Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koju muziku slushate???

elitemadzone.org :: MadZone :: Koju muziku slushate???

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 90827 | Odgovora: 343 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

impaque
Ivan Savčić
YUnet International
Beograd, Zvezdara

impaque
Član broj: 717
Poruke: 939
*.sezampro.yu

ICQ: 27215173
Sajt: www.imped.net


Profil

icon Re: Koju muziku slushate???18.02.2002. u 03:08 - pre 269 meseci
elektroniku i ostalu.

od elektronike idm (autechre, mouse on mars, plaid, squarepusher, richard d james, boards of canada, ...), *beat/*hop (the avalanches, prefuse73, snooze, dzihan&kamien, howie b, ...), ambient ( the orb, orbital, future sound of london, susumu yokota, ...) i neki nazovi-misc (etienne de crecy, jimi tenor, flanger, ...). volim i 4/4 (joey beltram, jeff mills, dave angel, ...)

od ne-elektronike altern/poprock/emo (radiohead, falling forward, elliott, the get up kids, unison, castor, alkaline trio, last days of april, metroschifter, depeche mode, ...), britpop (suede, veliki prezir, the smiths, the cure...) i misc (pink floyd, rambo amadeus, ..)

99% gore navedene muzike je za "mozak i dushu" ;) (sem one 4/4...).
tako inache delim muziku.

psy/trance/house/techno/minimal/.. je samo za "telo"...

99.999% rocka ne volim. drndanje. priglupi tekstovi.
'chist' metal, pogotovo ovaj new school, ne volim. nekontrolisana agresivnost. svi su besni, vrishte, drndaju gitare i imaju spotove u kojima se pojavljuju izgubljena deca, shtroka, .. don't like.
hardcore.. vrte davno prezhvakane teme uz trorifnu muziku.. *smeh*
ne volim ni gothic/dark.. ne kontam tu depresiju..
ne volim 'plitke' viva&mtv bendove koji postoje samo da bi zgrnuli pare (npr limp bizkit, linkin park, etc etc..)
hip-hop.. vishe niko nema nishta pametno da kazhe, samo furaju egoistichne tekstove.
suvishno je recji da ne gotivim narodnjake/dance/etc...

ima tu josh stvari koje volim i ne volim, ali, heh, 4am, time to ZZZzzz...
 
Odgovor na temu

impaque
Ivan Savčić
YUnet International
Beograd, Zvezdara

impaque
Član broj: 717
Poruke: 939
*.sezampro.yu

ICQ: 27215173
Sajt: www.imped.net


Profil

icon Re: Koju muziku slushate???18.02.2002. u 03:11 - pre 269 meseci
Citat:
fairy:
...

Type of negative
...


type o negative.

 
Odgovor na temu

impaque
Ivan Savčić
YUnet International
Beograd, Zvezdara

impaque
Član broj: 717
Poruke: 939
*.sezampro.yu

ICQ: 27215173
Sajt: www.imped.net


Profil

icon Re: Koju muziku slushate???18.02.2002. u 03:17 - pre 269 meseci
Citat:
Trut:
99% muzike se pravi da bi postalo komercijala.
kakve veze onda ima sta je "komercijala" ili ne?
licno bih voleo da nadjem toga koji je smislio tu "rech", da popricamo po jednu.
ako ti se muzika dopada, slusaj je. ukusi su razliciti, a svako rodjenjem stiche pravo na svoje misljenje.
komercijala je sjajna stvar, i kad je slusamo i volimo izvodjace, mi im pomazemo kupovinom njihovih diskova. ako svi pricaju da je komercijala, pretpostavimo onda da gomila ljudi kupuje te diskove. znaci ljudi se bogate od prodaje svojih diskova, ljudi slusaju muziku i svi srecni... onda se pojavi trece lice, kome se nesto u tom vecnom sistemu ne dopada, i izmisli rec "komercijala".... kada su mi ljudi svojevremeno govorili da je muzika koju slusam komercijala, ja sam bio srecan. A sada se ljudi ne razmisljaju tako, i "iz petnih zila" se trude da dokazu kako ta muzika NIJE komercijala.... de, de, de, de.......
Budite i vi srecni.
Nek i komsiji krava bude ziva i zdrava
E, to je TOlerancija:)


NAPOKON neko da kazhe pametnu stvar!

