Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Diskusija o izborima u Srbiji

elitemadzone.org :: MadZone :: Diskusija o izborima u Srbiji

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 33964 | Odgovora: 348 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 12:04 - pre 25 meseci
Bio je Java u pravu…

Ne treba izlaziti na izbore i razmisljati o politici. Nije da sam se prvi put zahebao, ali vise necu.

Ovaj put sam se ponadao zbog izlaznosti, ali zivim medju 2,3 miliona sebicnih debila. Nadje se tu neko ko nije bas sebican, ali je slepi debil.
I jos nekoliko miliona jos vecih idiota koje zabole. Tako da odoh i ja u idiote. Valjda tako bude lakse.
Gasim politiku totalno i bude li mi neko blokirao ulicu kad budem isao u pozoriste, pregazicu ga, jer to se pokazalo prihvatljivo i OK.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.mynsn.net.



+10255 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 12:05 - pre 25 meseci
A posebno mi ide na klinac večito potezanje teme "odlaska u inostranstvo". Idi brate, široko ti polje. Kao, "odlazim zato što je AV na vlasti" ?!?!

A ako si mislio da ostaneš ako dođu žuti na vlas' a da odeš ako ostane AV - moram da ti kažem: mnogo si glup.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
..600:fd80:3898:ee93:56ee:eae1



+7177 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 12:07 - pre 25 meseci
Citat:
calexx
Pa zar nije moderno da se računa kako kome odgovara? Eto, očekujem da se opet pojavi neko nadriudruženje koje će da prisvoji sve glasove koje AV nije dobio na glasanju i kaže da je protiv njega. Eto, dobio je 60% od 60% izašlih, znači 36% i on se sada proglašava pobednikom a 64% nije glasalo za njega. Biće sada jedan od četiri miliona.


Racuna se onako kako zakon kaze da se racuna. Dakle, % izaslih na izbore.

Mislim moze svako da racuna kako god hoce, ali to nece uticati na nacin na koji se izbori dobijaju u Srbiji.

Citat:

Što se "preuzimanja" medija tiče, Sloba je devedesetih imao samo RTS, Politiku i valjda Borbu. Svi ali svi ostali su bili protiv njega. Kada su žuti preuzeli vlast, uzeli su i tih par Slobinih i oni su imali verovatno 100% svega. Posle sklanjanja žutih, uz ovu vlast su se vratili državni mediji (što se valjda redovno i dešava svuda u svetu) i neki senzacionalistički dok i dalje ima mnogo onih koji nisu nezavisni i realni nego apsolutno protiv vlasti. Kakava okupacija svih medija?


Ne znam o kakvim okupacijama pricas. Ono sto sam ja odgovarao Turmenu je za pristup medijima i broju stranaka. Danas imas dominantnu stranku sa skoro kompletnim pristupom nacionalnim frekvencijama.

U jednom kratkom periodu je situacija bila drugacija, ali ne nuzno sa dobrim ishodom iako u teoriji to deluje bolje. Na zalost, i veliki broj stranaka koje jesu u parlamentu ima svoje mane i te mane konkretno ne odgovaraju velikom kapitalu (previse usta koja treba nahraniti, previse previranja i nesigurnosti posle izbora, itd.).

Citat:

Ne znam kada si ti otišao trbuhom za kruhom. U vreme ove banana vlasti ili ranije?


Ja sam se preselio 2002 (ne zbog kruha nego kolaca, nikakve veze sa vlascu i sl.), ne znam koja je vlast banana ili ne, ali to sto se desilo 10-tak godina posle je, po meni, samo posledica zavrsetka internih grabeza i zauzimanja pozicija i prelazak u daleko uredjeniju fazu (za one koji zapravo drze moc/kapital).

To nije nuzno bolje (ili gore) za gradjane/glasace, ali je definitivno bolje za lobiste i finansijere.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.mynsn.net.



