Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Borba - Revolucija i zašto ne idem na proteste

elitemadzone.org :: MadZone :: Borba - Revolucija i zašto ne idem na proteste

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 7100 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nenadovic85
my own my way

Član broj: 345971
Poruke: 260
*.dynamic.a1.rs.



+64 Profil

icon Borba - Revolucija i zašto ne idem na proteste22.12.2021. u 15:31 - pre 27 meseci
Ne znam kako ovo da vam predočim, ali imam strašnu potrebu da sve ovo podelim sa vama. Zašto ne idem na proteste? Zato što mislim da su protesti pokrenuti iz pogrešnih razloga, upereni protiv pogrešnih ljudi i vlada među narodu mišljenje da su ovi na vlasti pogrešni ili nešto krivi za ovu situaciju. I to, ne kod nas, nego gle slučaja na celoj planeti. Da skratim, ustvari ispričaću vam jednu metaforu.

Zamislite sastanu se dve fudbalske ekipe i trebaju da odigraju utakmicu. I oni, nekako ih mrzi, pa se svi zagrle i ovi beli i ovi crni pa kažu, ej burazeri, aj da ne igramo ovo, blato je, a i onako nema publike, šta ima da igramo, nego da se dogovorimo, kao igrali smo i rezultat je 1:1. Ovi drugi kažu, važi, neka bude. Drugi put opet isto, ali sad ovi kažu, jeste, ali vi imate crnca u ekipi i imate ovog mnogo visokog golmana, nije realno da bude 1:1, neka bude 2:1 za vas. Ovi kažu ok...itd...Šta je to? To je komunizam, razumete. I šta je poenta? Nema borbe, nema fer pleja, nema napretka što je najvažnije jer nema ni borbe ni konkurencije. Loš sistem.

E sad mi živimo u kapitalizmu, neokapitalizmu, neoliberalnom kapitalizmu, nazovite ga kako hoćete. Šta je to? To je utakmica u kojoj je surova borba, ipak postoji neki sudija koji je kolko tolko nepristrasan itd.. i šta sad? Utakmica nema kraja, ne igra se 90 minuta nego se igra neprekidno 3, 5, 10 dana... Pa čak i tu postoji granica izdržljivosti, igrači popadaju, pocrkaju na terenu. Zašto? Zato što nema GRANICA. E to je glavni razlog zbog čega treba protestvovati i samo to. Ne buđave reke, ekologije, vakseri, nevakseri, plave, bele maske, koji je virus beta gama, trt mrt... Treba protestovati protiv kapitalista, tajkuna, milijardera, nazovite ih kako hoćete. Oni su nas na primer bombardovali. I ne samo nas, neco celi svet, navodno nerazvijen itd...

Nisu krivi političari. Narod ne zna u kakvoj su oni situaciji. Dok si u opoziciji možeš sve da obećaš, ali kad postaneš vlast druga je priča. Zašto? Zato što su uslovljeni od strane tajkuna. Tih nevidljivih milijardera koji nam gule kožu s leđa. Kako su uslovljeni? Vi mislite da bilo koji važan političar nije uslovljen? Dođu ljudi u crnom, kažu pobićemo ti celu porodicu a tebe će da kidnapujemo i da te mučimo deset dana dok ne crkneš od bolova. Vi mislite da toga nema? Ima i te kako. Taj posao završavaju milijarde.

Koliko danas ima milijardera u svetu? 100-500. Mi znamo neke, ali te koje mi znamo sa recimo Forbsove liste, čak i oni su sitne ribe, pravi milijarderi nisu na tim listama. Nije to teorija zavere, to je život. I svi oni će živeti duže od sve vaše dece. I biće sve bogatiji i bogatiji. Jedan od njih više milijardi zaradi u samo jednoj sekundi, nego cela Srbija da radi godinu dana bez prestanka. Jel shvatate vi koje su to cifre? To se ne može izračunati. Ni oni sami ne znaju koliko imaju. Njima nije bitan fudbal, kome se mi radujemo, nije im bitan sport uopšte, filmovi za odrasle, ne... njih više ništa ne može da usreći i razonodi, oni su se okrenuli sadizmu. Brutalnostima, oni to gledaju, ne mogu ni da zamislim šta je sve to što njih uzbuđuje. Igraju se našim životima, kupuju nas i prodaju, jer kapital može sve. Džaba ti sreća, ljubav, zdravlje..sve je to džaba kad nemaš kapital, moć. Moć da upravljaš celom planetom.

