Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Diskusija o izborima u Srbiji

elitemadzone.org :: MadZone :: Diskusija o izborima u Srbiji

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 33922 | Odgovora: 348 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 09:31 - pre 25 meseci
Ali upravo si to rekao, ma kako se sad gicao i prao ruke!
Na osnovu fizičkog izgleda izneo si predrasudu o njihovom političkom opredeljenju. Osim što je mnogo glupo, to je i fašistički! I to iz tastature nekog ko se ubi da propagira "građanske vrednosti!
Citat:
Turmen:
JA: Kako si komšo, šta ima?
KOMŠIJA: Evo idem na glasanje.
JA: Je l za Vučića?
KOMŠIJA: Pa za njega, za koga bih drugog..
JA: Šta ti rade deca, je l su beše u Nemačkoj? Je l planiraju da se vraćaju?
KOMŠIJA: Pa nisu ludi valjda da se vraćaju u ovu banana državu?

Komšija je trebalo, posle tvog pitanja Je l za Vučića, da ti odgovori - Šta te boli kujac, komšo!
Jer realno, šta ti imaš da propituješ komšije za koga će da glasaju, i da ih podiebavaš pitanjima gde su im deca. Tako će neko i tvoju majku i oca da podiebava kada dobiješ tu vizu i odeš, a njima će biti teško i žao što te ne viđaju. Voleo bih da vidim kako ćeš se osećati kad ti preko Skajpa budu pričali kako ih neki magarac iz komšiluka zaiebava tamo gde najviše boli. Neko kao ti što si.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 09:34 - pre 25 meseci
Ja da gledam kroz pare učlanio bih se u SNS. Vrata su mi tamo otvorena, iako na svakom koraku pričam protiv njih. Otvorena su baš zbog toga. Jedini problem je što se ne bih osećao dobro van svog mehura.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 09:35 - pre 25 meseci
Kažu da je uvin čaj dobar za probleme sa mehurom.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 09:36 - pre 25 meseci
Verujem ti, ti si u tim godinama, pa znaš. Ja sam pričao o nekom drugom mehuru.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 09:43 - pre 25 meseci
Pa da, ima lek i za taj drugi mehur i probleme sa njim.
Ali prvo treba priznati da problem postoji...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.mynsn.net.



+10255 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 09:48 - pre 25 meseci
Obrazovanost ne podrazumeva i pamet. Ovo često zaborave obrazovani, pa kad sretnu neobrazovane - misle da su ovi glupi. Nisu.

Činjenica je da je naš narod, takav kakav je, na demokratskim izborima srušio žute sa vlasti. A pre toga Zlobu. Dakle, ne glasa seljak uvek za vlast.

Takođe je činjenica da je AV potpuno uzurpirao medije sa nacionalnom frekvencom, pa ideje, programi, obećanja (realna i lažna) koje propagiraju opozicione partije nisu mogli da dopru do većine građana.



OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 422
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 09:50 - pre 25 meseci
Citat:
SlobaBgd: Ali upravo si to rekao, ma kako se sad gicao i prao ruke!
Na osnovu fizičkog izgleda izneo si predrasudu o njihovom političkom opredeljenju. Osim što je mnogo glupo, to je i fašistički! I to iz tastature nekog ko se ubi da propagira "građanske vrednosti!

Komšija je trebalo, posle tvog pitanja Je l za Vučića, da ti odgovori - Šta te boli kujac, komšo!
Jer realno, šta ti imaš da propituješ komšije za koga će da glasaju, i da ih podiebavaš pitanjima gde su im deca. Tako će neko i tvoju majku i oca da podiebava kada dobiješ tu vizu i odeš, a njima će biti teško i žao što te ne viđaju. Voleo bih da vidim kako ćeš se osećati kad ti preko Skajpa budu pričali kako ih neki magarac iz komšiluka zaiebava tamo gde najviše boli. Neko kao ti što si.


Komša je kućni prijatelj, sa njegovom decom sam odrastao, a matorci ne glasaju za SNS i svesni su gde živimo i rođena majka mi je rekla da sam "lud ako ostanem ovde".