+10255 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 12:12 - pre 25 meseci
Juče sam sedeo u nekom društvu, gde neka žena, gastarbajterka, priča kako standardno radi dva posla, a ponekad i tri.
Mislim se, sestro slatka, pa da ti si u Begradu i da radiš dva ili tri posla, mogla bi da živiš mnogo bolje nego u Duisburgu.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.mynsn.net.



+10255 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 12:18 - pre 25 meseci
Sva kampanja opozicije je bila po principu: nađi nešto čime je narod nezadovoljan, uveličaj problem do maksimuma, eskploatiši to nezadovoljstvo, i ispljuj vlast.

Niko bre nije rekao, obećao (makar i slagao) da će da renovira više bolnica nego što je AV uradio, da će da sagradi više puteva, da će da dovede više investitora.
Jok, kao da su se pomirili da ne mogu da se takmiče na tim, glavnim poljima, nego su obećavali rušenje spomenika.

Ovi desno orijentisani se busali u grudi uz uzvike "Majčica Rusija", na šta se, kako vidimo naložio dobar procenat građana.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 12:18 - pre 25 meseci
Citat:
calexx:Zar ne beše slogan nekih prethodnih Zajedno? Ono kad su bili rogovi u vreći pa nekako prešli procenat i posle svako vukao na svoju stranu. Možda bi to mogao da bude način da se opet svi ujedine ali malo teže. Nikako ne bih mogao da zamislim Đilasa, Šešelja ili Mišu Vacića u istoj stranci. Mora da dođe neko preteško vreme da se oni slože. 


Sećam se "Koalicije Zajedno" :)

Citat:
Grešiš, demokratska vlast je samo kad dođe onaj ko se meni dopada. Sve ostalo je izabrao neki glup narod, neki matorci koji nemaju pojma sa životom i koji nikada nisu ni ušli u klub ili diskoteku. A i otkud je demokratska ona stranka koja u svom imenu nema to demokratska??


Demokratija je precenjena. Na kraju krajeva - objasnio je Sokrat demokratiju. A i to što većina podržava nešto, to ne znači da je to dobro, ispravno..Možda "većina" nema prave informacije.. Verujem da u Srbiji mnogo više ljudi sluša Acu Lukasa nego Led Zeppelin, ali to ne znači da je Aca Šmrkas bolji.

Citat:
Java Beograd: Evo, sad je jasno da su protesti protiv RioTinta zapravo podmuklo i perfidno prikriveni protesti, s namerom da izazovu nezadovoljstvo i bes, a onda je je taj bes trebalo kanalisati protiv vlasti.
Blokada ulica, puteva, mostova - opet izazivanje nezadovoljstva, a onda perfidno kanalisanje tog nezadovoljstva prema vlasti.


Ali eto izazvali nezadovoljstvo za vlast :) Kakva greška u koracima.. Ne bih se iznenadio da postoje glave koje su "zinat" glasale za Žvalavog jer im je neki tamo seljak Ćuta sa Stare Planine blokirao put u pozorište ili dovod betona na gradilište naprednog investitora :)

Citat:
Java Beograd: A posebno mi ide na klinac večito potezanje teme "odlaska u inostranstvo". Idi brate, široko ti polje. Kao, "odlazim zato što je AV na vlasti" ?!?!

A ako si mislio da ostaneš ako dođu žuti na vlas' a da odeš ako ostane AV - moram da ti kažem: mnogo si glup.


Odakle ti ideja da sam ja (ili bilo ko) doneo odluku na osnovu toga ko je na vlasti :) I da bih se volšebno predomislio da je od danas Ponoš predsednik, a Marinika premijerka. Grešiš silno rođače, ne smeta meni Žvalavi toliko (mislim smeta) koliko mi smeta plejada samoživih individua kojima je draži džak praška, hiljadarka, 100e na računu, odlazak u pozorište ili na kafu od makar prividne borbe za čistiji vazduh i opšteg dobra.

U Boru je statistički dokazano da je skraćen životni vek u odnosu na ostatak Srbije, a kamoli sveta..E sad, svako kome je to totalno ok je za mene imbecil.. Odlazak u inostranstvo je odlazak jer je gnusno deliti vazduh sa takvim ljudima. Žalosno je što nisu većina, samo su glasniji, borbeniji, organizovaniji.. Verujem da su iz istog razloga otišli svi učesnici foruma koji su sada u Holandijama, Nemačkama, Amerikama, Francuskama i ne znam ni ja gde..

