[ Pregleda: 3883 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Djindji123
Elmir Alispahic
Sam svoj gazda
Travnik, BIH

Član broj: 346733
Poruke: 2
*.dynamic.telemach.ba.



Profil

icon Sole kamin na etazno23.10.2021. u 07:52 - pre 30 meseci
Postovanje, prije par godina sam bio registrovan korisnik ali sam zaboravio i username i mail koji je bio.. Puno mi je se tad pomoglo oko kamina specifične marke Sole kod koje je sve isto kako sam skontao kao u Alfe od 15kw.. Tad su bili parametri u pitanju..
Kamin je kod mene 5tu sezonu sto me je jakooo iznenadilo a da nikad nikakav kvar nisam imao.. SVE DO SAD.. 3 bebe kuci imam a nemam neke profesionalce od majstora u okolici a grijanje mi treba...
Dakle radi se o sljedećem, kamin je bio ujutro normalno upaljen i radio, zena ga je u toku dana ugasila i navecer pri paljenju nije htio vise, on dozira non stop pelet i non stop pise na displayu "load pelet" ali ga ne pali, kako sam svrljajuci po forumu nasao da je grijač(upaljač) narucio sam novi i namontirao.. ALI opet isto se desava.. Dakle citavo vrijeme kamin samo ubaciva pelet u pepeljaru, ne staje, ne izbacuje gresku nikakvu, prepuni mi pepeljaru i hajd opet ostavim tako jos malo da vidim sta ce se desiti ali džaba ono dozira kako dozira, u tom svemu sam jednom otvorio vrata dok je dozirao i sklonio pepeljaru i grijac je opet hladan.. Parametre sam gledao za paljenje i doziranje ali sve stoji kako sam i davno nastimao.. Sinoc dok sam opet cackao i nakon ne uspješnog pokusaja ugasio na dugme kamin sam primjetio da mi susti nesto u gornjem dijelu.. Ustanovim da je to taj neki tzv odzracni ventil, prije ga nisam nikad cuo da susti dok palim i gasim, skinuo sam metalne dijelove oko njeg i samo sto sam dodirnuo kapicu ona je spala, po kapici je bilo nesto slicno kao kamenac i vratio sam je nazad i zavrnuo na pola ali opet non stop susto.. Savjetujte me jer znam da ovdje na forumu ima pravih profesionalaca sto se kamina, peči i grijanja tice.. Je li moguce da mi radi tog kamin ne pali pelet il sebi umisljam.. Ako nije to sta bi moglo drugo biti u kvaru sem grijaca koji je nov postavljen, da zbog tog mi kamin ne zapali pelet kad bi trebao i zasto mi nonnn stopp dozira dozira i dozira.. Hvala unaprijed na pokusajima i sorry na predugom tekstu ali sam htio to detaljno opisati.. Pozz iz BIH
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Sole kamin na etazno

[ Pregleda: 3883 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.