Citat:
BuzzLightyear: Ja da gledam kroz pare učlanio bih se u SNS. Vrata su mi tamo otvorena, iako na svakom koraku pričam protiv njih. Otvorena su baš zbog toga. Jedini problem je što se ne bih osećao dobro van svog mehura.


Svako može da se učlani u SNS zarad par stotina evra više.. Ja sam imao tu sreću da sam još kao srednjoškolac video da mi nijedan političar ne želi dobro i "uzdao use u svoje kljuse" i grebao rukama i nogama pre svega da steknem znanje koje mogu da unovčim i da ne zavisim ni od koga.

Onda možemo da palamoodimo po forumima i tripujemo da smo neki "korektivni" faktor.

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
..600:fd80:3898:ee93:56ee:eae1



+7176 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 09:53 - pre 25 meseci
Citat:
Turmen:
Samo me zanima koji je to rat Sloba sprečio?? Jer za 10god njegovog vedrenja i oblačenja, bili smo 7-8godina u ratu :)


Vrati se u neku 1993, 1994, 1995. Na TV-u svaki dan imas slike vojnih operacija, ponekad leseva - sve to deluje vrlo realno, vrlo... visceralno (secam se da su na Dnevniku 2 pustili klanje ruskog vojnika u Ceceniji bog te mazo, ono - vecernji program, ajde malo da raja vidi kako se odseca glava).

Onda pogledas oko sebe, ne vidis ni leseve ni tenkove... ni glave.

To je deo koji slogan adresira - "sa Slobom je mir". "Faktor bezbednosti" je isto bila odlicna konstrukcija, cak su stalno navodili da to sama Amerika tvrdi.

E sad ti mozes da se javis i kazes "ali cek.." - ali problem je sto Slobinu umesanost neces objasniti ni za 30 sec, trebace ti nekoliko minuta bar. A ovi imaju "Sa Slobom mir...", "faktor bezbednosti na Balkanu".

Nezgodno - e to je politika, tabla nece biti obelezena da bude fer plej :-)

Citat:

Za SNS si relativno u pravu, oni su upotrebom medija, državnog budžeta izgradili nekakav kult.. I kriju se iza tog kulta, mešetare, šuruju sa krimosima, rade svašta nešto..


Ja mislim da je stvar obrnuta - da su bukvalno dizajnirani. Ono kao da sednemo mi i pravimo projekat - tema "dizajnirati stranku koja ce pokupiti maksimum glasaca u Srbiji".

Kako bi ta stranka izgledala?

Izgledala bi bas tako kako izgleda SNS, ako mene pitas. SPS 90-tih je bio nesto blizu toga (pokupise ex komuniste + dosta radnicke klase) ali daleko vise ideoloski obojen i sa greskama. Danas imas mnogo bolje i preciznije sondiranje javnosti, daleko veci upliv medija u 00/24 zivote ljudi - da, ako imas kinte, mozes da uradis sve to daleko preciznije.

Citat:

Razumem ljude koji su u "mašini" da glasaju za njih.. Činjenica je da postoji 1500000 - 2000000 ljudi u Srbiji čija sudbina dobrano zavisi od SNSa i koji su se debelo okoristili..Tu mislim na one koji (ne) rade u državnim firmama, preduzetnike koji dobijaju nameštene tendere, starlete koje se "druže" sa političarima, pevače koji će da podržavaju vođu za par tezgica, glumce za par uloga, krimose koji su u dilu sa njima.. I to je već u startu ozbiljno glasačko telo.


To je jako veliki broj. Ne zaboravi da se meri % od izaslih na izbore.

Citat:

A to što je neko u "nezavidnoj situaciji" je dovoljno da bar iz inata "poništi listić" glasa za opozicionu opciju, protiv koje će sutra da glasa za neku drugu opozicionu opciju, da bar pokaže na neki način volju za promenama, za korakom napred.. Nekada su ljudi glasali stomakom i sve promene vlasti su dolazile od strana malih, običnih ljudi.


Imao si vec 3 ili 4 generacije smena (kako gledas zavisi) gde je neminovna posledica prva tacka na dnevnom redu: punjenje sopstvenih dzepova.

Te 3 ili 4 generacije su se desile za vreme jednog zivota odrasle individue sa pravom glasa (neko ko je imao 18 1996-te) - koje, ako pamte to, sada sigurno imaju veci prag prihvatanja neke price.