Žvalonja je posledica, a ne uzrok.. :)
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 12:32 - pre 25 meseci
Citat:
Niko bre nije rekao, obećao (makar i slagao) da će da renovira više bolnica nego što je AV uradio, da će da sagradi više puteva, da će da dovede više investitora.
Jok, kao da su se pomirili da ne mogu da se takmiče na tim, glavnim poljima, nego su obećavali rušenje spomenika.


Za ovo se slažem sa tobom i u ovome se ogleda nesposobnost opozicije..

Nisam političar, ali da sam neki opozicionar, bazirao bih kampanju na sledećem.

- Uradićemo više puteva, za manje para (autoput taj i taj je koštao mnogo, lopovi su se ugradili, to može i za manje)
- Ulagati u zdravstvo, za početak okrečiti i srediti postojeće bolnice, a onda izgraditi nove
- Nastavićemo izgradnju Beograda i sređivanje infrastrukture ali ćemo se truditi da smanjimo cene nekretnina i olakšamo mladim bračnim parovima (posebno sa decom) da lakše dođu do krova nad glavom.
- Ojačaćemo domaću privredu, subvencionisaćemo domaće preduzetnike, daćemo iste uslove domaćim kao i stranim investitorima, pa nek preživi bolji.
- Pomoćićemo seljacima, podstaknuti razvoj poljoprivrede, sprečiti poskupljenje nafte i benzina, smanjiti akcize poljoprivrednicima.
- Promenićemo zakon o radu, nećemo podizati granice za penziju.
- Zapošljavaćemo u javnom sektoru po CVu a ne po stranačkoj pripadnosti.
- Revidirati ugovore sa stranim investitorima.
- Nemamo ništa protiv Rio Tinta, Zijina, Ling Longa, HBISa, ali moraju da poštuju zakone republike Srbije i standarde za proizvodnju i zagađenje životne sredine.
- Podsticaćemo natalitet kroz brojne benefite za mlade roditelje (veća naknada za decu, duže porodiljsko bolovanje, jeftinije cene bebi opreme, povoljnije cene vrtića)
- Po pitanju spoljnje politike - osuđujemo Rusiju, ali nećemo da joj uvodimo nikakve sankcije, otvoreni smo za saradnju sa svima (od kojih možemo da imamo interes) - poštovaćemo ugovorne obaveze sa svim zemljama bez obzira na to koje su.


Evo ovo mi je palo na pamet u 10min.. A politički sam nepismen..I smatram da je skandalozno da ja to nisam čuo ni od jedne stranke..Makar i reda radi.. Čak je i Žvalavi prestao toliko da obećava kule i gradove već je prešao na "dam vam 100e ako glasate za mene" taktiku.

I radio bih na "terenu" išao po selima, "osluškivao" probleme lokalnog stanovništva i nudio rešenje za iste. Pa polako, na prvim izborima 5 mandata, na drugim 10, na trećim 20, pa koalicija sa nekim ko ima sličan program.. I tako mic po mic - eto promene vlasti.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.mynsn.net.



+10255 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 12:36 - pre 25 meseci
Citat:
Turmen: ... koliko mi smeta plejada samoživih individua kojima je draži džak praška, hiljadarka, 100e na računu, odlazak u pozorište ili na kafu od makar prividne borbe za čistiji vazduh i opšteg dobra.

Pogrešno razmišljaš.
Koristiš termin "opšte dobro", a misliš na svoje dobro. Otkud pojedincu pravo da definiše termin "opšte dobro"?

Demokratija je kad svako glasa onako kako prija njegovojguzici. I nikako dugačije. Onda se na kraju saberu glasovi, i zaključi šta je opštenarodnojguzici najprijatnije, i toj političkoj partiji se da vlas' i kaže: nastavi tako.