JEZIVO je kad neko krene da deli muziku na komercijalnu i nekomercijalnu!
beastie boysi, npr, po meni jedan od najvecjih bendova svih vremena, kao i recimo dire straits, pink floyd, .. su KOMERCIJALNI, ali NEPREJEBIVI.

odrastite.

ne delite muziku prema komercijalnosti.

ne nasedajte priche o undergroundu -- bend je tu da podeli emocije sa publikom, da izda materijal => da bude komercijalan.

samo je pitanje da li prilikom te komercijalizacije krene da se udodvorava masi i da menja zvuk kako bi se materijal shto bolje prodao i na koncert doshlo shto vishe ljudi... ali deco, to je druga pricha.

 
Odgovor na temu

ouros
Seattle, WA

Član broj: 342
Poruke: 275
*.uv2a.csupomona.edu

ICQ: 83493423


Profil

icon Re: Koju muziku slushate???18.02.2002. u 04:03 - pre 269 meseci
Citat:
impaque:
ne volim 'plitke' viva&mtv bendove koji postoje samo da bi zgrnuli pare (npr limp bizkit, linkin park, etc etc..)
hip-hop.. vishe niko nema nishta pametno da kazhe, samo furaju egoistichne tekstove.


Sta fali Linkiln Park-u ? Ovaj novi album im je odlican.
Hip-hop je totalno cool, ali opet zavisi od ukusa. Kazes ponavljaju se tekstovi, pa reci mi vrstu muzike gde se tekstovi ne ponavljaju. svugde je sve isto, ljubav, zezanje, smeh, tuga, radost, ubistva ... nema sta tu novo da se izmisli.

Poz
Uros
 
Odgovor na temu

Zoran Rašković
Serbia

Član broj: 95
Poruke: 1360
*.vis.clearwire-dns.net.



+1 Profil

icon Re: Koju muziku slushate???18.02.2002. u 04:28 - pre 269 meseci
ma kakvo pevanje bre

znachi neka przi minimal samo i nista nam vise ne treba

goa, takodje.
 
Odgovor na temu

fairy
Dreams

Član broj: 2223
Poruke: 52
209.158.179.*



Profil

icon Re: Koju muziku slushate???18.02.2002. u 11:10 - pre 269 meseci
Impaque, u pravu si.
Primjetila sam da sam pogresno napisala tek nakon sto sam vec poslala odgovor. No,nije mi se dalo vrsiti ispravak samo radi te greske, jer sam znala da ce biti potpuno jasno da je to obicna greska u pisanju.
Ali, tnx sto si me ispravio.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

impaque
Ivan Savčić
YUnet International
Beograd, Zvezdara

impaque
Član broj: 717
Poruke: 939
*.sezampro.yu

ICQ: 27215173
Sajt: www.imped.net


Profil

icon Re: Koju muziku slushate???19.02.2002. u 03:20 - pre 269 meseci
Citat:
ouros:
Sta fali Linkiln Park-u ? Ovaj novi album im je odlican.


mda..

Citat:
ouros:
Hip-hop je totalno cool, ali opet zavisi od ukusa. Kazes ponavljaju se tekstovi, pa reci mi vrstu muzike gde se tekstovi ne ponavljaju. svugde je sve isto, ljubav, zezanje, smeh, tuga, radost, ubistva ... nema sta tu novo da se izmisli.