Citat:

Ne znam, ja nemam kapacitet da to shvatim..


Nije toliko lose + imas de-facto zamor materijala od proslih smena gde te je ishod razocarao?

Citat:

I nervira me što imam sve manje empatije prema takvim ljudima jer ono - oni su glasom za vlast totalno rekli da im je ok što nemaju para, rade teške poslove u teškim uslovima, život im je sve skuplji i skuplji itd.. Pa što bih ja onda bilo koga žalio..


A sto bi? Sto mislis da treba bilo koga da zalis?

Citat:

Evo primer razgovor sa mojim komšijom od pre par godina:

JA: Kako si komšo, šta ima?
KOMŠIJA: Evo idem na glasanje.
JA: Je l za Vučića?
KOMŠIJA: Pa za njega, za koga bih drugog..
JA: Šta ti rade deca, je l su beše u Nemačkoj? Je l planiraju da se vraćaju?
KOMŠIJA: Pa nisu ludi valjda da se vraćaju u ovu banana državu?


Ne znam, meni to takvo propitkivanje deluje samo kao rep negativnog pristupa - "ne glasam za nego protiv nekog", "ne bavim se svojim plusevima nego minusevima drugog"... pusti coveka, nek glasa za koga god hoce, eventualno ga uveri da treba da glasa za nekog drugog.

Nije to kritika, samo moje misljenje da taj pristup nije optimalan. Onog momenta kad se fokusiras na negative - ti sam postajes negativan. Ljudi obicno izbegavaju negative, pa mozes da upadnes u zacarani krug.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 09:54 - pre 25 meseci
Eto, i rođena majka misli da si lud!
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 09:54 - pre 25 meseci
Da me neko ne razume pogrešno, nemam ništa protiv ljudi sa sela, seljaka. Napisao sam već da sam i ja sa sela. Izuzetno cenim ljude poput na primer Ljiljane Bralović ili Dragana Simovića, koji se deklarišu kao seljaci. Razočaran sam što nema više takvih ljudi, kako po selima, tako i u gradovima.
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 422
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 09:55 - pre 25 meseci
Citat:
Java Beograd:
Obrazovanost ne podrazumeva i pamet. Ovo često zaborave obrazovani, pa kad sretnu neobrazovane - misle da su ovi glupi. Nisu.

Činjenica je da je naš narod, takav kakav je, na demokratskim izborima srušio žute sa vlasti. A pre toga Zlobu. Dakle, ne glasa seljak uvek za vlast.

Takođe je činjenica da je AV potpuno uzurpirao medije sa nacionalnom frekvencom, pa ideje, programi, obećanja (realna i lažna) koje propagiraju opozicione partije nisu mogli da dopru do većine građana.




Seljaci su možda najpametniji i najvredniji sloj stanovništva.. i najpotcenjeniji su.

I upravo to, da li iko misli da bi bili ovakvi rezultati da su drugi političari dobili priliku da se "pokažu" u mainstream medijima..

I da dobiju objektivan medijski prostor. Pa ja sam prvi put pre nedelju dana čuo za Ponoša, Biljanu Stojković, Dr Jovanovića.. Šta mislite da li je za njih čuo uzgajivač paradajza iz Česterega, vlasnik farme kokošaka iz Rekovca ili proizvođač mlečnih proizvoda iz Donje Mutnice?

Ne kažem da bi izgubio SNS, napisah gore da oni imaju sigurnih 2M glasova, ali bi sigurno rezultati bili realniji.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 09:59 - pre 25 meseci
Jbg, nisi pre čuo za Ponoša, bio si zauzet botovanjem po MadZone!
Umesto da pratiš situaciju i informišeš se. Trebalo je ja da vas informišem, je li?
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 10:04 - pre 25 meseci
Ti si tu da informišeš o narodnim lekovima za bešiku i prostatu.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
..600:fd80:3898:ee93:56ee:eae1



+7176 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 10:04 - pre 25 meseci
@Turmen, pa imao bi nesto slicno onom periodu 2001-2004 - gde je cirkulisala ogromna kolicina stranaka zahvaljujuci koalicijama.