Primer:
Moja keva je godinama išla besplatno na bazen 11 April, u penzionerskim terminima. Išla je na besplatne bioskopske predstave, penzionerske, kao i na izlete, besplatne.
Za koga ona glasa? Za onog ko joj je to omogućio. Logično.
Da li moja keva zna da je premija za mleko seljacima mala? Ne zna.
Da li je se to tiče? Ne.
Da li treba da glasa za onog ko će da obeća veće premije za mleko? Pa ne. To se nje ne tiče.

Istovremeno:
Da li seljak koji čuva krave treba da glasa za onog ko nudi besplatne termine u bazenu 11 April? Pa ne. To se njega ne tiče.
Seljak koji čuva krave treba da glasa za onog ko nudi veće premije za mleko. Logično.

I tako, 6 miliona pojedinaca, svaki zabrinut samo za svojuguzicu ode i glasa, i ubaci svoj jedan jedini glas. I kad se ti glasovi saberu - onda se može definisati šta je "opšte dobro".



Evo još jedan primer: srpska filmska industrija je u poslednjih 5-6 godina u neviđenom procvatu. Svi rade, svi snimaju. Filmovi, serije. Nemamo više, hvalabogu, ni turske ni španske serije. Samo domaće.
Glumci na nekoliko projekata svaki, honorari samo pristižu. Snima se toliko da glumci iz regiona dolaze i snimaju kod nas.
Čitava industrija u zamahu: ketering, osvetljivači, snimači, montažeri, scenski radnici, filmska muzika ... ne znam ni ja ko sve.

I sad, pitanje tebi Turmen:
Kako treba da glasa prosečan glumac ili radnik u filmskoj industriji ? Za neko "opšte dobro"? Možda PROTIV vlasti koja je omogućila ovakav procvat u filmskoj industriji? Samo ako je lud.
Naravno da ne. Glasa ZA onu vlas' koja je njemu dala više posla, više para. Glasa za svojuguzicu, za svoju dobrobit.
Glasa svojim jednim, jedinim glasom. I time da svoj doprinos u definiciji "opšteg dobra".



Hipotetički, možda se ispostavi da u filmskoj industriji radi 5.000.000 Srba. Onda je "opšte dobro" ono šta je dobro za filmsku industriju.
A možda se ispostavi da 5.000.000 Srba čuva krave. Onda je "opšte dobro" ono šta je dobro za uzgoj stelnih junica.


[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 04.04.2022. u 13:56 GMT+1]
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 12:50 - pre 25 meseci
tvoja majka je jako sebicna osoba. I ti sa njom isto.
Moral joj je nula i nema osecaj za drustvenu odgovornost.
Nema razlike izmedju tvoje majke i onog ko ce strpati sendvicu u pedu za glas i malo vozikanja po Srbiji.

Previse ti to banalizujes.

ja sam jedan od 6 miliona pojedinaca pa mislim da seljak treba da zaradi na mleku, ti da stignes u pozoriste, tvoja majka da pliva besplatno i sendvicari da od plate ili penzije putuju po Parizu, Amsterdamu, Londonu a ne po mitinzima.

Mene nije licno fizicki bolelo to sto je neko isprebijao ovog iz PSG.
Mene nisu samleli i napravili cevape pa prosli sa nanognicom
Nisam poginuo u rudniku jer zabole tamo nekog za bezbednost na radu. I ima jos mnogo toga da se nabroji...

A sa svojih recimo 300-400-500000 din plate mogu da priustim i bazen i mleko, pa to ne znaci da ne treba da me interesuje bolje drustvo i da pisam po sendvicarima, ili da trazim da izbegnem poreze, doprinose za zdravstvo da bi se usrani sendvicari koji na svakom koraku gledaju da ukradu od drzave koliko mogu, mogli leciti...

Sebicnost je problem celog drustva, ali ti to ne vidis jer si moralno osakacen


Izvini sto pominjem tvoju majku, ti si dao primer. Zameni u ovome sto sam napisa "majka" sa bilo kim od 2.3 miliona i plus par miliona apstinenata.