To je taj surovi neoliberalni kapitalizam. Jel to prirodno stanje stvari? Opstanak? Veći jede manjeg? Pa nije, jer da jeste ne bi se ljudi bunili, ali ne znaju protiv čega i protiv koga se ratuje. A oni koji znaju, oni ne smeju jer su ucenjeni. I sad neko sa ovakvim stavovima da izađe pred narod i kaže takva i takva je stvar... Pa šta je za njih ne milion, nego milijarda dolara, ništa. Plate nekog crnokošuljaša i on te smakne dok si rekao keks. I to je najmanja cena koju možeš da platiš. Moli Boga da te ubiju, neće... nego te kidnapuju, pobiju ti porodicu itd itd, tebe ostave za kraj, ucene te, ili ćeš da radiš za njih ili protiv njih, ako si protiv zna se šta sleduje.

Pa nije slučajno, što su svi NATO političari izgovarali iste rečenice kad je trebalo bombardovati Srbiju, Jugoslaviju. Ja znam da su bili ucenjeni. Vojska je tu bila da izvrši zadatak. Oni su profesionalci. Političari su tu da naprave atmosferu. Ali pravi inicijatori i nalogodavci su baš ti ljudi kojima ni ime ne znamo. A mogu sve da nas kupe, da nas zgaze.

Nije to teorija zavere, to je istina. I ja ne znam kuda će nas ovo sve dovesti... nasuprot kapitala postoji duh-duša-empatija i ostale svetlucave stvarčice, koje su navodno jače od kapitala. Možda i jesu. Ako narod, ne samo u Srbiji, Balkanu, nego u celom Svetu shvati da se protiv toga treba boriti. Ali ne njihovim sredstvima, tako što ćemo da pravimo haos, oni to priželjkuju, time se naslađuju, jedva čekaju da neka tv stanica ili tajni kamerman zabeleži neko prolivanje krvi i najveće brutalnosti.

Ne. Nego da izvojevamo da se usdpostave granice tog neoliberalnog kapitalizma. Jer je to prirodno. Čovek je prvo ušao u pećinu pa našao ženu pa deca, pa je onda ogradio to svoje imanje itd itd. I životinja ne ubija, davi kolje druge životinje dok ne oseti glad. Ne, nego tigar, lav uhvati neku živuljku pa je raskomada i jede dok se ne najede a onda 'iskulira'. A ovo što se dešava danas, to je posao persona koje su gore od životinja. Oni žele našu krv. Žele sve da nam uzmu, zemlju, kuću, državu, politiku, istoriju, emocije, sve a na kraju i dušu.

E protiv toga se treba boriti. Ovde i svuda u Svetu. A to je najteža borba i revolucija koju će svet ikada videti. Jer će leteti glave samo tako. Infiltriraće se u društvo i opet zapovedati, kupovati ljude i uspostavljati svoj sistem.

E samo ta borba je ona prava i istinska, ali kažem, ljudi smo, ne da ih se rešimo, nego po hiljaditi put pričam, da smanjimo te razlike u kapitalu. U Africi u Maleziji, deca su gladna, žedna, rade mesec dana za par dolara a imaju po 5-6 godina. Mnogo je takvih primera, mogao bih da vam pišem mnogo dugo.

A neki drugi za jednu sekundu zarade milijarde. Jel to prirodno, pošteno, fer? Po meni nije. Ali ne govorimo istim jezikom, nemamo istu kulturu, čak nam ni dani nisu isti, negde je dan, negde je noć, negde je leto, negde zima... i kako onda stvoriti kritičnu masu koja će to da promeni, da obezbedi postojanje srednje, radničke klase. Umesto ovog sistema bogatih i siromašnih, koji nije još uvek jasno vidljiv ali ide se ka tome.