Ako mene pitas, problem sa tom postavkom za centre moci je sto dovodi do neminovne nestabilnosti (ceste smene vlasti, afere svaki dan, prelatanja, ...).

Naravno, tebi to kao glasacu mozda odgovara (zavisi gde si u lancu ishrane) - ali nekome ko treba da lobira vise odgovara da razgovara sa 1-2 osobe umesto sa 15.

Nemoj pogresno da me razumes - naravno da, u teoriji, slobodan pristup medijima svima, postojanje stvarno razlicitih stranaka i sl. moze biti plus.

Ali - nije nuzno uvek plus i, jos vaznije, udruzenom / ukrupljenom kapitalu takva situacija ne odgovara.

Znaci vec imas pritisak - unutra, da se stvari ukrupne.

Naravno, drugi ekstrem gde jedna stranka kontrolise nije dugorocno optimalna stvar ali sumnjam da postoje realne sanse da se vratis na gore opisanu situaciju. Mislim da je daleko verovatnije da se formira jos jedna stranka + >eventualno< neke male 2 radi podmazanosti sistema (lakse formiranje vlada). Ali ni za tim jos nema neke preke potrebe ocigledno, zato sto jedna stranka i dalje moze komotno da pobedjuje.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 422
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 10:11 - pre 25 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Vrati se u neku 1993, 1994, 1995. Na TV-u svaki dan imas slike vojnih operacija, ponekad leseva - sve to deluje vrlo realno, vrlo... visceralno (secam se da su na Dnevniku 2 pustili klanje ruskog vojnika u Ceceniji bog te mazo, ono - vecernji program, ajde malo da raja vidi kako se odseca glava).

Onda pogledas oko sebe, ne vidis ni leseve ni tenkove... ni glave.

To je deo koji slogan adresira - "sa Slobom je mir". "Faktor bezbednosti" je isto bila odlicna konstrukcija, cak su stalno navodili da to sama Amerika tvrdi


Znači ako ne vidimo leševe kada pogledamo kroz prozor rata nema. Onda mi nije čudno što su u Rusiji zabranjene društvene mreže i zapadni mediji: da bi lakše progutali priču da Putin trenutno "sprečava rat" :)

Citat:
Ja mislim da je stvar obrnuta - da su bukvalno dizajnirani. Ono kao da sednemo mi i pravimo projekat - tema "dizajnirati stranku koja ce pokupiti maksimum glasaca u Srbiji".


Ovo je bilo jasno još od osnivanja. Ko se ne seća i Toma i Žvalavi su gubili izbore i izbore i bilo je jasno da bi se teško dokopali vlasti sa SRSom i ratnohuškačkom šovinističkom politikom. A i jasno je da zapad ne bi pristao na to nikada. I onda su napravili "hibridnu stranku" sa tačno odgovarajućim primesama nacionalizma, šovinizma, ali i demokratskog narativa. Sad su čak malo i izbacili tu radikalsku retoriku nego su za to napravili "opozicione" Dveri, Zavetike, Levijatane i ne znam ni ja koga sve ne.

Citat:
Nije toliko lose + imas de-facto zamor materijala od proslih smena gde te je ishod razocarao?


Jasno i to.. Taj defetizam imamo zahvaljujući Tadiću, onog trenutka kada je oformio koaliciju sa Dačićem, pucao je u koleno i sebi i lupio šamar svakom ko je gutao suzavac 2000e godine. I meni što sam iako maloletan lepio "Otpor" plakate po gradu i delio flajere za koncert Goblina, Eyesburna i Sunshinea.

Citat:
Ne znam, meni to takvo propitkivanje deluje samo kao rep negativnog pristupa - "ne glasam za nego protiv nekog", "ne bavim se svojim plusevima nego minusevima drugog"... pusti coveka, nek glasa za koga god hoce, eventualno ga uveri da treba da glasa za nekog drugog.


Nikada, ni na koga nisam uticao da li će da glasa za ovog ili onog..Ni rođenim matorcima ni sestri ni najboljim prijateljima ni devojci.. Ni ne pokušavam.. Moje je da kažem svoje mišljenje, a da li će neko da sluša ili neće..Kao i za vakcinaciju - tako i ovde - verujem u slobodan izbor..Da li je pametan ili nije, pokazaće vreme.