[Ovu poruku je menjao CoyoteKG dana 04.04.2022. u 14:03 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao CoyoteKG dana 04.04.2022. u 15:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 13:06 - pre 25 meseci
Citat:
Pogrešno razmišljaš.
Koristiš termin "opšte dobro", a misliš na svoje dobro. Otkud pojedincu pravo da definiše termin "opšte dobro"?


@Java

Nemoj se šaliti - Čista voda, čist vazduh, bolja iskorišćenost društvenog novca, ne-zaduživanje države - su valjda dobrobit svih nas.. Ne mogu da verujem da sa homosapinsima sa iznad-prosečnim IQom o tome mora da se diskutuje.

Mojoj gujsci je sada trenutno top.. Leže plata svakog poslednjeg u mesecu, nekoliko puta je veća od "medijske" prosečne plate, a verovatno još nekoliko puta veća od "realne" prosečne plate - letujem, zimujem, izlazim, vozim dva solidna automobila od kojih je jedan star 2 godine, imam rešeno stambeno pitanje i da sad ne nabrajam a da to ne zađe u hvalisanje..

A da li ću da glasam za onog ko mi je to omogućio?? Pa neću, jer se nisam kandidovao na izborima, pa ne mogu da glasam za sebe..

Da li ću da "odobrim" Krušik, Jovanjicu, Rio Tinto, najzagađenije gradove na svetu, poginule radnike u rudniku, zataškavanje teške saobraćajne nesreće sa smrtnim ishodom izazvane čovekom bliskim režimom, da li ću da dignem "palac gore" Vulinu, Martinoviću, Pinku, Hepiju, Jovani Jeremić, Aci Lukasu, Atlagiću, Orliću, Tomi Moni, Neši Slini i njegovoj švalerki..

Neću..Pa makar i zarađivao 10000e mesečno.

I da dođe Žvalonja lično i da mi uruči besplatne karte za bazen, Whitesnake, Iron Maiden, Uriah Heep, Sziget festival i ključeve od stana u BGH20.. Neću..ne bih mogao da se pogledam u ogledalo.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.mynsn.net.



+10255 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 13:08 - pre 25 meseci
@Kojot
Ti sine živiš u utopijskom, komunističkom uverenju: da svima bude lepo, da svi imaju dovoljno para, da svima bude večno proleće, a pčelice sleću s cveta na cvet.

Ne znam šta da ti kažem, da li je vreme da tvojoj nežnoj duši prikažem realnost ljudskog roda.
Jer, dok ti brineš tuđe brige, taj drugi brine svoju brigu.

Ovo šta ti nazivaš "sebičlukom" je zapravo realna, prava briga za muke i probleme koje pogađaju svakog pojedinca.



@Kojot, Turmen

Ti bi, dakle, da si sad radnik u filmskoj industriji zanemario svoju dobrobit, i glasao za onog ko nudi najveće premije za mleko?
Ako tako uradiš, tvoje finansije počinju da propadaju, tvoja porodica trpi. Ti lično i tvoja deca.
Ali nema veze, bar su premije za mleko uvećane!
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.mynsn.net.



+10255 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 13:13 - pre 25 meseci
Citat:
Turmen:Nemoj se šaliti - Čista voda, čist vazduh, bolja iskorišćenost društvenog novca, ne-zaduživanje države - su valjda dobrobit svih nas...


Nije to dobrobit svih nas, nego predizborna floskula, prazno obećanje. Čuj "bolja iskorišćenost društvenog novca".
To ti neko rekao u predizbornoj kampanji, a ti pomislio stvarno?

Pa šta misliš, ali realno, da li taj neki "Ćuta" STVARNO brine o čistom vazduhu ili u politiku ulazi zarad lične dobrobiti?

Ajde ovo mi samo odgovori, pa da bude jasno ko je ovde naivan a ko sebičan.