Poz
Uros


hmm..
ovako.
99% rechi u hip-hopu danas su JA i MI. "ja sam car...".. "ja sam najbolji mc, ostale sjebavam u startu...".. "mi smo najjachi...".. stvarno prejadno.

a muzika koju JA slusham ;)), s druge strane, se uopshte ne svodi na JA i MI (chak je lishena 'prvog lica' u vecjini sluchajeva), nego je duboka, metaforichna, suptilna, na divan nachin deskriptivna, puna emocija, sa prelepom teksturom, polifonijom i poliritmijom... ;>
 
Odgovor na temu

impaque
Ivan Savčić
YUnet International
Beograd, Zvezdara

impaque
Član broj: 717
Poruke: 939
*.sezampro.yu

ICQ: 27215173
Sajt: www.imped.net


Profil

icon Re: Koju muziku slushate???19.02.2002. u 03:23 - pre 269 meseci
sad mi pade na pamet...

pokushajte da objasnite ZASHTO slushate muziku koju slushate.

shta vas to PRIVLACHI u njoj?

 
Odgovor na temu

ouros
Seattle, WA

Član broj: 342
Poruke: 275
*.uv2a.csupomona.edu

ICQ: 83493423


Profil

icon Re: Koju muziku slushate???19.02.2002. u 03:51 - pre 269 meseci
Izvini ali se ne secam koju si muziku rekao da slusas. Ja prvo ne slusam samo Linkiln Park i tako to ,ali sve zavisi od trenutka.

Kad vozim snowboard, onda mi treba neki HC, Punk ... i mogu ladno da slusam Linkiln Park, Limp Bizkit, Papa Rouch ... daje ti neku da kazemo "agresiju" i onda poludis i vozis do jaja :)

Kad sam u kolima onda mi je cool da slusam hip-hop ili goa-u
Kad hocu da se bedacim onda Balasevica i neke ex-yu rock grupe ...

Mogu da slusam sve, svidja mi se i jazz, ali ne mogu to da slusam svaki dan.

Zadovoljan ??? :)

Poz
Uros

a koji je tvoj razlog ????

edit: citat

[Ovu poruku je menjao pajaja dana 11.09.2005. u 15:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Zoran Rašković
Serbia

Član broj: 95
Poruke: 1360
*.vis.clearwire-dns.net.



+1 Profil

icon Re: Koju muziku slushate???19.02.2002. u 04:15 - pre 269 meseci
mene pali ona masa, tj. rave, kad se uneses u muziku, i rejvujesh, do jaja je.
 
Odgovor na temu

impaque
Ivan Savčić
YUnet International
Beograd, Zvezdara

impaque
Član broj: 717
Poruke: 939
*.beotel.net

ICQ: 27215173
Sajt: www.imped.net


Profil

icon Re: Koju muziku slushate???19.02.2002. u 04:24 - pre 269 meseci
ourose, refreshuj stranice sa vremena na vreme... ili bolje gledaj...

na sve sam odgovorio, praktichno i unapred.

pogledaj trecju stranu i moj post o hip-hopu.. u nastavku tog posta je opisano ono shto ja trazhim/vidim u muzici koju slusham: dubinu(emocija+inteligencija), sa jedne strane, i energiju (pozitivna), sa druge... ukratko, uproshcjeno.
 
Odgovor na temu

ouros
Seattle, WA

Član broj: 342
Poruke: 275
*.uv2a.csupomona.edu

ICQ: 83493423


Profil

icon Re: Koju muziku slushate???19.02.2002. u 07:07 - pre 269 meseci
Citat:
impaque:
ourose, refreshuj stranice sa vremena na vreme... ili bolje gledaj...

na sve sam odgovorio, praktichno i unapred.

pogledaj trecju stranu i moj post o hip-hopu.. u nastavku tog posta je opisano ono shto ja trazhim/vidim u muzici koju slusham: dubinu(emocija+inteligencija), sa jedne strane, i energiju (pozitivna), sa druge... ukratko, uproshcjeno.


Procitao sam ja sta si ti napisao o hip-hopu, koju muziku slusas ... ali nisi obrazlozio SVOJE pitanje ZASTO je slusas.
Ja volim suede ,ali hoces da mi kazes da su njihovi tekstovi DOSTA drugaciji od ostalih grupa. sve je to isto, muzika je drugacija.
Nemaju ni oni sta pametno da kazu ko ni ostali, ali sve to lepo sloze i lepo je za slusanje.
Na str.3 si spomenuo komercijalu ... i rekao si ,ne secam se ko je to napisao, da je muzika tu da bi se slusala i da normalno da izvodjaci treba da zgrnu pare.
E sad ti meni reci sta to mozes od RECI ti da cujes u elektronici, sem mozda neki vokal,ali nikad se nista pametno ne kaze,ako trazis neke mudrosti u tim pesmama.