Citat:
Nemoj pogresno da me razumes - naravno da, u teoriji, slobodan pristup medijima svima, postojanje stvarno razlicitih stranaka i sl. moze biti plus.

Ali - nije nuzno uvek plus i, jos vaznije, udruzenom / ukrupljenom kapitalu takva situacija ne odgovara.


Običnom malom čoveku je u interesu da bude što više informisan, da bi mogao da donese što bolju i objektivniju odluku - za svoje dobro..
Ali jasno je da postoje centri moći koji su u rukama onih sa skupljim ulaznicama - koji odlučuju čak i koji opozicioni političari su podobni, koji nisu.. Pa od oca nastradalog radnika u Lučanima su napravili nekog zlikovca, plaćenika, kontraša, a od lika koji je osuđen za seksualno uznemiravanje napravili "žrtvu i mukicu".. Pa mislim da smo jedina država u svetu gde neko ko zlostavlja žene i to se dokaže, direktor firme u kojoj je poginuo radnik - dobiju "protest podrške".
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
..600:fd80:3898:ee93:56ee:eae1



+7176 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 10:27 - pre 25 meseci
Citat:
Turmen
Znači ako ne vidimo leševe kada pogledamo kroz prozor rata nema. Onda mi nije čudno što su u Rusiji zabranjene društvene mreže i zapadni mediji: da bi lakše progutali priču da Putin trenutno "sprečava rat" :)


Ne, nego politicke kampanje koje ciljaju na najsiri sloj drustva ne moraju da idu previse duboko - slogani su cesto dovoljni.

Citat:

Jasno i to.. Taj defetizam imamo zahvaljujući Tadiću, onog trenutka kada je oformio koaliciju sa Dačićem, pucao je u koleno i sebi i lupio šamar svakom ko je gutao suzavac 2000e godine. I meni što sam iako maloletan lepio "Otpor" plakate po gradu i delio flajere za koncert Goblina, Eyesburna i Sunshinea.


Ne bih rekao da je u pitanju jedna stvar, ili samo konkretna osoba ili stranka.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 422
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 10:34 - pre 25 meseci
Nije jedna osoba i jedna stvar, ali je taj potez eto bio pa prilično besmislen.. Jer od ranih 90ih, pa sve do sada svako malo su neki protesti, svako malo neke demonstracije i protiv Rio Tinta i protiv zagađena, pa taksisti, advokati, pa poskupeo benzin, pa protiv Kovid mera.. A situacija se ne menja, protesti ne daju rezultate, iritiraju onaj deo naroda koji bi da se distancira od njih..

Da, slogani su čudo.. Do te mere da osoba koja izjavi da će "za jednog Srbina ubiti 100 muslimana" , deceniju kasnije ima slogan "mir i stabilnost" :)

Msm da bi verovatno dobio Nobela za mir, ali ima konkurenciju u Zelenskom i Bajdenu, istaknutim mirotvorcima.
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 422
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 10:40 - pre 25 meseci
Kad smo kod slogana, mislim da su slogani SNSa jako iskreni i tačni..