[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 04.04.2022. u 14:24 GMT+1]
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Ulfsaar
Beograd

Član broj: 316075
Poruke: 123



+29 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 13:18 - pre 25 meseci
Citat:
Java Beograd: Evo, sad je jasno da su protesti protiv RioTinta zapravo podmuklo i perfidno prikriveni protesti, s namerom da izazovu nezadovoljstvo i bes, a onda je je taj bes trebalo kanalisati protiv vlasti.
Blokada ulica, puteva, mostova - opet izazivanje nezadovoljstva, a onda perfidno kanalisanje tog nezadovoljstva prema vlasti.

Gde su sad oni silni majmuni koji su blokirali beogradske ulice "zbog zagađenja vazduha"? Šta je sad? Odjednom čist vazduh? Nije. Nego Soroševe pare bile namenjene za konkretan projekat i - gotovo.
RioTintoRioTintoRioTintoRioTintoRioTintoRioTintoRioTintoRioTintoRioTintoRioTintoRioTintoRioTintoRioTintoRioTintoRioTintoRioTinto ... Šta je sad? Odjednom mogu da prođem Gazelom! A Nedeljice? Koihjebe. RioTinto? Koga to sad zanima?

I sve te predizborne aktivnosti su kalkulisale da je narod glup i prost, da samo treba stvoriti nezadovoljstvo i - eto žutih ponovo na vlasti. E, malosusezajebali.


Da tu nešto stvarno nije bilo u redu vidi se i iz činjenice da je Đilasova opcija (navodim njih jer su bili najozbiljniji protivkandidati) protiv Rio Tinta, ali i protiv gašenja termoelektrana. A one su najveći zagađivači, a Rio Tinto je tek budući zagađivač i daleko više lokalizovan. Ali je čak i pod tim okolnostima SNS po meni i dalje veće zlo. Njihova korupcija je na mnogo različitih polja, uključujući i ekološko.

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.mynsn.net.



+10255 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 13:20 - pre 25 meseci
Citat:
Turmen:Da li ću da "odobrim" Krušik, Jovanjicu, Rio Tinto, najzagađenije gradove na svetu, poginule radnike u rudniku, zataškavanje teške saobraćajne nesreće sa smrtnim ishodom izazvane čovekom bliskim režimom, da li ću da dignem "palac gore" Vulinu, Martinoviću, Pinku, Hepiju, Jovani Jeremić, Aci Lukasu, Atlagiću, Orliću, Tomi Moni, Neši Slini i njegovoj švalerki..


Jako zanimljiv spisak. Znaš zašto?
Zato što je ovo spisak afera iz poslednji tri-četiri godine.

Šta nam to govori?
Da si kao pojedinac, predstavnik naroda potpuno zaboravio na sve afere, krađe, lopovluke koje su se desile '90-tih, 2000-tih i slično. Što bi se reklo: pamtiš do jučerašneg drugog dnevnika.

Kapiram da si mlad čovek, pa možda nisi bio svestan Slobinih afera, ali mislim da si Dinkićeve, Đilasove afere, afere G17+ i sličnih svakako morao da zapamtiš. Što ih nisi stavio na spisak?

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 13:23 - pre 25 meseci
@Coyote - SNS je pronikao u psihologiju prosečnog čoveka i tu im skidam kapu..

Ljudi će glasati za njih

- Jer im je asfaltirana ulica do sela / kuće
- Jer im se sestričina zaposlila da mota kablove kod "stranog investitora" za 40000din a za vreme "zlih žutih" je radila neprijavljena kod Kineza za 18000din.
- Jer su dobili sendvič, džak brašna, 100e,
- Jer su dobili neku smešnu lovu za livadu pradede pašenoga gde treba da prođe autoput
- Jer je njihova firma bez tendera dobila dobar posao sa državom i masno se ugradila u isti.
- Jer su netalentovani glumci koji su dobili ulogu u novoj sezoni "Psi laju vetar nosi" seriji.
- Jer su nižerazredni muzičari - a dobili gažu na trgu za novu godinu.
- Jer će im za 30godina stan vredeti 100e više po kvadratu jer će tu proći metro.
- Jer su krimosi, ali im je oprošteno jer su "članovi biblioteke".