 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: Koju muziku slushate???19.02.2002. u 13:35 - pre 269 meseci
TECHNO !!!!

TECHNOKRATIA !!!!

COOL !!!

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Trunks
Stefan T.
Freelance web/grafički dizajner.
Novi Sad, Srbija

Trunks
Član broj: 34
Poruke: 2465
*.my-trion.net.

ICQ: 28675801
Sajt: Linemotion.com


+1 Profil

icon Re: Koju muziku slushate???19.02.2002. u 14:22 - pre 269 meseci
Citat:
impaque:
hmm..
ovako.
99% rechi u hip-hopu danas su JA i MI. "ja sam car...".. "ja sam najbolji mc, ostale sjebavam u startu...".. "mi smo najjachi...".. stvarno prejadno.


Skroz netachno. Hip hop se uopste ne svodi na takvo foliranje. Imas vise aspekata/stilova hip hopa, ono o cemu ti pricas je battle rap. Mozda je najvise zastupljen kod mainstream MC'a ali ne i u globalu.
» Mom, mom, look what I did, mom!
» Look what I did to my hands, I broke 'em!
 
Odgovor na temu

impaque
Ivan Savčić
YUnet International
Beograd, Zvezdara

impaque
Član broj: 717
Poruke: 939
*.beotel.net

ICQ: 27215173
Sajt: www.imped.net


Profil

icon Re: Koju muziku slushate???19.02.2002. u 15:57 - pre 269 meseci
Citat:
ouros:
Procitao sam ja sta si ti napisao o hip-hopu, koju muziku slusas ... ali nisi obrazlozio SVOJE pitanje ZASTO je slusas.
Ja volim suede ,ali hoces da mi kazes da su njihovi tekstovi DOSTA drugaciji od ostalih grupa. sve je to isto, muzika je drugacija.
Nemaju ni oni sta pametno da kazu ko ni ostali, ali sve to lepo sloze i lepo je za slusanje.
Na str.3 si spomenuo komercijalu ... i rekao si ,ne secam se ko je to napisao, da je muzika tu da bi se slusala i da normalno da izvodjaci treba da zgrnu pare.
E sad ti meni reci sta to mozes od RECI ti da cujes u elektronici, sem mozda neki vokal,ali nikad se nista pametno ne kaze,ako trazis neke mudrosti u tim pesmama.


pa napisao sam zashto slusham to shto slusham, shta osecjam u muzici koju slusham. inteligencija+emocija u jednoj muzici i pozitivna energija u drugoj.

suede konkretno se poprilichno razlikuje od ostalih grupa. uzmi proanaliziraj pesme kao shto su trash, lazy, beautiful ones... ako ne provaljujesh taj britanski sarkazam/metaforu/oslikavanje - jebiga. ja necju ovde da ti pishem interpretaciju ;)

o elektronici uopshte necju da polemishem, zato shto me MRZI.
povuchen iskustvom sa intelli foruma, gde sam na 3-4 strane objasnio shta elektroniku chini posebnom, a niko me nije razumeo, ne zhelim i ovde da tracjim vreme.
ochigledno je ne kapirash, chuo si samo ono shto se vrti po klubovima, i na osnovu toga zakljuchujesh.

elektronika je mnogo mnogo MNOGO vishe od "tumbfc tumbfc...".

elektronika je novi muzichki svet za SEBE i NE MOZHE da se poredi sa bilo chim drugim.

ti u drugoj muzici chujesh tekst, pa ga trazhish i u elektronici.
e pa, toga ovde nema.

chuo si distorzirane gitare, parne ritmove?
i toga ovde uglavnom nema (makar u ovoj elektronici shto je JA slusham ;)

za elektroniku ne vazhe 'pravila' za koja je prikovana ostala muzika, ponajvishe zato shto nema ogranichenja u njenom 'izvodjenju' (nemoj 'izvodjenje' da poistovetish sa 'dj'. nije isto. izvodjenje se odnosi na live act, etc).