I onda kad nas sve ucene i kupe a možda i pobiju, onda će ti tajkuni da se bore međusobno, svi će stvoriti svoje male ili velike privatne vojske, privatne države i to će biti kraj civilizacije kakvu danas poznajemo.

A to Rio Tinto, maske, voda, elektrane, ma za to me boli ona stvar...
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Borba - Revolucija i zašto ne idem na proteste22.12.2021. u 15:38 - pre 27 meseci
Organizuj proteste protiv kapitalizma, izrabljivača dece u Maleziji, marsovaca... i ja ću doći. Ali meni se čini da se to nikad neće desiti, jer više voliš da tupiš iz tople sobe.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
79.101.120.*



+10242 Profil

icon Re: Borba - Revolucija i zašto ne idem na proteste22.12.2021. u 15:40 - pre 27 meseci
Možemo da se odmaknemo od Srbije, pa da steknemo malo širu sliku:

1.
Onomad su u Francuskoj bili protesti "Žutih prsluka". Tražili nemoguće, i tukli se s policijom mesecima.
Po principu: "Tražim da dobijem penziju u 50. god. života, a ako ne može, bacaću molovljev koktel na policiju, i paliću automobile na ulici"
I tako, trajalo, trajalo ... iscrpeli se i demonstranti, i policija, i pošten svet i država.
Ko? Zašto? Čemu sve to? Ko to organizuje?

2.
Svako malo, ovih meseci: demonstracije protiv kovid mera. Pa da su to neke normalne demonstracije, đene-đene.
Ali jok, opet molovljev koktel na policiju, krš, lom ... I naravno, zna se unapred da demonstracije ništa neće da promene.
Ko? Zašto? Čemu sve to? Ko to organizuje?





Citat:
nenadovic85:A neki drugi za jednu sekundu zarade milijarde. Jel to prirodno, pošteno, fer? Po meni nije.

Jbg, život nije fer. Ko krene u život, i očekuje fer "borbu", taj se za]eb'o.
To je jedna od važnijih stvari koju sam sinove naučio.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Borba - Revolucija i zašto ne idem na proteste22.12.2021. u 15:43 - pre 27 meseci
Da! Otvori prozor, ohladi sobu, pa onda tupi!
Ako iko zna koji su moderni standardi u tupljenju, to je BuzzLightyear, treba da ga poslušaš!
 
Odgovor na temu

nenadovic85
my own my way

Član broj: 345971
Poruke: 260
*.dynamic.a1.rs.



+64 Profil

icon Re: Borba - Revolucija i zašto ne idem na proteste22.12.2021. u 16:19 - pre 27 meseci
I ja bih voleo da poslušam vaše savete, ali ne smem. Bolje da ovo nisam ni napisao. Možda ću da promenim nik, možda više nikad ne dođem na ovaj forum. Žao mi je.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Borba - Revolucija i zašto ne idem na proteste22.12.2021. u 16:30 - pre 27 meseci
Zašto baš sada da odustaneš kada si dobio podršku od Slobe i Jave? Vas trojica bi napravili čudo!
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Borba - Revolucija i zašto ne idem na proteste22.12.2021. u 16:44 - pre 27 meseci
Samo nemojte da koristite " Molovljeve koktele " , jer ko zna sta je to i da li uopste postoji

Prvo sam pomislio da je greska u kucanju , ali kada se to ponovi 2 puta u istom postu onda nema greske !


Izvesni Koktel se zove Molotovljev ! Po bivsem Sovjetskom ministru inostranih poslova ! Molotov se prezivao . Inace Najpoznatiji po tome sto je potpisao Pakt sa Hitlerom o saradnji i dobrosusedstvu .

Nemacka i SSSR tada nisu bili susedi , ali su uskoro Zajednickim snagama to postali
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Borba - Revolucija i zašto ne idem na proteste22.12.2021. u 16:56 - pre 27 meseci
Čovek ne posećuje proteste, odkud da zna da li je Molovljev ili Molotovljev! Java ide u pozoriše, tj. pokušao je jednom i baš tad su našli da blokiraju put. Gospođa se baš bila mnogo potresla.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Borba - Revolucija i zašto ne idem na proteste22.12.2021. u 17:11 - pre 27 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
Vas trojica bi napravili čudo!