Da ne zalazim dalje, prerašće u banalizovanje. To šta udiše Boranin ili Smederevac, kakvu vodu pije Zrenjaninac, u kakvim uslovima radi Sokobanjac u Rudniku, da li Nišlija nosi pelene i ne sme u WC, da li će reka na Staroj Planini biti u cevima, jezero kod Pirota biti isušeno, da li će neko dete biti izbodeno nožem na nekoj utakmici / protestu od strane nekog ko se slika sa prestolonaslednikom..

Proćiće mnogo vode Dunavom dok u očima prosečnog čoveka opšte dobro postane bitnije od besplatnog džaka brašna.. A plašim se da taj momenat neće doći nikad, jer je poznato je da se u zemlji robova i podanika, motka uzima u ruke tek kad se pojede poslednja kora hleba pa glodanje te motke ne može da podmiri krčanje creva. Dakle, nije dogorelo niti je blizu
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 13:25 - pre 25 meseci
Citat:
@Kojot
Ti sine živiš u utopijskom, komunističkom uverenju: da svima bude lepo, da svi imaju dovoljno para, da svima bude večno proleće, a pčelice sleću s cveta na cvet


Hoces da kazes da ljudi koji rintaju 35 godina negde, da je utopija ako mogu da priuste mleko, bazen i put do Venecije?
A da je normalno da imaju penziju 16000 din od koje jedva komunalije mogu da isplate, pa onda ih skupljaju po ulici i nude 2000 din za glas.

Stvarno nemam vise reci, pa se odjavljujem :D
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 13:26 - pre 25 meseci
Citat:
Pa šta misliš, ali realno, da li taj neki "Ćuta" STVARNO brine o čistom vazduhu ili u politiku ulazi zarad lične dobrobiti?


Za početak brine o prirodi u svom selu. A onda ima tu malo i empatije i prema žiteljima nekih drugih sela..

A i što da ne ostvari dobrobit?? U čemu je dobrobit Vučića, Tome Mone, Dačića, Bajatovića ok, a nekog Ćute nije?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.mynsn.net.



+10255 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 13:26 - pre 25 meseci
Citat:
Turmen:Za početak brine o prirodi u svom selu. A onda ima tu malo i empatije i prema žiteljima nekih drugih sela..

A i što da ne ostvari dobrobit?? U čemu je dobrobit Vučića, Tome Mone, Dačića, Bajatovića ok, a nekog Ćute nije?


Kako sad "brine o svom selu"? Pa ne može tako, sebično, bez morala. Zašto taj Ćuta nikad nije pomenuo nepostojanje kanalizacije u Borči?
Pa jel' brine svoju muku, ili opšte dobro, brine o celoj Srbiji, regionu i celom svetu?

A što da ostvari dobrobit? Pa ne treba da ga ostvari. Ako će da bude drugi TomaMona - što bih glasao za njega.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 13:33 - pre 25 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ja sam se preselio 2002 (ne zbog kruha nego kolaca, nikakve veze sa vlascu i sl.), ne znam koja je vlast banana ili ne, ali to sto se desilo 10-tak godina posle je, po meni, samo posledica
Ček malo, pobegao si kada su žuti došli na vlast a nisi ostao da uživaš u blagostanju? Pa zar to nije veliki argument nekima kako svi beže od vlasti??
Citat:
Ivan Dimkovic: Racuna se onako kako zakon kaze da se racuna. Dakle, % izaslih na izbore.
Očigledno da ne živiš ovde, onomad je bila akcija, demonstracije, udruživanja ... jedan od pet miliona. Debili koji ne znaju kako se računaju izbori su od ukupnog broja birača izbacili glasove koje je osvojio AV i sve pripisali sebi. Ti bar znaš ali ovde ima maloumnika koji su i dalje u komunjarskom gledanju na rezultate. Ako ne izađe 105% i pobednik ne dobije bar 110% onda to nije moj predsednik. Toga je bilo u vreme Tita i verovatno sada kod Un-a a ovde se zadržao veliki broj uspaljenih komunjara koji sebe nazivaju demokratama i misle da su pametniji od naroda. Jadno ali srećom, nikako im ne uspeva ds se dokopaju vlasti još jednom.
Citat:
Java Beograd: Sva kampanja opozicije je bila po principu: nađi nešto čime je narod nezadovoljan, uveličaj problem do maksimuma, eskploatiši to nezadovoljstvo, i ispljuj vlast.
Citat:
Turmen: Za ovo se slažem sa tobom i u ovome se ogleda nesposobnost opozicije..