"Za našu decu" - Danilo postade istaknuti vinar i mladi preduzetnik, mali Šešelj se vozika Range Roverom, mali Dačić se isto ističe.. Sposobna deca
"Zajedno možemo sve" - Takođe, za svo ovo vreme su pokazali, da apsolutno mogu sve.. Baš sve što im padne na pamet :) Od rušenja celog naselja u sred noći, glavnog grada bez železničke i autobuske stanice, gajenja "organske" gudre na sred poljane na par desetina kilometara od Beograda... Mogu baš sve.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 11:16 - pre 25 meseci
Citat:
Turmen: A što se tiče Đilasa i većine opozicionih političara - mislim da oni nisu uopšte nezadovoljni sistemom, već svojom pozicijom u tom istom sistemu.
Za njega konkretno mi je jasno, da nije bio na vlasti ne bi imao onoliko koliko ima (što je valjda znak da je "njegova" vlast bila dobra) a ostali neka se izbore za svoju poziciju. Eto, sada su imali po 2-3% pa na sledećim izborima možda dobiju 5-6 i tako ... jednom će i oni da dođu na vlast. Ali samo ako imaju do 10 godina, oni starijii teško da mogu da dožive toliko godina. A i možda procenti još više padnu. Kad ovi mladi ostare, možda promene mišljenje jer više neće da budu mladi i ono drugo.
Citat:
Turmen: "Zajedno možemo sve" - Takođe, za svo ovo vreme su pokazali, da apsolutno mogu sve.. Baš sve što im padne na pamet :)
Zar ne beše slogan nekih prethodnih Zajedno? Ono kad su bili rogovi u vreći pa nekako prešli procenat i posle svako vukao na svoju stranu. Možda bi to mogao da bude način da se opet svi ujedine ali malo teže. Nikako ne bih mogao da zamislim Đilasa, Šešelja ili Mišu Vacića u istoj stranci. Mora da dođe neko preteško vreme da se oni slože.
Citat:
Java Beograd:Činjenica je da je naš narod, takav kakav je, na demokratskim izborima srušio žute sa vlasti. A pre toga Zlobu. Dakle, ne glasa seljak uvek za vlast.
Grešiš, demokratska vlast je samo kad dođe onaj ko se meni dopada. Sve ostalo je izabrao neki glup narod, neki matorci koji nemaju pojma sa životom i koji nikada nisu ni ušli u klub ili diskoteku. A i otkud je demokratska ona stranka koja u svom imenu nema to demokratska??
Citat:
Ivan Dimkovic:To je jako veliki broj. Ne zaboravi da se meri % od izaslih na izbore.
Pa zar nije moderno da se računa kako kome odgovara? Eto, očekujem da se opet pojavi neko nadriudruženje koje će da prisvoji sve glasove koje AV nije dobio na glasanju i kaže da je protiv njega. Eto, dobio je 60% od 60% izašlih, znači 36% i on se sada proglašava pobednikom a 64% nije glasalo za njega. Biće sada jedan od četiri miliona.

Što se "preuzimanja" medija tiče, Sloba je devedesetih imao samo RTS, Politiku i valjda Borbu. Svi ali svi ostali su bili protiv njega. Kada su žuti preuzeli vlast, uzeli su i tih par Slobinih i oni su imali verovatno 100% svega. Posle sklanjanja žutih, uz ovu vlast su se vratili državni mediji (što se valjda redovno i dešava svuda u svetu) i neki senzacionalistički dok i dalje ima mnogo onih koji nisu nezavisni i realni nego apsolutno protiv vlasti. Kakava okupacija svih medija?

Ne znam kada si ti otišao trbuhom za kruhom. U vreme ove banana vlasti ili ranije?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.mynsn.net.



+10255 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 12:02 - pre 25 meseci
Citat:
Turmen:... svako malo su neki protesti, svako malo neke demonstracije i protiv Rio Tinta i protiv zagađena, pa taksisti, advokati, pa poskupeo benzin, pa protiv Kovid mera.. A situacija se ne menja, protesti ne daju rezultate, iritiraju onaj deo naroda koji bi da se distancira od njih..


Evo, sad je jasno da su protesti protiv RioTinta zapravo podmuklo i perfidno prikriveni protesti, s namerom da izazovu nezadovoljstvo i bes, a onda je je taj bes trebalo kanalisati protiv vlasti.
Blokada ulica, puteva, mostova - opet izazivanje nezadovoljstva, a onda perfidno kanalisanje tog nezadovoljstva prema vlasti.

Gde su sad oni silni majmuni koji su blokirali beogradske ulice "zbog zagađenja vazduha"? Šta je sad? Odjednom čist vazduh? Nije. Nego Soroševe pare bile namenjene za konkretan projekat i - gotovo.
RioTintoRioTintoRioTintoRioTintoRioTintoRioTintoRioTintoRioTintoRioTintoRioTintoRioTintoRioTintoRioTintoRioTintoRioTintoRioTinto ... Šta je sad? Odjednom mogu da prođem Gazelom! A Nedeljice? Koihjebe. RioTinto? Koga to sad zanima?

I sve te predizborne aktivnosti su kalkulisale da je narod glup i prost, da samo treba stvoriti nezadovoljstvo i - eto žutih ponovo na vlasti. E, malosusezajebali.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Diskusija o izborima u Srbiji

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 33922 | Odgovora: 348 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.