*biste
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Borba - Revolucija i zašto ne idem na proteste22.12.2021. u 17:22 - pre 27 meseci
Biste, bravo Slobo. Inače, meni je srpski drugi jezik, a i nisam prodavac krompira.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Borba - Revolucija i zašto ne idem na proteste22.12.2021. u 17:47 - pre 27 meseci
Nisi, ti si prodavac magle, i to neuspešan.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Borba - Revolucija i zašto ne idem na proteste22.12.2021. u 17:58 - pre 27 meseci
Tebi sam iz nekog razloga zanimljiv. Možda zato što si se navukao na maglu, SKOJ, KPJ, RTS, SPS, JUL, Pink, SNS... pored toliko magle šta bi radio sa ovom koju ja prodajem? Nemam ja srca tebi bilo šta da prodam. Tužno je kad čovek pogleda unazad i vidi samo maglu.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Borba - Revolucija i zašto ne idem na proteste22.12.2021. u 18:37 - pre 27 meseci
To zavisi od čoveka. Ja kada pogledam unazad, uglavnom vidim cvetne livade, rosu na vlatima trave, sunce u krošnjama propupelog drveća, decu koja se raduju dok se igraju držeći se za ruke, jednoroge koji šetaju poljem...

TI vidiš maglu.
Ne bih da ti ja dajem dijagnozu, ali ti dobronamerno predlažem... Znaš već.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Borba - Revolucija i zašto ne idem na proteste22.12.2021. u 18:53 - pre 27 meseci
Moje ovce isto kao ti vide livade i travu. Pitam se da li imate još nešto zajedničko. Jednorozi bi mogli da budu posledica elesdija ili Pinka, trava nije dovoljna. E, da nisu Vučićevi vitamini u pitanju?
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Borba - Revolucija i zašto ne idem na proteste22.12.2021. u 19:47 - pre 27 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
Čovek ne posećuje proteste, odkud da zna da li je Molovljev ili Molotovljev! Java ide u pozoriše, tj. pokušao je jednom i baš tad su našli da blokiraju put. Gospođa se baš bila mnogo potresla.


Java ima gospoju !? Zar nema gospodina , sada je to IN .

Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Borba - Revolucija i zašto ne idem na proteste22.12.2021. u 20:19 - pre 27 meseci
Nije ni Java baš toliko napredan.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Borba - Revolucija i zašto ne idem na proteste22.12.2021. u 21:28 - pre 27 meseci
Citat:
ademare:
Izvesni Koktel se zove Molotovljev ! Po bivsem Sovjetskom ministru inostranih poslova ! Molotov se prezivao . Inace Najpoznatiji po tome sto je potpisao Pakt sa Hitlerom o saradnji i dobrosusedstvu .

Nemacka i SSSR tada nisu bili susedi , ali su uskoro Zajednickim snagama to postali :D


Ne znam za ostale, ali meni zaista nije više zanimljivo kada vidim kako desničari prekrajaju istoriju i dube na trepavicama kako bi dokazali nedokazivo. Samo napred u nove pobede, novim lažima i krivotvorenjima.

Dakle, lansirati ovakvu konstrukciju bez pominjanja Čemberlena i Daladjea, odnosno ne reći ništa o minhenskom sporazumu koji se gle čuda dogodio samo godinu dana ranije, pa to je falsifikat koji može uočiti i stariji osnovac, a ne odrastao čovek.

O desetinama i stotinama hiljada krvata, italijana, mađara, rumuna, poljaka i bugara na istočnom frontu, posebno u Staljingradu suvišno je i govoriti.