Nisam političar, ali da sam neki opozicionar, bazirao bih kampanju na sledećem.

- Uradićemo više puteva, za manje para (autoput taj i taj je koštao mnogo, lopovi su se ugradili, to može i za manje)
Upravo ovo je i način vođenja kampanje. Pre neki dan nađem u sandučetu nešto tipa osrednje novine, na naslovnoj strani slika AV i naslov tipa ... šta smo uradili. Ja rekoh, opet se hvale kad ono jok, to je neko, tipujem na Mariniku koja će da oslepi od mržnje koja joj izlazi iz očiju a naročito iz usta, koji navode promašaje (po njima) i nijedna reč o tome šta oni nude. Kad nemaju šta. Mada sam ih čuo, ukinuće sva izdvajanja iz plata, ukinuće poreze, svima će da daju koliko im je potrebno ... sve nešto razmišljam, da li će iz svojih punih džepova da izdvoje ili kao po običaju lažu. Ipak, narod nije toliko zaboravan i slep pa da im poveruje. Jednom su ubedili narod da im poveruje, to više ne prolazi. Neka smisle šta mogu da ponude pa i da se razmisli, oni hoće da žive od stare "slave" iako su zaboravili kako su vladali.

[Ovu poruku je menjao calexx dana 04.04.2022. u 14:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 13:36 - pre 25 meseci
Citat:
Kapiram da si mlad čovek, pa možda nisi bio svestan Slobinih afera, ali mislim da si Dinkićeve, Đilasove afere, afere G17+ i sličnih svakako morao da zapamtiš. Što ih nisi stavio na spisak?


Možda zato što su dotični "platili ceh" svojih afera, snosili posledice (bar političke, kad zakonske nisu), nisu na vlasti i verovatno se (bar se nadam) nikada na istu neće vratiti??

Ne gledam Dnevnik.

Citat:
Java Beograd: Ponavljam pitanje, da se ne bi zaboravilo, pošto si ga ignorisao.


Odgovorio..



@Kojot - Džaba mi tupimo i objašnjavamo..Možemo da se odjavimo, ali to ne rešava problem, jer se onda misli da je u pravu..

Možemo samo naprednima da čestitamo pobedu i poželimo da uživaju u besplatnim kartama za bazen.

Citat:
Ti bi, dakle, da si sad radnik u filmskoj industriji zanemario svoju dobrobit, i glasao za onog ko nudi najveće premije za mleko?
Ako tako uradiš, tvoje finansije počinju da propadaju, tvoja porodica trpi. Ti lično i tvoja deca.
Ali nema veze, bar su premije za mleko uvećane!


Radnik u filmskoj industriji treba da živi od svog rada i od svog talenta..Bez obzira na političku pripadnost, sexualnu orjentaciju i ne znam ni ja šta..I da svojoj produkciji donosi pare. Isto kao i radnik u fabrici metalnih odlivaka, radnik u pošti, bolnici, SUPu ili na pumpi.. I ako donosi svom poslodavcu profit, opstaje - ako ne donosi - šta da se radi, radi na sebi, napreduj i više sreće drugi put..Na kraju krajeva isto kao i u privatnom sektoru..

To je jedini način da i radnici u filmskoj industriji imaju stabilne finansije i da seljak živi ko čovek od svog rada..

Znači ne od milostinje, ne od državne kase, ne od parazitiranja - nego od rada..

Zar ne živimo u kapitalizmu, gde je postulat "koliko zaradiš - tako živiš".
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Diskusija o izborima u Srbiji

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 33964 | Odgovora: 348 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.