...i ako ti je potreban TEKST da bi osetio neshto u muzici -- sorry ;((
 
Odgovor na temu

impaque
Ivan Savčić
YUnet International
Beograd, Zvezdara

impaque
Član broj: 717
Poruke: 939
*.beotel.net

ICQ: 27215173
Sajt: www.imped.net


Profil

icon Re: Koju muziku slushate???19.02.2002. u 15:59 - pre 269 meseci
Citat:
Trunks:
Citat:
impaque:
hmm..
ovako.
99% rechi u hip-hopu danas su JA i MI. "ja sam car...".. "ja sam najbolji mc, ostale sjebavam u startu...".. "mi smo najjachi...".. stvarno prejadno.


Skroz netachno. Hip hop se uopste ne svodi na takvo foliranje. Imas vise aspekata/stilova hip hopa, ono o cemu ti pricas je battle rap. Mozda je najvise zastupljen kod mainstream MC'a ali ne i u globalu.


prosvetli me, preporuchi mi neku grupu/mc-ja.

jedna od RETKIH ne-egoistichnih grupa (da se tako izrazim) za koje znam su the roots. reci mi josh neke.

 
Odgovor na temu

ouros
Seattle, WA

Član broj: 342
Poruke: 275
*.uv2a.csupomona.edu

ICQ: 83493423


Profil

icon Re: Koju muziku slushate???19.02.2002. u 17:18 - pre 269 meseci
Citat:
impaque:

ti u drugoj muzici chujesh tekst, pa ga trazhish i u elektronici.
e pa, toga ovde nema.

chuo si distorzirane gitare, parne ritmove?
i toga ovde uglavnom nema (makar u ovoj elektronici shto je JA slusham ;)


...i ako ti je potreban TEKST da bi osetio neshto u muzici -- sorry ;((


Ja nisam rekao da trazim tekst u muzici, meni se elektronika svidja, ustvari volim goa-u samo. ja nisam rekao da volim SAMO Linkiln Park ... ali da mi nista ne smeta njih da slusam i ne vidim sto su oni veca komercijala od drugih.
Drugo,sto se Suede-a tice, znam ja njihove pesme, i oni su ok. Ali NISU ni oni jedini koji sarcasticno pevaju o svom drustvu, imas isto to u hip-hop-u, rap-u, punk-u, HC ....
Ono sto je moja poenta bila je da svi oni pevaju o slicnim stvarima,samo na drugaciji nacin. a kome koji nacin odgovara taj ce to i slusati. simple as that


Uros
 
Odgovor na temu

Zoran Rašković
Serbia

Član broj: 95
Poruke: 1360
*.ftl.fdn.com



+1 Profil

icon Re: Koju muziku slushate???19.02.2002. u 19:17 - pre 269 meseci
pa lepo sam rekao da ne treba pevanje uopste .... ja samo najvise volim one zenske uvrnute vokale kad se ubace u nekoj stvari, to je do jaja.
 
Odgovor na temu

Ivan Golubović
AV market
Požarevac

Član broj: 3154
Poruke: 586
*.InfoSky.Net

Sajt: www.AVmarket.rs


+7 Profil

icon Re: Koju muziku slushate???19.05.2002. u 02:29 - pre 266 meseci
Hard Rock, Rock, Rock balade....
 
Odgovor na temu

Serbian Fighter
Ivan Minic
Decko koji obecava.
Permanently Offline

Serbian Fighter
Član broj: 2583
Poruke: 2316
*.beotel.net

ICQ: 83773127


Profil

icon Re: Koju muziku slushate???19.05.2002. u 13:41 - pre 266 meseci
Neke su i za caleta , ali ovo je uglavnom moja WinAmp lista
http://www.burek.co.yu/vl.htm
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Koju muziku slushate???

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 90827 | Odgovora: 343 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.