Ne zna čovek da li da plače ili da se smeje kada vidi pojedine interpretacije istorijskih događaja.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Borba - Revolucija i zašto ne idem na proteste22.12.2021. u 21:50 - pre 27 meseci
Izgleda da ipak nije bilo vreme da napustiš forum. Bez potrebe sam brinuo sve vreme.
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 794



+630 Profil

icon Re: Borba - Revolucija i zašto ne idem na proteste23.12.2021. u 09:12 - pre 27 meseci
Citat:
nenadovic85:
E protiv toga se treba boriti. Ovde i svuda u Svetu. A to je najteža borba i revolucija koju će svet ikada videti. Jer će leteti glave samo tako. Infiltriraće se u društvo i opet zapovedati, kupovati ljude i uspostavljati svoj sistem.

Pogresno glagolsko vreme. To nije neka buducnost, vec nazalost surova realna sadasnjost.
Citat:
E samo ta borba je ona prava i istinska, ali kažem, ljudi smo, ne da ih se rešimo, nego po hiljaditi put pričam, da smanjimo te razlike u kapitalu. U Africi u Maleziji, deca su gladna, žedna, rade mesec dana za par dolara a imaju po 5-6 godina. Mnogo je takvih primera, mogao bih da vam pišem mnogo dugo.

Kada su ga prvi put pozvali da se obrati americkim studentima, Bil Gejts je svoj govor zapoceo recenicom: "Zivot nije fer, sto pre prihvatite to, to je bolje za vas". Sta ti u toj recenici nije jasno?
Citat:
A neki drugi za jednu sekundu zarade milijarde. Jel to prirodno, pošteno, fer? Po meni nije. Ali ne govorimo istim jezikom, nemamo istu kulturu, čak nam ni dani nisu isti, negde je dan, negde je noć, negde je leto, negde zima... i kako onda stvoriti kritičnu masu koja će to da promeni, da obezbedi postojanje srednje, radničke klase. Umesto ovog sistema bogatih i siromašnih, koji nije još uvek jasno vidljiv ali ide se ka tome.

Mozda bi valjalo da proucis dela Marksa i Engelsa, shvatio bi da je to sto pricas vec neko pokusao pre tebe. A kako se taj nesrecni eksperiment zavrsio - znamo svi. Taj drustveni poredak ostao je samo u secanju nekih naivnih nostalgicara koji ovde na svaku temu pomenu onog takozvanog masinbravara (a u realnosti ko zna sta je bio i ko je bio).
Citat:
I onda kad nas sve ucene i kupe a možda i pobiju, onda će ti tajkuni da se bore međusobno, svi će stvoriti svoje male ili velike privatne vojske, privatne države i to će biti kraj civilizacije kakvu danas poznajemo.

Da, da, zlatna milijarda, sudnji dan, tajna sklonista u Andima za bogate ... i slicne gluposti. Uvek sam se pitao gde li ljudi nadjose tu "zlatnu milijardu", odakle sada to? Ali nece do toga doci, ne sekiraj se. Pa i ti bogatasi, ma koliko se osecali mocno, ipak kapiraju da im njihovo bogatstvo ne bi vredelo ni dva pisljiva boba bez sve te planetarne marve koja radi za njih.
Citat:
A to Rio Tinto, maske, voda, elektrane, ma za to me boli ona stvar...

Vidis, to je nesto sto bi trebalo prvo da te zabrine. Zapravo, redosled ti je pogresan. Na prvom mestu je voda i normalna hrana, jer bez toga nema zivota. Sve ostalo je sporedna stvar.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Borba - Revolucija i zašto ne idem na proteste23.12.2021. u 09:22 - pre 27 meseci
Citat:

Citat:
A to Rio Tinto, maske, voda, elektrane, ma za to me boli ona stvar...


B3R1: Vidis, to je nesto sto bi trebalo prvo da te zabrine. Zapravo, redosled ti je pogresan. Na prvom mestu je voda i normalna hrana, jer bez toga nema zivota. Sve ostalo je sporedna stvar.


Nenadović ima ozbiljnu dijagnozu (izvini Nenadoviću, ali to je istina), šta je sa ostatkom Srbije i zašto ne shvata ovo šti si napisao?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Borba - Revolucija i zašto ne idem na proteste

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 7100 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.